Friday, 20 September 2019|جمعه، 29 شهريور، 1398|اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم|افراد آنلاین: 37 نفر

مروری بر گذشته

زمان پخش سریال مرضیه مشخص شد
زمان پخش سریال مرضیه مشخص شد
انتخاب بازیگر ترک برای نقش مولانا/ ستاره شعرمان را دارند می‌برند!
انتخاب بازیگر ترک برای نقش مولانا/ ستاره شعرمان را دارند می‌برند!
فوت یک زائر ایرانی در حادثه روز گذشته کربلا
فوت یک زائر ایرانی در حادثه روز گذشته کربلا
فال امروز شنبه 23 شهریور 1398
فال امروز شنبه 23 شهریور 1398
نوبت به «شبنم» میلیاردر رسید؛ محاکمه دختر وزیر سابق صنعت به جرم اخلال ۱۸۵۰ میلیاردی
نوبت به «شبنم» میلیاردر رسید؛ محاکمه دختر وزیر سابق صنعت به جرم اخلال ۱۸۵۰ میلیاردی
بیوگرافی آلپ کورکماز بازیگر ترک + عکس
بیوگرافی آلپ کورکماز بازیگر ترک + عکس
نرخ دلار در بازار آزاد کمتر از صرافی‌های بانکی شد
نرخ دلار در بازار آزاد کمتر از صرافی‌های بانکی شد
فدراسیون جودوی ایران به خاطرِ مُلایی تعلیق شد
فدراسیون جودوی ایران به خاطرِ مُلایی تعلیق شد
فال امروز چهارشنبه 27 شهریور 1398
فال امروز چهارشنبه 27 شهریور 1398
عناوین روزنامه های ورزشی پنجشنبه 21 شهریور 1398
عناوین روزنامه های ورزشی پنجشنبه 21 شهریور 1398
هادی چوپان؛ شگفتی بزرگ مسترالمپیای ۲۰۱۹
هادی چوپان؛ شگفتی بزرگ مسترالمپیای ۲۰۱۹
برانکو از عربستان اخراج شد!
برانکو از عربستان اخراج شد!
عناوین روزنامه های دوشنبه 25 شهریور 1398
عناوین روزنامه های دوشنبه 25 شهریور 1398
واکسن آنفولانزا می‌تواند خطر مرگ را در افراد مبتلا به فشار خون بالا کاهش دهد
واکسن آنفولانزا می‌تواند خطر مرگ را در افراد مبتلا به فشار خون بالا کاهش دهد
شهاب حسینی در فیلم مست عشق نقش شمس تبریزی را بازی خواهد کرد
شهاب حسینی در فیلم مست عشق نقش شمس تبریزی را بازی خواهد کرد
بیوگرافی نیلای دنیز بازیگر ترک + عکس
بیوگرافی نیلای دنیز بازیگر ترک + عکس
میشائیل شوماخر بعد از درمان از طریق سلول های بنیادی هوشیاری خود را به دست آورد
میشائیل شوماخر بعد از درمان از طریق سلول های بنیادی هوشیاری خود را به دست آورد
هشدار فیفا به علی دایی بابت گلزنی کریس رونالدو
هشدار فیفا به علی دایی بابت گلزنی کریس رونالدو
عناوین روزنامه های سه شنبه 26 شهریور 1398
عناوین روزنامه های سه شنبه 26 شهریور 1398
بیوگرافی امره بی بازیگر ترک + عکس
بیوگرافی امره بی بازیگر ترک + عکس

مادر فداکار اماراتی پس از 27 سال از کما خارج شد

تاریخ انتشار: شنبه، 21 ارديبهشت، 1398 اخبار ، اخبار حوادث
+ A -

یک زن اماراتی در جریان سانحه‌ی رانندگی در سال 1991 دچار آسیب شدید مغزی شده و به اغما (کما) فرو رفته بود. او اکنون به طور معجزه‌آسایی پس از 27 سال از کما خارج شد و هوشیاری خود را بازیافت.

منیره عبدالله در سال 1991 در تصادف شدیدی با یک اتوبوس ضربه مغزی شد و به کما رفت. او که در زمان تصادف 32 سال داشت، در هنگام تصادف پسر 4 ساله خود را در آغوش کشید و جان او را نجات داد. عمر وبیر، پسر منیرا که در صندلی عقب ماشین در کنار مادرش نشسته بود، به لطف فداکاری مادرش در آن حادثه آسیبی ندید. از آن روز او 27 سال منتظر ماند تا دوباره چشم باز کردن مادرش را ببیند.

منیره عبدالله سال گذشته پس از 27 سال از کما خارج شد و در بیمارستانی در آلمان به هوش آمد. عمر سرانجام تصمیم گرفت که داستان مادرش را افشا کند. او در گفتگو با روزنامه نشنال امارات گفت: من هرگز ناامید نشدم، چرا که همیشه چیزی در دلم می‌گفت او بالاخره بیدار خواهد شد.

عمر می‌گوید به این خاطر تصمیم گرفت ماجرای مادرش را برای مردم فاش کند که هرگز امید خود را از دست ندهند و کسانی که به کما رفته‌اند را مرده فرض نکنند.

مادرم مرا در آغوش کشید و جانم را نجات داد

عمر در اشاره به تصادف غم‌انگیزی که در کودکی مادرش را به شدت مجروح کرد، گفت: در آن زمان من تنها 4 سال داشتم، اما به خوبی می‌توانم حادثه را به یاد بیاورم. آن روز مدیر مهد کودک با مادرم تماس گرفت و به او اطلاع داد که اتوبوس مهد از کار افتاده است و او باید شخصا مرا به خانه ببرد. مادرم برای آوردن من از مهد کودک همراه با عمویم به دنبالم آمده بود. من و مادر در صندلی عقب ماشین نشسته بودیم و عمو در حال رانندگی بود. در این زمان کامیونی به سرعت به سمت ما آمد و به اتومبیل ما برخورد کرد. در هنگام تصادف مادرم مرا در آغوش گرفت و خودش به سختی آسیب دید. در آن زمان تلفن همراه وجود نداشت و نیروی اورژانس 4 ساعت بعد به محل حادثه آمدند.

عمر در این سانحه به غیر از کبودی مختصری بر روی سر، آسیب جدی‌تری ندیده بود؛ اما مادرش پس از آسیب شدید مغزی ساعت‌ها بدون خدمات پزشکی رها شده بود.

سال‌های کما

بر اساس گزارش روزنامه نشنال امارات، منیره پس از تصادف و رفتن به کما، به بیمارستانی در لندن منتقل شد. او برای درمان از امارات به لندن در بریتانیا منتقل شد. در آن جا پزشکان بریتانیایی تشخیص دادند که منیره به اغما رفته است و در وضعیت نباتی به سر می‌برد. او در بیمارستان در لندن زندگی نباتی خود را ادامه داد. او سپس مجددا به شهر العین امارات، مرز میان امارات و عمان، انتقال داده شد. منیره در امارات چندین بار به دلیل مقررات شرکت‌های بیمه، بین مراکز درمانی مختلف جابه‌جا شده و در مراکز درمانی مختلف نگهداری می‌شد.

در این مدت که منیره در وضعیت اغما به زندگی نباتی خود ادامه می‌داد، از طریق لوله تغذیه می‌شد. پزشکان نیز با روش‌های فیزیوتراپی تلاش کردند تا مانع از ضعیف شدن و تحلیل ماهیچه‌ها و عضلات او شوند.

در نهایت، دادگاه سلطنتی امارات در ابوطبی تصمیم گرفت که منیره عبدلله را مورد حمایت‌های مالی خود قرار بدهد. به این ترتیب منیره را در سال 2017 به بیمارستانی در آلمان انتقال دادند. در آلمان پزشکان چندین جراحی بر روی منیره انجام دادند تا عضلات و ماهیچه‌های دست و پای او را ترمیم کنند و وضعیت جسمانی او بهبود پیدا کند. همچنین برای بهبود وضعیت او و جلوگیری از ضعف جسمانی، منیره تحت دارو درمانی قرار گرفت.

در نهایت مادر فداکار پس از 27 سال از کما خارج شد

یک سال بعد، عمر بر سر اتاق مادرش با پرسنل بیمارستان مشاجره می‌کند. طولانی‌ترین زمان کمای ثبت شده در آلمان 16 سال بود و پزشک آلمانی در حال آماده کردن گزارشی از اوضاع بیمار بوده تا پس از آن مقدمات ارسالش به امارات محیا شود. عمر می‌گوید که احتمالا همین مشاجره و سرو صدای دوباره باعث نگرانی منیره از سلامت فرزندش شده و این موضوع به منزله یک شوک دوباره به منیره است. عمر می‌گوید: او (منیره) صداهای عجیبی از خود در می‌آورد. من پزشکان را فورا صدا کردم. هر بار که از پزشکان می‌خواستم که مادرم را معاینه کنند، آن‌ها پس از معاینه وضعیت او را نرمال اعلام می‌کردند.

عمر در مورد زمان به هوش آمدن مادرش از کما افزود: سه روز پس از آن ماجرا، من با شنیدن صدای کسی که نام مرا صدا می‌زد از خواب بیدار شدم. او مادرم بود که نام مرا صدا می‌زد. سال‌ها منتظر این لحظه بودم و رویای آن را در سر می‌پروراندم که مادرم نام مرا صدا بزند. از خوشحالی در پوست خودم نمی‌گنجیدم. مادرم پس از سال‌ها به هوش آمد و اولین چیزی که بر زبان آورد، نام من بود.

عمر درباره‌ی وضعیت فعلی مادرش می‌گوید: در حال حاضر او نسبت به تحرکات عکس‌العمل بیشتری نشان می‌دهد و می‌تواند کم کم درد را احساس کند. همچنین او می‌تواند کمی هم سخن بگوید.

منیره اکنون به ابوظبی امارات منتقل شده و تحت مراقبت است. او مشغول فیزیوتراپی است تا دوباره قدرت کامل عضلات و ماهیچه‌های خود را به دست آورد و بر بدنش مسلط شود.

مواردی مانند منیره کمیاب‌اند

مرکز بهداشت ملی بریتانیا در مورد شانس بهبود وضعیت کما می‌گوید تقریبا غیرممکن است که بتوانیم شانس بهبود کسی که در اغما فرو رفته است را برآورد کنیم. افرادی که پس از کما به هوش آمده‌اند، معمولا با صدمات دائمی ناشی از آسیب مغزی رنج می‌برند. منیره پس از 27 سال از کما خارج شد، اما موارد این چنینی نادر هستند.

یکی از نمونه‌های بارز به هوش آمدن بیماران از وضعیت کما، تری والس مرد آمریکایی است که در پی یک سانحه رانندگی به مدت 19 سال در کما بود و در وضعیت نزدیک به نباتی قرار داشت. اما تری به هوش آمد و پزشکان درباره‌ی وضعیت او اظهار کردند که مغز تری والس مجددا شروع به رشد و ترمیم خود کرده است.

نمونه‌ی دیگر خروج از وضعیت کما، مایکل شوماخر قهرمان برجسته مسابقات اتومبیل‌رانی فرمول یک است. شوماخر در سال 2013 در فرانسه و در هنگام اسکی کردن دچار سانحه‌ی شدیدی شد. پس از معاینات، پزشکان او را در وضعیت کما اعلام کردند و 6 ماه بعد برای ادامه روند درمانی به سوئیس منتقل شد.

درباره‌ی وضعیت فعلی مایکل شوماخر، راننده پیشین تیم فراری، گفته می‌شود که در خانه‌اش در سوئیس تحت درمان است؛ اما اطلاعات چندانی از وضعیت او در دسترس نیست.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

حاشیه های مشکوک پگاه، مهناز و منیژه/سر شاخ شدن سلبریتی ها در توئیترحاشیه های مشکوک پگاه، مهناز و منیژه/سر شاخ شدن سلبریتی ها در توئیتربیوگرافی نیلای دنیز بازیگر ترک + عکسبیوگرافی نیلای دنیز بازیگر ترک + عکسبیوگرافی اوگدای گیریشکن بازیگر ترک + عکسبیوگرافی اوگدای گیریشکن بازیگر ترک + عکسانتخاب بازیگر ترک برای نقش مولانا/ ستاره شعرمان را دارند می‌برند!انتخاب بازیگر ترک برای نقش مولانا/ ستاره شعرمان را دارند می‌برند!ساخت عصر جدید 2 و سریالی از سیامک انصاری در دستور کار شبکه 3 قرار داردساخت عصر جدید 2 و سریالی از سیامک انصاری در دستور کار شبکه 3 قرار داردرامین جوادی برای ساخت موسیقی متن سریال «بازی تخت و تاج» برنده جایزه امی شدرامین جوادی برای ساخت موسیقی متن سریال «بازی تخت و تاج» برنده جایزه امی شدخاندان تارگرین با سریال جدید شبکه HBO به تلویزیون باز می گردندخاندان تارگرین با سریال جدید شبکه HBO به تلویزیون باز می گردندشهاب حسینی در فیلم مست عشق نقش شمس تبریزی را بازی خواهد کردشهاب حسینی در فیلم مست عشق نقش شمس تبریزی را بازی خواهد کردبیوگرافی آلپ کورکماز بازیگر ترک + عکسبیوگرافی آلپ کورکماز بازیگر ترک + عکسگریم عجیب نرگس محمدی در ستایش 3گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش 3تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (268)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (268)بیوگرافی فورکان گوکسل بازیگر ترک + عکسبیوگرافی فورکان گوکسل بازیگر ترک + عکسبیوگرافی آکاسیا اصیل تورکمن بازیگر ترک + عکسبیوگرافی آکاسیا اصیل تورکمن بازیگر ترک + عکسصبا کمالی: من بازداشت نشدمصبا کمالی: من بازداشت نشدمتکذیب خبر سکته قلبی پژمان بازغیتکذیب خبر سکته قلبی پژمان بازغیواکنش جنجالی سحر قریشی به درگذشت دختر آبی + عکسواکنش جنجالی سحر قریشی به درگذشت دختر آبی + عکسبرنامه جدید مهران مدیری توقیف شد؟برنامه جدید مهران مدیری توقیف شد؟زمان پخش سریال مرضیه مشخص شدزمان پخش سریال مرضیه مشخص شداهانت صبا کمالی به امام حسین (ع) + حکم بازداشت و عذر خواهی صبا کمالیاهانت صبا کمالی به امام حسین (ع) + حکم بازداشت و عذر خواهی صبا کمالیبیوگرافی امره بی بازیگر ترک + عکسبیوگرافی امره بی بازیگر ترک + عکسنمایندگان مجلس با تدوین طرحی دولت را ملزم یه شکایت از هالیوود کردند!نمایندگان مجلس با تدوین طرحی دولت را ملزم یه شکایت از هالیوود کردند!واکنش عجیب لیلا اوتادی به انتقادات از کتاب شعرش / لطفا حداقل از رو بخوانید تا باعث خنده ما نشوید!واکنش عجیب لیلا اوتادی به انتقادات از کتاب شعرش / لطفا حداقل از رو بخوانید تا باعث خنده ما نشوید!بیوگرافی هاکان اوماک بازیگر ترک + عکسبیوگرافی هاکان اوماک بازیگر ترک + عکسحضور بازیگران و هنرمندان در مراسم های عزاداری + تصاویرحضور بازیگران و هنرمندان در مراسم های عزاداری + تصاویرتینا آخوندتبار با ظاهر جدید و موهای تراشیده! + تصاویرتینا آخوندتبار با ظاهر جدید و موهای تراشیده! + تصاویر
مشکل "قمارباز" محسن چاوشی مشخص شدمشکل "قمارباز" محسن چاوشی مشخص شدتالیا، خواننده زنی که در مد و سینما هم ستاره شدتالیا، خواننده زنی که در مد و سینما هم ستاره شدماجرای پیشنهاد آمریکایی ها به پارسا خائف نابغه عصر جدیدماجرای پیشنهاد آمریکایی ها به پارسا خائف نابغه عصر جدیدفرزاد فرزین، خواننده ای که ادای لات ها را در می آوردفرزاد فرزین، خواننده ای که ادای لات ها را در می آوردسه قطعه محسن چاوشی لو رفت/ رکورد عجیب آقای خاصسه قطعه محسن چاوشی لو رفت/ رکورد عجیب آقای خاصاعتراف جاستین بیبر در اینستاگرام/از مصرف مواد مخدر تا افکار خود برای خودکشیاعتراف جاستین بیبر در اینستاگرام/از مصرف مواد مخدر تا افکار خود برای خودکشیبررسی پایان‌نامه فوق‌لیسانس عادل فردوسی‌پور: مدل‌های پیش‌بینی مسابقات فوتبالبررسی پایان‌نامه فوق‌لیسانس عادل فردوسی‌پور: مدل‌های پیش‌بینی مسابقات فوتبالمحسن چاوشی؛ از نفرین تا آزادی ۳۲ محکوم به اعدام با کمک هوادرانشمحسن چاوشی؛ از نفرین تا آزادی ۳۲ محکوم به اعدام با کمک هوادرانشرکورد کنسرت در ایران توسط ماکان بند شکسته شدرکورد کنسرت در ایران توسط ماکان بند شکسته شدواکنش فرزانه کابلی به جنجال های اخیر حرکات موزونشواکنش فرزانه کابلی به جنجال های اخیر حرکات موزونشرضا صادقی، خواننده موسیقی پاپ زیر تیغ جراحی رفترضا صادقی، خواننده موسیقی پاپ زیر تیغ جراحی رفتواکنش سالار عقیلی و فرزانه کابلی به حواشی کنسرت جنجالیواکنش سالار عقیلی و فرزانه کابلی به حواشی کنسرت جنجالیحمله کیهان به سالار عقیلی و خانم بازیگر/ کار زشت و سخیف!حمله کیهان به سالار عقیلی و خانم بازیگر/ کار زشت و سخیف!مافیا، الیسا را از موسیقی فراری داد!مافیا، الیسا را از موسیقی فراری داد!عکس عاشقانه تارکان و همسرشعکس عاشقانه تارکان و همسرشبازیگری که مورد تحسین قرار گرفت اما حالا منتظر اجرای حکم اعدام است!بازیگری که مورد تحسین قرار گرفت اما حالا منتظر اجرای حکم اعدام است!بیوگرافی چیناره ملیک زاده خواننده و بازیگر آذربایجانی + عکسبیوگرافی چیناره ملیک زاده خواننده و بازیگر آذربایجانی + عکسبیوگرافی سیلا گنچ اوغلو خواننده ترک + عکسبیوگرافی سیلا گنچ اوغلو خواننده ترک + عکسامروز چیا بدونیم: گیر سه پیچ به کودکی بازیگران و چند خبر دیگرامروز چیا بدونیم: گیر سه پیچ به کودکی بازیگران و چند خبر دیگربیوگرافی ایرم دریجی خواننده ترک + عکسبیوگرافی ایرم دریجی خواننده ترک + عکسبیوگرافی بوراک اوزدمیر سرآشپز ترک + عکسبیوگرافی بوراک اوزدمیر سرآشپز ترک + عکسابراز احساسات انریکه به طرفداران ایرانی‌اش + عکسابراز احساسات انریکه به طرفداران ایرانی‌اش + عکسورشکسته های مشهور؛ سلبریتی هایی که ثروت عظیم خود را بر باد دادندورشکسته های مشهور؛ سلبریتی هایی که ثروت عظیم خود را بر باد دادندمورد عجیب پاشایی، حبیب، هاکان و صفوی/ این آهنگ‌ها از کجا می‌آیند؟مورد عجیب پاشایی، حبیب، هاکان و صفوی/ این آهنگ‌ها از کجا می‌آیند؟اعتراض وکیل شجریان به منع تعقیب شریعتمداریاعتراض وکیل شجریان به منع تعقیب شریعتمداری
هادی چوپان؛ شگفتی بزرگ مسترالمپیای ۲۰۱۹هادی چوپان؛ شگفتی بزرگ مسترالمپیای ۲۰۱۹میشائیل شوماخر بعد از درمان از طریق سلول های بنیادی هوشیاری خود را به دست آوردمیشائیل شوماخر بعد از درمان از طریق سلول های بنیادی هوشیاری خود را به دست آورد۸ پیرمرد فوتبال ایران که قصد خداحافظی ندارند۸ پیرمرد فوتبال ایران که قصد خداحافظی ندارنداز کپا تا نیمار؛ گران قیمت ترین بازیکنان تاریخ فوتبال در هر پست را بشناسیداز کپا تا نیمار؛ گران قیمت ترین بازیکنان تاریخ فوتبال در هر پست را بشناسیدگلنوش خسروی؛ نیمارِ فوتبال زنان ایران!گلنوش خسروی؛ نیمارِ فوتبال زنان ایران!سردار آزمون: اگر خانواده عروس جواب بله بدهند ازدواج می‌کنم!سردار آزمون: اگر خانواده عروس جواب بله بدهند ازدواج می‌کنم!ادعاهای لیدا کاوه: پیوند قلب در خانه یا جذب فالوئر؟ادعاهای لیدا کاوه: پیوند قلب در خانه یا جذب فالوئر؟بوکسورها و مبارزان پولساز رینگ؛ پردرآمدترین ورزشکاران رزمی سال ۲۰۱۹بوکسورها و مبارزان پولساز رینگ؛ پردرآمدترین ورزشکاران رزمی سال ۲۰۱۹۱۰ ستاره درخشان جام جهانی فوتبال زنان۱۰ ستاره درخشان جام جهانی فوتبال زنانازدواج  مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسیازدواج مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسینیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشتنیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشتکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویبهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!بهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!علی انصاریان ازدواج کرد + عکسعلی انصاریان ازدواج کرد + عکسازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟ازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟بیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزبیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانعلی انصاریان مجری تلویزیون شدعلی انصاریان مجری تلویزیون شدواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانکلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!کلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!ایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکس