Wednesday, 21 August 2019|چهارشنبه، 30 مرداد، 1398|يا حي و يا قيوم|افراد آنلاین: 31 نفر

مروری بر گذشته

عناوین روزنامه های ورزشی سه شنبه 22 مرداد 1398
عناوین روزنامه های ورزشی سه شنبه 22 مرداد 1398
لیگ برتر باز هم به تعویق افتاد
لیگ برتر باز هم به تعویق افتاد
پیشنهاد عجیب استراماچونی به استقلال و اولتیماتوم فدراسیون به امیر قلعه‌نویی
پیشنهاد عجیب استراماچونی به استقلال و اولتیماتوم فدراسیون به امیر قلعه‌نویی
شهلا ریاحی قدرت تکلمش را از دست داد/ وضعیت نامساعد بازیگر قدیمی
شهلا ریاحی قدرت تکلمش را از دست داد/ وضعیت نامساعد بازیگر قدیمی
بیوگرافی مینه توگای بازیگر ترک + عکس
بیوگرافی مینه توگای بازیگر ترک + عکس
بیوگرافی آصلی تاندوغان بازیگر ترک + عکس
بیوگرافی آصلی تاندوغان بازیگر ترک + عکس
ممنوع التصویر شدن هانیه توسلی/ مشکل هانیه توسلی چیست؟
ممنوع التصویر شدن هانیه توسلی/ مشکل هانیه توسلی چیست؟
فال امروز شنبه 26 مرداد 1398
فال امروز شنبه 26 مرداد 1398
ستاره اسکندری و گیله‌وا از شبکه سه خارج شدند
ستاره اسکندری و گیله‌وا از شبکه سه خارج شدند
چه اتفاق‌های وحشتناکی در فلج خواب روی می‌دهند؟
چه اتفاق‌های وحشتناکی در فلج خواب روی می‌دهند؟
چگونه بدون آنلاین شدن در واتساپ به پیام ها پاسخ دهیم؟
چگونه بدون آنلاین شدن در واتساپ به پیام ها پاسخ دهیم؟
عناوین روزنامه های ورزشی دوشنبه 28 مرداد 1398
عناوین روزنامه های ورزشی دوشنبه 28 مرداد 1398
افزایش آمار طلاق؛ دلایل علمی این هنجار اجتماعی
افزایش آمار طلاق؛ دلایل علمی این هنجار اجتماعی
محمدعلی نجفی بخشیده شد
محمدعلی نجفی بخشیده شد
عکس عاشقانه تارکان و همسرش
عکس عاشقانه تارکان و همسرش
۵۵۷ شعر و جمله قصار جعلی در فضای مجازی/ مولانا رکورددار است!
۵۵۷ شعر و جمله قصار جعلی در فضای مجازی/ مولانا رکورددار است!
فال امروز دوشنبه 21 مرداد 1398
فال امروز دوشنبه 21 مرداد 1398
عناوین روزنامه های ورزشی یکشنبه 20 مرداد 1398
عناوین روزنامه های ورزشی یکشنبه 20 مرداد 1398
بیوگرافی کیوانچ تاتلیتوگ بازیگر ترک + عکس
بیوگرافی کیوانچ تاتلیتوگ بازیگر ترک + عکس
بیوگرافی برگزار کورل بازیگر ترک + عکس
بیوگرافی برگزار کورل بازیگر ترک + عکس

یک رابطه عاطفی سالم چه ویژگی هایی دارد؟

تاریخ انتشار: پنج شنبه، 26 ارديبهشت، 1398 زناشویی ، دانستنیهای قبل از ازدواج
+ A -

گرچه هیچ رابطه ی کامل و بی عیب و نقصی وجود ندارد، اما یک رابطه عاطفی سالم تقریباً همیشه احساس خوبی به شما می دهد و در مجموع شما را از آنچه که هستید بالاتر می برد، نه آنکه تنزل دهد. از طرفی عده ای تصور می کنند با پیدا کردن نیمه ی گمشده ی خود، برخورداری از یک رابطه ی درست و سالم را برای خود تضمین خواهند کرد، در حالی که روابط عاطفی سالم، خود به خود به وجود نمی آیند، بلکه با تلاش طرفین رابطه، ساخته می شوند. در ادامه با ویژگی های یک رابطه عاطفی سالم آشنا خواهیم شد.

۱- واقعاً از همدیگر خوش تان می آید

شاید بدیهی به نظر برسد، اما زوج های شاد واقعاً از همدیگر خوش شان می آید. شما باید این احساس را داشته باشید که شریک عاطفی شما بهترین دوست شما است، همان کسی است که از او خوش تان می آید، دوستش دارید و می خواهید زندگی تان را با او سهیم شوید. در یک رابطه ی درست و مستحکم، هر دو نفر یکدیگر را ترغیب می کنند که بهترین خودشان باشند.

۲- به همدیگر احترام می گذارید

بدون احترام متقابل، خبری هم از اعتماد، صداقت، دوستی، یا صمیمیت نخواهد بود. احترام متقابل یکی از نیازهای اصلی طرفین یک رابطه عاطفی است و مسأله ای است که اغلب از آن غفلت می شود.

۳- اولین کسی است که دوست دارید خبرهای خوب یا بدتان را به او بدهید

فرض کنید به شما خبر داده اند که ارتقاء شغلی گرفته اید. بعد از فهمیدن این مطلب، اولین کاری که می خواهید انجام دهید این است که به شریک عاطفی تان زنگ بزنید. وقتی اتفاق خوبی در زندگی تان رخ می دهد، بیشتر از هر کس دیگری دوست دارید با او درباره ی آن حرف بزنید. اگر هم اتفاق بدی افتاده باشد، ترجیح می دهید که با او درباره اش صحبت کنید، نه کس دیگری. اگر کسی به نفر شماره ی یک زندگی ما تبدیل شود، این مسأله نشانه ی خوبی محسوب می شود. این اتفاق یک شبه رخ نمی دهد، اما وقتی رخ دهد، همه چیز به طور خودآگاه یا ناخودآگاه به خوبی پیش می رود.

۴- شما را قضاوت نمی کند

شما می توانید با شریک عاطفی تان صادق باشید و عکس این مسأله هم صدق می کند. علاوه بر این، هیچ وقت احساس نمی کنید که او شما را قضاوت می کند. هیچ کسی قضاوت شدن، به ویژه از سمت شریک عاطفی و محبوبش را دوست ندارد. قضاوت کردن می تواند منجر به دلخوری و احساس حقارت شود که هر دوی آن ها احساساتی هستند که پنهان کردن آن ها کار ساده ای نیست و باعث از بین رفتن تدریجی یک رابطه می شوند. اگر طرفین یک رابطه عاطفی بتوانند تفاوت های یکدیگر را تحسین کنند یا دست کم، خالصانه تحمل کنند، از یک رابطه ی شاد، سالم و مستحکم برخوردار خواهند شد.

۵- دوستان تان از او خوش شان می آید

ما اغلب تحت تأثیر گروه های اجتماعی ای قرار داریم که عضو آن ها هستیم. به همین دلیل اگر شریک عاطفی ما مورد تأیید صمیمی ترین دوستان ما باشد، این مسأله می تواند به ما آرامش خاطری دهد که رابطه عاطفی ما را به میزان چشمگیری تقویت خواهد کرد. اما از کجا بفهمیم که دوستان ما واقعاً از شریک عاطفی ما خوش شان می آید؟ یک نشانه ی آن این است که شریک عاطفی تان هم به جمع دوستان تان دعوت می شود. علاوه بر این، حضور او، فضای دورهمی هایتان را شادتر می کند، همگی با رغبت در این برنامه ها شرکت می کنند و کسی در حضور او احساس معذب بودن نمی کند.

۶- شکایت او را به دوستان تان نمی کنید

شما تمام شب را به چت کردن با دوست صمیمی تان درباره ی کارها و رفتارهای ناراحت کننده ی شریک عاطفی تان نمی گذرانید. در حقیقت، به سختی می توانید نکته ی منفی ای در شریک عاطفی تان پیدا کنید. به خاطر داشته باشید که دوستان ما شادی ما را می خواهند. وقتی به دوستان صمیمی تان شکایت شریک عاطفی تان را نکنید، آن ها هم احساس خوبی به او پیدا می کنند و دوست دارند که از رابطه ی شما حمایت کنند.

۷- از بحث درباره ی مسائل جدی طفره نمی روید

اگر شما بتوانید با شریک عاطفی تان درباره ی مسائل مهم و جدی ای مثل رابطه جنسی، بچه دار شدن، مذهب و سیاست صحبت کنید، یعنی پایه  و اساس رابطه ی شما آنقدر مستحکم است که می توانید روی داشتن یک آینده ی مشترک با همدیگر حساب باز کنید. گفتگوی دو طرفه، مهم ترین بخش رابطه ی زناشویی یا عاطفی است. اگر شما و شریک عاطفی تان بتوانید بی پرده، صادقانه و خالصانه درباره ی هر مسأله ای باهم صحبت کنید و هیچ موضوعی برایتان تابو نباشد، پیوند میان شما مستحکم باقی می ماند. برعکس، اگر نتوانید با یکدیگر درباره ی موضوعات مهم صحبت کنید، این ممنوعیت، دیر یا زود، به همه ی ابعاد رابطه ی شما صدمه خواهد زد. مشکل گفتگو در همه ی رابطه ها وجود دارد. اما این به شما بستگی دارد که چطور چنین بحث هایی را که واقعاً مهم هستند، هدایت کنید. هنگام گفتگو درباره ی موضوعات حساس، با همدلی به شریک عاطفی تان گوش دهید و تلاش کنید نقاط قوت او را پیدا کنید.

۸- به فکر تغییر دادن او نیستید

در اغلب مواقع همان ویژگی هایی که باعث جذب ما به شریک عاطفی مان می شوند، بعدها می تواند ما را از او زده کند. برای مثال، ممکن است اوایل آشنایی تان عاشق شوخ طبعی و تصمیم گیری های ناگهانی همسرتان بوده باشید، اما حالا از اینکه او هیچوقت از قبل برای چیزی برنامه ریزی نمی کنید، دائماً شکایت کنید. در یک رابطه ی درست، شما مخفیانه امیدوار نیستید که شریک عاطفی تان در آینده سیگار را کنار بگذارد، بیشتر پول دربیاورد یا خودش را لاغر کند. شما باید تلاش کنید به خاطر بیاورید که اول آشنایی تان چه چیزی شریک عاطفی تان را برای شما دوست داشتنی کرده بود، نه اینکه سعی کنید او را تغییر دهید.

۹- به همدیگر اعتماد دارید

اگر رابطه عاطفی شما رابطه ی مستحکمی باشد، با حضور شریک عاطفی تان در جمعی که جنس مخالف در آن وجود دارد، مشکلی نخواهید داشت. اعتماد و احترام، پایه های هر رابطه ی سالمی هستند. بدون آن ها هیچ رابطه ای پیش نمی رود. شما می دانید که شریک عاطفی تان هرگز به اعتماد شما خیانت نمی کند و کاری نمی کند که از او برنجید. شما پشت همدیگر هستید و رازی برای پنهان کردن از یکدیگر ندارید.

۱۰- می دانید که حواسش به شما هست

در یک رابطه عاطفی سالم، هر یک از طرفین می دانند که اهمیت زیادی برای طرف مقابل شان دارند، چون متوجه هستند که شریک عاطفی شان همه ی تلاشش را برای برآورده کردن نیازهای اولیه ی آن ها که حمایت عاطفی، همراهی و محبت است، می کند. شما احساس نمی کنید که باید برای فهمیدن انگیزه ی واقعی شریک عاطفی تلاش کنید، چون اعمال و رفتارهای او احساس واقعی اش را نسبت به شما نشان می دهند. اگر مدتی پیغام یا تماسی از شریک عاطفی تان دریافت نکنید، این مسأله شما را ناراحت یا نگران نمی کند، چون شما از استحکام رابطه ی خود مطمئن هستید.

۱۱- احساس نمی کنید در یک جنگ بی پایان به سر می برید

این به معنای آن نیست که در رابطه ی شما هیچ بحث و جدلی وجود ندارد، اما اینطور هم نباید باشد که همیشه در حال جنگ و دعوا باشید. یک زوج بالغ و پخته می دانند که چطور بحث و جدلی که لحظه به لحظه غیر قابل کنترل تر می شود را یکباره متوقف کنند. اگر یک زوج دعواهای خود را مرور کنند و به این فکر کنند که بار دیگری که چنین مسأله ای رخ داد چه برخورد متفاوتی داشته باشند، این کار از رنج دعواهای بدی کم خواهد کرد، چون این زوج پایه ی رابطه ی خود را مستحکم کرده اند.

۱۲- می توانید دعوا کنید و ترسی از این کار ندارید

در یک رابطه عاطفی سالم، شما می دانید که می توانید اختلاف نظر داشته باشید و این به معنای آن نیست که رابطه ی شما به هم خواهد خورد. جر و بحث در رابطه عاطفی مسأله ای طبیعی است. اختلاف نظرها بخش جدایی ناپذیر روابط عاطفی هستند. اگر هر دوی شما این توانایی را داشته باشید که با آرامش و خونسردی و با منطق به شریک عاطفی تان گوش دهید و این تمایل را داشته باشید که مسأله را حل کنید، به احتمال زیاد می توانید اختلاف پیش آمده را حل کنید و رابطه ی خود را ادامه دهید.

۱۳- در کنار هم احساس راحتی می کنید

هر کسی در حالی که با یک ظاهر اتو کشیده در یک رستوران شیک در حال غذا خوردن با شریک عاطفی اش است می تواند به سادگی ادعا کند که با شریک عاطفی اش احساس راحتی می کند، اما کار جایی سخت می شود که قرار باشد با یکدیگر زیر یک سقف زندگی کنند. شما می دانید که رابطه تان با شریک عاطفی تان آنقدر مستحکم هست که بعد از ازدواج، وقتی بعد از یک روز سخت کاری به خانه برگشتید بتوانید جلوی او لباس راحتی به تن کنید و در این شرایط احساس راحتی هم بکنید.

۱۴- دلتان برایش تنگ می شود

در طول روز به شریک عاطفی تان فکر می کنید و او هم در شما است. وقتی از او پیغام یا تماسی دریافت می کنید می دانید که به شما فکر می کرده. اگر مجبور هستید بدون او به سفر بروید، فکر ندیدن او در همین چند روز، ناراحت تان می کند و او هم همین احساس دارد.

۱۵- باهم تصمیم می گیرید

حرف اول و آخر را فقط یک نفرتان نمی زند. بهترین رابطه ها آن هایی هستند که به جای «من»، این «ما» است که در آن ها تصمیم می گیرد. شما موفق شده اید که سبک و سیاق زندگی مجردی را کنار بگذارید و به یک تیم واحد تبدیل شوید. مثلاً به جای آنکه بدون مشورت با شریک عاطفی تان، برنامه ی آخر هفته را فقط با توجه به خودتان تنظیم کنید، هر دو از همدیگر سؤال می کنید که برای آخر هفته چه برنامه ای دارید. این مسأله در مورد همه ی امور صدق می کند، از غذایی که قرار است باهم بخورید تا جایی که قرار است در آینده باهم زندگی کنید.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

تصاویری از بازیگران در جشن عکاسان سینمای ایرانتصاویری از بازیگران در جشن عکاسان سینمای ایرانستاره اسکندری و گیله‌وا از شبکه سه خارج شدندستاره اسکندری و گیله‌وا از شبکه سه خارج شدندبیوگرافی شاهان گوکباکار بازیگر نقش رجب ایودیک + عکسبیوگرافی شاهان گوکباکار بازیگر نقش رجب ایودیک + عکسبیوگرافی فرح زینب عبدالله بازیگر ترک + عکسبیوگرافی فرح زینب عبدالله بازیگر ترک + عکسحمایت جکی چان از چنگال های الکتریکی دولت چین برای حمله به معترضان هنگ کنگحمایت جکی چان از چنگال های الکتریکی دولت چین برای حمله به معترضان هنگ کنگبیوگرافی خدیجه شندیل بازیگر ترک + عکسبیوگرافی خدیجه شندیل بازیگر ترک + عکسبیوگرافی برگزار کورل بازیگر ترک + عکسبیوگرافی برگزار کورل بازیگر ترک + عکسانتخاب عجیب نماینده ایران در اسکار ۲۰۲۰انتخاب عجیب نماینده ایران در اسکار ۲۰۲۰حمله تند و عجیب احسان علیخانی به پریناز ایزدیار + عکسحمله تند و عجیب احسان علیخانی به پریناز ایزدیار + عکسعکس بی حجاب مهناز افشار بدون روسری و موهای بلوند!عکس بی حجاب مهناز افشار بدون روسری و موهای بلوند!بیوگرافی اوزلم یلماز بازیگر ترک + عکسبیوگرافی اوزلم یلماز بازیگر ترک + عکسسرطان جان بازیگر "ایزدی رایدر" را گرفتسرطان جان بازیگر "ایزدی رایدر" را گرفتتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (264)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (264)بیوگرافی مینه توگای بازیگر ترک + عکسبیوگرافی مینه توگای بازیگر ترک + عکسبیوگرافی آصلی تاندوغان بازیگر ترک + عکسبیوگرافی آصلی تاندوغان بازیگر ترک + عکسممنوع التصویر شدن هانیه توسلی/ مشکل هانیه توسلی چیست؟ممنوع التصویر شدن هانیه توسلی/ مشکل هانیه توسلی چیست؟رونمایی از کتاب جدید شیلا خداداد! + عکسرونمایی از کتاب جدید شیلا خداداد! + عکسساخت فصل هفتم خندوانه تایید شدساخت فصل هفتم خندوانه تایید شدبیوگرافی مرات آنلمیش و همسرش بیرجه آکالای + عکسبیوگرافی مرات آنلمیش و همسرش بیرجه آکالای + عکسبیوگرافی کیوانچ تاتلیتوگ بازیگر ترک + عکسبیوگرافی کیوانچ تاتلیتوگ بازیگر ترک + عکسدعوای دختر بروس لی با تارانتینو بالا گرفت/ پاسخ تند شنون لیدعوای دختر بروس لی با تارانتینو بالا گرفت/ پاسخ تند شنون لیحسام نواب صفوی از سوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تهدید به شکایت شد!حسام نواب صفوی از سوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تهدید به شکایت شد!اولین قسمت برنامه شب‌ نشینی با حضور پیمان قاسم ‌خانیاولین قسمت برنامه شب‌ نشینی با حضور پیمان قاسم ‌خانیریحانه پارسا به عنوان اولین بازیگر فیلم راند چهارم معرفی شدریحانه پارسا به عنوان اولین بازیگر فیلم راند چهارم معرفی شدبیوگرافی بوگرا گولسوی بازیگر ترک + عکسبیوگرافی بوگرا گولسوی بازیگر ترک + عکس
عکس عاشقانه تارکان و همسرشعکس عاشقانه تارکان و همسرشبازیگری که مورد تحسین قرار گرفت اما حالا منتظر اجرای حکم اعدام است!بازیگری که مورد تحسین قرار گرفت اما حالا منتظر اجرای حکم اعدام است!بیوگرافی چیناره ملیک زاده خواننده و بازیگر آذربایجانی + عکسبیوگرافی چیناره ملیک زاده خواننده و بازیگر آذربایجانی + عکسبیوگرافی سیلا گنچ اوغلو خواننده ترک + عکسبیوگرافی سیلا گنچ اوغلو خواننده ترک + عکسامروز چیا بدونیم: گیر سه پیچ به کودکی بازیگران و چند خبر دیگرامروز چیا بدونیم: گیر سه پیچ به کودکی بازیگران و چند خبر دیگربیوگرافی ایرم دریجی خواننده ترک + عکسبیوگرافی ایرم دریجی خواننده ترک + عکسبیوگرافی بوراک اوزدمیر سرآشپز ترک + عکسبیوگرافی بوراک اوزدمیر سرآشپز ترک + عکسابراز احساسات انریکه به طرفداران ایرانی‌اش + عکسابراز احساسات انریکه به طرفداران ایرانی‌اش + عکسورشکسته های مشهور؛ سلبریتی هایی که ثروت عظیم خود را بر باد دادندورشکسته های مشهور؛ سلبریتی هایی که ثروت عظیم خود را بر باد دادندمورد عجیب پاشایی، حبیب، هاکان و صفوی/ این آهنگ‌ها از کجا می‌آیند؟مورد عجیب پاشایی، حبیب، هاکان و صفوی/ این آهنگ‌ها از کجا می‌آیند؟اعتراض وکیل شجریان به منع تعقیب شریعتمداریاعتراض وکیل شجریان به منع تعقیب شریعتمداریپست تبلیغاتی در اینستاگرام ستاره های ایرانی، چند؟!پست تبلیغاتی در اینستاگرام ستاره های ایرانی، چند؟!محمدباقر منصوری درگذشت + بیوگرافیمحمدباقر منصوری درگذشت + بیوگرافیکیتی پری در دادگاه محکوم شدکیتی پری در دادگاه محکوم شدپلیس تایید کرد/همراه حامد زمانی اقلام ممنوعه داشته است!پلیس تایید کرد/همراه حامد زمانی اقلام ممنوعه داشته است!پارسا خائف پدیده موسیقی خواهد شد؟پارسا خائف پدیده موسیقی خواهد شد؟بیوگرافی علی پرمهر خواننده + زندگی شخصی و همسرشبیوگرافی علی پرمهر خواننده + زندگی شخصی و همسرشتکذیب دستگیری حامد زمانی به دلیل حمل مواد مخدرتکذیب دستگیری حامد زمانی به دلیل حمل مواد مخدرخانه احمد شاملو در آستانه تخریب شدن + عکسخانه احمد شاملو در آستانه تخریب شدن + عکسامروز چیا بدونیم: از گرونترین بازیکن ایران تا دلیل اخراج عادلامروز چیا بدونیم: از گرونترین بازیکن ایران تا دلیل اخراج عادلبیوگرافی گونل زینالوا خواننده ترک + عکسبیوگرافی گونل زینالوا خواننده ترک + عکسلغو کنسرت علیرضا قربانی بخاطر نخست وزیر عراقلغو کنسرت علیرضا قربانی بخاطر نخست وزیر عراقریحانا صاحب موزه شدریحانا صاحب موزه شدبیوگرافی سیمگه ساغین خواننده ترک + عکسبیوگرافی سیمگه ساغین خواننده ترک + عکسبیوگرافی حادیثه آچیق گوز خواننده ترک + عکسبیوگرافی حادیثه آچیق گوز خواننده ترک + عکس
۸ پیرمرد فوتبال ایران که قصد خداحافظی ندارند۸ پیرمرد فوتبال ایران که قصد خداحافظی ندارنداز کپا تا نیمار؛ گران قیمت ترین بازیکنان تاریخ فوتبال در هر پست را بشناسیداز کپا تا نیمار؛ گران قیمت ترین بازیکنان تاریخ فوتبال در هر پست را بشناسیدگلنوش خسروی؛ نیمارِ فوتبال زنان ایران!گلنوش خسروی؛ نیمارِ فوتبال زنان ایران!سردار آزمون: اگر خانواده عروس جواب بله بدهند ازدواج می‌کنم!سردار آزمون: اگر خانواده عروس جواب بله بدهند ازدواج می‌کنم!ادعاهای لیدا کاوه: پیوند قلب در خانه یا جذب فالوئر؟ادعاهای لیدا کاوه: پیوند قلب در خانه یا جذب فالوئر؟بوکسورها و مبارزان پولساز رینگ؛ پردرآمدترین ورزشکاران رزمی سال ۲۰۱۹بوکسورها و مبارزان پولساز رینگ؛ پردرآمدترین ورزشکاران رزمی سال ۲۰۱۹۱۰ ستاره درخشان جام جهانی فوتبال زنان۱۰ ستاره درخشان جام جهانی فوتبال زنانازدواج  مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسیازدواج مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسینیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشتنیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشتکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویبهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!بهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!علی انصاریان ازدواج کرد + عکسعلی انصاریان ازدواج کرد + عکسازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟ازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟بیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزبیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانعلی انصاریان مجری تلویزیون شدعلی انصاریان مجری تلویزیون شدواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانکلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!کلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!ایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازدمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازد