Thursday, 27 June 2019|پنج شنبه، 6 تير، 1398|لا اله الا الله الملک الحق المبين|افراد آنلاین: 60 نفر

مروری بر گذشته

معرفی روغن های ضروری مفید برای درمان سرفه
معرفی روغن های ضروری مفید برای درمان سرفه
درمان تعریق زیاد با این ترفند‌ها
درمان تعریق زیاد با این ترفند‌ها
محکومیت مرد مبتلا به ایدز که کلیه‌اش را فروخت
محکومیت مرد مبتلا به ایدز که کلیه‌اش را فروخت
انواع تب، دلایل ابتلا و راه‌هایی برای مقابله با آن‌ها
انواع تب، دلایل ابتلا و راه‌هایی برای مقابله با آن‌ها
بازیگران ایرانی که به زبان دوم یا سوم هم تسلط دارند
بازیگران ایرانی که به زبان دوم یا سوم هم تسلط دارند
قیمت خودروهای وارداتی در نمایندگی و بازار ایران – 27 خرداد 98
قیمت خودروهای وارداتی در نمایندگی و بازار ایران – 27 خرداد 98
دلایل و علائم بروز تشنج
دلایل و علائم بروز تشنج
عناوین روزنامه های ورزشی سه شنبه 4 تیر 1398
عناوین روزنامه های ورزشی سه شنبه 4 تیر 1398
عناوین روزنامه های دوشنبه 27 خرداد 1398
عناوین روزنامه های دوشنبه 27 خرداد 1398
عناوین روزنامه های ورزشی شنبه 1 تیر 1398
عناوین روزنامه های ورزشی شنبه 1 تیر 1398
فال امروز یکشنبه 2 تیر 1398
فال امروز یکشنبه 2 تیر 1398
دستور قطع برق استخراج کنندگان ارز دیجیتال صادر شد
دستور قطع برق استخراج کنندگان ارز دیجیتال صادر شد
چرا بعد از ورزش، بیش‌ازحد خسته می‌شویم؟!
چرا بعد از ورزش، بیش‌ازحد خسته می‌شویم؟!
عناوین روزنامه های ورزشی چهارشنبه 29 خرداد 1398
عناوین روزنامه های ورزشی چهارشنبه 29 خرداد 1398
فرانکو زفیرلی کارگردان رومئو و ژولیت درگذشت
فرانکو زفیرلی کارگردان رومئو و ژولیت درگذشت
بوکسورها و مبارزان پولساز رینگ؛ پردرآمدترین ورزشکاران رزمی سال ۲۰۱۹
بوکسورها و مبارزان پولساز رینگ؛ پردرآمدترین ورزشکاران رزمی سال ۲۰۱۹
سریال گاندو گرفتار ممیزی های آشنا!
سریال گاندو گرفتار ممیزی های آشنا!
قتل در مجلس عروسی هنگام رقص با چوب!
قتل در مجلس عروسی هنگام رقص با چوب!
«مایت‌» یا هیره چیست و روی صورت‌تان چه می‌کند؟
«مایت‌» یا هیره چیست و روی صورت‌تان چه می‌کند؟
راهنمای انتخاب بهترین نوع پارچه برای مانتوی زیبای زنانه
راهنمای انتخاب بهترین نوع پارچه برای مانتوی زیبای زنانه

آموزش پنهان کردن شبکه وای فای و جلوگیری از رویت شدن آن توسط دیگران

تاریخ انتشار: پنج شنبه، 2 خرداد، 1398 کامپیوتر و اینترنت ، ترفندهای موبایل و کامپیوتر
+ A -

به وسیله پنهان کردن شبکه وای فای خود از دیگران، کمتر در معرض هک شدن و دیگر مشکلات قرار خواهیم گرفت. در ادامه به آموزش نحوه مخفی کردن وای فای خواهیم پرداخت.

شبکه‌های بی سیم در مقایسه با شبکه‌هایی که از طریق سیم ایجاد شده‌اند، امنیت پایین‌تری دارند. دلیل این موضوع به خوبی واضح است. نیاز به دسترسی فیزیکی به یک روتر به منظور هک کردن آن، کار را به مراتب دشوارتر می‌کند.

به همین دلیل در صورت پیکربندی یک شبکه وایرلس، تامین امنیت آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. یکی از اولین راهکارهایی که به این منظور به ذهن کاربران و مخصوصا ادمین‌های شبکه‌های کامپیوتری خطور می‌کند، پنهان کردن شبکه وای فای از دید عموم است. به این ترتیب کاربر نفوذگر، به صورت مستقیم قادر به یافتن شبکه وایرلس شما و در ادامه تلاش برای نفوذ کردن به آن نخواهد شد.

دلایل پنهان کردن شبکه وای فای

بر اساس استانداردهای IEEE 802.11، هر شبکه وای فای می‌بایست دارای یک شناسه باشد تا دستگاه‌ها از آن به منظور اتصال استفاده کنند. از این شناسه با عنوان SSID –> Service Set Identifier یاد می‌کنند. می‌توان به نوعی آن را نام منحصربه‌فرد شبکه بی سیم دانست.

هر 100 میلی ثانیه، روتر چیزی با نام بیکن فریم (Beacon Fame) به صورت برادکست منتشر می‌کند. این سری امواج الکترومغناطیسی شامل اطلاعاتی درباره شبکه همچون شناسه آن (SSID) است. هدف از آن، اعلام حضور شبکه بی سیم به دیگر دستگاه‌ها است. می‌توان برادکست کردن بسته بیکن را به فریاد جمله زیر توسط روتر تشبیه کرد: من اینجا هستم و نام من Cisco04022 است. اگر صدای من را می‌شنوی، می‌توانی از این اسم به منظور برقراری اتصال با من استفاده کنی.

در اینجا نام Cisco04022 به صورت مثال آورده شده و هر شبکه، اسم خودش را در بسته بیکن خواهد گنجاند. به این روش گوشی هوشمند، لپ تاپ و دیگر دستگاه‌های دارای کارت شبکه وایرلس از حضور یک شبکه بی سیم در محیط اطراف مطلع می‌‌شوند. احتمالا اکنون نحوه پنهان کردن شبکه وای فای را حدس زده‌اید! اگر بتوانید صدای فریاد روتر، که بسته به محدود پوشش‌دهی آن ممکن است تا صدها متر آن طرف‌تر هم شنیده شود، قطع کنید، علنا آن را غیر قابل رویت کرده‌اید. اگر یک شبکه حضورش را به صورت یک پیام برادکست به دیگران اعلام نکند، دستگاه‌های الکترونیکی حتی در صورت قرار گرفتن در محدوده تحت پوشش آن، قادر به رویت و در ادامه اتصال نخواهند بود.

مخفی کردن وای فای مزیت‌های دیگری نیز دارد. به این روش می‌توان از ارائه وای فای رایگان به مهمانان خودداری کرد! یکی از رفتارهای ناپسند مهمان‌ها به محض وارد شدن به یک خانه یا اداره، جستجوی محیط برای یافتن یک شبکه وای فای و سپس درخواست پسورد آن از میزبان است. این کاربران مطمئنا از 5 روشی که هکرها از وای فای عمومی برای سرقت اطلاعات استفاده می‌کنند بی‌خبرند، وگرنه حتی در صورت ارائه رمز عبور شبکه وایرلس به آن‌ها، از اتصال به آن خودداری می‌کردند!

اما اگر وای فای شما از دید دیگران مخفی باشد، دیگر مشکل تعارف برای ارائه یا عدم ارائه پسورد پدید نخواهد آمد. برخی کاربران تصور می‌کنند تنها دلیل خودداری از ارائه پسورد شبکه بی سیم خود به دیگران، جلوگیری از اتمام پهنای باند است، اما این تصوری اشتباه بوده و دلیل محکم‌تری برای این موضوع که چرا هرگز نباید پسورد وای فای خود را در اختیار دیگران قرار بدهیم وجود دارد.

محدودیت‌های پنهان کردن SSID شبکه وایرلس

سیگنال‌های وایرلس همگی مثل هم هستند. آن‌ها از یک مبدا (روتر بی سیم شما) آغاز شده و در تمامی جهات منتشر می‌شوند. هیچ راهی برای هدف‌گیری یک مخابره وای فای در یک پرتوی منتشر شده از روتر، درست به سمت دستگاهی مشخص وجود ندارد. حتی اگر بتوانید چنین کاری انجام بدهید، بعد از رسیدن سیگنال به آن دستگاه، قادر به متوقف کردنش نخواهید بود، چرا که همینطور رو به رو جلو به مسیرش ادامه می‌دهد.

تصور کنید شبکه بی سیم شما، شناسه SSID خود را در قالب یک پیام برادکست اعلام نمی‌کند. به این ترتیب هیچ فردی به جز شما از وجود آن باخبر نیست. همین آگاهی به شما اجازه می‌دهد به صورت عادی، اتصالی با روتر برقرار کرده و به دنیای اینترنت متصل شوید. زمانی که هر کاری همچون مشاهده یک وب سایت انجام می‌دهید، روتر شما سیگنالی با داده مربوط به آن وب سایت به صورت برادکست ارسال کرده و کامپیوتر یا گوشی هوشمند شما آن سیگنال را در مسیر عبورش در تمامی جهات، دریافت خواهد کرد. مشکل اینجاست که امواج الکترومغناطیسی در محیطی باز، در تمامی جهات پراکنده می‌شوند، پس هر کاربری واقع در محدوده تحت پوشش روتر قادر به رهگیری آن خواهد بود.

به عبارت دیگر، حتی اگر به وسیله پنهان کردن شبکه وای فای از برادکست شدن SSID آن جلوگیری کنید، هکرها همچنان از طریق رهگیری امواج ارسال شده از سوی دستگاه‌ الکترونیکی شما به سمت روتر یا امواج روانه شده از سمت روتر به سوی گجت‌ الکترونیکی،می‌توانند به وجود یک شبکه وایرلس در محیط پی ببرند. با این حال، به وسیله مخفی کردن شبکه وایرلس از چشم عموم، از خطر هک کاربران عادی از طریق اپلیکیشن‌های موبایل حرفه‌ای در امان خواهید بود.

نحوه پنهان کردن شبکه وای فای از چشم عموم

کار را با لاگین به پنل مدیریت روتر خود آغاز کنید. به این منظور باید آدرس 192.168.0.1 یا 192.168.1.1 را در مرورگر وب وارد کنید. اگر از نحوه وارد شده به پنل ادمین روتر خود اطلاعی ندارد، نام آن را در موتور جستجوی گوگل وارد کرده یا سری به دفترچه راهنمای دستگاه بزنید. قدم بعدی وارد کردن نام کاربری و پسورد خواهد بود. در بیشتر روترها، هر دو مورد به صورت پیش‌فرض عبارت admin است.

بعد از لاگین، گزینه‌ای که باید به دنبال آن بگردید، بسته به مدل روتر متفاوت خواهد بود. به دنبال گزینه‌ای همچون Wireless Settings ،Wireless Options یا Wireless > Basic Settings بگردید.

در صفحه مربوط به تنظیمات وای فای باید بتوانید شناسه SSID را دست‌کاری کرده و کانال، نوع کانال و عرض کانال را تغییر بدهید. به منظور پنهان کردن شبکه وای فای می‌بایست به دنبال گزینه‌ای همچون Enable SSID Broadcast بگردید و سپس آن را غیر فعال کنید. بعید نیست این گزینه تحت عناوینی مثل Visibility Status ،Enable Hidden Wireless یا فقط SSID Broadcast آورده شده باشد. اکنون که از چگونگی مخفی سازی وای فای به وسیله جلوگیری از برادکست SSID آگاهید، بهتر می‌دانید باید در گوگل چه چیزی را جستجو کنید. پس اگر نتوانستد در منوی ادمین روتر خود گزینه‌های یاد شده را پیدا کنید، از گوگل کمک بگیرید.

در نهایت تغییرات را ذخیره کنید. احتمالا برای اعمال شدن تغییرات مجبور به ریست کردن مودم خواهید بود.

روش‌های افزایش ایمنی شبکه وای فای

اگرچه پنهان کردن شبکه وای فای سبب می‌شود کاربران عادی از وجود آن بی‌خبر بمانند، اما برای یک هکر، این روش عملا هیچ سد امنیتی بازدارنده‌ای محسوب نمی‌شود. برای افزایش امیت روتر وایرلس خود نکات زیر را فراموش نکنید:

  • تغییر اطلاعات پیش‌فرض ادمین: با یک جستجوی ساده در وب می‌توان نام کاربری و پسورد پنل ادمین هر مودمی را متوجه شد. به عنوان نمونه می‌توان به عبارت کلمه admin اشاره کرد که رمز عبور و نام کاربری صفحه مدیریت بسیاری از روترها است. اگر آن را تغییر ندهید، هکرها مخصوصا در صورت عمومی بودن شبکه وای فای شما، به راحتی هر چه تمام‌تر خواهند توانست پیکربندی شبکه‌تان را به نفع خود تغییر بدهند. بعد از راه‌اندازی و برقراری اتصالات اولیه روتر، این اولین کاری است که می‌بایست انجام بدهید.
  • رمزنگاری از طریق WPA2 و AES: فراموش نکنید روتر وایرلس شما به طور دائمی مشغول انتشار امواج الکترومغناطیسی در تمامی جهات است و این اصلی‌ترین دلیل پایین بودن امنیت شبکه‌های بی سیم در مقایسه با شبکه‌های پیاده‌سازی شده با استفاده از اتصالات سیمی به شمار می‌رود. تنها روش جلوگیری از سو استفاده از این سیگنال‌ها توسط هکرها با وجود توانایی آن‌ها برای دریافتشان، استفاده از متدهای رمزنگاری است. به این ترتیب امکان شنود سیگنال‌ها برای بیرون کشیدن اطلاعات قابل استفاده از آن‌ها سخت‌تر و سخت‌تر می‌‌شود. پروتکل امنیتی WPA3 انقلابی تازه در امنیت شبکه‌های وای فای ایجاد می‌کند و به همین دلیل جزو متداول‌ترین متدهای رمزنگاری است.
  • غیر فعال‌سازی ویژگی‌های WPS و UPnP: این ویژگی‌ها با وجود قابلیت‌هایی که در اختیارمان قرار می‌دهند، سبب بروز رخنه‌های امنیتی متعدد در روترهای بی سیم خواهند شد. WPS راهکاری برای سریع و آسوده شدن فرآیند اتصال گجت‌های الکترونیکی به روتر وایرلس است، اما ارزش رخنه‌های امنیتی پدید آمده در ادامه فعال‌سازی آن را ندارد. UPnP در بسیاری از روترها به صورت پیش‌فرض فعال بوده و یافت شدن گجت‌های الکترونیکی واقع در یک شبکه توسط یکدیگر را آسان می‌کند.

برای افزایش حداکثری امنیت شبکه وای فای خود باید موارد بیشتری را رعایت کنید. مهم‌ترین آن‌ها در مطلب بالا ذکر شده است.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

کشف حجاب محمدرضا گلزار! + عکسکشف حجاب محمدرضا گلزار! + عکسبهاره رهنما باردار شد! + عکسبهاره رهنما باردار شد! + عکسسام اصغری، نامزد ایرانی بریتنی اسپیرز بازیگر هالیوود شد!سام اصغری، نامزد ایرانی بریتنی اسپیرز بازیگر هالیوود شد!صحبت های عجیب امیر جعفری در حمایت از آقازاده هاصحبت های عجیب امیر جعفری در حمایت از آقازاده هاپرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای عرب اعلام شدپرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای عرب اعلام شدعلی مطهری به ماجرای ستاره اسکندری واکنش نشان داد!علی مطهری به ماجرای ستاره اسکندری واکنش نشان داد!سانسور سریال گاندو جنجال ساز شد + توضیحات کارگردانسانسور سریال گاندو جنجال ساز شد + توضیحات کارگردانسارا خوئینی‌ها در لباس عروسی + عکسسارا خوئینی‌ها در لباس عروسی + عکسسریال گاندو گرفتار ممیزی های آشنا!سریال گاندو گرفتار ممیزی های آشنا!بازیگران ایرانی که به زبان دوم یا سوم هم تسلط دارندبازیگران ایرانی که به زبان دوم یا سوم هم تسلط دارندتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (257)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (257)کشف حجاب و جنجال های حضور ستاره اسکندری در ترکیهکشف حجاب و جنجال های حضور ستاره اسکندری در ترکیهکارگردان دختر شیطان: فیلمم را سانسور نکردم، بایکوت شد!کارگردان دختر شیطان: فیلمم را سانسور نکردم، بایکوت شد!آنجلینا جولی دبیر مجله معتبر تایم شدآنجلینا جولی دبیر مجله معتبر تایم شدواکنش تند شهاب حسینی به ماجرای کشتن شدن توله خرس در سوادکوهواکنش تند شهاب حسینی به ماجرای کشتن شدن توله خرس در سوادکوهسلبریتی هایی که فرزندانشان را در ایران به دنیا آورده اند! + تصاویرسلبریتی هایی که فرزندانشان را در ایران به دنیا آورده اند! + تصاویرفساد در سینمای ایران به روایت بهنوش بختیاری و حمید فرخ نژادفساد در سینمای ایران به روایت بهنوش بختیاری و حمید فرخ نژادخودروی جیمزباند به حراج گذاشته شدخودروی جیمزباند به حراج گذاشته شداکران فیلم ما همه با هم هستیم با دستور مقامات قضایی در کرمان ممنوع شد!اکران فیلم ما همه با هم هستیم با دستور مقامات قضایی در کرمان ممنوع شد!شراره درشتی، بازیگر سینما و تلویزیون ایران به سرطان مبتلا شد + عکسشراره درشتی، بازیگر سینما و تلویزیون ایران به سرطان مبتلا شد + عکسبیوگرافی جان یامان بازیگر نقش جان در سریال عطر عشق + عکسبیوگرافی جان یامان بازیگر نقش جان در سریال عطر عشق + عکسبیوگرافی دمت اوزدمیر بازیگر نقش صنم در سریال عطر عشق + عکسبیوگرافی دمت اوزدمیر بازیگر نقش صنم در سریال عطر عشق + عکسفرانکو زفیرلی کارگردان رومئو و ژولیت درگذشتفرانکو زفیرلی کارگردان رومئو و ژولیت درگذشتپرویز پرستویی: چرا گیر دادیم به زایمان زن رامبد جوان در کانادا؟پرویز پرستویی: چرا گیر دادیم به زایمان زن رامبد جوان در کانادا؟احتمال ممنوع الفعالیتی رامبد جوان و نگار جواهریاناحتمال ممنوع الفعالیتی رامبد جوان و نگار جواهریان
چرا صدای محمد علیزاده در تیتراژ سریال گاندو حذف شد؟چرا صدای محمد علیزاده در تیتراژ سریال گاندو حذف شد؟با شکایت تهمینه میلانی، دانشجوی نقاشی به 35 ضربه شلاق محکوم شد!با شکایت تهمینه میلانی، دانشجوی نقاشی به 35 ضربه شلاق محکوم شد!افشاگری یک ترانه سرا علیه شادمهر عقیلی + عکسافشاگری یک ترانه سرا علیه شادمهر عقیلی + عکسمحسن چاوشی، خواننده ای مؤلف یا سفارشی ساز؟محسن چاوشی، خواننده ای مؤلف یا سفارشی ساز؟انتقاد صدف طاهریان از حضور بازیگر زن هندی در فیلم دختر شیطانانتقاد صدف طاهریان از حضور بازیگر زن هندی در فیلم دختر شیطانریحانا مادر می شود! + عکسریحانا مادر می شود! + عکسبارداری در ایران و زایمان در کانادا: اقدام و عملبارداری در ایران و زایمان در کانادا: اقدام و عملبیوگرافی آژدا پکان خواننده و بازیگر ترکیه ای + عکسبیوگرافی آژدا پکان خواننده و بازیگر ترکیه ای + عکسمرتضی کلانتریان، مترجمی که همچون قهرمان داستانش خودکشی کردمرتضی کلانتریان، مترجمی که همچون قهرمان داستانش خودکشی کردپاسخ مهناز افشار به شایعه فرار از کشور + عکسپاسخ مهناز افشار به شایعه فرار از کشور + عکسترانه این خواننده های ترک را حتما گوش کنیدترانه این خواننده های ترک را حتما گوش کنیدهمایون شجریان گواهینامه درجه یک آواز را دریافت کردهمایون شجریان گواهینامه درجه یک آواز را دریافت کردیلدا عباسی قلب اروپا را به خود خیره کردیلدا عباسی قلب اروپا را به خود خیره کردبیوگرافی بهنام صفوی + عکسبیوگرافی بهنام صفوی + عکسبهنام صفوی درگذشتبهنام صفوی درگذشتاسم و عکس فرزند مگان مارکل و پرنس هری منتشر شداسم و عکس فرزند مگان مارکل و پرنس هری منتشر شدامروز باید چیا بدونیم: از جنتلمن ها تا پیدا شدن گلزارامروز باید چیا بدونیم: از جنتلمن ها تا پیدا شدن گلزارفرزند مگان مارکل و پرنس هری به دنیا آمد؛ ۷ قانونی که زوج سلطنتی از حالا باید رعایت کنندفرزند مگان مارکل و پرنس هری به دنیا آمد؛ ۷ قانونی که زوج سلطنتی از حالا باید رعایت کنندبهنام صفوی خواننده پاپ بار دیگر در بیمارستان بستری شدبهنام صفوی خواننده پاپ بار دیگر در بیمارستان بستری شدچرا دانش‌آموزان‌مان ساسی مانکن را به حامد زمانی ترجیح می‌دهند؟چرا دانش‌آموزان‌مان ساسی مانکن را به حامد زمانی ترجیح می‌دهند؟حامد همایون ممنوع‌التصویر شد + واکنش حامد همایونحامد همایون ممنوع‌التصویر شد + واکنش حامد همایونبرنامه کنسرت های اردیبهشت 98برنامه کنسرت های اردیبهشت 98منیر فرمانفرماییان نقاش و هنرمند بزرگ دار فانی را وداع گفتمنیر فرمانفرماییان نقاش و هنرمند بزرگ دار فانی را وداع گفتجدایی اَدل از همسرش پس از ۸ سال زندگی مشترکجدایی اَدل از همسرش پس از ۸ سال زندگی مشترکبه «محمد حسین میثاقی» عادت کنیم؟چرا و چگونه؟به «محمد حسین میثاقی» عادت کنیم؟چرا و چگونه؟
بوکسورها و مبارزان پولساز رینگ؛ پردرآمدترین ورزشکاران رزمی سال ۲۰۱۹بوکسورها و مبارزان پولساز رینگ؛ پردرآمدترین ورزشکاران رزمی سال ۲۰۱۹۱۰ ستاره درخشان جام جهانی فوتبال زنان۱۰ ستاره درخشان جام جهانی فوتبال زنانازدواج  مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسیازدواج مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسینیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشتنیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشتکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویبهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!بهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!علی انصاریان ازدواج کرد + عکسعلی انصاریان ازدواج کرد + عکسازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟ازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟بیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزبیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانعلی انصاریان مجری تلویزیون شدعلی انصاریان مجری تلویزیون شدواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانکلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!کلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!ایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازدمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازدقتل ایمان رحیم پور قهرمان جهان پرورش اندام به ضرب گلوله + عکسقتل ایمان رحیم پور قهرمان جهان پرورش اندام به ضرب گلوله + عکسخداداد عزیزی هم بازیگر شد + عکسخداداد عزیزی هم بازیگر شد + عکسبیوگرافی گلاره ناظمی موفق ترین داور زن ایرانی + عکسبیوگرافی گلاره ناظمی موفق ترین داور زن ایرانی + عکسابعاد تازه از ماجرای تجاوز کریس رونالدو به مهماندار هتل در لاس وگاسابعاد تازه از ماجرای تجاوز کریس رونالدو به مهماندار هتل در لاس وگاسعلی دایی؛ قربانی بزرگ خیرخواهیعلی دایی؛ قربانی بزرگ خیرخواهی