Monday, 14 October 2019|دوشنبه، 22 مهر، 1398|يا قاضي الحاجات|افراد آنلاین: 56 نفر

مروری بر گذشته

مقدماتی جام جهانی | ایران 14- کامبوج 0
مقدماتی جام جهانی | ایران 14- کامبوج 0
عناوین روزنامه های پنجشنبه 18 مهر 1398
عناوین روزنامه های پنجشنبه 18 مهر 1398
فغانی در لیگ استرالیا سوت زد + عکس
فغانی در لیگ استرالیا سوت زد + عکس
منوچهر هادی به التماس افتاد
منوچهر هادی به التماس افتاد
فال امروز جمعه 12 مهر 1398
فال امروز جمعه 12 مهر 1398
جامعه شناسی خودمانی تتلو و بهادر وحشی‌ها؛ گیلتی پلیژرهای اینستاگرامی!
جامعه شناسی خودمانی تتلو و بهادر وحشی‌ها؛ گیلتی پلیژرهای اینستاگرامی!
تصمیم ناگهانی شبکه Star Tv در مورد سریال محبوب کوزگون!
تصمیم ناگهانی شبکه Star Tv در مورد سریال محبوب کوزگون!
مرگ دلخراش پسر دستفروش هنگام فرار از دست زورگیران
مرگ دلخراش پسر دستفروش هنگام فرار از دست زورگیران
عناوین روزنامه های ورزشی یکشنبه 21 مهر 1398
عناوین روزنامه های ورزشی یکشنبه 21 مهر 1398
رکوردهای فیلم جوکر در باکس آفیس داخلی و بین‌المللی
رکوردهای فیلم جوکر در باکس آفیس داخلی و بین‌المللی
ریحانا کتاب منتشر می‌کند/ هزار عکس نادیده از خواننده معروف
ریحانا کتاب منتشر می‌کند/ هزار عکس نادیده از خواننده معروف
طعنه ریحانا به شکیرا و جنیفر لوپز: حاضر نیستم خودم را بفروشم!
طعنه ریحانا به شکیرا و جنیفر لوپز: حاضر نیستم خودم را بفروشم!
آلرژی یا سرماخوردگی؟ چطور از هم تشخیص شان دهیم؟
آلرژی یا سرماخوردگی؟ چطور از هم تشخیص شان دهیم؟
انتقاد مدیرعامل ناجی هنر از فیلم متری شیش و نیم
انتقاد مدیرعامل ناجی هنر از فیلم متری شیش و نیم
دادگاه محسن لرستانی برگزار شد
دادگاه محسن لرستانی برگزار شد
زنان و لباس‌هایشان در زیباترین مکان‌های گردشگری دنیا
زنان و لباس‌هایشان در زیباترین مکان‌های گردشگری دنیا
عناوین روزنامه های یکشنبه 21 مهر 1398
عناوین روزنامه های یکشنبه 21 مهر 1398
فال امروز دوشنبه 15 مهر 1398
فال امروز دوشنبه 15 مهر 1398
اوزجان دنیز: تحقیق کردم چنین خواهری ندارم!
اوزجان دنیز: تحقیق کردم چنین خواهری ندارم!
اظهار پشیمانی رامسین کبریتی و انتظار بخشش
اظهار پشیمانی رامسین کبریتی و انتظار بخشش

آلرژی یا سرماخوردگی؟ چطور از هم تشخیص شان دهیم؟

تاریخ انتشار: شنبه، 13 مهر، 1398 سلامت ، بیماری ها و راه درمان
+ A -

آلرژی و سرماخوردگی نشانه های تقریباً یکسانی دارند، به همین دلیل گاهی در تشخیص آن ها دچار مشکل می شویم. اما تشخیص آن ها کار غیر ممکنی هم نیست. در ادامه نشانه های آلرژی و سرماخوردگی را به تفکیک مورد بررسی قرار خواهیم داد و می خواهیم ببینیم چطور می توانیم آن ها را از یکدیگر تشخیص دهیم.

خارش: آلرژی

یکی از واضح ترین نشانه های آلرژی، خارش است. خارش چشم ها، بینی، گوش ها یا گلو به آلرژی مربوط می شود. علت این مسأله، وجود هیستامین است، ترکیبی که هنگام فعال شدن سلول های ماستوتیت (وظیفه ی اصلی آن ‌ها ذخیره ی واسطه‌ های شیمیایی ای است که در جریان واکنش های آلرژیک و التهاب‌ ها آن‌ ها را آزاد می ‌سازند) در بدن منتشر و باعث خارش می شود. اگر سرما خورده باشید نباید چنین نشانه ای داشته باشید.

طولانی شدن نشانه ها: آلرژی

اگر نشانه هایی داشته باشید که بعد از گذشت ۳ تا ۵ روز هنوز از بین نرفته باشند، احتمالاً دچار آلرژی هستید نه سرماخوردگی. در هنگام سرماخوردگی، معمولاً وقتی بدن به عفونت غلبه کند، التهاب هم فروکش می کند. این مسأله معمولاً چند روز زمان می برد اما می تواند یک تا دو هفته هم طول بکشد. در مورد آلرژی، تا زمانی که ماده ی آلرژی زا وجود داشته باشد، نشانه ها هم می توانند ادامه پیدا کنند. اگر فکر می کنید که زیاد دچار نشانه های شبه سرماخوردگی می شوید، بهتر است نشانه ها و حالت هایی که تجربه می کنید را جایی یادداشت کنید تا متوجه شوید که الگویی وجود دارد یا نه. شما باید چیزی که بدن تان به آن واکنش نشان می دهد را شناسایی کنید و از اینجا درمان خود را شروع کنید.

سبز بودن خلط بینی: سرماخوردگی

البته کار خوشایندی نیست اما باید رنگ و قوام چیزی که وقت فین کردن از بینی تان خارج می شود را بررسی کنید. در آلرژی، ترشحات بینی در مجموع شفاف و رقیق هستند. گرچه ترشحات بینی در سرماخوردگی هم می تواند شفاف باشد، اما اغلب زرد یا حتی سبز است. علاوه بر این، به خاطر داشته باشید که آلرژی هم مانند سرماخوردگی می تواند باعث عفونت سینوسی که یک عفونت ثانوی است (عفونتی که در دوران ضعف یا نقاهت یک بیماری رخ می دهد و مشکل اولیه نیست) شود. عفونت سینوسی می تواند باعث به وجود آمدن ترشحات زرد یا سبز رنگ بینی شود.

آبریزش چشم ها: آلرژی

اگر متوجه شده اید که دچار خارش و آبریزش چشم شده اید، به احتمال زیاد مشکل تان آلرژی و نه سرماخوردگی است. شاید وسوسه شوید این خارش را با خاراندن چشم ها تسکین دهید، اما باید تا جایی که می توانید سعی کنید چشم هایتان را تمیز نگه دارید. هر بار که دچار خارش شدید سعی کنید چشم هایتان را با آب بشویید و از قطره های مخصوص آلرژی استفاده کنید.

تب: سرماخوردگی

گرچه از حساسیت های بهاری اغلب با عنوان «تب یونجه» یاد می شود، اما آن ها معمولاً با تب همراه نیستند. بیشتر آلرژی ها هیچ ارتباطی به تب یونجه ندارند و آلرژی تقریباً هیچ وقت باعث تب نمی شود. در مقابل، وقتی دچار یک عفوت ویروسی می شوید، یکی از اولین روش هایی که بدن از آن برای مقابله با عفونت کمک می گیرد، بالا بردن دمای خود است تا به این ترتیب ویروس ها از بین روند. اگر دمای بدن تان از ۳۸ درجه بالاتر رفته، به احتمال زیاد به سرماخوردگی مبتلا شده اید.

فصلی بودن نشانه ها: آلرژی

هم سرماخوردگی و هم آلرژی می تواند فصلی باشد، اما آلرژی ها قابل پیش بینی تر هستند. این بدان معنی است که آلرژی به شکل قابل پیش بینی ای در حدود یک زمان مشخص از سال یا هر زمانی که عامل آلرژی زا به طور مستقیم و بی واسطه در محیط اطراف وجود داشته باشد، رخ می دهد مثل گرد و غبار، قارچ، علف، گرده یا پرز حیوانات خانگی. این زمان معمولاً در فصل بهار است که گل ها در حال شکوفایی هستند و تعداد گرده ها افزایش پیدا می کند.

ظاهر شدن علائم در یک زمان یا مکان خاص: آلرژی

سرماخوردگی شاید صبح ها که از خواب بیدار می شوید یا شب ها که سعی دارید به خواب بروید، وخیم تر به نظر برسد، اما در واقع در تمام طول روز وجود دارد. آلرژی ها اما بیشتر به یک مکان مشخص مربوط می شوند. برای مثال آلرژی به سگ ها یا گربه ها معمولاً واضح است چون فقط زمانی رخ می دهد که حیوان یا پرز آن در محیط اطراف وجود داشته باشد. اگر کسی پا به خانه ای بگذارد که در آن گربه وجود دارد و شروع به عطسه کردن کند، این فرد باید احتمال بدهد که به پرز گربه آلرژی دارد. علاوه بر این، ممکن است متوجه شوید که وقتی در فضای بیرون هستید، در مقایسه با فضاهای داخلی نشانه ها بیشتر می شوند، چون در فضای بیرون علف، گرد و غبار و علف هرز وجود دارد که ممکن است شما را بیشتر در معرض آلرژی های فصلی قرار دهد.

سابقه ی خانوادگی: آلرژی

آلرژی هم مانند بسیاری از موارد دیگر یک مشکل ارثی است. فقط کسانی به آلرژی مبتلا می شوند که از نظر ژنتیکی مستعد بیماری های آلرژیک باشند. به این مسأله، آتوپی گفته می شود و افراد آتوپیک معمولاً سابقه ی خانوادگی بیماری های آلرژیک را دارند، از جمله رینیت آلرژیک (اآلرژی ها)، آسم یا اگزما. علاوه بر این، افراد مبتلا به رینیت آلرژیک اغلب بیشتر از یک بیماری آلرژیک دارند. برای مثال، رینیت آلرژیک در بیماران مبتلا به آسم بسیار شایع است.

دردهای عضلانی: سرماخوردگی

آلرژی ها معمولاً مجاری تنفسی را مورد حمله قرار می دهند، نه قسمت دیگری از بدن را. ریشه ی دردهای عضلانی می تواند سلول های التهابی باشد که به یک عفونت حمله برده اند، مسأله ای که نشانه ی بیماری سرماخوردگی محسوب می شود. آلرژی ها بر اثر یک حساسیت شدید در بدن به وجود می آیند.

گلو درد: سرماخوردگی

یکی از بهترین راه های تشخیص آلرژی از سرماخوردگی، داشتن یا نداشتن گلو درد است. سرماخوردگی در اثر ویروس هایی به وجود می آید که مجرای فوقانی تنفسی را تحت تأثیر قرار می دهند. این ویروس ها می توانند به کل سیستم تنفسی گسترش پیدا کنند، از جمله گلو که این مسأله باعث گلو درد می شود. اما آلرژی ها بیشتر با یک احساس ناخوشایند در پشت حلق همراه هستند نه یک گلو درد.

بروز ضایعات پوستی: آلرژی

اگزما نوعی تحریک پوستی خارش دار است که معمولاً به شکل یک ضایعه ی پوستی قرمز رنگ، خارش دار و پوسته پوسته بروز می کند. اگر دچار اگزما شده اید یا سابقه ی آن را دارید، احتمالاً مشکل تان آلرژی است. سرماخوردگی هرگز باعث بروز ضایعه ی پوستی نمی شود، مگر اینکه تب داشته باشید.

سرفه: سرماخوردگی

ترشحات پشت بینی ناشی از آلرژی می تواند گاهی باعث تک سرفه هایی شود، اما سرفه معمولاً نشانه ی سرماخوردگی است، به خصوص اگر با خلط همراه باشد. دقت کنید که چه زمانی از روز درگیر سرفه می شوید. اگر سرفه فقط شب ها و نه در طول روز، به سراغ تان می آید، ممکن است دچار آلرژی باشید.

کسالت دائمی: آلرژی

اگر با وجود اینکه در طول روز ارتباط بسیار کمی با دیگران دارید، دائماً کسالت دارید، ممکن است مشکل تان آلرژی باشد، نه سرماخوردگی یا یک عفونت ویروسی. دقت کنید که آخرین افرادی که با آن ها در تماس بودید هم بعضی از نشانه های شما را دارند یا نه.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

انتقاد تند شیوا خنیاگر به گریم نرگس محمدیانتقاد تند شیوا خنیاگر به گریم نرگس محمدیعذرخواهی متین ستوده بابت ظاهرش در مراسم اکران خصوصی مسخره بازعذرخواهی متین ستوده بابت ظاهرش در مراسم اکران خصوصی مسخره بازعلیرضا شجاع نوری بازیگر نقش سلمان فارسی شدعلیرضا شجاع نوری بازیگر نقش سلمان فارسی شدخالکوبی جالب فارسی بر روی دستان آنجلینا جولی!خالکوبی جالب فارسی بر روی دستان آنجلینا جولی!تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (272)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (272)کوروش تهامی، آلبوم می‌دهد/ دختر ایران در راه استکوروش تهامی، آلبوم می‌دهد/ دختر ایران در راه استمنوچهر هادی به التماس افتادمنوچهر هادی به التماس افتادتجاوز جنسی هاروی واینستاین به منشی اش جنجالی شد!تجاوز جنسی هاروی واینستاین به منشی اش جنجالی شد!انتقاد مدیرعامل ناجی هنر از فیلم متری شیش و نیمانتقاد مدیرعامل ناجی هنر از فیلم متری شیش و نیمحمله کارگردان بانوی عمارت به صدا و سیما/فصل دوم سریال تحقیر مخاطب است!حمله کارگردان بانوی عمارت به صدا و سیما/فصل دوم سریال تحقیر مخاطب است!امام جمعه اسالم: در خیابانها صدها جنیفر لوپز،نیکی میناژ و تیلور سوییفت می بینیم!امام جمعه اسالم: در خیابانها صدها جنیفر لوپز،نیکی میناژ و تیلور سوییفت می بینیم!رکوردهای فیلم جوکر در باکس آفیس داخلی و بین‌المللیرکوردهای فیلم جوکر در باکس آفیس داخلی و بین‌المللیهانده ارچل، سوپراستار زن ترک به فیلم مولانا پیوست + عکسهانده ارچل، سوپراستار زن ترک به فیلم مولانا پیوست + عکسنامزد علی وفا در سریال ” دکتر معجزه ” لو رفت!نامزد علی وفا در سریال ” دکتر معجزه ” لو رفت!بیوگرافی گوزیده آرسالان بازیگر ترک + عکسبیوگرافی گوزیده آرسالان بازیگر ترک + عکسپای فیلم متری شیش و نیم  به دادگاه باز شد!پای فیلم متری شیش و نیم به دادگاه باز شد!تغییر چهره ارطغرل به مزاق هوادارانش خوش نیامد!تغییر چهره ارطغرل به مزاق هوادارانش خوش نیامد!صفحه اینستاگرام بهنوش بختیاری با میلیون ها فالوور بسته شد!صفحه اینستاگرام بهنوش بختیاری با میلیون ها فالوور بسته شد!تصمیم ناگهانی شبکه Star Tv در مورد سریال محبوب کوزگون!تصمیم ناگهانی شبکه Star Tv در مورد سریال محبوب کوزگون!انتشار اولین عکس همسر شاهرخ استخری + تصاویرانتشار اولین عکس همسر شاهرخ استخری + تصاویرحکم سینمایی عجیب برای سخنگوی وزارت امور خارجه ایران!حکم سینمایی عجیب برای سخنگوی وزارت امور خارجه ایران!هانیه توسلی با موهای تراشیده! + عکسهانیه توسلی با موهای تراشیده! + عکسسریال ترکی عزیزه، قصه عشقی آتشین با حضور هانده آرچلسریال ترکی عزیزه، قصه عشقی آتشین با حضور هانده آرچلبیوگرافی باهار شاهین بازیگر ترک + عکسبیوگرافی باهار شاهین بازیگر ترک + عکسماجرای خاندان تارگرین/پایان متفاوت بازی تاج و تخت در راه استماجرای خاندان تارگرین/پایان متفاوت بازی تاج و تخت در راه است
حمایت دمت آکالین از برگوزر کورال در برابر توهین های خواهرش!حمایت دمت آکالین از برگوزر کورال در برابر توهین های خواهرش!شش هنرمند ایرانی در فهرست 500 هنرمند برتر 2019 جای گرفتندشش هنرمند ایرانی در فهرست 500 هنرمند برتر 2019 جای گرفتندطعنه ریحانا به شکیرا و جنیفر لوپز: حاضر نیستم خودم را بفروشم!طعنه ریحانا به شکیرا و جنیفر لوپز: حاضر نیستم خودم را بفروشم!همایون شجریان و سهراب پورناظری نیز به مست عشق پیوستندهمایون شجریان و سهراب پورناظری نیز به مست عشق پیوستندجریمه‌ای که جنیفر لوپز برای عکس جنجالی‌اش پرداختجریمه‌ای که جنیفر لوپز برای عکس جنجالی‌اش پرداختپای خواننده‌های کره‌ای هم به عربستان باز شدپای خواننده‌های کره‌ای هم به عربستان باز شدریحانا کتاب منتشر می‌کند/ هزار عکس نادیده از خواننده معروفریحانا کتاب منتشر می‌کند/ هزار عکس نادیده از خواننده معروفدرخشش خواننده کوچک "عصر جدید" در آذربایجان/ پارسا خائف برنده یک جایزه بین‌المللی شددرخشش خواننده کوچک "عصر جدید" در آذربایجان/ پارسا خائف برنده یک جایزه بین‌المللی شدآلبوم خواننده ایرانی نامزده جایزه استرالیا شدآلبوم خواننده ایرانی نامزده جایزه استرالیا شددانلا بلیج با آرایش و تغییر چهره جدیدش لایک باران شد!دانلا بلیج با آرایش و تغییر چهره جدیدش لایک باران شد!دردسر چاوشیست‌ها برای محسن چاوشی/ وضعیت قمارباز پیچیده شددردسر چاوشیست‌ها برای محسن چاوشی/ وضعیت قمارباز پیچیده شدتمرینات ورزشی جنیفر لوپز در 50 سالگی + عکستمرینات ورزشی جنیفر لوپز در 50 سالگی + عکسسرنوشت مشابه تتلو برای هوروش‌بند + عکسسرنوشت مشابه تتلو برای هوروش‌بند + عکسدادگاه محسن لرستانی برگزار شددادگاه محسن لرستانی برگزار شدتصاویر ایرانگردی جالب یولیا یوزیک، خبرنگار بازداشت شده روس در تهرانتصاویر ایرانگردی جالب یولیا یوزیک، خبرنگار بازداشت شده روس در تهرانسحر تبر، چهره جنجالی اینستاگرام بازداشت شد!سحر تبر، چهره جنجالی اینستاگرام بازداشت شد!جنگ جدید دمت آکالین با حادیثه/طفلکی حتی یک میلیون فالوور هم نداره!جنگ جدید دمت آکالین با حادیثه/طفلکی حتی یک میلیون فالوور هم نداره!امیر اویار هتلدار مشهور ترک در ونیز ایتالیا، دوست پسر جدید آدریانا لیماامیر اویار هتلدار مشهور ترک در ونیز ایتالیا، دوست پسر جدید آدریانا لیمااوزجان دنیز: تحقیق کردم چنین خواهری ندارم!اوزجان دنیز: تحقیق کردم چنین خواهری ندارم!جامعه شناسی خودمانی تتلو و بهادر وحشی‌ها؛ گیلتی پلیژرهای اینستاگرامی!جامعه شناسی خودمانی تتلو و بهادر وحشی‌ها؛ گیلتی پلیژرهای اینستاگرامی!محسن لرستانی به «افساد فی‌الارض» متهم شدمحسن لرستانی به «افساد فی‌الارض» متهم شدامیرعباس گلاب هم بازیگر شد!امیرعباس گلاب هم بازیگر شد!مراقبت ویژه سه پرستار از محمدرضا شجریانمراقبت ویژه سه پرستار از محمدرضا شجریانپاسخ استاد شجریان به دشمنی‌ها و ناسزاگویی‌هاپاسخ استاد شجریان به دشمنی‌ها و ناسزاگویی‌هاچرا و چطور «تتلو» صاحب ۱۶میلیون کامنت شد؟چرا و چطور «تتلو» صاحب ۱۶میلیون کامنت شد؟
خشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت دومخشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت دومخشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت اولخشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت اولروزی که جکی چان از بروس لی کتک خوردروزی که جکی چان از بروس لی کتک خوردسیاوش یزدانی؛ غوره نشده، مویز هم نمی‌شوی!سیاوش یزدانی؛ غوره نشده، مویز هم نمی‌شوی!او حسن یزدانی است؛ مردِ مردانِ مرداو حسن یزدانی است؛ مردِ مردانِ مردپوپک بسامی، اولین دختر وزنه‌بردار ایران در رقابت‌های جهانی تایلندپوپک بسامی، اولین دختر وزنه‌بردار ایران در رقابت‌های جهانی تایلندهادی چوپان؛ شگفتی بزرگ مسترالمپیای ۲۰۱۹هادی چوپان؛ شگفتی بزرگ مسترالمپیای ۲۰۱۹میشائیل شوماخر بعد از درمان از طریق سلول های بنیادی هوشیاری خود را به دست آوردمیشائیل شوماخر بعد از درمان از طریق سلول های بنیادی هوشیاری خود را به دست آورد۸ پیرمرد فوتبال ایران که قصد خداحافظی ندارند۸ پیرمرد فوتبال ایران که قصد خداحافظی ندارنداز کپا تا نیمار؛ گران قیمت ترین بازیکنان تاریخ فوتبال در هر پست را بشناسیداز کپا تا نیمار؛ گران قیمت ترین بازیکنان تاریخ فوتبال در هر پست را بشناسیدگلنوش خسروی؛ نیمارِ فوتبال زنان ایران!گلنوش خسروی؛ نیمارِ فوتبال زنان ایران!سردار آزمون: اگر خانواده عروس جواب بله بدهند ازدواج می‌کنم!سردار آزمون: اگر خانواده عروس جواب بله بدهند ازدواج می‌کنم!ادعاهای لیدا کاوه: پیوند قلب در خانه یا جذب فالوئر؟ادعاهای لیدا کاوه: پیوند قلب در خانه یا جذب فالوئر؟بوکسورها و مبارزان پولساز رینگ؛ پردرآمدترین ورزشکاران رزمی سال ۲۰۱۹بوکسورها و مبارزان پولساز رینگ؛ پردرآمدترین ورزشکاران رزمی سال ۲۰۱۹۱۰ ستاره درخشان جام جهانی فوتبال زنان۱۰ ستاره درخشان جام جهانی فوتبال زنانازدواج  مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسیازدواج مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسینیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشتنیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشتکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویبهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!بهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!علی انصاریان ازدواج کرد + عکسعلی انصاریان ازدواج کرد + عکسازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟ازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟بیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزبیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانعلی انصاریان مجری تلویزیون شدعلی انصاریان مجری تلویزیون شد