Monday, 01 June 2020|دوشنبه، 12 خرداد، 1399|يا قاضي الحاجات|افراد آنلاین: 27 نفر

مروری بر گذشته

«شایان» از کرمانشاه و «ثنا» از تهران؛ افشاگری‌های لایو اینستاگرام آقای وزیر

تاریخ انتشار: پنج شنبه، 16 آبان، 1398 اخبار ، اخبار اقتصادی
+ A -

محمد جواد آذری جهرمی، چند روزی است که در کانون توجه اینستاگردها و توییترباز ها قرار دارد. وزیر جوان ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان چندی پیش، اطلاعاتی درباره سود های نجومی سوداگران ارزش افزوده از جیب میلیون ها هموطن ارائه کرد و اعلام کرد که اطلاعات تکمیلی را به اطلاع عموم می رساند.

او در توییتر پربیننده اش، از هشتگ های «وس» و «حق الناس» برای افزایش توجه کاربران به این مقوله استفاده کرد.

محمد جواد آذری جهرمی به کاربران در اینستاگرام اطلاع داده بود که ساعت ۸ شب ۱۵ آبان ماه ۹۸، در قالب لایو اینستاگرام، جزییات بیشتری درباره سودهای نجومی خدمات ارزش افزوده (وس) و کلاهبرداری های صورت گرفته از مشترکان منتشر می کند و سلطان «وس» ایران را معرفی می کند. ساعت ۸ شب پانزده آبان فرا رسید و صفحه اینستاگرام آقای وزیر، مملو از هزاران کاربری شد که امده بودند تا درجلسه افشاگری زنده اینستاگرامی آقای وزیر شرکت کرده و در جریان اخبار جالبی قرار بگیرند.

این جلسه برگزار شد و محمد جوادآذری جهرمی، سلطان وس ایران را فردی جوان به نام شایان از کرمانشاه معرفی کرد. او در این جلسه اینستاگرامی وعده داد که شاید کل سرویس های ارزش افزوده را برای همیشه تعطیل کند. او در لایو اینستاگرامی اعلام کرد که در سال ۹۷، شرکتی شناسایی شده که بیش از ۱۰۰۰ اپلیکیشن ساخته و سبب جذب میلیون ها نفر از کاربران ایرانی شده و از این بابت، سود نجومی کسب کرده است.

طبق اعلام وزیر جوان ارتباطات کشورمان، تا کنون بیش از ۵  میلیون نفر از هموطنان، پیامک استعلام دریافت کرده اند که بیش  از نیم میلیون نفر، شکایت کرده و با شکایت به دستگاه قضایی، پول های گرفته شده، بازگردانده می شود. در این جلسه طوفانی اینستاگرامی، آذری جهرمی اعلام کرد که درامد شرکت های خدمات ارزش افزوده، بیش از ۱۳۰۰۰ میلیارد تومان بوده و وضعیت غیر شفافی برای مردم دارند.

او گفته بود که: امشب شب تلخی برای کلاهبرداران است! پول‌هایی که برای شرکت‌های ارزش ‌افزوده در این چند سال از شما اخذ شده را با #۶*۸۰۰* می‌توانید ببینید. شکایتی هم داشتید لطفا از طریق پیامک به ۸۰۰۷ بفرستید. کاملا رایگان! برای خانواده نیز انجام دهید.

تصویری از پشت صحنه لایو اینستاگرام محمد جواد آذری جهرمی

۱ روز پیش از برگزاری جلسه  لاویو اینستاگرامی شبانه آقای وزیر، سیده حمیده زر آبادی، نماینده جوان مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با برگزاری کنفرانس خبری افشاگرانه، اسناد همکاری خواهر زن وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را در یک نمایندگی بیمه در خیابان پاسداران تهران ، رسانه ای کرد که بازتاب گسترده ای پیدا کرد. او در اوایل آبان ماه، با انتشار کاربرگ سوال از وزیر در توییترش، خبر از ارسال ۱۰ سوال به وزیر ارتباطات درباره خانمی به نام ثنا اسدیان، متولد سال ۱۳۶۵ در تهران داده بود.

سوالات۱۰ گانه سیده حمیده زرآبادی از وزیر ارتباطات درباره خواهر زنش و باجناقش
تصویر قرارداد میلیاردی نمایندگی شمال بیمه «ما» با شرکت رایتل

قرار است سوال های ده گانه نماینده افشاگر قزوین از وزیر ارتباطات، پس از طرح در کمیسیون تخصصی مجلس، آذر ماه ۹۸ در صحن علنی پارلمان، مطرح شده و وزیر جوان از طریق تریبون خانه ملت، پاسخ گوی سوالات و ابهامات مطرح  شده باشد.

داستان خواهر زن آقای وزیر

طبق  گفته های خانم زرآبادی، خواهر زن آقای وزیر، بر اساس رانتی که به وجود آمده، از طریق شرکت «بیمه ما»، یک نمایندگی با کد ۲۳۲۳ در خیابان پاسداران تهران ثبت می کند و قراردادهای کلان با شرکت های زیر مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه بیمه ، منعقد می کند که اکثرا با ترک تشریفات همراه بوده است.

کارمزدهای دفتر نمایندگی ثنا اسدیان

سیده حمید زرآبادی در کنفرانس خبری افشاگرانه اش که جزییات آن در شبکه های اجتماعی ایرانیان، بازتاب های گسترده ای پیدا کرده است اعلام کرد که خواهر زن آقای وزیر، ماهانه ۶۹ میلیون تومان درآمد داشته و ظرف ۲ سال اخیر، بیش از ۲۳ میلیارد ریال کارمزد از بیمه پردازان دریافت کرده است. این نماینده مجلس، اسناد ریز کارمزدهای دریافتی نمایندگی بیمه خانم ثنا اسدیان را نیز منتشر کرد که در بالا مشاهده می کنید.

توییت های افشاگرانه سیده حمیده زرآبادی و پاسخ های توییتری وزیر ارتباطات

در جلسه لایواینستاگرامی آقای وزیر ارتباطات ، او از حمیده زرآبادی خواسته بود که در مناظره ای شرکت کند که زرآبادی، شب قبل از برگزاری لایو آقای وزیر اعلام کرد که در یکی از شهرستان های کشور است که پوشش اینترنتی ضعیفی دارد و مشتاق به مناظره با وزیر در صحن علنی مجلس است نه اینستاگرام! طعنه هایی که بازتاب های مختلف در شبکه های اجتماعی داشت.

آذری جهرمی در پاسخی کوتاه به ادعاهای خانم زرآبادی گفته بود که به این نماینده محترم، ارادت داشته و دوستانش بزودی توضیحاتی را ارائه می کنند. زرآبادی قبلا گفته بود که کاربرانی در فضای مجازی، به منظور حمایت از وزیر ارتباطات ، به ازای انتشار هر توییت حمایت از او، نیم میلیون تومان دریافت می کنند.

سیده حمیده زرآبادی که عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی است و توییت های طوفانی و افشاگرانه اش، صفحه او را به در فهرست بازدید های هفتگی توییتربازهای ایرانی اضافه کرده است، گفته بود که ۷ شرکت خدمات ارزش افزوده، عضو گیری اجباری از ملت داشته و مساله را در سال ۹۷،مجلس به دولت اعلام کرده  است و میزان تخلف بیش  از ۲۵ میلیارد تومان است که شرکت ایده پرور هوشمند، یکی از این هفت شرکت است.

سیده حمیده زرآبادی در کنفرانس خبری افشانه گرانه اش اعلام کرد که میلیون نفر  از مردم، درگیر عضویت اجباری شرکت های خدمات ارزش  افزوده شده و یکی از زیر مجموعه های سایت انتخاب، بیش  از ۵۰۰ میلیون تومان از وس درآمد داشته است.

داستان «شایان»، «ثنا» و «وس» با برگزاری کنفرانس های خبری افشاگرانه و توییت های جنجالی و لایو اینستاگرامی مجلس و دولت، وارد فاز جدیدی شده و به نظر می رسد در هفته های باقیمانده از سال ۹۸، باید منتظر اتفافات جالبی در حوزه فناوری اطلاعات و وزیر ارتباطات و تداوم افشاگری های نمایندگان افشاگر درباره جرایم اقتصادی و مفسدان دانه درشت باشیم.

فراموش نکنیم که اسفند ماه، انتخاب مجلس است و آقا دامادهای بسیاری، خود را برای پوشیدن ردای نمایندگی ملت، آماده می‌کنند.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

اولین گفتگو با حدیث چهره پرداز، معشوقه جوادی در بچه مهندساولین گفتگو با حدیث چهره پرداز، معشوقه جوادی در بچه مهندسادامه سریال پایتخت ۶ لغو شد؟ادامه سریال پایتخت ۶ لغو شد؟تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (291)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (291)اسکورت عجیب بهنوش بختیاری با 6 موتور در خیابان!اسکورت عجیب بهنوش بختیاری با 6 موتور در خیابان!نقش حضرت موسی به کدام بازیگر می‌رسد؟نقش حضرت موسی به کدام بازیگر می‌رسد؟نقشی که نوید محمدزاده دوست دارد بازی کندنقشی که نوید محمدزاده دوست دارد بازی کندامیر آقایی: نگذاشتند در سریال ترکی حریم سلطان بازی کنم!امیر آقایی: نگذاشتند در سریال ترکی حریم سلطان بازی کنم!هنرمندان سرشناسی که بر اثر کرونا درگذشتندهنرمندان سرشناسی که بر اثر کرونا درگذشتندواکنش شیلا خداداد به انتقادهاواکنش شیلا خداداد به انتقادهاگریم متفاوت نوید محمدزاده در فیلم تفریق + عکسگریم متفاوت نوید محمدزاده در فیلم تفریق + عکسمعرفی سریال عاشقانه تو در بزن با بازی هانده آرچل و کرم بورسینمعرفی سریال عاشقانه تو در بزن با بازی هانده آرچل و کرم بورسینتاریخ آغاز فصل دوم سریال هم گناه اعلام شدتاریخ آغاز فصل دوم سریال هم گناه اعلام شدیادداشت تند تهیه کننده مهمانخانه ماه نو علیه مهناز افشار!یادداشت تند تهیه کننده مهمانخانه ماه نو علیه مهناز افشار!بهاره رهنما و یک برنامه خوشمزه با زنان ایرانیبهاره رهنما و یک برنامه خوشمزه با زنان ایرانیداستان «شهرزاد»؛ چگونه همه اشتباه فکر می‌کردند؟داستان «شهرزاد»؛ چگونه همه اشتباه فکر می‌کردند؟محمدعلی کشاورز به آی‌سی‌یو منتقل شدمحمدعلی کشاورز به آی‌سی‌یو منتقل شدسعید آقاخانی از شوخی های سریال نون.خ می گویدسعید آقاخانی از شوخی های سریال نون.خ می گویدمادر شدن سینم کوبال را پیش مادر شوهرش عزیزتر کرده!مادر شدن سینم کوبال را پیش مادر شوهرش عزیزتر کرده!صدیقه کیانفر بازیگر تلویزیون درگذشت + علت مرگصدیقه کیانفر بازیگر تلویزیون درگذشت + علت مرگجکی چان در کنار مردم هندوستانجکی چان در کنار مردم هندوستانآخرین خبر از وضعیت جسمی محمدعلی کشاورزآخرین خبر از وضعیت جسمی محمدعلی کشاورزخبر وزیر ارشاد از بازگشایی سینما، کنسرت و تئاترخبر وزیر ارشاد از بازگشایی سینما، کنسرت و تئاترمحمدعلی کشاورز در بستر بیماریمحمدعلی کشاورز در بستر بیماریبچه مهندس خواننده شد/ اولین تک آهنگ روزبه حصاریبچه مهندس خواننده شد/ اولین تک آهنگ روزبه حصاریتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (290)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (290)
سیروس مشفقی مشهور به شاعر روستا درگذشتسیروس مشفقی مشهور به شاعر روستا درگذشتلیدی گاگا راننده کامیون شدلیدی گاگا راننده کامیون شدخیابانی که بدون هیچ مخالفتی به نام شجریان شدخیابانی که بدون هیچ مخالفتی به نام شجریان شدلو رفتن ماجرای اعتیاد علی لهراسبی در دورهمی!لو رفتن ماجرای اعتیاد علی لهراسبی در دورهمی!امیر تتلو از دنیای موسیقی خداحافظی کردامیر تتلو از دنیای موسیقی خداحافظی کردسامان جلیلی از موسیقی خداحافظی کردسامان جلیلی از موسیقی خداحافظی کردمعرفی تاثیرگذارترین سلبریتی در شبکه‌های اجتماعیمعرفی تاثیرگذارترین سلبریتی در شبکه‌های اجتماعیاولین قدم جدی کان یلدیریم و حادیثه برای ازدواج!اولین قدم جدی کان یلدیریم و حادیثه برای ازدواج!بریتنی اسپیرز به دنیای موسیقی بازمی‌گرددبریتنی اسپیرز به دنیای موسیقی بازمی‌گرددنسیم مقصودلو خواهر امیر تتلو به جرم خوانندگی بازداشت شدنسیم مقصودلو خواهر امیر تتلو به جرم خوانندگی بازداشت شداز اعتراف کندال جنر به بیماری اختلال اضطراب تا جریمه سنگین بابت کلاهبرداری!از اعتراف کندال جنر به بیماری اختلال اضطراب تا جریمه سنگین بابت کلاهبرداری!ریحانا، خواننده ای که پولش از پارو بالا می‌رود!ریحانا، خواننده ای که پولش از پارو بالا می‌رود!اعتراض شدید همسر فرهاد به بنیامین بهادریاعتراض شدید همسر فرهاد به بنیامین بهادریدیلان پولت، عکاس مشهور ترک اعتراف کرد پدرم مادرم را کشت!دیلان پولت، عکاس مشهور ترک اعتراف کرد پدرم مادرم را کشت!درخواست مبلغ 40 هزار دلار توسط پروفسور سمیعی از خانواده بهنام صفوی!درخواست مبلغ 40 هزار دلار توسط پروفسور سمیعی از خانواده بهنام صفوی!کنایه تند کاوه آفاق به محسن چاوشیکنایه تند کاوه آفاق به محسن چاوشیانتشار آلبوم سالار عقیلی پس از ۱۹ سالانتشار آلبوم سالار عقیلی پس از ۱۹ سالاطلاعات شخصی مدونا و لیدی گاگا لو رفتاطلاعات شخصی مدونا و لیدی گاگا لو رفتحمله تند و تیز مانی رهنما به محسن چاوشی!حمله تند و تیز مانی رهنما به محسن چاوشی!واکنش کیهان به درگیری چاوشی و ابی/ همسر خواننده فراری عصبانی شد!واکنش کیهان به درگیری چاوشی و ابی/ همسر خواننده فراری عصبانی شد!جدال لفظی محسن چاوشی با همسر ابی + عکسجدال لفظی محسن چاوشی با همسر ابی + عکسمدونا خواننده معروف: بدن من ضد ویروس است!مدونا خواننده معروف: بدن من ضد ویروس است!نیک بلیکسکی، خواننده رپ شبانه به قتل رسیدنیک بلیکسکی، خواننده رپ شبانه به قتل رسیدسرنوشت شکایت شجریان از تلویزیون چه شد؟سرنوشت شکایت شجریان از تلویزیون چه شد؟پویان مختاری؛ گرداننده سایت شرط بندی حضرات بت دستگیر شدپویان مختاری؛ گرداننده سایت شرط بندی حضرات بت دستگیر شد
علیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!مسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!واکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترشهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟شهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟کریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرکریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرآپارتمان رویایی رونالدو در ایتالیا + عکسآپارتمان رویایی رونالدو در ایتالیا + عکسمهدی قائدی؛ غول کوچولوی فوتبال ایرانمهدی قائدی؛ غول کوچولوی فوتبال ایرانهالک ایرانی در برابر هالک برزیلی؛ سجاد غریبی برای اولین مبارزه خود وارد رینگ می‌شودهالک ایرانی در برابر هالک برزیلی؛ سجاد غریبی برای اولین مبارزه خود وارد رینگ می‌شوددیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرندیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرنانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوزانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوزجنجال عکس‌های فوتبالیست و مدل معروف/محمد صلاح زیر تیغ انتقاد!جنجال عکس‌های فوتبالیست و مدل معروف/محمد صلاح زیر تیغ انتقاد!خشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت دومخشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت دومخشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت اولخشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت اولروزی که جکی چان از بروس لی کتک خوردروزی که جکی چان از بروس لی کتک خوردسیاوش یزدانی؛ غوره نشده، مویز هم نمی‌شوی!سیاوش یزدانی؛ غوره نشده، مویز هم نمی‌شوی!او حسن یزدانی است؛ مردِ مردانِ مرداو حسن یزدانی است؛ مردِ مردانِ مردپوپک بسامی، اولین دختر وزنه‌بردار ایران در رقابت‌های جهانی تایلندپوپک بسامی، اولین دختر وزنه‌بردار ایران در رقابت‌های جهانی تایلندهادی چوپان؛ شگفتی بزرگ مسترالمپیای ۲۰۱۹هادی چوپان؛ شگفتی بزرگ مسترالمپیای ۲۰۱۹