Tuesday, 12 November 2019|سه شنبه، 21 آبان، 1398|يا ارحم الراحمين|افراد آنلاین: 45 نفر

مروری بر گذشته

عناوین روزنامه های شنبه 18 آبان 1398
عناوین روزنامه های شنبه 18 آبان 1398
عناوین روزنامه های ورزشی پنجشنبه 16 آبان 1398
عناوین روزنامه های ورزشی پنجشنبه 16 آبان 1398
نظر آجون آلیجالی در مورد جدایی پر سر و صدای مورات بوز و آصلی انور!
نظر آجون آلیجالی در مورد جدایی پر سر و صدای مورات بوز و آصلی انور!
پاسخ های جذاب بورجو اوزبرک در مصاحبه با مجله MAG + عکس
پاسخ های جذاب بورجو اوزبرک در مصاحبه با مجله MAG + عکس
نقد فیلم به دنیا آمدن
نقد فیلم به دنیا آمدن
خانه نقی در دست ساخت قرار گرفت/ سفر "پایتخت 6" به خارج از کشور
خانه نقی در دست ساخت قرار گرفت/ سفر "پایتخت 6" به خارج از کشور
درگیری مسافران پرواز تبریز - تهران با استقلالی‌ها!
درگیری مسافران پرواز تبریز - تهران با استقلالی‌ها!
نه راست، نه چپ؛ لاریجانی کاندید نمی‌شود؟!
نه راست، نه چپ؛ لاریجانی کاندید نمی‌شود؟!
عفونت دندان چه خطراتی دارد؟
عفونت دندان چه خطراتی دارد؟
عناوین روزنامه های ورزشی دوشنبه 20 آبان 1398
عناوین روزنامه های ورزشی دوشنبه 20 آبان 1398
پوستر «مطرب» کپی پوستر یک فیلم آمریکایی از آب درآمد!
پوستر «مطرب» کپی پوستر یک فیلم آمریکایی از آب درآمد!
عناوین روزنامه های شنبه 11 آبان 1398
عناوین روزنامه های شنبه 11 آبان 1398
دمت اوزدمیر با وجود پارتی بازی باز هم نتوانست تخفیف ویژه بگیرد!
دمت اوزدمیر با وجود پارتی بازی باز هم نتوانست تخفیف ویژه بگیرد!
فال امروز یکشنبه 12 آبان 1398
فال امروز یکشنبه 12 آبان 1398
وقتی اوزان گوون دوست دخترش را قال گذاشت! + عکس
وقتی اوزان گوون دوست دخترش را قال گذاشت! + عکس
حال‌و‌هوای راست و چپ سیاسی برای انتخابات ۹۸
حال‌و‌هوای راست و چپ سیاسی برای انتخابات ۹۸
عناوین روزنامه های ورزشی سه شنبه 14 آبان 1398
عناوین روزنامه های ورزشی سه شنبه 14 آبان 1398
بعد از دورهمی و عصر جدید، یک برنامه کپی شده دیگر در صدا و سیما به روی آنتن می رود!
بعد از دورهمی و عصر جدید، یک برنامه کپی شده دیگر در صدا و سیما به روی آنتن می رود!
ثبت سوابق گوگوش در سازمان سینمایی
ثبت سوابق گوگوش در سازمان سینمایی
چرا بعضی از آقایان نمی‌توانند به اوج لذت جنسی برسند؟
چرا بعضی از آقایان نمی‌توانند به اوج لذت جنسی برسند؟

نقد فیلم به دنیا آمدن

تاریخ انتشار: جمعه، 17 آبان، 1398 سینما، هنرمندان و ورزشکاران ، نقد فیلم و سریال
+ A -

کمتر پیش می‌آید که در سینمای ایران فیلمی ساخته شود که به تمامی به دور از اداهای روشنفکرانه، تیکه‌های بی‌مزه سیاسی و تلخی‌های اغراق‌شده باشد. فیلمی که بتواند موضوع خود را به درستی مطرح کند، مخاطب را به چالش بکشد و پایان‌بندیِ خوبی داشته باشد. جدیدترین اثرِ محسن عبدالوهاب چنین فیلمی است و تاثیر کوچک اما پایداری بر مخاطبش می‌گذارد. کلک دانش را با نقد فیلم به دنیا آمدن همراهی کنید.

در مسیرِ  عمیق‌تر شدن

محسن عبدالوهاب که پیش‌تر با فیلمنامه‌نویسی و دستیار کارگردانی شناخته می‌شد، در فیلمِ به دنیا آمدن(1394)، همچون فیلم قبلی‌اش، لطفا مزاحم نشوید (1388)، به صورت مستقل به کارگردانی اثرش پرداخته است. او در هر دوی این فیلم‌ها از ایده‌های ساده و نه چندان تازه استفاده می‌کند اما در همین مواردِ روزمره سعی دارد عمق بیشتری به موضوع ببخشد.

آثار او کوچک هستند و تقریبا ادعای خاصی ندارند اما رویکرد متفاوتی را درباره مسائلِ به ظاهر پیش‌پاافتاده در پیش می‌گیرند. در فیلم به دنیا آمدن به این دلیل که با یک فیلم غیراپیزودی مواجه هستیم، پرداخت موضوع نیز با جزییات بیشتری مطرح شده است. فیلم درباره یک خانواده‌ای هسته‌ای و کوچک است که به دلیل شرایط اقتصادی در مقابل بزرگ‌تر شدن مقاومت می‌کند.

در آغاز آنچه در ذهن من شکل گرفت این بود که نکند قرار است یک موضوع تکراری درباره سقط جنین ببینم که در اغلب موارد در سینمای ایران برای سیاه‌نمایی اوضاع اجتماعی نشان داده می‌شود. اما در ادامه تفاوت، خود را نشان داد. به طور مثال دکتر متخصص به گونه‌ای تصویر می‌شود که اغراق و بدلحنی درش وجود ندارد و اتفاقا با یک تخصص‌نماییِ خشک و بی‌روح، کاراکتری واقعی به نظر می‌رسد.

در واقع دکتر به شکلی متناقض، هم به خاطر پولِ بیشتر دست به این کار غیرقانونی در مطب‌اش زده و هم پیشنهاد می‌کند که زوج‌ها با فکر بیشتری دست به این کار بزنند و حتی توصیه‌های آینده‌نگرانه هم به آن‌ها می‌کند. همین جزییات باعث طبیعی‌تر شدن و باور پذیرشدن این کاراکتر شده است.

هر چند که صحنه‌های مربوط به او بسیار کوتاه است اما باعث شده که صحنه‌های مرتبط با موضوعِ سقط، سرد و رنج‌آور تصویر شود. شخصیت‌های اصلی نیز به خوبی روندی صعودی را طی کرده و به مرور برای مخاطب لایه‌های باطنی و درونی‌تر خود را رو می‌کنند.

البته می‌توان از ریتم کند فیلم به خصوص در سی دقیقه آغازین گله کرد و کم‌مایه بودنِ فیلمنامه را دلیل اصلی آن دانست. اما با وجود همه مواردی که در فیلم وجود دارد از جمله یک خرده‌پیرنگِ نه چندان تازه و ظاهری سرد و بی‌رمق همچون اکثر درام‌های سینمای ایران، با این حال فیلم می‌تواند مخاطب را با خود همراه کند و در آخر نیز به دل بنشیند.  این موضوع دلایل مختلفی دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنم.

چرا به دیدن ادامه می‌دهیم؟

اولین نکته این است که پلان‌ها و صحنه‌ها بدون آنکه کش‌دار باشند و ادای رئالیسم فرانسوی را دربیاورند، روزمره‌گیِ نه چندان مهیجِ دو زوجِ هنرمند را به مخاطب نشان می‌دهند. در نتیجه جذابیت‌ها، یکنواختی‌ها و مشکلات زندگیِ کاری آن‌ها به خوبی به ما القا می‌شود.

موضوع بعدی به هم‌جواری و در عین حال تضادِ شخصیتیِ پری (با بازی الهام کردا) و فرهاد (با بازی هدایت هاشمی) برمی‌گردد. هر دوی آن‌ها در دنبال کردن علایق هنری‌اشان مشترک هستند و در ابتدای فیلم نیز بسیار همراه و دارای تفاهم به نظر می‌رسند اما روحیات متفاوتشان از همان اول به چشم می‌آید.

فرهاد مردی بسیار خونسرد و حتی سردمزاج به نظر می‌رسد که انگار بخواهد هم نمی‌تواند کوچکترین آزاری به خانواده‌اش برساند و در واقع مرد مثبتی محسوب می‌شود. پری نیز زنی است که توانسته در کارش خوب جلو برود و از طرفی نیز باب میل اعتقادات همسرش رفتار کند و او را راضی نگه دارد اما تضاد شخصیتی آن‌ها کم کم خودش را نمایان می‌کند.

مخاطب به خوبی حس می‌کند که این آرامش و تفاهم قرار است به زودی به هم بخورد. البته عبدالوهاب از نماها یا زیرمتن‌های ذهنی برای کاراکترها یا موقعیت‌هایی برای القای این حس استفاده نکرده است. این خود مخاطب است که توقع وجود کشمکش را دارد و در نتیجه می‌تواند تا حدی حدس بزند که موضوع به چه سمتی خواهد رفت.

اما با وجود این قابل پیش‌بینی بودنِ موضوع، مخاطب کنجکاو می‌شود بداند این موقعیت احتمالی برای مردی خانواده‌دوست مثل فرهاد و زنی مطیع و آرام مثل پری چگونه رقم خواهد خورد. نکته جالب قضیه نیز همین جا است که باعث می‌شود مخاطب به دیدن فیلم ادامه دهد.

البته ناگفته نماند با آنکه تغییر نظر و نگاهِ پری دفعی و به یکباره صورت می‌گیرد اما ساختگی و تصنعی به نظر نمی‌رسد. این تغییر ناگهانی خود جزئی از یک پروسه برای کاراکتر پری محسوب می‌شود و آنچه او واقعا هست را به ما نشان می‌دهد. بعد از آن است که متوجه می‌شویم ریشه‌های پری به کجا می‌رسد و او در حقیقت چه اعتقاداتی دارد. تغییر ناگهانی فرهاد نیز در صحنه‌هایی از فیلم بسیار خوب از کار درآمده و بیشتر شبیه به یک برون‌ریزی جلوه کرده است.

البته ریتم کند و ایده دو خطی ماجرا می‌توانست به راحتی مخاطب را از دیدن ادامه داستان منصرف کند. فیلمنامه‌نویس باید متوجه این موضوع باشد که نبود صحنه‌های مهیج و جذاب ممکن است مخاطب را در آغاز کمی مایوس کند.

مواردی که در سینمای ایران کمیابند

در سینمای ایران سن میانسالی چندان مورد توجه فیلمنامه‌نویسان قرار نمی‌گیرد اما در فیلمِ به دنیا آمدن این موضوع با دقت خوبی مطرح شده و اتفاقا موضوع اصلی فیلم نیز بسیار با آن مرتبط است. چون اغلب در این سن کمتر پیش می‌آید که نظرات و اعتقادات افراد تغییر کند، در نتیجه این خود کار را دچار مشکل می‌کند.

از سوی دیگر وجود پسرشان کیان با دغدغه‌های دوران بلوغ‌اش نیز نکته قابل تاملی در فیلم است که در سینمایی که به کودکان و نوجوانان بی‌اهمیت است یک غنیمت هر چند ناچیز محسوب می‌شود. شکاف نسلیِ بین کیان و پدر و مادر به هیچ‌وجه باب میل جامعه‌شناسان آکادمیک تصویر نشده و اتفاقا نشان می‌دهد که با روش‌های خیلی ساده مثل حرف زدن و شنیدنِ ذهنیات فرزند هر چقدر هم که خنده‌دار و بچگانه باشند، می‌توان این شکاف را تا حدی پر کرد.

در فیلم طلا و مس (1388) و دهلیز (1391) نیز روابط بین والدین به خصوص پدر با فرزندان با دقت تصویر شده است که از جمله موارد خوب در سینمای ایران محسوب می‌شود. فیلمِ به دنیا آمدن نیز سعی در نشان دادن نحوه ارتباط میان اعضای یک خانواده دارد با این تفاوت که پری و فرهاد باید تلاش بیشتری داشته باشند تا با بچه خودشان ارتباط برقرار کنند و او را بفهمند چون اختلاف سنی زیادی بین ‌آن‌ها وجود دارد.

البته نشان دادن بلوغ یک نوجوان می‌توانست عمیق‌تر و پیچیده‌تر صورت بگیرد ولی در فیلمنامه در حد یک ایده یک خطی برای کاراکترِ کیان باقی مانده است. نکته جالب توجه دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد وجود چند کاراکتر شهرستانی است که عقبه‌ای مذهبی دارند و به خوبی در بافت فیلم جای می‌گیرند. وجود لهجه نیز به هیچ عنوان برای شیرین شدن فیلم و مواردی از این دست به کار نرفته بلکه تضادی جالب با زندگیِ راکد، روتین و مدرنِ فرهاد و پری ایجاد کرده است.

وقتی پایان بهتر از آغاز است

هر چقدر که مقدمه فیلم سرد و بدون رخداد خاصی جلو می‌رود، اواسط تا انتهای فیلم گرم، قابل همراهی و تا حد زیادی چالش‌برانگیز است. علاوه بر آن سوالات جدیدتری را در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند، از جمله اینکه یک زن و مرد درباره موضوع فرزندآوری تا چه حد می‌توانند با یکدیگر مخالفت کنند. آیا لزوما یک توافق مشترک نیاز است که فرزندی به دنیا بیاید.

این موضوع باعث می‌شود ما دست به قضاوت بزنیم و در نتیجه با ذهنی فعال فیلم را دنبال کنیم و نه با ذهنی منفعل که فقط قرار است در قسمت‌هایی از فیلم بخندد یا گریه کند. فیلم شامل قسمت‌هایی است که نظرات فرهاد را می‌شنویم و تا حدی هم به او حق می‌دهیم. از آن سو حرف‌های پری نیز با وجود احساسی بودن، انسانی به نظر می‌رسند و همذات‌پنداری ما را جلب می‌کنند.

نکته جالب فیلمِ به دنیا آمدن دقیقا در همین جا است که می‌تواند نظرات احساسی و انسانی را به نظراتی منطقی تبدیل کند که فراتر از بحثِ مادر شدن است. از آن سو می‌تواند نظرات منطقی فرهاد را با وجود عقلانی بودن به نظراتی راحت‌طلبانه و سودجویانه تبدیل کرده و در نتیجه چالش خوبی را در کاراکترِ فرهاد و پری ایجاد کند.

ناگفته نماند که شخصیت‌های فرعی نیز کارکرد خوب و به جایی در داستانِ فیلم پیدا می‌کنند و عموما با بازی‌های باورپذیری همراه هستند. کاراکترِ افسانه (با بازی بهناز جعفری) به خوبی قسمت‌هایی از کاراکتر پری را تکمیل کرده و تضاد مناسبی را با او ایجاد می‌کند. جا داشت به اثرات این گفت‌وگوها بر کاراکتر افسانه بیشتر پرداخته می‌شد.

پدر پری (مرتضی نسیم‌سبحان) نیز با آنکه حضور کوتاهی دارد اما موثر ظاهر شده است. نشان دادنِ تصویری واقعی از یک پدر ایرانی مهم‌ترین وجه آن است؛ پدری که در سینمای ایران معمولا مستبد یا منغعل تصویر می‌شد.

کاراکتر رضا (با بازی رضا مرتضوی)، پسرخاله فرهاد به قدری شیرین و خاکی است که حرف‌های انسانی‌اش نیز کاملا غیرشعاری جلوه می‌کنند. غافلگیریِ انتهایی او هم برای فرهاد آنقدر باورپذیر است که به دل می‌نشیند و بیش از پیش موضع فیلمنامه و کارگردان را مشخص می‌کند.

در واقع پایان خوب فیلمِ به دنیا آمدن به این دلیل است که فیلمساز خود را بی‌طرف قلمداد نکرده بلکه قضاوت و موضع خود را در دل داستان و شخصیت‌ها مطرح کرده است. از طرفی از مخاطب نیز می‌خواهد که اینبار موضوع را با این موضع تماشا کند و ببیند تا چه حد با این نوع نگاه موافق است.

به نظرم اکثر مخاطبان از پایان این فیلم احساس رضایتی همراه با عادت‌شکنی داشته‌اند. حسی از اینکه بگویند: « وای این دیگه چه جورش بود…ولی آره اینم میشه». چرا که تغییر شیوه‌ای از زیست و زندگی سخت است اما نشان می‌دهد راه‌حل‌ برای یک مساله تنها به سرراست‌ترین و راحت‌ترین کار منحصر نمی‌شود.

پایان فیلمِ به دنیا آمدن، با وجود اینکه نتیجه‌ای قطعی دارد اما در قسمتی که مربوط به فرهاد است باز به اتمام می‌رسد. این موضوع نیز ما را به حدس و گمان‌هایی درباره تصمیم نهایی او وامی‌دارد که برخلاف پایان‌های زیادی بازِ بعضی از فیلم‌ها، دلچسب و رضایت‌بخش است.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

پاسخ حادیثه به بی احترامی هواداران آصلی انورپاسخ حادیثه به بی احترامی هواداران آصلی انورپاسخ های جذاب بورجو اوزبرک در مصاحبه با مجله MAG + عکسپاسخ های جذاب بورجو اوزبرک در مصاحبه با مجله MAG + عکسدمت اوزدمیر با وجود پارتی بازی باز هم نتوانست تخفیف ویژه بگیرد!دمت اوزدمیر با وجود پارتی بازی باز هم نتوانست تخفیف ویژه بگیرد!ساخت فیلم "مولانا" در فرانسه/حضور بازیگر بین‌المللی در نقش مولاناساخت فیلم "مولانا" در فرانسه/حضور بازیگر بین‌المللی در نقش مولانااعترافات آنجلینا جولی درباره وابستگی به برد پیت!اعترافات آنجلینا جولی درباره وابستگی به برد پیت!اطلاعات سینمای پیش از انقلاب بطور کامل حذف شد!اطلاعات سینمای پیش از انقلاب بطور کامل حذف شد!سینمای ایران « قاتل بروسلی » را در هنگ کنگ می سازد!سینمای ایران « قاتل بروسلی » را در هنگ کنگ می سازد!تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (276)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (276)مجید اوجی، تهیه کننده پیشکسوت تلویزیون درگذشتمجید اوجی، تهیه کننده پیشکسوت تلویزیون درگذشتحمایت رامبد جوان از بهروز وثوقیحمایت رامبد جوان از بهروز وثوقیحکم یک سال زندان برای مجری مشهور تلویزیون!حکم یک سال زندان برای مجری مشهور تلویزیون!تصاویری از پشت صحنه فیلم مست عشق منتشر شدتصاویری از پشت صحنه فیلم مست عشق منتشر شدنظر آجون آلیجالی در مورد جدایی پر سر و صدای مورات بوز و آصلی انور!نظر آجون آلیجالی در مورد جدایی پر سر و صدای مورات بوز و آصلی انور!بعد از دورهمی و عصر جدید، یک برنامه کپی شده دیگر در صدا و سیما به روی آنتن می رود!بعد از دورهمی و عصر جدید، یک برنامه کپی شده دیگر در صدا و سیما به روی آنتن می رود!کامنت پاریس هیلتون در اینستاگرام محمدرضا گلزار حاشیه ساز شد!کامنت پاریس هیلتون در اینستاگرام محمدرضا گلزار حاشیه ساز شد!اعتراف جالب ادا اجه بازیگر نقش ییلدیز در سیب ممنوعه!اعتراف جالب ادا اجه بازیگر نقش ییلدیز در سیب ممنوعه!پوستر «مطرب» کپی پوستر یک فیلم آمریکایی از آب درآمد!پوستر «مطرب» کپی پوستر یک فیلم آمریکایی از آب درآمد!درماندگی برن سات از سوالات عجیب و غریب خبرنگاران!درماندگی برن سات از سوالات عجیب و غریب خبرنگاران!ژست پیروزمندانه آصلی انور چه پیغامی برای مورات بوز دارد!ژست پیروزمندانه آصلی انور چه پیغامی برای مورات بوز دارد!هولیا اوشار: کیوانچ با استعداده ولی جان یامان خوشتیپه!هولیا اوشار: کیوانچ با استعداده ولی جان یامان خوشتیپه!مریم فیلم مولانا رونمایی شد + عکسمریم فیلم مولانا رونمایی شد + عکسمریم اوزرلی با لباس کلئوپاترا به هالووین رفت! + عکسمریم اوزرلی با لباس کلئوپاترا به هالووین رفت! + عکساولاش تونا بازیگر نقش طاهر دیوانه زیادی در نقشش فرو رفته!اولاش تونا بازیگر نقش طاهر دیوانه زیادی در نقشش فرو رفته!درخواست غرامت 100 هزار لیره سرنای ساریکایا به دلیل تهمت!درخواست غرامت 100 هزار لیره سرنای ساریکایا به دلیل تهمت!بورچین ترزی اوغلو: ازدواج، فامیل دورمون میشه!بورچین ترزی اوغلو: ازدواج، فامیل دورمون میشه!
افشای رابطه عاطفی کایلی جنر با خواننده مشهور جنجالی شد! + تصاویرافشای رابطه عاطفی کایلی جنر با خواننده مشهور جنجالی شد! + تصاویرعایشه گل آلدینچ: من سالها خودمو دوست نداشتم!عایشه گل آلدینچ: من سالها خودمو دوست نداشتم!۳۰واقعیت جالب درباره محسن چاوشی۳۰واقعیت جالب درباره محسن چاوشیادعای تازه خواهر مایکل جکسون/ پسرم از جکسون بهتر است!ادعای تازه خواهر مایکل جکسون/ پسرم از جکسون بهتر است!اعلام تاریخ انتشار آلبوم "بی‌نام" محسن چاوشیاعلام تاریخ انتشار آلبوم "بی‌نام" محسن چاوشیمایکل جکسون زنده شد؟ + عکسمایکل جکسون زنده شد؟ + عکسآموزش موسیقی به کودکان محروم توسط خواننده مشهورآموزش موسیقی به کودکان محروم توسط خواننده مشهوریاس: آلبوم و مستند زندگی‌ام در راه استیاس: آلبوم و مستند زندگی‌ام در راه استبرنامه کامل کنسرت های پاپ و سنتی تهران در آبان ۹۸برنامه کامل کنسرت های پاپ و سنتی تهران در آبان ۹۸خواننده سیلا با سر آشپز مشهور ترک ازدواج میکندخواننده سیلا با سر آشپز مشهور ترک ازدواج میکندخبر بد برای حادیثه/مادرش پیشنهادش را رد کرد!خبر بد برای حادیثه/مادرش پیشنهادش را رد کرد!هولیا اوشار: هنوز برای ازدواج زوده!هولیا اوشار: هنوز برای ازدواج زوده!اعترافات گلشاه ساراچ اوغلو بعد از 25 کیلو کاهش وزن /از حال خودم خنده ام میگیرهاعترافات گلشاه ساراچ اوغلو بعد از 25 کیلو کاهش وزن /از حال خودم خنده ام میگیرههدیه غافلگیر کننده برای ایوانا سرت چند روز بعد از تولدش!هدیه غافلگیر کننده برای ایوانا سرت چند روز بعد از تولدش!گوکچه بهادیر ترانه های محبوب سزن آکسو را بازخوانی میکندگوکچه بهادیر ترانه های محبوب سزن آکسو را بازخوانی میکندکیهان کلهر مرد سال موسیقی جهان شد + عکسکیهان کلهر مرد سال موسیقی جهان شد + عکسامینا جاهوویچ خواننده برای ازدواج آماده میشود!امینا جاهوویچ خواننده برای ازدواج آماده میشود!روانکاوی پسا‌مدرن «سحر تبر»: اکسپرسیونیسم نمایشی شاخ اینستاگرامروانکاوی پسا‌مدرن «سحر تبر»: اکسپرسیونیسم نمایشی شاخ اینستاگرامآهنگ جنجالی سلنا گومز منتشر شد/ تو را از دست دادم تا عاشقم شوی!آهنگ جنجالی سلنا گومز منتشر شد/ تو را از دست دادم تا عاشقم شوی!شعر بنی آدم سعدی در آلبوم پرفروش ترین گروه بریتانیایی!شعر بنی آدم سعدی در آلبوم پرفروش ترین گروه بریتانیایی!محسن یگانه به کانادا مهاجرت کرد + تکذیبمحسن یگانه به کانادا مهاجرت کرد + تکذیبهمسر کیم کارداشیان به جنجال‌ها پایان دادهمسر کیم کارداشیان به جنجال‌ها پایان داد«افسانه چشم‌هایت» با حمایت مادیران منتشر می‌شود«افسانه چشم‌هایت» با حمایت مادیران منتشر می‌شودمزدک، صدف و اولدترافورد؛ سورپرایزهای گزارشگر مهاجرمزدک، صدف و اولدترافورد؛ سورپرایزهای گزارشگر مهاجرلیدی گاگا خواننده مشهور از صحنه کنسرت سقوط کردلیدی گاگا خواننده مشهور از صحنه کنسرت سقوط کرد
دیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرندیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرنانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوزانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوزجنجال عکس‌های فوتبالیست و مدل معروف/محمد صلاح زیر تیغ انتقاد!جنجال عکس‌های فوتبالیست و مدل معروف/محمد صلاح زیر تیغ انتقاد!خشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت دومخشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت دومخشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت اولخشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت اولروزی که جکی چان از بروس لی کتک خوردروزی که جکی چان از بروس لی کتک خوردسیاوش یزدانی؛ غوره نشده، مویز هم نمی‌شوی!سیاوش یزدانی؛ غوره نشده، مویز هم نمی‌شوی!او حسن یزدانی است؛ مردِ مردانِ مرداو حسن یزدانی است؛ مردِ مردانِ مردپوپک بسامی، اولین دختر وزنه‌بردار ایران در رقابت‌های جهانی تایلندپوپک بسامی، اولین دختر وزنه‌بردار ایران در رقابت‌های جهانی تایلندهادی چوپان؛ شگفتی بزرگ مسترالمپیای ۲۰۱۹هادی چوپان؛ شگفتی بزرگ مسترالمپیای ۲۰۱۹میشائیل شوماخر بعد از درمان از طریق سلول های بنیادی هوشیاری خود را به دست آوردمیشائیل شوماخر بعد از درمان از طریق سلول های بنیادی هوشیاری خود را به دست آورد۸ پیرمرد فوتبال ایران که قصد خداحافظی ندارند۸ پیرمرد فوتبال ایران که قصد خداحافظی ندارنداز کپا تا نیمار؛ گران قیمت ترین بازیکنان تاریخ فوتبال در هر پست را بشناسیداز کپا تا نیمار؛ گران قیمت ترین بازیکنان تاریخ فوتبال در هر پست را بشناسیدگلنوش خسروی؛ نیمارِ فوتبال زنان ایران!گلنوش خسروی؛ نیمارِ فوتبال زنان ایران!سردار آزمون: اگر خانواده عروس جواب بله بدهند ازدواج می‌کنم!سردار آزمون: اگر خانواده عروس جواب بله بدهند ازدواج می‌کنم!ادعاهای لیدا کاوه: پیوند قلب در خانه یا جذب فالوئر؟ادعاهای لیدا کاوه: پیوند قلب در خانه یا جذب فالوئر؟بوکسورها و مبارزان پولساز رینگ؛ پردرآمدترین ورزشکاران رزمی سال ۲۰۱۹بوکسورها و مبارزان پولساز رینگ؛ پردرآمدترین ورزشکاران رزمی سال ۲۰۱۹۱۰ ستاره درخشان جام جهانی فوتبال زنان۱۰ ستاره درخشان جام جهانی فوتبال زنانازدواج  مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسیازدواج مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسینیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشتنیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشتکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویبهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!بهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!علی انصاریان ازدواج کرد + عکسعلی انصاریان ازدواج کرد + عکسازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟ازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟