Sunday, 15 December 2019|يکشنبه، 24 آذر، 1398|يا ذاالجلال و الاکرام|افراد آنلاین: 38 نفر

مروری بر گذشته

فال امروز پنجشنبه 21 آذر 1398
فال امروز پنجشنبه 21 آذر 1398
برترین‌های دنیای فشن معرفی شدند/ درخشش مدل ۲۰ ساله
برترین‌های دنیای فشن معرفی شدند/ درخشش مدل ۲۰ ساله
ملکه زیبایی کره زمین انتخاب شد + عکس
ملکه زیبایی کره زمین انتخاب شد + عکس
انتقادات تند از عکس های جسورانه بورجو اوزبرک ستاره سریال عشق تجملاتی
انتقادات تند از عکس های جسورانه بورجو اوزبرک ستاره سریال عشق تجملاتی
عناوین روزنامه های پنجشنبه 14 آذر 1398
عناوین روزنامه های پنجشنبه 14 آذر 1398
فاطمه گودرزی در بیمارستان بستری شد + عکس
فاطمه گودرزی در بیمارستان بستری شد + عکس
فال امروز جمعه 22 آذر 1398
فال امروز جمعه 22 آذر 1398
دلیل پایان زودهنگام سریال فرهاد و شیرین
دلیل پایان زودهنگام سریال فرهاد و شیرین
تمجید بهاره رهنما از خواننده پاپ/ انگار سالهاست بازیگری می‌کند
تمجید بهاره رهنما از خواننده پاپ/ انگار سالهاست بازیگری می‌کند
انتقال محمد دلاوری مجری معروف به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان
انتقال محمد دلاوری مجری معروف به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان
مانکن آفریقایی دختر شایسته ۲۰۱۹ شد + عکس
مانکن آفریقایی دختر شایسته ۲۰۱۹ شد + عکس
عناوین روزنامه های دوشنبه 18 آذر 1398
عناوین روزنامه های دوشنبه 18 آذر 1398
تحریم مراسم اهدای نوبل ادبیات توسط ترکیه
تحریم مراسم اهدای نوبل ادبیات توسط ترکیه
مجید اخشابی، خواننده پاپ ازدواج کرد
مجید اخشابی، خواننده پاپ ازدواج کرد
۵ سریال برتری که در یک ماه پیش رو منتشر می شوند؛ از «ویچر» تا «انتقام»
۵ سریال برتری که در یک ماه پیش رو منتشر می شوند؛ از «ویچر» تا «انتقام»
هازال کایا هدایای پسرش را به کودکان بی سرپرست اهدا کرد
هازال کایا هدایای پسرش را به کودکان بی سرپرست اهدا کرد
عشق در سریال همه جا تو  به واقعیت پیوست!
عشق در سریال همه جا تو به واقعیت پیوست!
رنگ سال ۲۰۲۰ اعلام شد + عکس
رنگ سال ۲۰۲۰ اعلام شد + عکس
فال امروز پنجشنبه 14 آذر 1398
فال امروز پنجشنبه 14 آذر 1398
پینار دنیز همبازی جان یامان از حضور در سریال انصراف داد!
پینار دنیز همبازی جان یامان از حضور در سریال انصراف داد!

۳۰واقعیت جالب درباره محسن چاوشی

تاریخ انتشار: يکشنبه، 19 آبان، 1398 سینما، هنرمندان و ورزشکاران ، هنرمندان ایران
+ A -

محسن چاوشی، متولد هشت مرداد پنجاه و هشت، زاده خرمشهر، آقای خاص موسیقی پاپ ایران که هوادارانش به او لقب سلطان داده‌اند.

از او تا به امروز آلبوم‌های "یه شاخه نیلوفر"، "ژاکت"، "هشت"، "حریص"، "خاص"، "پرچم سفید"، "من خود آن سیزدهم"، "پاروی بی قایق"، "امیر بی گزند" و "ابراهیم" منتشر شده است.

تازه‌ترین آلبوم این خواننده روز 5 آذرماه با نام "بی‌نام" منتشر خواهد شد. چاوشی در این آلبوم یازده قطعه را بر اساس اشعاری از مولانا، سعدی و دیگر شعرای کلاسیک اجرا کرده است. 

در آستانه انتشار این آلبوم به نقل از مجله کلبه سرگرمی  30 گفته جالب و خواندنی از محسن چاوشی را خواهید خواند:

یک: چرا مصاحبه نمی کنم؟ آخر چه بگویم؟ بگویم فلان آلبوم یا اثر را خوانده‌ام؟ آخر که چه بشود؟

دو: هرچقدر هم توضیح بدهم، باز می‌پرسند چرا کنسرت نمی‌دهی؟ پس فایده‌ای ندارد. همان بهتر که حرف نزنم. بگذارید هر چه می‌خواهند بگویند!

سه: در اینجا کنسرت بیشتر به جنگ شادی می‌ماند تا کنسرت موسیقی. برف شادی بزنند و یکباره از توی جعبه دربیایند و روی سن ظاهر شوند!

چهار: آخر برای چه باید روی سن بخوانم و یک عده‌ای مرا نگاه کنند؟ مثلا میکروفن را به شکل‌های مختلف تکان بدهم که چه بشود؟

پنج: من نوجوانی‌ام را کلا با موسیقی شجریان گذراندم و بعد دیگر شجریان پُرم نکرد. شنیده‌اید می‌گویند برای کسی چیزی می‌ریزد؟ نشانه از باز شدن دریچه و افق‌های دیگر. برای من هم موسیقی‌های دیگر از جای دیگر ریخت.

شش: از اولین کارهای خودم راضی نیستم. آن زمان بچه بودم و ۲۲ سال بیشتر نداشتم!

هفت: شعرهایم را خودم انتخاب می کنم. با شاعر گفت‌وگو می‌کنم و برایش تشریح می‌کنم که چه می‌خواهم تا آن را بسراید.

هشت: من ترانه‌سرا ندارم، اما با حسین صفا بزرگ شده‌ام و از جوانی و دوران سربازی و… با هم بوده‌ایم. قبلا خودم هم چیزهایی می‌نوشتم، اما حسین بهتر می‌نوشت و دیدم بهتر است شعرهای او را بخوانم.

نه: در بین خوانندگان کرد حسن زیرک برایم همیشه ارزشمند بوده. هرچند شاید صدایش به نظر زیبا نیاید، اما لحن و حس و حال بیانی او بسیار ستودنی است و از آن حس گرفته‌ام، چراکه زیاد زبان کردی را متوجه نمی‌شوم.

ده: لحن بیانی، به‌طور مثال نیشخند یا پوزخندی که در حین خواندن شعر مولانا برای پنهان کردن بوی شراب به ذهنم می رسد را اینگونه به دست می آورم که با شعر و کلمات خیلی عجین می‌شوم و از همان‌ها ایده می‌گیرم و مفهوم درونی را از آن کلمات بیرون می‌کشم.

یازده: موسیقی من پاپ نیست و رنگ و بوی موسیقی کلاسیک دارد، برای همین بیان متفاوت از پاپ در آن به کار می‌گیرم.

دوازده: به موسیقی سنتی علاقه دارم، اما تنها یکسری از گوشه‌های موسیقی سنتی را از نظر حسی و بیانی می‌پسندم و دوست دارم، نه همه‌اش را. موسیقی کلاسیک بسیار گوش کرده‌ام و بیشتر کلاسیک‌هایی را که کمتر پیچیده و سنگین بوده‌اند.

سیزده: مولانا زیاد می‌خوانم، اما نمی‌دانم دارم چکار می‌کنم، چون همه اینها یکباره خودشان در حین کار به ذهنم می‌رسند و خود به خود ترکیبات درست می‌شوند!

چهارده: همه توانایی‌های من اینها نیست و اینها در چارچوب‌های تعریف شده است. امیدوارم به‌زودی بتوانم کارهایی را که می‌خواهم انجام دهم که هنوز انجام نشده، انجام‌شان بدهم. ای‌کاش درگیر ممیزی و اینها نبودیم و تنها کار می‌کردم و موسیقی تولید می‌کردم.

پانزده: موسیقی برای من شغلی برای ارتزاق نیست، اما مجبورم، چراکه کار دیگری بلد نیستم!

شانزده: صدای سنج و دمام را که می شنوم، یاد خرمشهر می افتم و به حال و هوای آن زمان می روم!

هفده: از موسسه "بشارت" با من تماس گرفتند و موضوع آلبوم دلصدا را با من مطرح کردند و من هم پذیرفتم، به همین راحتی!

هجده: من کار گروهی را دوست دارم و همیشه از آن استقبال می کنم. معمولا کارهای گروهی، تک تراک است و سفارشی، ولی آلبوم خودم نیاز به تمرکز و وقت بیشتری دارد، همین باعث قبول کردن این پیشنهادها می شود.

نوزده: نمی دانم که چرا برای دیگران مسائل خصوصی من مهم است. من هیچ وقت به حرف و حدیث ها و حتی حاشیه ها اهمیت نداده ام و سعی می کنم کار خودم را انجام بدهم.

بیست: وضع مالی خوبی نداشتم. چند وقت کوتاهی که در استودیوی رضا فوادیان کار کردیم، همسایه‌ها شکایت کردند، حیاط مشترک با همسایه‌ها بود و به خاطر این طور چیزها رفتند شکایت کردند و شهرداری هم آمد و استودیو را خراب کرد!

بیست و یک: موقع ضبط آهنگ "من کم تحملم" فقط من و شهاب در استودیو بودیم. همیشه استودیو شلوغ بود و بچه‌ها آنجا بودند. منتظر می‌شدیم که بچه‌ها بروند تا استودیو خلوت شود و بتوانیم کار ضبط کنیم. به همین خاطر اصولا ضبط‌ها را آخر شب انجام می‌دادیم. شهاب خیلی آدم تودار و درون‌‌گرایی است و خیلی سخت می شود از درونش باخبر شد. کم تحملم را فقط یک بار خواندم و از استودیو آمدم بیرون و گفتم شهاب چطور بود؟ دیدم شهاب نشسته پشت میز و سرش را گذاشته روی میز، سرش را که بلند کرد، دیدم دارد گریه می کند!

بیست و دو: ماجرای عشقی خاصی نداشته ام، اما همیشه آماده عاشق شدن بوده ام. این که خیلی‌ها می‌گویند فلانی زخم‌خورده از عشق بوده یا حتما کسی بلای عاطفی سرش آورده که این طور غمگین و پرسوز می‌خواند، اصلا صحت ندارد. معشوقه‌ای وجود نداشت و من اگر می‌خواندم، اتفاقا درباره فقدان این معشوقه بود.

بیست و سه: من کلا آدم غمگینی هستم. هر طور که فکرش را می‌کنم، می‌بینم آدمی مثل من طور دیگری نمی‌توانست بخواند. نمی‌توانستم با شکل و جنس دیگری عقده‌هایم را خالی کنم. عقده‌هایم را در این عاشقانه‌ها خالی می‌کردم.

بیست و چهار: دوست دارم در وهله اول مردم موزیکم را گوش بدهند تا این که بیایم مدام از خودم عکس منتشر کنم و با عکس‌هایم خودم را معرفی کنم تا به اصطلاح چهره‌ام مشهور شود.

بیست و پنج: خیلی از همکارانم نامه می‌فرستادند که چاوشی نباید کار کند! به ارشاد اخبار کذب می‌دادند و از قول خودشان حرف‌های الکی می‌زدند که در کار مجوز گرفتن من خلل ایجاد کنند. دلیلش هم خیلی روشن بود. خلاصه پرونده‌ام قطور بود. در نهایت اعلام کردند که مشکل محسن چاوشی حل شده و می‌تواند برای مجوز اقدام کند.

بیست و شش: شهرزاد ‌را بسیار دوست دارم. همان اول که سناریوی فیلم را خواندم، حس کردم کار باشخصیت و آبروداری است و با فیلم‌های دیگر در این ژانر فرق دارد.

بیست و شش: کتاب های موریس مترلینگ را مطالعه می کنم. مولوی و هجویات سعدی را هم خیلی دوست دارم و مطالعه می کنم.

بیست و هفت: آلبوم نفرین را با یک میکروفون خیلی معمولی در اتاقم اتود زدم. حدود سال هشتاد همینجوری کار را برای خودم شروع کردم. به دنبال خواندن نبودم. نمی دانم کار دقیقا کجا لو رفت، ولی خیلی ساده این اتفاق افتاد!

بیست و هشت: گاهی دوستان وقت نمی کنند برایم ترانه بنویسند و خودم می نویسم!

بیست و نه: صدای خودم را گوش نمی دهم و اگر کسی هم پیش من آهنگم را پخش کند، می گویم قطع کن!

سی: اگر زنده بمانم، کنسرت می گذارم، ولی فعلا کار دارم!

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (281)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (281)انگشت اتهام زهرا امیر ابراهیمی به سوی بازیگر تئاتر/افشاگری تازه درباره فیلم خصوصی جنجالیانگشت اتهام زهرا امیر ابراهیمی به سوی بازیگر تئاتر/افشاگری تازه درباره فیلم خصوصی جنجالیبازیگر "پدرخوانده" درگذشتبازیگر "پدرخوانده" درگذشتاظهار نظر جنجالی محمدرضا حیاتی/ دلتنگی برای خوانندگان پیش از انقلاب!اظهار نظر جنجالی محمدرضا حیاتی/ دلتنگی برای خوانندگان پیش از انقلاب!پیام جالب بهنوش طباطبایی به دیوید بکهام + عکسپیام جالب بهنوش طباطبایی به دیوید بکهام + عکسدلیل پایان زودهنگام سریال فرهاد و شیریندلیل پایان زودهنگام سریال فرهاد و شیرینتوضیح احسان کرمی درباره تحریم تلویزیون/ به شخصیت من توهین شد!توضیح احسان کرمی درباره تحریم تلویزیون/ به شخصیت من توهین شد!فاطمه گودرزی در بیمارستان بستری شد + عکسفاطمه گودرزی در بیمارستان بستری شد + عکسسریال ” زمهریر ” یا Zemheri کی شروع میشه؟سریال ” زمهریر ” یا Zemheri کی شروع میشه؟معرفی بازیگر جدید سریال دکتر معجزه/ بازگشت دکتر الامعرفی بازیگر جدید سریال دکتر معجزه/ بازگشت دکتر الاجزئیاتی از زندگی خصوصی آیدان شنر بازیگر سریال قدیمی چکاوکجزئیاتی از زندگی خصوصی آیدان شنر بازیگر سریال قدیمی چکاوکمصطفی صندل از زندگی خصوصی اش کتاب نوشت!مصطفی صندل از زندگی خصوصی اش کتاب نوشت!هشدار دمت اوزدمیر به جان یامان!هشدار دمت اوزدمیر به جان یامان!شرط و شروط فاحریه اوجن برای بازگشت به اکران هاشرط و شروط فاحریه اوجن برای بازگشت به اکران هاانتقادات تند از عکس های جسورانه بورجو اوزبرک ستاره سریال عشق تجملاتیانتقادات تند از عکس های جسورانه بورجو اوزبرک ستاره سریال عشق تجملاتیبا جایگزین جدید عادل فردوسی‌پور و مزدک میرزایی بیش‌تر آشنا شوید!با جایگزین جدید عادل فردوسی‌پور و مزدک میرزایی بیش‌تر آشنا شوید!انتقال محمد دلاوری مجری معروف به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستانانتقال محمد دلاوری مجری معروف به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستانشکایت الهام حمیدی از یک شبکه اینترنتیشکایت الهام حمیدی از یک شبکه اینترنتیسریال پایتخت به مجلس کشیده شد!/ نمایش یک کمدی سیاسی در نوروزسریال پایتخت به مجلس کشیده شد!/ نمایش یک کمدی سیاسی در نوروزفیلم ایرانی در میان برترین‌های سال ۲۰۱۹/ نیویورکر انتخاب کردفیلم ایرانی در میان برترین‌های سال ۲۰۱۹/ نیویورکر انتخاب کردعشق در سریال همه جا تو  به واقعیت پیوست!عشق در سریال همه جا تو به واقعیت پیوست!دستمزد نجومی بوراک دنیز برای هر قسمت در سریال پادشاه!دستمزد نجومی بوراک دنیز برای هر قسمت در سریال پادشاه!پایان زودهنگام برای سریال گذشته عزیز!پایان زودهنگام برای سریال گذشته عزیز!ایرم حلواچی اوغلو به اکران ها برمیگردد؟!ایرم حلواچی اوغلو به اکران ها برمیگردد؟!۱۴ دی ماه، آخرین فرصت مهناز افشار برای بازگشت به ایران۱۴ دی ماه، آخرین فرصت مهناز افشار برای بازگشت به ایران
بهترین خواننده ۱۰ سال اخیر معرفی شدبهترین خواننده ۱۰ سال اخیر معرفی شدخواننده علیشان فیلم شیرین کاری پسرش را به اشتراک گذاشتخواننده علیشان فیلم شیرین کاری پسرش را به اشتراک گذاشتدرخشش نیما دلنوازی موزیسین ایرانی در آمریکادرخشش نیما دلنوازی موزیسین ایرانی در آمریکاماری فریدریکسون خواننده سرشناس درگذشتماری فریدریکسون خواننده سرشناس درگذشتتحریم مراسم اهدای نوبل ادبیات توسط ترکیهتحریم مراسم اهدای نوبل ادبیات توسط ترکیهلغو کنسرت پرواز همای به یک دلیل عجیبلغو کنسرت پرواز همای به یک دلیل عجیبکیهان کلهر تکذیبیه منتشر کرد/ ادامه تحریم صدا و سیما و جشنواره‌های دولتیکیهان کلهر تکذیبیه منتشر کرد/ ادامه تحریم صدا و سیما و جشنواره‌های دولتیسیلا گنج اوغلو پیشنهاد 500 هزار لیره ای اجرا در سال نو را رد کرد!سیلا گنج اوغلو پیشنهاد 500 هزار لیره ای اجرا در سال نو را رد کرد!اجراهای پانزده میلیون تومانی پارسا خائف خواننده نوجوان؟اجراهای پانزده میلیون تومانی پارسا خائف خواننده نوجوان؟کپی اوزجان دنیز خواننده معروف ترک از آهنگ ایوان‌بندکپی اوزجان دنیز خواننده معروف ترک از آهنگ ایوان‌بنداولین خواننده‌ زن که پس از انقلاب کنسرت برگزار کرداولین خواننده‌ زن که پس از انقلاب کنسرت برگزار کردمجید اخشابی، خواننده پاپ ازدواج کردمجید اخشابی، خواننده پاپ ازدواج کردشاعر "صد دانه یاقوت" بستری شد/ مصطفی رحماندوست در بخش مراقبت‌های ویژهشاعر "صد دانه یاقوت" بستری شد/ مصطفی رحماندوست در بخش مراقبت‌های ویژهآلبوم استاد شجریان و پورناظری‌ها کِی می‌آید؟آلبوم استاد شجریان و پورناظری‌ها کِی می‌آید؟آخرین خبر از محسن لرستانی/خواننده‌ای که به اتهام فساد فی‌الارض بازداشت شدآخرین خبر از محسن لرستانی/خواننده‌ای که به اتهام فساد فی‌الارض بازداشت شدسلنا گومز خواننده معروف دچار حمله پانیک شدسلنا گومز خواننده معروف دچار حمله پانیک شداتهام نژاد پرستی به شادمهر عقیلی/ جنجال افغان‌ها با کنسرت واشنگتناتهام نژاد پرستی به شادمهر عقیلی/ جنجال افغان‌ها با کنسرت واشنگتنمرگ دردناک موسیقیدان ایرانی در پی‌ آتش‌سوزیمرگ دردناک موسیقیدان ایرانی در پی‌ آتش‌سوزیلغو کنسرت علیرضا عصار به دست خودش + عکسلغو کنسرت علیرضا عصار به دست خودش + عکسحضور سالار عقیلی در تلویزیون/ سریال وارش جایگزین فوق لیسانسه‌ها شدحضور سالار عقیلی در تلویزیون/ سریال وارش جایگزین فوق لیسانسه‌ها شددونالد ترامپ تصویری عجیب از خود در جایگاه راکی بالبوآ منتشر کرد!دونالد ترامپ تصویری عجیب از خود در جایگاه راکی بالبوآ منتشر کرد!نیش و کنایه‌های عجیب تیلور سوئیفت در کنسرتشنیش و کنایه‌های عجیب تیلور سوئیفت در کنسرتشحمید صفت خواننده معروف ایرانی در دادگاه حاضر شدحمید صفت خواننده معروف ایرانی در دادگاه حاضر شدمهاجرت دائم سلبریتی‌ها: مهناز در سوئد و جادوگر در کانادامهاجرت دائم سلبریتی‌ها: مهناز در سوئد و جادوگر در کاناداادای احترام خواننده پاپ به استاد شهریارادای احترام خواننده پاپ به استاد شهریار
هالک ایرانی در برابر هالک برزیلی؛ سجاد غریبی برای اولین مبارزه خود وارد رینگ می‌شودهالک ایرانی در برابر هالک برزیلی؛ سجاد غریبی برای اولین مبارزه خود وارد رینگ می‌شوددیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرندیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرنانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوزانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوزجنجال عکس‌های فوتبالیست و مدل معروف/محمد صلاح زیر تیغ انتقاد!جنجال عکس‌های فوتبالیست و مدل معروف/محمد صلاح زیر تیغ انتقاد!خشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت دومخشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت دومخشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت اولخشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت اولروزی که جکی چان از بروس لی کتک خوردروزی که جکی چان از بروس لی کتک خوردسیاوش یزدانی؛ غوره نشده، مویز هم نمی‌شوی!سیاوش یزدانی؛ غوره نشده، مویز هم نمی‌شوی!او حسن یزدانی است؛ مردِ مردانِ مرداو حسن یزدانی است؛ مردِ مردانِ مردپوپک بسامی، اولین دختر وزنه‌بردار ایران در رقابت‌های جهانی تایلندپوپک بسامی، اولین دختر وزنه‌بردار ایران در رقابت‌های جهانی تایلندهادی چوپان؛ شگفتی بزرگ مسترالمپیای ۲۰۱۹هادی چوپان؛ شگفتی بزرگ مسترالمپیای ۲۰۱۹میشائیل شوماخر بعد از درمان از طریق سلول های بنیادی هوشیاری خود را به دست آوردمیشائیل شوماخر بعد از درمان از طریق سلول های بنیادی هوشیاری خود را به دست آورد۸ پیرمرد فوتبال ایران که قصد خداحافظی ندارند۸ پیرمرد فوتبال ایران که قصد خداحافظی ندارنداز کپا تا نیمار؛ گران قیمت ترین بازیکنان تاریخ فوتبال در هر پست را بشناسیداز کپا تا نیمار؛ گران قیمت ترین بازیکنان تاریخ فوتبال در هر پست را بشناسیدگلنوش خسروی؛ نیمارِ فوتبال زنان ایران!گلنوش خسروی؛ نیمارِ فوتبال زنان ایران!سردار آزمون: اگر خانواده عروس جواب بله بدهند ازدواج می‌کنم!سردار آزمون: اگر خانواده عروس جواب بله بدهند ازدواج می‌کنم!ادعاهای لیدا کاوه: پیوند قلب در خانه یا جذب فالوئر؟ادعاهای لیدا کاوه: پیوند قلب در خانه یا جذب فالوئر؟بوکسورها و مبارزان پولساز رینگ؛ پردرآمدترین ورزشکاران رزمی سال ۲۰۱۹بوکسورها و مبارزان پولساز رینگ؛ پردرآمدترین ورزشکاران رزمی سال ۲۰۱۹۱۰ ستاره درخشان جام جهانی فوتبال زنان۱۰ ستاره درخشان جام جهانی فوتبال زنانازدواج  مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسیازدواج مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسینیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشتنیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشتکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویبهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!بهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!علی انصاریان ازدواج کرد + عکسعلی انصاریان ازدواج کرد + عکس