Tuesday, 14 July 2020|سه شنبه، 24 تير، 1399|يا ارحم الراحمين|افراد آنلاین: 35 نفر

مروری بر گذشته

پسر دیوید بکهام نامزد کرد
پسر دیوید بکهام نامزد کرد
ازدواج پیمان قاسم‌خانی با میترا ابراهیمی
ازدواج پیمان قاسم‌خانی با میترا ابراهیمی
نقشی که با درگذشت سیروس گرجستانی نیمه تمام ماند
نقشی که با درگذشت سیروس گرجستانی نیمه تمام ماند
رونمایی از تندیس علی نصیریان در موزه سینما + عکس
رونمایی از تندیس علی نصیریان در موزه سینما + عکس
جزئیاتی از اولین روز دادگاه جانی دپ و امبر هرد
جزئیاتی از اولین روز دادگاه جانی دپ و امبر هرد
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 18 تیر 1399
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 18 تیر 1399
پخش سریال تو در بزن از امشب در شبکه فاکس ترکیه
پخش سریال تو در بزن از امشب در شبکه فاکس ترکیه
طرز تهیه سالاد یونانی
طرز تهیه سالاد یونانی
رهبر انقلاب به نمایندگان مجلس: مجادلات مردم را ناراحت می‌کند
رهبر انقلاب به نمایندگان مجلس: مجادلات مردم را ناراحت می‌کند
تجربه‌های بهاره رهنما از مبارزه با کرونا
تجربه‌های بهاره رهنما از مبارزه با کرونا
تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (296)
تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (296)
دلیل زود ازدواج کردن دختر سردارسلیمانی فاش شد
دلیل زود ازدواج کردن دختر سردارسلیمانی فاش شد
آزادسای کامل سهام عدالت تا پایان سال
آزادسای کامل سهام عدالت تا پایان سال
برندگان جشنواره پروانه طلایی ترکیه مشخص شدند
برندگان جشنواره پروانه طلایی ترکیه مشخص شدند
ليگ برتر نوزدهم | هفته بیست و سوم / ماشین صفر- پرسپولیس 1
ليگ برتر نوزدهم | هفته بیست و سوم / ماشین صفر- پرسپولیس 1
آیشواریا رای هم کرونایی شد
آیشواریا رای هم کرونایی شد
ليگ برتر نوزدهم | هفته بیست و سوم / استقلال صفر- تراکتور صفر
ليگ برتر نوزدهم | هفته بیست و سوم / استقلال صفر- تراکتور صفر
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 14 تیر 1399
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 14 تیر 1399
رانیا یوسف، بازیگر زن مصری عکس مردان آزارگر را منتشر کرد
رانیا یوسف، بازیگر زن مصری عکس مردان آزارگر را منتشر کرد
ارل کامرون بازیگر فیلم محمد رسول الله درگذشت + عکس
ارل کامرون بازیگر فیلم محمد رسول الله درگذشت + عکس

۳۰واقعیت جالب درباره محسن چاوشی

تاریخ انتشار: يکشنبه، 19 آبان، 1398 سینما، هنرمندان و ورزشکاران ، هنرمندان ایران
+ A -

محسن چاوشی، متولد هشت مرداد پنجاه و هشت، زاده خرمشهر، آقای خاص موسیقی پاپ ایران که هوادارانش به او لقب سلطان داده‌اند.

از او تا به امروز آلبوم‌های "یه شاخه نیلوفر"، "ژاکت"، "هشت"، "حریص"، "خاص"، "پرچم سفید"، "من خود آن سیزدهم"، "پاروی بی قایق"، "امیر بی گزند" و "ابراهیم" منتشر شده است.

تازه‌ترین آلبوم این خواننده روز 5 آذرماه با نام "بی‌نام" منتشر خواهد شد. چاوشی در این آلبوم یازده قطعه را بر اساس اشعاری از مولانا، سعدی و دیگر شعرای کلاسیک اجرا کرده است. 

در آستانه انتشار این آلبوم به نقل از مجله کلبه سرگرمی  30 گفته جالب و خواندنی از محسن چاوشی را خواهید خواند:

یک: چرا مصاحبه نمی کنم؟ آخر چه بگویم؟ بگویم فلان آلبوم یا اثر را خوانده‌ام؟ آخر که چه بشود؟

دو: هرچقدر هم توضیح بدهم، باز می‌پرسند چرا کنسرت نمی‌دهی؟ پس فایده‌ای ندارد. همان بهتر که حرف نزنم. بگذارید هر چه می‌خواهند بگویند!

سه: در اینجا کنسرت بیشتر به جنگ شادی می‌ماند تا کنسرت موسیقی. برف شادی بزنند و یکباره از توی جعبه دربیایند و روی سن ظاهر شوند!

چهار: آخر برای چه باید روی سن بخوانم و یک عده‌ای مرا نگاه کنند؟ مثلا میکروفن را به شکل‌های مختلف تکان بدهم که چه بشود؟

پنج: من نوجوانی‌ام را کلا با موسیقی شجریان گذراندم و بعد دیگر شجریان پُرم نکرد. شنیده‌اید می‌گویند برای کسی چیزی می‌ریزد؟ نشانه از باز شدن دریچه و افق‌های دیگر. برای من هم موسیقی‌های دیگر از جای دیگر ریخت.

شش: از اولین کارهای خودم راضی نیستم. آن زمان بچه بودم و ۲۲ سال بیشتر نداشتم!

هفت: شعرهایم را خودم انتخاب می کنم. با شاعر گفت‌وگو می‌کنم و برایش تشریح می‌کنم که چه می‌خواهم تا آن را بسراید.

هشت: من ترانه‌سرا ندارم، اما با حسین صفا بزرگ شده‌ام و از جوانی و دوران سربازی و… با هم بوده‌ایم. قبلا خودم هم چیزهایی می‌نوشتم، اما حسین بهتر می‌نوشت و دیدم بهتر است شعرهای او را بخوانم.

نه: در بین خوانندگان کرد حسن زیرک برایم همیشه ارزشمند بوده. هرچند شاید صدایش به نظر زیبا نیاید، اما لحن و حس و حال بیانی او بسیار ستودنی است و از آن حس گرفته‌ام، چراکه زیاد زبان کردی را متوجه نمی‌شوم.

ده: لحن بیانی، به‌طور مثال نیشخند یا پوزخندی که در حین خواندن شعر مولانا برای پنهان کردن بوی شراب به ذهنم می رسد را اینگونه به دست می آورم که با شعر و کلمات خیلی عجین می‌شوم و از همان‌ها ایده می‌گیرم و مفهوم درونی را از آن کلمات بیرون می‌کشم.

یازده: موسیقی من پاپ نیست و رنگ و بوی موسیقی کلاسیک دارد، برای همین بیان متفاوت از پاپ در آن به کار می‌گیرم.

دوازده: به موسیقی سنتی علاقه دارم، اما تنها یکسری از گوشه‌های موسیقی سنتی را از نظر حسی و بیانی می‌پسندم و دوست دارم، نه همه‌اش را. موسیقی کلاسیک بسیار گوش کرده‌ام و بیشتر کلاسیک‌هایی را که کمتر پیچیده و سنگین بوده‌اند.

سیزده: مولانا زیاد می‌خوانم، اما نمی‌دانم دارم چکار می‌کنم، چون همه اینها یکباره خودشان در حین کار به ذهنم می‌رسند و خود به خود ترکیبات درست می‌شوند!

چهارده: همه توانایی‌های من اینها نیست و اینها در چارچوب‌های تعریف شده است. امیدوارم به‌زودی بتوانم کارهایی را که می‌خواهم انجام دهم که هنوز انجام نشده، انجام‌شان بدهم. ای‌کاش درگیر ممیزی و اینها نبودیم و تنها کار می‌کردم و موسیقی تولید می‌کردم.

پانزده: موسیقی برای من شغلی برای ارتزاق نیست، اما مجبورم، چراکه کار دیگری بلد نیستم!

شانزده: صدای سنج و دمام را که می شنوم، یاد خرمشهر می افتم و به حال و هوای آن زمان می روم!

هفده: از موسسه "بشارت" با من تماس گرفتند و موضوع آلبوم دلصدا را با من مطرح کردند و من هم پذیرفتم، به همین راحتی!

هجده: من کار گروهی را دوست دارم و همیشه از آن استقبال می کنم. معمولا کارهای گروهی، تک تراک است و سفارشی، ولی آلبوم خودم نیاز به تمرکز و وقت بیشتری دارد، همین باعث قبول کردن این پیشنهادها می شود.

نوزده: نمی دانم که چرا برای دیگران مسائل خصوصی من مهم است. من هیچ وقت به حرف و حدیث ها و حتی حاشیه ها اهمیت نداده ام و سعی می کنم کار خودم را انجام بدهم.

بیست: وضع مالی خوبی نداشتم. چند وقت کوتاهی که در استودیوی رضا فوادیان کار کردیم، همسایه‌ها شکایت کردند، حیاط مشترک با همسایه‌ها بود و به خاطر این طور چیزها رفتند شکایت کردند و شهرداری هم آمد و استودیو را خراب کرد!

بیست و یک: موقع ضبط آهنگ "من کم تحملم" فقط من و شهاب در استودیو بودیم. همیشه استودیو شلوغ بود و بچه‌ها آنجا بودند. منتظر می‌شدیم که بچه‌ها بروند تا استودیو خلوت شود و بتوانیم کار ضبط کنیم. به همین خاطر اصولا ضبط‌ها را آخر شب انجام می‌دادیم. شهاب خیلی آدم تودار و درون‌‌گرایی است و خیلی سخت می شود از درونش باخبر شد. کم تحملم را فقط یک بار خواندم و از استودیو آمدم بیرون و گفتم شهاب چطور بود؟ دیدم شهاب نشسته پشت میز و سرش را گذاشته روی میز، سرش را که بلند کرد، دیدم دارد گریه می کند!

بیست و دو: ماجرای عشقی خاصی نداشته ام، اما همیشه آماده عاشق شدن بوده ام. این که خیلی‌ها می‌گویند فلانی زخم‌خورده از عشق بوده یا حتما کسی بلای عاطفی سرش آورده که این طور غمگین و پرسوز می‌خواند، اصلا صحت ندارد. معشوقه‌ای وجود نداشت و من اگر می‌خواندم، اتفاقا درباره فقدان این معشوقه بود.

بیست و سه: من کلا آدم غمگینی هستم. هر طور که فکرش را می‌کنم، می‌بینم آدمی مثل من طور دیگری نمی‌توانست بخواند. نمی‌توانستم با شکل و جنس دیگری عقده‌هایم را خالی کنم. عقده‌هایم را در این عاشقانه‌ها خالی می‌کردم.

بیست و چهار: دوست دارم در وهله اول مردم موزیکم را گوش بدهند تا این که بیایم مدام از خودم عکس منتشر کنم و با عکس‌هایم خودم را معرفی کنم تا به اصطلاح چهره‌ام مشهور شود.

بیست و پنج: خیلی از همکارانم نامه می‌فرستادند که چاوشی نباید کار کند! به ارشاد اخبار کذب می‌دادند و از قول خودشان حرف‌های الکی می‌زدند که در کار مجوز گرفتن من خلل ایجاد کنند. دلیلش هم خیلی روشن بود. خلاصه پرونده‌ام قطور بود. در نهایت اعلام کردند که مشکل محسن چاوشی حل شده و می‌تواند برای مجوز اقدام کند.

بیست و شش: شهرزاد ‌را بسیار دوست دارم. همان اول که سناریوی فیلم را خواندم، حس کردم کار باشخصیت و آبروداری است و با فیلم‌های دیگر در این ژانر فرق دارد.

بیست و شش: کتاب های موریس مترلینگ را مطالعه می کنم. مولوی و هجویات سعدی را هم خیلی دوست دارم و مطالعه می کنم.

بیست و هفت: آلبوم نفرین را با یک میکروفون خیلی معمولی در اتاقم اتود زدم. حدود سال هشتاد همینجوری کار را برای خودم شروع کردم. به دنبال خواندن نبودم. نمی دانم کار دقیقا کجا لو رفت، ولی خیلی ساده این اتفاق افتاد!

بیست و هشت: گاهی دوستان وقت نمی کنند برایم ترانه بنویسند و خودم می نویسم!

بیست و نه: صدای خودم را گوش نمی دهم و اگر کسی هم پیش من آهنگم را پخش کند، می گویم قطع کن!

سی: اگر زنده بمانم، کنسرت می گذارم، ولی فعلا کار دارم!

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

شهرزاد کمال زاده مجری شدشهرزاد کمال زاده مجری شدپیکر بی‌جان نایا ریورا در دریاچه پیرو پیدا شد!پیکر بی‌جان نایا ریورا در دریاچه پیرو پیدا شد!لیلا حاتمی سوژه یک رمان شدلیلا حاتمی سوژه یک رمان شدکنایه رشیدپور به سیاست تنظیم بازار دولتکنایه رشیدپور به سیاست تنظیم بازار دولتسریال Nizamı Alem محصول TRT1 ترکیهسریال Nizamı Alem محصول TRT1 ترکیهابتلای پیمان قاسمخانی به کرونا چند روز پس از ازدواجش+ عکسابتلای پیمان قاسمخانی به کرونا چند روز پس از ازدواجش+ عکسیکتا ناصر کرونا گرفت + عکسیکتا ناصر کرونا گرفت + عکساکران فیلم شنای پروانه پرفروش‌ترین فیلم ۹۹ متوقف شداکران فیلم شنای پروانه پرفروش‌ترین فیلم ۹۹ متوقف شدستاره اسکندری، کارگردان می شودستاره اسکندری، کارگردان می شودتجربه‌های بهاره رهنما از مبارزه با کروناتجربه‌های بهاره رهنما از مبارزه با کرونامریم اوزلی نامزد بهترین بازیگر زن اسپانیا شدمریم اوزلی نامزد بهترین بازیگر زن اسپانیا شدسید جلال طباطبایی بازیگر ایرانی درگذشتسید جلال طباطبایی بازیگر ایرانی درگذشتمحمدرضا خاکی، کارگردان ایرانی به کرونا مبتلا شدمحمدرضا خاکی، کارگردان ایرانی به کرونا مبتلا شدشکایت سویل از محسن افشانی و درخواست طلاقشکایت سویل از محسن افشانی و درخواست طلاقآیشواریا رای هم کرونایی شدآیشواریا رای هم کرونایی شدرونمایی از تندیس علی نصیریان در موزه سینما + عکسرونمایی از تندیس علی نصیریان در موزه سینما + عکسمنوچهر هادی کرونا گرفت + عکسمنوچهر هادی کرونا گرفت + عکسرانیا یوسف، بازیگر زن مصری عکس مردان آزارگر را منتشر کردرانیا یوسف، بازیگر زن مصری عکس مردان آزارگر را منتشر کردشیوع کرونا در بین عوامل سریال عاشقانه۲؟!شیوع کرونا در بین عوامل سریال عاشقانه۲؟!تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (297)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (297)پسر دیوید بکهام نامزد کردپسر دیوید بکهام نامزد کردآمیتا باچان، بازیگر معروف هندی به کرونا مبتلا شدآمیتا باچان، بازیگر معروف هندی به کرونا مبتلا شدیک فایل صوتی نشان می‌دهد جانی با کله به صورت امبر زده استیک فایل صوتی نشان می‌دهد جانی با کله به صورت امبر زده استاولین صحبت‌های لیلا بلوکات پس از شکست دادن کرونااولین صحبت‌های لیلا بلوکات پس از شکست دادن کروناجزئیاتی از سومین روز دادگاه جانی دپ و امبر هردجزئیاتی از سومین روز دادگاه جانی دپ و امبر هرد
چالش جالبی که رضا صادقی راه انداخت + عکسچالش جالبی که رضا صادقی راه انداخت + عکسشایعات ضد و نقیض درباره وضعیت جسمی مهرداد کاظمیشایعات ضد و نقیض درباره وضعیت جسمی مهرداد کاظمیآهنگ اصالة نصری خواننده زن سوری جنجال به پا کردآهنگ اصالة نصری خواننده زن سوری جنجال به پا کردمشکلات مالی کرونا گریبان خوانندگان معروف را هم گرفتمشکلات مالی کرونا گریبان خوانندگان معروف را هم گرفتادل دوباره عاشق شد؟!ادل دوباره عاشق شد؟!کاوه آفاق خواننده و آهنگساز، قاچاقچی ارز شدکاوه آفاق خواننده و آهنگساز، قاچاقچی ارز شدعلاقه شدید بیلی آیلیش به جاستین بیبر!علاقه شدید بیلی آیلیش به جاستین بیبر!کانیه وست نامزد ریاست جمهوری آمریکا می‌شود!کانیه وست نامزد ریاست جمهوری آمریکا می‌شود!افشاگری کیتی پری درباره تصمیمش برای خودکشیافشاگری کیتی پری درباره تصمیمش برای خودکشیخبر تازه ادل از آلبومش و ماجرای عکسی که ۱۲ میلیون لایک خورد!خبر تازه ادل از آلبومش و ماجرای عکسی که ۱۲ میلیون لایک خورد!اعتراض تند جهان‌پور به اظهارنظر همسر بنیامین بهادریاعتراض تند جهان‌پور به اظهارنظر همسر بنیامین بهادریبرگزاری اولین کنسرت با تماشاگر سال ۹۹ در تهرانبرگزاری اولین کنسرت با تماشاگر سال ۹۹ در تهرانانتقاد از سینا سرلک بابت یک همخوانیانتقاد از سینا سرلک بابت یک همخوانیخبر ناراحت‌کننده برای طرفداران ادلخبر ناراحت‌کننده برای طرفداران ادلمحسن چاوشی، خواننده‌ ای که به اعدامی ها زندگی دوباره میبخشدمحسن چاوشی، خواننده‌ ای که به اعدامی ها زندگی دوباره میبخشدخواهرزاده سهراب سپهری فیلم زندگی آقای شاعر را می‌سازدخواهرزاده سهراب سپهری فیلم زندگی آقای شاعر را می‌سازدرضا بهرام مبتلا به کرونا شدرضا بهرام مبتلا به کرونا شداعتراض تند خبرگزاری فارس به غلام کویتی‌پوراعتراض تند خبرگزاری فارس به غلام کویتی‌پورآلبوم های موسیقی در صف انتظار...آلبوم های موسیقی در صف انتظار...درگذشت علیرضا راهب شاعر ایرانی بر اثر ابتلا به کرونادرگذشت علیرضا راهب شاعر ایرانی بر اثر ابتلا به کروناماجرای اعتراض خوانندگان زن به همایون شجریانماجرای اعتراض خوانندگان زن به همایون شجریانارتباط خواننده پاپ با متهم قتل مهوش!ارتباط خواننده پاپ با متهم قتل مهوش!پویان مختاری آزاد شدپویان مختاری آزاد شدقرارداد ده ساله علی صبوری با صدا و سیما / می خواهم از اینستاگرام فاصله بگیرم!قرارداد ده ساله علی صبوری با صدا و سیما / می خواهم از اینستاگرام فاصله بگیرم!نگرانی رضا صادقی خواننده پاپ از وضعیت معیشتی مردمنگرانی رضا صادقی خواننده پاپ از وضعیت معیشتی مردم
شکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خدابوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسبوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!مسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!واکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترشهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟شهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟کریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرکریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرآپارتمان رویایی رونالدو در ایتالیا + عکسآپارتمان رویایی رونالدو در ایتالیا + عکسمهدی قائدی؛ غول کوچولوی فوتبال ایرانمهدی قائدی؛ غول کوچولوی فوتبال ایرانهالک ایرانی در برابر هالک برزیلی؛ سجاد غریبی برای اولین مبارزه خود وارد رینگ می‌شودهالک ایرانی در برابر هالک برزیلی؛ سجاد غریبی برای اولین مبارزه خود وارد رینگ می‌شوددیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرندیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرنانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوزانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوزجنجال عکس‌های فوتبالیست و مدل معروف/محمد صلاح زیر تیغ انتقاد!جنجال عکس‌های فوتبالیست و مدل معروف/محمد صلاح زیر تیغ انتقاد!خشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت دومخشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت دومخشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت اولخشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت اولروزی که جکی چان از بروس لی کتک خوردروزی که جکی چان از بروس لی کتک خورد