Saturday, 08 August 2020|شنبه، 18 مرداد، 1399|يا رب العالمين|افراد آنلاین: 58 نفر

مروری بر گذشته

پیشخوان روزنامه های ورزشی – 12 مرداد 1399
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 12 مرداد 1399
جزئیات تحقیقات مخفی یوفو دولت آمریکا به زودی برملا خواهند شد
جزئیات تحقیقات مخفی یوفو دولت آمریکا به زودی برملا خواهند شد
تکه تکه شدن زن تهرانی در شهریار بخاطر واتساپ!
تکه تکه شدن زن تهرانی در شهریار بخاطر واتساپ!
کاهش میل به خودکشی با افزودن اندکی لیتیوم به آب آشامیدنی
کاهش میل به خودکشی با افزودن اندکی لیتیوم به آب آشامیدنی
اولین عکس حدیث میرامینی پس از مادر شدن
اولین عکس حدیث میرامینی پس از مادر شدن
رابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!
رابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!
۴ استایل جذاب با انواع پیراهن مردانه
۴ استایل جذاب با انواع پیراهن مردانه
محسن چاوشی با کمک هوادارانش رکورد زد
محسن چاوشی با کمک هوادارانش رکورد زد
همه گیری ویروس چیکونگونیا در کامبوج به صورت رسمی تایید شد
همه گیری ویروس چیکونگونیا در کامبوج به صورت رسمی تایید شد
آرایش افراد مشهور با رژلب کالباسی
آرایش افراد مشهور با رژلب کالباسی
ليگ برتر نوزدهم | هفته بیست و هفتم / تراکتور صفر- پیکان صفر
ليگ برتر نوزدهم | هفته بیست و هفتم / تراکتور صفر- پیکان صفر
حسینی بای و زهرا رکوعی هم کرونایی شدند
حسینی بای و زهرا رکوعی هم کرونایی شدند
ادعای مدونا درباره کرونا جنجالی شد
ادعای مدونا درباره کرونا جنجالی شد
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 16 مرداد 1399
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 16 مرداد 1399
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 8 مرداد 1399
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 8 مرداد 1399
۷ روش آرایش مدل ابرو دخترانه
۷ روش آرایش مدل ابرو دخترانه
ليگ برتر نوزدهم | هفته بیست و هشتم / شهرخودرو 2 - استقلال 2
ليگ برتر نوزدهم | هفته بیست و هشتم / شهرخودرو 2 - استقلال 2
آخرین توضیحات درباره مدیر بازداشتی پرسپولیس
آخرین توضیحات درباره مدیر بازداشتی پرسپولیس
راهکار‌هایی برای رفع مشکل اتصال بلوتوث ؛ چرا گجت من به بلوتوث وصل نمی‌شود؟
راهکار‌هایی برای رفع مشکل اتصال بلوتوث ؛ چرا گجت من به بلوتوث وصل نمی‌شود؟
طرز تهیه گز آردی
طرز تهیه گز آردی

عوارض خروج از کشور گران شد؛ وام ازدواج ثابت ماند؛ معافیت مالیاتی حقوق ۳ میلیونی

تاریخ انتشار: سه شنبه، 19 آذر، 1398 اخبار ، اخبار اقتصادی
+ A -

بودجه ۹۹ صبح یکشنبه ۱۷ آذر ۹۸ توسط حسن روحانی به علی لاریجانی تقدیم شد. لاریجانی آخرین سال ریاست خود بر مجلس دهم را تجربه می‌کند و با نامزدی محمد باقر قالیباف در انتخابات یازدهم، احتمالا کرسی ریاست مجلس، به او خواهید رسید.

با انصراف عارف، راه برای ریاست قالیباف آسان شد و طبق بیانه اش، آماده تا دولت خسته حسن روحانی را در ۱۸ ماه مانده به پایان ریاست جمهوری او، فعال کند. بودجه ۹۹، بودجه آخرین سال قرن سیزدهم هجری شمسی است.

قرنی پر فراز و نشیب از کودتای ۲۸ مرداد تا انقلاب ۵۷ و ۸ سال جنگ تحمیلی، عجیب ترین اوضاع را برای مردم ایران در قرن بیستم رقم زد. بودجه سال ۹۹، بودجه ای است که شاهد گران شدن عوارض خروج از کشور به میزان ۴۶ هزار تومان هستیم. وام ازدواج همان ۳۰ میلیون تومان ثابت ماند. افرادی که ماهانه ۳۰ میلیون ریال حقوق میگیرند، از پرداخت مالیات معاف شدند.

اگر کارمند دولت هستید، شرط پرداخت حقوق به شما آن است که تا اردیبهشت ۹۹ در سامانه کارمند ایران ثبت نام کنید. از تیر ماه ۱۳۹۹، به هیچ کارمندی (رسمی-پیمانی و قراردادی) که در سامانه کارمند ایران،‌ثبت نام نکرده باشد، حقوقی پرداخت نمی شود.

۱۵ درصد به حقوق حدود ۲ میلیون کارمند دولت اضافه می شود و دولت بخشی از بدهی خود به مراکز دولتی و خصوصی را از طریق فروش نفت خام به قیمت بورس انرژی، پرداخت می کند. اتفاقات عجیب در بودجه ۹۹ مشاهده می شود که تا حدی مغایر با آرمان بودجه مقاومتی است. مثلا: بودجه “آستان مقدس حضرت امام راحل، نزدیک به ۵ برابر بودجه حمایت از کودکان مناطق محروم است. یا بودجه شورای سیاست‌گذاری حوزه علمیه خواهران،  بالاتر از برنامه پایش آلاینده‌ها و تقریباً ۲ برابر بنیاد بیماری‌های خاص.

با این حال، بودجه ۹۹ که در صدها صفحه منتشر شده یک نقطه مهم دارد و آن جدی گرفتن ساز و کار بازار سرمایه در تامین نقدینگی دولت و به منظور پرداخت بدهی ها است.

این خبر خوبی برای اهالی بورس در سال ۹۹ است. هنوز بودجه به کمیسیون ها نرفته است که شاخص کل ظرف ۴ روز اخیر، بیش از ۱۰ هزار واحد مثبت شد و از حالا باید به انتظار یک سال جذاب با سودهای شیرین در بازار بورس ایران رفت که سودای فتح کانال ۴۰۰ هزار واحدی دارد. در بودجه ۹۹، برای عایدی حالص از خرید و فروش سهام، هیچ مالیاتی منظور نشده است و این خبر خوشی به ۱۳ میلیون دارنده کد بورس در ۳۱ استان کشور است.

اینفوگرافی بودجه سال ۹۹

مژگان خانلو، سخنگوی سازمان برنامه و بودجه درباره بودجه ۹۹ گفته بود که کل بودجه ۴٨۴ هزار میلیارد تومان است که سهم درآمدهای عمومی ۵۴% است که ۶٣% از این درآمدها از طریق مالیات تامین می شود. در واقع شاهد پر رنگ بودن نقش مالیات در بودجه ۹۹ هستیم و این سیگنال بدی برای عاشقان فرار مالیاتی است. در بودجه ۹۹، کل پزشکان باید کارتخوان داشته باشند. واگذاری دارایی های عمومی ٢٠% انجام می شود و فروش نفت و گاز ٩% در نظر گرفته شده است که ٧۵% این درآمد صرف مصارف هزینه ای است.

هم چنان دولت، ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین کالاهای اساسی مثل دارو اختصاص می دهد و برای کالاهای غیر اساسی، ارز نیمایی به قیمت ۸۵۰۰ تومان در نظر گرفته است. طبق اعلام مجلس شورای اسلامی، مجلس از ۵ اسفند ۹۸، کار بررسی کلیات و جزییات بودجه را آغاز خواهد کرد که به نظر نمی رسد در فرصت کوتاه باقیمانده در سال ۱۳۹۸، بتواند بودجه را بررسی،‌ تصویب و به تایید شورای نگهبان برساند و احتمالا باید منتظر اداره ۲ ماه اول سال ۹۹ با تنخواه باشیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه چه گفته بود؟

دکتر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه که پسرش، نامزد انتخابات مجلس شده است درباره بودجه ۹۹ گفته بود که با افزایش قیمت بنزین خواستیم جلوی صادرات بنزین را گرفته و مصرف را کمتر کنیم. در سال ۹۷ امکان افزایش قیمت بنزین به دلیل شرایط اقتصادی وجود نداشت و  افزایش قیمت بنزین در بودجه سال ۱۳۹۶ بود اما مجلس نپذیرفت. اگر قیمت بنزین افزایش پیدا نمی‌کرد، سال اینده باید بنزین وارد می‌کردیم.

محمد باقر نوبخت، رییس سازمان برنامه بودجه کشور در پاسخ به خبرنگاری در مورد اینکه آیا دولت نمی‌توانست این دوسه ماه را صبر کند و افزایش قیمت بنزین را در لایحه بودجه ۱۳۹۹ قرار دهد، تا افکار عمومی هم در این چندماه آماده افزایش قیمت بنزین شود، گفته بود افزایش قیمت بنزین در بودجه ۱۳۹۸ بود چراکه در سال ۱۳۹۶ این در لایحه رفت اما مجلس شورای اسلامی قبول نکرد.

در سال ۱۳۹۹ هم وجود داشت اما در سال ۱۳۹۷ امکان افزایش قیمت بنزین وجود نداشت به این دلیل که شرایط اقتصادی کشور خوب نبود و با ارز متلاطم و وضیعت تورم روبرو بودیم.

بودجه ۹۹ حتما با کسری بودجه مواجه خواهد شد. دولت تدبیر و امید با شوک آبان ۹۸ نشان داد، خیلی اهل تدبیر و امید نیست. لذا هر اتفاقی عجیبی از جنس اتفاق عجیب در نیمه اول سال ۱۳۹۷ که دلار را ۴۰۰ درصد رشد داد، بعید نیست. بهترین سرمایه گذاری برای شما حداقل برای حفظ دارایی، بورس خواهد بود.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

ماه‌چهره خلیلی درگذشتماه‌چهره خلیلی درگذشتماجرای آقازاده ای که جای احسان علیخانی را گرفتماجرای آقازاده ای که جای احسان علیخانی را گرفتدیزی کولمن خودکشی کرددیزی کولمن خودکشی کردناگفته های امیراحمدی درباره علت ممنوع الکاری اشناگفته های امیراحمدی درباره علت ممنوع الکاری اشروایت بازیگر مشهور لبنانی از انفجار خانه‌اش در حادثه اخیر بیروتروایت بازیگر مشهور لبنانی از انفجار خانه‌اش در حادثه اخیر بیروتمهران مدیری در بیمارستان بستری شدمهران مدیری در بیمارستان بستری شداولین عکس حدیث میرامینی پس از مادر شدناولین عکس حدیث میرامینی پس از مادر شدنپوریا پورسرخ کنار بازیگر زن مشهور ترکیه ای + عکسپوریا پورسرخ کنار بازیگر زن مشهور ترکیه ای + عکسبازیگری که هرگز کرونا نمی‌گیرد + عکسبازیگری که هرگز کرونا نمی‌گیرد + عکسحدیث میرامینی مادر شد + عکسحدیث میرامینی مادر شد + عکسهانیه توسلی جایگزین مهناز افشار شدهانیه توسلی جایگزین مهناز افشار شدعلی نصیریان فیلم و سریال را تحریم کرد!علی نصیریان فیلم و سریال را تحریم کرد!آمیتا باچان پیروز نبرد با کرونا شدآمیتا باچان پیروز نبرد با کرونا شدچه کسی جلوی برنامه رامبد جوان و فردوسی‌پور را گرفت؟چه کسی جلوی برنامه رامبد جوان و فردوسی‌پور را گرفت؟حدیث فولادوند از بیماری‌اش پرده برداشتحدیث فولادوند از بیماری‌اش پرده برداشتساناز طاری برای همیشه از ایران رفت + عکسساناز طاری برای همیشه از ایران رفت + عکسخبر تازه از قسمت‌های باقی مانده پایتخت ۶خبر تازه از قسمت‌های باقی مانده پایتخت ۶مهدی پاکدل هم کارگردان شدمهدی پاکدل هم کارگردان شدتیکه سنگین صبا راد به آزاده نامداری! + عکستیکه سنگین صبا راد به آزاده نامداری! + عکسبرنامه جنجالی مجید صالحی توقیف شد!برنامه جنجالی مجید صالحی توقیف شد!تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (300)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (300)پرونده جنجالی خودکشی سوشانت سینگ همچنان تیتر خبرگزاری‌های بالیوود است!پرونده جنجالی خودکشی سوشانت سینگ همچنان تیتر خبرگزاری‌های بالیوود است!صحبت های برزو ارجمند درمورد سریال توقیفی کتونی زرنگیصحبت های برزو ارجمند درمورد سریال توقیفی کتونی زرنگیدرگیری ریه های شهره سلطانی براثر کرونا!درگیری ریه های شهره سلطانی براثر کرونا!طلب حلالیت بهنوش بختیاری از مردم + عکسطلب حلالیت بهنوش بختیاری از مردم + عکس
اختلالات ریوی محمدرضا شجریان رفع شد؟اختلالات ریوی محمدرضا شجریان رفع شد؟چهره دگرگون شده ادل پس از کاهش وزن شدید + عکسچهره دگرگون شده ادل پس از کاهش وزن شدید + عکسعیدی محسن چاوشی با طعم آزادی + عکسعیدی محسن چاوشی با طعم آزادی + عکسنتیجه آزمایش کرونای احسان خواجه امیری + عکسنتیجه آزمایش کرونای احسان خواجه امیری + عکسادعای مدونا درباره کرونا جنجالی شدادعای مدونا درباره کرونا جنجالی شدمیانجیگری جاستین بیبر میان کانیه وست و کیم کارداشیانمیانجیگری جاستین بیبر میان کانیه وست و کیم کارداشیانماجرای دختر جوانی که خواننده پاپ از اعدام نجاتش دادماجرای دختر جوانی که خواننده پاپ از اعدام نجاتش دادمحسن چاوشی با کمک هوادارانش رکورد زدمحسن چاوشی با کمک هوادارانش رکورد زدبازتاب پیوستن بیرانوند به آنتورپ در صفحه AFC + عکسبازتاب پیوستن بیرانوند به آنتورپ در صفحه AFC + عکسعذرخواهی کانیه وست از کیم کارداشیانعذرخواهی کانیه وست از کیم کارداشیانآیا زندگی مشترک کانیه وست و کیم کارداشیان به پایان رسیده است؟آیا زندگی مشترک کانیه وست و کیم کارداشیان به پایان رسیده است؟رپرها مجوز می‌گیرند، رپ نه!رپرها مجوز می‌گیرند، رپ نه!مهاجرت مانی رهنما از ایران به خاطر ترافیک جاده شمال!مهاجرت مانی رهنما از ایران به خاطر ترافیک جاده شمال!کیم کارداشیان برای طلاق اقدام کرد! [به‌روزرسانی]کیم کارداشیان برای طلاق اقدام کرد! [به‌روزرسانی]منفی شدن جواب تست کرونای محسن ابراهیم‌زادهمنفی شدن جواب تست کرونای محسن ابراهیم‌زادهکانیه وست در توییتر جنجال به پا کرده است!کانیه وست در توییتر جنجال به پا کرده است!کیم کارداشیان از دست کانیه وست بسیار عصبانی است!کیم کارداشیان از دست کانیه وست بسیار عصبانی است!اولین سخنرانی انتخاباتی کانیه وستاولین سخنرانی انتخاباتی کانیه وستمهاجرت مانی رهنما و هومن نامداری صحت دارد؟مهاجرت مانی رهنما و هومن نامداری صحت دارد؟مانی رهنما مهاجرت کرد! + عکسمانی رهنما مهاجرت کرد! + عکسکانیه وست از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کناره‌گیری کرد!کانیه وست از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کناره‌گیری کرد!سلنا گومز تصادف کرد!سلنا گومز تصادف کرد!واکنش همایون شجریان به ادعای احمدی نژاد درمورد پدرشواکنش همایون شجریان به ادعای احمدی نژاد درمورد پدرشخوانندگان پازل بند بازیگر شدندخوانندگان پازل بند بازیگر شدندچالش جالبی که رضا صادقی راه انداخت + عکسچالش جالبی که رضا صادقی راه انداخت + عکس
مستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودرابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!رابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!بازتاب پیوستن بیرانوند به آنتورپ در صفحه AFC + عکسبازتاب پیوستن بیرانوند به آنتورپ در صفحه AFC + عکسمهاجرت علی کریمی به کانادامهاجرت علی کریمی به کاناداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خدابوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسبوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!مسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!واکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترشهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟شهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟کریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرکریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرآپارتمان رویایی رونالدو در ایتالیا + عکسآپارتمان رویایی رونالدو در ایتالیا + عکسمهدی قائدی؛ غول کوچولوی فوتبال ایرانمهدی قائدی؛ غول کوچولوی فوتبال ایرانهالک ایرانی در برابر هالک برزیلی؛ سجاد غریبی برای اولین مبارزه خود وارد رینگ می‌شودهالک ایرانی در برابر هالک برزیلی؛ سجاد غریبی برای اولین مبارزه خود وارد رینگ می‌شوددیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرندیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرنانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوزانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوز