Saturday, 04 April 2020|شنبه، 16 فروردين، 1399|يا رب العالمين|افراد آنلاین: 36 نفر

مروری بر گذشته

واکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشی
واکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشی
به دنیا آمدن دختر مسعود اوزیل و امینه گلشه در روزهایی کرونایی!
به دنیا آمدن دختر مسعود اوزیل و امینه گلشه در روزهایی کرونایی!
فال روزانه – 6 فروردین 1399
فال روزانه – 6 فروردین 1399
سردار اورتاج از سچیل گور هم جدا شد!
سردار اورتاج از سچیل گور هم جدا شد!
اولین صحبت های کیوانچ تاتلیتو بعد از بستری شدن در بیمارستان
اولین صحبت های کیوانچ تاتلیتو بعد از بستری شدن در بیمارستان
فال روزانه – 9 فروردین 1399
فال روزانه – 9 فروردین 1399
زمان پخش نون. خ۲ اعلام شد/ کاهش قسمت‌های سریال
زمان پخش نون. خ۲ اعلام شد/ کاهش قسمت‌های سریال
فال روزانه – 8 فروردین 1399
فال روزانه – 8 فروردین 1399
جام قهرمانی فقط برای پرسپولیس است، فقط زمانش معلوم نیست
جام قهرمانی فقط برای پرسپولیس است، فقط زمانش معلوم نیست
الکسینا گراهام مدل مشهور برند ویکتوریا سکرت کرونا گرفت!
الکسینا گراهام مدل مشهور برند ویکتوریا سکرت کرونا گرفت!
بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا به کرونا مبتلا شد
بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا به کرونا مبتلا شد
فال روزانه – 15 فروردین 1399
فال روزانه – 15 فروردین 1399
ویروس کرونا از طریق هوا منتقل نمی‌شود
ویروس کرونا از طریق هوا منتقل نمی‌شود
محققان چینی مورچه خوار پانگولین را منشا ویروس کرونا می‌دانند
محققان چینی مورچه خوار پانگولین را منشا ویروس کرونا می‌دانند
کیت ایرانی تشخیص کرونا تولید و استفاده شد
کیت ایرانی تشخیص کرونا تولید و استفاده شد
رئیس جمهور: اجرای مدل قرنطینه چینی در ایران و هیچ کشور دیگری امکان‌پذیر نبود
رئیس جمهور: اجرای مدل قرنطینه چینی در ایران و هیچ کشور دیگری امکان‌پذیر نبود
مهناز افشار از گات تلنت خداحافظی کرد!
مهناز افشار از گات تلنت خداحافظی کرد!
مسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!
مسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!
کامنت غافلگیر کننده جان یامان برای دمت اوزدمیر
کامنت غافلگیر کننده جان یامان برای دمت اوزدمیر
تست کرونای اسرا بالامیر هم مثبت شد؟!
تست کرونای اسرا بالامیر هم مثبت شد؟!

خباز به اصلاح‌طلبان مجلس یازدهم: با مستقلین یک فراکسیون تشکیل دهید

تاریخ انتشار: دوشنبه، 12 اسفند، 1398 اخبار ، اخبار سیاسی
+ A -

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی می گوید: اگر تعداد اقلیت ضعیفِ اصلاح طلب با مستقلین یک فراکسیون تشکیل دهند و هدفشان این باشد که تصمیمات و قوانین تند گرفته نشود، موثر خواهند بود و اگر تصمیماتی در صحن مجلس گرفته می شود که نامناسب است، آبستراکسیون کنند.

محمدرضا خباز، نماینده ادوار مجلس و استاندار سابق دولت در گفتگو درخصوص وضعیت اصلاح‌طلبان حاضر در مجلس یازدهم و احتمال تشکیل یک اقلیت قوی، گفت: مسئله حضور اقلیت و اکثریت در مجلس موضوعی طبیعی است یعنی در همه ادوار این اتفاق افتاده، یک گروه سیاسی گاهی اقلیت بودند و گاهی اکثریت، گاهی اقلیتِ ضعیف و گاهی اقلیت موثر. خوشبختانه این شرایط ادامه دارد و اکنون هم وجود دارد.

اقلیت ۱۶ نفره اصلاح طلبان در مجلس یازدهم چطور موثر باشد؟

وی افزود: منتها تعداد اقلیت اصلاح‌طلب در مجلس یازدهم در حد ۱۶ نفر است و اقلیت ۱۶ نفری موثر نخواهد بود مگراینکه با مستقلین یک فراکسیون تشکیل دهند. مستقلین مجلس یازدهم هم حدود ۵۰ نفر هستند و می توانند جمعی ۶۰ نفره تشکیل دهند هرچند چون تاکنون به طریق حزبی وارد مجلس نشدیم این مجموعه هم کارکرد ثابتی نخواهد داشت.

برخی اسما فراکسیون امیدی و رسما در اختیار اصولگرایان بودند

این فعال سیاسی اصلاح طلب تصریح کرد: در مجلس دهم هم ۱۱۰ نفر فراکسیون امید را تشکیل دادند اما موقع رای دادن ها تعدادشان کاهش پیدا می کرد و برخی فقط اسما فراکسیون امیدی بودند اما رسما در اختیار اصولگرایان بودند دلیل به وجود آمدن این شرایط هم این است که ما در کشور حزب موثر نداریم، حزبی که بتواند نقش ایفا کند و اعضای حزب بر منویات حزبی خود پافشاری کنند.

خباز در ادامه تاکید کرد: به این ترتیب چون افراد اینگونه وارد مجلس نمی شوند طبیعتا در بحث های حزبی هم بر آن آرمان های حزبی خود پایبند و استوار نیستند؛ حالا هم احتمال اثرگذاری این مجموعه ۶۰ نفره در مجلس یازدهم بسیار کم است و فقط ممکن است در برخی موارد بالانس کننده باشند.

مجلس یازدهم مشابه مجلس هفتم است

وی افزود:  مسئله این است که هرگاه در مجلسی اصولگرایان اکثریت کرسی ها را در اختیار داشتند اتفاقات ناگواری رخ داده، مثلا در مجلس چهارم نظارت استصوابی به تصویب رسید اگرچه شورای نگهبان از قبل چنین تفسیری داشت اما آن مجلس نظارت استصوابی را به تصویب رساند و حالا حربه ای شده که در اختیار آن مجموعه است. یا مجلس هفتم هم همینگونه بود.

این نماینده ادوار مجلس خاطر نشان کرد: از این جهت من مجلس یازدهم را مشابه مجلس هفتم می دانم. در آن مجلس هم به محض اینکه آمدند و مستقر شدند و شرایط قانون گذاری برایشان فراهم شد، در اولین کار ماده ۴ قانون برنامه ۵ ساله چهارم را که در مجلس ششم برای هدفمند کردن یارانه ها و افزایش قیمت حامل های انرژی، حذف کردند که براساس آن قرار بود سالانه ۱۰ درصد افزایش قیمت حامل های انرژی را داشته باشیم، و این همه گرفتاری بر سر قیمت بنزین به دلیل همان تصمیمی بود که اصولگرایان در مجلس هفتم گرفتند.

تندروهای مجلس یازدهم حاضرند قیصریه‌ای را به دستمالی بفروشند

استاندار سابق سمنان ادامه داد: برخی افراد بسیار تندرو در مجلس یازدهم هم حضور دارند که حتی حاضرند قیصریه ای را به دستمالی بفروشند بنابراین من نگران تصمیمات تند آنها هستم چون اگر این تصمیمات تند گرفته شود دودش به چشم ملت خواهد رفت.

مستقلین و اصلاح طلبان فراکسیون واحد تشکیل دهند

عضو شاخص حزب اعتماد ملی درخصوص کارکرد همراهی اصلاح طلبان و مستقلین در مجلس یازدهم، گفت: اگر این تعداد اقلیت ضعیفِ اصلاح طلب با مستقلین یک فراکسیون تشکیل دهند و هدفشان این باشد که جلوی تصمیمات و قوانین تند گرفته شود، موثر خواهند بود و اگر خدایی نکرده قرار شد اتفاقی همچون مثال های بالا بیفتد آبستراکسیون کنند و از مجلس خارج شوند تا آنها زمینه تصویب قوانینِ تند و علیه جامعه را فراهم نکنند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در پاسخ به این پرسش که آیا در این راستا می توان از اختلافات درونی اصولگرایان استفاده کرد یا خیر؟، اظهار کرد: بله می توان اما بیشتر از آن نمی توان انتظار داشت چون مجلس آتی شرایط خاص خود را دارد.

برخی تندروهای قبل از انتخابات شمشیر را برای دولت از رو بستند

نماینده ادوار مجلس تصریح کرد: عده ای از آقایان از قبل از انتخابات شمشیر را هم از رو بستند و گفتند می خواهیم رئیس جمهور را استیضاح کنیم. بنابراین این تندروها در مجلس یازدهم حضور دارند و عرصه برای جولان باز است و قطعا مجلس و دولت را به حال خود نمی گذارند. در حالی که می دانند رهبر انقلاب وقتی پای منافع ملی کشور پیش باشد اجازه نمی دهند آنها به اهدافشان برسند اما می خواهند رهبری این هزینه را بدهند. آنها حاضرند تا این حد پیش بروند.

اگر مستقلین و اصلاح طلبان ریاست چند کمیسیون را در اختیار گیرند...

خباز با بیان اینکه «مجلس یازدهم، مجلس سختی خواهد بود»، افزود: اگر این مجموعه اصلاح طلب و مستقل تلاش کنند دو یا سه کمیسیون را در اختیار بگیرند می توانند موثرتر باشند. در مجلس ششم اکثریت در اختیار اصلاح طلبان بود اما اقلیت اصولگرا، کمیسیون اقتصادی را در دست گرفتند. الان هم اگر این جمع تصمیم بگیرند و قبل از ورود به مجلس یکدیگر را شناسایی کنند و وقتی می خواهد فرم ها را تنظیم کنند با هماهنگی با یکدیگر چند کمیسیون را در دست بگیرند خوب است؛ اینگونه حداقل دولت و مملکت در آن حوزه ها ضربه نمی خورند. رئیس و هییت رئیسه کمیسیون هم از خودشان انتخاب می شود. سایر کمیسیون ها البته در اختیار اصولگرایان خواهد بود.

اگر تصمیمات مجلس نامناسب باشد اصلاح طلبان و مستقلین آبستراکسیون کنند

وی یادآور شد: اگر تصمیماتی در صحن مجلس گرفته می شود که نامناسب است، آبستراکسیون کنند. من به خاطر دارم در مجلس پنجم، در یکی از جلسات که نائب رییس اول آقای روحانی بودند قرار بود تصمیم نامناسبی علیه ملت گرفته شود، اصلاح طلبان همراه با آقایان مجید انصاری، عبدالله نوری و سایرین تصمیم گرفتند جلسه را ترک کنند تا موضوع رای نیاورد و این اتفاق افتاد و آقای روحانی هم زنگ را  به صدا درآوردند و مجلس وارد تنفس شد، نهایتا موضوع مربوطه از دستور کار خارج شد.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

تست کرونای اسرا بالامیر هم مثبت شد؟!تست کرونای اسرا بالامیر هم مثبت شد؟!سانسور رقص ارسطو و دیالوگ نماینده در سریال پایتخت!سانسور رقص ارسطو و دیالوگ نماینده در سریال پایتخت!تقسیم کار در در خانه فاحریه و بوراک اوزچیوت در روزهای قرنطینه!تقسیم کار در در خانه فاحریه و بوراک اوزچیوت در روزهای قرنطینه!ارکان پتکایا: دعوای من با نورگل تموم شده!ارکان پتکایا: دعوای من با نورگل تموم شده!اولین صحبت های کیوانچ تاتلیتو بعد از بستری شدن در بیمارستاناولین صحبت های کیوانچ تاتلیتو بعد از بستری شدن در بیمارستانزمان پخش نون. خ۲ اعلام شد/ کاهش قسمت‌های سریالزمان پخش نون. خ۲ اعلام شد/ کاهش قسمت‌های سریالپست عجیب گیدیز در سریال دختر سفیر!/آیا سریال تمام میشود؟پست عجیب گیدیز در سریال دختر سفیر!/آیا سریال تمام میشود؟آیا قسمت 74 سیب ممنوعه، قسمت آخر این فصل بود؟آیا قسمت 74 سیب ممنوعه، قسمت آخر این فصل بود؟مرگ مادربزرگ پینار دنیز بر اثر ابتلا به ویروس کرونامرگ مادربزرگ پینار دنیز بر اثر ابتلا به ویروس کروناچالش جدید رجز خوانی برای ویروس کرونا/رقص انگشتی فاحریه اوجن!چالش جدید رجز خوانی برای ویروس کرونا/رقص انگشتی فاحریه اوجن!سریال پایتخت ۶ نیمه تمام ماندسریال پایتخت ۶ نیمه تمام ماندلذت بردن از قرنطینه به سبک نورگل یشیلچای!لذت بردن از قرنطینه به سبک نورگل یشیلچای!۵ خانم‌ بازیگر ایرانی که از همسرشان بزرگترند!۵ خانم‌ بازیگر ایرانی که از همسرشان بزرگترند!چرا دورهمی مهران مدیری و حاجیلی پخش نشد؟چرا دورهمی مهران مدیری و حاجیلی پخش نشد؟واکنش تند الچین سانگو و نورگل یشیلچای به آهنگ کرونا ویروس از ارکان پتکایا!واکنش تند الچین سانگو و نورگل یشیلچای به آهنگ کرونا ویروس از ارکان پتکایا!هانده دوغان دمیر: جراحی زیبایی نداشتم ولی کسی باور نمیکنه!هانده دوغان دمیر: جراحی زیبایی نداشتم ولی کسی باور نمیکنه!جان یامان به 50 خانواده فقیر بسته غذایی اهدا کردجان یامان به 50 خانواده فقیر بسته غذایی اهدا کرددمت اوزدمیر در قرنطینه: فقط کافیه عبرت بگیریم!دمت اوزدمیر در قرنطینه: فقط کافیه عبرت بگیریم!عصبانیت طوبا بیوکستان از دنبال کننده اش: واسه هیچکس از آسمون پول نمیباره!عصبانیت طوبا بیوکستان از دنبال کننده اش: واسه هیچکس از آسمون پول نمیباره!مهناز افشار از گات تلنت خداحافظی کرد!مهناز افشار از گات تلنت خداحافظی کرد!شکایت از صبا کمالی به دلیل انتشار یک پست جنجالی در اینستاگرام!شکایت از صبا کمالی به دلیل انتشار یک پست جنجالی در اینستاگرام!سریال پایتخت باز هم سانسور شد! + عکسسریال پایتخت باز هم سانسور شد! + عکسمحسن تنابنده و جنجال عکس اتاق خواب در سریال پایتخت!محسن تنابنده و جنجال عکس اتاق خواب در سریال پایتخت!حمله دوباره مهناز افشار به محسن تنابنده + عکسحمله دوباره مهناز افشار به محسن تنابنده + عکسپربیننده‌ترین سریال نوروز ۹۹ معرفی شدپربیننده‌ترین سریال نوروز ۹۹ معرفی شد
خواننده‌های معروفی که در سال ۹۸ کم‌فروغ شدند/ از علی لهراسبی تا حمید هیرادخواننده‌های معروفی که در سال ۹۸ کم‌فروغ شدند/ از علی لهراسبی تا حمید هیراد10 کیلو افزایش وزن خواننده ایرم دریجی برای 23 روز قرنطینه!10 کیلو افزایش وزن خواننده ایرم دریجی برای 23 روز قرنطینه!سانسور عجیب یک زن هنرمند در صدا و سیما! + عکسسانسور عجیب یک زن هنرمند در صدا و سیما! + عکسآیا پخش اذان مهدی یراحی در مسجد اسپانیا صحت دارد؟آیا پخش اذان مهدی یراحی در مسجد اسپانیا صحت دارد؟به دنیا آمدن دختر مسعود اوزیل و امینه گلشه در روزهایی کرونایی!به دنیا آمدن دختر مسعود اوزیل و امینه گلشه در روزهایی کرونایی!انتقاد تند شهیار قنبری از بنیامین بهادری به دلیل اجرای ترانه بوی عیدی!انتقاد تند شهیار قنبری از بنیامین بهادری به دلیل اجرای ترانه بوی عیدی!چالش #کرایه_از_من مشاهیر زیادی را با خود همراه کردچالش #کرایه_از_من مشاهیر زیادی را با خود همراه کردسردار اورتاج از سچیل گور هم جدا شد!سردار اورتاج از سچیل گور هم جدا شد!خواننده بانو زورلو به دلیل ویروس کرونا از دوست پسر ایتالیایی اش جدا شد!خواننده بانو زورلو به دلیل ویروس کرونا از دوست پسر ایتالیایی اش جدا شد!دستمزد نجومی آرایشگر خانگی خواننده حادیثه در این قرنطینگی!دستمزد نجومی آرایشگر خانگی خواننده حادیثه در این قرنطینگی!سردار اورتاج که مدتیست با بیماری MS مبارزه میکند، تست کرونا داد!سردار اورتاج که مدتیست با بیماری MS مبارزه میکند، تست کرونا داد!مجری زن شبکه فاکس نیوز تماشاگر سریال پایتخت  شد! + عکسمجری زن شبکه فاکس نیوز تماشاگر سریال پایتخت شد! + عکسعکس های قرنطینگی، رابطه حادیثه و کان ییلدیریم را لو داد!عکس های قرنطینگی، رابطه حادیثه و کان ییلدیریم را لو داد!استاد شجریان به خانه بازگشتاستاد شجریان به خانه بازگشتروز سخت حادیثه: از اینکه نمیتونم کنارت باشم داغونمروز سخت حادیثه: از اینکه نمیتونم کنارت باشم داغونمسیمگه ساغین: خیلی پشیمونم و دیگه تکرار نمیکنم!سیمگه ساغین: خیلی پشیمونم و دیگه تکرار نمیکنم!محسن چاوشی به یاری جوان اعدامی شتافت + عکسمحسن چاوشی به یاری جوان اعدامی شتافت + عکسافشین زی نوری، بازیگر و دوبلور معروف خواننده شد!افشین زی نوری، بازیگر و دوبلور معروف خواننده شد!دفاع عجیب محمد علیزاده از حمید هیراد/ چرا تیتراژ چاوشی تکرار شد؟دفاع عجیب محمد علیزاده از حمید هیراد/ چرا تیتراژ چاوشی تکرار شد؟جواد خیابانی چه گفت که همه برآشفته شدند؟جواد خیابانی چه گفت که همه برآشفته شدند؟بیماری حمید هیراد از زبان خودش/ درد سه ساله آقای خوانندهبیماری حمید هیراد از زبان خودش/ درد سه ساله آقای خوانندهحضور پیمان معادی در قسمت نخست فصل سوم سریال وست ورلدحضور پیمان معادی در قسمت نخست فصل سوم سریال وست ورلداعلام جزئیات بیماری حمید هیراد/ چرا خواننده پاپ سکوت کرد؟اعلام جزئیات بیماری حمید هیراد/ چرا خواننده پاپ سکوت کرد؟هنرمندانی که در سال ۹۸ از میان ما رفتندهنرمندانی که در سال ۹۸ از میان ما رفتندهمدردی ماهسون کرمزی‌گول خواننده معروف ترک با مردم ایران + عکسهمدردی ماهسون کرمزی‌گول خواننده معروف ترک با مردم ایران + عکس
مسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!مسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!واکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترشهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟شهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟کریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرکریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرآپارتمان رویایی رونالدو در ایتالیا + عکسآپارتمان رویایی رونالدو در ایتالیا + عکسمهدی قائدی؛ غول کوچولوی فوتبال ایرانمهدی قائدی؛ غول کوچولوی فوتبال ایرانهالک ایرانی در برابر هالک برزیلی؛ سجاد غریبی برای اولین مبارزه خود وارد رینگ می‌شودهالک ایرانی در برابر هالک برزیلی؛ سجاد غریبی برای اولین مبارزه خود وارد رینگ می‌شوددیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرندیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرنانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوزانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوزجنجال عکس‌های فوتبالیست و مدل معروف/محمد صلاح زیر تیغ انتقاد!جنجال عکس‌های فوتبالیست و مدل معروف/محمد صلاح زیر تیغ انتقاد!خشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت دومخشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت دومخشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت اولخشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت اولروزی که جکی چان از بروس لی کتک خوردروزی که جکی چان از بروس لی کتک خوردسیاوش یزدانی؛ غوره نشده، مویز هم نمی‌شوی!سیاوش یزدانی؛ غوره نشده، مویز هم نمی‌شوی!او حسن یزدانی است؛ مردِ مردانِ مرداو حسن یزدانی است؛ مردِ مردانِ مردپوپک بسامی، اولین دختر وزنه‌بردار ایران در رقابت‌های جهانی تایلندپوپک بسامی، اولین دختر وزنه‌بردار ایران در رقابت‌های جهانی تایلندهادی چوپان؛ شگفتی بزرگ مسترالمپیای ۲۰۱۹هادی چوپان؛ شگفتی بزرگ مسترالمپیای ۲۰۱۹میشائیل شوماخر بعد از درمان از طریق سلول های بنیادی هوشیاری خود را به دست آوردمیشائیل شوماخر بعد از درمان از طریق سلول های بنیادی هوشیاری خود را به دست آورد۸ پیرمرد فوتبال ایران که قصد خداحافظی ندارند۸ پیرمرد فوتبال ایران که قصد خداحافظی ندارنداز کپا تا نیمار؛ گران قیمت ترین بازیکنان تاریخ فوتبال در هر پست را بشناسیداز کپا تا نیمار؛ گران قیمت ترین بازیکنان تاریخ فوتبال در هر پست را بشناسیدگلنوش خسروی؛ نیمارِ فوتبال زنان ایران!گلنوش خسروی؛ نیمارِ فوتبال زنان ایران!سردار آزمون: اگر خانواده عروس جواب بله بدهند ازدواج می‌کنم!سردار آزمون: اگر خانواده عروس جواب بله بدهند ازدواج می‌کنم!ادعاهای لیدا کاوه: پیوند قلب در خانه یا جذب فالوئر؟ادعاهای لیدا کاوه: پیوند قلب در خانه یا جذب فالوئر؟