Sunday, 20 September 2020|يکشنبه، 30 شهريور، 1399|يا ذاالجلال و الاکرام|افراد آنلاین: 53 نفر

مروری بر گذشته

رنگ مو با تکنیک‌های متفاوت: آمبره، بالیاژ، سامبره، بیبی لایت و هایلایت

تاریخ انتشار: پنج شنبه، 22 اسفند، 1398 آرایش و زیبایی ، پوست و مو
+ A -

رنگ مو دنیای وسیعی پر از اصطلاحات عجیب و غریب فرنگی دارد. اما هیچ چیزی مثل داشتن رنگ مویی که با بوسه آفتاب تاثیر یک روز داغ کنار ساحل را منعکس کند زیبا نیست. تجسم کنید که خرمن گیسوان شما با رشته‌هایی از رنگ‌ روشن یا موهایی که کلا هایلایت‌ بلوند دارد در یک ظهر تابستانی و زیر نور خورشید برق بزند؛ درست مثل دختری که در حال موج‌سواری است و ظاهری اغواکننده و جذاب دارد.

تکنیک‌های آمبره، سامبره، بالیاژ و بیبی لایت و هایلایت همه به شما کمک می‌کند رشته‌های طلایی در لا به لای موهایتان داشته باشید و جلوه زیباتر و درخشان‌تری از خود به نمایش بگذارید. اما کدام تکنیک برای شما مناسب است؟

در این مطلب، هر آنچه باید در مورد این تکنیک‌های لایت مو بدانید را به شما خواهیم گفتم.

هایلایت

قبل از این که شما تصمیم بگیرید که بین آمبره، سامبره، بالیاژ، و بیبی لایت کدام تکنیک برای شما بهتر است، مهم است بداند تفاوت بین هر کدام از تکنیک‌ها نسبت به هایلایت‌های متداول و قدیمی چیست.

روش کلاسیک لایت زدن موها که همان هایلایت است از ریشه مو شروع می‌شود و با تقسیم‌بندی‌های منظم و با الگوی خاص در نهایت یک هایلایت منظم و ثابت روی موهای خود خواهید داشت. اگر می‌خواهید در مجموع موی شما روشن و کاملا بلوند باشد، از آرایشگر خود کمک بگیرید تا بتوانید تصمیم بگیرید تمام سرتان باید با فویل هایلایت شود یا نصف سرتان. این انتخاب با خود شماست که چقدر می‌خواهید موهای روشنی داشته باشید و تکه‌های هایلات روی موهای شما چقدر باشد.

عموما یک رنگ موی دائمی مانند برند وِلا (Wella) و شماره +Koleston Perfect ME  یا یک رنگ Illumina Color روی موهای شما به عنوان هایلایت گذاشته می‌شود و حتی می‌توان سایه‌های چند رنگ روی مو ایجاد کرد. اما مهم این است که بدانید با هایلایت کردن مو ظاهر مرتب با رنگ‌هایی روشنی که از ریشه شروع شده‌اند به شما داده می‌شود و هر ۶ تا ۱۰ هفته هم باید دوباره ترمیم شوند و مجددا ریشه‌ها رنگ شوند.

بیبی لایت

اگر بخواهید ظاهری داشته باشید که انگار از تعطیلات در یک تابستان داغ و آفتابی برگشته‌اید، به شما توصیه می‌کنیم با بیبی لایت یک لایت طبیعی‌تر و فراتر از ظریف داشته باشید. بیبی لایت یک هایلایت میکرو و بسیار ظریف است که چشم غیر مسلح یا کسی که آشنا به فن آرایشگری نیست تقریبا برایش غیر قابل تشخیص است که بفهمد شما روی موهای خود رشته‌های لایت دارید. شیوه انجام بیبی لایت شبیه هایلایت است و از ریشه تا نوک مو و همه جای مو انجام می‌شود.

پس با این توصیف‌ها، فکر می‌کنید تفاوت عمده بین بیبی لایت و هایلایت چیست؟ برای آنهایی که با این تکنیک‌ها آشنایی ندارند باید بگوییم که در بیبی لایت رشته‌های لایت مو نزدیک به هم هستند و هر بار دسته باریک‌تری از مو در فویل گرفته شده و می‌پیچد. بیبی لایت وقت‌گیر است اما اثر نهایی روی مو ارزشش وقت گذاشتن را دارد. وقتی که موهایتان دوباره رشد می‌کند با بیبی لایت ملایم‌تر و لطیف‌تر است و این تکنیک برای تمام رنگ موها انجام می‌شود؛ چه موهایتان بلوند باشد، تن قرمز داشته یا حتی موهای مشکی یا خرمایی داشته باشید.

بالیاژ

بالیاژ یک واژه فرانسوی به معنای جارو کردن است که خیلی هم مناسب و زیباست. این تکنیک در واقع نوعی هایلایت است که می‌توان بدون استفاده از فویل نیز انجام شود. تکنیک بالیاژ لایت مو از طریق رنگ کردن آزادانه هایلایت‌ها انجام می‌شود تا یک بلوند ملایم‌ و درخشان ایجاد شود. یک دکلره حرفه‌ای مثلا وِلا با انتخاب تصادفی قسمت‌های مو، بدون فویل هم می‌تواند یک بالیاژ یکدست و کامل روی موهای شما نمایش دهد.

وقتی وارد سالن آرایشگاه می‌شوید و در خواست بالیاژ دارید، آرایشگر یا رنگ‌کار بهترین سایه‌ای که مناسب با پایه موی شماست را انتخاب می‌کند و اغلب رنگ قهوه‌ای را با سایه عسلی گرم ترکیب کرده تا رشته‌های طلایی روشنی برای ایجاد سایه و تن بلوندتر به موهای شما بیافزاید. نتیجه چه می‌شود؟ موهای شما در نهایت نیاز به مراقبت و رنگ کردن کمتری خواهد داشت؛ به طوری که ریشه موهای شما تیره‌تر و ساقه و انتهای موهایتان روشن‌تر خواهد بود. درست انگار شما موهای خود را دم اسبی بسته‌اید و نور خورشید نوک موهای شما را روشن‌تر جلوه می‌دهد. خیلی هم شیک و جذاب!

تکنیک بالیاژ برای اشخاصی که سفیدی مو دارند مناسب است، به دلیل اینکه ریشه تیره‌ترین رنگ است و می‌توان تکه‌هایی نازک را تا نزدیکی ریشه نیز روشن (دکلره) کرد.

بهتر از همه این است که با بالیاژ کردن هر مویی با هر میزان بلندی یا کوتاهی سازگار است؛ چه موهایتان تا کمرتان باشید یا تا نوک چانه فرقی نمی‌کند. بالیاژ برای هر مویی مناسب است.

آمبره

بسیاری از خانم‌ها تکنیک آمبره و بالیاژ را اشتباه می‌گیرند زیرا تقریبا هر دوی آنها کاملا رنگ شده هستند. چیزی که باعث تمایز آنها از هم می‌شود کنتراست آنهاست. آمبره نوعی رنگ مو است که رنگ ریشه موها تیره‌­تر و به تدریج در انتهای مو روشن تر می­‌شود اما بالیاژ فن رنگ ­کردن جهت ایجاد سایه ملایم بر مو است که می‌تواند به صورت آزادانه و با دست به کار برده شود.

در آمبره یک پودر دکلره از ساقه مو تا نوک مو زده می‌شود. سپس موها به سمت بالا پوش داده می‌شود تا ظاهری طبیعی‌تر نسبت به پایه طبیعی موی شما ایجاد شود. در مرحله بعد، نوک موها رنگ می‌شود. رنگ‌کار یک رنگ موی موقت یا واریاسیون به موی شما می‌زند تا هر گونه زردی یا قرمزی موی شما گرفته شود و سپس یک رنگ براق به نوک روشن‌تر موهای شما می‌زند. در تکنیک آمبره مو روشنی‌ها و خط‌های دکلره خیلی منظم‌تر از سامبره مو است.

اگر می‌خواهید یک رنگ موی بلوند فصلی انتخاب کنید، دودی صورتی یا هلویی یا دودی با نوک آبی عالی است.

سامبره

سامبره نسخه ملایم‌تر آمبره است که کنتراست سایه‌ها در آن کمتر است. به جای رنگ کردن نوک موها و دو تا سه درجه روشن‌تر شدن، رنگ‌کار شما رشته‌هایی از موی شما را جدا کرده و یک درجه سایه روشن‌تر می‌زند.

در این روش، همچون روش آمبره رنگ تیره از ریشه‌ها شروع می‌شود. هر چه به ساقه می‌رسیم، رنگ مو روشن‌تر می‌شود. با این تفاوت که این تغییر روشنایی ملایم‌تر صورت می‌پذیرد. در ضمن، در تکنیک سامبره مو قسمت‌های دلخواه مو انتخاب می‌شود.

این مدل لایت یا رنگ مو مخصوص آنهایی است که خیلی حوصله آرایشگاه رفتن و رنگ کردن مداوم مو را ندارند زیرا تمام آن یکپارچه بلند می‌شود و دیگر لازم نیست نگران رنگ تیره ریشه موهایتان باشد. در نهایت این که با رشد ریشه هنوز هم موهای شما شیک و جذاب است.

کلام آخر

اگر از دکره کردن مو وحشت دارید، می‌توانید از تکنیک‌های آمبره و سامبره استفاده کنید که از ترکیب ۳ رنگ یا بیشتر هستند. زیبایی آمبره و سامبره به همخوانی رنگ‌های بستگی دارد که با همدیگر ترکیب می‌شوند. اما می‌توانید همزمان چند رنگ سرد و گرم را با هم ترکیب کنید. اگر پرمشغله هستید و زیاد برای رفتن به آرایشگاه و رسیدن به سر و وضع و رنگ موهایتان وقت ندارید تکنیک‌های آمبره و سامبره برای شما بهتر هستند.

تفاوت کلی:

  • آمبره: فقط پایین مو با دکلره روشن می‌شود .
  • بالیاژ: پایین مو با دکلره روشن شده و تارهایی به صورت هایلایت در لابه لای موها تا نزدیک ریشه روشن می‌شود.
  • سامبره: پایین مو با رنگ روشن یا تناژ داده می‌شود.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (305)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (305)حمله شدید وحید یامین پور به رئیس صدا و سیماحمله شدید وحید یامین پور به رئیس صدا و سیماازدواج نیلوفر هوشمند بازیگر سریال لیسانسه‌ها + عکسازدواج نیلوفر هوشمند بازیگر سریال لیسانسه‌ها + عکسپیمان معادی در نقش اصلی فیلم گوین هودپیمان معادی در نقش اصلی فیلم گوین هوداوضاع جسمی مهران رجبی وخیم شد + توضیح مهران رجبیاوضاع جسمی مهران رجبی وخیم شد + توضیح مهران رجبیمهران رجبی به کرونا مبتلا شدمهران رجبی به کرونا مبتلا شدترانه علیدوستی جای پریناز ایزدیار را گرفت!ترانه علیدوستی جای پریناز ایزدیار را گرفت!شهر موش‌ها ۳ ساخته می‌شودشهر موش‌ها ۳ ساخته می‌شودمهناز افشار از سطح شهر حذف شد + عکسمهناز افشار از سطح شهر حذف شد + عکسفلور نظری: بازیگران مطلقه پیشنهادهای بیشتری دارند!فلور نظری: بازیگران مطلقه پیشنهادهای بیشتری دارند!مرگ سه بازیگر ۳۶ ساله در سه روز متوالیمرگ سه بازیگر ۳۶ ساله در سه روز متوالیانصراف عجیب شیوا خنیاگر از بازی در یک سریال!انصراف عجیب شیوا خنیاگر از بازی در یک سریال!کنایه الناز شاکردوست به مشکلات اقتصادی + عکسکنایه الناز شاکردوست به مشکلات اقتصادی + عکسآشینا سای، بازیگر مشهور ژاپنی در 36 سالگی خودکشی کردآشینا سای، بازیگر مشهور ژاپنی در 36 سالگی خودکشی کردآکشی کومار: به صورت روزانه ادرار گاو می نوشم!آکشی کومار: به صورت روزانه ادرار گاو می نوشم!سریال جاسوسی امنیتی خانه امن متوقف شد | ابهام در پخش سریالسریال جاسوسی امنیتی خانه امن متوقف شد | ابهام در پخش سریالحاتمی‌کیا فیلم سردار سلیمانی را می‌سازد؟ + عکسحاتمی‌کیا فیلم سردار سلیمانی را می‌سازد؟ + عکسماجرای حمله با قمه به دختر مهراب قاسم‌خانی + عکسماجرای حمله با قمه به دختر مهراب قاسم‌خانی + عکسنادر سلیمانی بازیگری که پرنده‌ها را آزاد می‌کند!نادر سلیمانی بازیگری که پرنده‌ها را آزاد می‌کند!بازیگران زن ترک و آلمانی در هولیای ایرانی + عکسبازیگران زن ترک و آلمانی در هولیای ایرانی + عکسشمیلا شیرزاد دختر دستفروش متروی تهران ستاره جشنواره ونیز شد!شمیلا شیرزاد دختر دستفروش متروی تهران ستاره جشنواره ونیز شد!حمله شدید روزنامه وطن امروز به حامد بهدادحمله شدید روزنامه وطن امروز به حامد بهدادروح الله زمانی بازیگر نوجوان ایرانی ستاره درخشان ونیز شدروح الله زمانی بازیگر نوجوان ایرانی ستاره درخشان ونیز شدتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (304)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (304)گلایه‌های پوران درخشنده از تفکیک جنسیتیگلایه‌های پوران درخشنده از تفکیک جنسیتی
کانیه وست اعلام کرد به تیلور سوئیفت کمک خواهد کرد!کانیه وست اعلام کرد به تیلور سوئیفت کمک خواهد کرد!توییت جدید کانیه وست طرفدارانش را نگران کرد!توییت جدید کانیه وست طرفدارانش را نگران کرد!ماجرای کشف حجاب در خودروی امید نعمتی خواننده گروه پالت + عکسماجرای کشف حجاب در خودروی امید نعمتی خواننده گروه پالت + عکسمانی رهنما از صداوسیما حذف شد | پس لرزه مهاجرت آقای خواننده و همسرشمانی رهنما از صداوسیما حذف شد | پس لرزه مهاجرت آقای خواننده و همسرشدرخواست ندا یاسی از محمد رضا فروتن درباره تکذیب تغییر جنسیت!درخواست ندا یاسی از محمد رضا فروتن درباره تکذیب تغییر جنسیت!بیانیه‌ جمعی از شاگردان آیدین آغداشلوبیانیه‌ جمعی از شاگردان آیدین آغداشلوادعای روزنامه کیهان: این خواننده‌ها پول مردم را بالا کشیده‌اند!ادعای روزنامه کیهان: این خواننده‌ها پول مردم را بالا کشیده‌اند!پخش صدای خواننده زن از مناره‌های مسجد جنجال به پا کردپخش صدای خواننده زن از مناره‌های مسجد جنجال به پا کردمانی رهنما پس از مهاجرت از ایران: ایران خسته کننده است و آینده ای ندارد!مانی رهنما پس از مهاجرت از ایران: ایران خسته کننده است و آینده ای ندارد!وضعیت سلامت شجریان در منزل چگونه است؟وضعیت سلامت شجریان در منزل چگونه است؟سریال اتهامات تجاوز جنسی به محسن نامجو رسید و او هم تکذیب کردسریال اتهامات تجاوز جنسی به محسن نامجو رسید و او هم تکذیب کردکیتی پری مادر شدکیتی پری مادر شدلاله صبوری، آیدین آغداشلو را به آزار جنسی متهم کرد!لاله صبوری، آیدین آغداشلو را به آزار جنسی متهم کرد!آیدین آغداشلو: هر نوع تحمیل جنسی را محکوم میکنمآیدین آغداشلو: هر نوع تحمیل جنسی را محکوم میکنممحمدرضا شجریان راهی منزل شدمحمدرضا شجریان راهی منزل شدانتقاد مجری تلویزیون از محسن چاوشی + واکنش تند محسن چاوشیانتقاد مجری تلویزیون از محسن چاوشی + واکنش تند محسن چاوشیمحمدرضا شجریان هوشیار شدمحمدرضا شجریان هوشیار شدخبر خوش از شجریان در آستانه تولد ۸۰ سالگیخبر خوش از شجریان در آستانه تولد ۸۰ سالگیزمان ترخیص شجریان از بیمارستان اعلام شدزمان ترخیص شجریان از بیمارستان اعلام شدخبر نویدبخش و تازه از وضعیت شجریانخبر نویدبخش و تازه از وضعیت شجریانمحمدرضا شجریان دیگر نمی‌تواند آواز بخواندمحمدرضا شجریان دیگر نمی‌تواند آواز بخواندتازه‌ترین خبرها از شجریان به روایت پزشک معالجشتازه‌ترین خبرها از شجریان به روایت پزشک معالجششجریان در وضعیت نامساعد جسمی قرار داردشجریان در وضعیت نامساعد جسمی قرار داردمرگ مغزی محمدرضا شجریان صحت دارد؟مرگ مغزی محمدرضا شجریان صحت دارد؟کابوسی که هواداران شجریان را رها نمی‌کندکابوسی که هواداران شجریان را رها نمی‌کند
فیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استفیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودرابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!رابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!مهاجرت علی کریمی به کانادامهاجرت علی کریمی به کاناداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خدابوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسبوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!مسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!واکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترشهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟شهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟کریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرکریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرآپارتمان رویایی رونالدو در ایتالیا + عکسآپارتمان رویایی رونالدو در ایتالیا + عکسمهدی قائدی؛ غول کوچولوی فوتبال ایرانمهدی قائدی؛ غول کوچولوی فوتبال ایرانهالک ایرانی در برابر هالک برزیلی؛ سجاد غریبی برای اولین مبارزه خود وارد رینگ می‌شودهالک ایرانی در برابر هالک برزیلی؛ سجاد غریبی برای اولین مبارزه خود وارد رینگ می‌شوددیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرندیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرنانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوزانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوز