ads
Wednesday, 20 January 2021|چهارشنبه، 1 بهمن، 1399|يا حي و يا قيوم|افراد آنلاین: 39 نفر

راهنمای کامل دایورت تلفن ثابت به ثابت و موبایل

تاریخ انتشار: سه شنبه، 5 فروردين، 1399 کامپیوتر و اینترنت ، ترفندهای موبایل و کامپیوتر
+ A -

دایورت در اصطلاح به معنی انتقال تماس از یک خط به خط دیگر است. دایورت کردن یکی از خدماتی است که مخابرات بر روی خطوط تلفن ثابت ارائه می‌دهد. مطمئنا بارها برای شما پیش آمده است که منتظر یک تماس مهم و ضروری هستید و در عین حال محبور به ترک منزل یا محل کار خود شده‌اید. در این‌گونه مواقع و برای این که هم تماس ضروری‌تان را از دست ندهید و هم بتوانید به کارتان برسید؛ بهترین راه حل، دایورت کردن تلفن ثابت بر روی تلفن همراه یا یک خط ثابت دیگر است.

به عنوان مثال فرض کنید شما از یک تلفن رومیزی استفاده می‌کنید و قصد دارید برای مدتی از منزل یا محل کار خود بیرون بروید؛ در این مقاله ما به بیان روش دایورت کردن خط ثابت بر روی تلفن همراه یا یک خط ثابت دیگر خواهیم پرداخت. لطفا تا انتهای این آموزش با ما همراه باشید.

نحوه دایورت کردن تلفن ثابت

برای انتقال تماس تلفن ثابت (Call Forwarding) از یک خط شهری به خط شهری دیگر یا شماره موبایل باید در مبدا دستورات زیر را روی تلفن خود اعمال کنید. توجه داشته باشید برای انجام این کار، تلفن شما باید مجهز به سیستم تون (tone) باشد. توجه داشته باشید که در ابتدا خط شما باید قابلیت دایورت کردن را داشته باشد به این معنا که سرویس از مخابرات برای شماره تلفن خط ثابت شما فعال شده باشد.

برای این کار شما نیاز به یک کد دستوری ساده دارید. به این منظور کافیست از خطی که می‌خواهید دایرت شود کد دستوری زیر را وارد کنید:

# شماره مقصد * 21 *

به این منظور ابتدا کلید ستاره و بعد عدد 21 و دوباره کلید ستاره را شماره‌گیری کنید؛ بعد از این که برای بار دوم ستاره را بر روی دستگاه تلفن خود فشار دادید؛ باید شماره‌ای که می‌خواهید خطتان بر روی آن دایورت شود را وارد کرده و در انتها کلید مربع را فشار دهید. اکنون دستگاه تلفن شما دیگر زنگ نمی‌خورد و به جای آن شماره‌ای که به عنوان شماره مقصد وارد کرده‌اید زنگ می‌خورد.

فراموش نکنید که این سرویس فقط بر روی دستگاه‌هایی قابل انجام است که مجهز به سیستم تن (tone) باشند.

دایورت تلفن ثابت پاناسونیک

همان‌طور که گفته شد تنها دستگاه‌هایی قادر به دایورت شدن هستند که به سیستم تن مجهز شده باشند. بهترین انتخاب در این زمینه مانند اکثر زمینه‌های دیگر، تلفن رومیزی پاناسونیک خواهد بود. این دستگاه‌ها به راحتی قابل دایورت شدن هستند و شما می‌توانید به سادگی از این سرویس بر روی آن‌ها استفاده کنید. انتقال تماس برای تلفن‌های ثابت پاناسونیک با سایر دستگاه‌های تلفن هیچ تفاوتی ندارد. بدین معنی که برای این کار تنها کافیست که کد زیر را وارد کنید:

# شماره مقصد * 21 *

بعد از وارد کردن این کد صدایی که هنگام تماس با خط خود می‌شنوید فرق خواهد کرد و این به معنی دایورت شدن خط شما خواهد بود.

دایورت تلفن ثابت به تلفن همراه

دایورت تلفن ثابت به تلفن همراه نیز همان‌گونه که در بالا ذکر شد امکان‌پذیر است. کافی است شما کد *21* را وارد نمایید سپس شماره تلفن همراه اول یا ایرانسل را وارد نمایید و در انتها کلید # را فشار دهید. ذکر یک نکته در اینجا ضروری است و این که هنگام دایورت یا انتقال مکالمه هزینه مکالمه به عهده شما می‌باشد، یعنی مادامی که خط شما دایورت است هزینه تمامی مکالمات بر روی قبض تلفن شما اعمال می‌گردد.

انواع دایورت تلفن ثابت

این سرویس فقط برای دایورت کلی خط ثابت به کار نمی‌رود. شما در شرایط مختلف می‌توانید خط ثابت خود را بر روی یک خط دیگر انتقال دهید. در ادامه به بعضی از این مورد اشاره خواهیم کرد:

سرویس انتظار مکالمه

گاهی اوقات ممکن است در حین مکالمه، بوق ضعیفی به گوش شما برسد که بیانگر این است که به اصطلاح شما ” پشت خطی ” دارید. در این مواقع می‎توانید با فشار دادن دکمه ” flash ” در تلفن‌های دیجیتال، مکالمه خود را موقتا قطع کرده و به صحبت با فرد پشت خطی خود بپردازید. برای بازگشت به مکالمه اول تنها کافیست دکمه ” flash ” را دوباره فشار دهید.

انتقال تماس از خط اشغال به خط دیگر

گاهی اوقات شما می‌خواهید خط شما تنها در مواقعی که اشغال است دایورت شود. به این معنی که زمانی که کسی با شما تماس گفت و خط تلفن ثابت شما اشغال بود؛ تماس به طور اتوماتیک به یک خط دیگر منتقل شود. برای اینکار نیز تنها کافیست یک کد دستوری ساده را از دستگاه تلفن خود شماره‌گیری کنید:

# شماره مقصد * 43 *

به کمک این کد زمانی که خط شما اشغال بود و فرد دیگری همزمان با شما تماس گرفت؛ تماس به شماره‌ای که به عنوان شماره مقصد وارد کرده‌اید انتقال می‌یابد.

دایورت در صورت عدم پاسخگویی

در صورتی که به هر دلیلی قادر به پاسخگویی به یک تماس نباشیم؛ می‌توانیم با یک کد دستوری ساده تماس را به یک خط دیگر منتقل کنیم. برای این کار کافیست کد زیر را در دستگاه شماره‌گیری کنیم:

# شماره مقصد * 65 *

با این کد، بلافاصله بعد از این که پاسخگوی تماس نبودیم؛ با شماره ای که به عنوان شماره مقصد وارد کرده‌ایم تماس گرفته خواهد شد.

مشکلات متداول در دایورت تلفن ثابت

گاهی اوقات پیش می‌آید که علی‌رغم این که تمامی کدهای بالا را به درستی وارد می‌کنید؛ ولی باز هم نمی‌توانید خط ثابت خود را دایورت کنید. این اتفاق چند دلیل مختلف می‌تواند داشته باشد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت:

اصلی‌ترین دلیل این اتفاق می‌تواند غیر فعال بودن این سرویس برای خط شما باشد. به این معنی که این سرویس از طرف مخابرات برای خط شما فعال نشده باشد. برای رفع این مشکل باید به مرکز مخابرات نزدیک محل زندگی خود رفته و درخواست فعال شدن این سرویس را ارائه نمایید. فعال شدن سرویس انتقال تماس ممکن است یک یا دو روز کاری به طول بینجامد. حتما توجه داشته باشید تلفنی که می‌خواهد سرویس را فعال نماید می‌بایست مجهز به سیستم شماره‌گیری تون باشد.

در بعضی مواقع ممکن است شما این سرویس را فعال کرده باشید و کدهای دستوری را نیز به درستی وارد کنید؛ ولی باز هم نتوانید تماس‌های ورودی خط خود را دایورت کنید. در این‌گونه مواقع ممکن است خط به نام شما نباشد و صاحب اصلی خط درخواست غیر فعال بودن تمامی سرویس‌های اضافه بر روی خط شما را داده باشد.

گاهی اوقات هم ممکن است که به طور موقت نتوانید از این سرویس‌ها استفاده کنید. در این مواقع به احتمال زیاد مشکل از مخابرات منطقه زندگی شما بوده و بعد از چند روز، این مشکل حل خواهد شد.

غیر فعال کردن سرویس انتقال تماس

به طور قطع شما برای یک مدت معینی خواهان انتقال تماس یا دایورت خط ثابت خود بر روی یک خط دیگر هستید و بعد از آن مدت، می‌خواهید که این سرویس غیر فعال شود. این کار نیز بسیار ساده است و تنها با شماره‌گیری یک کد دستوری می‌توانید سرویس دایورت خط ثابت خود را غیر فعال کنید:

برای انجام این کار تنها کافیست کد روبه‌رو را شماره‌گیری کنید : #21*

اگر از سایر خدمات دایورت نیز استفاده کرده‌اید برای غیر فعال کردنشان باید مطابق دستورهای زیر جلو بروید:

برای غیر فعال کردن دایورت خط اشغال باید کد #43* را شماره‌گیری کنید.

برای غیر فعال کردن دایورت در صورت عدم پاسخگویی باید کد #65* را شماره‌گیری کنید.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 از سراسر وب

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

رزیتا قبادی مجری برنامه شب یلدا ممنوع‌التصویر شد؟رزیتا قبادی مجری برنامه شب یلدا ممنوع‌التصویر شد؟مهناز افشار: دو بار تصمیم به خودکشی گرفتممهناز افشار: دو بار تصمیم به خودکشی گرفتمچرا اکبر عبدی از سریال "نون خ" حذف شد؟چرا اکبر عبدی از سریال "نون خ" حذف شد؟بن افلک و آنا د آرماس از هم جدا شدند!بن افلک و آنا د آرماس از هم جدا شدند!شکایت از شبکه‌های ماهواره‌ایشکایت از شبکه‌های ماهواره‌اینفیسه روشن؛ از جدایی و طلاق تا بستری شدن در بیمارستاننفیسه روشن؛ از جدایی و طلاق تا بستری شدن در بیمارستاننقش خسرو شکیبایی چگونه به رضا رویگری رسید؟نقش خسرو شکیبایی چگونه به رضا رویگری رسید؟حذف عجیب خانم مجری به دلیل پیشنهاد رقصحذف عجیب خانم مجری به دلیل پیشنهاد رقصخداحافظی لیام نیسون با نقش‌های اکشنخداحافظی لیام نیسون با نقش‌های اکشنانتقاد بازیگر مستر بین از سرقت شوخی آن‌ها توسط سازندگان فرندزانتقاد بازیگر مستر بین از سرقت شوخی آن‌ها توسط سازندگان فرندزمشکل تلویزیون با کلاه‌گیس بازیگران زن حل شد؟مشکل تلویزیون با کلاه‌گیس بازیگران زن حل شد؟دلنوشته آنا نعمتی؛ از غم‌ها و شادی‌ها تا نادیده گرفتن خوددلنوشته آنا نعمتی؛ از غم‌ها و شادی‌ها تا نادیده گرفتن خودتوضیح رضا کیانیان درباره ابتلایش به کروناتوضیح رضا کیانیان درباره ابتلایش به کروناارمی همر متهم به آدم‌خواری شد!!ارمی همر متهم به آدم‌خواری شد!!تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (322)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (322)10 بازی کامپیوتری که می توانند یک فیلم سینمایی عالی باشند!10 بازی کامپیوتری که می توانند یک فیلم سینمایی عالی باشند!افشاگری محسن افشانی از اغفال دختران و قمار پویان مختاری و میلاد حاتمیافشاگری محسن افشانی از اغفال دختران و قمار پویان مختاری و میلاد حاتمیبازیگران فیلم "موصل" تهدید به مرگ شدندبازیگران فیلم "موصل" تهدید به مرگ شدندنامه پرویز پرستویی به حسن روحانی/ برای مردم فقیر و هنرمندان کاری نکردیدنامه پرویز پرستویی به حسن روحانی/ برای مردم فقیر و هنرمندان کاری نکردیدبلایی که ممیزی و کوچ هنرمندان بر سر تلویزیون آوردبلایی که ممیزی و کوچ هنرمندان بر سر تلویزیون آوردصورت سوخته و اسیدپاشی شده آتنه فقیه نصیری + عکسصورت سوخته و اسیدپاشی شده آتنه فقیه نصیری + عکسحضور سه بازیگر معروف هندی در سریال ایرانیحضور سه بازیگر معروف هندی در سریال ایرانیهدیه جالب خانم بازیگر یونانی به کارگردان مختارنامه + عکسهدیه جالب خانم بازیگر یونانی به کارگردان مختارنامه + عکسبهرام افشاری از کار در قنادی تا ستاره شدن در پایتخت + عکسبهرام افشاری از کار در قنادی تا ستاره شدن در پایتخت + عکسصحبت های جین سیمور (پزشک دهکده) درباره ازدواج های متعددش! + تصاویرصحبت های جین سیمور (پزشک دهکده) درباره ازدواج های متعددش! + تصاویر
حمله کیهان به آیدین آغداشلو و حراج تهرانحمله کیهان به آیدین آغداشلو و حراج تهرانواکنش همایون به قانون اساسی منتسب به استاد شجریانواکنش همایون به قانون اساسی منتسب به استاد شجریانمحسن چاوشی فیک را رها کند و برود سراغ اصلمحسن چاوشی فیک را رها کند و برود سراغ اصلخوانندگی لیدی گاگا و جنیفر لوپز برای آقای رئیس جمهورخوانندگی لیدی گاگا و جنیفر لوپز برای آقای رئیس جمهورمهراد جم تحت تعقیب قرار گرفت؟مهراد جم تحت تعقیب قرار گرفت؟آغاز مجدد کنسرت‌ها با اجرای رضا بهرامآغاز مجدد کنسرت‌ها با اجرای رضا بهرامنیکی میناژ در دادگاه محکوم شدنیکی میناژ در دادگاه محکوم شدبستری شدن حامد زمانی در بیمارستان + عکسبستری شدن حامد زمانی در بیمارستان + عکسسالار عقیلی استاد دانشگاه شدسالار عقیلی استاد دانشگاه شدخبر قطعی درباره بازگشت ساسی مانکنخبر قطعی درباره بازگشت ساسی مانکنساسی مانکن در راه بازگشت به ایران؟ + عکسساسی مانکن در راه بازگشت به ایران؟ + عکسچه شد که محسن یگانه دل خارجی‌ها را ربود؟چه شد که محسن یگانه دل خارجی‌ها را ربود؟کرونا مراسم گرمی را به تعویق انداختکرونا مراسم گرمی را به تعویق انداختزندگی مشترک کیم کارداشیان و کانیه وست در پایان راهزندگی مشترک کیم کارداشیان و کانیه وست در پایان راهمحسن چاوشی: مخاطب شعرهایم یک نفر است!محسن چاوشی: مخاطب شعرهایم یک نفر است!هنرمندان تئاتر مقابل مجلس تجمع سکوت برگزار کردندهنرمندان تئاتر مقابل مجلس تجمع سکوت برگزار کردندرکوردشکنی محسن چاوشی در بازار کتابرکوردشکنی محسن چاوشی در بازار کتاباشک ریختن جنیفر لوپز در اولین کنسرت ۲۰۲۱اشک ریختن جنیفر لوپز در اولین کنسرت ۲۰۲۱حمله سلنا گومز به فیسبوک: شما مسئول مرگ هزاران انسان هستید!حمله سلنا گومز به فیسبوک: شما مسئول مرگ هزاران انسان هستید!سوپرایز جاستین بیبر برای سال نوسوپرایز جاستین بیبر برای سال نوکشف یک راز عجیب درباره مایکل جکسونکشف یک راز عجیب درباره مایکل جکسونسنگ مزار استاد شجریان نصب شد + عکسسنگ مزار استاد شجریان نصب شد + عکسواکنش رضا صادقی به شایعه ارتباط با سایت‌های شرط‌بندیواکنش رضا صادقی به شایعه ارتباط با سایت‌های شرط‌بندیرونمایی از سنگ مزار استاد شجریان + عکسرونمایی از سنگ مزار استاد شجریان + عکسانتقاد رئیس شورای شهر تهران از تخریب تابلوی شجریانانتقاد رئیس شورای شهر تهران از تخریب تابلوی شجریان
ازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کردجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کرداظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!اظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!کسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کروناکسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کرونافیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استفیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودرابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!رابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!مهاجرت علی کریمی به کانادامهاجرت علی کریمی به کاناداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خدابوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسبوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!مسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!واکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترشهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟شهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟کریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرکریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنر