Sunday, 20 September 2020|يکشنبه، 30 شهريور، 1399|يا ذاالجلال و الاکرام|افراد آنلاین: 68 نفر

مروری بر گذشته

حمله شدید روزنامه وطن امروز به حامد بهداد
حمله شدید روزنامه وطن امروز به حامد بهداد
پیشخوان روزنامه ها – 27 شهریور 1399
پیشخوان روزنامه ها – 27 شهریور 1399
فال روزانه – 20 شهریور 1399
فال روزانه – 20 شهریور 1399
آرایش برنزه؛ بایدها و نبایدها
آرایش برنزه؛ بایدها و نبایدها
وکیل برانکو: رای محکومیت پرسپولیس به زودی ابلاغ می‌شود
وکیل برانکو: رای محکومیت پرسپولیس به زودی ابلاغ می‌شود
نقش مهم خواب درست و کافی در لاغری
نقش مهم خواب درست و کافی در لاغری
تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (304)
تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (304)
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 27 شهریور 1399
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 27 شهریور 1399
حکم پرونده اکبر طبری و قاضی فیلترینگ تلگرام اعلام شد
حکم پرونده اکبر طبری و قاضی فیلترینگ تلگرام اعلام شد
بازیگران زن ترک و آلمانی در هولیای ایرانی + عکس
بازیگران زن ترک و آلمانی در هولیای ایرانی + عکس
طرز تهیه بستنی کاکائویی
طرز تهیه بستنی کاکائویی
لیگ قهرمانان آسیا - هفته سوم مرحله گروهی | شهرخودرو 0 - شباب الاهلی 1
لیگ قهرمانان آسیا - هفته سوم مرحله گروهی | شهرخودرو 0 - شباب الاهلی 1
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 24 شهریور 1399
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 24 شهریور 1399
پیشخوان روزنامه ها – 26 شهریور 1399
پیشخوان روزنامه ها – 26 شهریور 1399
پیشخوان روزنامه ها – 23 شهریور 1399
پیشخوان روزنامه ها – 23 شهریور 1399
کنایه الناز شاکردوست به مشکلات اقتصادی + عکس
کنایه الناز شاکردوست به مشکلات اقتصادی + عکس
لیگ قهرمانان آسیا - هفته چهارم مرحله گروهی | التعاون 0 - پرسپولیس 1
لیگ قهرمانان آسیا - هفته چهارم مرحله گروهی | التعاون 0 - پرسپولیس 1
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 22 شهریور 1399
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 22 شهریور 1399
کشف ۱۳ تابوت چوبی دست‌نخورده با قدمت ۲۵۰۰ سال از دوران مصر باستان
کشف ۱۳ تابوت چوبی دست‌نخورده با قدمت ۲۵۰۰ سال از دوران مصر باستان
مقایسه قدرت خرید خودرو در ایران با دیگر کشورهای جهان
مقایسه قدرت خرید خودرو در ایران با دیگر کشورهای جهان

رائلیان، مذهبی که می‌گوید بشریت نتیجه آزمایشات بیگانگان است

تاریخ انتشار: پنج شنبه، 23 مرداد، 1399 علمی ، دانستنی ها
+ A -

در دنیای ما از گذشته تا به امروز ادیان الهی طرفداران فراوانی داشته‌اند و همچنین جمعیت آن‌ها در طول تاریخ گسترش یافته است. با وجود این زمان‌هایی نیز بوده که شاهد ظهور مکاتب و باورهای متنوعی با ادعاهای متفاوت برای هدایت و رستگاری بشر در میان مردم باشیم. حتی با این که گاهی چنین اعتقاداتی بسیار عجیب و ساختارشکن بوده‌اند، توانسته‌اند پیروان زیادی را به خود علاقه‌مند کنند. یکی از این مذاهب نوظهور در جهان، مکتب «رائلیسم» (Raëlism) با ادعای دیدار فرازمینیان از زمین است. در ادامه با باورهای عجیب رائلیان: مذهبی که می‌گوید بشریت نتیجه آزمایشات بیگانگان است را مطالعه کنید و با آموزه‌های آن بیشتر آشنا شوید.

مذهب رائلیسم

رائلیسم نام یک دین، فلسفه و جنبشی نوین است که در سال 1973 توسط «کلود وریلهون» (Claude Vorilhon) ناشر مجلات اتوموبیل رانی در فرانسه شکل گرفت. او سفرش را به عنوان یک نوازنده آغاز کرد و در سال 1971 موفق شد مجله شخصی خود، Autopop را منتشر کند. قبل از این که او یک رائل باشد، فقط یک جوان علاقه‌مند به موسیقی و مسابقات ماشین بود که به ادعای خودش پس از دیدار با فرازمینی‌ها، به پیامبری انتخاب شد و جهان‌بینی متفاوتی را برگزید. وریلهون معتقد است که نژاد بشریت نتیجه آزمایشات بیگانگان است. بر طبق این ادعا، در سال 1973 فرانسه یک موجود فرازمینی به نام «یهوه» (Yahweh) با او دیدار می‌کند و درباره خلقت انسان آگاهی می‌دهد.

به گفته یهوه، بشریت نتیجه یک تجربه ژنتیکی توسط نژادی پیشرفته از بیگانگان به نام «الوهیم» (Elohim) است. آن‌ها با ایجاد تغییراتی در ژنتیک و دستکاری DNA موجوداتی مانند شامپانزه، انسان را خلق کرده‌اند. پس از آن با زنان انسانی همبستر شده‌اند تا پیامبرانی مانند عیسی، بودا و محمد را در زمین خلق کنند. بله، درست متوجه شدید، از نظر رائلیان هر سه نفر این پیامبران، نیمه بیگانه بوده‌اند. در حقیقت، وریلهون ادعا نموده که شانس دیدار با آن‌ها را در سیاره دیگری پیدا کرده است. او همچنین مدعی شده از آن جایی که در گذشته انسان‌ها بسیار بدوی بوده و قادر به درک پیام‌های این پیامبران نبوده‌اند، آیین‌های اطراف خود را ایجاد کرده‌اند. در نتیجه او به دنبال اصلاح اشتباهات گذشته و انتشار پیام بیگانگان در سراسر زمین است.

هدف مذهب رائیلیسم

اصولا، رائیلیسم بر مبنای ایده بهبود کیفیت عرفانی بشریت بنا نهاده شده است تا جایی که این پیشرفت قابلیت پذیرش دیدار آفریدگار ما از زمین را داشته باشد و تا آن روز، پیروان این مذهب به ایجاد جامعه‌ای جدید بدون گرسنگی، جنگ یا درد و رنج کمک می‌کنند. رائیلیسم درباره الزام وجود یک روح ابدی یا خدا، استدلالی نمی‌کند. در عوض تلاش می‌کند تا شرایط را برای بازگشت بیگانگان به زمین فراهم کند. در آیین مذهبی رائلی‌ها نیایشی که پیروانشان را به انجام آن تشویق می‌کنند، چیزی به نام «مراقبه حسی» است که اساسا شامل استفاده از تمام حواس شما برای ارتباط با جهان می‌شود.

هدف نهایی رائالیسم ایجاد یک جامعه عالی و سفارتی در زمین برای بازدید بیگانگان از سیاره ما است. در حالت ایده‌آل، وریلهون مشتاق است تا این سفارتخانه در اسرائیل ایجاد شود؛ زیرا، قوم عبری اولین کسانی بودند که بیگانگان با آن‌ها تماس گرفته‌اند. با این حال از نظر او تا زمانی که یک جامعه به صورت کامل به سمت پیشرفت حرکت می‌کند، اجباری برای این موضوع وجود ندارد. او همچنین پیشنهاد کرده که یک «هوشمندسالاری» (Geniocracy) که اساسا نوعی دموکراسی در سطح جهان است، پیاده‌سازی و توسط افراد هوشمند به رای‌گیری گذاشته شود.

برای پیوستن به پیروان این مذهب، شما فقط باید باورهای آن‌ها را بپذیرید و سایر مذاهب را رد کنید. سپس یک مراسم رسمی غسل تعمید وجود دارد که کمک می‌کند تا DNA شما برای بیگانگان ارسال شود تا بتوانید در زمان داوری نهایی، به عنوان یک رائلی شناخته شوید.

باورهای عجیب رائلیان

اولین اصل این مذهب این است که آن‌ها هر یک از احکام ادیان فعلی در مورد جنسیت را رد می‌کنند و معتقدند که عشق باید آزاد باشد و به هیچ وجه شرم‌آور تلقی نشود. دوم این که آن‌ها طرفدار صلح و تفاهم بشریت در سراسر جهان هستند. یکی دیگر از مهم‌ترین عقاید رائالیان مربوط به گسترش فناوری «کلونینگ» یا «تاگ‌سازی» (Cloning) توسط انسان است که باید آن را کامل کنند. ظاهرا بیگانگان قبلا موفق شده‌اند تا این کار را انجام دهند و از آن استفاده می‌کنند تا هنگام مرگ، ذهن خود را به بدن‌های جدید منتقل کنند. رستاخیز عیسی نمونه خوبی از این مورد است.

وریلهون معتقد است با کامل کردن کلونینگ انسان‌ها همچنین می‌توانند به جاودانگی برسند. همچنین ابر رایانه‌های پیشرفته بیگانه در حال ضبط وضعیت DNA شما هستند و یک روز هنگامی که به زمین باز گردند، درباره زندگی شما داوری می‌کنند. آن‌ها با توجه به رفتارهای شما تصمیم می‌گیرند که آیا می‌توانید برای ادامه زندگی یک بدن جدید کلون شده دریافت کنید یا خیر. اگر زندگی خوبی داشته باشید، با تعویض بدن خود می‌توانید برای همیشه زندگی کنید. سخت است که بتوان به طور دقیق گفت چه تعداد رائلی در جهان وجود دارد؛ اما، تخمین رسمی چیزی در حدود 85,000 نفر است. همچنین به نظر می‌رسد که رائلیسم در ژاپن و کره جنوبی محبوب‌تر از هر جای دیگری است.

نظر شما درباره باورهای عجیب رائلیان چیست؟ این مذهب را چگونگی ارزیابی می‌کنید؟ آیا آموزه‌های آن را قابل قبول می‌دانید یا معتقدید با خرافه‌ای دیگر در جهان پر آشوب امروز روبرو هستیم؟ دیدگاه‌های خود را در این باره با ما به اشتراک بگذارید.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

انتقاد تند سعید راد از سریال دلانتقاد تند سعید راد از سریال دلکرونا شهره لرستانی را دست به عصا کردکرونا شهره لرستانی را دست به عصا کردتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (305)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (305)حمله شدید وحید یامین پور به رئیس صدا و سیماحمله شدید وحید یامین پور به رئیس صدا و سیماازدواج نیلوفر هوشمند بازیگر سریال لیسانسه‌ها + عکسازدواج نیلوفر هوشمند بازیگر سریال لیسانسه‌ها + عکسپیمان معادی در نقش اصلی فیلم گوین هودپیمان معادی در نقش اصلی فیلم گوین هوداوضاع جسمی مهران رجبی وخیم شد + توضیح مهران رجبیاوضاع جسمی مهران رجبی وخیم شد + توضیح مهران رجبیمهران رجبی به کرونا مبتلا شدمهران رجبی به کرونا مبتلا شدترانه علیدوستی جای پریناز ایزدیار را گرفت!ترانه علیدوستی جای پریناز ایزدیار را گرفت!شهر موش‌ها ۳ ساخته می‌شودشهر موش‌ها ۳ ساخته می‌شودمهناز افشار از سطح شهر حذف شد + عکسمهناز افشار از سطح شهر حذف شد + عکسفلور نظری: بازیگران مطلقه پیشنهادهای بیشتری دارند!فلور نظری: بازیگران مطلقه پیشنهادهای بیشتری دارند!مرگ سه بازیگر ۳۶ ساله در سه روز متوالیمرگ سه بازیگر ۳۶ ساله در سه روز متوالیانصراف عجیب شیوا خنیاگر از بازی در یک سریال!انصراف عجیب شیوا خنیاگر از بازی در یک سریال!کنایه الناز شاکردوست به مشکلات اقتصادی + عکسکنایه الناز شاکردوست به مشکلات اقتصادی + عکسآشینا سای، بازیگر مشهور ژاپنی در 36 سالگی خودکشی کردآشینا سای، بازیگر مشهور ژاپنی در 36 سالگی خودکشی کردآکشی کومار: به صورت روزانه ادرار گاو می نوشم!آکشی کومار: به صورت روزانه ادرار گاو می نوشم!سریال جاسوسی امنیتی خانه امن متوقف شد | ابهام در پخش سریالسریال جاسوسی امنیتی خانه امن متوقف شد | ابهام در پخش سریالحاتمی‌کیا فیلم سردار سلیمانی را می‌سازد؟ + عکسحاتمی‌کیا فیلم سردار سلیمانی را می‌سازد؟ + عکسماجرای حمله با قمه به دختر مهراب قاسم‌خانی + عکسماجرای حمله با قمه به دختر مهراب قاسم‌خانی + عکسنادر سلیمانی بازیگری که پرنده‌ها را آزاد می‌کند!نادر سلیمانی بازیگری که پرنده‌ها را آزاد می‌کند!بازیگران زن ترک و آلمانی در هولیای ایرانی + عکسبازیگران زن ترک و آلمانی در هولیای ایرانی + عکسشمیلا شیرزاد دختر دستفروش متروی تهران ستاره جشنواره ونیز شد!شمیلا شیرزاد دختر دستفروش متروی تهران ستاره جشنواره ونیز شد!حمله شدید روزنامه وطن امروز به حامد بهدادحمله شدید روزنامه وطن امروز به حامد بهدادروح الله زمانی بازیگر نوجوان ایرانی ستاره درخشان ونیز شدروح الله زمانی بازیگر نوجوان ایرانی ستاره درخشان ونیز شد
بهرام نازمهر خواننده پاپ ایرانی بر اثر کرونا درگذشتبهرام نازمهر خواننده پاپ ایرانی بر اثر کرونا درگذشتکانیه وست اعلام کرد به تیلور سوئیفت کمک خواهد کرد!کانیه وست اعلام کرد به تیلور سوئیفت کمک خواهد کرد!توییت جدید کانیه وست طرفدارانش را نگران کرد!توییت جدید کانیه وست طرفدارانش را نگران کرد!ماجرای کشف حجاب در خودروی امید نعمتی خواننده گروه پالت + عکسماجرای کشف حجاب در خودروی امید نعمتی خواننده گروه پالت + عکسمانی رهنما از صداوسیما حذف شد | پس لرزه مهاجرت آقای خواننده و همسرشمانی رهنما از صداوسیما حذف شد | پس لرزه مهاجرت آقای خواننده و همسرشدرخواست ندا یاسی از محمد رضا فروتن درباره تکذیب تغییر جنسیت!درخواست ندا یاسی از محمد رضا فروتن درباره تکذیب تغییر جنسیت!بیانیه‌ جمعی از شاگردان آیدین آغداشلوبیانیه‌ جمعی از شاگردان آیدین آغداشلوادعای روزنامه کیهان: این خواننده‌ها پول مردم را بالا کشیده‌اند!ادعای روزنامه کیهان: این خواننده‌ها پول مردم را بالا کشیده‌اند!پخش صدای خواننده زن از مناره‌های مسجد جنجال به پا کردپخش صدای خواننده زن از مناره‌های مسجد جنجال به پا کردمانی رهنما پس از مهاجرت از ایران: ایران خسته کننده است و آینده ای ندارد!مانی رهنما پس از مهاجرت از ایران: ایران خسته کننده است و آینده ای ندارد!وضعیت سلامت شجریان در منزل چگونه است؟وضعیت سلامت شجریان در منزل چگونه است؟سریال اتهامات تجاوز جنسی به محسن نامجو رسید و او هم تکذیب کردسریال اتهامات تجاوز جنسی به محسن نامجو رسید و او هم تکذیب کردکیتی پری مادر شدکیتی پری مادر شدلاله صبوری، آیدین آغداشلو را به آزار جنسی متهم کرد!لاله صبوری، آیدین آغداشلو را به آزار جنسی متهم کرد!آیدین آغداشلو: هر نوع تحمیل جنسی را محکوم میکنمآیدین آغداشلو: هر نوع تحمیل جنسی را محکوم میکنممحمدرضا شجریان راهی منزل شدمحمدرضا شجریان راهی منزل شدانتقاد مجری تلویزیون از محسن چاوشی + واکنش تند محسن چاوشیانتقاد مجری تلویزیون از محسن چاوشی + واکنش تند محسن چاوشیمحمدرضا شجریان هوشیار شدمحمدرضا شجریان هوشیار شدخبر خوش از شجریان در آستانه تولد ۸۰ سالگیخبر خوش از شجریان در آستانه تولد ۸۰ سالگیزمان ترخیص شجریان از بیمارستان اعلام شدزمان ترخیص شجریان از بیمارستان اعلام شدخبر نویدبخش و تازه از وضعیت شجریانخبر نویدبخش و تازه از وضعیت شجریانمحمدرضا شجریان دیگر نمی‌تواند آواز بخواندمحمدرضا شجریان دیگر نمی‌تواند آواز بخواندتازه‌ترین خبرها از شجریان به روایت پزشک معالجشتازه‌ترین خبرها از شجریان به روایت پزشک معالجششجریان در وضعیت نامساعد جسمی قرار داردشجریان در وضعیت نامساعد جسمی قرار داردمرگ مغزی محمدرضا شجریان صحت دارد؟مرگ مغزی محمدرضا شجریان صحت دارد؟
فیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استفیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودرابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!رابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!مهاجرت علی کریمی به کانادامهاجرت علی کریمی به کاناداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خدابوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسبوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!مسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!واکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترشهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟شهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟کریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرکریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرآپارتمان رویایی رونالدو در ایتالیا + عکسآپارتمان رویایی رونالدو در ایتالیا + عکسمهدی قائدی؛ غول کوچولوی فوتبال ایرانمهدی قائدی؛ غول کوچولوی فوتبال ایرانهالک ایرانی در برابر هالک برزیلی؛ سجاد غریبی برای اولین مبارزه خود وارد رینگ می‌شودهالک ایرانی در برابر هالک برزیلی؛ سجاد غریبی برای اولین مبارزه خود وارد رینگ می‌شوددیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرندیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرنانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوزانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوز