ads
Sunday, 17 January 2021|يکشنبه، 28 دي، 1399|يا ذاالجلال و الاکرام|افراد آنلاین: 55 نفر

مروری بر گذشته

ليگ برتر بیستم | معوقه هفته هشتم / استقلال 2 - پرسپولیس 2
ليگ برتر بیستم | معوقه هفته هشتم / استقلال 2 - پرسپولیس 2
حمید فرخ نژاد مغایر با ضوابط تشخیص داده شد؛ حذف با یک پیامک از جشنواره فیلم فجر
حمید فرخ نژاد مغایر با ضوابط تشخیص داده شد؛ حذف با یک پیامک از جشنواره فیلم فجر
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 20 دی 1399
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 20 دی 1399
آخرین آمار ابتلا به کرونا در ایران [به‌روزرسانی]
آخرین آمار ابتلا به کرونا در ایران [به‌روزرسانی]
«نیلوفر مولایی»، مجری صدا و سیما به ایران اینترنشنال پیوست
«نیلوفر مولایی»، مجری صدا و سیما به ایران اینترنشنال پیوست
سهام عدالت ۳ میلیون هموطن فوت شده چه می شود؟
سهام عدالت ۳ میلیون هموطن فوت شده چه می شود؟
استایل‌های خیابانی زنان در هفته مد ۲۰۲۱ استکهلم + تصاویر
استایل‌های خیابانی زنان در هفته مد ۲۰۲۱ استکهلم + تصاویر
پردیس احمدیه در دورهمی چه گفت که سانسور شد؟
پردیس احمدیه در دورهمی چه گفت که سانسور شد؟
بهرام افشاری از کار در قنادی تا ستاره شدن در پایتخت + عکس
بهرام افشاری از کار در قنادی تا ستاره شدن در پایتخت + عکس
فال روزانه – 24 دی 1399
فال روزانه – 24 دی 1399
سرعت اینترنت ثابت ایران فقط قابل رقابت با کشورهای جنگ‌زده سوریه و یمن است!
سرعت اینترنت ثابت ایران فقط قابل رقابت با کشورهای جنگ‌زده سوریه و یمن است!
روایت شبنم قلی‌خانی از ماجرای زندگی در استرالیا و بازگشتش به ایران
روایت شبنم قلی‌خانی از ماجرای زندگی در استرالیا و بازگشتش به ایران
سالار عقیلی استاد دانشگاه شد
سالار عقیلی استاد دانشگاه شد
پیشخوان روزنامه ها – 24 دی 1399
پیشخوان روزنامه ها – 24 دی 1399
درخواست یک پرسپولیسی از قوه قضاییه
درخواست یک پرسپولیسی از قوه قضاییه
فال روزانه – 23 دی 1399
فال روزانه – 23 دی 1399
نیکی میناژ در دادگاه محکوم شد
نیکی میناژ در دادگاه محکوم شد
آخرین قیمت خودرو ؛ جدیدترین قیمت روز ماشین داخلی و خارجی – ۱۸ دی ۹۹
آخرین قیمت خودرو ؛ جدیدترین قیمت روز ماشین داخلی و خارجی – ۱۸ دی ۹۹
پیشخوان روزنامه ها – 18 دی 1399
پیشخوان روزنامه ها – 18 دی 1399
تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (322)
تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (322)

رائلیان، مذهبی که می‌گوید بشریت نتیجه آزمایشات بیگانگان است

تاریخ انتشار: پنج شنبه، 23 مرداد، 1399 علمی ، دانستنی ها
+ A -

در دنیای ما از گذشته تا به امروز ادیان الهی طرفداران فراوانی داشته‌اند و همچنین جمعیت آن‌ها در طول تاریخ گسترش یافته است. با وجود این زمان‌هایی نیز بوده که شاهد ظهور مکاتب و باورهای متنوعی با ادعاهای متفاوت برای هدایت و رستگاری بشر در میان مردم باشیم. حتی با این که گاهی چنین اعتقاداتی بسیار عجیب و ساختارشکن بوده‌اند، توانسته‌اند پیروان زیادی را به خود علاقه‌مند کنند. یکی از این مذاهب نوظهور در جهان، مکتب «رائلیسم» (Raëlism) با ادعای دیدار فرازمینیان از زمین است. در ادامه با باورهای عجیب رائلیان: مذهبی که می‌گوید بشریت نتیجه آزمایشات بیگانگان است را مطالعه کنید و با آموزه‌های آن بیشتر آشنا شوید.

مذهب رائلیسم

رائلیسم نام یک دین، فلسفه و جنبشی نوین است که در سال 1973 توسط «کلود وریلهون» (Claude Vorilhon) ناشر مجلات اتوموبیل رانی در فرانسه شکل گرفت. او سفرش را به عنوان یک نوازنده آغاز کرد و در سال 1971 موفق شد مجله شخصی خود، Autopop را منتشر کند. قبل از این که او یک رائل باشد، فقط یک جوان علاقه‌مند به موسیقی و مسابقات ماشین بود که به ادعای خودش پس از دیدار با فرازمینی‌ها، به پیامبری انتخاب شد و جهان‌بینی متفاوتی را برگزید. وریلهون معتقد است که نژاد بشریت نتیجه آزمایشات بیگانگان است. بر طبق این ادعا، در سال 1973 فرانسه یک موجود فرازمینی به نام «یهوه» (Yahweh) با او دیدار می‌کند و درباره خلقت انسان آگاهی می‌دهد.

به گفته یهوه، بشریت نتیجه یک تجربه ژنتیکی توسط نژادی پیشرفته از بیگانگان به نام «الوهیم» (Elohim) است. آن‌ها با ایجاد تغییراتی در ژنتیک و دستکاری DNA موجوداتی مانند شامپانزه، انسان را خلق کرده‌اند. پس از آن با زنان انسانی همبستر شده‌اند تا پیامبرانی مانند عیسی، بودا و محمد را در زمین خلق کنند. بله، درست متوجه شدید، از نظر رائلیان هر سه نفر این پیامبران، نیمه بیگانه بوده‌اند. در حقیقت، وریلهون ادعا نموده که شانس دیدار با آن‌ها را در سیاره دیگری پیدا کرده است. او همچنین مدعی شده از آن جایی که در گذشته انسان‌ها بسیار بدوی بوده و قادر به درک پیام‌های این پیامبران نبوده‌اند، آیین‌های اطراف خود را ایجاد کرده‌اند. در نتیجه او به دنبال اصلاح اشتباهات گذشته و انتشار پیام بیگانگان در سراسر زمین است.

هدف مذهب رائیلیسم

اصولا، رائیلیسم بر مبنای ایده بهبود کیفیت عرفانی بشریت بنا نهاده شده است تا جایی که این پیشرفت قابلیت پذیرش دیدار آفریدگار ما از زمین را داشته باشد و تا آن روز، پیروان این مذهب به ایجاد جامعه‌ای جدید بدون گرسنگی، جنگ یا درد و رنج کمک می‌کنند. رائیلیسم درباره الزام وجود یک روح ابدی یا خدا، استدلالی نمی‌کند. در عوض تلاش می‌کند تا شرایط را برای بازگشت بیگانگان به زمین فراهم کند. در آیین مذهبی رائلی‌ها نیایشی که پیروانشان را به انجام آن تشویق می‌کنند، چیزی به نام «مراقبه حسی» است که اساسا شامل استفاده از تمام حواس شما برای ارتباط با جهان می‌شود.

هدف نهایی رائالیسم ایجاد یک جامعه عالی و سفارتی در زمین برای بازدید بیگانگان از سیاره ما است. در حالت ایده‌آل، وریلهون مشتاق است تا این سفارتخانه در اسرائیل ایجاد شود؛ زیرا، قوم عبری اولین کسانی بودند که بیگانگان با آن‌ها تماس گرفته‌اند. با این حال از نظر او تا زمانی که یک جامعه به صورت کامل به سمت پیشرفت حرکت می‌کند، اجباری برای این موضوع وجود ندارد. او همچنین پیشنهاد کرده که یک «هوشمندسالاری» (Geniocracy) که اساسا نوعی دموکراسی در سطح جهان است، پیاده‌سازی و توسط افراد هوشمند به رای‌گیری گذاشته شود.

برای پیوستن به پیروان این مذهب، شما فقط باید باورهای آن‌ها را بپذیرید و سایر مذاهب را رد کنید. سپس یک مراسم رسمی غسل تعمید وجود دارد که کمک می‌کند تا DNA شما برای بیگانگان ارسال شود تا بتوانید در زمان داوری نهایی، به عنوان یک رائلی شناخته شوید.

باورهای عجیب رائلیان

اولین اصل این مذهب این است که آن‌ها هر یک از احکام ادیان فعلی در مورد جنسیت را رد می‌کنند و معتقدند که عشق باید آزاد باشد و به هیچ وجه شرم‌آور تلقی نشود. دوم این که آن‌ها طرفدار صلح و تفاهم بشریت در سراسر جهان هستند. یکی دیگر از مهم‌ترین عقاید رائالیان مربوط به گسترش فناوری «کلونینگ» یا «تاگ‌سازی» (Cloning) توسط انسان است که باید آن را کامل کنند. ظاهرا بیگانگان قبلا موفق شده‌اند تا این کار را انجام دهند و از آن استفاده می‌کنند تا هنگام مرگ، ذهن خود را به بدن‌های جدید منتقل کنند. رستاخیز عیسی نمونه خوبی از این مورد است.

وریلهون معتقد است با کامل کردن کلونینگ انسان‌ها همچنین می‌توانند به جاودانگی برسند. همچنین ابر رایانه‌های پیشرفته بیگانه در حال ضبط وضعیت DNA شما هستند و یک روز هنگامی که به زمین باز گردند، درباره زندگی شما داوری می‌کنند. آن‌ها با توجه به رفتارهای شما تصمیم می‌گیرند که آیا می‌توانید برای ادامه زندگی یک بدن جدید کلون شده دریافت کنید یا خیر. اگر زندگی خوبی داشته باشید، با تعویض بدن خود می‌توانید برای همیشه زندگی کنید. سخت است که بتوان به طور دقیق گفت چه تعداد رائلی در جهان وجود دارد؛ اما، تخمین رسمی چیزی در حدود 85,000 نفر است. همچنین به نظر می‌رسد که رائلیسم در ژاپن و کره جنوبی محبوب‌تر از هر جای دیگری است.

نظر شما درباره باورهای عجیب رائلیان چیست؟ این مذهب را چگونگی ارزیابی می‌کنید؟ آیا آموزه‌های آن را قابل قبول می‌دانید یا معتقدید با خرافه‌ای دیگر در جهان پر آشوب امروز روبرو هستیم؟ دیدگاه‌های خود را در این باره با ما به اشتراک بگذارید.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 از سراسر وب

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (322)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (322)10 بازی کامپیوتری که می توانند یک فیلم سینمایی عالی باشند!10 بازی کامپیوتری که می توانند یک فیلم سینمایی عالی باشند!افشاگری محسن افشانی از اغفال دختران و قمار پویان مختاری و میلاد حاتمیافشاگری محسن افشانی از اغفال دختران و قمار پویان مختاری و میلاد حاتمیبازیگران فیلم "موصل" تهدید به مرگ شدندبازیگران فیلم "موصل" تهدید به مرگ شدندنامه پرویز پرستویی به حسن روحانی/ برای مردم فقیر و هنرمندان کاری نکردیدنامه پرویز پرستویی به حسن روحانی/ برای مردم فقیر و هنرمندان کاری نکردیدبلایی که ممیزی و کوچ هنرمندان بر سر تلویزیون آوردبلایی که ممیزی و کوچ هنرمندان بر سر تلویزیون آوردصورت سوخته و اسیدپاشی شده آتنه فقیه نصیری + عکسصورت سوخته و اسیدپاشی شده آتنه فقیه نصیری + عکسحضور سه بازیگر معروف هندی در سریال ایرانیحضور سه بازیگر معروف هندی در سریال ایرانیهدیه جالب خانم بازیگر یونانی به کارگردان مختارنامه + عکسهدیه جالب خانم بازیگر یونانی به کارگردان مختارنامه + عکسبهرام افشاری از کار در قنادی تا ستاره شدن در پایتخت + عکسبهرام افشاری از کار در قنادی تا ستاره شدن در پایتخت + عکسصحبت های جین سیمور (پزشک دهکده) درباره ازدواج های متعددش! + تصاویرصحبت های جین سیمور (پزشک دهکده) درباره ازدواج های متعددش! + تصاویرمنابعی می‌گویند جانی بر روی پروژه‌های جدیدی تمرکز کرده استمنابعی می‌گویند جانی بر روی پروژه‌های جدیدی تمرکز کرده استبازگشت "عصر جدید" پس از وقفه ۵ ماههبازگشت "عصر جدید" پس از وقفه ۵ ماههحمید فرخ نژاد مغایر با ضوابط تشخیص داده شد؛ حذف با یک پیامک از جشنواره فیلم فجرحمید فرخ نژاد مغایر با ضوابط تشخیص داده شد؛ حذف با یک پیامک از جشنواره فیلم فجرچرا سعید پیردوست با مهران مدیری کار نمی‌کند؟چرا سعید پیردوست با مهران مدیری کار نمی‌کند؟دروغ امبر هرد فاش شددروغ امبر هرد فاش شدیوسف قربانی درگذشتیوسف قربانی درگذشتپایان رئالیتی شو خانواده کارداشیانپایان رئالیتی شو خانواده کارداشیان«نیلوفر مولایی»، مجری صدا و سیما به ایران اینترنشنال پیوست«نیلوفر مولایی»، مجری صدا و سیما به ایران اینترنشنال پیوستقسمت‌های باقیمانده از پایتخت ۶ برای نوروز ساخته می‌شود!قسمت‌های باقیمانده از پایتخت ۶ برای نوروز ساخته می‌شود!تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (321)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (321)پردیس احمدیه در دورهمی چه گفت که سانسور شد؟پردیس احمدیه در دورهمی چه گفت که سانسور شد؟واکنش بازیگر فیلم ضدایرانی تومیریس به اعتراضات مردم ایران!واکنش بازیگر فیلم ضدایرانی تومیریس به اعتراضات مردم ایران!پرداخت مالیات توسط سلبریتی ها به شرط درآمد بالای 500 میلیون تومان!پرداخت مالیات توسط سلبریتی ها به شرط درآمد بالای 500 میلیون تومان!روایت شبنم قلی‌خانی از ماجرای زندگی در استرالیا و بازگشتش به ایرانروایت شبنم قلی‌خانی از ماجرای زندگی در استرالیا و بازگشتش به ایران
خوانندگی لیدی گاگا و جنیفر لوپز برای آقای رئیس جمهورخوانندگی لیدی گاگا و جنیفر لوپز برای آقای رئیس جمهورمهراد جم تحت تعقیب قرار گرفت؟مهراد جم تحت تعقیب قرار گرفت؟آغاز مجدد کنسرت‌ها با اجرای رضا بهرامآغاز مجدد کنسرت‌ها با اجرای رضا بهرامنیکی میناژ در دادگاه محکوم شدنیکی میناژ در دادگاه محکوم شدبستری شدن حامد زمانی در بیمارستان + عکسبستری شدن حامد زمانی در بیمارستان + عکسسالار عقیلی استاد دانشگاه شدسالار عقیلی استاد دانشگاه شدخبر قطعی درباره بازگشت ساسی مانکنخبر قطعی درباره بازگشت ساسی مانکنساسی مانکن در راه بازگشت به ایران؟ + عکسساسی مانکن در راه بازگشت به ایران؟ + عکسچه شد که محسن یگانه دل خارجی‌ها را ربود؟چه شد که محسن یگانه دل خارجی‌ها را ربود؟کرونا مراسم گرمی را به تعویق انداختکرونا مراسم گرمی را به تعویق انداختزندگی مشترک کیم کارداشیان و کانیه وست در پایان راهزندگی مشترک کیم کارداشیان و کانیه وست در پایان راهمحسن چاوشی: مخاطب شعرهایم یک نفر است!محسن چاوشی: مخاطب شعرهایم یک نفر است!هنرمندان تئاتر مقابل مجلس تجمع سکوت برگزار کردندهنرمندان تئاتر مقابل مجلس تجمع سکوت برگزار کردندرکوردشکنی محسن چاوشی در بازار کتابرکوردشکنی محسن چاوشی در بازار کتاباشک ریختن جنیفر لوپز در اولین کنسرت ۲۰۲۱اشک ریختن جنیفر لوپز در اولین کنسرت ۲۰۲۱حمله سلنا گومز به فیسبوک: شما مسئول مرگ هزاران انسان هستید!حمله سلنا گومز به فیسبوک: شما مسئول مرگ هزاران انسان هستید!سوپرایز جاستین بیبر برای سال نوسوپرایز جاستین بیبر برای سال نوکشف یک راز عجیب درباره مایکل جکسونکشف یک راز عجیب درباره مایکل جکسونسنگ مزار استاد شجریان نصب شد + عکسسنگ مزار استاد شجریان نصب شد + عکسواکنش رضا صادقی به شایعه ارتباط با سایت‌های شرط‌بندیواکنش رضا صادقی به شایعه ارتباط با سایت‌های شرط‌بندیرونمایی از سنگ مزار استاد شجریان + عکسرونمایی از سنگ مزار استاد شجریان + عکسانتقاد رئیس شورای شهر تهران از تخریب تابلوی شجریانانتقاد رئیس شورای شهر تهران از تخریب تابلوی شجریانواکنش وکیل شجریان به حاشیه‌هاواکنش وکیل شجریان به حاشیه‌هاواکنش رایان به تغییر نام خیابان شجریان + عکسواکنش رایان به تغییر نام خیابان شجریان + عکستغییر نام خیابان شجریان به شهید فخری‌زاده! + عکستغییر نام خیابان شجریان به شهید فخری‌زاده! + عکس
ازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کردجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کرداظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!اظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!کسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کروناکسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کرونافیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استفیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودرابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!رابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!مهاجرت علی کریمی به کانادامهاجرت علی کریمی به کاناداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خدابوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسبوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!مسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!واکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترشهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟شهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟کریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرکریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنر