Saturday, 26 September 2020|شنبه، 5 مهر، 1399|يا رب العالمين|افراد آنلاین: 66 نفر

برنامه تمرینی خانگی موثر برای قرنطینه خانگی

تاریخ انتشار: چهارشنبه، 29 مرداد، 1399 سلامت ، ورزش درمانی
+ A -

وقتی شرایطی مانند گسترش ویروس کرونا در جهان، به طور ناگهانی بروز می‌کند، هر شخصی ناخواسته از اتفاقات غیرمنتظره اطراف خود آشفته می‌شود. حتی ورزشکاران حرفه‌ای با برنامه‌های روزانه منظم نیز از این قاعده مستثنی نیستند. با این وجود در چنین روزهایی که باشگاه‌های ورزشی و مراکز تناسب اندام تعطیل شده‌اند و خروج از خانه برای ورزش کردن با رعایت فاصله ایمن اجتماعی تقریبا غیرممکن است، باید به دنبال برنامه‌های جایگزین بود تا تعادل از دست رفته به زندگی ما برگردد. در این مطلب تصمیم داریم چند اصل مهم و اولیه در رابطه با چگونگی شروع کلاس‌های آنلاین تناسب اندام در خانه را به شما معرفی کنیم. در ادامه با همراهی ما برنامه تمرینی خانگی موثر برای کسانی که در قرنطینه خانگی به سر می‌برند را بخوانید.

برنامه تمرینی خانگی موثر

این که هر شخصی برای سالم بودن در تمام دوران زندگی خود باید از لحاظ تحرک، فعال باقی بماند امری اثبات شده است. همه ما می‌دانیم که اولین و مهم‌ترین اصل سلامتی، ورزش کردن مداوم بوده و حفظ تعادل در برنامه‌های تناسب اندام از اولویت مهمی برخوردار است. دکتر «لاونا تریویک» (LaVona Traywick)، دکترای پزشکی و استادیار گروه کاردرمانی دانشگاه دانشگاه مرکزی آرکانزاس در این باره توضیح می‌دهد: هر چه سن شما بیشتر شود، سریع‌تر آمادگی جسمانی خود را از دست می‌دهید. وقتی بعد از یک وقفه زمانی ورزش کردن را دوباره شروع کنید، از بین رفتن تنش عضلات شما می‌تواند برای حداقل یک هفته طول بکشد.

همچنین در نظر داشته باشید که علاوه بر بسیاری از مزایای اثبات شده سلامتی، ورزش کردن می‌تواند به سیستم ایمنی بدن شما برای کارکرد بهتر نیز کمک کند. با توجه به شرایط فعلی، شما نیاز دارید برای حفظ سلامتی خود در خانه نیز حرکات ورزشی مخصوص خود را انجام دهید. اگر چه ممکن است ورزش کردن در اتاق نشیمن ایده جالبی به نظر نرسد؛ اما، باید بدانید که انتقال تمرینات روزانه شما به محیط خانه و تبدیل آن به یک تمرین روزمره در دوران قرنطینه، کار دشواری نیست. برای شروع برنامه تمرینی خانگی موثر و حفظ تناسب اندام ایده آل خود، به 4 نکته مهم اساسی در ادامه این مطلب توجه کنید.

1. اهداف تمرینی خود را مشخص و تنظیم کنید

کارشناسان معتقدند که شما باید در طول هفته، 150 دقیقه ورزش هوازی با شدت متوسط (نصف این مقدار در صورت تمرین شدید) انجام دهید. دو یا سه جلسه نرمش و تمرین کششی انجام دهید تا عضلات کل بدن مانند: بازوها، شانه‌ها، قفسه سینه، پشت و … درگیر شوند. همچنین فعالیت منظم تقویت تعادل را فراموش نکنید. در نظر داشته باشید که هر گونه تمرین و ورزشی، بهتر از هیچی است. پیاده‌روی سریع به عنوان یک ورزش هوازی محسوب می‌شود، در حالی که یوگا برای آرامش روحی و روانی مناسب‌تر است. همین طور برای شروع برنامه تمرینی خانگی موثر خود می‌توانید به سراغ کلاس‌ها و دوره‌های آنلاین بروید. اگر کمی حرفه‌ای‌تر هستید، دستگاه‌های ساده‌تر مانند تردمیل، دوچرخه ثابت، انواع دمبل‌ها، توپ و تجهیزات کوچک‌تر این چنینی را برای ورزش در منزل خود تهیه کنید.

2. فعالیتی را انتخاب کنید که از انجام آن لذت می‌برید

اگر چه ماندن در خانه می‌تواند انگیزه مناسبی برای سرمایه‌گذاری روی خرید تجهیزات ورزشی باشد؛ اما، مطمئن شوید دستگاهی که تهیه می‌کنید حتما همان چیزی است که شما به آن علاقه دارید و واقعا استفاده خواهید کرد. بسیاری از مردم بدون در نظر گرفتن علایق خود، مواردی را انتخاب می‌کنند که برای استفاده از آن‌ها انگیزه‌ای ندارند. برای نمونه اگر از دوچرخه سواری متنفر هستید، هرگز دوچرخه ثابت خریداری نکنید و حتما به سراغ علاقه خود بروید. این موضوع درباره کلاس‌های آنلاینی که انتخاب می‌کنید نیز صادق است. شما باید از مربی و نحوه آموزش او نیز راضی باشید تا دوره انتخابیتان نتیجه بخش باشد.

3. اعتبار دوره ورزشی انتخابی خود را بررسی کنید

برای تصمیم گیری درباره دوره‌های آنلاین خود به سراغ سایت‌های معتبر بروید و قبل از انتخاب، حتما اعتبار مربیان را بررسی کنید. به نظرات دیگران توجه کنید و ببینید کدام دوره برای شرایط شما مناسب‌ترین است. این کلاس‌ها عموما هدفمند طراحی می‌شوند تا به صورت خاص برای افراد مختلف مفید باشند. به عنوان مثال دوره‌هایی با حرکات سبک‌تر مختص افراد مسن است که توسط افراد متخصص در زمینه آمادگی جسمانی سالمندان، به طور ایده آل ساخته شده است.

4. ویژگی‌های ماهیتی و عملکردی هر حرکت ورزشی را در نظر داشته باشید

به تجهیزات مورد نیاز برای تمرینات مخصوص خود (مانند دمبل یا کش استقامت) و همچنین هزینه آن‌ها توجه کنید. هر یک از این وسیله‌ها عملکرد و هدف مخصوص به خود را دارند که شاید بعضی از آن‌ها مناسب شما نباشند. همین طور اگر تصمیم دارید دوره آنلاینی را برای آموزش خریداری کنید، قبل از پرداخت هر گونه هزینه‌ای، از مناسب بودن آن اطمینان حاصل کنید. هر تمرینی صرفا برای یک بخش از بدن شما مفید است. فراموش نکنید که در صورت انتخاب گزینه‌های نامناسب، حتی امکان آسیب زدن به سلامتی خود را نیز دارید. بنابراین همیشه قبل از نهایی کردن تصمیم خود، ویژگی‌های ماهیتی و عملکردی هر گزینه‌ای را به خوبی بررسی کنید.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

روایت مهران رجبی از کرونای زجرآورروایت مهران رجبی از کرونای زجرآوردخالت صداوسیما در سریال جیران حسن فتحی | ۹۹ فردوسی‌پور به کجا رسید؟دخالت صداوسیما در سریال جیران حسن فتحی | ۹۹ فردوسی‌پور به کجا رسید؟سام درخشانی پدر شد + عکسسام درخشانی پدر شد + عکسزمان پخش آخرین سریال سیروس گرجستانیزمان پخش آخرین سریال سیروس گرجستانیساخت فیلم جدید درباره حضرت عیسیساخت فیلم جدید درباره حضرت عیسیبیوگرافی ازگه ازپیرینچی بازیگر ترک + تصاویربیوگرافی ازگه ازپیرینچی بازیگر ترک + تصاویرماجرای مهاجرت و ازدواج الهام چرخنده از زبان خودشماجرای مهاجرت و ازدواج الهام چرخنده از زبان خودشسریال حضرت موسی به کجا رسید؟سریال حضرت موسی به کجا رسید؟مشکل گربه بهنوش طباطبایی است؟مشکل گربه بهنوش طباطبایی است؟برندگان جوایز امی سال ۲۰۲۰برندگان جوایز امی سال ۲۰۲۰شهره قمر: من تنها بازیگر مطلق سینمای ایرانمشهره قمر: من تنها بازیگر مطلق سینمای ایرانمبهنوش طباطبایی و گربه‌اش توقیف شدند!بهنوش طباطبایی و گربه‌اش توقیف شدند!واکنش یکتا ناصر و منوچهر هادی به انتقادات سعید راد از دل + عکسواکنش یکتا ناصر و منوچهر هادی به انتقادات سعید راد از دل + عکسانتقاد تند سعید راد از سریال دلانتقاد تند سعید راد از سریال دلکرونا شهره لرستانی را دست به عصا کردکرونا شهره لرستانی را دست به عصا کردتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (305)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (305)حمله شدید وحید یامین پور به رئیس صدا و سیماحمله شدید وحید یامین پور به رئیس صدا و سیماازدواج نیلوفر هوشمند بازیگر سریال لیسانسه‌ها + عکسازدواج نیلوفر هوشمند بازیگر سریال لیسانسه‌ها + عکسپیمان معادی در نقش اصلی فیلم گوین هودپیمان معادی در نقش اصلی فیلم گوین هوداوضاع جسمی مهران رجبی وخیم شد + توضیح مهران رجبیاوضاع جسمی مهران رجبی وخیم شد + توضیح مهران رجبیمهران رجبی به کرونا مبتلا شدمهران رجبی به کرونا مبتلا شدترانه علیدوستی جای پریناز ایزدیار را گرفت!ترانه علیدوستی جای پریناز ایزدیار را گرفت!شهر موش‌ها ۳ ساخته می‌شودشهر موش‌ها ۳ ساخته می‌شودمهناز افشار از سطح شهر حذف شد + عکسمهناز افشار از سطح شهر حذف شد + عکسفلور نظری: بازیگران مطلقه پیشنهادهای بیشتری دارند!فلور نظری: بازیگران مطلقه پیشنهادهای بیشتری دارند!
بهانه کیم کارداشیان برای جدایی از همسرشبهانه کیم کارداشیان برای جدایی از همسرشخبر تازه از سلامت شجریان در آستانه ۸۰ سالگیخبر تازه از سلامت شجریان در آستانه ۸۰ سالگیبهرام نازمهر خواننده پاپ ایرانی بر اثر کرونا درگذشتبهرام نازمهر خواننده پاپ ایرانی بر اثر کرونا درگذشتکانیه وست اعلام کرد به تیلور سوئیفت کمک خواهد کرد!کانیه وست اعلام کرد به تیلور سوئیفت کمک خواهد کرد!توییت جدید کانیه وست طرفدارانش را نگران کرد!توییت جدید کانیه وست طرفدارانش را نگران کرد!ماجرای کشف حجاب در خودروی امید نعمتی خواننده گروه پالت + عکسماجرای کشف حجاب در خودروی امید نعمتی خواننده گروه پالت + عکسمانی رهنما از صداوسیما حذف شد | پس لرزه مهاجرت آقای خواننده و همسرشمانی رهنما از صداوسیما حذف شد | پس لرزه مهاجرت آقای خواننده و همسرشدرخواست ندا یاسی از محمد رضا فروتن درباره تکذیب تغییر جنسیت!درخواست ندا یاسی از محمد رضا فروتن درباره تکذیب تغییر جنسیت!بیانیه‌ جمعی از شاگردان آیدین آغداشلوبیانیه‌ جمعی از شاگردان آیدین آغداشلوادعای روزنامه کیهان: این خواننده‌ها پول مردم را بالا کشیده‌اند!ادعای روزنامه کیهان: این خواننده‌ها پول مردم را بالا کشیده‌اند!پخش صدای خواننده زن از مناره‌های مسجد جنجال به پا کردپخش صدای خواننده زن از مناره‌های مسجد جنجال به پا کردمانی رهنما پس از مهاجرت از ایران: ایران خسته کننده است و آینده ای ندارد!مانی رهنما پس از مهاجرت از ایران: ایران خسته کننده است و آینده ای ندارد!وضعیت سلامت شجریان در منزل چگونه است؟وضعیت سلامت شجریان در منزل چگونه است؟سریال اتهامات تجاوز جنسی به محسن نامجو رسید و او هم تکذیب کردسریال اتهامات تجاوز جنسی به محسن نامجو رسید و او هم تکذیب کردکیتی پری مادر شدکیتی پری مادر شدلاله صبوری، آیدین آغداشلو را به آزار جنسی متهم کرد!لاله صبوری، آیدین آغداشلو را به آزار جنسی متهم کرد!آیدین آغداشلو: هر نوع تحمیل جنسی را محکوم میکنمآیدین آغداشلو: هر نوع تحمیل جنسی را محکوم میکنممحمدرضا شجریان راهی منزل شدمحمدرضا شجریان راهی منزل شدانتقاد مجری تلویزیون از محسن چاوشی + واکنش تند محسن چاوشیانتقاد مجری تلویزیون از محسن چاوشی + واکنش تند محسن چاوشیمحمدرضا شجریان هوشیار شدمحمدرضا شجریان هوشیار شدخبر خوش از شجریان در آستانه تولد ۸۰ سالگیخبر خوش از شجریان در آستانه تولد ۸۰ سالگیزمان ترخیص شجریان از بیمارستان اعلام شدزمان ترخیص شجریان از بیمارستان اعلام شدخبر نویدبخش و تازه از وضعیت شجریانخبر نویدبخش و تازه از وضعیت شجریانمحمدرضا شجریان دیگر نمی‌تواند آواز بخواندمحمدرضا شجریان دیگر نمی‌تواند آواز بخواندتازه‌ترین خبرها از شجریان به روایت پزشک معالجشتازه‌ترین خبرها از شجریان به روایت پزشک معالجش
فیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استفیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودرابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!رابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!مهاجرت علی کریمی به کانادامهاجرت علی کریمی به کاناداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خدابوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسبوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!مسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!واکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترشهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟شهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟کریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرکریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرآپارتمان رویایی رونالدو در ایتالیا + عکسآپارتمان رویایی رونالدو در ایتالیا + عکسمهدی قائدی؛ غول کوچولوی فوتبال ایرانمهدی قائدی؛ غول کوچولوی فوتبال ایرانهالک ایرانی در برابر هالک برزیلی؛ سجاد غریبی برای اولین مبارزه خود وارد رینگ می‌شودهالک ایرانی در برابر هالک برزیلی؛ سجاد غریبی برای اولین مبارزه خود وارد رینگ می‌شوددیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرندیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرنانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوزانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوز