Sunday, 27 September 2020|يکشنبه، 6 مهر، 1399|يا ذاالجلال و الاکرام|افراد آنلاین: 62 نفر

انتقاد مجری تلویزیون از محسن چاوشی + واکنش تند محسن چاوشی

تاریخ انتشار: يکشنبه، 2 شهريور، 1399 سینما، هنرمندان و ورزشکاران ، هنرمندان ایران
+ A -

انتقاد تند مجری تلویزیون از محسن چاوشی: کمر به نابودی خود بسته‌ای!

مجری تلویزیون که منتقد شعر نوشتن محسن چاوشی است درباره قطعه جدید این خواننده با نام "حسین" یادداشت نوشت.

محمدرضا یزدانپرست، روزنامه‌نگار و مجری تلویزیون بعد از انتشار تک‌آهنگ "حسین"(ع) به مناسبت آغاز محرم به محسن چاوشی نامه نوشت.

متن یادداشت یزدانپرست که در اعتمادآنلاین منتشر شده به شرح زیر است: 

محسن‌خان چاوشی! چه کسی اینگونه کمر به نابودی خودش می‌بندد؟!

کدام شورای شعر و موسیقی به این متن فاجعه، مجوز انتشار داده‌ است؟

شاعران آئینی و عاشورایی! چرا ساکت‌اید؟

محسن‌خان چاوشی! شما را به احترام همین ماه محرم که به مناسبتش، آهنگ حسین(ع) را منتشر کرده‌اید سوگند می‌دهم با شعر، آن هم شعر آئینی و عاشورایی چنین نکنید!

محسن‌خان چاوشی! پیداست تازه قافیه را تا حدودی یاد گرفته‌اید اما همچنان شعری(!!) که مثلا سروده و خوانده‌اید، فاجعه است!

کمتر کسی را می‌توان سراغ گرفت که اینگونه مجدانه و پرتلاش، کمر به نابودی خودش بسته باشد و تیشه بردارد تا ریشه خود را بزند. لجبازیِ معناداری که در سرودن و شاعری کردن دارید، خاصه وقتی اصرار دارید آنها را بخوانید و نام خود را به عنوان شاعر، پای آنها بنویسید، شاید باید مخاطب یا منتقد علاقه‌مند را آنقدر دلزده و دل‌آزرده کند که با خود بگوید "وقتی اینگونه بر موضع اشتباهش پای می‌فشارد، قلم را زمین بگذار و نگو و ننویس! بیکاری؟ چه فایده؟" اما آنقدر درباره آنچه می‌نویسید و به عنوان شعر، منتشر می‌کنید، می‌نویسم تا جایی... روزی... وقتی... ثابت شود اینها از سرِ علاقه و جدی گرفتن شعر و ادبیات و خود شماست، حال آنکه خوب می‌دانید مخاطبان و طرفداران جدی با چند آهنگ پرت‌وپلای اخیر، چقدر از پیگیری شما، دلسردند و بی‌تعارف، بسیاری‌شان بی‌خیال شما شده‌اند و با خود می‌گویند "بگذار اینها را بخواند. بگذار خیال کند اینها شعر است. بگذار به اسم "تجربه‌"، هر لاطائلاتی را منتشر کند!"

برخلاف متن آهنگ‌های "شرح الف" و "او" که جدا از اشکالات متعدد نحوی و محتوایی و تالیفی و وزنی، در قافیه هم فاجعه‌بار بود، در متن آهنگ "حسین"(ع) پیداست حداقل قافیه را یاد گرفته‌اید و تا حدودی رعایت کرده‌اید. مشخص است فهمیده‌اید نفس و قفس و دادرس و نورس و... می‌توانند قافیه شوند، اما فاجعه آنجاست که "مزارِ خُلَّص"(!!!) هم با اینها قافیه شده! خداوکیلی یعنی چه؟ مزار خُلّص کجاست؟ در چه عوالمی کشف‌اش کرده‌اید و آن را ساخته‌اید؟ شوخی می‌کنید با ما؟ با جغرافیای عرفانی شوخی دارید؟ زبان فارسی و عربی برایتان بازیچه شده؟ توهمِ "ترکیب‌سازی" زده‌اید؟ این مزار را در عالم لامکان دیده‌اید؟ احدی پیش از انتشار، از شما نپرسید این چیست؟ یعنی چه؟ اصلا کجا هست؟ می‌شود به آنجا رفت؟ یا خودتان فقط می‌توانید بروید؟ نکند منظورتان مزار خلاص‌شدن بوده؟ یا مزار پاک؟

شروع نوشته از زبان امام حسین(ع) است خطاب به برادرشان یا برعکس؟! "از دور، ندا داد برادر/ بردند سر و دست و تنم را/ بستند به‌ناحق، ره حق را/ کُشتند گلوی نفسم را". دست، یادآور رشادت و شهادت عباس(ع) است و گلو، یادآور اباعبدالله. بماند که بند اول قافیه ندارد، اما بند دوم (دستی که بدادی به خدایت/ دستان خدا بود، بریدند/ آن دست ببُرّد سر هر را/ خشکانده همه کار و کسم را) اصلاً معلوم نیست گفت‌وگوی چه کسی با چه کسی است! "آن دست ببُرّد سرِ هر را"، یعنی چه؟ "هر" چیست؟ کدام دست، خشکانده همه کار و کس چه کسی را؟ مصرع آخر، اصلا معنا و فحوای توهین‌آمیز دارد!

خلاصه عبارات بی‌معنی در نوشته شما که با هیچ معیاری نمی‌توان نام "شعر" بر آن نهاد، طبق معمول، فراوان و فراوان و فراوان است. مثلا "آن ذبح، خیالش که بریده‌ست/ اما به زمین، هرزه‌ی خود را" یعنی چه؟ "لبخند نیامد به لبانم/ از فتنه گردن به جرس‌ها" یعنی چه؟ "رو ترش کنم اهل هوس را/ عباس بداند عبسم را" یعنی چه؟

آقای محسن‌خان چاوشی! نکنید! با خودتان اینگونه نکنید! با خودتان می‌کنید، بکنید، با شعر اینگونه نکنید!

شما را به همین ماه محرم که به مناسبت شروعش، آهنگ حسین را منتشر کرده‌اید قسم می‌دهم با شعر، آن هم با شعر آئینی و عاشورایی چنین نکنید! به شاعری علاقه دارید؟ بسیار خوب، شاعر که شدید، شعرهایتان را بخوانید! شعرهای ناب عاشورایی و رضوی و علوی و فاطمی و... تا دل‌تان بخواهد داریم!

البته از شما که دیگر ظاهرا نباید توقع خاصی داشته باشیم، اما واقعا کدام شورای شعر و موسیقی به این آهنگ که محتوایی عاشورایی دارد، با متن ترانه‌ای تا این حد پُراشکال، بی‌معنی‌، اهانت‌آمیز و سخیف، مجوز انتشار داده‌اند؟ یک نفر جواب نمی‌دهد؟ نکند می‌دانید "مزارِ خُلّص" کجاست؟! به ما هم بگوئید.

واکنش تند محسن چاوشی به انتقاد مجری تلویزیون/ تیشه به ریشه خود زدن سگش شرف دارد به تیشه‌ای که ریشه مردم را!

محسن چاوشی در واکنش به سه یادداشت انتقادآمیز از یک مجری و روزنامه‌نگار نوشت: از کسی که در قاعده و قانون تحمیلی ارتزاق می‌کند بیشتر از این انتظار نمی‌رود.

پس از سه نقد تند و تیز از محمدرضا یزدانپرست، مجری و روزنامه‌نگار، سرانجام محسن چاوشی واکنش نشان داد، واکنشی به تندی واکنش این خواننده به صحبت‌های مهشید حامدی، همسر ابی که جنجال‌های زیادی را به وجود آورد. 

یادداشتی از محمدرضا یزدانپرست را منتشر کردیم که در آن یزدانپرست به تندی از شعر قطعه "حسین" محسن چاوشی انتقاد کرده بود. این یادداشت اکنون از سوی چاوشی بی پاسخ نمانده است.

​در متن جوابیه‌ای که چاوشی آن را از طریق ادمین صفحاتش در فضای مجازی منتشر کرده، آمده است: 

"از چارچوب رنگ‌ها نامه‌ای سر گشاده

به بنده !!!؟؟؟

از کسی که در قاعده و قانون تحمیلی ارتزاق می‌کند

بیشتر از این انتظار نمی‌رود

تیشه به ریشه خود زدن سگش شرف دارد

به تیشه‌ای که ریشه مردم را ...

من می‌دانم چه می‌کنم

تو هم بدان چه ‌می‌گویی!

من قاعده و قانون می‌شکنم و صد البته قفسم را

تو نیز فکر کن به شکستن چارچوبت...

یا حق

محسن چاوشی"

همچنین قطعه "حسین" که چاوشی به مناسبت محرم آن را منتشر کرده است نیز از این لینک قابل دریافت است. 

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (306)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (306)کنایه محسن تنابنده به خبر خوش رئیس‌جمهور + عکسکنایه محسن تنابنده به خبر خوش رئیس‌جمهور + عکسیارا شهیدی به لایو اکشن پیترپن پیوستیارا شهیدی به لایو اکشن پیترپن پیوستگلوی سوشانت سینگ را فشار داده و او را خفه کرده‌اند!گلوی سوشانت سینگ را فشار داده و او را خفه کرده‌اند!رهام هادیان خواننده ماکان بند به کرونا مبتلا شدرهام هادیان خواننده ماکان بند به کرونا مبتلا شددیا میرزا، بازیگر سلام بمبئی تحت تعقیب قرار گرفت!دیا میرزا، بازیگر سلام بمبئی تحت تعقیب قرار گرفت!روایت مهران رجبی از کرونای زجرآورروایت مهران رجبی از کرونای زجرآوردخالت صداوسیما در سریال جیران حسن فتحی | ۹۹ فردوسی‌پور به کجا رسید؟دخالت صداوسیما در سریال جیران حسن فتحی | ۹۹ فردوسی‌پور به کجا رسید؟سام درخشانی پدر شد + عکسسام درخشانی پدر شد + عکسزمان پخش آخرین سریال سیروس گرجستانیزمان پخش آخرین سریال سیروس گرجستانیساخت فیلم جدید درباره حضرت عیسیساخت فیلم جدید درباره حضرت عیسیبیوگرافی ازگه ازپیرینچی بازیگر ترک + تصاویربیوگرافی ازگه ازپیرینچی بازیگر ترک + تصاویرماجرای مهاجرت و ازدواج الهام چرخنده از زبان خودشماجرای مهاجرت و ازدواج الهام چرخنده از زبان خودشسریال حضرت موسی به کجا رسید؟سریال حضرت موسی به کجا رسید؟مشکل گربه بهنوش طباطبایی است؟مشکل گربه بهنوش طباطبایی است؟برندگان جوایز امی سال ۲۰۲۰برندگان جوایز امی سال ۲۰۲۰شهره قمر: من تنها بازیگر مطلق سینمای ایرانمشهره قمر: من تنها بازیگر مطلق سینمای ایرانمبهنوش طباطبایی و گربه‌اش توقیف شدند!بهنوش طباطبایی و گربه‌اش توقیف شدند!واکنش یکتا ناصر و منوچهر هادی به انتقادات سعید راد از دل + عکسواکنش یکتا ناصر و منوچهر هادی به انتقادات سعید راد از دل + عکسانتقاد تند سعید راد از سریال دلانتقاد تند سعید راد از سریال دلکرونا شهره لرستانی را دست به عصا کردکرونا شهره لرستانی را دست به عصا کردتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (305)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (305)حمله شدید وحید یامین پور به رئیس صدا و سیماحمله شدید وحید یامین پور به رئیس صدا و سیماازدواج نیلوفر هوشمند بازیگر سریال لیسانسه‌ها + عکسازدواج نیلوفر هوشمند بازیگر سریال لیسانسه‌ها + عکسپیمان معادی در نقش اصلی فیلم گوین هودپیمان معادی در نقش اصلی فیلم گوین هود
بهانه کیم کارداشیان برای جدایی از همسرشبهانه کیم کارداشیان برای جدایی از همسرشخبر تازه از سلامت شجریان در آستانه ۸۰ سالگیخبر تازه از سلامت شجریان در آستانه ۸۰ سالگیبهرام نازمهر خواننده پاپ ایرانی بر اثر کرونا درگذشتبهرام نازمهر خواننده پاپ ایرانی بر اثر کرونا درگذشتکانیه وست اعلام کرد به تیلور سوئیفت کمک خواهد کرد!کانیه وست اعلام کرد به تیلور سوئیفت کمک خواهد کرد!توییت جدید کانیه وست طرفدارانش را نگران کرد!توییت جدید کانیه وست طرفدارانش را نگران کرد!ماجرای کشف حجاب در خودروی امید نعمتی خواننده گروه پالت + عکسماجرای کشف حجاب در خودروی امید نعمتی خواننده گروه پالت + عکسمانی رهنما از صداوسیما حذف شد | پس لرزه مهاجرت آقای خواننده و همسرشمانی رهنما از صداوسیما حذف شد | پس لرزه مهاجرت آقای خواننده و همسرشدرخواست ندا یاسی از محمد رضا فروتن درباره تکذیب تغییر جنسیت!درخواست ندا یاسی از محمد رضا فروتن درباره تکذیب تغییر جنسیت!بیانیه‌ جمعی از شاگردان آیدین آغداشلوبیانیه‌ جمعی از شاگردان آیدین آغداشلوادعای روزنامه کیهان: این خواننده‌ها پول مردم را بالا کشیده‌اند!ادعای روزنامه کیهان: این خواننده‌ها پول مردم را بالا کشیده‌اند!پخش صدای خواننده زن از مناره‌های مسجد جنجال به پا کردپخش صدای خواننده زن از مناره‌های مسجد جنجال به پا کردمانی رهنما پس از مهاجرت از ایران: ایران خسته کننده است و آینده ای ندارد!مانی رهنما پس از مهاجرت از ایران: ایران خسته کننده است و آینده ای ندارد!وضعیت سلامت شجریان در منزل چگونه است؟وضعیت سلامت شجریان در منزل چگونه است؟سریال اتهامات تجاوز جنسی به محسن نامجو رسید و او هم تکذیب کردسریال اتهامات تجاوز جنسی به محسن نامجو رسید و او هم تکذیب کردکیتی پری مادر شدکیتی پری مادر شدلاله صبوری، آیدین آغداشلو را به آزار جنسی متهم کرد!لاله صبوری، آیدین آغداشلو را به آزار جنسی متهم کرد!آیدین آغداشلو: هر نوع تحمیل جنسی را محکوم میکنمآیدین آغداشلو: هر نوع تحمیل جنسی را محکوم میکنممحمدرضا شجریان راهی منزل شدمحمدرضا شجریان راهی منزل شدانتقاد مجری تلویزیون از محسن چاوشی + واکنش تند محسن چاوشیانتقاد مجری تلویزیون از محسن چاوشی + واکنش تند محسن چاوشیمحمدرضا شجریان هوشیار شدمحمدرضا شجریان هوشیار شدخبر خوش از شجریان در آستانه تولد ۸۰ سالگیخبر خوش از شجریان در آستانه تولد ۸۰ سالگیزمان ترخیص شجریان از بیمارستان اعلام شدزمان ترخیص شجریان از بیمارستان اعلام شدخبر نویدبخش و تازه از وضعیت شجریانخبر نویدبخش و تازه از وضعیت شجریانمحمدرضا شجریان دیگر نمی‌تواند آواز بخواندمحمدرضا شجریان دیگر نمی‌تواند آواز بخواندتازه‌ترین خبرها از شجریان به روایت پزشک معالجشتازه‌ترین خبرها از شجریان به روایت پزشک معالجش
فیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استفیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودرابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!رابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!مهاجرت علی کریمی به کانادامهاجرت علی کریمی به کاناداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خدابوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسبوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!مسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!واکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترشهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟شهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟کریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرکریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرآپارتمان رویایی رونالدو در ایتالیا + عکسآپارتمان رویایی رونالدو در ایتالیا + عکسمهدی قائدی؛ غول کوچولوی فوتبال ایرانمهدی قائدی؛ غول کوچولوی فوتبال ایرانهالک ایرانی در برابر هالک برزیلی؛ سجاد غریبی برای اولین مبارزه خود وارد رینگ می‌شودهالک ایرانی در برابر هالک برزیلی؛ سجاد غریبی برای اولین مبارزه خود وارد رینگ می‌شوددیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرندیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرنانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوزانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوز