Sunday, 20 September 2020|يکشنبه، 30 شهريور، 1399|يا ذاالجلال و الاکرام|افراد آنلاین: 59 نفر

مروری بر گذشته

طرز تهیه کشک بادمجان
طرز تهیه کشک بادمجان
کنایه الناز شاکردوست به مشکلات اقتصادی + عکس
کنایه الناز شاکردوست به مشکلات اقتصادی + عکس
تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (304)
تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (304)
مانی رهنما از صداوسیما حذف شد | پس لرزه مهاجرت آقای خواننده و همسرش
مانی رهنما از صداوسیما حذف شد | پس لرزه مهاجرت آقای خواننده و همسرش
لیگ قهرمانان آسیا - هفته سوم مرحله گروهی | شهرخودرو 0 - شباب الاهلی 1
لیگ قهرمانان آسیا - هفته سوم مرحله گروهی | شهرخودرو 0 - شباب الاهلی 1
عصبانیت برانکو از اقدام عجیب باشگاه پرسپولیس
عصبانیت برانکو از اقدام عجیب باشگاه پرسپولیس
زیباترین دختران دوقلو با طرفداران میلیونی + تصاویر
زیباترین دختران دوقلو با طرفداران میلیونی + تصاویر
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 24 شهریور 1399
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 24 شهریور 1399
آشینا سای، بازیگر مشهور ژاپنی در 36 سالگی خودکشی کرد
آشینا سای، بازیگر مشهور ژاپنی در 36 سالگی خودکشی کرد
توییت جدید کانیه وست طرفدارانش را نگران کرد!
توییت جدید کانیه وست طرفدارانش را نگران کرد!
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 20 شهریور 1399
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 20 شهریور 1399
فال روزانه – 22 شهریور 1399
فال روزانه – 22 شهریور 1399
آدم فضایی های زهره نشین؟ کشف نشانه های حیات در سیاره زهره
آدم فضایی های زهره نشین؟ کشف نشانه های حیات در سیاره زهره
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 26 شهریور 1399
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 26 شهریور 1399
مقایسه قدرت خرید خودرو در ایران با دیگر کشورهای جهان
مقایسه قدرت خرید خودرو در ایران با دیگر کشورهای جهان
هشتگ‌ها راهی برای رسیدن صدای هوادار به مدیران
هشتگ‌ها راهی برای رسیدن صدای هوادار به مدیران
پیشخوان روزنامه ها – 24 شهریور 1399
پیشخوان روزنامه ها – 24 شهریور 1399
آرایش برنزه؛ بایدها و نبایدها
آرایش برنزه؛ بایدها و نبایدها
مهران رجبی به کرونا مبتلا شد
مهران رجبی به کرونا مبتلا شد
رابطه جدید برد پیت با یک زن متاهل!
رابطه جدید برد پیت با یک زن متاهل!

عصاره گل خرزهره هیچ تأثیری در درمان کرونا ندارد

تاریخ انتشار: يکشنبه، 2 شهريور، 1399 سلامت ، طب سنتی
+ A -

عصاره‌ی گیاه خوش‌رنگ و لعاب گل خرزهره که اخیرا به‌عنوان داروی کووید ۱۹ مطرح شده، بسیار سمی و کشنده است و هیچ شواهدی دال بر تأثیر آن بر درمان کووید ۱۹ در دست نیست.

مایک لیندل، مدیر اجرایی شرک مای‌پیلو (My Pillow) ادعا می‌کند اوﻟﺌﺎﻧﺪرﻳﻦ درمانی معجزه‌آسا برای کووید ۱۹ است. اما هیچ مطالعه‌ای نشان نداده است که این ماده بی‌خطر یا مؤثر است و درختچه‌ای که این ترکیب از آن حاصل می‌شود، سمی است.

ادعاهای اثبات‌نشده‌ی مسئولان شرکت مای‌پیلو دانشمندان را نگران کرده است. هیچ مطالعه‌ای، بی‌خطر بودن یا اثربخشی اوﻟﺌﺎﻧﺪرﻳﻦ در درمان کرونا را نشان نداده است. مشخص نیست که درمان ادعاشده چه دوزهایی خواهد داشت؛ اما به‌گفته‌ی کارشناسان، حتی خوردن تکه‌ی کوچکی از این درختچه‌ی سمی که ترکیب مذکور از آن مشتق می‌شود، می‌تواند موجب مرگ شود.

اوﻟﺌﺎﻧﺪرﻳﻦ از گیاه خرزهره به دست می‌آید که درختچه‌ی مدیترانه‌ای گلداری است که در مناظر فراوان بوده و مسئول بسیاری از موارد مسمومیت‌های تصادفی است. دکتر کاساندرا لیا کوآو متخصص مردم‌گیاه‌شناسی پزشکی در دانشگاه اموری گفت اوﻟﺌﺎﻧﺪرﻳﻦ ماده‌ی شیمیایی است که موجب مرگبار بودن گیاه می‌شود. خوردن هر بخشی از گیاه (یا حتی خوردن حلزونی که قبلا برگ‌های آن گیاه را جویده است) می‌تواند موجب نامنظمی ضربان قلب و مرگ انسان‌ها و حیوانات شود.

چرا باید کسی فکر کند اوﻟﺌﺎﻧﺪرﻳﻦ می‌تواند درمانی برای کووید ۱۹ باشد؟

غیرعادی نیست که حتی گیاهان سمی به‌عنوان درمانی برای بیماری‌ها مورد توجه قرار گیرند. برای مثال، رابرت هارود، استاد دانشگاه متدیست جنوبی پتانسیل اوﻟﺌﺎﻧﺪرﻳﻦ را برای مبارزه با نوعی سرطان خون مورد مطالعه قرار داده است. با‌این‌حال، دکتر هارود گفت که استفاده از اوﻟﺌﺎﻧﺪرﻳﻦ برای درمان ویروس کرونا هنوز چیزی بیش از یک ایده‌ای جذاب نیست.

مؤسسه پژوهش پزشکی بیماری‌های عفونی ارتش آمریکا در ماه مه، آزمایشی را برای تعیین این موضوع که آیا اوﻟﺌﺎﻧﺪرﻳﻦ می‌تواند عفونت ویروس کرونا را در سلول‌ها متوقف کند، انجام داد. به‌گفته‌ی لوری سالواتوره، سخنگوی فرماندهی توسعه و تحقیقات پزشکی ارتش، نتایج غیرقطعی بودند و آژانس تصمیم گرفت پژوهش در این زمینه را متوقف کند.

در مطالعه‌ی سلولی دیگری که هنوز در مجله‌ای علمی منتشر نشده است، دو کارمند شرکت فونیکس بیوتکنولوژی نقش دارند. شرکت مذکور در سن‌آنتونیوی ایالت تگزاس قرار دارد و آقای لیندل از سهام‌داران آن است. براساس وب‌سایت شرکت، آن‌ها ۲۰ سال گذشته را صرف مطالعه‌ی مزایای سلامتی اوﻟﺌﺎﻧﺪرﻳﻦ کرده‌اند. این مطالعه نشان داد که اوﻟﺌﺎﻧﺪرﻳﻦ در آزمایشگاه می‌تواند ویروس کرونا را در سلول‌های میمون مهار کند. اما این آزمایش‌ها که در شرایط آزمایشگاهی انجام می‌شوند، اطلاعات زیادی دراختیار ما قرار نمی‌دهند. اسکات ویور، ویروس‌شناس شاخه پزشکی دانشگاه تگزاس در گلوستون و یکی از نویسندگان مطالعه گفت: «آزمایش ترکیبات ضدویروس‌ روی سلول‌ها مرحله‌ی اول است و نتایج امیدوارکننده باید با آزمایش‌های حیوانی دنبال شود. داروهای زیادی وجود دارند که در آزما‌یش‌های آزمایشگاهی اولیه امیدوارکننده به‌نظر می‌رسند؛ اما بعدا به دلایل مختلفی شکست می‌خورند.»

دکتر ملیسا هالیدی گیتینگر متخصص زهرشناسی و استاد دانشکده پزشکی دانشگاه اموری گفت که مطالعه‌ی سلولی انجام‌شده سوالاتی درمورد ایمنی دارو ایجاد می‌کند. حتی مقدار ۰/۰۲ میکروگرم در میلی‌لیتر اوﻟﺌﺎﻧﺪرﻳﻦ می‌تواند کشنده باشد. این مطالعه مقداری را برای افراد پیشنهاد نمی‌کند؛ اما برخی از آزمایش‌های آزمایشگاهی شامل غلظت‌هایی بوده‌اند که به میران قابل‌توجهی بالاتر از این حد بوده است.

آقای لیندل در مصاحبه با سی‌ان‌ان بارها بیان داشت که در مطالعه‌ای روی هزار نفر نشان داده شده است که اوﻟﺌﺎﻧﺪرﻳﻦ بی‌خطر است. اما هیچ مطالعه‌ی شناخته شده‌ای درمورد بی‌خطر بودن اوﻟﺌﺎﻧﺪرﻳﻦ به‌عنوان درمانی برای ویروس کرونا یا هر چیز دیگری در چنین گروه بزرگی انجام نشده است. اندرو ویتنی، نایب رئیس و مدیر شرکت فونیکس بیوتکنولوژی با اشاره به اینکه آقای لیندل موضوع را درست بیان نکرده است، گفت: «شرکتی برای هزار بیمار سرطانی در هندوراس دارویی حاوی اوﻟﺌﺎﻧﺪرﻳﻦ را براساس روش دلسوزانه تهیه کرد.» این یک مطالعه‌ی کنترل‌شده نبود.

آقای ویتنی اظهار داشت وی متقاعد شده است که اوﻟﺌﺎﻧﺪرﻳﻦ می‌تواند به‌طور بی‌خطری ویروس کرونا را درمان کند زیرا دو کارآزمایی پیشین که هر دو از ترکیب شرکت فونیکس استفاده کردند، نشان دادند این ترکیب می‌تواند به‌طور بی‌خطر بیماران سرطانی را درمان کند. اگرچه مطالعات یادشده کوچک بودند و هر کدام شامل ۵۰ نفر می‌شدند و اثربخشی دارو را اثبات نکردند. با‌این‌حال آقای ویتنی گفت به‌علت داده‌های قانع‌کننده در انسان‌ها، او کاملا اطمینان دارد که اوﻟﺌﺎﻧﺪرﻳﻦ در درمان عفونت ویروس کرونا مؤثر است. او گفت هنوز برای گفتن جزئیات خیلی زود است اما به مطالعه‌ای اشاره کرد که به‌وسیله‌ی دکتر کیم دان متخصص بیماری‌های داخلی به‌طور خصوصی در هیوستون انجام شده است.

مطالعه‌ی دکتر دان یک کارآزمایی بالینی کنترل‌شده‌ی دقیق نبود. دکتر دان در مصاحبه‌ای بیان داشت که شرکت فونیکس بیوتکنولوژی حدود ۲۰۰ نمونه از مکملی با مقادیر بسیار کم اوﻟﺌﺎﻧﺪرﻳﻦ را مهیا کرده است تا به حدود ۸۰ نفر که یا به عفونت کرونا مبتلا بوده یا با افراد عفونی زندگی می‌کردند، داده شود. او گفت از دانشجویان رشته‌ی پزشکی خواسته شد تا به کمک مشاوران مؤسسه‌ی شول اثر آن را روی سیستم ایمنی داوطلبان بررسی کنند. دکتر دان گفت من هنوز نمی‌دانم آن‌ها چه چیزی پیدا کردند و افزود تاکنون عوارض جانبی مشاهده نشده است.

آیا فونیکس بیوتکنولوژی می‌تواند اوﻟﺌﺎﻧﺪرﻳﻦ را به‌عنوان مکمل بدون نسخه بفروشد؟

آقای ویتنی امیدوار است که فونیکس بیوتکنولوژی بتواند دارو را در بین مبتلایان به ویروس کرونا در بیمارستان‌ها آزمایش کند. او همچنین به‌دنبال فروش این عصاره به‌عنوان یک مکمل رژیمی بدون نسخه است. ویتامین‌ها، قرص‌های لاغری، ملاتونین و دیگر مکمل‌های رژیمی نیازی ندارند که فرایند بازبینی آزمایش داروی سازمان غذا و دارو را بگذرانند. اگر فونیکس بیوتکنولوژی این محصول را بدون نسخه بفروشد، نباید روی آن از برچسب درمان کووید ۱۹ استفاده کند. اما دانشمندان به‌خصوص باتوجه‌به ارتباطات شرکت با دولت ترامپ، هنوز نگران هستند که مردم باور کنند که ترکیب مذکور در درمان کرونا مؤثر است.

البته این اولین‌بار نیست که آقای لیندل به‌خاطر اغراق درمورد شایستگی علمی یک محصول مورد انتقاد قرار می‌گیرد. پیش از این، شرکت او ادعا کرده بود که بالشت‌هایی دارد که می‌تواند بی‌خوابی و آپنه خواب را درمان کند درحالی‌که مشخص شد این ادعاها بی‌اساس بوده است. مطالعه‌ای که آن‌ها با استناد به آن درمورد بالش‌های خود ادعا می‌کردند، از کنترل دارونما استفاده نکرده بود و ازنظر علمی مورد بازبینی قرار نگرفته بود. شواهدی وجود نداشت که نشان دهد بالش‌های آقای لیندل می‌تواند اختلالات خواب را درمان کند.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

انتقاد تند سعید راد از سریال دلانتقاد تند سعید راد از سریال دلکرونا شهره لرستانی را دست به عصا کردکرونا شهره لرستانی را دست به عصا کردتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (305)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (305)حمله شدید وحید یامین پور به رئیس صدا و سیماحمله شدید وحید یامین پور به رئیس صدا و سیماازدواج نیلوفر هوشمند بازیگر سریال لیسانسه‌ها + عکسازدواج نیلوفر هوشمند بازیگر سریال لیسانسه‌ها + عکسپیمان معادی در نقش اصلی فیلم گوین هودپیمان معادی در نقش اصلی فیلم گوین هوداوضاع جسمی مهران رجبی وخیم شد + توضیح مهران رجبیاوضاع جسمی مهران رجبی وخیم شد + توضیح مهران رجبیمهران رجبی به کرونا مبتلا شدمهران رجبی به کرونا مبتلا شدترانه علیدوستی جای پریناز ایزدیار را گرفت!ترانه علیدوستی جای پریناز ایزدیار را گرفت!شهر موش‌ها ۳ ساخته می‌شودشهر موش‌ها ۳ ساخته می‌شودمهناز افشار از سطح شهر حذف شد + عکسمهناز افشار از سطح شهر حذف شد + عکسفلور نظری: بازیگران مطلقه پیشنهادهای بیشتری دارند!فلور نظری: بازیگران مطلقه پیشنهادهای بیشتری دارند!مرگ سه بازیگر ۳۶ ساله در سه روز متوالیمرگ سه بازیگر ۳۶ ساله در سه روز متوالیانصراف عجیب شیوا خنیاگر از بازی در یک سریال!انصراف عجیب شیوا خنیاگر از بازی در یک سریال!کنایه الناز شاکردوست به مشکلات اقتصادی + عکسکنایه الناز شاکردوست به مشکلات اقتصادی + عکسآشینا سای، بازیگر مشهور ژاپنی در 36 سالگی خودکشی کردآشینا سای، بازیگر مشهور ژاپنی در 36 سالگی خودکشی کردآکشی کومار: به صورت روزانه ادرار گاو می نوشم!آکشی کومار: به صورت روزانه ادرار گاو می نوشم!سریال جاسوسی امنیتی خانه امن متوقف شد | ابهام در پخش سریالسریال جاسوسی امنیتی خانه امن متوقف شد | ابهام در پخش سریالحاتمی‌کیا فیلم سردار سلیمانی را می‌سازد؟ + عکسحاتمی‌کیا فیلم سردار سلیمانی را می‌سازد؟ + عکسماجرای حمله با قمه به دختر مهراب قاسم‌خانی + عکسماجرای حمله با قمه به دختر مهراب قاسم‌خانی + عکسنادر سلیمانی بازیگری که پرنده‌ها را آزاد می‌کند!نادر سلیمانی بازیگری که پرنده‌ها را آزاد می‌کند!بازیگران زن ترک و آلمانی در هولیای ایرانی + عکسبازیگران زن ترک و آلمانی در هولیای ایرانی + عکسشمیلا شیرزاد دختر دستفروش متروی تهران ستاره جشنواره ونیز شد!شمیلا شیرزاد دختر دستفروش متروی تهران ستاره جشنواره ونیز شد!حمله شدید روزنامه وطن امروز به حامد بهدادحمله شدید روزنامه وطن امروز به حامد بهدادروح الله زمانی بازیگر نوجوان ایرانی ستاره درخشان ونیز شدروح الله زمانی بازیگر نوجوان ایرانی ستاره درخشان ونیز شد
کانیه وست اعلام کرد به تیلور سوئیفت کمک خواهد کرد!کانیه وست اعلام کرد به تیلور سوئیفت کمک خواهد کرد!توییت جدید کانیه وست طرفدارانش را نگران کرد!توییت جدید کانیه وست طرفدارانش را نگران کرد!ماجرای کشف حجاب در خودروی امید نعمتی خواننده گروه پالت + عکسماجرای کشف حجاب در خودروی امید نعمتی خواننده گروه پالت + عکسمانی رهنما از صداوسیما حذف شد | پس لرزه مهاجرت آقای خواننده و همسرشمانی رهنما از صداوسیما حذف شد | پس لرزه مهاجرت آقای خواننده و همسرشدرخواست ندا یاسی از محمد رضا فروتن درباره تکذیب تغییر جنسیت!درخواست ندا یاسی از محمد رضا فروتن درباره تکذیب تغییر جنسیت!بیانیه‌ جمعی از شاگردان آیدین آغداشلوبیانیه‌ جمعی از شاگردان آیدین آغداشلوادعای روزنامه کیهان: این خواننده‌ها پول مردم را بالا کشیده‌اند!ادعای روزنامه کیهان: این خواننده‌ها پول مردم را بالا کشیده‌اند!پخش صدای خواننده زن از مناره‌های مسجد جنجال به پا کردپخش صدای خواننده زن از مناره‌های مسجد جنجال به پا کردمانی رهنما پس از مهاجرت از ایران: ایران خسته کننده است و آینده ای ندارد!مانی رهنما پس از مهاجرت از ایران: ایران خسته کننده است و آینده ای ندارد!وضعیت سلامت شجریان در منزل چگونه است؟وضعیت سلامت شجریان در منزل چگونه است؟سریال اتهامات تجاوز جنسی به محسن نامجو رسید و او هم تکذیب کردسریال اتهامات تجاوز جنسی به محسن نامجو رسید و او هم تکذیب کردکیتی پری مادر شدکیتی پری مادر شدلاله صبوری، آیدین آغداشلو را به آزار جنسی متهم کرد!لاله صبوری، آیدین آغداشلو را به آزار جنسی متهم کرد!آیدین آغداشلو: هر نوع تحمیل جنسی را محکوم میکنمآیدین آغداشلو: هر نوع تحمیل جنسی را محکوم میکنممحمدرضا شجریان راهی منزل شدمحمدرضا شجریان راهی منزل شدانتقاد مجری تلویزیون از محسن چاوشی + واکنش تند محسن چاوشیانتقاد مجری تلویزیون از محسن چاوشی + واکنش تند محسن چاوشیمحمدرضا شجریان هوشیار شدمحمدرضا شجریان هوشیار شدخبر خوش از شجریان در آستانه تولد ۸۰ سالگیخبر خوش از شجریان در آستانه تولد ۸۰ سالگیزمان ترخیص شجریان از بیمارستان اعلام شدزمان ترخیص شجریان از بیمارستان اعلام شدخبر نویدبخش و تازه از وضعیت شجریانخبر نویدبخش و تازه از وضعیت شجریانمحمدرضا شجریان دیگر نمی‌تواند آواز بخواندمحمدرضا شجریان دیگر نمی‌تواند آواز بخواندتازه‌ترین خبرها از شجریان به روایت پزشک معالجشتازه‌ترین خبرها از شجریان به روایت پزشک معالجششجریان در وضعیت نامساعد جسمی قرار داردشجریان در وضعیت نامساعد جسمی قرار داردمرگ مغزی محمدرضا شجریان صحت دارد؟مرگ مغزی محمدرضا شجریان صحت دارد؟کابوسی که هواداران شجریان را رها نمی‌کندکابوسی که هواداران شجریان را رها نمی‌کند
فیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استفیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودرابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!رابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!مهاجرت علی کریمی به کانادامهاجرت علی کریمی به کاناداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خدابوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسبوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!مسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!واکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترشهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟شهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟کریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرکریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرآپارتمان رویایی رونالدو در ایتالیا + عکسآپارتمان رویایی رونالدو در ایتالیا + عکسمهدی قائدی؛ غول کوچولوی فوتبال ایرانمهدی قائدی؛ غول کوچولوی فوتبال ایرانهالک ایرانی در برابر هالک برزیلی؛ سجاد غریبی برای اولین مبارزه خود وارد رینگ می‌شودهالک ایرانی در برابر هالک برزیلی؛ سجاد غریبی برای اولین مبارزه خود وارد رینگ می‌شوددیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرندیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرنانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوزانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوز