Friday, 25 September 2020|جمعه، 4 مهر، 1399|اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم|افراد آنلاین: 50 نفر

مروری بر گذشته

سریال اتهامات تجاوز جنسی به محسن نامجو رسید و او هم تکذیب کرد

تاریخ انتشار: يکشنبه، 9 شهريور، 1399 سینما، هنرمندان و ورزشکاران ، هنرمندان ایران
+ A -

سریال اتهامات و ادعاهایی مبنی بر آزار و اذیت جنسی و تجاوز به زنان ایران که توسط مدعیان و قربانیان تجاوز جنسی در فضای مجازی در هفته های اخیر با انتشار ادعاهایی علیه کیوان امام وردی، دانش آموخته باستان شناسی دانشگاه تهران آغاز شده بود، اکنون وارد فاز جدید شده است.

چندی پیش، سارا امت علی، خبرنگار سابق خبرگزاری میراث فرهنگی در تهران مدعی شده بود که ۱۴ سال پیش، آیدین آغداشلو، نقاش مطرح ایرانی در دفترش در خیابان سهروردی شمالی تهران به او تعرض کرده است. موضوعی که منجر به انتشار بیانیه آیدین آغداشلو شد و ایشان ضمن بی پروا خطاب کردن این ادعا و تکذیب مطالب مطرح شده توسط سارا امت علی، حق خود را مبنی بر شکایت از شبکه تلویزیونی ایران اینترشنال محفوظ دانست.

واکنش ها بر سر ادعاهای سارا امت علی و شماری از هنرجویان سابق آیدین آغداشلو درباره تجاوز جنسی این هنرمند به آن ها همچنان ادامه دارد. دیشب یکی از کاربران توییتر ایران، با انتشار متنی مدعی شد که محسن نامجو، خواننده ایرانی مقیم خارج از کشور، هفت سال پیش به وی تجاوز کرده است.

ادعاهای این کاربر ناشناس توییتر نیز ساعاتی پیش با واکنش محسن نامجو روبرو شد. محسن نامجو که در سریال مدعیان و قربانیان تجاوز جنسی قرار گرفته است، با انتشار ویدیویی در اینستاگرامش، ادعاهای مطرح شده را تکذیب کرد. نوع بیان و گفتار محسن نامجو در واکنش به ادعای فردی که مدعی است که قربانی تجاوز جنسی محسن نامجو قرار گرفته، با واکنش های متفاوتی از سوی هواداران و منتقدان این خواننده همراه شده است.

پانیدا خواننده ایرانی مقیم خارج از کشور نیز اعلام کرده که مورد آزار و اذیت جنسی محسن نامجو قرار گرفته است. محسن نامجو، متولد ۱۴ اسفند سال ۱۳۵۴ در تربت جام، آهنگساز و خواننده و نوازنده و ترانه سرای ایرانی است که مدتی است در آمریکا سکونت دارد و تا پیش از کرونا، کنسرت هایی در آمریکای شمالی برگزار می کرد. اولین آلبوم او ترنج نام دارد که سال ۲۰۰۷ میلادی منتشر شد و تا کنون ده ها آلبوم منتشر کرده که «مطنطن» در سال ۲۰۲۰ جدید ترین محصول اوست.

تصویر پست توییتری کاربری ناشناس که مدعی است که قربانی تجاوز جنسی محسن نامجو در خارج از کشور در زمانی که در خواب بوده قرار گرفته است

محسن نامجو در پیام ویدویی ۶ دقیقه و ۳۴ ثانیه ای خود در پاسخ به ادعای فردی که خود را قربانی تجاوز جنسی محسن نامجو در چند سال پیش خطاب کرده گفته که پس از شنیدن ادعاهای کاربر ناشناس توییتر، قصد پاسخ فوری داشته اما تصمیم گرفته پس از گذشت چند روز، پاسخ بدهد.

پست اینستاگرامی محسن نامجو در واکنش به اتهامات تجاوز جنسی مطرح شده توسط شماری از کاربران توییتر

محسن نامجو در پیام ویدیویی گفته که پس از گذشت چند روز از انتشار ادعای یک کاربر ناشناس در توییتر مبنی بر تجاوز جنسی وی به این شخص، چند روز سکوت کرده تا پاسخ او، با احساسات نباشد.

محسن نامجو گفته که اتهامات، مربوط به زمان اخیر نیست و به سالیان قبل بازمیگردد و ایشان در همان زمان نیز اتهامات وارد شده را رد کرده است. ایشان در این ویدیو میگوید که بعضی از شنوندگان دفاعیه ویدیویی محسن نامجو، حرف های وی را باور و برخی نیز آن ها را باور نمی کنند و کاری هم از دست ایشان بر نمی آید.

محسن نامجو در ویدیو گفته است که در در فضای مجازی و دادگاه قضاوت عمومی، نه قاضی وجود دارد، نه وکیل وجود دارد و نه مدعیان، مدرک و سند رو می کنند و با هویت های ناشناس، سابقه چهره های مختلف را مخدوش می کنند. او اضافه می کند که در سیستم قضایی آمریکا که زنان و اقلیت ها و مهاجرین را در بعضی موارد در برابر قانون، شهروند درجه دو می داند، حداقل از منظر دیدگاه نظری، متهم تا جرمش اثبات نشده است، بی گناه است.

محسن نامجو گفته که اتهامات زده شده مربوط به هفت سال پیش است که معروفیت و موقعیت محسن نامجو طبق اذعان ایشان، به اندازه حالا نبوده است. این گفتار محسن نامجو، واکنش های گسترده ای را در میان منتقدان وی و حامیان قربانیان تجاوز جنسی به دنبال داشته است.

محسن نامجو در بخشی از پیام ویدویی خود به انتشار دهندگان اتهامات تجاوز جنسی وی به بعضی زنان در آمریکا، هشدار می دهد که با انتشار چنین شایعاتی، کمک زیادی به شنیده نشدن حرف کسانی می کنید که قربانیان واقعی تجاوز جنسی هستند و اینجریان افشاگری تجاوز جنسی را به حاشیه می کشانید.

کاربری به نام MAHI، در تاریخ ۲۶ آگوست ۲۰۲۰ میلادی با انتشار پستی در توییتر، مدعی شد که محسن نامجو وی را در خانه دوستش مورد تعرض جنسی قرار داده است و سپس او و دوستش، محسن را از خانه اش بیرون کرده است و مراتب را به پلیس اعلام کرده است.

این کاربر ناشناس توییتری که مدعی است، قربانی تعرض جنسی محسن نامجو قرار گرفته، اعلام کرده که سابقه آشنایی قبلی با محسن نامجو را نداشته اما دوستان مشترکی با این خواننده داشته است. این کاربر ناشناس توییتر، از هشتگ #METOO و #METOOIRAN که در هفته های اخیر از هشتگ های محبوب منتقدان، حامیان و مدعیان آزار و اذیت جنسی مردان و زنان در توییتر است، برای دیده شدن بهتر و بیشتر پست جنجالی خود استفاده کرده است.

روی این ۲ هشتگ، هزاران پست درباره روایت های مدعیان و قربانیان تجاوز جنسی در سراسر جهان به اشتراک گذاشته شده است.

صفحه اینستاگرام محسن نامجو بیش از ۳۰۰ هزار دنبال کننده دارد و پست ویدیویی او در واکنش به اتهامات تعرض جنسی، بیش از ۳۰۰ هزار بار دیده شده و با هزاران کامنت هواداران و حامیان قربانیان تجاوز جنسی همراه شده است.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

روایت مهران رجبی از کرونای زجرآورروایت مهران رجبی از کرونای زجرآوردخالت صداوسیما در سریال جیران حسن فتحی | ۹۹ فردوسی‌پور به کجا رسید؟دخالت صداوسیما در سریال جیران حسن فتحی | ۹۹ فردوسی‌پور به کجا رسید؟سام درخشانی پدر شد + عکسسام درخشانی پدر شد + عکسزمان پخش آخرین سریال سیروس گرجستانیزمان پخش آخرین سریال سیروس گرجستانیساخت فیلم جدید درباره حضرت عیسیساخت فیلم جدید درباره حضرت عیسیبیوگرافی ازگه ازپیرینچی بازیگر ترک + تصاویربیوگرافی ازگه ازپیرینچی بازیگر ترک + تصاویرماجرای مهاجرت و ازدواج الهام چرخنده از زبان خودشماجرای مهاجرت و ازدواج الهام چرخنده از زبان خودشسریال حضرت موسی به کجا رسید؟سریال حضرت موسی به کجا رسید؟مشکل گربه بهنوش طباطبایی است؟مشکل گربه بهنوش طباطبایی است؟برندگان جوایز امی سال ۲۰۲۰برندگان جوایز امی سال ۲۰۲۰شهره قمر: من تنها بازیگر مطلق سینمای ایرانمشهره قمر: من تنها بازیگر مطلق سینمای ایرانمبهنوش طباطبایی و گربه‌اش توقیف شدند!بهنوش طباطبایی و گربه‌اش توقیف شدند!واکنش یکتا ناصر و منوچهر هادی به انتقادات سعید راد از دل + عکسواکنش یکتا ناصر و منوچهر هادی به انتقادات سعید راد از دل + عکسانتقاد تند سعید راد از سریال دلانتقاد تند سعید راد از سریال دلکرونا شهره لرستانی را دست به عصا کردکرونا شهره لرستانی را دست به عصا کردتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (305)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (305)حمله شدید وحید یامین پور به رئیس صدا و سیماحمله شدید وحید یامین پور به رئیس صدا و سیماازدواج نیلوفر هوشمند بازیگر سریال لیسانسه‌ها + عکسازدواج نیلوفر هوشمند بازیگر سریال لیسانسه‌ها + عکسپیمان معادی در نقش اصلی فیلم گوین هودپیمان معادی در نقش اصلی فیلم گوین هوداوضاع جسمی مهران رجبی وخیم شد + توضیح مهران رجبیاوضاع جسمی مهران رجبی وخیم شد + توضیح مهران رجبیمهران رجبی به کرونا مبتلا شدمهران رجبی به کرونا مبتلا شدترانه علیدوستی جای پریناز ایزدیار را گرفت!ترانه علیدوستی جای پریناز ایزدیار را گرفت!شهر موش‌ها ۳ ساخته می‌شودشهر موش‌ها ۳ ساخته می‌شودمهناز افشار از سطح شهر حذف شد + عکسمهناز افشار از سطح شهر حذف شد + عکسفلور نظری: بازیگران مطلقه پیشنهادهای بیشتری دارند!فلور نظری: بازیگران مطلقه پیشنهادهای بیشتری دارند!
بهانه کیم کارداشیان برای جدایی از همسرشبهانه کیم کارداشیان برای جدایی از همسرشخبر تازه از سلامت شجریان در آستانه ۸۰ سالگیخبر تازه از سلامت شجریان در آستانه ۸۰ سالگیبهرام نازمهر خواننده پاپ ایرانی بر اثر کرونا درگذشتبهرام نازمهر خواننده پاپ ایرانی بر اثر کرونا درگذشتکانیه وست اعلام کرد به تیلور سوئیفت کمک خواهد کرد!کانیه وست اعلام کرد به تیلور سوئیفت کمک خواهد کرد!توییت جدید کانیه وست طرفدارانش را نگران کرد!توییت جدید کانیه وست طرفدارانش را نگران کرد!ماجرای کشف حجاب در خودروی امید نعمتی خواننده گروه پالت + عکسماجرای کشف حجاب در خودروی امید نعمتی خواننده گروه پالت + عکسمانی رهنما از صداوسیما حذف شد | پس لرزه مهاجرت آقای خواننده و همسرشمانی رهنما از صداوسیما حذف شد | پس لرزه مهاجرت آقای خواننده و همسرشدرخواست ندا یاسی از محمد رضا فروتن درباره تکذیب تغییر جنسیت!درخواست ندا یاسی از محمد رضا فروتن درباره تکذیب تغییر جنسیت!بیانیه‌ جمعی از شاگردان آیدین آغداشلوبیانیه‌ جمعی از شاگردان آیدین آغداشلوادعای روزنامه کیهان: این خواننده‌ها پول مردم را بالا کشیده‌اند!ادعای روزنامه کیهان: این خواننده‌ها پول مردم را بالا کشیده‌اند!پخش صدای خواننده زن از مناره‌های مسجد جنجال به پا کردپخش صدای خواننده زن از مناره‌های مسجد جنجال به پا کردمانی رهنما پس از مهاجرت از ایران: ایران خسته کننده است و آینده ای ندارد!مانی رهنما پس از مهاجرت از ایران: ایران خسته کننده است و آینده ای ندارد!وضعیت سلامت شجریان در منزل چگونه است؟وضعیت سلامت شجریان در منزل چگونه است؟سریال اتهامات تجاوز جنسی به محسن نامجو رسید و او هم تکذیب کردسریال اتهامات تجاوز جنسی به محسن نامجو رسید و او هم تکذیب کردکیتی پری مادر شدکیتی پری مادر شدلاله صبوری، آیدین آغداشلو را به آزار جنسی متهم کرد!لاله صبوری، آیدین آغداشلو را به آزار جنسی متهم کرد!آیدین آغداشلو: هر نوع تحمیل جنسی را محکوم میکنمآیدین آغداشلو: هر نوع تحمیل جنسی را محکوم میکنممحمدرضا شجریان راهی منزل شدمحمدرضا شجریان راهی منزل شدانتقاد مجری تلویزیون از محسن چاوشی + واکنش تند محسن چاوشیانتقاد مجری تلویزیون از محسن چاوشی + واکنش تند محسن چاوشیمحمدرضا شجریان هوشیار شدمحمدرضا شجریان هوشیار شدخبر خوش از شجریان در آستانه تولد ۸۰ سالگیخبر خوش از شجریان در آستانه تولد ۸۰ سالگیزمان ترخیص شجریان از بیمارستان اعلام شدزمان ترخیص شجریان از بیمارستان اعلام شدخبر نویدبخش و تازه از وضعیت شجریانخبر نویدبخش و تازه از وضعیت شجریانمحمدرضا شجریان دیگر نمی‌تواند آواز بخواندمحمدرضا شجریان دیگر نمی‌تواند آواز بخواندتازه‌ترین خبرها از شجریان به روایت پزشک معالجشتازه‌ترین خبرها از شجریان به روایت پزشک معالجش
فیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استفیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودرابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!رابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!مهاجرت علی کریمی به کانادامهاجرت علی کریمی به کاناداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خدابوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسبوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!مسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!واکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترشهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟شهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟کریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرکریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرآپارتمان رویایی رونالدو در ایتالیا + عکسآپارتمان رویایی رونالدو در ایتالیا + عکسمهدی قائدی؛ غول کوچولوی فوتبال ایرانمهدی قائدی؛ غول کوچولوی فوتبال ایرانهالک ایرانی در برابر هالک برزیلی؛ سجاد غریبی برای اولین مبارزه خود وارد رینگ می‌شودهالک ایرانی در برابر هالک برزیلی؛ سجاد غریبی برای اولین مبارزه خود وارد رینگ می‌شوددیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرندیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرنانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوزانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوز