Saturday, 31 October 2020|شنبه، 10 آبان، 1399|يا رب العالمين|افراد آنلاین: 69 نفر

مروری بر گذشته

ریحانه پارسا افشاگری می‌کند!
ریحانه پارسا افشاگری می‌کند!
فال روزانه – 30 مهر 1399
فال روزانه – 30 مهر 1399
مرفاوی: بازیکنان جدید باید بدانند به چه تیم مهمی آمده‌اند
مرفاوی: بازیکنان جدید باید بدانند به چه تیم مهمی آمده‌اند
مجلس آب پاکی را روی دست هواداران پرسپولیس ریخت
مجلس آب پاکی را روی دست هواداران پرسپولیس ریخت
فصل هفتم برنامه خندوانه ساخته می‌شود
فصل هفتم برنامه خندوانه ساخته می‌شود
واکنش دبیرکل یونسکو به درگذشت خسروی آواز ایران
واکنش دبیرکل یونسکو به درگذشت خسروی آواز ایران
پیشخوان روزنامه ها – 5 آبان 1399
پیشخوان روزنامه ها – 5 آبان 1399
تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (310)
تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (310)
آیفون ۱۲ با قیمت نجومی به بازار ایران آمد
آیفون ۱۲ با قیمت نجومی به بازار ایران آمد
قلعه‌نویی: در مورد استقلال 2 کتاب حرف دارم
قلعه‌نویی: در مورد استقلال 2 کتاب حرف دارم
ادعاهای عجیب از ریحانا، کیتی پری، گرانده و سایر ستاره‌ها
ادعاهای عجیب از ریحانا، کیتی پری، گرانده و سایر ستاره‌ها
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 7 آبان 1399
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 7 آبان 1399
ویروس کرونا باعث پیری مغز و کاهش ضریب هوشی می‌شود
ویروس کرونا باعث پیری مغز و کاهش ضریب هوشی می‌شود
کتک کاری خونین دختر آبادانی در شهرک پالایشگاه
کتک کاری خونین دختر آبادانی در شهرک پالایشگاه
تصاویر برهنهٔ جعلی بیش از ۱۰۰،۰۰۰ زن در تلگرام
تصاویر برهنهٔ جعلی بیش از ۱۰۰،۰۰۰ زن در تلگرام
کریم اکبری بر اثر کرونا درگذشت
کریم اکبری بر اثر کرونا درگذشت
امیر کاظمی کمدین لیسانسه ها هم کرونا گرفت + عکس
امیر کاظمی کمدین لیسانسه ها هم کرونا گرفت + عکس
جزییات مرگ مهرداد سپهری در زمان بازداشت توسط پلیس مشهد
جزییات مرگ مهرداد سپهری در زمان بازداشت توسط پلیس مشهد
فال روزانه – 6 آبان 1399
فال روزانه – 6 آبان 1399
پایان مبارزه محمدرضا گلزار با کرونا + عکس
پایان مبارزه محمدرضا گلزار با کرونا + عکس

۷ سال با دولت تدبیر و امید؛ از شهریور ۹۲ تا شهریور ۹۹

تاریخ انتشار: سه شنبه، 1 مهر، 1399 اخبار ، اخبار سیاسی
+ A -

حسن روحانی که بهار سال ۱۳۹۲ با شعار دولت تدبیر و امید و با علامت کلید به جمع نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمد، توانست با رای بالایی گوی سبقت را از رقبای اصولگرای خود گرفته و در انتخابات سال ۹۲ و انتخابات سال ۹۶ به پیروزی برسد. در هر دو بار، اسحاق جهانگیری را معاون اول کرد و ظریف در وزارت خارجه ماند، برادرش روانه زندان شد و انتصاب های داماد و دختر و خانه‌اش جنجالی شدند.

تیم اقتصادی دولت تدبیر و امید تا کنون بارها دستخوش جابجایی شده است و در ماه های پایانی دولت دوازدهم، ماه ها است که وزارت صمت، وزارت کلیدی دولت تدبیر و امید، وزیر ندارد. حسن روحانی پس از آنکه رئیس جمهور بعد محمود احمدی نژاد شد، تلاش کرد هجمه بین المللی علیه ایران را با فتح برجام کاهش دهد که با خروج ترامپ از برجام و وضعیت لجام گسیخته در نظام پولی و بانکی و ارزی کشور، ایران با مشکلات اقتصادی گسترده ای مواجه شد که آثارش تا همین امروز ادامه دارد و باید حداقل تا شهریور ۱۴۰۰ شمسی که دولت سیزدهم سر کار می آید، صبر کرد.

بسیاری گمان میکردند دوران احمدی نژاد، تلخ ترین روزگار اقتصادی و سیاسی کشور پس از انقلاب است. اما با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و افزایش قیمت ارز از دو هزار و اندی به ۲۸ هزار تومان در ۷ سال، روزهای خوش دولت احمدی نژاد به خاطره ها پیوست. . . .

شهریور تلخ از ۹۲ تا ۹۹

از شهریور ۹۲ تا شهریور ۹۹، ۷ سال فوق العاده سخت بر مردم ایران گذشت. بسیاری از سرمایه ها از کشور خارج شد و روند خروج سرمایه همچنان ادامه دارد. مهاجرت نخبگان، نیروهای ماهر واستعدادهای کشور در ۷ سال اخیر روند صعودی داشته وامیدواریم در عرصه داخلی و بین المللی در نیمه دوم سال ۹۹، شاهد تغییرات با اهمیتی باشیم تا ثبات به زندگی ایرانیان بازگردد.

در شهریور ۹۲ قیمت هر متر مربع مسکن در تهران حدود ۳ میلیون و ۸۹۹ هزار تومان بود که در شهریور ۹۹ به بالای ۲۳ میلیون تومان رسید تا آرزوی خانه دار شدن برای خیلی از تهرانی ها، ماندگار شود.

در شهریور ۹۲ قیمت هر دلار آمریکا ۲۹۰۰ تومان که در شهریور ۹۹ به ۲۷۰۰۰ تومان رسید. ظرف ۷ سال دولت تدبیر وامید، قیمت دلار ۸۲۹ درصد افزایش یافت.

قیمت هر یورو نیز در ۷ سال اخیر ۷۰۰ درصد رشد کرد. قیمت هر دستگاه خودرو پراید ۱۱۱ در شهریور ۹۲، ۱۷ میلیون تومان بود که در شهریور ۹۹ به ۱۱۲ میلیون تومان رسید. کسی فکر نمیکرد در ایران، خودرویی که به قاتل متحرک شناخته می شود، با ۵۴۰ درصد افزایش برسد.

قیمت هر سکه طلا در شهریور ۹۲ به ۹۲۰ هزار تومان رسید که این رقم در شهریور ۹۹، از ۱۳ میلیون تومان گذشت. افزایش ۱۳۱۱ درصدی سکه طلا در ۷ سال دولت تدبیر و امید، گروه قلیلی را میلیاردر و سبب رشد فزاینده قیمت ها در بازارهای موازی شد.

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در شهریور ۹۲ حدود ۹۴ هزار و ۵۰۰ تومان بود که در شهریور ۹۹ به ۱ میلیون و ۲۲۶ هزار تومان رسید. بیش از ۱۱۹۷ درصد رشد. شاخص کل بورس ایران در شهریور ۹۲ ۶۱ هزار و ۷۰۷ واحد بود که این رقم در تابستان ۹۹ به ۲ میلیون واحد رسید و در شهریور ۹۹ به ۱ میلیون و ۵۳۳ هزار واحد رسید.

شاخص کل بورس در ۷ سال دولت روحانی ۲۴۸۵ درصد رشد کرد که بیشترین رشد در میان بازارهای موازی بود.

روند منحنی شاخص بورس ایران در یک دهه اخیر را مشاهده می کنید که به روند رشد خود در دولت روحانی ادامه داد و از سال ۱۴۰۰ نیز به سمت فتح ۸ میلیون واحدی حرکت می کند

قیمت کالاهای اساسی هم از شهریور ۹۲ تا شهریور ۹۹ به قدری بالا رفته است که زندگی عادی را برای بسیاری از هموطنان در ۳۱ استان کشور سخت کرده است. دولت قصد دارد با یارانه کالایی از اواخر مهر ماه به ۶۰ میلیون نفر، بخشی از هزینه ها را جبران کند. قرار است به ۲۰ میلیون نفر که هیچ درآمدی ندارند، ماهانه ۱۲۰ هزار تومان یارانه کالایی و به ۴۰ میلیون نفر ماهی ۶۰ هزار تومان یارانه کالایی تعلق بگیرد.

فعلا بازار ایران تا ۱۳ آبان که زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری امریکا است، با افزایش قیمت دلار و طلا و نوسانات بورس همراه است و گارد دفاعی دارد. باید منتظر ماند تا ببینیم دست پخت آخر دولت روحانی برای ملت در آخرین ماه های قرن چهاردهم هجری شمسی چیست. سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ شمسی برگزار می شود.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

سیاست تلویزیون برای کاهش فشارها بر روی میثاقیسیاست تلویزیون برای کاهش فشارها بر روی میثاقیکریم اکبری بر اثر کرونا درگذشتکریم اکبری بر اثر کرونا درگذشتازدواج ناگهانی جنیفر لوپز با یک ستاره!ازدواج ناگهانی جنیفر لوپز با یک ستاره!واکنش اشکان اشتیاق به شایعه مهاجرتشواکنش اشکان اشتیاق به شایعه مهاجرتشرابطه ریحانه پارسا و محسن افشانی، جنجال تازه ملکه و سلطان حاشیه ایران!رابطه ریحانه پارسا و محسن افشانی، جنجال تازه ملکه و سلطان حاشیه ایران!پایان مبارزه محمدرضا گلزار با کرونا + عکسپایان مبارزه محمدرضا گلزار با کرونا + عکسجم ییلماز و سرنای ساریکایا جدا شدندجم ییلماز و سرنای ساریکایا جدا شدندروبه رویی ناخواسته آصلی انور با همسر سابقشروبه رویی ناخواسته آصلی انور با همسر سابقشپایان سه سریال ترکی کبوتر و عشق در طبقه زیر شیروانی و زندگی جدیدپایان سه سریال ترکی کبوتر و عشق در طبقه زیر شیروانی و زندگی جدیدتغییرات در فصل چهارم بچه مهندس | کارگردان سریال عوض شدتغییرات در فصل چهارم بچه مهندس | کارگردان سریال عوض شدحمله شهره قمر به سحر قریشی: ننگ بر هنربند افغانی تبار!حمله شهره قمر به سحر قریشی: ننگ بر هنربند افغانی تبار!فصل هفتم برنامه خندوانه ساخته می‌شودفصل هفتم برنامه خندوانه ساخته می‌شودرضا میرکریمی کارگردان ایرانی کرونا گرفترضا میرکریمی کارگردان ایرانی کرونا گرفتداستان رابطه ریحانه پارسا با پویان مختاریداستان رابطه ریحانه پارسا با پویان مختاریعوامل ایرانی و ترکیه‌ای فیلم مست عشق دو بیانیه برعلیه یکدیگر منتشر کردندعوامل ایرانی و ترکیه‌ای فیلم مست عشق دو بیانیه برعلیه یکدیگر منتشر کردندتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (310)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (310)ریحانه پارسا افشاگری می‌کند!ریحانه پارسا افشاگری می‌کند!حمله دوباره سحر زکریا به مهران مدیری و تهدید به افشاگریحمله دوباره سحر زکریا به مهران مدیری و تهدید به افشاگریمهران مدیری شلوغ تر از همیشه/ میلیونر شدن به جای برنامه دورهمیمهران مدیری شلوغ تر از همیشه/ میلیونر شدن به جای برنامه دورهمیواکنش کارگردان مست عشق به اخبار اکران این فیلمواکنش کارگردان مست عشق به اخبار اکران این فیلمچرا سلبریتی ها ازدواج نمی کنند؟چرا سلبریتی ها ازدواج نمی کنند؟خبر خوش درباره محمد رضا گلزارخبر خوش درباره محمد رضا گلزارهنرمندان سوژه اول یک دادگاه چندین میلیارد تومانی!هنرمندان سوژه اول یک دادگاه چندین میلیارد تومانی!امیر کاظمی کمدین لیسانسه ها هم کرونا گرفت + عکسامیر کاظمی کمدین لیسانسه ها هم کرونا گرفت + عکسواکنش دبیرکل یونسکو به درگذشت خسروی آواز ایرانواکنش دبیرکل یونسکو به درگذشت خسروی آواز ایران
شوخی ادل خواننده با کاهش وزن شدیدششوخی ادل خواننده با کاهش وزن شدیدشمهراد جم به دام سایت‌های شرط‌بندی افتاده است؟مهراد جم به دام سایت‌های شرط‌بندی افتاده است؟حمله مسعود جهانی به مهراد جمحمله مسعود جهانی به مهراد جمادعاهای عجیب از ریحانا، کیتی پری، گرانده و سایر ستاره‌هاادعاهای عجیب از ریحانا، کیتی پری، گرانده و سایر ستاره‌هااولین عکس ها از مهاجرت مهراد جماولین عکس ها از مهاجرت مهراد جماعتراض تند هانا کامکار خواننده و بازیگر به صداوسیما: انگار با هنر دشمن‌اند!اعتراض تند هانا کامکار خواننده و بازیگر به صداوسیما: انگار با هنر دشمن‌اند!افشای رابطه دنیا جهانبخت با مهراد جمافشای رابطه دنیا جهانبخت با مهراد جمتیتر نیویورک تایمز: شجریان، محترم برای ملت ممنوعه از سوی دولتتیتر نیویورک تایمز: شجریان، محترم برای ملت ممنوعه از سوی دولتخبر تازه از وضعیت خواننده ماکان بند پس از درگیری با کروناخبر تازه از وضعیت خواننده ماکان بند پس از درگیری با کرونامهدی مدرس مهاجرت کردمهدی مدرس مهاجرت کردادل ستاره دنیای موسیقی مجری شدادل ستاره دنیای موسیقی مجری شدمدال جهانی وایپو به استاد شجریان اهدا شدمدال جهانی وایپو به استاد شجریان اهدا شداولین آلبوم پارسا خائف در راه است + تاریخ انتشاراولین آلبوم پارسا خائف در راه است + تاریخ انتشارمراسم گرامیداشت استاد شجریان چرا لغو شد؟ + عکسمراسم گرامیداشت استاد شجریان چرا لغو شد؟ + عکسمغضوب تلویزیون، محبوب مردم/ مشکل صداوسیما با شجریان و فردوسی‌پور چیست؟مغضوب تلویزیون، محبوب مردم/ مشکل صداوسیما با شجریان و فردوسی‌پور چیست؟حامد همایون کرونا گرفت + عکسحامد همایون کرونا گرفت + عکسصحبت‌های بی بی رکسا درمورد پارتنر ایرانی‌اشصحبت‌های بی بی رکسا درمورد پارتنر ایرانی‌اشتجلیل روزنامه هفت صبح از همایون شجریانتجلیل روزنامه هفت صبح از همایون شجریانمشهد صاحب خیابان شجریان شدمشهد صاحب خیابان شجریان شدسخنان محمود کریمی علیه شجریان صحت دارد؟سخنان محمود کریمی علیه شجریان صحت دارد؟خاکسپاری شبانه استاد شجریان صحت دارد؟خاکسپاری شبانه استاد شجریان صحت دارد؟خیابان شجریان روبروی آرامگاه حافظخیابان شجریان روبروی آرامگاه حافظواکنش خشک تلویزیون به درگذشت استاد شجریانواکنش خشک تلویزیون به درگذشت استاد شجریانچرا برای فوت شجریان عزای عمومی اعلام نشد؟چرا برای فوت شجریان عزای عمومی اعلام نشد؟خاکسپاری استاد شجریان جمعه یا شنبه؟/ پاسخ مژگان شجریانخاکسپاری استاد شجریان جمعه یا شنبه؟/ پاسخ مژگان شجریان
جان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کردجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کرداظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!اظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!کسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کروناکسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کرونافیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استفیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودرابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!رابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!مهاجرت علی کریمی به کانادامهاجرت علی کریمی به کاناداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خدابوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسبوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!مسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!واکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترشهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟شهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟کریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرکریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرآپارتمان رویایی رونالدو در ایتالیا + عکسآپارتمان رویایی رونالدو در ایتالیا + عکسمهدی قائدی؛ غول کوچولوی فوتبال ایرانمهدی قائدی؛ غول کوچولوی فوتبال ایران