Friday, 30 October 2020|جمعه، 9 آبان، 1399|اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم|افراد آنلاین: 58 نفر

مروری بر گذشته

مجلس آب پاکی را روی دست هواداران پرسپولیس ریخت
مجلس آب پاکی را روی دست هواداران پرسپولیس ریخت
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 30 مهر 1399
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 30 مهر 1399
غرق شدن خانواده پناهجویان ایرانی در کانال مانش
غرق شدن خانواده پناهجویان ایرانی در کانال مانش
جم ییلماز و سرنای ساریکایا جدا شدند
جم ییلماز و سرنای ساریکایا جدا شدند
پیشخوان روزنامه ها – 1 آبان 1399
پیشخوان روزنامه ها – 1 آبان 1399
قالیباف: در جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم
قالیباف: در جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم
چند ترفند آرایشی برای سفید نشان دادن دندان ها
چند ترفند آرایشی برای سفید نشان دادن دندان ها
غیبت مشکوک محمدرضا احمدی در شبکه سه!
غیبت مشکوک محمدرضا احمدی در شبکه سه!
شوخی ادل خواننده با کاهش وزن شدیدش
شوخی ادل خواننده با کاهش وزن شدیدش
پست تهدیدآمیز منسوب به مهدی رسول پناه برای مربیان پرسپولیس [تکذیب شد]
پست تهدیدآمیز منسوب به مهدی رسول پناه برای مربیان پرسپولیس [تکذیب شد]
امیر کاظمی کمدین لیسانسه ها هم کرونا گرفت + عکس
امیر کاظمی کمدین لیسانسه ها هم کرونا گرفت + عکس
کفش‌های بیلی آیلیش جنجال به پا کرد + عکس
کفش‌های بیلی آیلیش جنجال به پا کرد + عکس
نقد فیلم گیلدا
نقد فیلم گیلدا
خلاقیت هنرمند هندی در عکاسی از غروب خورشید
خلاقیت هنرمند هندی در عکاسی از غروب خورشید
مهران مدیری شلوغ تر از همیشه/ میلیونر شدن به جای برنامه دورهمی
مهران مدیری شلوغ تر از همیشه/ میلیونر شدن به جای برنامه دورهمی
فهرست تازه‌ترین توصیه های کووید ۱۹ مرکز CDC آمریکا منتشر شد
فهرست تازه‌ترین توصیه های کووید ۱۹ مرکز CDC آمریکا منتشر شد
پیشخوان روزنامه ها – 30 مهر 1399
پیشخوان روزنامه ها – 30 مهر 1399
ریحانه پارسا افشاگری می‌کند!
ریحانه پارسا افشاگری می‌کند!
خودکشی پرستو جلیلی آذر دانش‌آموز ۱۳ ساله ارومیه ای
خودکشی پرستو جلیلی آذر دانش‌آموز ۱۳ ساله ارومیه ای
روبه رویی ناخواسته آصلی انور با همسر سابقش
روبه رویی ناخواسته آصلی انور با همسر سابقش

آمار قربانیان پاندمی کرونا از مرز یک میلیون نفر گذشت

تاریخ انتشار: جمعه، 11 مهر، 1399 اخبار ، اخبار حوادث
+ A -

به تازگی تعداد قربانیان پاندمی کرونا که حدودا ۱۰ ماه پیش از ووهان چین شروع شد، مرز یک میلیون را رد کرد؛ هم‌اکنون دنیا در چه وضعیتی قرار دارد؟

وضعیت جهان با عبور آمار قربانیان پاندمی کرونا از مرز یک میلیون نفر چگونه است؟ در ادامه با ما همراه باشید تا با گذشت ۱۰ ماه از شیوع بیماری کووید ۱۹ نگاهی به تاثیرات این همه‌گیری مرگبار دستگاه تنفسی روی زندگی ساکنان سیاره بیاندازیم.

در اواخر سال ۲۰۱۹ بود که اولین افراد آلوده به ویروس جدید کرونا در ووهان چین، مرکز شروع همه‌گیری، تحت درمان قرار گرفتند و همان‌طور که اشاره کردیم، تنها با گذشت ده ماه، یک میلیون نفر در سراسر جهان جان خود را در اثر ابتلا به این بیماری مرگبار از دست داده‌اند. این پاندمی اقتصاد جهانی را با مشکلاتی رو به رو کرده و زندگی‌ها را در سراسر دنیا، از زاغه‌های هند و خرابه‌های برزیل گرفته تا شهری عظیم مانند نیویورک، دچار تحول کرده است.

مسابقات ورزشی، سرگرمی‌های پخش زنده و مسافرت‌های بین‌المللی به واسطه اعمال محدودیت‌های گوناگون و به منظور جلوگیری از گسترش ویروس جدید کرونا متوقف شدند و کسانی که به چنین جنبه‌هایی از زندگی مدرن جان می‌دادند، مجبور به خانه‌نشینی شدند.

از ماه آوریل گذشته بود که تقریبا ۴ میلیارد از ساکنان سیاره که بیش از نیمی از جمعیت زمین بوده، نوعی از قرنطینه را تجربه کردند و با اینکه سخت‌گیری‌های اولیه تا حدی جلوی بدتر شدن آمار قربانیان پاندمی کرونا را گرفت، برداشتن محدودیت‌ها در ماه‌های اخیر مجددا باعث شده تا شاهد دردسرهای جدیدی در کشورهای مختلف درگیر کووید ۱۹ باشیم.

آمار شوکه کننده قربانیان پاندمی کرونا

در ساعات پایانی یکشنبه گذشته بود که آمار کشته‌های کووید ۱۹ رسما به عدد ۱۰۰۰۰۰۹ رسید و در آن زمان تعداد مبتلایان کل جهان هم کمی بیشتر از ۳۳ میلیون نفر بود. هم‌اکنون ایالات متحده بیشترین تعداد قربانیان و مبتلایان را به خود اختصاص داده و در جایگاه‌های بعدی، برزیل، مکزیک و هند قرار دارند.

اما برای شخصی مانند کارلو چیودی (Carlo Chiodi)، یک راننده ایتالیایی آمار قربانیان پاندمی کرونا شامل پدر و مادرش می‌شوند که هردو تنها به فاصله چند ساعت از هم جان خود را از دست دادند. چیودی می‌گوید که پدرش با پای خود از خانه بیرون رفت و سوار آمبولانس شد و این راننده ایتالیایی تنها با کلمه «خداحافظ» پدرش را راهی کرد، بدون اینکه بداند دیگر هرگز او را نخواهد دید.

چیودی می‌گوید که بزرگ‌ترین حسرت او این است که قبل از رفتن به پدرش نگفت که دوستش دارد یا او را در آغوش نگرفت. این تنها یکی از تعداد بی‌شماری داستان‌های غم‌انگیزی بوده که از زمان شیوع کووید ۱۹ تاکنون برای ساکنان کشورهای مختلف جهان رخ داده‌اند.

در حالی که دانشمندان سخت مشغول کار روی توسعه، آزمایش، تولید و پخش واکسن کرونا هستند، دولت‌ها هم بر سر دوراهی قرار گرفته‌اند؛ از یک طرف بیشتر کردن سخت‌گیری‌ها به اقتصاد کشورها ضربه میزند و از طرف دیگر برداشتن محدودیت‌ها باعث افزایش آمار قربانیان پاندمی کرونا خواهد شد.

هشدار در مورد افزایش قربانیان پاندمی کرونا

مدتی پیش متخصصان هشدار داده بودند که این همه‌گیری می‌تواند اقتصاد دنیا را با بحرانی بی‌سابقه روبه رو کند و کاهش شگفت‌انگیز تولید ناخالص ملی در سطح جهان یکی از تاثیرات منفی شروع این پاندمی بوده است.

اروپا ضربه شدیدی را به هنگام شروع اولین موج در ماه‌های گذشته متحمل شد و هم‌اکنون می‌بینیم که شهرهای لندن، پاریس و مادرید مجددا مشغول اعمال محدودیت‌های سخت‌گیرانه‌ای هستند تا از سرازیر شدن سیل مبتلایان به بیمارستان‌ها و پر شدن ظرفیت سیستم درمانی خود جلوگیری کنند.

پوشیدن ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت نکات بهداشتی دیگر در مکان‌های عمومی و به هنگام استفاده از وسایل نقلیه به یکی از عادی‌ترین بخش‌های زندگی ما تبدیل شده در اواسط سپتامبر بود که افزایش چشم‌گیری در تعداد مبتلایان کووید ۱۹ در سراسر جهان دیده شد. سازمان جهانی بهداشت (WHO) هم هشدار داده که در صورت رعایت نکردن پروتکل‌ها آمار قربانیان پاندمی کرونا در یک چشم به هم زدن مرز دو میلیون نفر را هم رد خواهد کرد.

آغاز پاندمی

در روزهای آخر ماه دسامبر سال گذشته بود که اولین مورد ابتلا به کووید ۱۹ در شهر مرکزی ووهان چین گزارش شد؛ هنوز مشخص نیست که این بیماری که از طریق ویروس “SARS-CoV-2” به وجود می‌آید، چگونه راه خود را به این شهر باز کرد، اما گفته شده که خفاش‌ها ویروس مورد نظر را به یک پستاندار واسطه منتقل کرده‌اند و ویروس کرونا جدید هم از طریق آن پستاندار به انسان‌ها منتقل شده است.

در ژانویه بود که دولت چین شهر ووهان را قرنطینه کرد و با وجود شوک و ناباوری سایر کشورها، عملا در تمامی جهان وضعیت به همان روال سابق پیش می‌رفت. در ۱۱ مارس ۲۰۲۰ آثار ویروس کرونا جدید در ۱۰۰ کشور مختلف جهان دیده شد و سازمان جهانی بهداشت هم رسما اعلام کرد که بیماری کووید ۱۹ به حالت پاندمی، یا همان همه‌گیری جهانی رسیده است.

یکی از پزشکان ساکن مالهوس (Mulhouse)، شهری در فرانسه که در ماه مارس مرکز شیوع کووید ۱۹ در این کشور بود، می‌گوید که شاهد مریض شدن و مرگ ناگهانی همکارانش بود و تنها در آن زمان بود که او و سایر متخصصان و تصمیم گیرندگان متوجه شدند که ویروس کرونا جدید همه‌جا حضور دارد.

این پزشک می‌گوید که رسیدن آمار قربانیان پاندمی کرونا به وضعیت کنونی از همان اتفاقات اولیه‌ای شروع شد که در شهر مالهوس و سایر مراکز شیوع بیماری در سراسر جهان رخ دادند. در آن زمان کسی نمی‌دانست که دقیقا چه پروتکل‌هایی برای مقابله با این بیماری ناشناخته و مرگبار باید رعایت شوند و همین مسئله مشکلات زیادی را به همراه داشت.

اعتراضات و دردسرهای دیگر

نکته جالب در مورد پاندمی اخیر این بود که افراد گوناگون از تمامی طبقات اجتماعی با آن دست و پنجه نرم کردند و برخلاف بیماری‌های خطرناک دیگر و بحران‌های جهانی، تنها فقرا نبودند که در میان قربانیان پاندمی کرونا قرار داشتند؛ نخست‌وزیر بریتانیا، بوریس جانسون به واسطه آلودگی به ویروس کرونا یک هفته را در بیمارستان گذراند و مدونا هم پس از بازگشت از توری در فرانسه به کووید ۱۹ مبتلا شده بود. تام هنکس و همسرش هم به بیماری مورد نظر دچار شده بودند.

در میان مهم‌ترین وقایع جهانی که به واسطه همه‌گیری کووید ۱۹ کنسل شدند، می‌توان به المپیک توکیو، مراسم سالانه حج و فستیوال معروف ریو دو ژانیور اشاره کرد. مسابقات فوتبال بدون تماشاچی برگزار می‌شوند و در کنار قرنطینه کامل اسرائیل، در مسکو به افراد آسیب‌پذیر هشدار داده شده که در خانه بمانند.

چنین مسئله‌ای از همان روزهای اول باعث شده بود که با وجود افزایش روز به روز تعداد قربانیان پاندمی کرونا همچنان تظاهرات و نارضایتی‌هایی در سراسر جهان شکل بگیرد؛ از یک طرف صاحبان مشاغل به فکر تعطیلی کسب و کار خود بودند و از طرف دیگر هم کارکنان و کسانی که برای حقوق ماهانه در شغل‌های مختلف فعالیت دارند، به دلیل ناتوانی در تامین خرج و مخارج زندگی دست به اعتراض می‌زدند.

به تازگی پلیس لندن هزاران معترض مخالف قرنطینه را از خیابان‌ها متفرق کرد و در فرانسه و کشورهای دیگر شاهد بروز مشکلات مختلف برای کسب و کارها هستیم. با این وجود همچنان امید به پایان همه‌گیری کرونا زنده است و در حالی که شهرها و مناطق گوناگون در سراسر دنیا این بیماری مرگبار دستگاه تنفسی را تحت کنترل گرفته‌اند، خبرهای خوشحال کننده‌ای هم در مورد ساخت واکسن کووید ۱۹ به گوش می‌رسد.

جلوگیری از افزایش آمار قربانیان پاندمی کرونا

در حال حاضر ۹ واکسن موفق در مرحله پایانی آزمایش‌ها قرار دارند و انتظار می‌رود که در اوایل سال ۲۰۲۱ داروی قطعی این بیماری به صورت گسترده و همگانی در دسترس عموم مردم قرار بگیرد. البته همچنان سوالاتی در مورد نحوه توزیع واکسن از کشورهای صنعتی مانند آمریکا و بریتانیا به مناطق محروم‌تر دنیا وجود دارد و کسی نمی‌داند که پس از واکسینه شدن تمامی شهروندان چنین کشورهای ثروتمند و موفقی، مناطق دیگر جهان تا چه میزان باید برای بهره بردن از واکسن کرونا صبر کنند.

با این حال همچنان می‌توان به توصیه‌های مهم برای مقابله با بیماری کووید ۱۹ اشاره کرد و بهترین کار ممکن که عموم مردم در حال حاضر قادر به انجام آن هستند، رعایت پروتکل‌هایی بوده که جان آن‌ها و عزیزانشان را از شر ویروس کرونا حفظ خواهد کرد.

پروتکل‌هایی مانند پوشیدن ماسک صورت مناسب در مکان‌های عمومی و به هنگام سر و کار داشتن با سایر افراد، رعایت فاصله حداقلی ۲ متر به هنگام حضور در مکان‌های عمومی و تجمعات، خودداری از تماس چشم‌ها، دهان و بینی و همچنین شستن مداوم دست‌ها با آب و صابون به مدت حداقلی ۲۰ ثانیه و یا استفاده از ضد عفونی کننده‌های پایه الکلی برای پاک کردن ذرات ویروسی که با دست زدن به سطوح مختلف روی پوست ما نشسته‌اند.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

ازدواج ناگهانی جنیفر لوپز با یک ستاره!ازدواج ناگهانی جنیفر لوپز با یک ستاره!واکنش اشکان اشتیاق به شایعه مهاجرتشواکنش اشکان اشتیاق به شایعه مهاجرتشرابطه ریحانه پارسا و محسن افشانی، جنجال تازه ملکه و سلطان حاشیه ایران!رابطه ریحانه پارسا و محسن افشانی، جنجال تازه ملکه و سلطان حاشیه ایران!پایان مبارزه محمدرضا گلزار با کرونا + عکسپایان مبارزه محمدرضا گلزار با کرونا + عکسجم ییلماز و سرنای ساریکایا جدا شدندجم ییلماز و سرنای ساریکایا جدا شدندروبه رویی ناخواسته آصلی انور با همسر سابقشروبه رویی ناخواسته آصلی انور با همسر سابقشپایان سه سریال ترکی کبوتر و عشق در طبقه زیر شیروانی و زندگی جدیدپایان سه سریال ترکی کبوتر و عشق در طبقه زیر شیروانی و زندگی جدیدتغییرات در فصل چهارم بچه مهندس | کارگردان سریال عوض شدتغییرات در فصل چهارم بچه مهندس | کارگردان سریال عوض شدحمله شهره قمر به سحر قریشی: ننگ بر هنربند افغانی تبار!حمله شهره قمر به سحر قریشی: ننگ بر هنربند افغانی تبار!فصل هفتم برنامه خندوانه ساخته می‌شودفصل هفتم برنامه خندوانه ساخته می‌شودرضا میرکریمی کارگردان ایرانی کرونا گرفترضا میرکریمی کارگردان ایرانی کرونا گرفتداستان رابطه ریحانه پارسا با پویان مختاریداستان رابطه ریحانه پارسا با پویان مختاریعوامل ایرانی و ترکیه‌ای فیلم مست عشق دو بیانیه برعلیه یکدیگر منتشر کردندعوامل ایرانی و ترکیه‌ای فیلم مست عشق دو بیانیه برعلیه یکدیگر منتشر کردندتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (310)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (310)ریحانه پارسا افشاگری می‌کند!ریحانه پارسا افشاگری می‌کند!حمله دوباره سحر زکریا به مهران مدیری و تهدید به افشاگریحمله دوباره سحر زکریا به مهران مدیری و تهدید به افشاگریمهران مدیری شلوغ تر از همیشه/ میلیونر شدن به جای برنامه دورهمیمهران مدیری شلوغ تر از همیشه/ میلیونر شدن به جای برنامه دورهمیواکنش کارگردان مست عشق به اخبار اکران این فیلمواکنش کارگردان مست عشق به اخبار اکران این فیلمچرا سلبریتی ها ازدواج نمی کنند؟چرا سلبریتی ها ازدواج نمی کنند؟خبر خوش درباره محمد رضا گلزارخبر خوش درباره محمد رضا گلزارهنرمندان سوژه اول یک دادگاه چندین میلیارد تومانی!هنرمندان سوژه اول یک دادگاه چندین میلیارد تومانی!امیر کاظمی کمدین لیسانسه ها هم کرونا گرفت + عکسامیر کاظمی کمدین لیسانسه ها هم کرونا گرفت + عکسواکنش دبیرکل یونسکو به درگذشت خسروی آواز ایرانواکنش دبیرکل یونسکو به درگذشت خسروی آواز ایرانفیلم نوید محمدزاده از فرانسه جایزه گرفتفیلم نوید محمدزاده از فرانسه جایزه گرفتحال نوید محمدزاده چطور است؟ | توقف فیلمبرداری فیلم شب، داخلی، دیوارحال نوید محمدزاده چطور است؟ | توقف فیلمبرداری فیلم شب، داخلی، دیوار
شوخی ادل خواننده با کاهش وزن شدیدششوخی ادل خواننده با کاهش وزن شدیدشمهراد جم به دام سایت‌های شرط‌بندی افتاده است؟مهراد جم به دام سایت‌های شرط‌بندی افتاده است؟حمله مسعود جهانی به مهراد جمحمله مسعود جهانی به مهراد جمادعاهای عجیب از ریحانا، کیتی پری، گرانده و سایر ستاره‌هاادعاهای عجیب از ریحانا، کیتی پری، گرانده و سایر ستاره‌هااولین عکس ها از مهاجرت مهراد جماولین عکس ها از مهاجرت مهراد جماعتراض تند هانا کامکار خواننده و بازیگر به صداوسیما: انگار با هنر دشمن‌اند!اعتراض تند هانا کامکار خواننده و بازیگر به صداوسیما: انگار با هنر دشمن‌اند!افشای رابطه دنیا جهانبخت با مهراد جمافشای رابطه دنیا جهانبخت با مهراد جمتیتر نیویورک تایمز: شجریان، محترم برای ملت ممنوعه از سوی دولتتیتر نیویورک تایمز: شجریان، محترم برای ملت ممنوعه از سوی دولتخبر تازه از وضعیت خواننده ماکان بند پس از درگیری با کروناخبر تازه از وضعیت خواننده ماکان بند پس از درگیری با کرونامهدی مدرس مهاجرت کردمهدی مدرس مهاجرت کردادل ستاره دنیای موسیقی مجری شدادل ستاره دنیای موسیقی مجری شدمدال جهانی وایپو به استاد شجریان اهدا شدمدال جهانی وایپو به استاد شجریان اهدا شداولین آلبوم پارسا خائف در راه است + تاریخ انتشاراولین آلبوم پارسا خائف در راه است + تاریخ انتشارمراسم گرامیداشت استاد شجریان چرا لغو شد؟ + عکسمراسم گرامیداشت استاد شجریان چرا لغو شد؟ + عکسمغضوب تلویزیون، محبوب مردم/ مشکل صداوسیما با شجریان و فردوسی‌پور چیست؟مغضوب تلویزیون، محبوب مردم/ مشکل صداوسیما با شجریان و فردوسی‌پور چیست؟حامد همایون کرونا گرفت + عکسحامد همایون کرونا گرفت + عکسصحبت‌های بی بی رکسا درمورد پارتنر ایرانی‌اشصحبت‌های بی بی رکسا درمورد پارتنر ایرانی‌اشتجلیل روزنامه هفت صبح از همایون شجریانتجلیل روزنامه هفت صبح از همایون شجریانمشهد صاحب خیابان شجریان شدمشهد صاحب خیابان شجریان شدسخنان محمود کریمی علیه شجریان صحت دارد؟سخنان محمود کریمی علیه شجریان صحت دارد؟خاکسپاری شبانه استاد شجریان صحت دارد؟خاکسپاری شبانه استاد شجریان صحت دارد؟خیابان شجریان روبروی آرامگاه حافظخیابان شجریان روبروی آرامگاه حافظواکنش خشک تلویزیون به درگذشت استاد شجریانواکنش خشک تلویزیون به درگذشت استاد شجریانچرا برای فوت شجریان عزای عمومی اعلام نشد؟چرا برای فوت شجریان عزای عمومی اعلام نشد؟خاکسپاری استاد شجریان جمعه یا شنبه؟/ پاسخ مژگان شجریانخاکسپاری استاد شجریان جمعه یا شنبه؟/ پاسخ مژگان شجریان
جان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کردجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کرداظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!اظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!کسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کروناکسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کرونافیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استفیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودرابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!رابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!مهاجرت علی کریمی به کانادامهاجرت علی کریمی به کاناداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خدابوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسبوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!مسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!واکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترشهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟شهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟کریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرکریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرآپارتمان رویایی رونالدو در ایتالیا + عکسآپارتمان رویایی رونالدو در ایتالیا + عکسمهدی قائدی؛ غول کوچولوی فوتبال ایرانمهدی قائدی؛ غول کوچولوی فوتبال ایران