Saturday, 31 October 2020|شنبه، 10 آبان، 1399|يا رب العالمين|افراد آنلاین: 68 نفر

مروری بر گذشته

در صورت وخامت حال یا مرگ دونالد ترامپ در اثر ابتلا به کرونا چه خواهد شد؟

تاریخ انتشار: شنبه، 12 مهر، 1399 اخبار ، اخبار سیاسی
+ A -

در اولین ساعات روز جمعه دونالد ترامپ ، رییس جمهور ایالات متحده در توییتی اعلام کرد که او و ملانیا ترامپ ، بانوی اول به ویروس کرونا مبتلا شده اند. این خبر ساعاتی پس از آن بود که کاخ سفید اعلام کرد تست کرونای هوپ هیکس دستیار ارشد ترامپ که در سفرهای هفته اخیر در کنار رییس جمهور بوده مثبت بوده است. گفته می شود که هوپ اولین نشانه های ابتلا به کرونا را عصر روز چهارشنبه داشته و زمانی که سوار بر هواپیمای رییس جمهور از یک گردهمایی انتخاباتی در مینه سوتا باز می گشته است. در هواپیما، هیکس از دیگر مسافران جدا شده و ابتلای او به کرونا روز پنج شنبه تایید شد.

علیرغم نشانه های ابتلا به کرونا در دستیار ارشد خود در عصر روز چهارشنبه، ترامپ روز پنج شنبه به برنامه کاری خود اداه داده و و از زمین گلف خود در نیوجرسی پرواز کرد تا در دو نشست انتخاباتی شرکت نماید. این نشست ها در پشت درهای بسته و برای مخاطبان محدود و انتخاب شده برگزار شد. او در عصر روز پنج شنبه به کاخ سفید بازگشت، همانگاه که به طور رسمی ابتلای هوپ هیکس به کرونا تایید شد. ساعت یک پس از نیمه شب جمعه بود که دونالد ترامپ در پیامی توییتری چنین نوشت :«امشب، تست کرونای بانوی اول و من مثبت اعلام شد. ما به سرعت قرنطینه و فرآیند درمانی خود را آغاز خواهیم کرد. در کنار هم از آن عبور خواهیم کرد».

در ماه می، کیلیگ مک انانی، مشاور رسانه ای کاخ سفید از دونالد ترامپ به عنوان مردی که بیش از هر کس دیگری در آمریکا مورد تست کرونا قرار گرفته یاد کرد و گفت: «او بیش از هر کس دیگری تست داده است، چندین بار در روز. و ما بر این باوریم که او حالش خوب است». اما بعدها ترامپ در مورد تست های کرونا خود چنین گفت: «من بیشتر از روزی یک بار چیزی نمی دانم. احتمالاً به طور متوسط دو روز ، سه روز، یکبار از من تست گرفته می شود. و چیزی در مورد اینکه دو بار در یک روز از من تست گرفته شده باشد نمی دانم. اما شاید این اتفاق رخ دهد». اما اکنون که دونالد ترامپ و همسرش به کرونا مبتلا شده اند و در صورتی که نتواند وظایفش را انجام دهد، وی می تواند قدرت اجرایی خود را به معاونش مایک پنس واگذار کرده و جانشینش در رقابت های انتخاباتی پیش رو توسط حزب جمهوری خواه جایگزین وی انتخاب شود.

دونالد ترامپ ۷۴ سال سن دارد و سن بالا او را در معرض خطری بالاتر نیست به دیگران در اثر ابتلا به کرونا قرار می دهد. در حالی که کمتر از ۳۲ روز با انتخابات ریاست جمهوری فاصله داریم، نتیجه مثبت تست کرونا او می تواند بدین معنا باشد که دولت ایالات متحده طرح های احتیاطی را بر اساس قانون اساسی در نظر گیرد اگر شرایط طوری پیش برود که دونالد ترامپ برای رقابت های انتخاباتی به اندازه کافی توان نداشته باشد. بر اساس بند ۲۵ قانون اساسی ایالات متحده، در صورتی که ترامپ نتواند به عنوان رییس جمهور وظایف خود را انجام دهد، معاون وی، مایک پنس، می تواند جایگزین وی شود. در صورتی که معاون رییس جمهور نیز نتواند این مسئولیت را به هر دلیلی بر عهده گیرد، اختیارات ریاست جمهوری به سخنگوی مجلس نمایندگان که اکنون در اختیار نانسی پلوسی دموکرات است خواهد رسید.

با این وجود، نزدیک بودن رقابت های انتخابات ریاست جمهوری نیز بر پیچیدگی اوضاع افزوده است، اگر چه مجامع دموکرات ها و جمهوری خواهان می توانند در صورت کنار رفتن نمایندگان فعلی خود برای این رقابت ها، نمایندگان دیگری را برای رقابت های انتخاباتی اعلام کنند، انتخابی که می تواند معاون انتخاب شده کنونی باشد یا هر عضو دیگری از حزب. با این وجود، پزشک مخصوص کاخ سفید اعلام کرده است که حال رییس جمهور و بانوی اول ایالات متحده خوب است، هر چند به داشتن یا نداشتن علائم ویروس کرونا در آن ها اشاره ای نشده است. اگر دونالد ترامپ به شدت بیمار شود، قانون اساسی ایالات متحده قدرت را به طور موقت به معاون وی مایک پنس تفویض خواهد کرد.

در صورت این رخداد، ترامپ باید نامه ای به رییس مجلس سنا نوشته و ناتوانی خود را از انجام وظایف اعلام خواهد کرد که در این صورت قدرت به معاون وی خواهد رسید تا زمانی که ترامپ با نوشتن نامه ای دیگر به سنا بازیابی سلامتی خود را اعلام نماید. البته یک گزینه دیگر نیز وجود دارد که تاکنون در تاریخ ایالات متحده رخ نداده و آن این است که معاون رییس جمهور و اکثریت کابینه او اعلام کنند رییس جمهور توانایی انجام وظایفت خود را ندارد که در این مورد معاون وی قدرت را در دست خواهد گرفت. صحبت هایی در مورد به تعویق انداختن انتخابات نیز وجود دارد که البته بسیار غیرمحتمل به نظر می رسد زیرا فرآیند رأی گیری و کلیت انتخابات مدت هاست آغاز شده است.

علاوه بر این، بدون توجه به تاریخ برگزاری انتخابات، ریاست جمهوری این دوره دونالد ترامپ در روز ۲۰ ژانویه به پایان خواهد رسید. ملانیا ترامپ نیز در اولین واکنش توییتری خود به خبر ابتلایش به کرونا چنین نوشته است: «همانند کاری که بسیاری از آمریکایی ها در سال جاری انجام داده اند، رییس جمهور و من بعد از مثبت شدن تست کووید-۱۹ در خانه قرنطینه شده ایم. حالمان خوب است و  من همه برنامه های پیش رو را به تعویق انداخته ام. لطفاً اطمینان حاصل کنید که در امنیت هستید و همه ما در کنار هم از این عبور خواهیم کرد». آخرین تصاویری که از دونالد ترامپ در عصر روز پنج شنبه در حال بازگشت به کاخ سفید دیده شده او را خوب و سرحال نشان می دهند. قرار بود امروز یک کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ در فلوریدا برگزار شود که کنسل شده است.

همچنین بخوانید: ترامپ هم کرونا گرفت

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

سیاست تلویزیون برای کاهش فشارها بر روی میثاقیسیاست تلویزیون برای کاهش فشارها بر روی میثاقیکریم اکبری بر اثر کرونا درگذشتکریم اکبری بر اثر کرونا درگذشتازدواج ناگهانی جنیفر لوپز با یک ستاره!ازدواج ناگهانی جنیفر لوپز با یک ستاره!واکنش اشکان اشتیاق به شایعه مهاجرتشواکنش اشکان اشتیاق به شایعه مهاجرتشرابطه ریحانه پارسا و محسن افشانی، جنجال تازه ملکه و سلطان حاشیه ایران!رابطه ریحانه پارسا و محسن افشانی، جنجال تازه ملکه و سلطان حاشیه ایران!پایان مبارزه محمدرضا گلزار با کرونا + عکسپایان مبارزه محمدرضا گلزار با کرونا + عکسجم ییلماز و سرنای ساریکایا جدا شدندجم ییلماز و سرنای ساریکایا جدا شدندروبه رویی ناخواسته آصلی انور با همسر سابقشروبه رویی ناخواسته آصلی انور با همسر سابقشپایان سه سریال ترکی کبوتر و عشق در طبقه زیر شیروانی و زندگی جدیدپایان سه سریال ترکی کبوتر و عشق در طبقه زیر شیروانی و زندگی جدیدتغییرات در فصل چهارم بچه مهندس | کارگردان سریال عوض شدتغییرات در فصل چهارم بچه مهندس | کارگردان سریال عوض شدحمله شهره قمر به سحر قریشی: ننگ بر هنربند افغانی تبار!حمله شهره قمر به سحر قریشی: ننگ بر هنربند افغانی تبار!فصل هفتم برنامه خندوانه ساخته می‌شودفصل هفتم برنامه خندوانه ساخته می‌شودرضا میرکریمی کارگردان ایرانی کرونا گرفترضا میرکریمی کارگردان ایرانی کرونا گرفتداستان رابطه ریحانه پارسا با پویان مختاریداستان رابطه ریحانه پارسا با پویان مختاریعوامل ایرانی و ترکیه‌ای فیلم مست عشق دو بیانیه برعلیه یکدیگر منتشر کردندعوامل ایرانی و ترکیه‌ای فیلم مست عشق دو بیانیه برعلیه یکدیگر منتشر کردندتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (310)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (310)ریحانه پارسا افشاگری می‌کند!ریحانه پارسا افشاگری می‌کند!حمله دوباره سحر زکریا به مهران مدیری و تهدید به افشاگریحمله دوباره سحر زکریا به مهران مدیری و تهدید به افشاگریمهران مدیری شلوغ تر از همیشه/ میلیونر شدن به جای برنامه دورهمیمهران مدیری شلوغ تر از همیشه/ میلیونر شدن به جای برنامه دورهمیواکنش کارگردان مست عشق به اخبار اکران این فیلمواکنش کارگردان مست عشق به اخبار اکران این فیلمچرا سلبریتی ها ازدواج نمی کنند؟چرا سلبریتی ها ازدواج نمی کنند؟خبر خوش درباره محمد رضا گلزارخبر خوش درباره محمد رضا گلزارهنرمندان سوژه اول یک دادگاه چندین میلیارد تومانی!هنرمندان سوژه اول یک دادگاه چندین میلیارد تومانی!امیر کاظمی کمدین لیسانسه ها هم کرونا گرفت + عکسامیر کاظمی کمدین لیسانسه ها هم کرونا گرفت + عکسواکنش دبیرکل یونسکو به درگذشت خسروی آواز ایرانواکنش دبیرکل یونسکو به درگذشت خسروی آواز ایران
شوخی ادل خواننده با کاهش وزن شدیدششوخی ادل خواننده با کاهش وزن شدیدشمهراد جم به دام سایت‌های شرط‌بندی افتاده است؟مهراد جم به دام سایت‌های شرط‌بندی افتاده است؟حمله مسعود جهانی به مهراد جمحمله مسعود جهانی به مهراد جمادعاهای عجیب از ریحانا، کیتی پری، گرانده و سایر ستاره‌هاادعاهای عجیب از ریحانا، کیتی پری، گرانده و سایر ستاره‌هااولین عکس ها از مهاجرت مهراد جماولین عکس ها از مهاجرت مهراد جماعتراض تند هانا کامکار خواننده و بازیگر به صداوسیما: انگار با هنر دشمن‌اند!اعتراض تند هانا کامکار خواننده و بازیگر به صداوسیما: انگار با هنر دشمن‌اند!افشای رابطه دنیا جهانبخت با مهراد جمافشای رابطه دنیا جهانبخت با مهراد جمتیتر نیویورک تایمز: شجریان، محترم برای ملت ممنوعه از سوی دولتتیتر نیویورک تایمز: شجریان، محترم برای ملت ممنوعه از سوی دولتخبر تازه از وضعیت خواننده ماکان بند پس از درگیری با کروناخبر تازه از وضعیت خواننده ماکان بند پس از درگیری با کرونامهدی مدرس مهاجرت کردمهدی مدرس مهاجرت کردادل ستاره دنیای موسیقی مجری شدادل ستاره دنیای موسیقی مجری شدمدال جهانی وایپو به استاد شجریان اهدا شدمدال جهانی وایپو به استاد شجریان اهدا شداولین آلبوم پارسا خائف در راه است + تاریخ انتشاراولین آلبوم پارسا خائف در راه است + تاریخ انتشارمراسم گرامیداشت استاد شجریان چرا لغو شد؟ + عکسمراسم گرامیداشت استاد شجریان چرا لغو شد؟ + عکسمغضوب تلویزیون، محبوب مردم/ مشکل صداوسیما با شجریان و فردوسی‌پور چیست؟مغضوب تلویزیون، محبوب مردم/ مشکل صداوسیما با شجریان و فردوسی‌پور چیست؟حامد همایون کرونا گرفت + عکسحامد همایون کرونا گرفت + عکسصحبت‌های بی بی رکسا درمورد پارتنر ایرانی‌اشصحبت‌های بی بی رکسا درمورد پارتنر ایرانی‌اشتجلیل روزنامه هفت صبح از همایون شجریانتجلیل روزنامه هفت صبح از همایون شجریانمشهد صاحب خیابان شجریان شدمشهد صاحب خیابان شجریان شدسخنان محمود کریمی علیه شجریان صحت دارد؟سخنان محمود کریمی علیه شجریان صحت دارد؟خاکسپاری شبانه استاد شجریان صحت دارد؟خاکسپاری شبانه استاد شجریان صحت دارد؟خیابان شجریان روبروی آرامگاه حافظخیابان شجریان روبروی آرامگاه حافظواکنش خشک تلویزیون به درگذشت استاد شجریانواکنش خشک تلویزیون به درگذشت استاد شجریانچرا برای فوت شجریان عزای عمومی اعلام نشد؟چرا برای فوت شجریان عزای عمومی اعلام نشد؟خاکسپاری استاد شجریان جمعه یا شنبه؟/ پاسخ مژگان شجریانخاکسپاری استاد شجریان جمعه یا شنبه؟/ پاسخ مژگان شجریان
جان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کردجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کرداظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!اظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!کسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کروناکسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کرونافیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استفیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودرابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!رابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!مهاجرت علی کریمی به کانادامهاجرت علی کریمی به کاناداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خدابوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسبوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!مسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!واکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترشهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟شهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟کریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرکریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرآپارتمان رویایی رونالدو در ایتالیا + عکسآپارتمان رویایی رونالدو در ایتالیا + عکسمهدی قائدی؛ غول کوچولوی فوتبال ایرانمهدی قائدی؛ غول کوچولوی فوتبال ایران