ads
Monday, 25 January 2021|دوشنبه، 6 بهمن، 1399|يا قاضي الحاجات|افراد آنلاین: 46 نفر

مروری بر گذشته

سقوط و مرگ دلخراش چترباز جوان
سقوط و مرگ دلخراش چترباز جوان
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 29 دی 1399
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 29 دی 1399
رزیتا قبادی مجری برنامه شب یلدا ممنوع‌التصویر شد؟
رزیتا قبادی مجری برنامه شب یلدا ممنوع‌التصویر شد؟
آمادگی تتلو برای کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰!
آمادگی تتلو برای کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰!
رئیس انستیتو پاستور از درخواست روسیه برای تولید مشترک واکسن کرونا با ایران خبر داد
رئیس انستیتو پاستور از درخواست روسیه برای تولید مشترک واکسن کرونا با ایران خبر داد
ممنوع‌التصویر یا ممنوع‌الفعالیت شدن حمید فرخ‌نژاد صحت دارد؟
ممنوع‌التصویر یا ممنوع‌الفعالیت شدن حمید فرخ‌نژاد صحت دارد؟
فال روزانه – 3 بهمن 1399
فال روزانه – 3 بهمن 1399
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 27 دی 1399
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 27 دی 1399
جیمز باند نفرین شده به تعویق افتاد/ اعلام تاریخ جدید اکران
جیمز باند نفرین شده به تعویق افتاد/ اعلام تاریخ جدید اکران
عدم اجرای حکم فیلترینگ اینستاگرام وزیر ارتباطات را به دادگاه کشاند [به‌روزرسانی]
عدم اجرای حکم فیلترینگ اینستاگرام وزیر ارتباطات را به دادگاه کشاند [به‌روزرسانی]
فال روزانه – 30 دی 1399
فال روزانه – 30 دی 1399
ارمی همر متهم به آدم‌خواری شد!!
ارمی همر متهم به آدم‌خواری شد!!
جو بایدن رسماً رئیس‌جمهور آمریکا شد
جو بایدن رسماً رئیس‌جمهور آمریکا شد
گوهر خیراندیش به کرونا مبتلا شد/ پیام فرزندش به مردم
گوهر خیراندیش به کرونا مبتلا شد/ پیام فرزندش به مردم
چگونه برخی افراد صدای مردگان را می‌شنوند؟
چگونه برخی افراد صدای مردگان را می‌شنوند؟
مهناز افشار: دو بار تصمیم به خودکشی گرفتم
مهناز افشار: دو بار تصمیم به خودکشی گرفتم
ادل و سیمون کونکی 2 سال پس از جدایی رسماً طلاق می گیرند
ادل و سیمون کونکی 2 سال پس از جدایی رسماً طلاق می گیرند
فال روزانه – 4 بهمن 1399
فال روزانه – 4 بهمن 1399
پیشخوان روزنامه ها – 30 دی 1399
پیشخوان روزنامه ها – 30 دی 1399
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 5 بهمن 1399
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 5 بهمن 1399

روایت شبنم قلی‌خانی از ماجرای زندگی در استرالیا و بازگشتش به ایران

تاریخ انتشار: پنج شنبه، 18 دي، 1399 سینما، هنرمندان و ورزشکاران ، سینمای ایران
+ A -

وقتی از شبنم قلی‌خانی درباره همبازی شدن با استادش می پرسیم، اندکی تامل می کند و با حسرت از درس هایی که از زنده یاد پرویز پورحسینی آموخته، سخن می گوید؛ از روزهایی که برای نخستین مرتبه در "مریم مقدس" بازی کرد تا عرق خاصی که به شخصیت "نسا" در "بیگانه ای با من است" دارد. او "پنجمین خورشید" و "هشت و نیم دقیقه" را جزو کارهای دوست داشتنی اش می داند.

قلی خانی بازیگری را از تئاتر شروع کرده و با نقش حضرت مریم(س) در "مریم مقدس" به شهرت رسیده است. چندین فیلم مستند و کوتاه را کارگردانی کرده و علاقه دارد در ژانر کودک فیلم بسازد.

در مقطعی که جوانان برای معروف شدن باید خیلی تلاش کنند تا خود را ثابت کنند، شما در ۱۸ سالگی با "مریم مقدس" معروف شدید. این اتفاق چگونه افتاد؟

در این روزگار برخی جوانان برای دیده و بازیگر شدن تلاش می کنند. بازیگری اتفاقی است که برای رسیدن به آن نباید عجله کرد. سال اول رشته تئاتر بودم که به دفتر کار "مریم مقدس" برای تست دادن معرفی و بعد از این که تست دادم پذیرفته شدم. می خواهم به همه جوانان علاقه مندی که این مصاحبه را می خوانند بگویم که شاید شروع اهمیت داشته باشد، اما مهم تر از آن ادامه مسیر است. خیلی ها شروع خوبی دارند اما در ادامه دیده نمی شوند. به هر حال چند معیار این مسیر را می سازد؛ ابتدا رفتار و اخلاق حرفه ای که برای یک ‌بازیگر اهمیت دارد و مسئله دوم انتخاب های درست و به جاست. در این ۲۰ و اندی سالی که در این حرفه فعالیت می کنم، واقعاً احساس می کنم وقتی به عقب برمی گردم، از هیچ کدام از کارهایم پشیمان نیستم و همه نقش ها و کارگردان هایی را که با آن ها کار کرده ام، دوست دارم.

با این که طراحی صحنه و کارگردانی خواندید، بازیگری را به طور جدی پیگیری کردید. آیا بازیگری انتخاب اول تان است یا کارگردانی؟

لیسانس طراحی صحنه و لباس و فوق لیسانس کارگردانی تئاتر را دارم و بعد هم در استرالیا کارگردانی فیلم خواندم، اما از ابتدا بازیگری را به طور حرفه ای انجام دادم. به هر حال در مقطع لیسانس و فوق لیسانس علاقه داشتم تجربه های بیشتری کسب کنم و در رشته های مختلف تئاتر فعال باشم اما بیشتر پیشنهاد بازی داشتم و به این مسیر سوق داده شدم و ادامه دادم.

چرا بعد از ادامه تحصیل در رشته فوق لیسانس کارگردانی فیلم در استرالیا، آن جا نماندید؟

از ابتدا قرار بود به خاطر کار همسرم چند سال در این کشور زندگی کنیم‌ و برگردیم. من هم از این فرصت استفاده کردم و آن جا درس خواندم و چند فیلم کوتاه ساختم. به هر حال کار کردن برای هنرمندی که در کشور خودش اندکی جا افتاده و می خواهد در کشور دیگری از صفر شروع کند، سخت است. آن ها دانش آموختگان زیادی در رشته های مختلف هنری دارند و اگر یک نفر از یک فرهنگ دیگر بخواهد وارد رشته بازیگری شود، سخت است. پس تصمیم گرفتم برگردم و در کشور خودم ادامه دهم.

اگر نخستین فیلم سینمایی خود را بسازید، از دریچه دوربین شبنم قلی خانی با چه مضمونی و در چه ژانری ساخته خواهد شد؟

۱۱ فیلم کوتاه و مستند ساخته ام و ‌اگر شرایطش فراهم شود خیلی علاقه دارم در زمینه کودک و نوجوان فیلم بسازم، چون خودم فرزند کوچکی دارم و می دانم که در این زمینه فیلم سازان زیادی نداریم.

شما حدود دو دهه پیش در "مریم مقدس" با زنده یاد پرویز پورحسینی کار کردید و سال گذشته در "بیگانه ای با من است" با او همبازی شدید. بعد از این همه سال چقدر حس تان در بازی تغییر کرده بود؟

وی استاد من در دانشگاه بود و خیلی به او علاقه داشتم و وقتی فوت کرد، بسیار ناراحت شدم. صحنه های بسیار زیادی با هم بازی داشتیم و خیلی از حضورش به عنوان یک مربی و استاد استفاده کردم. بسیار باهوش و بااستعداد بود و با توجه به سن اش دیالوگ ها را حفظ می کرد و حس های مختلف بازی را که کارگردان از وی می خواست با صبر و حوصله ارائه می داد. این درس بسیار بزرگی برای من بود و از وی اخلاق حرفه ای را یاد گرفتم. حیف که او را از دست دادیم.

چقدر بعد از بازی در سریال "مریم مقدس" از این پیشنهادها داشتید و به واسطه چهره مظلوم و مثبت تان انتخاب شدید؟

بعد از پخش این سریال بیشتر نقش‌های مثبت به من پیشنهاد داده می‌شد، اما خیلی سعی کردم این قضیه را مدیریت کنم. البته هر نقش مثبتی هم مشابه نقش مثبت دیگری نیست، به هر حال شخصیت ها با هم فرق می کنند، اما خیلی سعی کردم نقش‌های متفاوتی را انتخاب کنم. در نقش های خیلی متفاوتی بازی کردم. مثلاً نقش "هما" در سریال "پنجمین خورشید" که هنوز هم خیلی ها از آن یاد می کنند، یا نقش ام در سریال "هشت و نیم دقیقه" و همچنین در سریال "مانکن" یا سریال "آنام" و الان هم که "بیگانه ای با من است"

اگر در سریال "بیگانه ای با من است" بازی نمی کردید و مخاطب سریال بودید، چقدر این قصه را باور می کردید؟

واقعاً این قصه را باور می کردم. به هر حال گره های داستان درست است و شخصیت‌پردازی هم همین طور. ممکن است مانند همه آثاری که ساخته می شود ضعف هایی در کار باشد که از دست من به عنوان یک بازیگر خارج است، ولی به هر حال چون قصه در دهه ۶۰ اتفاق می افتد، قابل باور است. در دهه های جدید به خاطر وجود فضای مجازی چنین دروغ هایی هیچ وقت پنهان نمی ماند، ولی در آن دهه به نظرم می توانست پنهان بماند.

بازیگری سختی های خاص خودش را دارد. آیا اگر دخترتان قصد ورود به این حرفه را داشته باشد مخالفت می کنید؟

خیلی از جوان‌ها که از بیرون گود نگاه می‌کنند، دل شان می خواهد جای یک بازیگر باشند، اما این حرفه سختی های خاص خودش را دارد. من به شخصه به نظر فرزندم احترام می‌گذارم و انتخاب با اوست، اما همیشه به جوان هایی که به آموزشگاه می آیند و می خواهند بازیگری را شروع کنند، گفته ام که فکر نکنید خیلی ساده است، بلکه کار بسیار سختی است و مشکلات خاص خودش را دارد و باید بسیار تلاش کنید.

از میان نقش هایی که بازی کرده اید، کدام یک بیشتر در ذهن شما و مخاطبان مانده است؟

همیشه نقش "مریم مقدس" را جدا می‌کنم، چون به هر حال شخصیت ویژه‌ای برای من و بازی در آن برایم افتخار بود، به خصوص این که اولین کارم هم بود. بنابراین احترام خاصی برای آن قائل هستم. از میان نقش هایی که بازی کرده ام، نقش ام در سریال "پنجمین خورشید" و "آنام" را دوست دارم، به خاطر سریال "هشت و نیم دقیقه" جایزه مردمی را گرفتم که آن را هم خیلی دوست دارم، همچنین نسا در "بیگانه ای با من است" را که خیلی برایش زحمت کشیدم.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 برچسب ها

 از سراسر وب

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

پاسخ سیدجواد هاشمی به انتقادهاپاسخ سیدجواد هاشمی به انتقادهاتوضیح مهران احمدی درباره بازگشتش به پایتختتوضیح مهران احمدی درباره بازگشتش به پایتختریحانه پارسا به جشنواره تهران می‌آید؟ریحانه پارسا به جشنواره تهران می‌آید؟سیدجواد هاشمی زیر تیغ انتقادها/ ماجرای خانه دبی چیست؟سیدجواد هاشمی زیر تیغ انتقادها/ ماجرای خانه دبی چیست؟تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (323)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (323)رونمایی از ظاهر متفاوت بهرام رادان در ابلق + عکسرونمایی از ظاهر متفاوت بهرام رادان در ابلق + عکسدومین پیش‌درآمد "بازی تاج و تخت" ساخته می‌شود/ بازگشت به ۹۰ سال قبلدومین پیش‌درآمد "بازی تاج و تخت" ساخته می‌شود/ بازگشت به ۹۰ سال قبلجیمز باند نفرین شده به تعویق افتاد/ اعلام تاریخ جدید اکرانجیمز باند نفرین شده به تعویق افتاد/ اعلام تاریخ جدید اکرانمحمد بحرانی صداپیشه جناب‌خان کرونا گرفتمحمد بحرانی صداپیشه جناب‌خان کرونا گرفتگوهر خیراندیش به کرونا مبتلا شد/ پیام فرزندش به مردمگوهر خیراندیش به کرونا مبتلا شد/ پیام فرزندش به مردمفاجعه مهران مدیری-انوشه در دورهمیفاجعه مهران مدیری-انوشه در دورهمیممنوع‌التصویر یا ممنوع‌الفعالیت شدن حمید فرخ‌نژاد صحت دارد؟ممنوع‌التصویر یا ممنوع‌الفعالیت شدن حمید فرخ‌نژاد صحت دارد؟نیوشا ضیغمی مهریه‌اش را فاش کردنیوشا ضیغمی مهریه‌اش را فاش کردرزیتا قبادی مجری برنامه شب یلدا ممنوع‌التصویر شد؟رزیتا قبادی مجری برنامه شب یلدا ممنوع‌التصویر شد؟مهناز افشار: دو بار تصمیم به خودکشی گرفتممهناز افشار: دو بار تصمیم به خودکشی گرفتمچرا اکبر عبدی از سریال "نون خ" حذف شد؟چرا اکبر عبدی از سریال "نون خ" حذف شد؟بن افلک و آنا د آرماس از هم جدا شدند!بن افلک و آنا د آرماس از هم جدا شدند!شکایت از شبکه‌های ماهواره‌ایشکایت از شبکه‌های ماهواره‌اینفیسه روشن؛ از جدایی و طلاق تا بستری شدن در بیمارستاننفیسه روشن؛ از جدایی و طلاق تا بستری شدن در بیمارستاننقش خسرو شکیبایی چگونه به رضا رویگری رسید؟نقش خسرو شکیبایی چگونه به رضا رویگری رسید؟حذف عجیب خانم مجری به دلیل پیشنهاد رقصحذف عجیب خانم مجری به دلیل پیشنهاد رقصخداحافظی لیام نیسون با نقش‌های اکشنخداحافظی لیام نیسون با نقش‌های اکشنانتقاد بازیگر مستر بین از سرقت شوخی آن‌ها توسط سازندگان فرندزانتقاد بازیگر مستر بین از سرقت شوخی آن‌ها توسط سازندگان فرندزمشکل تلویزیون با کلاه‌گیس بازیگران زن حل شد؟مشکل تلویزیون با کلاه‌گیس بازیگران زن حل شد؟دلنوشته آنا نعمتی؛ از غم‌ها و شادی‌ها تا نادیده گرفتن خوددلنوشته آنا نعمتی؛ از غم‌ها و شادی‌ها تا نادیده گرفتن خود
رضا صادقی آلبوم جدید منتشر می‌کند/ اعلام نام آلبوم و تعداد قطعاترضا صادقی آلبوم جدید منتشر می‌کند/ اعلام نام آلبوم و تعداد قطعاتجاستین بیبر از گذشته‌اش شرمسار است!جاستین بیبر از گذشته‌اش شرمسار است!شرط سالار عقیلی برای بازیگر شدنشرط سالار عقیلی برای بازیگر شدنآمادگی تتلو برای کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰!آمادگی تتلو برای کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰!ادل و سیمون کونکی 2 سال پس از جدایی رسماً طلاق می گیرندادل و سیمون کونکی 2 سال پس از جدایی رسماً طلاق می گیرندابراهیم اثباتی همسر نسیم ادبی درگذشتابراهیم اثباتی همسر نسیم ادبی درگذشتحمله کیهان به آیدین آغداشلو و حراج تهرانحمله کیهان به آیدین آغداشلو و حراج تهرانواکنش همایون به قانون اساسی منتسب به استاد شجریانواکنش همایون به قانون اساسی منتسب به استاد شجریانمحسن چاوشی فیک را رها کند و برود سراغ اصلمحسن چاوشی فیک را رها کند و برود سراغ اصلخوانندگی لیدی گاگا و جنیفر لوپز برای آقای رئیس جمهورخوانندگی لیدی گاگا و جنیفر لوپز برای آقای رئیس جمهورمهراد جم تحت تعقیب قرار گرفت؟مهراد جم تحت تعقیب قرار گرفت؟آغاز مجدد کنسرت‌ها با اجرای رضا بهرامآغاز مجدد کنسرت‌ها با اجرای رضا بهرامنیکی میناژ در دادگاه محکوم شدنیکی میناژ در دادگاه محکوم شدبستری شدن حامد زمانی در بیمارستان + عکسبستری شدن حامد زمانی در بیمارستان + عکسسالار عقیلی استاد دانشگاه شدسالار عقیلی استاد دانشگاه شدخبر قطعی درباره بازگشت ساسی مانکنخبر قطعی درباره بازگشت ساسی مانکنساسی مانکن در راه بازگشت به ایران؟ + عکسساسی مانکن در راه بازگشت به ایران؟ + عکسچه شد که محسن یگانه دل خارجی‌ها را ربود؟چه شد که محسن یگانه دل خارجی‌ها را ربود؟کرونا مراسم گرمی را به تعویق انداختکرونا مراسم گرمی را به تعویق انداختزندگی مشترک کیم کارداشیان و کانیه وست در پایان راهزندگی مشترک کیم کارداشیان و کانیه وست در پایان راهمحسن چاوشی: مخاطب شعرهایم یک نفر است!محسن چاوشی: مخاطب شعرهایم یک نفر است!هنرمندان تئاتر مقابل مجلس تجمع سکوت برگزار کردندهنرمندان تئاتر مقابل مجلس تجمع سکوت برگزار کردندرکوردشکنی محسن چاوشی در بازار کتابرکوردشکنی محسن چاوشی در بازار کتاباشک ریختن جنیفر لوپز در اولین کنسرت ۲۰۲۱اشک ریختن جنیفر لوپز در اولین کنسرت ۲۰۲۱حمله سلنا گومز به فیسبوک: شما مسئول مرگ هزاران انسان هستید!حمله سلنا گومز به فیسبوک: شما مسئول مرگ هزاران انسان هستید!
رافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسرافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کردجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کرداظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!اظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!کسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کروناکسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کرونافیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استفیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودرابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!رابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!مهاجرت علی کریمی به کانادامهاجرت علی کریمی به کاناداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خدابوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسبوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!مسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!واکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشتر