ads
Thursday, 04 March 2021|پنج شنبه، 14 اسفند، 1399|لا اله الا الله الملک الحق المبين|افراد آنلاین: 59 نفر

مروری بر گذشته

پیشخوان روزنامه های ورزشی – 5 اسفند 1399
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 5 اسفند 1399
پیشخوان روزنامه ها – 4 اسفند 1399
پیشخوان روزنامه ها – 4 اسفند 1399
بازیگر "متری شیش و نیم": خجالت می‌کشم غر بزنم و بگویم حمایت کنید
بازیگر "متری شیش و نیم": خجالت می‌کشم غر بزنم و بگویم حمایت کنید
خبر داغی که تکلیف ورزشکاران ایرانی را مشخص می‌کند
خبر داغی که تکلیف ورزشکاران ایرانی را مشخص می‌کند
ساسی مانکن، بازیگر فیلم +۱۸ و محدودیت‌های ما که هر سال بیشتر می‌شود!
ساسی مانکن، بازیگر فیلم +۱۸ و محدودیت‌های ما که هر سال بیشتر می‌شود!
حذف اکانت واتساپ کاربران تا دو ماه دیگر هم به تعویق افتاد
حذف اکانت واتساپ کاربران تا دو ماه دیگر هم به تعویق افتاد
زوج پژمان جمشیدی و سام درخشانی در انتهای راه
زوج پژمان جمشیدی و سام درخشانی در انتهای راه
عطر مهران مدیری با قیمت 655 هزار تومان وارد بازار شد!
عطر مهران مدیری با قیمت 655 هزار تومان وارد بازار شد!
آیا هنرمندان واکسن بدون نوبت خواسته بودند؟
آیا هنرمندان واکسن بدون نوبت خواسته بودند؟
عبدالله احمدیه درگذشت
عبدالله احمدیه درگذشت
سخنگوی سازمان غذا و دارو از تولید واکسن اسپوتنیک وی در ایران خبر داد
سخنگوی سازمان غذا و دارو از تولید واکسن اسپوتنیک وی در ایران خبر داد
پیشخوان روزنامه ها – 10 اسفند 1399
پیشخوان روزنامه ها – 10 اسفند 1399
بهترین ادویه‌ها برای طعم‌دار کردن مرغ
بهترین ادویه‌ها برای طعم‌دار کردن مرغ
فیلم آمریکایی شهاب حسینی به ایران رسید
فیلم آمریکایی شهاب حسینی به ایران رسید
طرح واردات خودرو از مناطق آزاد نهایی شد + جزئیات
طرح واردات خودرو از مناطق آزاد نهایی شد + جزئیات
روایت مهوش وقاری از وضعیت جسمی محسن قاضی مرادی
روایت مهوش وقاری از وضعیت جسمی محسن قاضی مرادی
پیمان قاسمخانی با میترا ابراهیمی ازدواج کرد
پیمان قاسمخانی با میترا ابراهیمی ازدواج کرد
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 9 اسفند 1399
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 9 اسفند 1399
محسن چاوشی به برنامه هم‌رفیق می‌رود؟
محسن چاوشی به برنامه هم‌رفیق می‌رود؟
فال روزانه – 4 اسفند 1399
فال روزانه – 4 اسفند 1399

اتفاقات آخرین روز دونالد ترامپ در کاخ سفید: از پیام خداحافظی تا دستورات جو بایدن

تاریخ انتشار: چهارشنبه، 1 بهمن، 1399 اخبار ، اخبار سیاسی
+ A -

در آخرین روز دونالد ترامپ در مقام ریاست جمهوری جمهور ایالات متحده، او پیش از ترک دفترش سخنرانی خداحافظی خود را ایراد کرد و گفت: «ما کاری که برایش آمده بودیم را انجام دادیم و بسیار بیشتر از آن». در ویدیویی که در یوتیوب منتشر شده، ترامپ می گوید که در مدت حضورش در کاخ سفید «نبردهای سخت، سخت ترین نبردها» را تجربه کرده است زیرا «این چیزی بود که شما مرا برای آن انتخاب کردید». دونالد ترامپ هنوز به طور کامل نتایج انتخابات نوامبر گذشته را نپذیرفته است، انتخاباتی که با باخت او به جو بایدن همراه بود. امروز آخرین روز ریاست جمهوری دونالد ترامپ است و رأس ساعت ۱۲ ظهر چهارشنبه به وقت واشنگتن دی سی، جو بایدن رییس جمهور ایالات متحده برای ۴ سال آینده خواهد بود.

در ساعات آخر حضورش در کاخ سفید، ترامپ چندین عفو و تخفیف مجازات برای برخی از نزدیکان سابقش از جمله استیو بنن، مشاور سابق خود صادر کرده است. در عصر روز تحلیف، بایدن می خواهد به ۴۰۰,۰۰۰ آمریکایی که تاکنون در اثر ابتلا به کرونا جانشان را از دست داده اند ادای احترام نماید. ترامپ در ویدیو منتشر شده وداع خود با کاخ سفید گفته است: «خشونت سیاسی حمله به تمام چیزهایی است که ما به عنوان آمریکایی ها عزیز می داریم. این موضوع هیچگاه تحمل نخواهد شد». وی در این ویدیو از نام جو بایدن برای اشاره کردن به او استفاده نکرد. او که در دو هفته پایانی ریاست جمهوری اش به دلیل حمله طرفدارانش به ساختمان کنگره مورد انتقاد شدید قرار گرفته بود اولین رییس جمهور ایالات متحده است که دو بار استیضاح می شود. ترامپ در پیام ویدیویی خود می گوید که دولت او «بزرگ ترین اقتصاد تاریخ جهان» را ساخته است.

در آخرین سال ریاست جمهوری دونالد ترامپ، بازارهای بورس ایالات متحده که به شدت از شیوع ویروس کرونا صدمه دیده بودند، توانستند بخشی از سقوط خود را جبران کنند به طوری که شاخص نزدک ۴۲ درصد و شاخص اس اند پی با ۱۵ درصد رشد مواجه شدند. با این وجود اقتصاد ایالات متحده نیز در سال ۲۰۲۰ مانند دیگر نقاط جهان با مشکلات متعدد روبرو شد. در ماه دسامبر بار دیگر بر تعداد بیکاران افزوده شد. همچنین در ماه های اخیر خرده فروشی کاهش یافته و شغل های بیشتری از بین رفت. دونالد ترامپ که با درصد محبوبیت ۳۴ درصد کاخ سفید را ترک می کند (عددی که کمترین میزان محبوبیت در میان روسای جمهوری ایالات متحده در هنگام ترک کاخ سفید است) در ادامه پیام خود گفت: «دستور کار ما در مورد چپ و راست نبود، در مورد جمهوری خواه و دموکرات نبود بلکه در مورد خیرخواهی برای یک ملت بود و این به معنای کل مردم کشور است».

دونالد ترامپ در خداحافظی ۲۰ دقیقه ای خود به دستاوردهای قابل توجهش اشاره کرد. او در سال ۲۰۱۶ برای تکان دادن صحنه سیاسی ایالات متحده نامزد شد و نظم سیاسی موجود را به هم ریخت. او به عنوان یک شخصیت غیرسیاسی و بیرونی وارد سیستم سیاسی ایالات متحده شد و صدای کسانی شد که به سیستم کنونی اعتماد نداشته و حس می کردند این سیستم دیگر برای آن ها کار نمی کند. ترامپ در پیام خود می گوید: «من در نبردهای سختی شرکت کردم، سخت ترین نبردها، سخت ترین انتخاب ها زیرا این همان کاری بود که شما مرا برای آن انتخاب کرده بودید». بعد از ۴ سال هنجارشکنی و زیر پا گذاشتن سنت روسای جمهوری پیشین، تغییر دادن انتظارات از رفتارهای رییس جمهور، دونالد ترامپ سیاست ایالات متحده را طوری تغییر داد که شاید هیچگاه به دوران قبل از او بازنگردد.

روز سه شنبه، جو بایدن و همسرش خانه خود در ایالت دلوور را ترک کرده تا به واشنگتن بازگردند، جایی که رییس جمهور آینده ایالات متحده در طی ۳۶ سال اخیر به عنوان سناتور و از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۶ نیز در مقام معاون رییس جمهور در آن حضور داشته است. او در سخنرانی خداحافظی احساسی چنین گفت: «وقتی بمیرم، دلوور روی قلبم نقش خواهد بست». امروز بایدن به کاخ سفید خواهد رفت و در ادامه رأس ساعت ۱۲ ظهر برای ادای سوگند و مراسم تحلیف در ساختمان کنگره حضور خواهد یافت. این مراسم تحلیف شبیه دیگر مراسم تحلیف ریاست جمهوری در ایالات متحده نخواهد بود زیرا واشنگتن تحت تدابیر امنیتی شدید و بی سابقه خواهد بود. تنها تعداد معدودی از افراد اجازه حضور در نشنال مال برای دیدن مراسم ادای سوگند او را خواهند داشت، مراسمی که قبل از این با حضور هزاران نفر برگزار می شد.

لیدی گاگا و جنیفر لوپز در مراسم تحلیف جو بایدن به اجرای برنامه خواهند پرداخت. دونالد ترامپ اما در مراسم تحلیف جانشین خود شرکت نکرده و صبح روز چهارشنبه به فلوریدا سفر می کند. بدین ترتیب پس از اندرو جانسون در سال ۱۸۶۹، ترامپ اولین رییس جمهور ایالات متحده خواهد بود که در مراسم تحلیف جانشین خود حاضر نخواهد شد. جو بایدن می خواهد عصر امروز و پس از ادای سوگند، برخی از فرمان های بحث برانگیز دونالد ترامپ را لغو کند؛ از جمله لغو دستور ممنوعیت ورود شهروندان برخی از کشورهای مسلمان به ایالات متحده و همچنین بازگشت به معاهده پاریس. او همچنین گفته که اعضای جدا شده خانواده های مهاجران غیرقانونی را بار دیگر کنار هم جمع خواهد کرد و پوشیدن ماسک را الزامی اعلام می کند. تایید صلاحیت اعضای کابینه انتخاب شده توسط جو بایدن نیز از اواخر روز سه شنبه آغاز شده است.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 از سراسر وب

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

بیوگرافی برک اوکتای بازیگر نقش چاتای در سریال Yasak Elmaبیوگرافی برک اوکتای بازیگر نقش چاتای در سریال Yasak Elmaعلی نصیریان: مردم گرفتار بیکاری، نبود نان و بیماری شده‌اندعلی نصیریان: مردم گرفتار بیکاری، نبود نان و بیماری شده‌انداکبر عبدی بخاطر کرونا در بیمارستان بستری شداکبر عبدی بخاطر کرونا در بیمارستان بستری شدکرونا وارد سریال "پایتخت" شد/ جزئیات جدید از ۲ قسمت پایانی فصل ششمکرونا وارد سریال "پایتخت" شد/ جزئیات جدید از ۲ قسمت پایانی فصل ششمناگفته‌های محمود بصیری، بازیگری که به خاطر احمدی‌نژاد بیکار شدناگفته‌های محمود بصیری، بازیگری که به خاطر احمدی‌نژاد بیکار شدحمله کیهان به گلدن گلوب ۲۰۲۱حمله کیهان به گلدن گلوب ۲۰۲۱برندگان گلدن گلوب ۲۰۲۱ مشخص شدندبرندگان گلدن گلوب ۲۰۲۱ مشخص شدندحمله کیهان به ژوله: مرد هزارچهره دوباره عاشق صداوسیما شدحمله کیهان به ژوله: مرد هزارچهره دوباره عاشق صداوسیما شدفیلم «آن شب» شهاب حسینی فقط ۳۰ میلیون فروختفیلم «آن شب» شهاب حسینی فقط ۳۰ میلیون فروختزوج پژمان جمشیدی و سام درخشانی در انتهای راهزوج پژمان جمشیدی و سام درخشانی در انتهای راهروایت مهوش وقاری از وضعیت جسمی محسن قاضی مرادیروایت مهوش وقاری از وضعیت جسمی محسن قاضی مرادیواکنش تمسخر آمیز سحر زکریا به خداحافظی شهاب حسینیواکنش تمسخر آمیز سحر زکریا به خداحافظی شهاب حسینیامیر مهدی ژوله در عید 1400 با یک سریال به تلویزیون می آید!امیر مهدی ژوله در عید 1400 با یک سریال به تلویزیون می آید!رد پای فرزند فروغ در ازدواج پیمان قاسم‌خانی و میترارد پای فرزند فروغ در ازدواج پیمان قاسم‌خانی و میترانوذر آزادی بازیگر فیلم‌های قدیمی درگذشتنوذر آزادی بازیگر فیلم‌های قدیمی درگذشتشش چالش بر سر راه رامبد جوان و خنداونهشش چالش بر سر راه رامبد جوان و خنداونهخداحافظی شهاب حسینی از اینستاگرامخداحافظی شهاب حسینی از اینستاگرامتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (328)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (328)احتمال باطل شدن آرای گلدن گلوب سریال امیلی در پاریس!احتمال باطل شدن آرای گلدن گلوب سریال امیلی در پاریس!پخش سریال گیسو از هفته آیندهپخش سریال گیسو از هفته آیندهپاسخ جالب زندایا به سوال جنسیت‌زده مجریپاسخ جالب زندایا به سوال جنسیت‌زده مجریمهران غفوریان همه را غافل‌گیر کردمهران غفوریان همه را غافل‌گیر کردتبلیغات عجیب و غریب خیابانی فیلیمو جنجال آفرین شد! + عکستبلیغات عجیب و غریب خیابانی فیلیمو جنجال آفرین شد! + عکسمحمدرضا گلزار برنامه جنجالی‌اش را احیا می‌کندمحمدرضا گلزار برنامه جنجالی‌اش را احیا می‌کندسریال شبکه ۳ برای نوروز ۱۴۰۰ معرفی شدسریال شبکه ۳ برای نوروز ۱۴۰۰ معرفی شد
۶ راز ساسی مانکن؛ ماجراهای اکس بند، ابی و خانم دکتر لندن۶ راز ساسی مانکن؛ ماجراهای اکس بند، ابی و خانم دکتر لندنانتشار موزیک ویدئوی ساسی مانکن ممنوع شدانتشار موزیک ویدئوی ساسی مانکن ممنوع شدساسی مانکن، بازیگر فیلم +۱۸ و محدودیت‌های ما که هر سال بیشتر می‌شود!ساسی مانکن، بازیگر فیلم +۱۸ و محدودیت‌های ما که هر سال بیشتر می‌شود!محسن چاوشی به برنامه هم‌رفیق می‌رود؟محسن چاوشی به برنامه هم‌رفیق می‌رود؟بیژن مرتضوی به کرونا مبتلا شدبیژن مرتضوی به کرونا مبتلا شدآقای همایون شجریان می‌خواهیم زنده بمانی!آقای همایون شجریان می‌خواهیم زنده بمانی!بنیامین بهادری: یکی از هنرمندان ایرانی در آمریکا نامه جور کرد تا واکسن کرونا بزند!بنیامین بهادری: یکی از هنرمندان ایرانی در آمریکا نامه جور کرد تا واکسن کرونا بزند!سیروان خسروی بازیگر شد!سیروان خسروی بازیگر شد!آیا هنرمندان واکسن بدون نوبت خواسته بودند؟آیا هنرمندان واکسن بدون نوبت خواسته بودند؟برگزیدگان موسیقی در سال ۹۹ معرفی شدندبرگزیدگان موسیقی در سال ۹۹ معرفی شدنداجرای نوازنده زن ایتالیایی در ایراناجرای نوازنده زن ایتالیایی در ایرانواکنش رضا صادقی به شایعه درگذشتش + عکسواکنش رضا صادقی به شایعه درگذشتش + عکسغزل‌های محسن چاوشی خواندنی شد/ ورود عشق هیولایی به بازار کتابغزل‌های محسن چاوشی خواندنی شد/ ورود عشق هیولایی به بازار کتابماریا کری دادگاهی می‌شود/ دعوای عجیب دو خواهرماریا کری دادگاهی می‌شود/ دعوای عجیب دو خواهرخوانندگی همایون شجریان برای سریال می‌خواهم زنده بمانمخوانندگی همایون شجریان برای سریال می‌خواهم زنده بمانمرضا صادقی: دنیا ایستاد و علی انصاریان پیاده شدرضا صادقی: دنیا ایستاد و علی انصاریان پیاده شدگلنوش خالقی درگذشت/ وداع با نوازنده پیانو و دختر روح‌الله خالقیگلنوش خالقی درگذشت/ وداع با نوازنده پیانو و دختر روح‌الله خالقیکنسرت محسن ابراهیم‌زاده در کیش + تصاویرکنسرت محسن ابراهیم‌زاده در کیش + تصاویرحامد بهداد به سرنوشت بهرام رادان و امین حیایی دچار شد؟حامد بهداد به سرنوشت بهرام رادان و امین حیایی دچار شد؟اولین واکنش های آیدین آغداشلو به رکورد ۱۲ میلیاردیاولین واکنش های آیدین آغداشلو به رکورد ۱۲ میلیاردیتیلور سوئیفت ۶ آلبومش را بازسازی کرد/ انتشار تک آهنگ جدیدتیلور سوئیفت ۶ آلبومش را بازسازی کرد/ انتشار تک آهنگ جدیدنقاشی نورث وست با انتقاد کاربران فضای مجازی روبرو شد!نقاشی نورث وست با انتقاد کاربران فضای مجازی روبرو شد!سناء محمد خواننده زن مراکشی تهدید به مرگ شد!سناء محمد خواننده زن مراکشی تهدید به مرگ شد!ماهسون خواننده مشهور ترک به ایران می‌آیدماهسون خواننده مشهور ترک به ایران می‌آیدحمایت سام اصغری از پارتنرش بریتنی اسپیرزحمایت سام اصغری از پارتنرش بریتنی اسپیرز
آیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟آیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟رونالدو و مسی بازیگر می‌شوندرونالدو و مسی بازیگر می‌شوندمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگرادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگررافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسرافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمرونالدو بستنی فروش می‌شودرونالدو بستنی فروش می‌شودازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کردجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کرداظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!اظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!کسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کروناکسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کرونافیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استفیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودرابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!رابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!مهاجرت علی کریمی به کانادامهاجرت علی کریمی به کاناداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خدابوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسبوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکس