ads
Thursday, 04 March 2021|پنج شنبه، 14 اسفند، 1399|لا اله الا الله الملک الحق المبين|افراد آنلاین: 90 نفر

با ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویم

تاریخ انتشار: پنج شنبه، 2 بهمن، 1399 سینما، هنرمندان و ورزشکاران ، ورزشکاران ایران
+ A -

انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال ایران روز دهم اسفند ماه در تهران برگزار می شود. این انتخابات از این حیث حائز اهمیت است که صلاحیت علی کریمی، جادوگر آسیا و پیشکسوت پر افتخار فوتبال ایران، نامزد ریاست این فدارسیون است.

این برای نخستین بار است که یکی از پنج کاندیدای اصلی تصدی ریاست فدراسیون فوتبال ایران پس از انقلاب، یکی از چهره های کاملا فوتبالی کشورمان است. علی دایی که از وی به عنوان یکی از کاندیداهای اصلی فدراسیون یاد می شد، در انتخابات شرکت نکرد. قرار بر این بود که بازنشستگان، در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال حضور نداشته باشند.

اکنون باید دستگاه های نظارتی طبق قانون، شرایط ۵ نامزد پست تصدی ریاست فدراسیون فوتبال را بررسی کنند و زمان بررسی و نتیجه آن هنوز اعلام نشده است.

هر یک از نامزدهای پست ریاست فدراسیون فوتبال بایستی از پنج نفر از اعضاء مجمع عمومی فدراسیون، تاییدیه دریافت می کردند.

داشتن فرم تاییدیه، شانس پیروزی در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال که دهم اسفند برگزار می شود را افزایش نمی دهد. حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون فوتبال، یکی از نامزدهای تصدی پست ریاست است.

شهاب الدین عزیزی خادم  و حیدر بهاروند نیز از دیگر نامزدها محسوب می شود. کیومرث هاشمی چهره مطرح فدراسیون ها در ۲۰ سال اخیر، از دیگر رقبای علی کریمی است.

سردار آجرلو نیز که از فعالان ورزش کشور بوده از دیگر نامزدهای تصدی پست ریاست است که گویا فرم تاییدیه ۱۰ تا ۱۵ عضو را گرفته است.

تاییدیه کمیته بدوی فدراسیون فوتبال نشان می دهد که هر ۵ نامزد، شرایط دارا بودن ۵ فرم تاییدیه اعضاء مجمع، عدم سوء پیشینه و ۴ سال سابقه مدیریت ورزشی را داشته و برای فوتبالی ها هم، سابقه بازی های ملی آن ها تایید شده است.

اینستانوشته علی کریمی و کامنت پرسپولیسی ها درباره انتخابات فدارسیون فوتبال در اسفند ماه

داستان مصطفی آجرلو

مصطفی آجرلو که یکی از کاندیدهای ریاست فدراسیون فوتبال است، متولد سال ۱۳۳۹ در تهران بوده و از اعضاء سپاه پاسداران محسوب می شود. مدرک درجه یک مربیگری فوتبال داشته و ۲ سال نیز مدیرعامل باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز بود.

مصطفی آجرلو مدتی رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران و مدیرعامل شرکت شهر ورزش و رئیس سازمان ورزش سپاه و مدیرکل تربیت بدنی ناجا بود.

مصطفی آجرلو در کنار حسین هدایتی (مفسد اقتصادی زندانی و عابر بانک پرسپولیسی ها ) و مهدی مهدوی کیا در تیم استیل آذین

در سال هشتاد و چهار، باشگاه پاس در زمان مدیرعاملی مصطفی آجرلو به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا راه یافت. او اخیرا دکترای مدیریت از دانشگاه امام حسین اخذ کرد.

داستان شهاب الدین عزیزی خادم

دکتر شهاب الدین عزیزی خادم، از نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال، قبلا گفته بود که از حضور علی کریمی در انتخابات استقبال می کند. سابقه حضور در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال داشته و رئیس سازمان تیم های ملی فوتبال ایران بود.

دکتر شهاب الدین عزیزی خادم پیش تر، ریاست شورای عالی راهبردی فدراسیون فوتبال را نیز در کارنامه دارد. او سابقه مدیریتی و صنعتی و اقتصادی خوبی داشته و در وزارت رفاه نیز با دولت نهم همکاری داشت.

او برای تیم های ملی فوتبال ایران، قرارداد ۱۰ ساله چارتر گرفته بود. از دکتر شهاب الدین عزیزی خادم از ناشناخته ترین عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال نام می برند که قبلا توانسته بود علی فتح الله زاده و سردار رویانیان را پشت سر بگذارد.

روزنامه رسمی شرکت آتیه پردازان

دکتر شهاب الدین عزیزی خادم عضو هیات مدیره شرکت آتیه پردازان تیوا (سهامی خاص) است و با علی اسکندری و حمید رضا مهرعلی همکاری دارد.

دکتر شهاب الدین عزیزی خادم  علاوه بر هیات مدیره باشگاه سایپا، در شرکت پتروشیمی امیرکبیر و شرکت پتروشیمی شازند نیز عضو هیات مدیره است. ایشان در شرکت ورزشی ایران خودرو و شرکت بین الملی ساختمان و صنعت ملی و شماری از خودروسازان نیز سابقه حضور در هیات مدیره دارد.

داستان کیومرث هاشمی

کیومرث هاشمی یکی از ۵ نامزد ریاست فدراسیون فوتبال است. او از سال ۹۲ تا ۹۶ ریاست کمیته ملی المپیک را در دوره اول ریاست جمهوری حسن روحانی بر عهده داشت. پس از محمد علی آبادی و پیش از رضا صالحی امیری، وی بر کرسی ریاست کمیته ملی المیپک تکیه کرده بود.

کیومرث هاشمی در کنار حسن روحانی

متولد سال ۱۳۴۴ در ملایر بوده و معاون وزیر سابق آموزش و پرورش نیز بود. ایشان در دوران تصدی سرپرستی فدراسیون فوتبال، اساسنامه فدراسیون را تدوین کرد. او در دوران مسئولیتش در آموزش و پرورش، ۱۵۰۰۰ معلم تربیت بدنی را جذب کرد. در سازمان تربیت بدنی نیز یکی از مدیران فعال بوده است.

داستان مهدی تاج 

مهدی تاج ریس سابق فدراسیوت فوتبال ایران در حالی این پست را ترک کرد که رای ۶۰ میلیاردی دادگاه CAS علیه فوتبال ایران، میراث تلخ تاج و دوستانش در فوتبال ایران در سال ۲۰۲۰ میلادی بود.

سازمان بازرسی کل کشور، پرونده قرارداد فدراسیون فوتبال با سرمربی سابق تیم ملی (ویلموتس) را به دادسرا ارسال کرده است و ۸ متهم نیز شناسایی شده اند. گویا ماجرای توقیف اموال و ممنوع الخروج کردن مهدی تاج که یکی از فعالان صنعت فولاد و ذوب آهن کشور است، هنوز ره به جایی نبرده است.

گزارش خبرگزاری ایسنا از میراث تلخ مهدی تاج برای فوتبال ایران عصر ۱۴۰۰ شمسی

در مجموع، دوران ریاست مهدی تاج بر فدراسیون فوتبال، دریای متلاطمی از انواع و اقسام اتفاقات عجیب برای فوتبال ایران بود. از ماجرای ویلموتس تا کی‌روش، محرومیت فوتبال ایران از میزبانی در لیگ قهرمانان آسیا، ناکامی در مناقشه با عربستان، تقسیم کرسی‌های فدراسیون میان رفقا و حضور فرزندان برخی از آن‌ها در برخی از تیم‌ها و … تنها بخشی از اتفاقات این دوره فوتبال ایران است که سیر قهقرایی فوتبال سیل زده ایران را شیبدارتر تر از قبل کرده است.

قرار است در آستانه برگزاری انتخابات فدارسیون فوتبال، بخشی از سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تهران نیز در فرابورس عرضه شود. موضوعی که به نظر می رسد پایانی باشد بر آرزوی دیرینه طرفداران سرخابی های پایتخت.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 از سراسر وب

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

بیوگرافی برک اوکتای بازیگر نقش چاتای در سریال Yasak Elmaبیوگرافی برک اوکتای بازیگر نقش چاتای در سریال Yasak Elmaعلی نصیریان: مردم گرفتار بیکاری، نبود نان و بیماری شده‌اندعلی نصیریان: مردم گرفتار بیکاری، نبود نان و بیماری شده‌انداکبر عبدی بخاطر کرونا در بیمارستان بستری شداکبر عبدی بخاطر کرونا در بیمارستان بستری شدکرونا وارد سریال "پایتخت" شد/ جزئیات جدید از ۲ قسمت پایانی فصل ششمکرونا وارد سریال "پایتخت" شد/ جزئیات جدید از ۲ قسمت پایانی فصل ششمناگفته‌های محمود بصیری، بازیگری که به خاطر احمدی‌نژاد بیکار شدناگفته‌های محمود بصیری، بازیگری که به خاطر احمدی‌نژاد بیکار شدحمله کیهان به گلدن گلوب ۲۰۲۱حمله کیهان به گلدن گلوب ۲۰۲۱برندگان گلدن گلوب ۲۰۲۱ مشخص شدندبرندگان گلدن گلوب ۲۰۲۱ مشخص شدندحمله کیهان به ژوله: مرد هزارچهره دوباره عاشق صداوسیما شدحمله کیهان به ژوله: مرد هزارچهره دوباره عاشق صداوسیما شدفیلم «آن شب» شهاب حسینی فقط ۳۰ میلیون فروختفیلم «آن شب» شهاب حسینی فقط ۳۰ میلیون فروختزوج پژمان جمشیدی و سام درخشانی در انتهای راهزوج پژمان جمشیدی و سام درخشانی در انتهای راهروایت مهوش وقاری از وضعیت جسمی محسن قاضی مرادیروایت مهوش وقاری از وضعیت جسمی محسن قاضی مرادیواکنش تمسخر آمیز سحر زکریا به خداحافظی شهاب حسینیواکنش تمسخر آمیز سحر زکریا به خداحافظی شهاب حسینیامیر مهدی ژوله در عید 1400 با یک سریال به تلویزیون می آید!امیر مهدی ژوله در عید 1400 با یک سریال به تلویزیون می آید!رد پای فرزند فروغ در ازدواج پیمان قاسم‌خانی و میترارد پای فرزند فروغ در ازدواج پیمان قاسم‌خانی و میترانوذر آزادی بازیگر فیلم‌های قدیمی درگذشتنوذر آزادی بازیگر فیلم‌های قدیمی درگذشتشش چالش بر سر راه رامبد جوان و خنداونهشش چالش بر سر راه رامبد جوان و خنداونهخداحافظی شهاب حسینی از اینستاگرامخداحافظی شهاب حسینی از اینستاگرامتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (328)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (328)احتمال باطل شدن آرای گلدن گلوب سریال امیلی در پاریس!احتمال باطل شدن آرای گلدن گلوب سریال امیلی در پاریس!پخش سریال گیسو از هفته آیندهپخش سریال گیسو از هفته آیندهپاسخ جالب زندایا به سوال جنسیت‌زده مجریپاسخ جالب زندایا به سوال جنسیت‌زده مجریمهران غفوریان همه را غافل‌گیر کردمهران غفوریان همه را غافل‌گیر کردتبلیغات عجیب و غریب خیابانی فیلیمو جنجال آفرین شد! + عکستبلیغات عجیب و غریب خیابانی فیلیمو جنجال آفرین شد! + عکسمحمدرضا گلزار برنامه جنجالی‌اش را احیا می‌کندمحمدرضا گلزار برنامه جنجالی‌اش را احیا می‌کندسریال شبکه ۳ برای نوروز ۱۴۰۰ معرفی شدسریال شبکه ۳ برای نوروز ۱۴۰۰ معرفی شد
۶ راز ساسی مانکن؛ ماجراهای اکس بند، ابی و خانم دکتر لندن۶ راز ساسی مانکن؛ ماجراهای اکس بند، ابی و خانم دکتر لندنانتشار موزیک ویدئوی ساسی مانکن ممنوع شدانتشار موزیک ویدئوی ساسی مانکن ممنوع شدساسی مانکن، بازیگر فیلم +۱۸ و محدودیت‌های ما که هر سال بیشتر می‌شود!ساسی مانکن، بازیگر فیلم +۱۸ و محدودیت‌های ما که هر سال بیشتر می‌شود!محسن چاوشی به برنامه هم‌رفیق می‌رود؟محسن چاوشی به برنامه هم‌رفیق می‌رود؟بیژن مرتضوی به کرونا مبتلا شدبیژن مرتضوی به کرونا مبتلا شدآقای همایون شجریان می‌خواهیم زنده بمانی!آقای همایون شجریان می‌خواهیم زنده بمانی!بنیامین بهادری: یکی از هنرمندان ایرانی در آمریکا نامه جور کرد تا واکسن کرونا بزند!بنیامین بهادری: یکی از هنرمندان ایرانی در آمریکا نامه جور کرد تا واکسن کرونا بزند!سیروان خسروی بازیگر شد!سیروان خسروی بازیگر شد!آیا هنرمندان واکسن بدون نوبت خواسته بودند؟آیا هنرمندان واکسن بدون نوبت خواسته بودند؟برگزیدگان موسیقی در سال ۹۹ معرفی شدندبرگزیدگان موسیقی در سال ۹۹ معرفی شدنداجرای نوازنده زن ایتالیایی در ایراناجرای نوازنده زن ایتالیایی در ایرانواکنش رضا صادقی به شایعه درگذشتش + عکسواکنش رضا صادقی به شایعه درگذشتش + عکسغزل‌های محسن چاوشی خواندنی شد/ ورود عشق هیولایی به بازار کتابغزل‌های محسن چاوشی خواندنی شد/ ورود عشق هیولایی به بازار کتابماریا کری دادگاهی می‌شود/ دعوای عجیب دو خواهرماریا کری دادگاهی می‌شود/ دعوای عجیب دو خواهرخوانندگی همایون شجریان برای سریال می‌خواهم زنده بمانمخوانندگی همایون شجریان برای سریال می‌خواهم زنده بمانمرضا صادقی: دنیا ایستاد و علی انصاریان پیاده شدرضا صادقی: دنیا ایستاد و علی انصاریان پیاده شدگلنوش خالقی درگذشت/ وداع با نوازنده پیانو و دختر روح‌الله خالقیگلنوش خالقی درگذشت/ وداع با نوازنده پیانو و دختر روح‌الله خالقیکنسرت محسن ابراهیم‌زاده در کیش + تصاویرکنسرت محسن ابراهیم‌زاده در کیش + تصاویرحامد بهداد به سرنوشت بهرام رادان و امین حیایی دچار شد؟حامد بهداد به سرنوشت بهرام رادان و امین حیایی دچار شد؟اولین واکنش های آیدین آغداشلو به رکورد ۱۲ میلیاردیاولین واکنش های آیدین آغداشلو به رکورد ۱۲ میلیاردیتیلور سوئیفت ۶ آلبومش را بازسازی کرد/ انتشار تک آهنگ جدیدتیلور سوئیفت ۶ آلبومش را بازسازی کرد/ انتشار تک آهنگ جدیدنقاشی نورث وست با انتقاد کاربران فضای مجازی روبرو شد!نقاشی نورث وست با انتقاد کاربران فضای مجازی روبرو شد!سناء محمد خواننده زن مراکشی تهدید به مرگ شد!سناء محمد خواننده زن مراکشی تهدید به مرگ شد!ماهسون خواننده مشهور ترک به ایران می‌آیدماهسون خواننده مشهور ترک به ایران می‌آیدحمایت سام اصغری از پارتنرش بریتنی اسپیرزحمایت سام اصغری از پارتنرش بریتنی اسپیرز
آیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟آیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟رونالدو و مسی بازیگر می‌شوندرونالدو و مسی بازیگر می‌شوندمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگرادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگررافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسرافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمرونالدو بستنی فروش می‌شودرونالدو بستنی فروش می‌شودازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کردجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کرداظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!اظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!کسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کروناکسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کرونافیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استفیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودرابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!رابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!مهاجرت علی کریمی به کانادامهاجرت علی کریمی به کاناداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خدابوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسبوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکس