ads
Thursday, 04 March 2021|پنج شنبه، 14 اسفند، 1399|لا اله الا الله الملک الحق المبين|افراد آنلاین: 95 نفر

مروری بر گذشته

رکوردزنی فیلم جدید اما استون پیش از اکران
رکوردزنی فیلم جدید اما استون پیش از اکران
مجلس با واردات خودروهای خارجی از مناطق آزاد مخالفت کرد
مجلس با واردات خودروهای خارجی از مناطق آزاد مخالفت کرد
فیلم آمریکایی شهاب حسینی به ایران رسید
فیلم آمریکایی شهاب حسینی به ایران رسید
کرونای جهش یافته ایرانی در قزوین شناسایی شد
کرونای جهش یافته ایرانی در قزوین شناسایی شد
۱۷ راهکار برای رهایی از موی چرب و جلوگیری از ریزش آن
۱۷ راهکار برای رهایی از موی چرب و جلوگیری از ریزش آن
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 11 اسفند 1399
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 11 اسفند 1399
بازیگر "متری شیش و نیم": خجالت می‌کشم غر بزنم و بگویم حمایت کنید
بازیگر "متری شیش و نیم": خجالت می‌کشم غر بزنم و بگویم حمایت کنید
ناگفته‌های محمود بصیری، بازیگری که به خاطر احمدی‌نژاد بیکار شد
ناگفته‌های محمود بصیری، بازیگری که به خاطر احمدی‌نژاد بیکار شد
علی نصیریان واکسن ایرانی می‌زند؟
علی نصیریان واکسن ایرانی می‌زند؟
محمود فکری از استقلال جدا شد
محمود فکری از استقلال جدا شد
سخنگوی سازمان غذا و دارو از تولید واکسن اسپوتنیک وی در ایران خبر داد
سخنگوی سازمان غذا و دارو از تولید واکسن اسپوتنیک وی در ایران خبر داد
آخرین آمار ابتلا به کرونا در ایران [به‌روزرسانی]
آخرین آمار ابتلا به کرونا در ایران [به‌روزرسانی]
پیشخوان روزنامه ها – 9 اسفند 1399
پیشخوان روزنامه ها – 9 اسفند 1399
واکنش تمسخر آمیز سحر زکریا به خداحافظی شهاب حسینی
واکنش تمسخر آمیز سحر زکریا به خداحافظی شهاب حسینی
طرز تهیه ۵ سوپ ارزان و خوشمزه
طرز تهیه ۵ سوپ ارزان و خوشمزه
انتشار موزیک ویدئوی ساسی مانکن ممنوع شد
انتشار موزیک ویدئوی ساسی مانکن ممنوع شد
محسن چاوشی به برنامه هم‌رفیق می‌رود؟
محسن چاوشی به برنامه هم‌رفیق می‌رود؟
امیر مهدی ژوله در عید 1400 با یک سریال به تلویزیون می آید!
امیر مهدی ژوله در عید 1400 با یک سریال به تلویزیون می آید!
رد پای فرزند فروغ در ازدواج پیمان قاسم‌خانی و میترا
رد پای فرزند فروغ در ازدواج پیمان قاسم‌خانی و میترا
زمان پخش سریال‌ جدید رضا عطاران اعلام شد
زمان پخش سریال‌ جدید رضا عطاران اعلام شد

معرفی کتاب «فریب ایکاروس؛ چقدر بلندپرواز هستید؟»

تاریخ انتشار: چهارشنبه، 8 بهمن، 1399 فرهنگ و هنر ، معرفی کتاب
+ A -

کتاب «فریب ایکاروس؛ چقدر بلندپرواز هستید؟» کتابی به‌قلم سِت گودین است. نویسنده در این کتاب که الهام‌بخش‌ترین اثرش نام گرفته است، خوانندگان را به‌چالش می‌کشد و از آن‌ها شجاعتی می‌خواهد تا با کارشان به‌عنوان هنر برخورد کنند.

انقلاب دیجیتال تلاشی ماندگار در عصر امروزی است. در همین زمینه است که علوم رایانه و رایانه‌ها روزبه‌روز پیشرفت و هوشمندانه‌تر عمل می‌کنند. بسیاری از مردم دیگر علاقه‌ای به زندگی‌های کارمندی ندارند که آن‌ها را به کارکردن از ساعت ۹ تا ۱۷ ملزم می‌کند. این اتفاق لزوما معنی بدی برای ما ندارد؛ بلکه برعکس، به ما مژده‌ی فرصت‌های جدیدی می‌دهد. با‌این‌حال، سؤال مهم این است: چطور می‌توانیم برای بهره‌گیری از این فرصت‌ها، این انقلاب عظیم دیجیتالی را تمام‌و‌کمال پذیرا باشیم.

سِت گودین در کتاب فریب ایکاروس، برای پاسخ به این پرسش تلاش می‌کند پاسخ درخوری ارائه کند. برخلاف بسیاری از افرادی که این روزها تکنولوژی را خطرناک می‌دانند، او معتقد است که تکیه‌کردن به ابزار یا تکنولوژی خاص ابدا به‌معنی این نیست که شما عصر دیجیتال را در آغوش کشیده‌اید؛ بلکه شاید باورنکردنی به‌نظر برسد؛ اما شما همچنان به نوعی دیگر از همان اقتصاد کارمندی قدیمی گرفتار هستید.

معرفی کتاب «فریب ایکاروس؛ چقدر بلندپرواز هستید؟»

همان‌طورکه سِت گودین در اوایل کتاب اشاره می‌کند، فریب ایکاروس کتابی است درباره‌ی متعهد‌شدن به انجام کاری که به خود شخص وابسته است و به شجاعت نیاز دارد و توانایی بالقوه‌ی تغییر همه‌چیز را شامل می‌شود. سِت گودین این کار را هنر نام‌گذاری می‌کند. هنر عمل انسان است که کارهای سخاوتمندانه انجام می‌دهد و چیزی را برای اولین‌بار خلق می‌کند و بر دیگران تأثیر می‌گذارد.

این کتاب درباره‌ی این موضوع است که چرا هر‌یک از ما باید دست به هنر بزنیم و چرا این کار ارزشش را دارد و چرا نباید بیشتر از این منتظر بمانیم. کتاب فریب ایکاروس نویسنده‌ی شناخته‌شده‌ای دارد؛ کسی که خود در دنیای کار و تجارت یکی ‌از افراد موفق و مشهور به‌حساب می‌آید. در این کتاب، نویسنده به نکاتی اشاره می‌کند که اگرچه مثل کتاب‌های زرد انگیزشی صرفا انگیزه‌ی موقت به شما نمی‌دهد، در تعیین مسیرتان کمک بسزایی می‌کند.

سِت گودین کتابش را براساس افسانه‌ی مشهور یونانی روایت می‌کند. ایکاروس نام شخصیتی افسانه‌ای در اساطیر یونانی است که به‌همراه پدرش، یعنی دایدالوس، در زندان مینوس گیر افتاده بودند. پدر ایکاروس برای رهایی‌شان از این زندان به‌فکر ساختنِ بال‌هایی از جنس موم و پر افتاد تا ازطریق آن بتوانند فرار کنند. او به فرزندش توصیه کرد که از تکبر و غرور دوری کند و زیاد از حد اوج نگیرد؛ زیرا هرچه اوج بگیرد، به گرمای خورشید نزدیک‌تر می‌شود و این موضوع می‌تواند باعث آب‌شدنِ موم‌های بالش شود. با‌این‌حال، ایکاروس به توصیه‌ی پدر گوش نداد و با پرواز در ارتفاع زیاد باعث ازبین‌رفتنِ بال‌هایش و درنتیجه سقوط و مرگش شد.

گودین در کتاب فریب ایکاروس با اشاره به این افسانه، نکته‌ی مهمی را یادآور می‌شود. او می‌گوید فقط قسمت اوج‌گیری این افسانه برجسته شده است و دهان‌به‌دهان می‌چرخد؛ اما توصیه‌ی پدر ایکاروس وجه دیگری نیز دارد که کمتر به آن توجه شده است. دایدالوس علاوه‌بر اوج‌گیری بیش‌از‌حد، به پسرش هشدار داد که در ارتفاع پایین نیز پرواز نکند؛ زیرا خطر سقوط به دریا او را تهدید خواهد کرد. اصل حرف کتاب نیز این است که در ارتفاع پایین پرواز نکنیم و بیش ‌از توانمان اوج نگیریم.

درواقع، ایکاروس توصیه‌ی افراد متخصص را نادیده می‌گیرد و قربانی این نافرمانی می‌شود؛ اما مشکل اینجا است که در‌کنار توصیه به بالا‌نرفتن زیاد، توصیه‌ای هم شده بود مبنی‌بر کاهش‌ندادن بیش‌ از اندازه‌ی ارتفاع؛ چون عمل‌نکردن به توصیه‌ی دوم بیشتر از توصیه‌ی اول خوشایند است و احساس امنیت به آدمی می‌دهد و معمولا زیاد به آن پرداخته نمی‌شود. همین مسئله در‌نهایت موجب سقوط ایکاروس شد.

سِت گودین از این افسانه به‌عنوان استعاره‌ای بهره می‌برد تا نشان دهد ما انسان‌ها بسیاری از اوقات نیز خودمان را به توصیه‌ها و هشدارهای دیگران، به‌ویژه بزرگان و رؤسا، محدود می‌کنیم و بیش‌‌از‌حد در ارتفاع پایین حرکت می‌کنیم. با این کار هم به خودمان و هم به افراد وابسته به ما آسیب جبران‌ناپذیری می‌رسانیم. با‌توجه‌به این موضوع سِت گودین ما را به بازگشت به ذات انسانی خودمان دعوت می‌کند. دعوت به دست به هنر زدن و هنرمند بودن؛ پرورش توانمندی خاص و منحصربه‌فردی که هرکدام از ما انسان‌ها از آن برخورداریم و می‌توانیم با تلاش و شجاعت آن را به منصه ظهور برسانیم و به جایگاه‌هایی عالی در جامعه برسیم.

مشکل اصلی اینجا است که جامعه‌ی صنعتی برای رسیدن به منافع و خواسته‌های خویش ما را به‌صورتی ماهرانه شست‌و‌شوی مغزی می‌دهد و باعث می‌شود ترس بر وجودمان غلبه کند، با جامعه و اکثریت حاضر در آن سازگار شویم، در انتظار دستورها از بالا بمانیم، تا به ما اجازه کاری نداده‌اند دست به کار جدید نزنیم و درنهایت هم از انجام کاری فوق‌العاده محروم بمانیم. سِت گودین در کتاب فریب ایکاروس ما را به انسان‌بودن دعوت می‌کند.

انسان حقیقی دست به هنرمندی می‌زند و آثار هنری خلق می‌کند. برای خلق چنین آثاری ما نه به آموزش نیاز داریم و نه اجازه‌گرفتن از کسی. تنها در این صورت است که می‌توانیم به عالی‌ترین مراتب لذت و خرسندی و موفقیت دست‌ یابیم و زندگی پرباری تجربه کنیم. سِت گودین می‌گوید عصر صنعتی که امروزه در حال عبور از آن هستیم، بایدها و نبایدهای محدودکننده‌ای برای ما تعیین کرده که ارمغانی جز محدودکردنمان ندارند.

بخشی از کتاب «فریب ایکاروس؛ چقدر بلندپرواز هستید؟»

به شما می‌گویند دستی به روی رزومه‌تان بکشید و آن را پربارتر کنید، دست از پا خطا نکنید، هم‌رنگ جماعت شوید و از دستورعمل‌ها پیروی کنید. به شما می‌گویند غرورتان را زیر پا بگذارید و رؤیاهایتان را دنبال کنید. سالیان سال است که گزاره‌های یادشده را به‌عنوان ارزش شغلی به ما تفهیم کرده‌اند؛ اما این ارزش‌ها برای دوران جدید کارایی ندارند. عصر صنعتی فرهنگ کارمندی را ترویج می‌داد و ناحیه‌ی امن را در چهارچوب ریسک‌نکردن و گوش‌به‌فرمان‌بودن تعریف می‌کرد؛ حال‌آنکه این ارزش‌ها در عصر دیجیتال و ارتباطات کنونی به‌کلی تغییر کرده‌اند.

پیشرفت و موفقیت در زمانه‌ی کنونی نیازمند قدم‌گذاشتن به بیرون از ناحیه‌ی امن است و افرادی می‌توانند در این عصر به موفقیت دست پیدا کنند که ناحیه‌ی امن و راحتشان را در نقطه‌ای مشترک قرار می‌دهند. گزاره‌ی بالا یعنی اینکه اتکا به حقوق ماهانه‌ای که دریافت می‌کنید، دیگر ناحیه‌ی امن نیست؛ بلکه توهم ناحیه‌ی امن است.

سِت گودین در کتاب فریب ایکاروس بارها از واژه‌ی هنر و هنرمندی استفاده می‌کند که البته به‌معنی عام نیست. او هنر و هنرمندی را برابر با خلق چیزی بدیع و نوآورانه تعریف می‌کند. به‌باور او هنرمند کسی است که جرئت قدم‌گذاشتن به فضای خلأ داشته باشد و بتواند با روشن‌کردن یک شمع راه را برای دیگران باز کند. فضای خلأ همان راهِ تاریکی است که هیچ‌کس تاکنون جرئت قدم‌گذاشتن در آن را نداشته است.

این فضای خلأ همان حوزه‌های جدیدی هستند که کارآفرینان به آن قدم می‌گذارند و محصولی انقلابی در آن حوزه تولید می‌کنند. هنر به‌معنای انسان‌بودن است و ژن یا استعدادی خاص نیست. هنر نگرشی است که به‌لحاظ فرهنگی هدایت شده و در‌دسترس هر کسی است که تصمیم گرفته از آن استفاده کند.

هنر چیزی نیست که در گالری فروخته شود یا در صحنه‌ای اجرا شود؛ بلکه به‌معنای کار منحصربه‌فرد آدمیزاد است؛ کاری که بر دیگری تأثیر می‌گذارد. همان‌طور‌که معلوم می‌شود اکثر نقاشان اصلا هنرمند نیستند، آن‌ها مقلدهای به‌دنبال امنیت هستند.

گودین می‌گوید: «اکنون بیش ‌از مدیران قدرتمند به رهبران قدرتمند نیاز داریم. مدیریت زمین تا آسمان با رهبری فرق دارد. مدیریت درباره‌ی تکرار دستاوردهای دیروز است، ولی کمی ارزان‌تر و سریع‌تر؛ اما رهبری رهبر را به‌خطر می‌اندازد. برای رهبری‌کردن دستورعمل یا کتاب راهنمایی وجود ندارد و کسی بالاتر از رهبر نیست که اگر اوضاع خراب شد، انگشت اتهام را به‌سوی او گرفت. اگر برای رهبری‌کردن از کسی کتاب راهنمایی بخواهید، درواقع در دلتان آرزوی مدیربودن می‌کنید.»

به‌عقیده‌ی گودین، شاید عجیب به‌نظر برسد؛ اما آن کاری که با نیت مثبت انجام دادید و فاجعه‌ به‌بار آوردید، بزرگ‌ترین شکستتان نیست؛ بلکه بزرگ‌ترین شکستتان چیزی است که رؤیایش را در سر می‌پروراندید؛ اما تاکنون جرئت انجامش را پیدا نکرده‌اید. بدترین چیز رزومه‌ی کاری‌تان مسیرهایی است که در آن‌ها گام نگذاشته‌اید، پروژه‌هایی است که آغاز نکرده‌اید و هنرهایی است که نیافریده‌اید. به‌یاد بسپارید که همواره با توقعات کم و رؤیاهای کوچک قانع می‌شویم و بیشتر اوقات خودمان را دست‌کم می‌گیریم. با پرواز‌کردن بیش‌از‌حد در ارتفاع کم، نه‌تنها به خودمان، بلکه به کسانی ضرر می‌رسانیم که ممکن است از تلاش ما سود ببرند. همچنین، بسیار نگران خطر متفاوت‌شدن هستیم و هر کاری کرده‌ایم تا از آن اجتناب کنیم.

راه ما اشتباه‌کردن یا انجام کار‌های غیرعاقلانه نیست؛ بلکه انسان‌بودن است. این یعنی دست به هنر‌زدن و پرواز‌کردن خیلی فراتر از حد‌‌ ممکنی‌ که به ما آموخته شده است. پس خلاق باشید و دست به هنر بزنید. هنرمند‌بودن طبیعتی ژنتیک یا استعدادی خاص نیست. هنرمند‌بودن راهی است که همه‌ی ما می‌توانیم آن را به‌کار گیریم. اشتیاق برای تصاحب زمینه‌ای جدید، ایجاد ارتباطات، کار بدون نقشه و... اگر این کارها را انجام می‌دهید، هنرمند هستید و مهم نیست که چه چیزی روی کارت ویزیتتان نوشته شده است.

فارغ از اینکه معلم، مهندس، دکتر، مدیر میان‌رده یا نماینده‌ی خدمات مشتریان باشید، با آوردن بهترینِ خودتان در کار می‌توانید پیشرفت کنید. همچنین، به آنچه امروز انجام می‌دهید و اینکه فردا چگونه پیشرفت کنید، می‌توانید اهمیت دهید. گودین به ما نشان می‌دهد چگونه این کار ممکن است و ما را متقاعد می‌کند که چرا انجامش ضرورت دارد. درست کنار میدان هاروارد در ساختمان شماره‌ی ۲۹ خیابان آکسفورد، «آزمایشگاه کرافت» قرار دارد. این آزمایشگاه بخشی از دانشکده فیزیک دانشگاه هاروارد است؛ جایی که جورج واشنگتن پیرس نوسان‌ساز کریستال را حدود صد سال پیش اختراع کرد. بدون اختراع او، ایستگاه‌های رادیویی هرگز به‌لحاظ تجاری اجرایی نبودند.

«ساختمان کرافت» به‌خاطر بخشیدن نامش به مفهومی بسیار مهم اهمیت بیشتری دارد. «کرافت» اصطلاح مهندسی برای ضایعات باقی‌مانده، کد‌های رایانه‌ای بی‌فایده، دستگاه‌های شکسته‌شده، جعبه‌های خالی و چیزهای به‌دردنخوری است که باید هم‌زمان با پیشرفت‌ فناوری با آن‌ها سروکله بزنیم. در طول چندین دهه، اجزای رادارهای رهاشده و تخته‌مدارهای ازکارافتاده و لامپ‌های الکترونیکی از‌رده‌خارج‌شده شروع به انباشته‌شدن در این آزمایشگاه کردند. با انباشته‌شدن کرافت، جلو پنجره‌های این ساختمان کاملا گرفته شد و وسایلی که زمانی مهم تلقی می‌شدند، حال صرفا دست‌‌وپا گیر بودند.

انقلاب‌ها ایدئال‌ها را از بین می‌برند و ناممکن‌ها را میسر می‌سازند و ما را با کرافت گیج می‌کنند. هنر پیشرفت‌کردن فهمیدن این موضوع است که باید دست از چه چیزی برداشت. شاید به‌نظر برسد که بی‌دردسر‌ترین راه حفظ وضع موجود و انجام دادن کاری است که قبلا نتیجه‌بخش بوده و پنهان‌شدن است؛ به‌خصوص پنهان‌شدن از چشم‌اندازهای آشکار دنیای پس از انقلاب جدید. انجام این کار بسیار بی‌دردسر است و اگر دنیا به‌اندازه‌ی کافی آهسته پیش برود، حتی می‌توانید این کار را برای مدتی با موفقیت انجام دهید؛ اما اوضاع دیگر مثل سابق نیست. عصر صنعتی که آموزش ما، ساعات کار اداری ما، اقتصاد ما و انتظارات ما را به‌وجود آورد، رو به زوال پیش می‌رود.

این عصر سریع‌تر از انتظار اکثر ما رو به نابودی می‌رود و با رفتنش در حال به‌وجود‌‌آوردن نگرانی و بلاتکلیفی و ترس بسیاری است. ما با کرافت عصر صنعتی احاطه ‌شده‌ایم؛ با انتظارات و عقاید و استانداردهای عصری که حالا دیگر پایان یافته است؛ چه فرصت خوبی! ما جزو اولین افراد برای تخلیه و تمیز‌کردن این کرافت یا نادیده‌گرفتن آن یا کلا نقل‌مکان به ساختمانی دیگر هستیم. زندگی بدون کرافتی که می‌تواند باعث کُند‌شدن شما شود، به‌معنای مسیر زندگی با تمرکز روی چیزی‌ است که می‌توانید خلق کنید تا اینکه روی چیزی تمرکز کنید که به تکرارش مجبور هستید.

معرفی نویسنده و ناشر کتاب

سِت گودین سال ۱۹۶۰ متولد شد و اکنون، دهه‌ی ششم زندگی‌اش را می‌گذراند. او در دو رشته‌ی علوم کامپیوتر و فلسفه در دانشگاه تافتس (Tufts) تحصیل و مدرک MBA خود را از دانشگاه استنفورد دریافت کرده است. گودین شرکتی فعال در حوزه‌ی تبلیغات اینترنتی به نام Yoyodyne هم تأسیس کرد و سال ۱۹۹۸ آن را به شرکت یاهو فروخت. Squidoo دیگر شرکتی بود که سِت گودین سال ۲۰۰۵ راه‌اندازی کرد و آن را هم سال ۲۰۱۴ به HubPages فروخت.

گودین این روزها بیشتر از‌طریق نوشته‌ها و کتاب‌ها و محصولات آموزشی‌‌اش کسب درآمد می‌کند. جدا از فعالیت‌های شخصی و اقتصادی‌، در دنیای مدیریت و بازاریابی و تبلیغات، سِت گودین را بیشتر به‌دلیل مطرح‌کردن مفهوم Permission Marketing (تبلیغ و بازاریابی با کسب اجازه از مخاطب) می‌شناسند. 

سِت گودین نویسنده‌ی بیشتر از دوازده جلد کتاب پرفروش است که نحوه‌ی تفکر مردم درباره‌ی بازاریابی و رهبری و تغییر را دگرگون کرده‌ است. برخی از این کتاب‌ها عبارت‌اند از: «بازاریابی اجازه‌ای»، «گاو بنفش»، «تمام بازاریاب‌ها دروغ‌گو هستند»، «کوچک‌بودن نوع جدیدی از بزرگ‌بودن است»، «دره‌ی موفقیت (شیب)»، «قبایل»، «مهره‌ی حیاتی» و «به جعبه دست بزن». همچنین، گودین نویسنده‌ی یکی از وبلاگ‌های تجاری تأثیر‌گذار جهان است.

سال ۲۰۱۲ کتاب «فریب ایکاروس؛ چقدر بلندپرواز هستید؟» با عنوان کامل انگلیسی «The Icarus Deception: How High Will You Fly» منتشر شد. در ایران، انتشارات نوین این کتاب را با ترجمه‌ی امیر بیرانوند و در ۲۸۸ صفحه روانه‌ی بازار نشر کرده است.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 از سراسر وب

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

اکبر عبدی بخاطر کرونا در بیمارستان بستری شداکبر عبدی بخاطر کرونا در بیمارستان بستری شدکرونا وارد سریال "پایتخت" شد/ جزئیات جدید از ۲ قسمت پایانی فصل ششمکرونا وارد سریال "پایتخت" شد/ جزئیات جدید از ۲ قسمت پایانی فصل ششمناگفته‌های محمود بصیری، بازیگری که به خاطر احمدی‌نژاد بیکار شدناگفته‌های محمود بصیری، بازیگری که به خاطر احمدی‌نژاد بیکار شدحمله کیهان به گلدن گلوب ۲۰۲۱حمله کیهان به گلدن گلوب ۲۰۲۱برندگان گلدن گلوب ۲۰۲۱ مشخص شدندبرندگان گلدن گلوب ۲۰۲۱ مشخص شدندحمله کیهان به ژوله: مرد هزارچهره دوباره عاشق صداوسیما شدحمله کیهان به ژوله: مرد هزارچهره دوباره عاشق صداوسیما شدفیلم «آن شب» شهاب حسینی فقط ۳۰ میلیون فروختفیلم «آن شب» شهاب حسینی فقط ۳۰ میلیون فروختزوج پژمان جمشیدی و سام درخشانی در انتهای راهزوج پژمان جمشیدی و سام درخشانی در انتهای راهروایت مهوش وقاری از وضعیت جسمی محسن قاضی مرادیروایت مهوش وقاری از وضعیت جسمی محسن قاضی مرادیواکنش تمسخر آمیز سحر زکریا به خداحافظی شهاب حسینیواکنش تمسخر آمیز سحر زکریا به خداحافظی شهاب حسینیامیر مهدی ژوله در عید 1400 با یک سریال به تلویزیون می آید!امیر مهدی ژوله در عید 1400 با یک سریال به تلویزیون می آید!رد پای فرزند فروغ در ازدواج پیمان قاسم‌خانی و میترارد پای فرزند فروغ در ازدواج پیمان قاسم‌خانی و میترانوذر آزادی بازیگر فیلم‌های قدیمی درگذشتنوذر آزادی بازیگر فیلم‌های قدیمی درگذشتشش چالش بر سر راه رامبد جوان و خنداونهشش چالش بر سر راه رامبد جوان و خنداونهخداحافظی شهاب حسینی از اینستاگرامخداحافظی شهاب حسینی از اینستاگرامتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (328)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (328)احتمال باطل شدن آرای گلدن گلوب سریال امیلی در پاریس!احتمال باطل شدن آرای گلدن گلوب سریال امیلی در پاریس!پخش سریال گیسو از هفته آیندهپخش سریال گیسو از هفته آیندهپاسخ جالب زندایا به سوال جنسیت‌زده مجریپاسخ جالب زندایا به سوال جنسیت‌زده مجریمهران غفوریان همه را غافل‌گیر کردمهران غفوریان همه را غافل‌گیر کردتبلیغات عجیب و غریب خیابانی فیلیمو جنجال آفرین شد! + عکستبلیغات عجیب و غریب خیابانی فیلیمو جنجال آفرین شد! + عکسمحمدرضا گلزار برنامه جنجالی‌اش را احیا می‌کندمحمدرضا گلزار برنامه جنجالی‌اش را احیا می‌کندسریال شبکه ۳ برای نوروز ۱۴۰۰ معرفی شدسریال شبکه ۳ برای نوروز ۱۴۰۰ معرفی شدفیلم آمریکایی شهاب حسینی به ایران رسیدفیلم آمریکایی شهاب حسینی به ایران رسیدزمان پخش سریال‌ جدید رضا عطاران اعلام شدزمان پخش سریال‌ جدید رضا عطاران اعلام شد
۶ راز ساسی مانکن؛ ماجراهای اکس بند، ابی و خانم دکتر لندن۶ راز ساسی مانکن؛ ماجراهای اکس بند، ابی و خانم دکتر لندنانتشار موزیک ویدئوی ساسی مانکن ممنوع شدانتشار موزیک ویدئوی ساسی مانکن ممنوع شدساسی مانکن، بازیگر فیلم +۱۸ و محدودیت‌های ما که هر سال بیشتر می‌شود!ساسی مانکن، بازیگر فیلم +۱۸ و محدودیت‌های ما که هر سال بیشتر می‌شود!محسن چاوشی به برنامه هم‌رفیق می‌رود؟محسن چاوشی به برنامه هم‌رفیق می‌رود؟بیژن مرتضوی به کرونا مبتلا شدبیژن مرتضوی به کرونا مبتلا شدآقای همایون شجریان می‌خواهیم زنده بمانی!آقای همایون شجریان می‌خواهیم زنده بمانی!بنیامین بهادری: یکی از هنرمندان ایرانی در آمریکا نامه جور کرد تا واکسن کرونا بزند!بنیامین بهادری: یکی از هنرمندان ایرانی در آمریکا نامه جور کرد تا واکسن کرونا بزند!سیروان خسروی بازیگر شد!سیروان خسروی بازیگر شد!آیا هنرمندان واکسن بدون نوبت خواسته بودند؟آیا هنرمندان واکسن بدون نوبت خواسته بودند؟برگزیدگان موسیقی در سال ۹۹ معرفی شدندبرگزیدگان موسیقی در سال ۹۹ معرفی شدنداجرای نوازنده زن ایتالیایی در ایراناجرای نوازنده زن ایتالیایی در ایرانواکنش رضا صادقی به شایعه درگذشتش + عکسواکنش رضا صادقی به شایعه درگذشتش + عکسغزل‌های محسن چاوشی خواندنی شد/ ورود عشق هیولایی به بازار کتابغزل‌های محسن چاوشی خواندنی شد/ ورود عشق هیولایی به بازار کتابماریا کری دادگاهی می‌شود/ دعوای عجیب دو خواهرماریا کری دادگاهی می‌شود/ دعوای عجیب دو خواهرخوانندگی همایون شجریان برای سریال می‌خواهم زنده بمانمخوانندگی همایون شجریان برای سریال می‌خواهم زنده بمانمرضا صادقی: دنیا ایستاد و علی انصاریان پیاده شدرضا صادقی: دنیا ایستاد و علی انصاریان پیاده شدگلنوش خالقی درگذشت/ وداع با نوازنده پیانو و دختر روح‌الله خالقیگلنوش خالقی درگذشت/ وداع با نوازنده پیانو و دختر روح‌الله خالقیکنسرت محسن ابراهیم‌زاده در کیش + تصاویرکنسرت محسن ابراهیم‌زاده در کیش + تصاویرحامد بهداد به سرنوشت بهرام رادان و امین حیایی دچار شد؟حامد بهداد به سرنوشت بهرام رادان و امین حیایی دچار شد؟اولین واکنش های آیدین آغداشلو به رکورد ۱۲ میلیاردیاولین واکنش های آیدین آغداشلو به رکورد ۱۲ میلیاردیتیلور سوئیفت ۶ آلبومش را بازسازی کرد/ انتشار تک آهنگ جدیدتیلور سوئیفت ۶ آلبومش را بازسازی کرد/ انتشار تک آهنگ جدیدنقاشی نورث وست با انتقاد کاربران فضای مجازی روبرو شد!نقاشی نورث وست با انتقاد کاربران فضای مجازی روبرو شد!سناء محمد خواننده زن مراکشی تهدید به مرگ شد!سناء محمد خواننده زن مراکشی تهدید به مرگ شد!ماهسون خواننده مشهور ترک به ایران می‌آیدماهسون خواننده مشهور ترک به ایران می‌آیدحمایت سام اصغری از پارتنرش بریتنی اسپیرزحمایت سام اصغری از پارتنرش بریتنی اسپیرز
آیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟آیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟رونالدو و مسی بازیگر می‌شوندرونالدو و مسی بازیگر می‌شوندمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگرادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگررافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسرافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمرونالدو بستنی فروش می‌شودرونالدو بستنی فروش می‌شودازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کردجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کرداظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!اظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!کسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کروناکسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کرونافیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استفیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودرابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!رابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!مهاجرت علی کریمی به کانادامهاجرت علی کریمی به کاناداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خدابوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسبوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکس