ads
Tuesday, 20 April 2021|سه شنبه، 31 فروردين، 1400|يا ارحم الراحمين|افراد آنلاین: 48 نفر

مروری بر گذشته

لیگ قهرمانان آسیا - مرحله گروهی / فولاد 4 - العین امارات 0
لیگ قهرمانان آسیا - مرحله گروهی / فولاد 4 - العین امارات 0
خیانت رضا ضراب به ابرو گوندش | پای خواننده حادیثه در میان است!
خیانت رضا ضراب به ابرو گوندش | پای خواننده حادیثه در میان است!
صحبت‌های جنجالی محمود احمدی نژاد در مورد مذاکرات هسته‌ای
صحبت‌های جنجالی محمود احمدی نژاد در مورد مذاکرات هسته‌ای
پیشخوان روزنامه های ورزشی شنبه 21 فروردین 1400
پیشخوان روزنامه های ورزشی شنبه 21 فروردین 1400
مهران غفوریان تحت عمل جراحی قرار گرفت
مهران غفوریان تحت عمل جراحی قرار گرفت
ربات سوفیا آهنگ می‌سازد و نقاشی می‌کشد
ربات سوفیا آهنگ می‌سازد و نقاشی می‌کشد
ساخت سریالی درباره بزرگترین سرقت هنری جهان
ساخت سریالی درباره بزرگترین سرقت هنری جهان
پیشخوان روزنامه های پنجشنبه 26 فروردین 1400
پیشخوان روزنامه های پنجشنبه 26 فروردین 1400
بهرام رادان و پریناز ایزدیار در نقش ناصرالدین‌شاه و جیران + عکس
بهرام رادان و پریناز ایزدیار در نقش ناصرالدین‌شاه و جیران + عکس
چرا کفش کانیه وست یک میلیون دلار می‌ارزد؟ + عکس
چرا کفش کانیه وست یک میلیون دلار می‌ارزد؟ + عکس
گلشیفته فراهانی هم از تجربه تجاوز در سینمای ایران گفت
گلشیفته فراهانی هم از تجربه تجاوز در سینمای ایران گفت
فیلم‌های جیمز باند را تماشا کنید و دستمزد بگیرید!
فیلم‌های جیمز باند را تماشا کنید و دستمزد بگیرید!
طرز تهیه لوبیا پلو مجلسی
طرز تهیه لوبیا پلو مجلسی
فال روزانه دوشنبه 30 فروردین 1400
فال روزانه دوشنبه 30 فروردین 1400
راه همایون از استاد شجریان جدا شده است؟
راه همایون از استاد شجریان جدا شده است؟
پیشخوان روزنامه های ورزشی دوشنبه 23 فروردین 1400
پیشخوان روزنامه های ورزشی دوشنبه 23 فروردین 1400
عکس جنجالی محسن افشانی در کنار سعید طوسی
عکس جنجالی محسن افشانی در کنار سعید طوسی
پیشخوان روزنامه های ورزشی یکشنبه 22 فروردین 1400
پیشخوان روزنامه های ورزشی یکشنبه 22 فروردین 1400
برد پیت وارد دنیای مد شد
برد پیت وارد دنیای مد شد
جایزه شش میلیون دلاری برای مقتدرترین فاتح آسیا!
جایزه شش میلیون دلاری برای مقتدرترین فاتح آسیا!

سه واکسن ایرانی کرونا در فروردین ۱۴۰۰ وارد فاز جدید می‌شوند

تاریخ انتشار: سه شنبه، 10 فروردين، 1400 سلامت ، دارو ها
+ A -

در حال حاضر سه واکسن ایرانی کرونا، مراحل تست انسانی خود را به پایان رسانده‌اند و قرار است تا در فروردین ۱۴۰۰ وارد فاز جدید شوند.

ویروس کرونا بیش از یک سال است که به یک پاندمی تبدیل شده است این امر باعث شده تا محققان ایرانی در تولید تجهیزات پزشکی در حوزه تشخیص و درمان به حوزه واکسن ورود پیدا کنند.

در اولین روزهای پاندمی کرونا در کشور مطالعات حیوانی واکسن کرونا به روش‌های مختلف مبتنی بر ۴ پلتفرم آغاز شد و تعداد زیادی از شرکت‌های دانش بنیان به این موضوع ورود پیدا کردند که این تحقیقات در نهایت منجر به رسیدن به تست بالینی بعضی از واکسن‌های مذکور شد.

نخستین تست انسانی واکسن کوو ایران در دی ماه سال گذشته صورت گرفت و همزمان با آن انستیتو پاستور ایران فازهای اول و دوم واکسن مشترک ایران و کوبا را در کشور کوبا به انجام رساند. همچنین مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی نیز موفق شد تا در اسفند ماه مجوز واکسن کووپارس را از سازمان غذا و دارو در یافت کند و پس از آن هم تست انسانی واکسن فخرا در وزارت دفاع با تزریق به چهار داوطلب آغاز شد.

جدیدترین وضعیت واکسن ایرانی کرونا کوو ایران

دکتر حامد حسینی مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران و مسئول تیم نظارت بر آزمایشات انسانی واکسن کرونا ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در ارتباط با آخرین وضعیت تست انسانی فاز دوم این واکسن اظهار کرد که خوشبختانه وضعیت داوطلبان تست انسانی تا به امروز خوب بوده و هیچ مشکلی برای آن‌ها به وجود نیامده است.

حسینی با بیان این‌که امیدواریم بتوانیم با تعداد بیش‌تری این تزریق را ادامه دهیم عنوان کرد که در حال حاضر مشغول به انجام کارهای غربالگری با تعداد بیش‌تری هستیم تا بتوانیم بدون هیچ وقفه‌ای در روزهای پیش رو داوطلبان را وارد مطالعه کنیم.

هم اکنون ما در تلاش هستیم تا روزانه ۲۰ واکسن را به داوطلبان تزریق کنیم و کار را ادامه دهیم و امید داریم که حتی هیچ روز تعطیلی نیز نداشته باشیم و این روند ادامه پیدا کند. در فاز دوم ۳۰۰ نفر مورد مطالعه قرار خواهند گرفت که قصد داریم به دیتاهای بیش‌تر آزمایشگاهی دست پیدا کنیم و در اختیار سازمان غذا و دارو قرار دهیم.

براساس اظهارات حسینی فاز دو و ۳ جمعیت بزرگ‌تری خواهد بود و پیش‌بینی شده است که همه افراد واجد شرایط برای فاز سوم تا هفته سوم فروردین وارد مطالعه شوند.

جدیدترین وضعیت واکسن ایرانی کرونا کووپارس

محمدحسین فلاح مهرآبادی معاون تحقیقات و فناوری مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در ارتباط با جدیدترین وضعیت تست انسانی واکسن ایرانی کرونا کووپارس عنوان کرد که این واکسن تا به امروز به بیش از ۵۰داوطلب تزریق شده است و مشکل خاصی هم از لحاظ عوارض جانبی به وجود نیامده است.

رنج سنی داوطلبان ۱۸ تا ۵۰ سال بوده است و مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی قصد دارد تا پایان فروردین ماه واکسن را به ۱۳۳ نفر تزریق نماید. تا هفته اول تزریق‌های اول به پایان می‌رسد و به علت اینکه نوبت دوم تست نیز در این مطالعه وجود دارد کل تست انسانی ۱۳۳ نفر تا پایان فروردین به اتمام خواهد رسید.

قرار است که ارائه گزارش و مستندات این فاز کارآزمایی بالینی واکسن کووپارس به سازمان غذا و دارو در نیمه اردیبهشت ماه صورت گیرد و از آنجایی که کارآزمایی بالینی فاز اول و دوم به‌طور همزمان اخذ شده است در صورتی که هیچ مشکلی در مستندات این فاز وجود نداشته باشد بلافاصله از طرف سازمان غذا و دارو تأیید خواهد شد.

آغاز تست مرحله پایانی واکسن مشترک ایران-کوبا فروردین ۱۴۰۰

دکتر علیرضا بیگلری رئیس انستیتو پاستور ایران در خصوص آخرین وضعیت واکسن مشترک ایران-کوبا عنوان کرد که کارآزمایی بالینی فاز نهایی واکسن پاستور در نیمه دوم فروردین آغاز خواهد شد و واکسن به ۲۵ هزار داوطلب در ۷ استان کشور تزریق خواهد شد.

قرار است که این فاز با تزریق ۲ مرحله‌ای به فاصله ۲۸ روز از تزریق نخست صورت پذیرد و تخمین زده شده است که برای هر تزریق یک ماه به طول بینجامد، لازم به‌ذکر است که تمامی داوطلبان این مرحله ایرانی هستند.

جدیدترین وضعیت واکسن ایرانی کرونا فخرا

دکتر احمد کریمی مدیر پروژه واکسن ایرانی کرونا فخرا هم در ارتباط با جدیدترین وضعیت این واکسن در روز رونمایی و آغاز تست بالینی بیان کرد که فرآیند تحقیق و توسعه واکسن کرونا از اسفند ماه سال ۹۸ شروع شد و با جداسازی این ویروس از میان ۳۵ هزار نمونه بیماران ایرانی و کشت ۳۰ ایزوله متناسب نخستین بذر واکسن از میان آن ها برگزیده و تولید شد. به واسطه انجام تست‌های تعیین هویت ویروس، شناسنامه آن دریافت شد و کاندید واکسن کرونا در خرداد ماه سال ۹۹ وارد مرحله تولید آزمایشی شد.

فرآیند تولید در بردارنده مراحل کشت سلول، تلقیح، تکثیر، جداسازی و تخلیص، غیرفعال‌سازی و فرمولاسیون در مدت زمان اندکی راه‌اندازی شد و بعد از آن تست‌های حیوانی و انواع تست‌های کنترل کیفی صورت گرفت.

پس از سپری کردن مراحل آزمایشگاهی و تست‌های حیوانی روی بیش از ۶۵۰ سر حیوان از گونه‌های مختلف موش، میمون، خرگوش و خوکچه هندی، بی‌ضرر و تأثیر گذاری واکسن ثابت شد و پرونده این واکسن در اختیار سازمان غذا و دارو قرار گرفت. همزمان با آن، کار طراحی ساخت کارخانه تولید انبوه واکسن مذکور هم آغاز شد که با تأیید نقشه‌ها توسط سازمان غذا و دارو این پروژه با سرعت زیادی در حال پیشروی است و به احتمال فراوان تا تابستان وارد فاز تولید خواهد شد.

مدیر پروژه واکسن فخرا با بیان اینکه طی تعاملات با سازمان غذا و دارو و انجام اصلاحات لازم مقرر شد تا واکسنی با بالاترین استانداردهای بین‌المللی به تولید برسد اظهار کرد که به همین دلیل و به یاد شهید عزیزمان، شهید فخری زاده، نام واکسن فخرا گذاشته شد که این واکسن به یادگار این شهید به فرزند ایشان تزریق گردید.

واکسن فخرا نمونه‌ای از دستاوردهای محققان ایرانی بود که ۲۶ اسفند ماه کارآزمایی انسانی آن با تزریق به ۴ کاندید واکسن شروع شد.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 از سراسر وب

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

تلویزیون سریال‌های عطاران را می‌خواهد، خودش را نه!تلویزیون سریال‌های عطاران را می‌خواهد، خودش را نه!زندگی نامزد رونالدو سریال می‌شودزندگی نامزد رونالدو سریال می‌شودگلایه جعفر دهقان از گرانی‌ها: حقوقم کفاف پول بنزین ماشینم را نمی‌دهد!گلایه جعفر دهقان از گرانی‌ها: حقوقم کفاف پول بنزین ماشینم را نمی‌دهد!جزئیات مراسم اسکار ۲۰۲۱ اعلام شدجزئیات مراسم اسکار ۲۰۲۱ اعلام شدسعید آقاخانی به کرونا مبتلا شدسعید آقاخانی به کرونا مبتلا شدشکسته شدن رکورد پرفروش‌ترین فیلم در دوران کروناشکسته شدن رکورد پرفروش‌ترین فیلم در دوران کرونادستمزد هجده میلیاردی محمدرضا گلزار برای اجرای مسابقه هفت خان!دستمزد هجده میلیاردی محمدرضا گلزار برای اجرای مسابقه هفت خان!ارشاد خواستار سانسور حجاب زنان دراکولا مهران مدیری شدارشاد خواستار سانسور حجاب زنان دراکولا مهران مدیری شدفصل جدید سریال روزگار جوانی پس از دو دهه به روی آنتن می رودفصل جدید سریال روزگار جوانی پس از دو دهه به روی آنتن می رودبازسازی فیلم معروف گوزن‌ها با بازی بهروز وثوقیبازسازی فیلم معروف گوزن‌ها با بازی بهروز وثوقیسخنان جنجالی بهنوش بختیاری درباره گرانی، انتخابات و مسائل جنسی در صداوسیماسخنان جنجالی بهنوش بختیاری درباره گرانی، انتخابات و مسائل جنسی در صداوسیماعکس جنجالی محسن افشانی در کنار سعید طوسیعکس جنجالی محسن افشانی در کنار سعید طوسیآکتور پس از قورباغه | دومین سریال نوید محمدزادهآکتور پس از قورباغه | دومین سریال نوید محمدزادهژاله علو در ۹۴ سالگی چه می‌کند؟ژاله علو در ۹۴ سالگی چه می‌کند؟رکورد فروش اکران آنلاین در ایران شکسته شدرکورد فروش اکران آنلاین در ایران شکسته شدیک سال زندان به محکومیت‌های افشین پرورش اضافه شدیک سال زندان به محکومیت‌های افشین پرورش اضافه شدمحسن قاضی مرادی به خاک سپرده شد + عکسمحسن قاضی مرادی به خاک سپرده شد + عکسساخت سریالی درباره بزرگترین سرقت هنری جهانساخت سریالی درباره بزرگترین سرقت هنری جهانفصل پایانی بازی تاج و تخت بازسازی می‌شود؟فصل پایانی بازی تاج و تخت بازسازی می‌شود؟کنایه‌های فریبرز عرب‌نیا به مسئولینکنایه‌های فریبرز عرب‌نیا به مسئولینبهرام رادان و پریناز ایزدیار در نقش ناصرالدین‌شاه و جیران + عکسبهرام رادان و پریناز ایزدیار در نقش ناصرالدین‌شاه و جیران + عکسمحسن قاضی مرادی درگذشت + زمان و مکان تشییعمحسن قاضی مرادی درگذشت + زمان و مکان تشییعتوضیحات پدر باران کوثری درباره وضعیت سلامت دخترشتوضیحات پدر باران کوثری درباره وضعیت سلامت دخترشضبط برنامه خندوانه متوقف شد؟ضبط برنامه خندوانه متوقف شد؟سعید آقاخانی: جرأت نمی‌کردم بگویم کُرد هستمسعید آقاخانی: جرأت نمی‌کردم بگویم کُرد هستم
خیانت رضا ضراب به ابرو گوندش | پای خواننده حادیثه در میان است!خیانت رضا ضراب به ابرو گوندش | پای خواننده حادیثه در میان است!اعتراض ۲۸۰ هنرمند تئاتر خیابانی به ناعدالتی‌هااعتراض ۲۸۰ هنرمند تئاتر خیابانی به ناعدالتی‌هاعذرخواهی محسن نامجو از کسانی که مورد آزار او قرار گرفته‌اندعذرخواهی محسن نامجو از کسانی که مورد آزار او قرار گرفته‌اندجنیفر لوپز و الکس رودریگز جدایی خود را به صورت رسمی اعلام کردندجنیفر لوپز و الکس رودریگز جدایی خود را به صورت رسمی اعلام کردندمتن احساسی هنگامه قاضیانی برای محسن چاوشیمتن احساسی هنگامه قاضیانی برای محسن چاوشیجنیفر لوپز از الکس رودریگز طلاق گرفت؟ + عکسجنیفر لوپز از الکس رودریگز طلاق گرفت؟ + عکساقدام عجیب علی انصاریان روی فرش قرمز جشنواره فیلم ایتالیااقدام عجیب علی انصاریان روی فرش قرمز جشنواره فیلم ایتالیاشرط خانواده مقتول برای بخشش حمید صفتشرط خانواده مقتول برای بخشش حمید صفتراه همایون از استاد شجریان جدا شده است؟راه همایون از استاد شجریان جدا شده است؟علت نصب نشدن سنگ مزار بانوی مجسمه‌ساز پس از هفت ماهعلت نصب نشدن سنگ مزار بانوی مجسمه‌ساز پس از هفت ماهابتلای حسام نواب صفوی به کرونا + عکسابتلای حسام نواب صفوی به کرونا + عکسکیم کارداشیان به جمع میلیاردرها پیوستکیم کارداشیان به جمع میلیاردرها پیوستابتلای مانی رهنما و همسرش صبا راد به کروناابتلای مانی رهنما و همسرش صبا راد به کرونامعروف بودن حمید صفت ضامن آزادی‌اش می‌شود؟معروف بودن حمید صفت ضامن آزادی‌اش می‌شود؟موی خواننده مشهور به حراج گذاشته شد!موی خواننده مشهور به حراج گذاشته شد!واکنش رضا صادقی به حکم اعدام حمید صفتواکنش رضا صادقی به حکم اعدام حمید صفتحمید صفت به اعدام محکوم شدحمید صفت به اعدام محکوم شدشوخی رحیم شهریاری با دروغ سیزده! + عکسشوخی رحیم شهریاری با دروغ سیزده! + عکسکپی کاری مدونا جنجال به پا کرد + عکسکپی کاری مدونا جنجال به پا کرد + عکساکبر نیکزاد خواننده خسرو خوبان درگذشتاکبر نیکزاد خواننده خسرو خوبان درگذشتتبریک نوروزی آیدین آغداشلو و یک تابلوی زیبا + عکستبریک نوروزی آیدین آغداشلو و یک تابلوی زیبا + عکسامیر تتلو با کمپانی « یونیورسال » قرارداد بستامیر تتلو با کمپانی « یونیورسال » قرارداد بستتکذیب خبر ابتلای محسن چاوشی به کرونا + عکستکذیب خبر ابتلای محسن چاوشی به کرونا + عکسماجرای ممنوع‌التصویری حامد همایون و جواد کاظمیانماجرای ممنوع‌التصویری حامد همایون و جواد کاظمیانافشاگری دمی لواتو، خواننده زن درباره آزار دیدنش در نوجوانیافشاگری دمی لواتو، خواننده زن درباره آزار دیدنش در نوجوانی
ادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهآیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟آیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟رونالدو و مسی بازیگر می‌شوندرونالدو و مسی بازیگر می‌شوندمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگرادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگررافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسرافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمرونالدو بستنی فروش می‌شودرونالدو بستنی فروش می‌شودازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کردجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کرداظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!اظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!کسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کروناکسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کرونافیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استفیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودرابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!رابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!مهاجرت علی کریمی به کانادامهاجرت علی کریمی به کاناداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خدابوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسبوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکس