ads
Monday, 06 February 2023|دوشنبه، 17 بهمن، 1401|يا قاضي الحاجات|افراد آنلاین: 6 نفر

مروری بر گذشته

چگونه از بلاگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی درآمدزایی کنیم؟

تاریخ انتشار: شنبه، 29 مرداد، 1401 کامپیوتر و اینترنت ، مطالب آموزشی
+ A -

وقتی اولین بلاگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی به وجود آمد، کمتر کسی از ما تصور می‌کرد که روزی این شبکه‌ها و بلاگ‌ها، به وسیله‌ای برای درآمدزایی میلیون‌ها انسان تبدیل شود. اما امروزه این اتفاق افتاده و بخش مهمی از کار و زندگی ما به بلاگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی وابسته شده است. از این رو، بسیاری از مشاغل و کسب و کارهای بزرگ و کوچک، به این نتیجه رسیده‌اند که یکی از رموز موفقیت در کار، استفاده درست از بلاگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی است. اما منظور از استفاده درست از بلاگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی چیست؟ چگونه می‌توان از طریق بلاگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی، برای درآمدزایی استفاده کرد؟ پاسخ این است که راه‌هایی وجود دارد که می‌توان با شناخت آن‌ها، از بلاگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی جهت درآمدزایی استفاده کرد. این روش‌ها عبارت است از:

۱.حفظ مخاطبان یا دنبال کننده‌ها

درست است که هر چه دنبال کننده‌های شما در بلاگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی بیشتر باشد، پست‌ها و کسب و کار شما بیشتر دیده می‌شود، اما اولویت اصلی شما باید حفظ دنبال کننده‌ها باشد، نه جذب دنبال کننده‌های بیشتر. البته جذب کردن مخاطبان بیشتر نیز مهم است، اما شما باید در وهله اول یاد بگیرید که چگونه مخاطبان یا دنبال کننده‌های خود را حفظ کنید، سپس به دنبال جذب افراد بیشتر باشید. یکی از راه‌های مهم جهت عملی کردن این اصل، ایجاد محتواهای جذاب است. هر چه محتواهای شما جذاب‌تر باشد، مخاطبان شما تمایل بیشتری به دنبال کردن شما می‌یابند. همچنین به تدریج افراد بیشتری جذب شبکه‌های شما می‌شوند.

۲.نشان دادن خلاقیت‌ها و مهارت‌ها

نشان دادن نقاط قوت، خلاقیت‌ها و مهارت‌ها، نقش مهمی در حفظ مخاطبان، جذب آن‌ها و بالا رفتن بازدید پست‌ها یا محتواها دارد. بهتر است هر خلاقیت منحصربه‌فردی که شبکه اجتماعی یا وبلاگ شما از آن برخوردار است را با خلاقیت به مخاطبان نشان دهید. مثلا اگر شبکه اجتماعی شما صرفا در راستای خرید و فروش محصولات خاصی فعالیت دارد و از درگاه پرداخت هوشمند استفاده می‌کنید، آن را به مشتریان خود معرفی کنید تا آنان با پرداخت آسان و سریع، خرید خود از شما را مجددا تکرار کنند.

۳.جذب مخاطبان بیشتر

بعد از آنکه کارهای اصولی مربوط به بلاگ و شبکه اجتماعی خود مانند به کارگیری راهکارهای حفظ مخاطبان را انجام دادید، می‌توانید به فکر جذب مخاطبان بیشتر باشید. جذب مخاطبان کاملا به خلاقیت و تلاش شما بستگی دارد. بخشی از این کار ممکن است خود به خود صورت بگیرد. به عنوان نمونه ممکن است شما یک محتوای بسیار جذاب را در شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام، پست کنید و پست شما بازدید بالایی پیدا کند. همین موضوع باعث قرار گرفتن پست شما در اکسپلور کاربران جدید و آشنا شدن آن‌ها با صفحه شما شود. علاوه بر این، شما می‌توانید از طریق تبلیغ کردن صفحه اجتماعی خود، مخاطبانی را جذب کنید. شاید لازم باشد برای این کار، کمی دست و دلبازی کنید و مبلغی را هزینه نمایید.

۴.وبلاگ نویسی به طور منظم

یکی از راه‌های به‌روز ماندن در دنیای تغییرات پی‌درپی، ایجاد محتواهای متعدد و نوشتن منظم در بلاگ‌ها است. بسیاری معتقدند برای بلاگ‌ها، دو یا سه بار نوشتن در هفته کافی است. حتی با توجه به محتواها و وقت شما، این تعداد می‌تواند بیشتر نیز شود، اما سعی کنید این تعداد کمتر از دو نوشته در هفته نباشد. نوشتن و ایجاد محتوا باعث می‌شود که مخاطب شما بتواند با شما ارتباط برقرار کند. به عبارتی، نوشتن، پل ارتباطی میان صاحبان وبلاگ یا شبکه‌های اجتماعی با مخاطبان است.

۵.دریافت پول از طریق به اشتراک گذاشتن دانش

اگر پیش از این بر ویژگی داشتن خلاقیت تاکید کردیم، به دلیل آن است که داشتن خلاقیت در ایجاد پست یا محتوا، باعث می‌شود که بتوانید محتوای خود را در برخی از شبکه‌های اجتماعی بفروشید. این روش، یکی از روش‌های مستقیم در کسب درآمد از شبکه‌های اجتماعی است. یوتیوب از جمله شبکه‌هایی است که از محتواهای جذاب و پربازدید حمایت مالی می‌کند. جیسون پارکس، صاحب آژانس بازاریابی اجتماعی The Media Captain  درباره یکی از پست‌های یوتیوب خود که بازید ۱۵۰۰۰۰ نفری داشت، می‌گوید: “ما با به اشتراک گذاشتن یک ویدئو در مورد نحوه ضربه زدن در تنیس، توانستیم پول خوبی به دست آوریم.”

۶.ایجاد راه‌های ارتباطی آسان با مخاطبان

پل ارتباطی صاحبان شبکه‌های اجتماعی یا وبلاگ‌ها با مخاطبان خود، یک اصل مهم است که اغلب نادیده گرفته می‌شود. اگر ارتباط شما با مخاطبان از طریق راه‌های آسان و همراه با احترام باشد، قطعا آنان تمایل بیشتری به دنبال کردن شما خواهند داشت. بنابراین لازم است همیشه راه‌های ارتباطی آسان و متعدد را برای مخاطبان خود در نظر بگیرید تا آنان بتوانند نظرات، انتقادات و سوالات خود را با شما در میان بگذارند.

این موضوع در رابطه با شبکه‌ها و بلاگ‌هایی که به معرفی کسب و کار خود می‌پردازند مهم‌تر است. مثلا تصور کنید یکی از مخاطبان شما، محصولی را از صفحه شما انتخاب می‌کند و قصد خرید و پرداخت هزینه آن را دارد. این مخاطب، تنها دارای کارت بانکی سپه است و مجبور است برای پرداخت هزینه از  کارت به کارت بانک سپه استفاده کند. در این صورت اگر شما فاقد این حساب بانکی باشید، مخاطب یا مشتری از خرید خود منصرف خواهد شد و یا مجبور است با دشواری‌های فراوان، مبلغ را پرداخت کند.

۷.ایجاد پاپ آپ‌های خلاقانه

پاپ آپ، یکی از راه‌های تبلیغات است که بیشتر در مورد سایت‌ها و وبلاگ‌ها کاربرد دارد. پاپ آپ را می‌توان صفحه‌ای جدا از سایت یا وبلاگ اصلی دانست که به صورت جدا باز می‌شود. احتمالا بسیاری از شما می‌دانید از چه صحبت می‌کنیم و بارها در هنگام باز کردن یک سایت، با باز شدن ناگهانی پاپ آپ مواجه شده‌اید. پاپ آپ، معمولا حاوی تبلیغات است، اما برخی از ادمین‌ها برای جذب مخاطبان از آن جهت ارائه خدمات خاصی نیز استفاده می‌کنند. مثلا ممکن است یک پاپ آپ شامل چندین کتاب پی‌دی‌اف رایگان، موزیک، فیلم و حتی معرفی راه‌های پرداخت قبوض آب و برق مانند پرداخت قبض تلفن ثابت باشد. انتخاب اینکه چه چیزی برای مخاطب مفید است و می‌تواند جذاب باشد، بسیار مهم است و می‌تواند یک راه عالی برای تبلیغات و کسب درآمد نیز باشد. پس اهمیت پاپ آپ را دست‌کم نگیرید.

سخن نهایی

راه‌های درآمدزایی از طریق بلاگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی بسیار زیاد است. بسیاری از این راه‌ها، توسط کاربران باهوش و خلاق شناسایی شده و استفاده می‌شود. اما هنوز هم راه‌های ناشناخته زیادی وجود دارد که می‌تواند به شما در کسب درآمد کمک کند. با این حال برای درآمدزایی، حتما نیاز به کار خارق‌العاده‌ نیست، گاهی رعایت اصول اولیه که در این نوشته به آن‌ها اشاره کردیم و نیز داشتن خلاقیت، می‌تواند بهترین راه درآمدزایی شما باشد. پس برای شروع بهتر است به موارد گفته شده توجه کنید و با آزمون و خطاهای متعدد و کسب نقاط ضعف و قوت خود، مسیر درست را تشخیص دهید و در آن مسیر گام بردارید.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 از سراسر وب

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

 

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

چرا علی نصیریان با مسعود کیمیایی و بهرام بیضایی کار نکرد؟چرا علی نصیریان با مسعود کیمیایی و بهرام بیضایی کار نکرد؟استوریِ تند و تیز لادن طباطبایی علیه فخیم‌زادهاستوریِ تند و تیز لادن طباطبایی علیه فخیم‌زادهمهدی فخیم زاده: جشنواره فیلم فجر چراغ نفتی نیستمهدی فخیم زاده: جشنواره فیلم فجر چراغ نفتی نیستاعتراض تهیه کننده فیلم چرا گریه نمیکنی به تحریم کنندگاناعتراض تهیه کننده فیلم چرا گریه نمیکنی به تحریم کنندگانجعفر پناهی آزاد شد + عکسجعفر پناهی آزاد شد + عکسکیهان: تحریم کننده‌ها دستمزد دریافتی را پس دهندکیهان: تحریم کننده‌ها دستمزد دریافتی را پس دهندساترا: هیچ سریالی بدون مجوز حق پخش نداردساترا: هیچ سریالی بدون مجوز حق پخش نداردتاریخ پخش فصل سوم سریال خواهران و برادرانتاریخ پخش فصل سوم سریال خواهران و برادرانیک فیلم دیگر از جشنواره فیلم فجر انصراف دادیک فیلم دیگر از جشنواره فیلم فجر انصراف دادنیلوفر پارسا، برای بار دوم ازدواج کردنیلوفر پارسا، برای بار دوم ازدواج کردبهروز افخمی: دوره می‌تو گذشته و حالا وقت من بی‌ناموسم رسیده!بهروز افخمی: دوره می‌تو گذشته و حالا وقت من بی‌ناموسم رسیده!خبر تکان دهنده از حسن معجونی | از نابینایی تا تومور مغزیخبر تکان دهنده از حسن معجونی | از نابینایی تا تومور مغزیشباهت زیاد شبنم مقدمی به بازیگر جذاب فرانسویشباهت زیاد شبنم مقدمی به بازیگر جذاب فرانسویواکنش تند رضا محقق به انصراف ۷ بازیگر فیلمش از جشنواره فجرواکنش تند رضا محقق به انصراف ۷ بازیگر فیلمش از جشنواره فجرتنها جانشین مدیری و رامبد در شبکه نسیم لو رفتتنها جانشین مدیری و رامبد در شبکه نسیم لو رفتحکم ممنوع‌الخروجی برای مسعود کیمیایی؟حکم ممنوع‌الخروجی برای مسعود کیمیایی؟چرا رضا کیانیان به جشنواره فجر نمی‌رود؟چرا رضا کیانیان به جشنواره فجر نمی‌رود؟تازه‌ترین خبر از دادگاه هنگامه قاضیانی و پرونده جعفر پناهیتازه‌ترین خبر از دادگاه هنگامه قاضیانی و پرونده جعفر پناهینامه جنجالی و انصراف علی نصیریان از جشنواره فیلم فجرنامه جنجالی و انصراف علی نصیریان از جشنواره فیلم فجرجنگ آنجلینا جولی و FBI علیه ستاره هالیوودجنگ آنجلینا جولی و FBI علیه ستاره هالیوودروند صعودی دعوا بر سر سریال سقوطروند صعودی دعوا بر سر سریال سقوطعصبانیت مهران غفوریان از انتشار یک شایعه درباره اوعصبانیت مهران غفوریان از انتشار یک شایعه درباره اوهانیه توسلی از جشنواره فجر انصراف دادهانیه توسلی از جشنواره فجر انصراف دادهفت ملاقات ایرانی‌ها با «برزخ» که از یاد نمی‌رودهفت ملاقات ایرانی‌ها با «برزخ» که از یاد نمی‌رودفیلم‌های جشنواره فیلم فجر ۴۱ معرفی شدندفیلم‌های جشنواره فیلم فجر ۴۱ معرفی شدند
رضا صادقی برای کمک به مردم زلزله‌زده خوی دست به کار شدرضا صادقی برای کمک به مردم زلزله‌زده خوی دست به کار شدرابطه عاشقانه کرم بورسین و دانلا بیلیچرابطه عاشقانه کرم بورسین و دانلا بیلیچمهدی مدرس دومین خواننده‌ای که کنسرت می‌گذاردمهدی مدرس دومین خواننده‌ای که کنسرت می‌گذاردحضور همخوان زن در اولین کنسرت زانکو! + عکسحضور همخوان زن در اولین کنسرت زانکو! + عکساولین گفته های زانکو پس از اولین کنسرتاولین گفته های زانکو پس از اولین کنسرتبلیت‌های کنسرت زانکو فروش می‌رود؟بلیت‌های کنسرت زانکو فروش می‌رود؟حنانه کیا دلیل بازداشت شاهین صمدپور؟حنانه کیا دلیل بازداشت شاهین صمدپور؟شکیرا: تاریک‌ترین سال عمرم تمام شدشکیرا: تاریک‌ترین سال عمرم تمام شدشبنم تووزلو خواننده مشهور آذربایجانی در ایران + تصاویرشبنم تووزلو خواننده مشهور آذربایجانی در ایران + تصاویراعتراض حجت اشرف‌زاده به پخش اجراهای آرشیوی‌اش در شب یلدااعتراض حجت اشرف‌زاده به پخش اجراهای آرشیوی‌اش در شب یلداضرر ۴۰ میلیارد تومانی دریک رپر مشهور در فینال جام جهانیضرر ۴۰ میلیارد تومانی دریک رپر مشهور در فینال جام جهانیبازداشت امیر مقاره خواننده ماکان بند [به‌روزرسانی]بازداشت امیر مقاره خواننده ماکان بند [به‌روزرسانی]محمدعلی شیرازی خالق سلطان قلب‌ها درگذشتمحمدعلی شیرازی خالق سلطان قلب‌ها درگذشتگروه موسیقی ایوان بند منحل شدگروه موسیقی ایوان بند منحل شدحال شهرام ناظری چطور است؟ + عکسحال شهرام ناظری چطور است؟ + عکسشهرام ناظری در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدشهرام ناظری در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدحکم محاربه سامان یاسین و اطلاعات تازهحکم محاربه سامان یاسین و اطلاعات تازهموش‌ها با آهنگ لیدی گاگا ضرب می‌گیرند!موش‌ها با آهنگ لیدی گاگا ضرب می‌گیرند!اسفندیار قره‌باغی خواننده باسابقه درگذشتاسفندیار قره‌باغی خواننده باسابقه درگذشتدفاع کیهان از حمید هیراد و محمد اصفهانیدفاع کیهان از حمید هیراد و محمد اصفهانیاتهامات توماج صالحی اعلام شداتهامات توماج صالحی اعلام شدواکنش محسن چاوشی به شایعه خواندن سرود تیم ملی فوتبالواکنش محسن چاوشی به شایعه خواندن سرود تیم ملی فوتبالخواننده افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ معرفی شدخواننده افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ معرفی شدشش آهنگ برتر جام جهانیشش آهنگ برتر جام جهانیمحسن چاوشی ممنوع الفعالیت شد؟محسن چاوشی ممنوع الفعالیت شد؟
رکوردهایی که لیونل مسی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ثبت کردرکوردهایی که لیونل مسی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ثبت کردروزی که بروس لی و جکی چان به جان هم افتادندروزی که بروس لی و جکی چان به جان هم افتادندبا داوران زن در جام جهانی قطر آشنا شویدبا داوران زن در جام جهانی قطر آشنا شویددلیل مرگ بروس لی پس از ۵۰ سال اعلام شددلیل مرگ بروس لی پس از ۵۰ سال اعلام شدپست علی دایی رکورد لایک اینستاگرام فارسی را شکستپست علی دایی رکورد لایک اینستاگرام فارسی را شکستلیونل مسی از برنامه‌هایش برای دوران بازنشستگی می‌گویدلیونل مسی از برنامه‌هایش برای دوران بازنشستگی می‌گویددعوای کلارا چیا و جرارد پیکه: او خواستار رفتاری مشابه با شکیرا است!دعوای کلارا چیا و جرارد پیکه: او خواستار رفتاری مشابه با شکیرا است!اختلاف دیوید بکهام و همسرش ویکتوریا علنی شداختلاف دیوید بکهام و همسرش ویکتوریا علنی شدمایک تایسون: سریال مایک داستان زندگی مرا دزدیده است!مایک تایسون: سریال مایک داستان زندگی مرا دزدیده است!عادات آزاردهنده و غیرقابل تحمل دیوید بکهام و همسرش ویکتوریاعادات آزاردهنده و غیرقابل تحمل دیوید بکهام و همسرش ویکتوریامبارزان UFC برای هر مسابقه چقدر دستمزد می گیرند؟مبارزان UFC برای هر مسابقه چقدر دستمزد می گیرند؟لیونل مسی در سریال معروف بازی می‌کندلیونل مسی در سریال معروف بازی می‌کندمدل برزیلی خیانت جنسی پیکه به شکیرا را فاش کردمدل برزیلی خیانت جنسی پیکه به شکیرا را فاش کرداللهیار صیادمنش از نامزد ترکیه ای خود رونمایی کرداللهیار صیادمنش از نامزد ترکیه ای خود رونمایی کردمعروفترین جملات بروس لی چگونه می‌تواند زندگیتان را تغییر دهد؟معروفترین جملات بروس لی چگونه می‌تواند زندگیتان را تغییر دهد؟کریستیانو رونالدو از مرگ پسر تازه متولد شده اش خبر دادکریستیانو رونالدو از مرگ پسر تازه متولد شده اش خبر دادبروکلین بکهام پسر دیوید بکهام داماد شد + تصاویربروکلین بکهام پسر دیوید بکهام داماد شد + تصاویرهتل لوکس کریستیانو رونالدو در مراکش افتتاح شدهتل لوکس کریستیانو رونالدو در مراکش افتتاح شدسارا خادم الشریعه، بانوی اول شطرنج ایران در کانادا مادر شدسارا خادم الشریعه، بانوی اول شطرنج ایران در کانادا مادر شددختر بروس لی نقل قول معروف پدرش را تایید کرددختر بروس لی نقل قول معروف پدرش را تایید کردادعای جدید در خصوص پرونده تجاوز رونالدو: پلیس لاس وگاس حکم جلب صادر کرده بودادعای جدید در خصوص پرونده تجاوز رونالدو: پلیس لاس وگاس حکم جلب صادر کرده بودبازداشت دریا بویوکونجو ، قهرمان شنای ترکیه، به دلیل آرزوی مرگ برای اردوغانبازداشت دریا بویوکونجو ، قهرمان شنای ترکیه، به دلیل آرزوی مرگ برای اردوغانمبارزه سجاد غریبی و مارتین فورد کی برگزار می شود و چه قوانینی دارد؟مبارزه سجاد غریبی و مارتین فورد کی برگزار می شود و چه قوانینی دارد؟دختر علی دایی در لندن کریسمس را جشن گرفت!دختر علی دایی در لندن کریسمس را جشن گرفت!بروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودبروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بود