ads
Monday, 06 February 2023|دوشنبه، 17 بهمن، 1401|يا قاضي الحاجات|افراد آنلاین: 7 نفر

هفت راه حل مشکلات خانوادگی

تاریخ انتشار: چهارشنبه، 23 شهريور، 1401 زناشویی ، دانستنیهای بعد از ازدواج
+ A -

چرا راه حل مشکلات خانوادگی؟ خانواده امن ترین محیطی ست که فرد در آن حضور دارد. همان طور که از روز های اولیه مدرسه تا هر زمان دیگری می شنوید خانواده از اصلی ترین و بهتر است گوییم اولین محیط اجتماعی ست که فرد درآن زندگی میکند. این محیط اجتماعی به دلیل پر اهمیت بودن وبه دلیل این که اولین محل رشد اجتماعی افراد است می واند تاثیرات بسیاری به روحیه و زندگی افراد بگذارد. به عنوان مثال در برخی وارد و مواقع این تاثیر می تواند مثبت و یا منفی  باشد.

میزان اهمیت مشکلات خانوادگی

مشکلات خانوادگی سازنده روحیه و زندگی هستند. به عبارتی اگر فرزندی در خانواده هست با وجود نامناسب بودن محیط آینده ای تحت الشعاع خواهد داشت. در روانشناسی بزرگ ترین مشکلات افراد از طرحواره هایشان است. طرح واره ها همان چیز هایی هستند که در سنین کودکی و در محیط خانواده در وجود انسان شکل می گیرند و انواع ناکامی های موجود سبب آن می شوند که فرد زندگی از تماما سالم در بزرگسالی خود نداشته باشد پس هر اتفاقی که در محیط خانواده رخ می دهد در آینده فرزندان آن خانواده اثر پررنگ و مهمی دارد.

اما این اهمیت تنها و تنها برای فرزندان نیست بلکه والد و والدین نیز تحت الشعاع خواهند بود. والدینی که در اثر مشکلات خانوادگی بر سر کار خود، تحصیل و.. نیز دچار افت شدید خواهند شد. علت این مسئله همان است که در ابتدای متن ذکر شد. افراد خانواده کسانی هستند که به روی زندگی یک دیگر تاثیرات بسزایی دارند و همین تاثیرات است که دیگر وجوه زندگی آنان را نیز دست خوش تغییر می کند.

تا به اینجا سعی شد که در مورد اثر بسیار و مهم خانواده صحبت کنیم و بگوییم که مشکلاتی که ذکر کردیم و ممکن است در خانواده ای رخ دهد تا چه حد مهم و تاثیر گذار خواهد بود؟ به احتمال بسیار با بخش مهمی از آن آشنا شده اید اما اکنون فرصت آن است که به راه حل مشکلات خانوادگی بپردازیم تا با استفاده از این راه حل ها از شر موارد ذکر شده در امان باشید و خانواده خود را نیز از لطمه های موجود مصون دارید.

راه حل مشکلات خانوادگی

پیش از آن که بخواهیم به صورت کامل تمامی مراحل ممکن و راه حل ها را توضیح دهیم برای آنان که قصد دارند سریع تر و خلاصه تر و جزئی تر پاسخ چگونگی رفع مشکلات را در یابند مواردی را به صورت تیتر وار بیان می کنیم و سپس هر کدام را به صورت کامل شرح و توضیح نیز می دهیم تا انان که مایل هستند اطلاعات جامع تر کامل تری داشته باشند نیز بتوانند بهره بیشتری از این مسئله ببرند اما حال فرصت کوتاه تر بیان نمودن است. راه حل مشکلات خانودگی به صورت تیتر وار به شرح ذیل است:

  • از مشاور خانواده کمک بگیرید

  • فرصتی را به گفت و گو اختصاص دهید

  • بپذیرید که هیچ کس کامل نیست و هیچ کس مطابق آن چه ما مایل هستیم رفتار نمی کند

  • در صورت بروز مشکلات جنسی از یک سکس تراپیست خوب کمک بگیرید

  • در هنگام دعوا و بحث و مشکل به هیچ عنوان فرزندان خود را دخالت ندهید

  • سعی کنید از بزرگتری کمک بگیرید که حرف وی بینتان برش دارد

  • مسائل را تفکیک کنید و به هیچ عنوان قاطی ننمایید.

  • و…

حال بهتر است برای آن که اطلاعات کامل و جامعی در این حوزه داشته باشید به شرح و توضیح و توصیف هر یک از این موارد بپردازیم تا بتوانید با خیالی آسوده تصمیم بگیرید که می خواهید از چه روش یا روش هایی راه حل مشکلات خانوادگی خود را بیابید و یا از آن ها استفاده کرده و به انجام آن ها اقدام کنید.

راه های راه حل مشکلات خانوادگی به شرح ذیل است. رعایت نمایید تا به سادگی به بهود روابط خانوادگی خود بپردازید.

از مشاور خانواده کمک بگیرید

مشاور خانواده برای راه حل مشکلات خانوادگی در کنار شماست چرا که برای این امر تحصیل نموده است. یک مشاور خانواده خبره کسی ست که بتواند با ارائه راه حل مشکلات خانوادگی مشکلات شما را به حداقل رسانده و حتی حل نماید. این افراد متفاوت تر از دیگر افراد عادی جامعه که تحصیلی در این حوزه نداشته اند به شما راهنمایی می رسانند چرا که این افراد بر خلاف عامه جامعه از تجربیات شخصی خود سخن نمی گویند بلکه سخنانشان به طور کامل بر پایه علم است.

این افراد با توجه به ریشه یابی مشکلات سعی می کنند راهنمایی تان کنند. مشاور خانواده در ارائه راه حل مشکلات خانوادگی به هیچ عنوان به جای شما تصمیم گیری نمی کند بلکه با استفاده از ترفند، به شما حل مسئله را می آموزد و به شما روش بهترین تصمیم گیری را ارائه می کند. بهترین مثال آن است که بگوییم مشاور خانواده به شما ماهی گیری یاد می دهد و ماهی به دستتان نمی دهد. تا بتوانید در تمامی مراحل زندگی خود تصمیم گیری درست را بلد باشید و از آن استفاده نمایید.

فرصتی را به گفت و گو اختصاص دهید

گفت و گو یکی از مهم ترین راه های رفع و از بین بردن مشکلات خانواده است. نه تنها خانواده بلکه در هر محیطی که زندگی اجتماعی وجود دارد گفت و گو حل کننده تمامی مشکلات موجود است و می توان بهبود رابطه را با بیان مشکلات به دست آورد. برای خانواده خود یک فرصت در ماه، هفته یا روز قرار دهید تا از آن بهره برده و با بیان مشکلات و آن چیز هایی که آزارتان می دهد بتوانید از تکرار آن ها جلوگیری نمایید.

چند مورد را باید به صورت کامل مد نظر داشته باشید آن هم این که همان طور که می خواهید شفاف و با راحتی مشکلاتی که آزارتان می دهد را بیان کنید باید ظرفیت شنیدن مشکلات رفتاری خود را نیز داشته باشید. پس با بالا بردن ظرفیت خود به این مورد توجه بیشتری نمایید و با خانواده خود به بهترین شیوه رفتار کنید. این مورد یکی از بهترین های راه حل مشکلات خانوادگی ست.

بپذیرید که هیچ کس کامل نیست و هیچ کس مطابق آن چه ما مایل هستیم رفتار نمی کند

نقص یک مسئله کاملا طبیعی ست همان طور که شما می دانید خودتان نیز نمی توانید بی نقص باشید در نتیجه توقع کامل بودن از اعضا خانواده کار منطقی و عقلانی ای نیست با توجه به این مورد باید کمال گرایی تان را کنار گذاشته و به سوی واقعیت پذیری قدم بردارید. البته که اگر از نظرتان کمال گرایی نام زیبایی دارد باید بدانید که با کادو پیچ شدن ترجمه شده است و پرفکشنیسم یکی از بزرگ ترین اختلالاتی ست که افراد می توانند داشته باشند.

در صورت بروز مشکلات جنسی از یک سکس تراپیست خوب کمک بگیرید

اگر مشکلات خانوادگی تان بین خودتان و همسرتان یا بین پدر و مادرتان است و علت این مشکلات نیز مشکلات جنسی و سکس است بهترین راه کار آن است که از یک سکس تراپیست خوب کمک بگیرید. سکس تراپیست می تواند به بهترین حالت ممکن برای رفع مشکلات جنسی به شما کمک کند. پس بهتر است هر چه سریع تر اقدام خود را انجام دهید. انقدر مسائل جنسی اهمیت دارند که درصد بسبیاری از جدایی ها و طلاق ها به دلیل نبود رضایت جنسی ست.

با سکس تراپیست راحت باشید و تمام واقعیت ها را بی هیچ سانسوری به وی انتقال دهید تا از فانتزی های عجیب جنسی گرفته تا عدم سینک بودن بدن ها می تواند از عللی باشد که راه حل مشکلات خانوادگی اش همین مراجعه به سکس تراپیست است.

در هنگام دعوا و بحث و مشکل به هیچ عنوان فرزندان خود را دخالت ندهید

یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که در کودکان، فرزندان و خانواده ها وجود دارد دخالت داده شدن فرزندان در مشکلات و دعوا های زناشویی ست. به طور معمول مشکلات هنگامی که توسط زن و شوهر حل می شوند از بین می روند اما به هنگامی که فرزندان خانواده دخیل می شوند دیگر همه چیز پس از حل شدن مشکل از بین نمی رود. چرا که آن فرزندان دید خود را نسبت به پدر و مادر خود از دست داده اند و همین امر سبب به وجود آمدن مشکلات بزرگ تر و ریشه ای تری می شود.

سعی کنید از بزرگتری کمک بگیرید که حرف وی بینتان برش دارد

خیلی از مشکلات خانوادگی با راه حل مشکلات خانوادگی که تا کنون ذکر شده است حل نمی شود. صادقانه می توان چنین پنداشت که لج بازی و غرور است که مانع حل برخی مشکلات خانوادگی ست. در نتیجه در چنین شرایطی بهترین کار از بین بردن این لجبازی و غرور است. حال چگونه؟ با بهترین روش که یک فرد ریش سفیدی که سخنش میان هر دو طرف برش دارد در میان گذاشته و مسئله را حل نمایید.

مسائل را تفکیک کنید و به هیچ عنوان قاطی ننمایید

تفکیک مسائلی همچون زندگی فردی، شغلی، عاطفی و خانوادگی می توان راه حل مشکلات خانوادگی باشد. بسیاری از افراد از این در عذاب و رنج اند که توانایی تفکیک ندارند. مشکلات تحصیل و شغل خود و خانواده خود را به درون خانواده آورده و همین سبب آسیب رساندن به خانواده می شود پس بهتر است از این مسئله به بهترین شکل جلوگیری شود.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 از سراسر وب

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

 

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

چرا علی نصیریان با مسعود کیمیایی و بهرام بیضایی کار نکرد؟چرا علی نصیریان با مسعود کیمیایی و بهرام بیضایی کار نکرد؟استوریِ تند و تیز لادن طباطبایی علیه فخیم‌زادهاستوریِ تند و تیز لادن طباطبایی علیه فخیم‌زادهمهدی فخیم زاده: جشنواره فیلم فجر چراغ نفتی نیستمهدی فخیم زاده: جشنواره فیلم فجر چراغ نفتی نیستاعتراض تهیه کننده فیلم چرا گریه نمیکنی به تحریم کنندگاناعتراض تهیه کننده فیلم چرا گریه نمیکنی به تحریم کنندگانجعفر پناهی آزاد شد + عکسجعفر پناهی آزاد شد + عکسکیهان: تحریم کننده‌ها دستمزد دریافتی را پس دهندکیهان: تحریم کننده‌ها دستمزد دریافتی را پس دهندساترا: هیچ سریالی بدون مجوز حق پخش نداردساترا: هیچ سریالی بدون مجوز حق پخش نداردتاریخ پخش فصل سوم سریال خواهران و برادرانتاریخ پخش فصل سوم سریال خواهران و برادرانیک فیلم دیگر از جشنواره فیلم فجر انصراف دادیک فیلم دیگر از جشنواره فیلم فجر انصراف دادنیلوفر پارسا، برای بار دوم ازدواج کردنیلوفر پارسا، برای بار دوم ازدواج کردبهروز افخمی: دوره می‌تو گذشته و حالا وقت من بی‌ناموسم رسیده!بهروز افخمی: دوره می‌تو گذشته و حالا وقت من بی‌ناموسم رسیده!خبر تکان دهنده از حسن معجونی | از نابینایی تا تومور مغزیخبر تکان دهنده از حسن معجونی | از نابینایی تا تومور مغزیشباهت زیاد شبنم مقدمی به بازیگر جذاب فرانسویشباهت زیاد شبنم مقدمی به بازیگر جذاب فرانسویواکنش تند رضا محقق به انصراف ۷ بازیگر فیلمش از جشنواره فجرواکنش تند رضا محقق به انصراف ۷ بازیگر فیلمش از جشنواره فجرتنها جانشین مدیری و رامبد در شبکه نسیم لو رفتتنها جانشین مدیری و رامبد در شبکه نسیم لو رفتحکم ممنوع‌الخروجی برای مسعود کیمیایی؟حکم ممنوع‌الخروجی برای مسعود کیمیایی؟چرا رضا کیانیان به جشنواره فجر نمی‌رود؟چرا رضا کیانیان به جشنواره فجر نمی‌رود؟تازه‌ترین خبر از دادگاه هنگامه قاضیانی و پرونده جعفر پناهیتازه‌ترین خبر از دادگاه هنگامه قاضیانی و پرونده جعفر پناهینامه جنجالی و انصراف علی نصیریان از جشنواره فیلم فجرنامه جنجالی و انصراف علی نصیریان از جشنواره فیلم فجرجنگ آنجلینا جولی و FBI علیه ستاره هالیوودجنگ آنجلینا جولی و FBI علیه ستاره هالیوودروند صعودی دعوا بر سر سریال سقوطروند صعودی دعوا بر سر سریال سقوطعصبانیت مهران غفوریان از انتشار یک شایعه درباره اوعصبانیت مهران غفوریان از انتشار یک شایعه درباره اوهانیه توسلی از جشنواره فجر انصراف دادهانیه توسلی از جشنواره فجر انصراف دادهفت ملاقات ایرانی‌ها با «برزخ» که از یاد نمی‌رودهفت ملاقات ایرانی‌ها با «برزخ» که از یاد نمی‌رودفیلم‌های جشنواره فیلم فجر ۴۱ معرفی شدندفیلم‌های جشنواره فیلم فجر ۴۱ معرفی شدند
رضا صادقی برای کمک به مردم زلزله‌زده خوی دست به کار شدرضا صادقی برای کمک به مردم زلزله‌زده خوی دست به کار شدرابطه عاشقانه کرم بورسین و دانلا بیلیچرابطه عاشقانه کرم بورسین و دانلا بیلیچمهدی مدرس دومین خواننده‌ای که کنسرت می‌گذاردمهدی مدرس دومین خواننده‌ای که کنسرت می‌گذاردحضور همخوان زن در اولین کنسرت زانکو! + عکسحضور همخوان زن در اولین کنسرت زانکو! + عکساولین گفته های زانکو پس از اولین کنسرتاولین گفته های زانکو پس از اولین کنسرتبلیت‌های کنسرت زانکو فروش می‌رود؟بلیت‌های کنسرت زانکو فروش می‌رود؟حنانه کیا دلیل بازداشت شاهین صمدپور؟حنانه کیا دلیل بازداشت شاهین صمدپور؟شکیرا: تاریک‌ترین سال عمرم تمام شدشکیرا: تاریک‌ترین سال عمرم تمام شدشبنم تووزلو خواننده مشهور آذربایجانی در ایران + تصاویرشبنم تووزلو خواننده مشهور آذربایجانی در ایران + تصاویراعتراض حجت اشرف‌زاده به پخش اجراهای آرشیوی‌اش در شب یلدااعتراض حجت اشرف‌زاده به پخش اجراهای آرشیوی‌اش در شب یلداضرر ۴۰ میلیارد تومانی دریک رپر مشهور در فینال جام جهانیضرر ۴۰ میلیارد تومانی دریک رپر مشهور در فینال جام جهانیبازداشت امیر مقاره خواننده ماکان بند [به‌روزرسانی]بازداشت امیر مقاره خواننده ماکان بند [به‌روزرسانی]محمدعلی شیرازی خالق سلطان قلب‌ها درگذشتمحمدعلی شیرازی خالق سلطان قلب‌ها درگذشتگروه موسیقی ایوان بند منحل شدگروه موسیقی ایوان بند منحل شدحال شهرام ناظری چطور است؟ + عکسحال شهرام ناظری چطور است؟ + عکسشهرام ناظری در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدشهرام ناظری در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدحکم محاربه سامان یاسین و اطلاعات تازهحکم محاربه سامان یاسین و اطلاعات تازهموش‌ها با آهنگ لیدی گاگا ضرب می‌گیرند!موش‌ها با آهنگ لیدی گاگا ضرب می‌گیرند!اسفندیار قره‌باغی خواننده باسابقه درگذشتاسفندیار قره‌باغی خواننده باسابقه درگذشتدفاع کیهان از حمید هیراد و محمد اصفهانیدفاع کیهان از حمید هیراد و محمد اصفهانیاتهامات توماج صالحی اعلام شداتهامات توماج صالحی اعلام شدواکنش محسن چاوشی به شایعه خواندن سرود تیم ملی فوتبالواکنش محسن چاوشی به شایعه خواندن سرود تیم ملی فوتبالخواننده افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ معرفی شدخواننده افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ معرفی شدشش آهنگ برتر جام جهانیشش آهنگ برتر جام جهانیمحسن چاوشی ممنوع الفعالیت شد؟محسن چاوشی ممنوع الفعالیت شد؟
رکوردهایی که لیونل مسی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ثبت کردرکوردهایی که لیونل مسی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ثبت کردروزی که بروس لی و جکی چان به جان هم افتادندروزی که بروس لی و جکی چان به جان هم افتادندبا داوران زن در جام جهانی قطر آشنا شویدبا داوران زن در جام جهانی قطر آشنا شویددلیل مرگ بروس لی پس از ۵۰ سال اعلام شددلیل مرگ بروس لی پس از ۵۰ سال اعلام شدپست علی دایی رکورد لایک اینستاگرام فارسی را شکستپست علی دایی رکورد لایک اینستاگرام فارسی را شکستلیونل مسی از برنامه‌هایش برای دوران بازنشستگی می‌گویدلیونل مسی از برنامه‌هایش برای دوران بازنشستگی می‌گویددعوای کلارا چیا و جرارد پیکه: او خواستار رفتاری مشابه با شکیرا است!دعوای کلارا چیا و جرارد پیکه: او خواستار رفتاری مشابه با شکیرا است!اختلاف دیوید بکهام و همسرش ویکتوریا علنی شداختلاف دیوید بکهام و همسرش ویکتوریا علنی شدمایک تایسون: سریال مایک داستان زندگی مرا دزدیده است!مایک تایسون: سریال مایک داستان زندگی مرا دزدیده است!عادات آزاردهنده و غیرقابل تحمل دیوید بکهام و همسرش ویکتوریاعادات آزاردهنده و غیرقابل تحمل دیوید بکهام و همسرش ویکتوریامبارزان UFC برای هر مسابقه چقدر دستمزد می گیرند؟مبارزان UFC برای هر مسابقه چقدر دستمزد می گیرند؟لیونل مسی در سریال معروف بازی می‌کندلیونل مسی در سریال معروف بازی می‌کندمدل برزیلی خیانت جنسی پیکه به شکیرا را فاش کردمدل برزیلی خیانت جنسی پیکه به شکیرا را فاش کرداللهیار صیادمنش از نامزد ترکیه ای خود رونمایی کرداللهیار صیادمنش از نامزد ترکیه ای خود رونمایی کردمعروفترین جملات بروس لی چگونه می‌تواند زندگیتان را تغییر دهد؟معروفترین جملات بروس لی چگونه می‌تواند زندگیتان را تغییر دهد؟کریستیانو رونالدو از مرگ پسر تازه متولد شده اش خبر دادکریستیانو رونالدو از مرگ پسر تازه متولد شده اش خبر دادبروکلین بکهام پسر دیوید بکهام داماد شد + تصاویربروکلین بکهام پسر دیوید بکهام داماد شد + تصاویرهتل لوکس کریستیانو رونالدو در مراکش افتتاح شدهتل لوکس کریستیانو رونالدو در مراکش افتتاح شدسارا خادم الشریعه، بانوی اول شطرنج ایران در کانادا مادر شدسارا خادم الشریعه، بانوی اول شطرنج ایران در کانادا مادر شددختر بروس لی نقل قول معروف پدرش را تایید کرددختر بروس لی نقل قول معروف پدرش را تایید کردادعای جدید در خصوص پرونده تجاوز رونالدو: پلیس لاس وگاس حکم جلب صادر کرده بودادعای جدید در خصوص پرونده تجاوز رونالدو: پلیس لاس وگاس حکم جلب صادر کرده بودبازداشت دریا بویوکونجو ، قهرمان شنای ترکیه، به دلیل آرزوی مرگ برای اردوغانبازداشت دریا بویوکونجو ، قهرمان شنای ترکیه، به دلیل آرزوی مرگ برای اردوغانمبارزه سجاد غریبی و مارتین فورد کی برگزار می شود و چه قوانینی دارد؟مبارزه سجاد غریبی و مارتین فورد کی برگزار می شود و چه قوانینی دارد؟دختر علی دایی در لندن کریسمس را جشن گرفت!دختر علی دایی در لندن کریسمس را جشن گرفت!بروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودبروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بود