ads
Wednesday, 08 February 2023|چهارشنبه، 19 بهمن، 1401|يا حي و يا قيوم|افراد آنلاین: 8 نفر

مروری بر گذشته

لایک و هشتگ هم جرم می‌شود
لایک و هشتگ هم جرم می‌شود
نامه ایران به شورای امنیت در پی حمله به اصفهان
نامه ایران به شورای امنیت در پی حمله به اصفهان
خودروهای داخلی به مرز یک میلیارد تومان رسیدند + آخرین قیمت
خودروهای داخلی به مرز یک میلیارد تومان رسیدند + آخرین قیمت
بدترین عادات غذایی شایع در بین ایرانی‌ها
بدترین عادات غذایی شایع در بین ایرانی‌ها
طرح ناخن ویژه روز ولنتاین + تصاویر
طرح ناخن ویژه روز ولنتاین + تصاویر
تیتر روزنامه های سه شنبه 11 بهمن 1401
تیتر روزنامه های سه شنبه 11 بهمن 1401
تیتر روزنامه های ورزشی سه شنبه 11 بهمن 1401
تیتر روزنامه های ورزشی سه شنبه 11 بهمن 1401
روایت علی قلی‌زاده ستاره تیم ملی فوتبال از زلزله وحشتناک ترکیه
روایت علی قلی‌زاده ستاره تیم ملی فوتبال از زلزله وحشتناک ترکیه
چطور پس انداز کنیم؟ ۴۲ روش موثر و آسان
چطور پس انداز کنیم؟ ۴۲ روش موثر و آسان
زلزله مهیب، ترکیه و کُل خاورمیانه را لرزاند [به‌روزرسانی]
زلزله مهیب، ترکیه و کُل خاورمیانه را لرزاند [به‌روزرسانی]
عکس‌های خیره‌کننده از شگفتی‌های اقیانوس
عکس‌های خیره‌کننده از شگفتی‌های اقیانوس
تازه‌ترین خبر از دادگاه هنگامه قاضیانی و پرونده جعفر پناهی
تازه‌ترین خبر از دادگاه هنگامه قاضیانی و پرونده جعفر پناهی
نامه جنجالی و انصراف علی نصیریان از جشنواره فیلم فجر
نامه جنجالی و انصراف علی نصیریان از جشنواره فیلم فجر
تیتر روزنامه های ورزشی دوشنبه 17 بهمن 1401
تیتر روزنامه های ورزشی دوشنبه 17 بهمن 1401
بهروز افخمی: دوره می‌تو گذشته و حالا وقت من بی‌ناموسم رسیده!
بهروز افخمی: دوره می‌تو گذشته و حالا وقت من بی‌ناموسم رسیده!
تیتر روزنامه های چهارشنبه 12 بهمن 1401
تیتر روزنامه های چهارشنبه 12 بهمن 1401
فرمول جادویی برای داشتن موهای قوی و بلند
فرمول جادویی برای داشتن موهای قوی و بلند
چرا دختران امروزی زودتر از گذشته به سن بلوغ می رسند؟
چرا دختران امروزی زودتر از گذشته به سن بلوغ می رسند؟
فال روزانه شنبه 15 بهمن 1401
فال روزانه شنبه 15 بهمن 1401
چرا علی نصیریان با مسعود کیمیایی و بهرام بیضایی کار نکرد؟
چرا علی نصیریان با مسعود کیمیایی و بهرام بیضایی کار نکرد؟

از کجا بفهمیم چه رنگ‌هایی به ما می‌آید؟

تاریخ انتشار: پنج شنبه، 3 آذر، 1401 دنیای مد ، مد و مدگرائی
+ A -

از کجا بفهمیم چه رنگ هایی به ما می آید تا همیشه ظاهر زیبا و شیکی داشته باشیم؟ واقعیت این است که راه ساده ای ساده ای وجود دارد که با آن می توانید متوجه شوید چه لباس ها و اکسسوری هایی برای شما مناسب است. در ادامه می خواهیم این روش را به شما یاد دهیم . با این روش می توانید همیشه بهترین خودتان باشید.

تحلیل رنگ چیست؟

تحلیل رنگ بر اساس فصل ها روشی است که بیشتر اوقات در صنعت مُد از آن برای هماهنگ کردن رنگ لباس ها و آرایش با رنگ پوست، چشم ها و موهای مدل ها استفاده می شود.

استفاده از رنگ های اشتباه می تواند توجه را به عیوبی مانند چین و چروک پوست یا یکدست نبودن رنگ آن جلب کند، اما با استفاده از رنگ های مناسب می توان زیبایی طبیعی فرد را بیشتر ساخت.

چرا باید نوع رنگ خود را بدانیم؟

حتماً متوجه شده اید که بعضی رنگ ها ترکیب خوبی باهم ایجاد می کنند، اما بعضی رنگ ها کنار هم خوب نمی شوند. این موضوع در مورد لباس ها، اکسسوری ها و لوازم آرایشی که استفاده می کنیم هم صدق می کند. با به کارگیری صحیح شیوه ی تحلیل رنگ می توانیم لباس ها و اکسسوری های خود را بسیار راحت تر باهم هماهنگ کنیم. و اگر پالت رنگ خود یعنی آن رنگ هایی به شما می آید را بدانید، می توانید جلوی خرید لباس هایی که مناسب شما نیستند را بگیرید.

اگر نوع رنگ خود را به درستی تشخیص دهید، می توانید بدون صرف هزینه ی زیادی، بر روی زیبایی طبیعی خود تأکید کنید و شیک و زیبا به نظر برسید. حقیقت آن است که بعضی رنگ ها به رنگ پوست های «سرد» می آید و بعضی رنگ ها هم با رنگ پوست های «گرم» بهتر می شود.

دسته بندی های مختلف برای نوع رنگ چیست و از کجا می آید؟

تحلیل رنگ بر اساس فصل ها مفهوم جدیدی نیست. در حقیقت، فهم امروزی از رنگ های سازگار با یکدیگر برگرفته از فهم نقاشان سبک امپرسیونیسم در قرن نوزدهم میلادی از فصل ها است. آن ها برای اینکه بتوانند فصل ها را به طور دقیق به تصویر کشند، باید رنگ هایی که بازتابی از فصول سال، بهار، تابستان، پاییز و زمستان هستند را می شناختند.

با تغییر فصول، مجموعه رنگ های طبیعت هم تغییر می کند. مثلاً بهار رنگ های باطرواتی دارد اما در زمستان رنگ ها کدر و سرد هستند. این تغییر در رنگ ها بر اثر تغییر در نحوه ی تابش نور خورشید به طبیعت رخ می دهد.

با تغییر نحوه ی تابش نور خورشید، رنگ های متفاوتی در طبیعت پدیدار می شود. ما هم بخشی از طبیعت هستیم و به همین دلیل می توانیم با استفاده از این مجموعه رنگ ها نوع رنگ خود را پیدا کنیم.

نوع رنگ خود را چطور تشخیص دهیم؟

در سال ۱۹۸۰، روانشناسی به نام کارول جکسون کتابی به نام «مرا زیبا رنگ کن» (Color Me Beautiful) منتشر کرد که که در آن زمان به پدیده ای در فرهنگ عامه بدل شد. جکسون متدی که سوزان کیگیل پدید آورده بود را به گونه ای ساده سازی کرد که هر زنی بتواند به راحتی رنگ هایی که به او می آید را پیدا و از لباس ها، اکسسوری ها و آرایش مناسب خود استفاده کند.

به لطف کتاب جکسون، می توانیم با پاسخ به این ۲ سؤال ساده نوع رنگ خود را پیدا کنیم.

۱- از نوع گرم هستید یا سرد؟

برای پی بردن به اینکه در دسته ی گرم قرار می گیرید یا سرد، ۲ راه وجود دارد:

تست رگ: به رگ های قسمت داخلی مچ دست تان نگاه کنید. اگر رنگی متمایل به سبز دارند، یعنی از نوع گرم هستید و اگر متمایل به آبی هستند، یعنی از نوع سرد هستید. این تست باید باید در نور طبیعی انجام شود. اگر پوست تان را برنزه کرده باشید، با این روش به نتیجه نمی رسید.

تست نقره  ای/ طلایی: دو تکه پارچه یا کاغذ، یکی به رنگ طلایی و دیگری به رنگ نقره ای بردارید. یک دست خود را روی تکه ی نقره ای رنگ بگذارید و دست دیگر را روی تکه ی طلایی رنگ. اگر رنگ پارچه یا کاغذ مناسب تان باشد، پوست تان یکدست به نظر می رسد. و اگر نباشد، پوست تان غیر یکدست و لکه دار دیده می شود. اگر تست نشان داد که طلایی رنگ مناسب شما است، یعنی از نوع گرم هستید و اگر نقره ای رنگ مناسب تان بود، یعنی از نوع سرد هستید.

می توانید در همین مرحله متوقف شوید، چون نتیجه به این ترتیب است: نوع گرم به دسته بندی های بهار و پاییز مربوط می شود و نوع سرد به دسته بندی های تابستان و زمستان.

با این حال، برای داشتن یک تشخیص دقیق تر، باید به سراغ سؤال بعدی برویم و تلاش کنیم نوع رنگ خود را نه فقط بر اساس رنگ پوست مان، بلکه بر اساس دیگر ویژگی های ظاهری مان هم پیدا کنیم.

۲- از نوع روشن هستید یا تیره؟

در اینجا باید رنگ چشم ها و موهای خود را مشخص کنید و متوجه شوید رنگ های غالب در آن ها چیست:

رنگ های روشن: اگر موهایتان بور یا قهوه ای است، اما یک ته رنگ سرد و خاکستری مانند دارد و در عین حال، چشم هایتان خاکستری، آبی متمایل به خاکستری، سبز متمایل به خاکستری یا فندقی است، بنابراین نوع رنگ تان «تابستان» است. اگر موهایتان قهوه ای روشن یا بلوند (از بلوند توت فرنگی گرفته تا بلوند طلایی) است و چشمان تان از فندقی روشن تا آبی متفاوت است، بنابراین نوع رنگ تان «بهار» است.

رنگ های تیره: اگر رنگ طبیعی موهایتان سیاه یا قهوه ای تیره با ته رنگی خاکستری مانند است و چشم هایتان فندقی تیره، سبز، یا آبی است، نوع رنگ تان «زمستان» است. و اگر موهایتان به رنگ قرمز (از مسی روشن گرفته تا خرمایی) است و چشم هایتان از رنگ آبی روشن تا فندقی تیره متفاوت است، بنابراین نوع رنگ تان «پاییز» است.

به خاطر داشته باشید که نوع رنگ هر فرد ترکیبی از برخی ویژگی های ظاهری آن فرد است، از جمله رنگ چشم ها، موها و پوست. برای مثال، اگر تصمیم دارید موهای خود را از بلوند کاراملی تبدیل به خرمایی کنید، دیگر بعضی از اکسسوری ها و لباس هایتان به ظاهر جدیدتان نمی آید. علتش ساده است؛ شما بعد از خرمایی کردن موهای خود هم کماکان بلوند محسوب می شوید.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 برچسب ها

 از سراسر وب

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

 

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

پرویز پرستویی، احسان علیخانی و خادم در شهر زلزله زده خویپرویز پرستویی، احسان علیخانی و خادم در شهر زلزله زده خویخبر تازه از بیماری حسن معجونی و جدایی از نون خخبر تازه از بیماری حسن معجونی و جدایی از نون خواکنش ابوالفضل پورعرب به عفو گسترده زندانیان حوادث اخیرواکنش ابوالفضل پورعرب به عفو گسترده زندانیان حوادث اخیرچرا علی نصیریان با مسعود کیمیایی و بهرام بیضایی کار نکرد؟چرا علی نصیریان با مسعود کیمیایی و بهرام بیضایی کار نکرد؟استوریِ تند و تیز لادن طباطبایی علیه فخیم‌زادهاستوریِ تند و تیز لادن طباطبایی علیه فخیم‌زادهمهدی فخیم زاده: جشنواره فیلم فجر چراغ نفتی نیستمهدی فخیم زاده: جشنواره فیلم فجر چراغ نفتی نیستاعتراض تهیه کننده فیلم چرا گریه نمیکنی به تحریم کنندگاناعتراض تهیه کننده فیلم چرا گریه نمیکنی به تحریم کنندگانجعفر پناهی آزاد شد + عکسجعفر پناهی آزاد شد + عکسکیهان: تحریم کننده‌ها دستمزد دریافتی را پس دهندکیهان: تحریم کننده‌ها دستمزد دریافتی را پس دهندساترا: هیچ سریالی بدون مجوز حق پخش نداردساترا: هیچ سریالی بدون مجوز حق پخش نداردتاریخ پخش فصل سوم سریال خواهران و برادرانتاریخ پخش فصل سوم سریال خواهران و برادرانیک فیلم دیگر از جشنواره فیلم فجر انصراف دادیک فیلم دیگر از جشنواره فیلم فجر انصراف دادنیلوفر پارسا، برای بار دوم ازدواج کردنیلوفر پارسا، برای بار دوم ازدواج کردبهروز افخمی: دوره می‌تو گذشته و حالا وقت من بی‌ناموسم رسیده!بهروز افخمی: دوره می‌تو گذشته و حالا وقت من بی‌ناموسم رسیده!خبر تکان دهنده از حسن معجونی | از نابینایی تا تومور مغزیخبر تکان دهنده از حسن معجونی | از نابینایی تا تومور مغزیشباهت زیاد شبنم مقدمی به بازیگر جذاب فرانسویشباهت زیاد شبنم مقدمی به بازیگر جذاب فرانسویواکنش تند رضا محقق به انصراف ۷ بازیگر فیلمش از جشنواره فجرواکنش تند رضا محقق به انصراف ۷ بازیگر فیلمش از جشنواره فجرتنها جانشین مدیری و رامبد در شبکه نسیم لو رفتتنها جانشین مدیری و رامبد در شبکه نسیم لو رفتحکم ممنوع‌الخروجی برای مسعود کیمیایی؟حکم ممنوع‌الخروجی برای مسعود کیمیایی؟چرا رضا کیانیان به جشنواره فجر نمی‌رود؟چرا رضا کیانیان به جشنواره فجر نمی‌رود؟تازه‌ترین خبر از دادگاه هنگامه قاضیانی و پرونده جعفر پناهیتازه‌ترین خبر از دادگاه هنگامه قاضیانی و پرونده جعفر پناهینامه جنجالی و انصراف علی نصیریان از جشنواره فیلم فجرنامه جنجالی و انصراف علی نصیریان از جشنواره فیلم فجرجنگ آنجلینا جولی و FBI علیه ستاره هالیوودجنگ آنجلینا جولی و FBI علیه ستاره هالیوودروند صعودی دعوا بر سر سریال سقوطروند صعودی دعوا بر سر سریال سقوطعصبانیت مهران غفوریان از انتشار یک شایعه درباره اوعصبانیت مهران غفوریان از انتشار یک شایعه درباره او
جایزه گرمی به «برای» شروین حاجی‌پور رسید + واکنش اوجایزه گرمی به «برای» شروین حاجی‌پور رسید + واکنش اورضا صادقی برای کمک به مردم زلزله‌زده خوی دست به کار شدرضا صادقی برای کمک به مردم زلزله‌زده خوی دست به کار شدرابطه عاشقانه کرم بورسین و دانلا بیلیچرابطه عاشقانه کرم بورسین و دانلا بیلیچمهدی مدرس دومین خواننده‌ای که کنسرت می‌گذاردمهدی مدرس دومین خواننده‌ای که کنسرت می‌گذاردحضور همخوان زن در اولین کنسرت زانکو! + عکسحضور همخوان زن در اولین کنسرت زانکو! + عکساولین گفته های زانکو پس از اولین کنسرتاولین گفته های زانکو پس از اولین کنسرتبلیت‌های کنسرت زانکو فروش می‌رود؟بلیت‌های کنسرت زانکو فروش می‌رود؟حنانه کیا دلیل بازداشت شاهین صمدپور؟حنانه کیا دلیل بازداشت شاهین صمدپور؟شکیرا: تاریک‌ترین سال عمرم تمام شدشکیرا: تاریک‌ترین سال عمرم تمام شدشبنم تووزلو خواننده مشهور آذربایجانی در ایران + تصاویرشبنم تووزلو خواننده مشهور آذربایجانی در ایران + تصاویراعتراض حجت اشرف‌زاده به پخش اجراهای آرشیوی‌اش در شب یلدااعتراض حجت اشرف‌زاده به پخش اجراهای آرشیوی‌اش در شب یلداضرر ۴۰ میلیارد تومانی دریک رپر مشهور در فینال جام جهانیضرر ۴۰ میلیارد تومانی دریک رپر مشهور در فینال جام جهانیبازداشت امیر مقاره خواننده ماکان بند [به‌روزرسانی]بازداشت امیر مقاره خواننده ماکان بند [به‌روزرسانی]محمدعلی شیرازی خالق سلطان قلب‌ها درگذشتمحمدعلی شیرازی خالق سلطان قلب‌ها درگذشتگروه موسیقی ایوان بند منحل شدگروه موسیقی ایوان بند منحل شدحال شهرام ناظری چطور است؟ + عکسحال شهرام ناظری چطور است؟ + عکسشهرام ناظری در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدشهرام ناظری در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدحکم محاربه سامان یاسین و اطلاعات تازهحکم محاربه سامان یاسین و اطلاعات تازهموش‌ها با آهنگ لیدی گاگا ضرب می‌گیرند!موش‌ها با آهنگ لیدی گاگا ضرب می‌گیرند!اسفندیار قره‌باغی خواننده باسابقه درگذشتاسفندیار قره‌باغی خواننده باسابقه درگذشتدفاع کیهان از حمید هیراد و محمد اصفهانیدفاع کیهان از حمید هیراد و محمد اصفهانیاتهامات توماج صالحی اعلام شداتهامات توماج صالحی اعلام شدواکنش محسن چاوشی به شایعه خواندن سرود تیم ملی فوتبالواکنش محسن چاوشی به شایعه خواندن سرود تیم ملی فوتبالخواننده افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ معرفی شدخواننده افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ معرفی شدشش آهنگ برتر جام جهانیشش آهنگ برتر جام جهانی
رکوردهایی که لیونل مسی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ثبت کردرکوردهایی که لیونل مسی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ثبت کردروزی که بروس لی و جکی چان به جان هم افتادندروزی که بروس لی و جکی چان به جان هم افتادندبا داوران زن در جام جهانی قطر آشنا شویدبا داوران زن در جام جهانی قطر آشنا شویددلیل مرگ بروس لی پس از ۵۰ سال اعلام شددلیل مرگ بروس لی پس از ۵۰ سال اعلام شدپست علی دایی رکورد لایک اینستاگرام فارسی را شکستپست علی دایی رکورد لایک اینستاگرام فارسی را شکستلیونل مسی از برنامه‌هایش برای دوران بازنشستگی می‌گویدلیونل مسی از برنامه‌هایش برای دوران بازنشستگی می‌گویددعوای کلارا چیا و جرارد پیکه: او خواستار رفتاری مشابه با شکیرا است!دعوای کلارا چیا و جرارد پیکه: او خواستار رفتاری مشابه با شکیرا است!اختلاف دیوید بکهام و همسرش ویکتوریا علنی شداختلاف دیوید بکهام و همسرش ویکتوریا علنی شدمایک تایسون: سریال مایک داستان زندگی مرا دزدیده است!مایک تایسون: سریال مایک داستان زندگی مرا دزدیده است!عادات آزاردهنده و غیرقابل تحمل دیوید بکهام و همسرش ویکتوریاعادات آزاردهنده و غیرقابل تحمل دیوید بکهام و همسرش ویکتوریامبارزان UFC برای هر مسابقه چقدر دستمزد می گیرند؟مبارزان UFC برای هر مسابقه چقدر دستمزد می گیرند؟لیونل مسی در سریال معروف بازی می‌کندلیونل مسی در سریال معروف بازی می‌کندمدل برزیلی خیانت جنسی پیکه به شکیرا را فاش کردمدل برزیلی خیانت جنسی پیکه به شکیرا را فاش کرداللهیار صیادمنش از نامزد ترکیه ای خود رونمایی کرداللهیار صیادمنش از نامزد ترکیه ای خود رونمایی کردمعروفترین جملات بروس لی چگونه می‌تواند زندگیتان را تغییر دهد؟معروفترین جملات بروس لی چگونه می‌تواند زندگیتان را تغییر دهد؟کریستیانو رونالدو از مرگ پسر تازه متولد شده اش خبر دادکریستیانو رونالدو از مرگ پسر تازه متولد شده اش خبر دادبروکلین بکهام پسر دیوید بکهام داماد شد + تصاویربروکلین بکهام پسر دیوید بکهام داماد شد + تصاویرهتل لوکس کریستیانو رونالدو در مراکش افتتاح شدهتل لوکس کریستیانو رونالدو در مراکش افتتاح شدسارا خادم الشریعه، بانوی اول شطرنج ایران در کانادا مادر شدسارا خادم الشریعه، بانوی اول شطرنج ایران در کانادا مادر شددختر بروس لی نقل قول معروف پدرش را تایید کرددختر بروس لی نقل قول معروف پدرش را تایید کردادعای جدید در خصوص پرونده تجاوز رونالدو: پلیس لاس وگاس حکم جلب صادر کرده بودادعای جدید در خصوص پرونده تجاوز رونالدو: پلیس لاس وگاس حکم جلب صادر کرده بودبازداشت دریا بویوکونجو ، قهرمان شنای ترکیه، به دلیل آرزوی مرگ برای اردوغانبازداشت دریا بویوکونجو ، قهرمان شنای ترکیه، به دلیل آرزوی مرگ برای اردوغانمبارزه سجاد غریبی و مارتین فورد کی برگزار می شود و چه قوانینی دارد؟مبارزه سجاد غریبی و مارتین فورد کی برگزار می شود و چه قوانینی دارد؟دختر علی دایی در لندن کریسمس را جشن گرفت!دختر علی دایی در لندن کریسمس را جشن گرفت!بروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودبروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بود