ads
Wednesday, 08 February 2023|چهارشنبه، 19 بهمن، 1401|يا حي و يا قيوم|افراد آنلاین: 8 نفر

مروری بر گذشته

طرح جنجالی مولدسازی دارایی های دولت و علت انتقادها به آن
طرح جنجالی مولدسازی دارایی های دولت و علت انتقادها به آن
تنها جانشین مدیری و رامبد در شبکه نسیم لو رفت
تنها جانشین مدیری و رامبد در شبکه نسیم لو رفت
واکنش تند رضا محقق به انصراف ۷ بازیگر فیلمش از جشنواره فجر
واکنش تند رضا محقق به انصراف ۷ بازیگر فیلمش از جشنواره فجر
تازه‌ترین خبر از دادگاه هنگامه قاضیانی و پرونده جعفر پناهی
تازه‌ترین خبر از دادگاه هنگامه قاضیانی و پرونده جعفر پناهی
تیتر روزنامه های یکشنبه 16 بهمن 1401
تیتر روزنامه های یکشنبه 16 بهمن 1401
تیتر روزنامه های ورزشی پنجشنبه 13 بهمن 1401
تیتر روزنامه های ورزشی پنجشنبه 13 بهمن 1401
نیلوفر پارسا، برای بار دوم ازدواج کرد
نیلوفر پارسا، برای بار دوم ازدواج کرد
آخرین قیمت خودرو در بازار ایران – ۱۸ بهمن ۱۴۰۱
آخرین قیمت خودرو در بازار ایران – ۱۸ بهمن ۱۴۰۱
فال روزانه شنبه 15 بهمن 1401
فال روزانه شنبه 15 بهمن 1401
روایت علی قلی‌زاده ستاره تیم ملی فوتبال از زلزله وحشتناک ترکیه
روایت علی قلی‌زاده ستاره تیم ملی فوتبال از زلزله وحشتناک ترکیه
رضا صادقی برای کمک به مردم زلزله‌زده خوی دست به کار شد
رضا صادقی برای کمک به مردم زلزله‌زده خوی دست به کار شد
مهدی مدرس دومین خواننده‌ای که کنسرت می‌گذارد
مهدی مدرس دومین خواننده‌ای که کنسرت می‌گذارد
جایزه گرمی به «برای» شروین حاجی‌پور رسید + واکنش او
جایزه گرمی به «برای» شروین حاجی‌پور رسید + واکنش او
تیتر روزنامه های ورزشی یکشنبه 9 بهمن 1401
تیتر روزنامه های ورزشی یکشنبه 9 بهمن 1401
رابطه عاشقانه کرم بورسین و دانلا بیلیچ
رابطه عاشقانه کرم بورسین و دانلا بیلیچ
حکم ممنوع‌الخروجی برای مسعود کیمیایی؟
حکم ممنوع‌الخروجی برای مسعود کیمیایی؟
اپل برنامه های همراه بانک را برای کاربران ایرانی آیفون از کار انداخت!
اپل برنامه های همراه بانک را برای کاربران ایرانی آیفون از کار انداخت!
تیتر روزنامه های ورزشی سه شنبه 11 بهمن 1401
تیتر روزنامه های ورزشی سه شنبه 11 بهمن 1401
طرز تهیه هویج پلو با فیله مرغ
طرز تهیه هویج پلو با فیله مرغ
فال روزانه دوشنبه 10 بهمن 1401
فال روزانه دوشنبه 10 بهمن 1401

خواص و ویژگی های سنگ آلبایت

تاریخ انتشار: يکشنبه، 6 آذر، 1401 دنیای مد ، طلا و جواهرات
+ A -

سنگ آلبایت شاید ناشناخته‌ترین در بین سنگ‌ها باشد. زیرا این سنگ خیلی کم‌یاب است و از لحاظ تجاری زیاد مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

معرفی مختصر سنگ آلبایت

اولین گزارش کشف البایت به سال 1815 در سوئد برمی گردد. نام آن از کلمه لاتین “آلبوس” به معنی سفید گرفته شده که رنگ این سنگ را توصیف می‌کند.

آلبیت معمولاً یک سنگ مات سفید با سایه ای آبی است. مون استون رنگین کمانی ، برش صیقل داده شده آلبیت است.

آلبیت معمولاً در تجارت سرامیک استفاده می‌شود؛ چرا که به خوبی با خاک و کااولین و کوآرتز ترکیب می‌شود و نیز به دلیل ترکیبات فلدسپات در صنعت گرمایش استفاده می‌شود و بعنوان سیمانی که همه انواع مواد معدنی را به هم می‌چسباند عمل می‌کند.

فلدسپات عنصر اصلی درخشش در ظروف چینی است و اغلب در ترکیب با آلومینیوم در صنعت شیشه‌سازی استفاده می‌شود.

مشخصات علمی سنگ آلبایت

درجه سختی آلبیت 5-6-6 است و ساختار کریستالی سه شیب دارد. آلبیت یک فلدسپات معمولی است و ماده محوری دو سری فلدسپات متفاوت و جداگانه است.

سری پلاژیوکلاز از فلدسپات‌هایی تشکیل شده که ترکیب شیمیایی آن از NaAlSi3 O8 تا CaAl2 Si2 O8 خالص متغیر است. فلدسپات‌های متنوع پلاژیوکلاز با درجه‌بندی در شاخص شکست و تراکم، صرف نظر از ترکیب شیمیایی یا اندازه گیری‌های بصری، از یکدیگر متمایز می‌شوند.

آلبیت همچنین عضو نهایی قلیایی یا فلدسپات پتاسیم دار است که انواع آن از NaAlSi3 O8 خالص تا KAlSi3 O8 خالص متغیر است. این سری‌ها تنها در دمای خیلی بالا با سانیدین معدنی که در حال تبدیل به پتاسیم که غنی ترین عضو گروه است، دیده می‌شوند.

در دماهای پایین‌تر فلدسپات پتاسیم، در فرآیندی که “اکسولوژن” نامیده می‌شود، از آلبیت جدا می‌شود. آلبیت به صورت لایه‌هایی داخل کریستال‌های پتاسیم شکل می‌گیرد.

اغلب اوقات این لایه ها با چشم غیر مسلح، قابل تشخیصند و به چنین سنگی نام پرتیت اطلاق می‌شود. با این تعریف آلبیت باید بیش از 90 درصد پتاسیم و کمتر از 10 درصد پتاسیم یا کلسیم در جایگاه یون مثبت ساختار کریستالی داشته باشد.

آلبیت آخرین فلدسپاتی است که از سنگ مذاب، متبلور می‌شود. فرآیند تبلور از سنگ مذاب در جهت جدا کردن کمیاب‌ترین عناصر در مراحل آخر تبلور است و در نتیجه گونه های معدنی کمیابی را تولید می‌کند.

بنابراین آلبیت اغلب در مجاورت مواد معدنی اغلب کمیاب و زیبا یافت می‌شود. هر چند به خودی خود هیچگاه سنگ معدنی خاصی به شمار نمی رود اما می تواند جزو متعلقات خوب دیگر انواع سنگ‌های معدنی باشد.

گونه‌ای که با کهربا اصل همراه است، کلوندیت نامیده می‌شود و کریستال‌هایی بی نهایت نازک، پهن، سفید و گاهی بسیار شفاف تشکیل می‌دهند.

ویژگی‌های خاص خواص سنگ آلبایت چیست؟

گفته می‌شود آلبیت، وضوح فکر و ارتقاء توانایی فرد برای همکاری با دیگران به شکلی کاملاً با نزاکت را تقویت می‌کند.

همچنین نقل است آلبیت هنگام مواجهه با ناشناخته‌ها، شجاعت و اعتماد بنفس می‌دهد. یک تصفیه کننده و تطهیر کننده خون حیرت انگیز است و به جریان خون کمک می‌کند.

این سنگ ترس از ناشناخته را می‌کاهد و با ایجاد تغییر از آزادی فرد حمایت می‌کند. با ایجاد اطمینان به هدف، شخص را به عمل تشویق کرده و در عین حال، اعتماد بنفس و قاطعیت فرد را حفظ می‌کند.

خواص درمانی سنگ آلبایت چیست؟

گفته می‌شود آلبیت در درمان همه انواع اختلالات چشمی و نیز محدودیت‌های گردش خون و دیگر بیماری‌های خونی و درمان بیماری‌های ماهیچه‌ای کاملاً سودمند است.

اعتماد بنفس و قاطعیت را فعال می‌کند. ارتباطی با خود برتر فراهم می‌کند و به تفسیر تجارب روان بینی آنگونه که برایمان قابل فهم باشد، کمک می‌کند.

سنگ آلبایت چه طالعی دارد و با کدام ماه ارتباط دارد؟

سنگ برج دلو است. در ایجاد شجاعت در شخص برای رویارویی با اهریمنان هر روزه کاملاً سودمند است.

خواص سنگ آلبایت روی کدام چاکرا تاثیر می‌گذارد؟

این چاکرا با چاکرای ششم یا چشم سوم مرتبط است. آلبیت شخص را به تحرک وادار کرده، ترس از ناشناخته را می کاهد و در عین حال از قدرت شخص در برابر تغییر، محافظت می کند.

جهت خرید انواع انگشتر، آویز و دستبند، سنگهای قیمتی، نیمه قیمتی و کلکسیونی و سفارش انواع حکاکی و تراش روی سنگ های قیمتی و... به فروشگاه ایلیا گوهر مراجعه کنید.

شما می‌توانید تمام طرح‌های موجود در فروشگاه را مشاهده و خریداری نمایید. در آخر یادآوری می‌کنیم که سهولت خرید و رضایت مشتری‌ها، دغدغه اصلی مجموعه گالری ایلیا گوهر می‌باشد.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 از سراسر وب

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

 

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

پرویز پرستویی، احسان علیخانی و خادم در شهر زلزله زده خویپرویز پرستویی، احسان علیخانی و خادم در شهر زلزله زده خویخبر تازه از بیماری حسن معجونی و جدایی از نون خخبر تازه از بیماری حسن معجونی و جدایی از نون خواکنش ابوالفضل پورعرب به عفو گسترده زندانیان حوادث اخیرواکنش ابوالفضل پورعرب به عفو گسترده زندانیان حوادث اخیرچرا علی نصیریان با مسعود کیمیایی و بهرام بیضایی کار نکرد؟چرا علی نصیریان با مسعود کیمیایی و بهرام بیضایی کار نکرد؟استوریِ تند و تیز لادن طباطبایی علیه فخیم‌زادهاستوریِ تند و تیز لادن طباطبایی علیه فخیم‌زادهمهدی فخیم زاده: جشنواره فیلم فجر چراغ نفتی نیستمهدی فخیم زاده: جشنواره فیلم فجر چراغ نفتی نیستاعتراض تهیه کننده فیلم چرا گریه نمیکنی به تحریم کنندگاناعتراض تهیه کننده فیلم چرا گریه نمیکنی به تحریم کنندگانجعفر پناهی آزاد شد + عکسجعفر پناهی آزاد شد + عکسکیهان: تحریم کننده‌ها دستمزد دریافتی را پس دهندکیهان: تحریم کننده‌ها دستمزد دریافتی را پس دهندساترا: هیچ سریالی بدون مجوز حق پخش نداردساترا: هیچ سریالی بدون مجوز حق پخش نداردتاریخ پخش فصل سوم سریال خواهران و برادرانتاریخ پخش فصل سوم سریال خواهران و برادرانیک فیلم دیگر از جشنواره فیلم فجر انصراف دادیک فیلم دیگر از جشنواره فیلم فجر انصراف دادنیلوفر پارسا، برای بار دوم ازدواج کردنیلوفر پارسا، برای بار دوم ازدواج کردبهروز افخمی: دوره می‌تو گذشته و حالا وقت من بی‌ناموسم رسیده!بهروز افخمی: دوره می‌تو گذشته و حالا وقت من بی‌ناموسم رسیده!خبر تکان دهنده از حسن معجونی | از نابینایی تا تومور مغزیخبر تکان دهنده از حسن معجونی | از نابینایی تا تومور مغزیشباهت زیاد شبنم مقدمی به بازیگر جذاب فرانسویشباهت زیاد شبنم مقدمی به بازیگر جذاب فرانسویواکنش تند رضا محقق به انصراف ۷ بازیگر فیلمش از جشنواره فجرواکنش تند رضا محقق به انصراف ۷ بازیگر فیلمش از جشنواره فجرتنها جانشین مدیری و رامبد در شبکه نسیم لو رفتتنها جانشین مدیری و رامبد در شبکه نسیم لو رفتحکم ممنوع‌الخروجی برای مسعود کیمیایی؟حکم ممنوع‌الخروجی برای مسعود کیمیایی؟چرا رضا کیانیان به جشنواره فجر نمی‌رود؟چرا رضا کیانیان به جشنواره فجر نمی‌رود؟تازه‌ترین خبر از دادگاه هنگامه قاضیانی و پرونده جعفر پناهیتازه‌ترین خبر از دادگاه هنگامه قاضیانی و پرونده جعفر پناهینامه جنجالی و انصراف علی نصیریان از جشنواره فیلم فجرنامه جنجالی و انصراف علی نصیریان از جشنواره فیلم فجرجنگ آنجلینا جولی و FBI علیه ستاره هالیوودجنگ آنجلینا جولی و FBI علیه ستاره هالیوودروند صعودی دعوا بر سر سریال سقوطروند صعودی دعوا بر سر سریال سقوطعصبانیت مهران غفوریان از انتشار یک شایعه درباره اوعصبانیت مهران غفوریان از انتشار یک شایعه درباره او
جایزه گرمی به «برای» شروین حاجی‌پور رسید + واکنش اوجایزه گرمی به «برای» شروین حاجی‌پور رسید + واکنش اورضا صادقی برای کمک به مردم زلزله‌زده خوی دست به کار شدرضا صادقی برای کمک به مردم زلزله‌زده خوی دست به کار شدرابطه عاشقانه کرم بورسین و دانلا بیلیچرابطه عاشقانه کرم بورسین و دانلا بیلیچمهدی مدرس دومین خواننده‌ای که کنسرت می‌گذاردمهدی مدرس دومین خواننده‌ای که کنسرت می‌گذاردحضور همخوان زن در اولین کنسرت زانکو! + عکسحضور همخوان زن در اولین کنسرت زانکو! + عکساولین گفته های زانکو پس از اولین کنسرتاولین گفته های زانکو پس از اولین کنسرتبلیت‌های کنسرت زانکو فروش می‌رود؟بلیت‌های کنسرت زانکو فروش می‌رود؟حنانه کیا دلیل بازداشت شاهین صمدپور؟حنانه کیا دلیل بازداشت شاهین صمدپور؟شکیرا: تاریک‌ترین سال عمرم تمام شدشکیرا: تاریک‌ترین سال عمرم تمام شدشبنم تووزلو خواننده مشهور آذربایجانی در ایران + تصاویرشبنم تووزلو خواننده مشهور آذربایجانی در ایران + تصاویراعتراض حجت اشرف‌زاده به پخش اجراهای آرشیوی‌اش در شب یلدااعتراض حجت اشرف‌زاده به پخش اجراهای آرشیوی‌اش در شب یلداضرر ۴۰ میلیارد تومانی دریک رپر مشهور در فینال جام جهانیضرر ۴۰ میلیارد تومانی دریک رپر مشهور در فینال جام جهانیبازداشت امیر مقاره خواننده ماکان بند [به‌روزرسانی]بازداشت امیر مقاره خواننده ماکان بند [به‌روزرسانی]محمدعلی شیرازی خالق سلطان قلب‌ها درگذشتمحمدعلی شیرازی خالق سلطان قلب‌ها درگذشتگروه موسیقی ایوان بند منحل شدگروه موسیقی ایوان بند منحل شدحال شهرام ناظری چطور است؟ + عکسحال شهرام ناظری چطور است؟ + عکسشهرام ناظری در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدشهرام ناظری در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدحکم محاربه سامان یاسین و اطلاعات تازهحکم محاربه سامان یاسین و اطلاعات تازهموش‌ها با آهنگ لیدی گاگا ضرب می‌گیرند!موش‌ها با آهنگ لیدی گاگا ضرب می‌گیرند!اسفندیار قره‌باغی خواننده باسابقه درگذشتاسفندیار قره‌باغی خواننده باسابقه درگذشتدفاع کیهان از حمید هیراد و محمد اصفهانیدفاع کیهان از حمید هیراد و محمد اصفهانیاتهامات توماج صالحی اعلام شداتهامات توماج صالحی اعلام شدواکنش محسن چاوشی به شایعه خواندن سرود تیم ملی فوتبالواکنش محسن چاوشی به شایعه خواندن سرود تیم ملی فوتبالخواننده افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ معرفی شدخواننده افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ معرفی شدشش آهنگ برتر جام جهانیشش آهنگ برتر جام جهانی
رکوردهایی که لیونل مسی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ثبت کردرکوردهایی که لیونل مسی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ثبت کردروزی که بروس لی و جکی چان به جان هم افتادندروزی که بروس لی و جکی چان به جان هم افتادندبا داوران زن در جام جهانی قطر آشنا شویدبا داوران زن در جام جهانی قطر آشنا شویددلیل مرگ بروس لی پس از ۵۰ سال اعلام شددلیل مرگ بروس لی پس از ۵۰ سال اعلام شدپست علی دایی رکورد لایک اینستاگرام فارسی را شکستپست علی دایی رکورد لایک اینستاگرام فارسی را شکستلیونل مسی از برنامه‌هایش برای دوران بازنشستگی می‌گویدلیونل مسی از برنامه‌هایش برای دوران بازنشستگی می‌گویددعوای کلارا چیا و جرارد پیکه: او خواستار رفتاری مشابه با شکیرا است!دعوای کلارا چیا و جرارد پیکه: او خواستار رفتاری مشابه با شکیرا است!اختلاف دیوید بکهام و همسرش ویکتوریا علنی شداختلاف دیوید بکهام و همسرش ویکتوریا علنی شدمایک تایسون: سریال مایک داستان زندگی مرا دزدیده است!مایک تایسون: سریال مایک داستان زندگی مرا دزدیده است!عادات آزاردهنده و غیرقابل تحمل دیوید بکهام و همسرش ویکتوریاعادات آزاردهنده و غیرقابل تحمل دیوید بکهام و همسرش ویکتوریامبارزان UFC برای هر مسابقه چقدر دستمزد می گیرند؟مبارزان UFC برای هر مسابقه چقدر دستمزد می گیرند؟لیونل مسی در سریال معروف بازی می‌کندلیونل مسی در سریال معروف بازی می‌کندمدل برزیلی خیانت جنسی پیکه به شکیرا را فاش کردمدل برزیلی خیانت جنسی پیکه به شکیرا را فاش کرداللهیار صیادمنش از نامزد ترکیه ای خود رونمایی کرداللهیار صیادمنش از نامزد ترکیه ای خود رونمایی کردمعروفترین جملات بروس لی چگونه می‌تواند زندگیتان را تغییر دهد؟معروفترین جملات بروس لی چگونه می‌تواند زندگیتان را تغییر دهد؟کریستیانو رونالدو از مرگ پسر تازه متولد شده اش خبر دادکریستیانو رونالدو از مرگ پسر تازه متولد شده اش خبر دادبروکلین بکهام پسر دیوید بکهام داماد شد + تصاویربروکلین بکهام پسر دیوید بکهام داماد شد + تصاویرهتل لوکس کریستیانو رونالدو در مراکش افتتاح شدهتل لوکس کریستیانو رونالدو در مراکش افتتاح شدسارا خادم الشریعه، بانوی اول شطرنج ایران در کانادا مادر شدسارا خادم الشریعه، بانوی اول شطرنج ایران در کانادا مادر شددختر بروس لی نقل قول معروف پدرش را تایید کرددختر بروس لی نقل قول معروف پدرش را تایید کردادعای جدید در خصوص پرونده تجاوز رونالدو: پلیس لاس وگاس حکم جلب صادر کرده بودادعای جدید در خصوص پرونده تجاوز رونالدو: پلیس لاس وگاس حکم جلب صادر کرده بودبازداشت دریا بویوکونجو ، قهرمان شنای ترکیه، به دلیل آرزوی مرگ برای اردوغانبازداشت دریا بویوکونجو ، قهرمان شنای ترکیه، به دلیل آرزوی مرگ برای اردوغانمبارزه سجاد غریبی و مارتین فورد کی برگزار می شود و چه قوانینی دارد؟مبارزه سجاد غریبی و مارتین فورد کی برگزار می شود و چه قوانینی دارد؟دختر علی دایی در لندن کریسمس را جشن گرفت!دختر علی دایی در لندن کریسمس را جشن گرفت!بروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودبروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بود