ads
Wednesday, 08 February 2023|چهارشنبه، 19 بهمن، 1401|يا حي و يا قيوم|افراد آنلاین: 10 نفر

مروری بر گذشته

پیشنهاد استایل پاییزی برای مردان

تاریخ انتشار: سه شنبه، 8 آذر، 1401 دنیای مد ، لباس و کیف و کفش
+ A -

هوای پاییز مردد است. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که صبح یک روز پاییزی، سرما روی پوستتان دویده باشد و نزدیک ظهر، گرما کلافه‌تان کرده باشد. به همین خاطر پوشیدن یک لباس نسبتاً گرم روی لباس‌های معمول، گزینه‌ی هوشمندانه‌ای برای این فصل خواهد بود.

در پاییز چه بپوشیم؟

انتخاب استایل مردانه‌ی پاییزی، مانند هر استایل دیگری، کاملاً وابسته است به سلیقه‌، میزان رسمی یا کلاسیک بودن ظاهرتان و مکانی که قرار است در آن‌جا حضور پیدا کنید. یک قرار دوستانه در یک عصر پاییزی، یک پیاده‌روی خیابانی و یک جلسه‌ی کاری، اتمسفری متفاوت با یکدیگر دارند. بنابراین لازم است با توجه به فضایی که قرار است تجربه کنید، لباس پاییزی مناسب خود را انتخاب نمایید. در این گزارش به معرفی آیتم‌هایی اشاره می‌کنیم که برای پاییز مناسب‌اند و استایل‌هایی را پیشنهاد می‌کنیم که می‌توان با هر یک از این آیتم‌ها پوشید.

آیتم‌های مناسب استایل پاییزی مردانه

  • پلیور

  • سوئیت‌شرت و هودی

  • کاپشن و اورکت

  • بارانی

پلیور

پلیور یکی از اساسی‌ترین اجزای استایل پاییزی به شمار می‌آید؛ زیرا هم می‌تواند جزئی از یک استایل نیمه‌رسمی باشد و هم غیررسمی. پلیورها اغلب از جنس پنبه یا پشم هستند و بسته به جنس، نوع بافت و کاربردشان، مدل‌های متنوعی، از ظریف تا ضخیم، دارند. به‌تبع گرمایش متفاوتی نیز دارند. پلیورها معمولاً جلوبسته‌اند. ممکن است یقه گرد، یقه هفت، یقه اسکی یا حتی مشابه پلوشرت همراه با دکمه باشند.

پلیورهای یقه اسکی و یقه هفت، عنصر مناسبی برای ساختن یک استایل نیمه‌رسمی هستند. انتخاب یک پیراهن دکمه‌دار و کراوات برای زیر پلیور یقه هفت و هماهنگ‌کردن آن با یک شلوار و کت تک، ظاهری گیرا و خوشایند ایجاد می‌کند.

برای داشتن استایلی غیررسمی نیز می‌توان پلیور را با یک شلوار جین یا کتان پوشید و درصورت سرد بودن هوا، یک سوئیت‌شرت یا کاپشن را برای لایه‌ی رویی آن انتخاب کرد.

سوئیت‌شرت و هودی

سوئیت‌شرت و هودی، هر دو پوششی راحت و در عین حال جذاب برای محیط‌های غیررسمی به‌شمار می‌آیند.

سوئیت‌شرت‌ها عموماً پلیورهایی زیپ‌دار از جنس کتان ضخیم هستند و برای لایه‌ی زیرین آن بهتر است از تی‌شرت یقه‌گرد استفاده کرد.

هودی‌ها در حقیقت سوئیت‌شرت‌های کلاه‌دارند و محافظت مرغوبی در برابر بادهای پاییزی دارند. به‌علاوه در روزهای سرد می‌توان با انتخاب یک کاپشن بر روی هودی یک استایل مدرن، راحت و به‌روز ساخت.

هودی و سوئیت‌شرت را می‌توان با یک شلوار جین، کتان یا جاگر پوشید و با یک کفش ورزشی هماهنگ کرد. این استایل به Sport Casual معروف است.

کاپشن و اورکت

کاپشن و اورکت همواره به‌عنوان لایه‌ی رویی پوشش انتخاب می‌شوند. اورکت‌ها همان‌طور که از نامشان برمی‌آید، به لحاظ مدل و اندازه قابلیت آن را دارند که بر روی کت یا کت و شلوار پوشیده شوند و بقاعده استایل رسمی‌تری محسوب می‌شوند. اورکت‌ها انواع متفاوتی دارند که ممکن است بلند یا کوتاه، سبک یا سنگین، کلاه‌دار یا بدون کلاه باشند. به‌علاوه بسته به جنس رویه‌ی اورکت، ممکن است ضدآب باشند یا صرفاً از سرما و رطوبت محافظت کنند.

برای مثال اورکت‌هایی که رویه‌ی پنبه‌دوزی دارند، ضدآب هستند.

کاپشن را می‌توان همراه با یک شلوار جین یا کتان پوشید و استایلی غیررسمی ساخت اما اورکت‌هایی که استایلی نیمه‌رسمی دارند، با شلوار تک رسمی نیز ست می‌شوند. نکته‌ی قابل توجه این است که اورکت باید از کت تک زیرین خود، بلندتر باشد.

بارانی

بارزترین مشخصه‌ی یک کت بارانی، ضدآب بودن آن است. یک کت بارانی نیز از جمله اجزای اساسی کمد لباس آقایان است؛ زیرا برای ساختن هر دو ظاهر رسمی و غیررسمی کاربرد دارد. بارانی را می‌توان روی یک ست کت و شلوار مردانه پوشید و برای یک جلسه‌ی کاری آماده شد، و نیز می‌توان آن را با یک شلوار جین یا کتان هماهنگ کرد.

قدّ کت‌های بارانی متفاوت است و بسیار اهمیت دارد که بارانی از لایه‌ی زیرین خود بلندتر باشد.

همان‌طور که اشاره شد، انتخاب و هماهنگ‌کردن استایل کاملاً به موقعیت استفاده از لباس و میزان رسمی‌بودن استایل شما بستگی دارد.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 از سراسر وب

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

 

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

پرویز پرستویی، احسان علیخانی و خادم در شهر زلزله زده خویپرویز پرستویی، احسان علیخانی و خادم در شهر زلزله زده خویخبر تازه از بیماری حسن معجونی و جدایی از نون خخبر تازه از بیماری حسن معجونی و جدایی از نون خواکنش ابوالفضل پورعرب به عفو گسترده زندانیان حوادث اخیرواکنش ابوالفضل پورعرب به عفو گسترده زندانیان حوادث اخیرچرا علی نصیریان با مسعود کیمیایی و بهرام بیضایی کار نکرد؟چرا علی نصیریان با مسعود کیمیایی و بهرام بیضایی کار نکرد؟استوریِ تند و تیز لادن طباطبایی علیه فخیم‌زادهاستوریِ تند و تیز لادن طباطبایی علیه فخیم‌زادهمهدی فخیم زاده: جشنواره فیلم فجر چراغ نفتی نیستمهدی فخیم زاده: جشنواره فیلم فجر چراغ نفتی نیستاعتراض تهیه کننده فیلم چرا گریه نمیکنی به تحریم کنندگاناعتراض تهیه کننده فیلم چرا گریه نمیکنی به تحریم کنندگانجعفر پناهی آزاد شد + عکسجعفر پناهی آزاد شد + عکسکیهان: تحریم کننده‌ها دستمزد دریافتی را پس دهندکیهان: تحریم کننده‌ها دستمزد دریافتی را پس دهندساترا: هیچ سریالی بدون مجوز حق پخش نداردساترا: هیچ سریالی بدون مجوز حق پخش نداردتاریخ پخش فصل سوم سریال خواهران و برادرانتاریخ پخش فصل سوم سریال خواهران و برادرانیک فیلم دیگر از جشنواره فیلم فجر انصراف دادیک فیلم دیگر از جشنواره فیلم فجر انصراف دادنیلوفر پارسا، برای بار دوم ازدواج کردنیلوفر پارسا، برای بار دوم ازدواج کردبهروز افخمی: دوره می‌تو گذشته و حالا وقت من بی‌ناموسم رسیده!بهروز افخمی: دوره می‌تو گذشته و حالا وقت من بی‌ناموسم رسیده!خبر تکان دهنده از حسن معجونی | از نابینایی تا تومور مغزیخبر تکان دهنده از حسن معجونی | از نابینایی تا تومور مغزیشباهت زیاد شبنم مقدمی به بازیگر جذاب فرانسویشباهت زیاد شبنم مقدمی به بازیگر جذاب فرانسویواکنش تند رضا محقق به انصراف ۷ بازیگر فیلمش از جشنواره فجرواکنش تند رضا محقق به انصراف ۷ بازیگر فیلمش از جشنواره فجرتنها جانشین مدیری و رامبد در شبکه نسیم لو رفتتنها جانشین مدیری و رامبد در شبکه نسیم لو رفتحکم ممنوع‌الخروجی برای مسعود کیمیایی؟حکم ممنوع‌الخروجی برای مسعود کیمیایی؟چرا رضا کیانیان به جشنواره فجر نمی‌رود؟چرا رضا کیانیان به جشنواره فجر نمی‌رود؟تازه‌ترین خبر از دادگاه هنگامه قاضیانی و پرونده جعفر پناهیتازه‌ترین خبر از دادگاه هنگامه قاضیانی و پرونده جعفر پناهینامه جنجالی و انصراف علی نصیریان از جشنواره فیلم فجرنامه جنجالی و انصراف علی نصیریان از جشنواره فیلم فجرجنگ آنجلینا جولی و FBI علیه ستاره هالیوودجنگ آنجلینا جولی و FBI علیه ستاره هالیوودروند صعودی دعوا بر سر سریال سقوطروند صعودی دعوا بر سر سریال سقوطعصبانیت مهران غفوریان از انتشار یک شایعه درباره اوعصبانیت مهران غفوریان از انتشار یک شایعه درباره او
جایزه گرمی به «برای» شروین حاجی‌پور رسید + واکنش اوجایزه گرمی به «برای» شروین حاجی‌پور رسید + واکنش اورضا صادقی برای کمک به مردم زلزله‌زده خوی دست به کار شدرضا صادقی برای کمک به مردم زلزله‌زده خوی دست به کار شدرابطه عاشقانه کرم بورسین و دانلا بیلیچرابطه عاشقانه کرم بورسین و دانلا بیلیچمهدی مدرس دومین خواننده‌ای که کنسرت می‌گذاردمهدی مدرس دومین خواننده‌ای که کنسرت می‌گذاردحضور همخوان زن در اولین کنسرت زانکو! + عکسحضور همخوان زن در اولین کنسرت زانکو! + عکساولین گفته های زانکو پس از اولین کنسرتاولین گفته های زانکو پس از اولین کنسرتبلیت‌های کنسرت زانکو فروش می‌رود؟بلیت‌های کنسرت زانکو فروش می‌رود؟حنانه کیا دلیل بازداشت شاهین صمدپور؟حنانه کیا دلیل بازداشت شاهین صمدپور؟شکیرا: تاریک‌ترین سال عمرم تمام شدشکیرا: تاریک‌ترین سال عمرم تمام شدشبنم تووزلو خواننده مشهور آذربایجانی در ایران + تصاویرشبنم تووزلو خواننده مشهور آذربایجانی در ایران + تصاویراعتراض حجت اشرف‌زاده به پخش اجراهای آرشیوی‌اش در شب یلدااعتراض حجت اشرف‌زاده به پخش اجراهای آرشیوی‌اش در شب یلداضرر ۴۰ میلیارد تومانی دریک رپر مشهور در فینال جام جهانیضرر ۴۰ میلیارد تومانی دریک رپر مشهور در فینال جام جهانیبازداشت امیر مقاره خواننده ماکان بند [به‌روزرسانی]بازداشت امیر مقاره خواننده ماکان بند [به‌روزرسانی]محمدعلی شیرازی خالق سلطان قلب‌ها درگذشتمحمدعلی شیرازی خالق سلطان قلب‌ها درگذشتگروه موسیقی ایوان بند منحل شدگروه موسیقی ایوان بند منحل شدحال شهرام ناظری چطور است؟ + عکسحال شهرام ناظری چطور است؟ + عکسشهرام ناظری در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدشهرام ناظری در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدحکم محاربه سامان یاسین و اطلاعات تازهحکم محاربه سامان یاسین و اطلاعات تازهموش‌ها با آهنگ لیدی گاگا ضرب می‌گیرند!موش‌ها با آهنگ لیدی گاگا ضرب می‌گیرند!اسفندیار قره‌باغی خواننده باسابقه درگذشتاسفندیار قره‌باغی خواننده باسابقه درگذشتدفاع کیهان از حمید هیراد و محمد اصفهانیدفاع کیهان از حمید هیراد و محمد اصفهانیاتهامات توماج صالحی اعلام شداتهامات توماج صالحی اعلام شدواکنش محسن چاوشی به شایعه خواندن سرود تیم ملی فوتبالواکنش محسن چاوشی به شایعه خواندن سرود تیم ملی فوتبالخواننده افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ معرفی شدخواننده افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ معرفی شدشش آهنگ برتر جام جهانیشش آهنگ برتر جام جهانی
رکوردهایی که لیونل مسی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ثبت کردرکوردهایی که لیونل مسی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ثبت کردروزی که بروس لی و جکی چان به جان هم افتادندروزی که بروس لی و جکی چان به جان هم افتادندبا داوران زن در جام جهانی قطر آشنا شویدبا داوران زن در جام جهانی قطر آشنا شویددلیل مرگ بروس لی پس از ۵۰ سال اعلام شددلیل مرگ بروس لی پس از ۵۰ سال اعلام شدپست علی دایی رکورد لایک اینستاگرام فارسی را شکستپست علی دایی رکورد لایک اینستاگرام فارسی را شکستلیونل مسی از برنامه‌هایش برای دوران بازنشستگی می‌گویدلیونل مسی از برنامه‌هایش برای دوران بازنشستگی می‌گویددعوای کلارا چیا و جرارد پیکه: او خواستار رفتاری مشابه با شکیرا است!دعوای کلارا چیا و جرارد پیکه: او خواستار رفتاری مشابه با شکیرا است!اختلاف دیوید بکهام و همسرش ویکتوریا علنی شداختلاف دیوید بکهام و همسرش ویکتوریا علنی شدمایک تایسون: سریال مایک داستان زندگی مرا دزدیده است!مایک تایسون: سریال مایک داستان زندگی مرا دزدیده است!عادات آزاردهنده و غیرقابل تحمل دیوید بکهام و همسرش ویکتوریاعادات آزاردهنده و غیرقابل تحمل دیوید بکهام و همسرش ویکتوریامبارزان UFC برای هر مسابقه چقدر دستمزد می گیرند؟مبارزان UFC برای هر مسابقه چقدر دستمزد می گیرند؟لیونل مسی در سریال معروف بازی می‌کندلیونل مسی در سریال معروف بازی می‌کندمدل برزیلی خیانت جنسی پیکه به شکیرا را فاش کردمدل برزیلی خیانت جنسی پیکه به شکیرا را فاش کرداللهیار صیادمنش از نامزد ترکیه ای خود رونمایی کرداللهیار صیادمنش از نامزد ترکیه ای خود رونمایی کردمعروفترین جملات بروس لی چگونه می‌تواند زندگیتان را تغییر دهد؟معروفترین جملات بروس لی چگونه می‌تواند زندگیتان را تغییر دهد؟کریستیانو رونالدو از مرگ پسر تازه متولد شده اش خبر دادکریستیانو رونالدو از مرگ پسر تازه متولد شده اش خبر دادبروکلین بکهام پسر دیوید بکهام داماد شد + تصاویربروکلین بکهام پسر دیوید بکهام داماد شد + تصاویرهتل لوکس کریستیانو رونالدو در مراکش افتتاح شدهتل لوکس کریستیانو رونالدو در مراکش افتتاح شدسارا خادم الشریعه، بانوی اول شطرنج ایران در کانادا مادر شدسارا خادم الشریعه، بانوی اول شطرنج ایران در کانادا مادر شددختر بروس لی نقل قول معروف پدرش را تایید کرددختر بروس لی نقل قول معروف پدرش را تایید کردادعای جدید در خصوص پرونده تجاوز رونالدو: پلیس لاس وگاس حکم جلب صادر کرده بودادعای جدید در خصوص پرونده تجاوز رونالدو: پلیس لاس وگاس حکم جلب صادر کرده بودبازداشت دریا بویوکونجو ، قهرمان شنای ترکیه، به دلیل آرزوی مرگ برای اردوغانبازداشت دریا بویوکونجو ، قهرمان شنای ترکیه، به دلیل آرزوی مرگ برای اردوغانمبارزه سجاد غریبی و مارتین فورد کی برگزار می شود و چه قوانینی دارد؟مبارزه سجاد غریبی و مارتین فورد کی برگزار می شود و چه قوانینی دارد؟دختر علی دایی در لندن کریسمس را جشن گرفت!دختر علی دایی در لندن کریسمس را جشن گرفت!بروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودبروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بود