ads
Wednesday, 01 February 2023|چهارشنبه، 12 بهمن، 1401|يا حي و يا قيوم|افراد آنلاین: 10 نفر

مروری بر گذشته

افشاگری جنجالی درباره مهمانان و جایزه میلیاردی «کنگره زنان تأثیرگذار»
افشاگری جنجالی درباره مهمانان و جایزه میلیاردی «کنگره زنان تأثیرگذار»
فال روزانه یکشنبه 2 بهمن 1401
فال روزانه یکشنبه 2 بهمن 1401
دانشمندان می‌گویند چرخش هسته زمین احتمالا برعکس شده است!
دانشمندان می‌گویند چرخش هسته زمین احتمالا برعکس شده است!
واکنش تند رضا محقق به انصراف ۷ بازیگر فیلمش از جشنواره فجر
واکنش تند رضا محقق به انصراف ۷ بازیگر فیلمش از جشنواره فجر
این علائم یعنی، نیاز به رابطه زناشویی دارید!
این علائم یعنی، نیاز به رابطه زناشویی دارید!
جزئیات جدید از حمله پهپادی به کارخانه مهمات سازی اصفهان
جزئیات جدید از حمله پهپادی به کارخانه مهمات سازی اصفهان
تیتر روزنامه های ورزشی دوشنبه 10 بهمن 1401
تیتر روزنامه های ورزشی دوشنبه 10 بهمن 1401
چرا رضا کیانیان به جشنواره فجر نمی‌رود؟
چرا رضا کیانیان به جشنواره فجر نمی‌رود؟
فیلم‌های جشنواره فیلم فجر ۴۱ معرفی شدند
فیلم‌های جشنواره فیلم فجر ۴۱ معرفی شدند
لیگ برتر بیست و دوم | هفته هفدهم / استقلال 4 - ملوان 0
لیگ برتر بیست و دوم | هفته هفدهم / استقلال 4 - ملوان 0
فال روزانه پنجشنبه 6 بهمن 1401
فال روزانه پنجشنبه 6 بهمن 1401
جنگ آنجلینا جولی و FBI علیه ستاره هالیوود
جنگ آنجلینا جولی و FBI علیه ستاره هالیوود
فال روزانه چهارشنبه 5 بهمن 1401
فال روزانه چهارشنبه 5 بهمن 1401
جان دوباره دریاچه مهارلو + تصاویر
جان دوباره دریاچه مهارلو + تصاویر
هفته مد پاریس جنجالی شد | سر شیر روی بدن کایلی جنر!
هفته مد پاریس جنجالی شد | سر شیر روی بدن کایلی جنر!
جشن نوسره چیست و چه آدابی دارد؟
جشن نوسره چیست و چه آدابی دارد؟
تیتر روزنامه های ورزشی یکشنبه 9 بهمن 1401
تیتر روزنامه های ورزشی یکشنبه 9 بهمن 1401
تیتر روزنامه های ورزشی سه شنبه 11 بهمن 1401
تیتر روزنامه های ورزشی سه شنبه 11 بهمن 1401
فال روزانه سه شنبه 11 بهمن 1401
فال روزانه سه شنبه 11 بهمن 1401
چرا سریال آکتور نوید محمدزاده پخش نمی‌شود؟
چرا سریال آکتور نوید محمدزاده پخش نمی‌شود؟

افشاگری بیرانوند درباره ماجرای جنجالی پاداش جام جهانی تیم ملی ایران

تاریخ انتشار: چهارشنبه، 30 آذر، 1401 اخبار ، اخبار ورزشی
+ A -

علیرضا بیرانوند به برخی شایعات درباره ی پاداش اعضای تیم ملی فوتبال ایران پس از حذف از جام جهانی قطر واکنش نشان داد.

بیرانوند، دروازه بان پرسپولیس، روز گذشته پس از بازی دربی در جمع خبرنگاران حاضر شد و به پرسش های آن ها پاسخ داد.

او در بخشی از صحبت هایش خطاب به خبرنگاران گفت: «شما رسانه‌ها برای من عزیز هستید اما بعد از جام جهانی، تمام بازیکنان تیم ملی را مقابل پیشکسوتان گذاشتید. پیشکسوتان هر جا می‌رفتند، حتی در قبرستان، جلوی آنها را می‌گرفتید و می‌گفتید بازیکن تیم ملی انقدر پول گرفته است. اجازه بدهید بگویم که بازیکن تیم ملی یک هزار تومانی از تیم ملی پاداش نگرفت. یک پاداشی بود که قول صعود به جام جهانی بود و تا الان هم یک حواله را تایید نکردیم.‌ ما در بازی با ولز پانزده هزار دلار پاداش گرفتیم اما می‌دانید قبل از بازی با آمریکا، نفری هفت هزار (حدود شش میلیارد) برای خیریه گذاشتیم؟ این چیزها را نمی‌بینید.»

او ادامه داد: «بازیکنان تیم ملی قبل از بازی با آمریکا شش میلیارد و خرده‌ای برای خیریه کنار گذاشته بودیم و نذر کردیم که مردم را خوشحال کنیم. از پانزده هزار دلاری که از جیب دولت نبوده و همه می‌بینید مال فیفا و AFC است و فدراسیون هم لطف کرده است. بازیکنانی مثل والیبال و هندبال هم رییس فدراسیون‌شان می‌تواند از فیفا و AFC بگیرد.»

بیرانوند در واکنش به اعتراض ورزشکاران سایر رشته‌ها به پاداش ملی‌پوشان گفت: «پولی که ما می‌گیریم از جیب دولت نیست و از آن طرف است. ما چهار سال زحمت کشیدیم و بازی می‌کنیم و AFC پاداشی به فدراسیون می‌دهد. از قبل هم صحبت شده و رییس فدراسیون این لطف را به ما کردند. رییس فدراسیون هندبال یا هر جای دیگر هم می‌توانند این پول را از آن طرف به بازیکنان‌شان بدهند. حق‌شان است؛ تمام ورزشکاران حق‌شان است که این پول را بگیرند. ما هیچوقت از دولت پول نگرفتیم و پولی هم بعد از بازی با ولز گرفتیم، همان بود و نفری هفت هزار از پانزده هزار را قبل از بازی با آمریکا کنار گذاشتیم اما هیچوقت این را رسانه‌ای نکردید و فقط می‌گفتید درست است بازیکنان تیم ملی پاداش گرفتند؟ اینها برای قبل از بازی با آمریکا بود.»

وی در پاسخ به اینکه بازیکنان تیم ملی به خاطر حواشی، قصد بازگرداندن حواله‌ها را داشتند گفت: «اصلا حواله‌ای به ما دادند که برگردانیم؟ آقای نبی را پیدا کنید تا ببینیم کدام حواله را به ما دادند؟ بچه‌ها هیچ حواله‌‌ای نگرفتند. قرار بود قبل از جام جهانی حواله بدهند اما دم بچه‌ها گرم که تا الان صحبتی نکرده‌اند. در آخرین تماسی که با جناب آقای دکتر سجادی داشتیم، گفتند اوکی می‌شود ولی تا الان هم اوکی نشده و بچه‌ها صبر کرده‌اند و می‌بینید که کسی هم اعتراض نمی‌کند که چرا حواله‌ها را نمی‌دهید. خیال مردم راحت باشد که بازیکنان پول خوبی نگرفته‌اند.»

پس از حذف تیم ملی کشورمان از جام جهانی، انتشار خبر اعطای حواله ی واردات خودرو به ملی پوشان ایرانی به عنوان پاداش با واکنش های زیادی رو به رو شد. برخی معتقد بودند فوتبالیست های ایرانی با توجه به حذف زودهنگام از جام جهانی شایستگی دریافت پاداش را ندارد و برخی ورزشکاران سایر رشته های ورزشی هم از رفتار تبعیض آمیز مسئولان ورزشی با توجه به بدعهدی همیشگی آن ها در پرداخت پاداش به سایر افتخارآفرینان ورزشی کشور، انتقاد کردند.

در این میان شایعاتی نیز مطرح شد. ابتدا به نقل از منابع غیر رسمی گفته شد فوتبالیست های ایرانی حواله های اهدایی را به دلیل داشتن ایراداتی پس داده اند و سپس در یک خبر غیر رسمی دیگر این موضوع تکذیب شد.

همچنین آنا، خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی در خبری مدعی شد اعضای تیم ملی فوتبال قبل از سفر به جام جهانی ۴۵۵ سکه بهار آزادی دریافت کردند که تقریباً به هر نفر ۱۰ سکه اهدا شد. این خبرگزاری همچنین ادعا کرد پس از بازگشت تیم ملی از جام جهانی هم یک بانک خصوصی مبلغ ۱۰ میلیارد تومان به صورت کلی به اعضای تیم ملی فوتبال کشورمان اهدا کرده که این رقم بین کل تیم و افراد مسئول تقسیم شده است.

ادعای اهدای ۱۰ سکه به فوتبالیست های ایرانی از سوی محمد مایلی کهن نیز مطرح شد. مایلی کهن در مصاحبه ای پس از حذف تیم ملی ایران از جام جهانی ادعا کرد اعضای تیم ملی در همان دیدار پرحاشیه ی خود با رئیس جمهور پیش از سفر به قطر، هر یک ۱۰ سکه دریافت کردند.

او در این مصاحبه با انتقاد از عملکرد تیم ملی در جام جهانی گفت: «من اصلا این را قبول ندارم که می گویند بچه ها ما حال شان خوب نبود، روحیه نداشتند و از این طور حرف ها. اینها غیر از بهانه هیچ چیزی نمی تواند باشد. بچه ها می دانستند و می توانستند بازی خودشان را بکنند… چطور آن زمان که رفتند پیش رییس جمهور و ۱۰ سکه گرفتند حال شان خوب بود؟ چطور آن زمان روحیه داشتند؟  همان جا یا نباید سکه ها را می گرفتند یا باید می گفتند که می خواهیم برای یک کار خیر هزینه کنیم. شما شنیدید که بازیکنی این حرف ها را بزند؟ من که نشنیدم. فقط بعد از بازی با ولز شنیدم که ۱۵ هزار دلار هم پاداش گرفتند. فکر کنم کی روش پاداش بیشتری گرفت؛ ۳۰ هزار دلار.»

علاوه بر این ها، طبق خبر اعلام شده از سوی قطری ها درباره ی پاداش تیم های شرکت کننده در جام جهانی، شاگردان کارلوس کی‌روش با وجود حذف شدن در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲، مبلغ ۹ میلیون دلار پاداش کسب کردند.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 از سراسر وب

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

 

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

شباهت زیاد شبنم مقدمی به بازیگر جذاب فرانسویشباهت زیاد شبنم مقدمی به بازیگر جذاب فرانسویواکنش تند رضا محقق به انصراف ۷ بازیگر فیلمش از جشنواره فجرواکنش تند رضا محقق به انصراف ۷ بازیگر فیلمش از جشنواره فجرتنها جانشین مدیری و رامبد در شبکه نسیم لو رفتتنها جانشین مدیری و رامبد در شبکه نسیم لو رفتحکم ممنوع‌الخروجی برای مسعود کیمیایی؟حکم ممنوع‌الخروجی برای مسعود کیمیایی؟چرا رضا کیانیان به جشنواره فجر نمی‌رود؟چرا رضا کیانیان به جشنواره فجر نمی‌رود؟تازه‌ترین خبر از دادگاه هنگامه قاضیانی و پرونده جعفر پناهیتازه‌ترین خبر از دادگاه هنگامه قاضیانی و پرونده جعفر پناهینامه جنجالی و انصراف علی نصیریان از جشنواره فیلم فجرنامه جنجالی و انصراف علی نصیریان از جشنواره فیلم فجرجنگ آنجلینا جولی و FBI علیه ستاره هالیوودجنگ آنجلینا جولی و FBI علیه ستاره هالیوودروند صعودی دعوا بر سر سریال سقوطروند صعودی دعوا بر سر سریال سقوطعصبانیت مهران غفوریان از انتشار یک شایعه درباره اوعصبانیت مهران غفوریان از انتشار یک شایعه درباره اوهانیه توسلی از جشنواره فجر انصراف دادهانیه توسلی از جشنواره فجر انصراف دادهفت ملاقات ایرانی‌ها با «برزخ» که از یاد نمی‌رودهفت ملاقات ایرانی‌ها با «برزخ» که از یاد نمی‌رودفیلم‌های جشنواره فیلم فجر ۴۱ معرفی شدندفیلم‌های جشنواره فیلم فجر ۴۱ معرفی شدندروزنامه جوان: حمید فرخ‌نژاد تمام اموال حتی سیم‌کارتش را فروخت و رفتروزنامه جوان: حمید فرخ‌نژاد تمام اموال حتی سیم‌کارتش را فروخت و رفتدادگاه هنگامه قاضیانی برگزار شددادگاه هنگامه قاضیانی برگزار شدچرا سریال آکتور نوید محمدزاده پخش نمی‌شود؟چرا سریال آکتور نوید محمدزاده پخش نمی‌شود؟اعتراض کیهان به نمایش عشق محارم در یک سریالاعتراض کیهان به نمایش عشق محارم در یک سریالسرقت ۵ هزار دلاری از بازیگر به زور اسلحه در تهرانسرقت ۵ هزار دلاری از بازیگر به زور اسلحه در تهرانخبر مهاجرت بهنوش بختیاری صحت دارد؟ + تصاویرخبر مهاجرت بهنوش بختیاری صحت دارد؟ + تصاویرواکنش رابرت دنیرو به بازداشت ترانه علیدوستیواکنش رابرت دنیرو به بازداشت ترانه علیدوستیاستفن گریف بازیگر سریال تاج درگذشتاستفن گریف بازیگر سریال تاج درگذشتسیروس همتی: بودجه ما کجا می‌رود؟!سیروس همتی: بودجه ما کجا می‌رود؟!همشهری: هومن سیدی کی ممنوع الکار بودی؟!همشهری: هومن سیدی کی ممنوع الکار بودی؟!دستمزدهای میلیاردی مجریان در جام جهانی ۲۰۲۲ صحت دارد؟دستمزدهای میلیاردی مجریان در جام جهانی ۲۰۲۲ صحت دارد؟وقتی ابوالفضل پورعرب گوش صدا و سیما را پیچاندوقتی ابوالفضل پورعرب گوش صدا و سیما را پیچاند
رضا صادقی برای کمک به مردم زلزله‌زده خوی دست به کار شدرضا صادقی برای کمک به مردم زلزله‌زده خوی دست به کار شدرابطه عاشقانه کرم بورسین و دانلا بیلیچرابطه عاشقانه کرم بورسین و دانلا بیلیچمهدی مدرس دومین خواننده‌ای که کنسرت می‌گذاردمهدی مدرس دومین خواننده‌ای که کنسرت می‌گذاردحضور همخوان زن در اولین کنسرت زانکو! + عکسحضور همخوان زن در اولین کنسرت زانکو! + عکساولین گفته های زانکو پس از اولین کنسرتاولین گفته های زانکو پس از اولین کنسرتبلیت‌های کنسرت زانکو فروش می‌رود؟بلیت‌های کنسرت زانکو فروش می‌رود؟حنانه کیا دلیل بازداشت شاهین صمدپور؟حنانه کیا دلیل بازداشت شاهین صمدپور؟شکیرا: تاریک‌ترین سال عمرم تمام شدشکیرا: تاریک‌ترین سال عمرم تمام شدشبنم تووزلو خواننده مشهور آذربایجانی در ایران + تصاویرشبنم تووزلو خواننده مشهور آذربایجانی در ایران + تصاویراعتراض حجت اشرف‌زاده به پخش اجراهای آرشیوی‌اش در شب یلدااعتراض حجت اشرف‌زاده به پخش اجراهای آرشیوی‌اش در شب یلداضرر ۴۰ میلیارد تومانی دریک رپر مشهور در فینال جام جهانیضرر ۴۰ میلیارد تومانی دریک رپر مشهور در فینال جام جهانیبازداشت امیر مقاره خواننده ماکان بند [به‌روزرسانی]بازداشت امیر مقاره خواننده ماکان بند [به‌روزرسانی]محمدعلی شیرازی خالق سلطان قلب‌ها درگذشتمحمدعلی شیرازی خالق سلطان قلب‌ها درگذشتگروه موسیقی ایوان بند منحل شدگروه موسیقی ایوان بند منحل شدحال شهرام ناظری چطور است؟ + عکسحال شهرام ناظری چطور است؟ + عکسشهرام ناظری در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدشهرام ناظری در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدحکم محاربه سامان یاسین و اطلاعات تازهحکم محاربه سامان یاسین و اطلاعات تازهموش‌ها با آهنگ لیدی گاگا ضرب می‌گیرند!موش‌ها با آهنگ لیدی گاگا ضرب می‌گیرند!اسفندیار قره‌باغی خواننده باسابقه درگذشتاسفندیار قره‌باغی خواننده باسابقه درگذشتدفاع کیهان از حمید هیراد و محمد اصفهانیدفاع کیهان از حمید هیراد و محمد اصفهانیاتهامات توماج صالحی اعلام شداتهامات توماج صالحی اعلام شدواکنش محسن چاوشی به شایعه خواندن سرود تیم ملی فوتبالواکنش محسن چاوشی به شایعه خواندن سرود تیم ملی فوتبالخواننده افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ معرفی شدخواننده افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ معرفی شدشش آهنگ برتر جام جهانیشش آهنگ برتر جام جهانیمحسن چاوشی ممنوع الفعالیت شد؟محسن چاوشی ممنوع الفعالیت شد؟
رکوردهایی که لیونل مسی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ثبت کردرکوردهایی که لیونل مسی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ثبت کردروزی که بروس لی و جکی چان به جان هم افتادندروزی که بروس لی و جکی چان به جان هم افتادندبا داوران زن در جام جهانی قطر آشنا شویدبا داوران زن در جام جهانی قطر آشنا شویددلیل مرگ بروس لی پس از ۵۰ سال اعلام شددلیل مرگ بروس لی پس از ۵۰ سال اعلام شدپست علی دایی رکورد لایک اینستاگرام فارسی را شکستپست علی دایی رکورد لایک اینستاگرام فارسی را شکستلیونل مسی از برنامه‌هایش برای دوران بازنشستگی می‌گویدلیونل مسی از برنامه‌هایش برای دوران بازنشستگی می‌گویددعوای کلارا چیا و جرارد پیکه: او خواستار رفتاری مشابه با شکیرا است!دعوای کلارا چیا و جرارد پیکه: او خواستار رفتاری مشابه با شکیرا است!اختلاف دیوید بکهام و همسرش ویکتوریا علنی شداختلاف دیوید بکهام و همسرش ویکتوریا علنی شدمایک تایسون: سریال مایک داستان زندگی مرا دزدیده است!مایک تایسون: سریال مایک داستان زندگی مرا دزدیده است!عادات آزاردهنده و غیرقابل تحمل دیوید بکهام و همسرش ویکتوریاعادات آزاردهنده و غیرقابل تحمل دیوید بکهام و همسرش ویکتوریامبارزان UFC برای هر مسابقه چقدر دستمزد می گیرند؟مبارزان UFC برای هر مسابقه چقدر دستمزد می گیرند؟لیونل مسی در سریال معروف بازی می‌کندلیونل مسی در سریال معروف بازی می‌کندمدل برزیلی خیانت جنسی پیکه به شکیرا را فاش کردمدل برزیلی خیانت جنسی پیکه به شکیرا را فاش کرداللهیار صیادمنش از نامزد ترکیه ای خود رونمایی کرداللهیار صیادمنش از نامزد ترکیه ای خود رونمایی کردمعروفترین جملات بروس لی چگونه می‌تواند زندگیتان را تغییر دهد؟معروفترین جملات بروس لی چگونه می‌تواند زندگیتان را تغییر دهد؟کریستیانو رونالدو از مرگ پسر تازه متولد شده اش خبر دادکریستیانو رونالدو از مرگ پسر تازه متولد شده اش خبر دادبروکلین بکهام پسر دیوید بکهام داماد شد + تصاویربروکلین بکهام پسر دیوید بکهام داماد شد + تصاویرهتل لوکس کریستیانو رونالدو در مراکش افتتاح شدهتل لوکس کریستیانو رونالدو در مراکش افتتاح شدسارا خادم الشریعه، بانوی اول شطرنج ایران در کانادا مادر شدسارا خادم الشریعه، بانوی اول شطرنج ایران در کانادا مادر شددختر بروس لی نقل قول معروف پدرش را تایید کرددختر بروس لی نقل قول معروف پدرش را تایید کردادعای جدید در خصوص پرونده تجاوز رونالدو: پلیس لاس وگاس حکم جلب صادر کرده بودادعای جدید در خصوص پرونده تجاوز رونالدو: پلیس لاس وگاس حکم جلب صادر کرده بودبازداشت دریا بویوکونجو ، قهرمان شنای ترکیه، به دلیل آرزوی مرگ برای اردوغانبازداشت دریا بویوکونجو ، قهرمان شنای ترکیه، به دلیل آرزوی مرگ برای اردوغانمبارزه سجاد غریبی و مارتین فورد کی برگزار می شود و چه قوانینی دارد؟مبارزه سجاد غریبی و مارتین فورد کی برگزار می شود و چه قوانینی دارد؟دختر علی دایی در لندن کریسمس را جشن گرفت!دختر علی دایی در لندن کریسمس را جشن گرفت!بروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودبروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بود