ads
Sunday, 16 May 2021|يکشنبه، 26 ارديبهشت، 1400|يا ذاالجلال و الاکرام|افراد آنلاین: 59 نفر

مروری بر گذشته

بانک مرکزی: از خرید و فروش ارزهای دیجیتالی خودداری کنید
بانک مرکزی: از خرید و فروش ارزهای دیجیتالی خودداری کنید
چرا شارژ کردن تلفن همراه در طول شب به دستگاه آسیب می‌زند؟
چرا شارژ کردن تلفن همراه در طول شب به دستگاه آسیب می‌زند؟
ليگ برتر بیستم | هفته بیست و سوم / پرسپولیس 1 - استقلال 0
ليگ برتر بیستم | هفته بیست و سوم / پرسپولیس 1 - استقلال 0
عذرخواهی رامبد جوان از نویسندگان
عذرخواهی رامبد جوان از نویسندگان
رفتار عجیب حلا شیحه بازیگر مصری پس از محجبه شدن دوباره + عکس
رفتار عجیب حلا شیحه بازیگر مصری پس از محجبه شدن دوباره + عکس
داروهای لاغری هیچ کمکی به شما نمی‌کنند
داروهای لاغری هیچ کمکی به شما نمی‌کنند
فال روزانه پنجشنبه 16 اردیبهشت 1400
فال روزانه پنجشنبه 16 اردیبهشت 1400
حمله چوب برها به پرواز همای در یک منطقه جنگلی
حمله چوب برها به پرواز همای در یک منطقه جنگلی
پیشخوان روزنامه های ورزشی شنبه 25 اردیبهشت 1400
پیشخوان روزنامه های ورزشی شنبه 25 اردیبهشت 1400
علی مطهری: شاید لاریجانی به نفع من کنار برود
علی مطهری: شاید لاریجانی به نفع من کنار برود
چه شد که ۲۵ اردیبهشت به نام فردوسی سند خورد؟
چه شد که ۲۵ اردیبهشت به نام فردوسی سند خورد؟
نقد فیلم زیر نور کم
نقد فیلم زیر نور کم
نظر علی مطهری درباره بازگشت خواننده‌های لس‌آنجلس نشین به ایران
نظر علی مطهری درباره بازگشت خواننده‌های لس‌آنجلس نشین به ایران
پیشخوان روزنامه های شنبه 18 اردیبهشت 1400
پیشخوان روزنامه های شنبه 18 اردیبهشت 1400
دلیل عدم پخش سریال زیر خاکی ۲ اعلام شد
دلیل عدم پخش سریال زیر خاکی ۲ اعلام شد
فال روزانه شنبه 25 اردیبهشت 1400
فال روزانه شنبه 25 اردیبهشت 1400
فال روزانه پنجشنبه 23 اردیبهشت 1400
فال روزانه پنجشنبه 23 اردیبهشت 1400
اعلام زمان ترخیص حمید هیراد از بیمارستان
اعلام زمان ترخیص حمید هیراد از بیمارستان
تصاویر زیبا از عشق در قلمروی حیوانات
تصاویر زیبا از عشق در قلمروی حیوانات
حکم سنگین دستیاران ویلموتس روی میز فدراسیون
حکم سنگین دستیاران ویلموتس روی میز فدراسیون

آیا آثار موجودات فضایی باستانی در دی ان ای ما قرار گرفته است؟

تاریخ انتشار: چهارشنبه، 11 فروردين، 1400 علمی ، گزارشهای علمی
+ A -

آثار موجودات فضایی باستانی که در گذشته از سیاره ما دیدن کرده‌اند را در چه جاهایی می‌توان پیدا کرد؟ در ادامه نظر یک اختر زیست شناس در مورد این موضوع فرضی را بررسی خواهیم کرد.

پل دیویس (Paul Davies)، اختر زیست شناسی از دانشگاه ایالتی آریزونای آمریکا، نظریات جالبی در مورد آثار موجودات فضایی باستانی که در گذشته‌های بسیار دور از سیاره ما دیدن کرده‌اند، ارائه کرده است. البته این مسئله هنوز اثبات نشده و نمی‌توان با اطمینان گفت که واقعا فرازمینی ها وجود دارند و یا جانداران هوشمند غیر زمینی در سال‌های گذشته به محل زندگی ما سر زده‌اند. با این حال در ادامه با ما همراه باشید تا چنین وضعیت فرضی را از نظر یک دانشمند برجسته حوزه اختر زیست شناسی بررسی کنیم.

دیویس می‌گوید که اگر ردی از فرازمینی‌های باستانی در سیاره ما باقی مانده باشد، می‌توان این رد را در سه جا پیدا کرد؛ زباله‌های هسته‌ای، پروژه‌های معدن کاری بزرگ و همچنین پیام‌هایی که درون بطری‌های زمان قرار گرفته‌اند. باید گفت که مورد آخر نوعی استعاره از مخفی شدن پیامی از موجودات فضایی در محلی بوده که بعدها انسان‌ها آن را پیدا خواهند کرد. حال این پیام می‌تواند به شکل‌های مختلفی کار گذاشته شده باشد و به گفته دیویس، سلول‌های زنده محل مناسبی برای جستجو هستند.

به گفته این اختر بیولوژیست، ارگانیسم‌های زنده می‌توانند بطری مناسبی برای مخفی کردن آثار موجودات فضایی باستانی و پیام هوش فرازمینی باشد؛ ویروس‌ها دائما جانداران را آلوده کرده و دی ان ای خود را به ژنوم این جانداران وارد می‌کنند. به اعتقاد دیویس، اگر ویروس‌ها بتوانند دی ان ای خود را به صورت کدگذاری منتقل کنند، نمی‌توان انتظار داشت که فرازمینی‌های هوشمند از چنین قابلیتی محروم باشند.

به دنبال آثار موجودات فضایی باستانی

این استاد دانشگاه آریزونا اظهار کرده که برای یافتن نشانه‌ای از حیات فرازمینی، تنها کاری که از دست ما برمی‌آید جستجوی آسمان‌ها برای پیدا کردن سیگنال آدم فضایی‌ها نیست و شاید رد این موجودات در دی ان ای ارگانیسم‌های زمینی باشد. دیویس می‌گوید که پیدا کردن ترتیب توالی دی ان ای جانداران همین حالا در حوزه‌های مختلف علمی در حال انجام بوده و می‌تواند در کنار این کار، به دنبال پیامی گشت که شاید در گذشته‌های دور، از طرف فرازمینی‌ها برای بشریت پنهان شده است.

دیویس ایده پیدا کردن آثار موجودات فضایی باستانی در دی ان ای ما را سال‌ها پیش مطرح کرده بود و در آن زمان چنین نظریه‌ای کمی دور از ذهن به نظر می‌رسید؛ با این حال کمی پس از نظریات این دانشمند، دو محقق از قزاقستان اعلام کردند که به احتمال قوی آنچه مدنظر دیویس بوده، یعنی سیگنال هوشمند درون کد ژنتیکی بشریت را پیدا کرده‌اند.

دانشمندان قزاقستانی ریاضی‌دان و اختر بیولوژیست بودند و به گفته آن‌ها، کد ژنتیکی در ارگانیسم‌های زنده وجود دارد که احتمالا به صورت عمدی کار گذاشته شده است. این محققان از کلمه «طراحی هوشمند» که مدنظر دیویس بوده استفاده نکردند، اما بر اساس یافته‌های آن‌ها، اطلاعات ژنتیکی کشف شده بیشتر از بیولوژیکی بودن، به شکل ریاضی و سمبلیک هستند.

تیم دو نفره مورد نظر این احتمال را مطرح کردند که کد ژنتیکی یافته شده از یک منظومه دیگر به سیاره ما آمده و شاید به صورت عمدی، توسط موجودات فرازمینی دیگری، در ژنوم ارگانیسم‌های زمینی کار گذاشته شده باشد. آیا این یافته همان پیام مخفی از آثار موجودات فضایی باستانی بوده که دیویس از آن صحبت کرده بود؟

کشف کدهای عجیب در دی ان ای بشر

محققان قزاقستانی در مقاله خود اظهار کرده‌اند که دلیل واقعی وجود سیستم اعشاری به کار رفته در کدگذاری مخصوص ژنتیکی کشف شده هر چه که باشد، به نظر می‌رسد که این کدگذاری در خارج از منظومه شمسی و چندین میلیارد سال پیش اختراع شده است. شبکه معروف هیستوری آمریکا هم در مورد تحقیق این دانشمندان برنامه‌های جالبی ساخته و به صورت کلی این ایده مطرح شده که شاید انسان‌ها چیزی بیشتر از ربات‌های بیولوژیکی نباشند که با استفاده از هوش مصنوعی ساخت فرازمینی‌ها، از ده‌ها هزار سال پیش روی زمین زندگی کرده‌اند.

تیم دانشمندان قزاقستان ادعا نمی‌کند که نحوه وارد شدن آثار موجودات فضایی باستانی به کد ژنتیکی بشر را می‌دانند؛ این محققان بیشتر از همه روی این ایده تمرکز کرده‌اند که شاید گرد و غبار بین ستاره در میلیاردها سال پیش پیام فرازمینی‌ها را به زمین آورده و این پیام را به شکل کدهای دی ان ای تا به عصر امروز منتقل کرده است. این در حالی بوده که نظریه پردازان تئوری معروف «فضانوردان باستانی» داستان‌های هیجان‌انگیزتری از دخالت مستقیم آدم فضایی‌ها در ساختار ژنتیکی انسان‌ها ارائه کرده‌اند.

یکی از نظریه‌های مرتبط با این موضوع، بحث تولیدمثل بین‌گونه‌ای انسان‌ها و فرازمینی‌ها را پیش کشیده است؛ به عنوان مثال شخصی به نام پیتر خوری (Peter Khoury) ادعا می‌کند که در گذشته دو موجود فضایی شبیه به انسان وارد اتاق او شده‌اند تا پس از برقراری رابطه جنسی، کد ژنتیکی خود را با دی ان ای انسانی خوری ادغام کرده و موجودات جدیدی به وجود بیاورند.

رابطه جنسی با آدم فضایی‌ها

این مرد میان سال استرالیایی ادعا کرده که یکی از دو زن فرازمینی موی بور و بلندی داشت و صورت او کشیده و چشمانش به شکلی غیر عادی درشت بودند. زن دیگر هم به اهالی کشورهای آسیای شرقی شباهت داشت.

خوری می‌گوید که چند رشته از موی زن فضایی مو بور که در اتاقش جا مانده بود را هنوز نگه داشته و بررسی ژنتیکی این نمونه‌ها نشان داده که دی ان ای مورد نظر مربوط به زنان سفید پوست مو بور معمولی نیست؛ گفته شده که این نمونه‌ها بیشتر به کد ژنتیکی نادر و کهنی از زنان چینی و ایرلندی مربوط می‌شوند و شباهتی با آنچه از زنان سفید پوست انتظار می‌رود، ندارند.

چنین داستانی تمرکز را از پیدا کردن آثار موجودات فضایی باستانی به جنبه دیگری از ماجرا می‌برد و این سوال را به وجود می‌آورد که آیا فرازمینی‌ها در حال حاضر هم مشغول دست‌کاری ژنتیکی بشر هستند یا خیر؟ در سال ۲۰۲۰ جایزه نوبل شیمی به دو دانشمند با نام‌های امانوئل چارپنتیر (Emmanuelle Charpentier) و جنیفر ای دودنا (Jennifer A. Doudna) داده شد؛ این محققان در سال ۲۰۱۲ پژوهش‌های مهمی در مورد ویرایش دی ان ای انجام داده بودند. در حالی که می‌بینیم بشریت به سطحی از پیشرفت رسیده که ژنتیک خود را دست‌کاری می‌کند، آیا نمی‌توان انتظار داشت که فرازمینی‌ها هم قادر به انجام چنین کاری باشند؟

وجود آثار موجودات فضایی باستانی در دی ان ای ما

به هنگام اهدای جایزه این دو دانشمند، مسئول آکادمی سلطنتی علوم سوئد اعلام کرد که جایزه آن سال برای قدردانی از پیشرفت‌های علمی در ویرایش کد حیات بشر است! چارپینتر و دودنا در سال ۲۰۱۲ به شکلی اتفاقی نوعی تکنیک شگفت‌انگیز به نام کریسپر (Crispr) را برای ویرایش دی ان ای کشف کردند. این دانشمندان مشغول بررسی باکتری بودند که بیماری مخملک را به وجود می‌آورد و به هنگام بررسی دی ان ای باکتری، تکه‌هایی تکراری از کدهای ژنتیکی در این داده‌ها کشف شد.

گفته شده که تکه‌های ژنتیکی مورد نظر از ویروسی شکل گرفته‌اند که مشغول آلوده کردن باکتری بوده است. به لطف تحقیق این دانشمندان، کدهای تکراری ویروسی کشف شده به انسان‌ها نشان دادند که چگونه می‌توان دی ان ای بشر را تغییر داد. این مسئله ما را یاد صحبت‌های پل دیویس در مورد آثار موجودات فضایی باستانی و توانایی‌های فرازمینی‌ها می‌اندازد. دیویس گفته بود که اگر ویروس‌ها بتوانند دی ان ای را تغییر دهند، آدم فضایی‌ها هم قادر به انجام این کار هستند و تحقیقات چارپینتر و دودلی نشان داد که بشریت هم به چنین توانایی دست یافته است.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 از سراسر وب

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

اعتراض کارگردان فیلم مطرب به شهرداری تهراناعتراض کارگردان فیلم مطرب به شهرداری تهرانحسن پورشیرازی روانه بیمارستان شد + عکسحسن پورشیرازی روانه بیمارستان شد + عکسمهراب قاسم‌خانی نامزد انتخابات شد؟! + عکسمهراب قاسم‌خانی نامزد انتخابات شد؟! + عکسرفتار عجیب حلا شیحه بازیگر مصری پس از محجبه شدن دوباره + عکسرفتار عجیب حلا شیحه بازیگر مصری پس از محجبه شدن دوباره + عکسسریال احضار نیمه تمام ماند | توضیحات آقای کارگردانسریال احضار نیمه تمام ماند | توضیحات آقای کارگردانسیروس میمنت نامزد انتخابات ریاست جمهوری شد + عکسسیروس میمنت نامزد انتخابات ریاست جمهوری شد + عکسمیسا عبد الهادی بازیگر زن فلسطینی توسط اسرائیلی‌ها مجروح شدمیسا عبد الهادی بازیگر زن فلسطینی توسط اسرائیلی‌ها مجروح شدبازگشت علی نصیریان به بازیگریبازگشت علی نصیریان به بازیگریمحسن تنابنده: شرایطی ایجاد کنید جوانان حاضر به ازدواج شوند + عکسمحسن تنابنده: شرایطی ایجاد کنید جوانان حاضر به ازدواج شوند + عکسانتقاد روزنامه جوان از مسابقه سیم آخر رضا رشیدپورانتقاد روزنامه جوان از مسابقه سیم آخر رضا رشیدپورواکنش اصغر فرهادی به قرار گرفتن نامش در میان چهره‌های تأثیرگذار جهانواکنش اصغر فرهادی به قرار گرفتن نامش در میان چهره‌های تأثیرگذار جهان۹۰ میلیون تومان برای بستری کردن بیژن افشار می‌خواستند۹۰ میلیون تومان برای بستری کردن بیژن افشار می‌خواستندتام کروز جوایز گلدن گلوب را پس دادتام کروز جوایز گلدن گلوب را پس دادامبر هرد به زندان محکوم می‌شود؟امبر هرد به زندان محکوم می‌شود؟اسدالله یکتا در بیمارستان بستری شداسدالله یکتا در بیمارستان بستری شدفیلم مست عشق از دست ایران خارج شد!فیلم مست عشق از دست ایران خارج شد!بیژن افشار بازیگر سینما و تئاتر درگذشتبیژن افشار بازیگر سینما و تئاتر درگذشتموضع‌گیری کیهان علیه سریال‌های رمضان ۱۴۰۰موضع‌گیری کیهان علیه سریال‌های رمضان ۱۴۰۰صعود آنا نعمتی به قله سه هزار متری کلکچال + تصاویرصعود آنا نعمتی به قله سه هزار متری کلکچال + تصاویرپژمان جمشیدی مجری شدپژمان جمشیدی مجری شدپخش سریال روزهای آبی با بازی اکبر عبدی از عید فطر + عکسپخش سریال روزهای آبی با بازی اکبر عبدی از عید فطر + عکسهمسر مرحوم نامداری: با بچه ای در شکم درگیر دادگاه آن از خدا بی خبر بودی!همسر مرحوم نامداری: با بچه ای در شکم درگیر دادگاه آن از خدا بی خبر بودی!دلیل عدم پخش سریال زیر خاکی ۲ اعلام شددلیل عدم پخش سریال زیر خاکی ۲ اعلام شدبیانیه مهران برومند، تهیه‌کننده ایرانی فیلم مست عشقبیانیه مهران برومند، تهیه‌کننده ایرانی فیلم مست عشقگریم متفاوت گوهر خیراندیش در فیلم ایرانی آمریکایی + عکسگریم متفاوت گوهر خیراندیش در فیلم ایرانی آمریکایی + عکس
برگزاری اولین کنسرت نجومی در ایرانبرگزاری اولین کنسرت نجومی در ایرانسام اصغری، نامزد ایرانی بریتنی اسپیرز بازیگر شدسام اصغری، نامزد ایرانی بریتنی اسپیرز بازیگر شدتوضیح حمید حامی درباره بیماری که ۵ سال او را از موسیقی دور کردتوضیح حمید حامی درباره بیماری که ۵ سال او را از موسیقی دور کردمحسن لرستانی از زندان آزاد شد؟!محسن لرستانی از زندان آزاد شد؟!امیر مقاره خواننده ماکان بند بازیگر شدامیر مقاره خواننده ماکان بند بازیگر شدحمله چوب برها به پرواز همای در یک منطقه جنگلیحمله چوب برها به پرواز همای در یک منطقه جنگلیجنیفر لوپز و بن افلک تیتر یک رسانه‌ها شدند/ بازگشت بنیفر پس از ۲۰ سالجنیفر لوپز و بن افلک تیتر یک رسانه‌ها شدند/ بازگشت بنیفر پس از ۲۰ سالهمایون شجریان تابستان ۱۴۰۰ آلبوم می‌دهدهمایون شجریان تابستان ۱۴۰۰ آلبوم می‌دهدنظر علی مطهری درباره بازگشت خواننده‌های لس‌آنجلس نشین به ایراننظر علی مطهری درباره بازگشت خواننده‌های لس‌آنجلس نشین به ایراناعلام زمان ترخیص حمید هیراد از بیمارستاناعلام زمان ترخیص حمید هیراد از بیمارستانمنصور اوجی شاعر پیشکسوت درگذشتمنصور اوجی شاعر پیشکسوت درگذشترضا ضراب و ابرو گوندش به طور رسمی از هم طلاق گرفتندرضا ضراب و ابرو گوندش به طور رسمی از هم طلاق گرفتنداعلام رسمی ازدواج ابراهیم تاتلیسس با گلچین کاراکایا در برنامه ایبو شواعلام رسمی ازدواج ابراهیم تاتلیسس با گلچین کاراکایا در برنامه ایبو شودیدار عاشقانه جنیفر لوپز و بن افلک + عکسدیدار عاشقانه جنیفر لوپز و بن افلک + عکسکنسرت ۱۱ هزار نفری در ووهان چین یک سال پس از کرونا + عکسکنسرت ۱۱ هزار نفری در ووهان چین یک سال پس از کرونا + عکسمسیح و آرش کتاب صوتی منتشر کردندمسیح و آرش کتاب صوتی منتشر کردندتازه‌ترین خبر از وضعیت حمید هیراد در بیمارستانتازه‌ترین خبر از وضعیت حمید هیراد در بیمارستانبیانسه: همه را به عشق و بخشش دعوت می‌کنمبیانسه: همه را به عشق و بخشش دعوت می‌کنمبریتنی اسپیرز زوال عقل دارد!بریتنی اسپیرز زوال عقل دارد!حمید هیراد کرونای انگلیسی گرفتحمید هیراد کرونای انگلیسی گرفتگلاب آدینه : افشین پرورش دروغگو استگلاب آدینه : افشین پرورش دروغگو استرابطه مجدد بن افلک و جنیفر لوپز!رابطه مجدد بن افلک و جنیفر لوپز!حسن مولازاده نوازنده ایرانی بر اثر حمله سگ‌ها درگذشتحسن مولازاده نوازنده ایرانی بر اثر حمله سگ‌ها درگذشتانتقاد سلنا گومز از توزیع نابرابر واکسن کووید ۱۹ در دنیا!انتقاد سلنا گومز از توزیع نابرابر واکسن کووید ۱۹ در دنیا!مایکل جکسون تبرئه شدمایکل جکسون تبرئه شد
ماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهآیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟آیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟رونالدو و مسی بازیگر می‌شوندرونالدو و مسی بازیگر می‌شوندمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگرادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگررافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسرافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمرونالدو بستنی فروش می‌شودرونالدو بستنی فروش می‌شودازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کردجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کرداظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!اظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!کسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کروناکسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کرونافیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استفیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودرابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!رابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!مهاجرت علی کریمی به کانادامهاجرت علی کریمی به کاناداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خدابوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسبوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنز