ads
Sunday, 16 May 2021|يکشنبه، 26 ارديبهشت، 1400|يا ذاالجلال و الاکرام|افراد آنلاین: 57 نفر

مروری بر گذشته

طرز تهیه خورش قلیه مرغ
طرز تهیه خورش قلیه مرغ
حمله چوب برها به پرواز همای در یک منطقه جنگلی
حمله چوب برها به پرواز همای در یک منطقه جنگلی
پیشخوان روزنامه های ورزشی سه شنبه 21 اردیبهشت 1400
پیشخوان روزنامه های ورزشی سه شنبه 21 اردیبهشت 1400
نقد مستند مریم میرزا خانی
نقد مستند مریم میرزا خانی
احمدی نژاد ستاد انتخابات را بهم ریخت|شورای نگهبان تهدید شد + واکنش وزارت کشور
احمدی نژاد ستاد انتخابات را بهم ریخت|شورای نگهبان تهدید شد + واکنش وزارت کشور
پیشخوان روزنامه های پنجشنبه 16 اردیبهشت 1400
پیشخوان روزنامه های پنجشنبه 16 اردیبهشت 1400
لاریجانی بمب را منفجر کرد، عارف کنار رفت، رئیسی مستقل آمد
لاریجانی بمب را منفجر کرد، عارف کنار رفت، رئیسی مستقل آمد
چه شد که ۲۵ اردیبهشت به نام فردوسی سند خورد؟
چه شد که ۲۵ اردیبهشت به نام فردوسی سند خورد؟
تام کروز جوایز گلدن گلوب را پس داد
تام کروز جوایز گلدن گلوب را پس داد
چای سبز یا قهوه؛ کدام یک بهتر است؟
چای سبز یا قهوه؛ کدام یک بهتر است؟
محسن لرستانی از زندان آزاد شد؟!
محسن لرستانی از زندان آزاد شد؟!
همایون شجریان تابستان ۱۴۰۰ آلبوم می‌دهد
همایون شجریان تابستان ۱۴۰۰ آلبوم می‌دهد
انواع مدل تاپ و شلوارک اسپرت مردانه ورزشی و باشگاهی
انواع مدل تاپ و شلوارک اسپرت مردانه ورزشی و باشگاهی
میسا عبد الهادی بازیگر زن فلسطینی توسط اسرائیلی‌ها مجروح شد
میسا عبد الهادی بازیگر زن فلسطینی توسط اسرائیلی‌ها مجروح شد
فال روزانه جمعه 24 اردیبهشت 1400
فال روزانه جمعه 24 اردیبهشت 1400
فال روزانه شنبه 25 اردیبهشت 1400
فال روزانه شنبه 25 اردیبهشت 1400
بیژن افشار بازیگر سینما و تئاتر درگذشت
بیژن افشار بازیگر سینما و تئاتر درگذشت
داروهای لاغری هیچ کمکی به شما نمی‌کنند
داروهای لاغری هیچ کمکی به شما نمی‌کنند
محسن تنابنده: شرایطی ایجاد کنید جوانان حاضر به ازدواج شوند + عکس
محسن تنابنده: شرایطی ایجاد کنید جوانان حاضر به ازدواج شوند + عکس
پیشخوان روزنامه های شنبه 25 اردیبهشت 1400
پیشخوان روزنامه های شنبه 25 اردیبهشت 1400

پیش‌بینی باهنر درباره کاندیداتوری رئیسی

تاریخ انتشار: شنبه، 4 ارديبهشت، 1400 اخبار ، اخبار سیاسی
+ A -

محمدرضا باهنر، دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری، در گفتگویی به بیان نکاتی پیرامون انتخابات ۱۴۰۰، مشارکت مردم در انتخابات و برنامه اصولگریان پرداخته است. بخشی از آن را در ادامه به نقل از روزنامه همشهری بخوانید.

*چه پاسخی برای سؤال پرتکرار این روزها «چرا باید رأی بدهیم» دارید؟

ابتدا باید به این نکته اشاره کنم که براساس قانون اساسی کنونی که اکثریت مردم ایران به آن رأی داده‌اند و یک منشور حقوقی میان مردم و حاکمیت به‌حساب می‌آید، انتخابات نقش محوری در تعیین سرنوشت مردم دارد و باید به بهترین نحو برگزار شود. اما نکته اصلی در پاسخ به سؤال چرایی شرکت در انتخابات این است که براساس قانون اساسی، همه مسئولان عالی رتبه کشور، مستقیم یا غیرمستقیم، با رأی مردم انتخاب می‌شوند؛ از مقام معظم رهبری گرفته که از سوی خبرگان منتخب ملت برگزیده می‌شود تا رئیس‌جمهور و همچنین وزرای کابینه که هم در انتصاب از سوی رئیس‌جمهور و هم در رأی اعتماد مجلس، رأی مردم نقش اساسی دارد. برهمین اساس مردم باید از این حقی که در قانون اساسی برای آنان تعیین شده، استفاده کنند. حال اگر بخشی از جامعه خود را از این حق محروم کنند، دیگران به جای آنان تعیین تکلیف خواهند کرد.

پیش بینی باهنر درباره کاندیداتوری رئیسی /خاتمی نفوذ کلام گذشته را ندارد /اطلاعی از کاندیداتوری لاریجانی ندارم

یک نکته مهم دیگر را هم باید درنظر گرفت؛ با وجود اینکه ممکن است مردم نسبت به عملکرد برخی مدیرانی که مستمرا با آنها در ارتباط هستند، از مدیر مدرسه فرزندان گرفته تا بخشدار، فرماندار، نماینده مجلس و...، گلایه‌هایی داشته باشند که بعضا به‌حق هم هست، اما معتقدم نباید با تعمیم‌دادن این مشکلات به سایر حوزه‌ها، زمینه‌های ناامیدی از صندوق رأی را فراهم کرد. برهمین اساس افکارعمومی را ارجاع می‌دهم به عملکرد چهار دولت اخیر در جمهوری‌اسلامی؛ با مقایسه‌ای میان دولت‌های مرحوم هاشمی‌رفسنجانی، خاتمی، احمدی‌نژاد و روحانی در می‌یابیم که عملکرد و دستاوردهای هیچ‌کدام به دیگری شباهت نداشته است. هرکدام از این دولت‌ها دستاوردهای مهمی داشته‌اند و در کارشان نقاط ضعف هم وجود داشته است.

حال اگر برخی بخواهند چنین ادعا کنند که میان آنها خیلی نمی‌توان تفاوت قائل شد و «همه مثل هم هستند»، معتقدم این موضوع قابل‌قبول نیست. افرادی که در هر چهار دوره زندگی کرده‌اند، می‌توانند شهادت دهند تفاوت میان آنها بسیار زیاد بوده‌است. بنابراین اینکه با هدف دلسرد کردن مردم عنوان شود میان جریان‌های سیاسی کشور هیچ تفاوتی وجود ندارد و در اصطلاح «این طرف با آن طرف فرقی ندارند»، گزاره صحیحی نیست، چراکه این تفاوت‌ها آن‌قدر زیاد است که حتی تا عمق خانه‌های مردم هم نفوذ می‌کند و در حوزه‌های گوناگون جامعه از اقتصاد گرفته تا آزادی‌های سیاسی و سیاستگذاری‌های فرهنگی تأثیرگذار خواهد بود.

نکته دیگری که باید برای جامعه تبیین شود، این است که رأی‌ندادن هر تعدادی از مردم، نتیجه انتخابات را متوقف نمی‌کند و صرفا سبب می‌شود آن بخشی از جامعه که رأی نداده‌اند، از حق انتخاب خود محروم شوند و درنهایت شرایط به‌گونه‌ای رقم بخورد که مطلوب آنان نیست. ممکن است بخشی از مردم میان کاندیداهای مطرح، گزینه مطلوب خود را پیدا نکنند، اما به‌نظرم این موضوع نسبی است و با رویکرد مقایسه‌ای میان گزینه‌های موجود، می‌توان بهترین را انتخاب کرد.

*اصولگرایان چه تدابیری برای جلب مشارکت مردم در انتخابات پیش‌رو دارند؟

یکسری عوامل انسانی، محیطی و فکری باید درنظر گرفته شود تا شاهد برگزاری انتخابات پرشورتری باشیم. نکته نخست این است که دولت، شورای نگهبان و مجلس حتما باید تدابیری بیندیشند تا مردمی که می‌خواهند رأی دهند، حداقل دغدغه سلامت نداشته باشند.

موضوع مهم دیگر مهیا کردن فضای رقابتی میان جریان‌های سیاسی مختلف در کشور است. هر شهروند ایرانی که می‌خواهد پای صندوق برود، حداقل یکی از کاندیداها باید نظرش را جلب کند. نباید فضا را به‌گونه‌ای یکدست و یکپارچه کرد که مثلا اصلاح‌طلبان بگویند ما کاندیدا نداریم. نباید به همه اصلاح‌طلبان به چشم فتنه‌گر نگریست، بسیاری از اصلاح‌طلبان نظام، انقلاب و رهبری را دوست دارند، اما راه‌حل‌هایشان با ما اصولگرایان متفاوت است. پس حتما باید از جریانات مختلف فکری، نمایندگانی درمیان کاندیداها حضور داشته باشند.

*در صورت پیروزی اصولگرایان، سیاست درهای بسته نسبت به اصلاح‌طلبان اعمال خواهد شد یا با توجه به راهبردهای گام دوم انقلاب، همه‌چیز متفاوت خواهد بود؟

دراین زمینه پیشنهادم این است که رسانه‌ها باید ۱۲-۱۰سؤال از کاندیداهای ریاست‌جمهوری داشته باشند که البته این کاری است که جامعه اسلامی مهندسان هم آن را انجام خواهد داد. یکی از سؤال‌های مهم از کاندیداها، این است که «شما به‌عنوان کاندیدا اگر به ریاست‌جمهوری رسیدی، می‌خواهی رقبا را قلع و قمع کنی یا می‌خواهی از توانمندی‌هایشان استفاده کنی یا اینکه اصلا با آنها کاری نداشته باشی؟» نمی‌خواهم خودم به این سؤال پاسخ دهم و اصلا کاندیدای ریاست‌جمهوری هم نیستم، اما می‌خواهم بگویم ما در کشور حداکثر ۱۵۰ تا ۲۰۰مدیر سیاسی داریم که یک تعداد وزیر، استاندار و... هستند و بقیه مدیران کشور، کارمند و تحت امر دولت هستند. نباید فرایندی شکل بگیرد که براساس آن یک رئیس‌جمهور بیاید همه وزرا را عوض کند، وزرا معاونان را و معاونان مدیرکل‌ها و مدیرکل‌ها هم روسای اداره‌ها را تغییر دهند و درنهایت به مدیر و سرایدار مدرسه برسیم.

نمی‌شود هر دولتی که بر سر کار آمد، نیمی از مدیران کشور را به‌دلیل حضور در دولت قبل یا تعلق به جریان سیاسی مقابل از کار برکنار کند. یک مثال ساده بزنم؛ خطوط هوایی ممکن است مستمرا در بازار بورس مالک‌شان عوض شود و سهام آنها را شرکت‌های مختلفی بخرند، اما این به آن معنا نیست هر روز خلبان هایشان را هم عوض می‌کنند. خلبان تنها با مدیران صاحب سهام آن ایرلاین کار می‌کند، خلبان یک سیاستمدار نیست، بلکه نیروی تکنوکراتی است که براساس رهنمودهای مدیریت یا سیستم فعالیت می‌کند. سیستم بوروکراسی کشور که سیاسی نیست و نباید با آمد و رفت دولت‌ها، از ظرفیت‌های موجود در همه جناح‌ها غافل شویم.

* به‌نظر شما قالیباف یا رئیسی توانایی سکانداری جریان اصولگرایی را دارند؟

معتقدم دوران کاریزمایی اشخاص حقیقی در جریان‌های سیاسی به سر آمده و اتفاقا از این به بعد ساختارها، سازمان‌ها و احزاب باید در جایگاه کاریزما برای کشور ایفای نقش کنند. البته مسئله مقام معظم رهبری هم در قانون اساسی و هم در باورها و اعتقادات مردم منزلت جداگانه‌ای دارد. به‌عنوان مثال در جریان اصولگرایی افرادی مانند مرحوم مهدوی کنی و مرحوم عسگراولادی چهره‌های کاریزماتیکی بودند که معتقدم دیگر نباید به‌دنبال چهره‌هایی با چنین ویژگی‌هایی گشت. به‌نظرمن باید ساختارها در جریان مقابل هم همین گونه باشد. زمانی آقای خاتمی، چهره‌ای کاریزماتیک داشت، اما الان معلوم نیست نفوذ کلام گذشته را داشته باشد. پس دیگر زمان آن فرا رسیده که به ساختارها به جای افراد بهای بیشتری بدهیم.

*برآوردی از حضور لاریجانی در انتخابات دارید؟ شنیده شده شما را به‌عنوان معاون اول درنظر گرفته است.

درباره حضور یا عدم‌حضور آقای لاریجانی اطلاعی ندارم و هنوز برای اظهارنظر در این زمینه زود است. من با تعداد زیادی از افرادی که قصد کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری را دارند ازجمله آقایان رئیسی، قالیباف، رضایی، رستم قاسمی، دهقان و... ملاقات داشته‌ام و جلساتی داشته‌ایم، اما هنوز به یک جمع‌بندی نرسیده‌ایم، ولی می‌توانم پیش‌بینی کنم در مجموعه شورای وحدت، شورای ائتلاف و مجموعه اصولگرایان اگر رئیسی وارد رقابت شود، تقریبا همه جریان‌ها از وی حمایت می‌کنند. البته منهای برخی کاندیداها که ممکن است باز هم در صحنه بمانند، اما بسیاری از کاندیداها به نفع ایشان کنار خواهند رفت.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 از سراسر وب

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

اعتراض کارگردان فیلم مطرب به شهرداری تهراناعتراض کارگردان فیلم مطرب به شهرداری تهرانحسن پورشیرازی روانه بیمارستان شد + عکسحسن پورشیرازی روانه بیمارستان شد + عکسمهراب قاسم‌خانی نامزد انتخابات شد؟! + عکسمهراب قاسم‌خانی نامزد انتخابات شد؟! + عکسرفتار عجیب حلا شیحه بازیگر مصری پس از محجبه شدن دوباره + عکسرفتار عجیب حلا شیحه بازیگر مصری پس از محجبه شدن دوباره + عکسسریال احضار نیمه تمام ماند | توضیحات آقای کارگردانسریال احضار نیمه تمام ماند | توضیحات آقای کارگردانسیروس میمنت نامزد انتخابات ریاست جمهوری شد + عکسسیروس میمنت نامزد انتخابات ریاست جمهوری شد + عکسمیسا عبد الهادی بازیگر زن فلسطینی توسط اسرائیلی‌ها مجروح شدمیسا عبد الهادی بازیگر زن فلسطینی توسط اسرائیلی‌ها مجروح شدبازگشت علی نصیریان به بازیگریبازگشت علی نصیریان به بازیگریمحسن تنابنده: شرایطی ایجاد کنید جوانان حاضر به ازدواج شوند + عکسمحسن تنابنده: شرایطی ایجاد کنید جوانان حاضر به ازدواج شوند + عکسانتقاد روزنامه جوان از مسابقه سیم آخر رضا رشیدپورانتقاد روزنامه جوان از مسابقه سیم آخر رضا رشیدپورواکنش اصغر فرهادی به قرار گرفتن نامش در میان چهره‌های تأثیرگذار جهانواکنش اصغر فرهادی به قرار گرفتن نامش در میان چهره‌های تأثیرگذار جهان۹۰ میلیون تومان برای بستری کردن بیژن افشار می‌خواستند۹۰ میلیون تومان برای بستری کردن بیژن افشار می‌خواستندتام کروز جوایز گلدن گلوب را پس دادتام کروز جوایز گلدن گلوب را پس دادامبر هرد به زندان محکوم می‌شود؟امبر هرد به زندان محکوم می‌شود؟اسدالله یکتا در بیمارستان بستری شداسدالله یکتا در بیمارستان بستری شدفیلم مست عشق از دست ایران خارج شد!فیلم مست عشق از دست ایران خارج شد!بیژن افشار بازیگر سینما و تئاتر درگذشتبیژن افشار بازیگر سینما و تئاتر درگذشتموضع‌گیری کیهان علیه سریال‌های رمضان ۱۴۰۰موضع‌گیری کیهان علیه سریال‌های رمضان ۱۴۰۰صعود آنا نعمتی به قله سه هزار متری کلکچال + تصاویرصعود آنا نعمتی به قله سه هزار متری کلکچال + تصاویرپژمان جمشیدی مجری شدپژمان جمشیدی مجری شدپخش سریال روزهای آبی با بازی اکبر عبدی از عید فطر + عکسپخش سریال روزهای آبی با بازی اکبر عبدی از عید فطر + عکسهمسر مرحوم نامداری: با بچه ای در شکم درگیر دادگاه آن از خدا بی خبر بودی!همسر مرحوم نامداری: با بچه ای در شکم درگیر دادگاه آن از خدا بی خبر بودی!دلیل عدم پخش سریال زیر خاکی ۲ اعلام شددلیل عدم پخش سریال زیر خاکی ۲ اعلام شدبیانیه مهران برومند، تهیه‌کننده ایرانی فیلم مست عشقبیانیه مهران برومند، تهیه‌کننده ایرانی فیلم مست عشقگریم متفاوت گوهر خیراندیش در فیلم ایرانی آمریکایی + عکسگریم متفاوت گوهر خیراندیش در فیلم ایرانی آمریکایی + عکس
برگزاری اولین کنسرت نجومی در ایرانبرگزاری اولین کنسرت نجومی در ایرانسام اصغری، نامزد ایرانی بریتنی اسپیرز بازیگر شدسام اصغری، نامزد ایرانی بریتنی اسپیرز بازیگر شدتوضیح حمید حامی درباره بیماری که ۵ سال او را از موسیقی دور کردتوضیح حمید حامی درباره بیماری که ۵ سال او را از موسیقی دور کردمحسن لرستانی از زندان آزاد شد؟!محسن لرستانی از زندان آزاد شد؟!امیر مقاره خواننده ماکان بند بازیگر شدامیر مقاره خواننده ماکان بند بازیگر شدحمله چوب برها به پرواز همای در یک منطقه جنگلیحمله چوب برها به پرواز همای در یک منطقه جنگلیجنیفر لوپز و بن افلک تیتر یک رسانه‌ها شدند/ بازگشت بنیفر پس از ۲۰ سالجنیفر لوپز و بن افلک تیتر یک رسانه‌ها شدند/ بازگشت بنیفر پس از ۲۰ سالهمایون شجریان تابستان ۱۴۰۰ آلبوم می‌دهدهمایون شجریان تابستان ۱۴۰۰ آلبوم می‌دهدنظر علی مطهری درباره بازگشت خواننده‌های لس‌آنجلس نشین به ایراننظر علی مطهری درباره بازگشت خواننده‌های لس‌آنجلس نشین به ایراناعلام زمان ترخیص حمید هیراد از بیمارستاناعلام زمان ترخیص حمید هیراد از بیمارستانمنصور اوجی شاعر پیشکسوت درگذشتمنصور اوجی شاعر پیشکسوت درگذشترضا ضراب و ابرو گوندش به طور رسمی از هم طلاق گرفتندرضا ضراب و ابرو گوندش به طور رسمی از هم طلاق گرفتنداعلام رسمی ازدواج ابراهیم تاتلیسس با گلچین کاراکایا در برنامه ایبو شواعلام رسمی ازدواج ابراهیم تاتلیسس با گلچین کاراکایا در برنامه ایبو شودیدار عاشقانه جنیفر لوپز و بن افلک + عکسدیدار عاشقانه جنیفر لوپز و بن افلک + عکسکنسرت ۱۱ هزار نفری در ووهان چین یک سال پس از کرونا + عکسکنسرت ۱۱ هزار نفری در ووهان چین یک سال پس از کرونا + عکسمسیح و آرش کتاب صوتی منتشر کردندمسیح و آرش کتاب صوتی منتشر کردندتازه‌ترین خبر از وضعیت حمید هیراد در بیمارستانتازه‌ترین خبر از وضعیت حمید هیراد در بیمارستانبیانسه: همه را به عشق و بخشش دعوت می‌کنمبیانسه: همه را به عشق و بخشش دعوت می‌کنمبریتنی اسپیرز زوال عقل دارد!بریتنی اسپیرز زوال عقل دارد!حمید هیراد کرونای انگلیسی گرفتحمید هیراد کرونای انگلیسی گرفتگلاب آدینه : افشین پرورش دروغگو استگلاب آدینه : افشین پرورش دروغگو استرابطه مجدد بن افلک و جنیفر لوپز!رابطه مجدد بن افلک و جنیفر لوپز!حسن مولازاده نوازنده ایرانی بر اثر حمله سگ‌ها درگذشتحسن مولازاده نوازنده ایرانی بر اثر حمله سگ‌ها درگذشتانتقاد سلنا گومز از توزیع نابرابر واکسن کووید ۱۹ در دنیا!انتقاد سلنا گومز از توزیع نابرابر واکسن کووید ۱۹ در دنیا!مایکل جکسون تبرئه شدمایکل جکسون تبرئه شد
ماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهآیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟آیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟رونالدو و مسی بازیگر می‌شوندرونالدو و مسی بازیگر می‌شوندمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگرادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگررافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسرافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمرونالدو بستنی فروش می‌شودرونالدو بستنی فروش می‌شودازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کردجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کرداظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!اظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!کسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کروناکسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کرونافیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استفیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودرابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!رابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!مهاجرت علی کریمی به کانادامهاجرت علی کریمی به کاناداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خدابوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسبوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنز