ads
Saturday, 12 June 2021|شنبه، 22 خرداد، 1400|يا رب العالمين|افراد آنلاین: 81 نفر

مروری بر گذشته

اعتراف کیم کارداشیان به بازنده بودنش!
اعتراف کیم کارداشیان به بازنده بودنش!
پروژه‌ها و برنامه‌های جدید جنیفر لوپز
پروژه‌ها و برنامه‌های جدید جنیفر لوپز
علی مرادخانی بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت
علی مرادخانی بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت
حامد همایون واکسن ایرانی دریافت کرد + عکس
حامد همایون واکسن ایرانی دریافت کرد + عکس
سیاوش خیرابی داوطلب واکسن ایرانی کرونا شد
سیاوش خیرابی داوطلب واکسن ایرانی کرونا شد
سوفی ترنر اعلام کرد دوجنسگرا است!
سوفی ترنر اعلام کرد دوجنسگرا است!
پخش سریال دودکش ۲ به‌ زودی از شبکه یک
پخش سریال دودکش ۲ به‌ زودی از شبکه یک
دنیا مدنی پس از تزریق واکسن: مردم ایران پیش‌مرگتون بشم + عکس
دنیا مدنی پس از تزریق واکسن: مردم ایران پیش‌مرگتون بشم + عکس
قیمت خودروهای خارجی با لغو تحریم‌ها حدود ۳۵ درصد کاهش پیدا می‌کند
قیمت خودروهای خارجی با لغو تحریم‌ها حدود ۳۵ درصد کاهش پیدا می‌کند
پیشخوان روزنامه های پنجشنبه 20 خرداد 1400
پیشخوان روزنامه های پنجشنبه 20 خرداد 1400
بازگشت لیلا حاتمی با شبکه مخفی زنان
بازگشت لیلا حاتمی با شبکه مخفی زنان
پیام نفیسه روشن به رئیس جمهور آینده ایران + عکس
پیام نفیسه روشن به رئیس جمهور آینده ایران + عکس
فال روزانه پنجشنبه 20 خرداد 1400
فال روزانه پنجشنبه 20 خرداد 1400
زنی آفریقایی که با به دنیا آوردن ۱۰ نوزاد سالم رکورد گینس را شکست
زنی آفریقایی که با به دنیا آوردن ۱۰ نوزاد سالم رکورد گینس را شکست
رقبای اصغر فرهادی در کن ۲۰۲۱ معرفی شدند
رقبای اصغر فرهادی در کن ۲۰۲۱ معرفی شدند
پیشخوان روزنامه های ورزشی پنجشنبه 13 خرداد 1400
پیشخوان روزنامه های ورزشی پنجشنبه 13 خرداد 1400
پیشخوان روزنامه های ورزشی پنجشنبه 20 خرداد 1400
پیشخوان روزنامه های ورزشی پنجشنبه 20 خرداد 1400
پیشخوان روزنامه های پنجشنبه 13 خرداد 1400
پیشخوان روزنامه های پنجشنبه 13 خرداد 1400
آنجلینا جولی هرگز برد پیت را نخواهد بخشید!
آنجلینا جولی هرگز برد پیت را نخواهد بخشید!
گلاب آدینه به سینما بازگشت
گلاب آدینه به سینما بازگشت

انگیزه ابراهیم رئیسی برای کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰

تاریخ انتشار: سه شنبه، 11 خرداد، 1400 اخبار ، اخبار سیاسی
+ A -

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت، دولت دلالی و رانت خواری و پارتی بازی نیست، بلکه دولت، دولت تولید و فعالیت برای گره گشایی مشکلات مردم و مردمی و برای ایرانی قوی خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین  سیدابراهیم‌رئیسی عصر امروز (سه‌شنبه) ۱۱ خرداد در برنامه با دوربین از شبکه یک سیما گفت: انگیزه بنده حقیر برای حضور در انتخابات را شما خوب می دانید، انگیزه من دیدن مشکلات و رنج های مردم عزیز و برخی از ناامیدی ها و کاستی هایی که نباید در سفره مردم نسبت به مسایل معیشتی باشد، است. ما در دستگاه قضایی وظیفه برخورد با فساد را برعهده داریم حتما باید با کسی که فساد می کند برخورد شود، اما ریشه های فساد کجاست؟

وی با بیان اینکه اجرای عدالت خواست همه مردم است افزود: ما هر گونه بی عدالتی را در هر کجا امری مذموم می دانیم.  من بنده سرباز این نظام و کشور و خدمتگذار هستم. لبیک گفتن و پاسخ مثبت به خواست مردم وظیفه ام است و نمی توانم درد و رنج شما را ببینم.

وی افزود: مبارزه با فقر و فساد و تبعیض را یکی از وظایف مهم می دانیم و می شود در قوه مجریه  آنرا انجام داد.‌ برخورد با بی عدالتی ها و ریشه کن کردن فقر امکان پذیر است.

وی تاکید کرد: وضع فعلی قابل قبول نیست و باید آنرا تغییر داد. سخن از یک جناح و احزاب و بگومگوها نیست، سخن از اراده ملی است. دولت، دولت دلالی و رانت خواری و پارتی بازی نیست، بلکه دولت تولید و فعالیت برای گره گشایی مشکلات مردم و مردمی و برای ایرانی قوی خواهد بود.

وی افزود: انگیزه بنده از حضور در این عرصه، خواست شما مردم عزیز بود.  اگر نمی شد کاری کرد، هرگز وارد این عرصه نمی شدم. من هویتم هویتی است که با مردم و رزمندگان و حرکت جهادی شکل گرفته است.

رییسی تاکید کرد: من چگونه از درد مردم دردم نیاید؟! بله من مسول قوه مهم کشور هستم، ننشستم در اتاقی دستور دهم، چرا نیایم به کارخانه ها و پیش جوان ها؟ زیرا باید یک مسول  از درد مردم دردش بگیرد.

وی افزود: دولت توانمند و جهادی و با اقتدار و مردمی می تواند هم مشکل معیشتی و هم کسب و کار را حل کند. این کشور امکان بالندگی و پیشرفت دارد و عزم و اراده جدی و مدیریت جهادی  می خواهد. باید برنامه ریزی کرد و اولا هزینه ها که افزایش یافته کاهش یابد و به این وضعیت که مردم را ناامید کرده خاتمه دهیم.

رییسی ادامه داد: من دوست دارم نخبگان اگر نظر و نقدی دارند بگویند من در قوه قضاییه با برنامه وارد شدم. الان قوه قضاییه هم ریل گذاری شده و کار را پیش میبرد، لذا می شود تحول را ایجاد کرد. عین سند تحول را باید در دولت هم ایجاد کرد.

رییسی تاکید کرد: با کنار گذاشتن ناامیدی ها و یک دنیای امید به نقاط روشن خواهیم رسید. مدیری که با درد مردم احساس درد نکند، باید درباره خود تردید کند. باید معوقات بانکی تمام شود. باید گرانی کنترل شود.  مساله مسکن و  هزینه سلامت مهم  است که باید برای اینها راهکارهایی پیدا شود. ان شاءالله به سمت تورم یک رقمی برویم.

رییسی ادامه داد: کسر بودجه که جزو ام المسایل کشور است باید کاهش یابد و خلق نقدینگی مهم است.  باید نقدینگی مدیریت شود و به سمت تولید رود. اگر تولید افزایش یابد نگرانی وجود ندارد.

وی ادامه داد:  ما باید مجموعه بخش های کشور را در مساله بهبود کسب و کار فعال کنیم. مدیریت در بازار مهم است و  ما مداخله در بازار را نمی پسندیم، ولی معتقدیم باید بازار هدایت و حمایت و نظارت شود. باید قوانین اجرا شود زیرا ما مشکل قانون نداریم.

وی ادامه داد: مساله اول ما در دولت شایسته سالاری است. بحث جناح و حزب و گروه نیست بحث من استفاده از همه ظرفیت های کشور است و مبارزه با فساد و شفافیت در دولت مهم است.  باید رابطه کالاهای اساسی  که در سفره مردم است  با ارز را قطع کنیم و به سمت خودکفایی برویم. ما باید بسمت استقلال کشاورزی یعنی نان و گوشت و مرغ مردم و سالادی که در سفره مردم است برویم.

وی خطاب به مردم افزود: امروز حضور و مشارکت و نقش آفرینی و رای شما مردم عزیز مهم است و قهر کردن از صندوق رای نمی شود. شما ناامید شدی و ... همه را می دانم ولی حضور در این راه مهم است ما در جهت شکل دادن دولت مردمی هستیم برای شکل یافتن ایرانی قوی و این کار شدنی است زیرا امروز نقش جوانان مهم است.

وی ادامه داد: ما نمی پسندیم دست دولت در جیب مردم برود. اینکه دولت کسری بودجه اش را بخواهد از بورس و بانک مرکزی حل کند؛ مشکل ایجاد می کند و  باید به سمتی برویم که ارزش پول مردم افزایش یابد نه شعاری باشد. محوریت دولت مردمی بر اجرای عدالت خواهد بود.  

وی ادامه داد: مساله اعتیاد و طلاق و حاشیه نشینی ها و آسیب های اجتماعی و دیگر مشکلات با حضور شما مردم عزیز قابل حل است. هزینه مردم درباره مسکن را می توان حل کرد. مساله اجاره نشینی مردم و مساله خانه دار شدن مردم مهم است.  امکان تولید مسکن و راه انداختن اقتصاد پیشران و ایجاد مسکن ۴ میلیون در ۴ سال امکان پذیر است.  مساله زمین را می شود بعنوان هزینه ها در ساخت مسکن و سوداگری را کاهش داد.

رییسی ادامه داد: سلامت مردم مهم است  و الان ۴۳ درصد از هزینه ها را  مردم نسبت به درمان پرداخت می کنند که امکان کاهش آن وجود دارد.  دسترسی به تخصص درمانی را باید افزایش دهیم که قابل انجام هست.  اگر این کار صورت گیرد که حتما صورت می دهیم و تخصیص کارت سلامت برای ۷۰ درصد مردم امکان پذیر هست. کسی که درد دارد، دردش کافی است که مرکز درمانی می رود و ما نباید  دردی بر دردهای او بیفزاییم.

وی ادامه داد: راهکار کسب درامد ، مساله اشتغال است و ۴۰ درصد دستگاه ها  غیرفعال است که باید به چرخه تولید بیایند و امکان پذیر است و ما در دستگاه قضایی  ۲ هزار دستگاه تعطیل و نیمه تعطیل را فعال کردیم.  من دیروز رفتم کارخانه ای و گفتم چرا مشکل داری؟ گفت نقدینگی مشکلم است و باید  رشد نقدینگی  تبدیل به تولید شود. اصلاح نظام پولی و مالی مدنظر است.

رئیسی درباره برخورد با قاچاق کالا گفت: ما در قوه قضاییه پرونده های زیادی در این زمینه رسیدگی کردیم اما آیا حل می شود؟ راهکارش چیست؟  راهکارش  این است که پولش از کجا می آید.  این پول اگر درست ردیابی شود،  باید در تولید بیاید و  نظارت بر پول حاصل از صادرات باید در تولید بیاید.  

وی افزود: دیگر مساله مهم برنامه ریزی تسهیلات است که باید به سمت تولید بیاید و  راهکار دارد و آن هم این است که  باید منابع منجمد بانک ها به چرخه تولید بیاید. من به بسیاری از کارگاه‌ها و کارخانه‌ها سر زده‌ام و اعتقاد دارم بسیاری از آن‌ها با یک امضاء به چرخه تولید برمی‌گردد.

وی با طرح این سوال که مردم را چه رنج می‌دهد؟ گفت: باید برنامه ریزی کرد تا هزینه‌های افزایش پیدا کرده، کاهش پیدا کند تا امید به مردم برگردد.

وی افزود: من با مشورت نخبگانی که مسئله حل کردند، مشورت کردم و برنامه ای تهیه کردم که بسیاری از مشکلات کشور را حل می‌کند و گره‌ها را وا می‌کند. ما شاهد تورم ۳۲۰ درصدی در هشت سال گذشته بودیم. امکان تغییر وضعیت وجود دارد.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 از سراسر وب

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

طرفداران جانی دپ فیلم جدید امبر هرد را پایین کشیدند!طرفداران جانی دپ فیلم جدید امبر هرد را پایین کشیدند!مهاجرت رضا رشیدپور صحت دارد؟مهاجرت رضا رشیدپور صحت دارد؟پرویز کاردان کارگردان سریال خانه به دوش درگذشتپرویز کاردان کارگردان سریال خانه به دوش درگذشتژست‌های جالب هلیا امامی کنار هیچ پرویز تناولی + تصاویرژست‌های جالب هلیا امامی کنار هیچ پرویز تناولی + تصاویرگلشیفته فراهانی در نقش مادر سوریگلشیفته فراهانی در نقش مادر سوریدنیا مدنی پس از تزریق واکسن: مردم ایران پیش‌مرگتون بشم + عکسدنیا مدنی پس از تزریق واکسن: مردم ایران پیش‌مرگتون بشم + عکسحامد همایون واکسن ایرانی دریافت کرد + عکسحامد همایون واکسن ایرانی دریافت کرد + عکسساخت فصل چهارم سریال نون خ برای نوروز ١۴٠١ساخت فصل چهارم سریال نون خ برای نوروز ١۴٠١پخش سریال دودکش ۲ به‌ زودی از شبکه یکپخش سریال دودکش ۲ به‌ زودی از شبکه یکسیاوش خیرابی داوطلب واکسن ایرانی کرونا شدسیاوش خیرابی داوطلب واکسن ایرانی کرونا شدادعای عجیب کیرا نایتلی: تمامی زنانی که می‌شناسم آزار جنسی دیده‌اند!ادعای عجیب کیرا نایتلی: تمامی زنانی که می‌شناسم آزار جنسی دیده‌اند!گلاب آدینه به سینما بازگشتگلاب آدینه به سینما بازگشتتبدیل شدن ماجرای رسوایی اخلاقی تهیه‌کننده متجاوز هالیوود به فیلم!تبدیل شدن ماجرای رسوایی اخلاقی تهیه‌کننده متجاوز هالیوود به فیلم!رونق سریال زخم کاری به رمان زخم کاری!رونق سریال زخم کاری به رمان زخم کاری!مصطفی کیایی کارگردان سریال هم‌گناه سریال بی‌گناه را می‌سازدمصطفی کیایی کارگردان سریال هم‌گناه سریال بی‌گناه را می‌سازدالناز شاکردوست چگونه جایگزین گلشیفته فراهانی شد؟الناز شاکردوست چگونه جایگزین گلشیفته فراهانی شد؟مرضیه برومند معتقد است نسل امروز آرمان ندارد!مرضیه برومند معتقد است نسل امروز آرمان ندارد!پروژه‌ها و برنامه‌های جدید جنیفر لوپزپروژه‌ها و برنامه‌های جدید جنیفر لوپزپیام نفیسه روشن به رئیس جمهور آینده ایران + عکسپیام نفیسه روشن به رئیس جمهور آینده ایران + عکسمحمدرضا حیاتی در فضای مجازی ممنوع‌الکار شد؟محمدرضا حیاتی در فضای مجازی ممنوع‌الکار شد؟ترس بازیگر فیلم جوکر از جایزه اسکار!ترس بازیگر فیلم جوکر از جایزه اسکار!واکنش پلیس به سرقت از منزل آزیتا ترکاشوندواکنش پلیس به سرقت از منزل آزیتا ترکاشوندبیماری اکبر عبدی مانع از ادامه حضور او در سریال روزهای آبی شدبیماری اکبر عبدی مانع از ادامه حضور او در سریال روزهای آبی شدمصطفی کیایی به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شدمصطفی کیایی به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شدچرا نیکی کریمی درخواست چینی‌ها را رد کرد؟چرا نیکی کریمی درخواست چینی‌ها را رد کرد؟
لیل لودد به خاطر دوست دخترش خودکشی کرد!لیل لودد به خاطر دوست دخترش خودکشی کرد!چنگیز بی ریا خواننده آذربایجانی درگذشتچنگیز بی ریا خواننده آذربایجانی درگذشتحمید صفت چه زمانی از زندان آزاد می‌شود؟حمید صفت چه زمانی از زندان آزاد می‌شود؟گلایه شهرام ناظری: نمی‌شود ادامه دادگلایه شهرام ناظری: نمی‌شود ادامه دادکنسرت گروه BTS در ایران!کنسرت گروه BTS در ایران!واکنش عادل فردوسی‌پور به پیشنهاد وزیر شدن در ازای حمایت از نامزد انتخاباتواکنش عادل فردوسی‌پور به پیشنهاد وزیر شدن در ازای حمایت از نامزد انتخاباتجان سینا مجبور به عذرخواهی از چینی‌ها شدجان سینا مجبور به عذرخواهی از چینی‌ها شدطاهر صلاح اوف نقاش مشهور آذربایجانی درگذشتطاهر صلاح اوف نقاش مشهور آذربایجانی درگذشتکنسرت آنلاین شهرام ناظری و نگرانی‌هایی که وجود داردکنسرت آنلاین شهرام ناظری و نگرانی‌هایی که وجود دارداسماعیل خویی شاعر و نویسنده ایرانی درگذشتاسماعیل خویی شاعر و نویسنده ایرانی درگذشتاعتیاد برنده یوروویژن کار دستش داد | خواننده ایرانی‌تبار اول می‌شود؟اعتیاد برنده یوروویژن کار دستش داد | خواننده ایرانی‌تبار اول می‌شود؟درخشش باربارا پراوی خواننده ایرانی‌تبار در یوروویژندرخشش باربارا پراوی خواننده ایرانی‌تبار در یوروویژننامه اعتراضی حسین علیزاده علیه ایرج و گلپا واقعیت دارد؟نامه اعتراضی حسین علیزاده علیه ایرج و گلپا واقعیت دارد؟دختر رپر افغان برنده جایزه آزادی فرانسه شددختر رپر افغان برنده جایزه آزادی فرانسه شدماجرای تلخ تجاوز در ۱۹ سالگی به لیدی گاگا!ماجرای تلخ تجاوز در ۱۹ سالگی به لیدی گاگا!فیلم زندگی الهه موسیقی پاپ ساخته می‌شودفیلم زندگی الهه موسیقی پاپ ساخته می‌شوددر ۴۶ سالگی از همایون شجریان چه توقعی می‌رود؟در ۴۶ سالگی از همایون شجریان چه توقعی می‌رود؟حمید صفت آزاد می‌شود | رهایی خواننده رپ از حکم قصاصحمید صفت آزاد می‌شود | رهایی خواننده رپ از حکم قصاصسالار عقیلی "ماه پشت ابر" را منتشر کردسالار عقیلی "ماه پشت ابر" را منتشر کردآریانا گرانده ازدواج کردآریانا گرانده ازدواج کردممنوع الکار شدن زانیار خسروی به خاطر دابسمش دختران!ممنوع الکار شدن زانیار خسروی به خاطر دابسمش دختران!برگزاری اولین کنسرت نجومی در ایرانبرگزاری اولین کنسرت نجومی در ایرانسام اصغری، نامزد ایرانی بریتنی اسپیرز بازیگر شدسام اصغری، نامزد ایرانی بریتنی اسپیرز بازیگر شدتوضیح حمید حامی درباره بیماری که ۵ سال او را از موسیقی دور کردتوضیح حمید حامی درباره بیماری که ۵ سال او را از موسیقی دور کردمحسن لرستانی از زندان آزاد شد؟!محسن لرستانی از زندان آزاد شد؟!
۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریان۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریانماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهآیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟آیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟رونالدو و مسی بازیگر می‌شوندرونالدو و مسی بازیگر می‌شوندمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگرادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگررافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسرافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمرونالدو بستنی فروش می‌شودرونالدو بستنی فروش می‌شودازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کردجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کرداظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!اظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!کسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کروناکسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کرونافیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استفیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودرابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!رابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!مهاجرت علی کریمی به کانادامهاجرت علی کریمی به کاناداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خدابوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسبوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهغزل حکیمی فرد ملی پوش شطرنج تابعیت سوییس را پذیرفت + تکذیبیهعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکس