ads
Tuesday, 30 November 2021|سه شنبه، 9 آذر، 1400|يا ارحم الراحمين|افراد آنلاین: 73 نفر

چه زمانی با دخترم در مورد پریود صحبت کنم و چگونه برایش توضیح دهم؟

تاریخ انتشار: چهارشنبه، 12 خرداد، 1400 زناشویی ، دانستنیهای جنسی
+ A -

چه زمانی با دخترم در مورد پریود صحبت کنم ؟ این سوالی است که همیشه در ذهن مادرهای دختردار هست؛ حتی درست بعد از این که دخترشان به دنیا می‌آید.

صحبت در مورد موضوعات شخصی مانند پریود یا عادت ماهیانه (قاعدگی) می تواند والدین و بچه ها را کمی ناراحت کند. اما بچه ها به اطلاعات قابل اعتماد نیاز دارند! کمک به کودکان در درک بدنشان به آنها کمک می کند تا درباره سلامتی خود تصمیمات بهتری بگیرند.

چه زمانی با دخترم در مورد پریود صحبت کنم ؟

صحبت در مورد پریودها نباید در سنین خاصی یک بحث سخت و بزرگ باشد. در عوض، سعی کنید مکالمه را زود شروع کنید و به آهستگی بر درک کودک خود بیفزایید. دختران و پسران در مورد دوره های قاعدگی به اطلاعات قابل اعتماد نیاز دارند. بنابراین ، حتما با پسرهای خود نیز صحبت کنید!

به عنوان مثال ، اگر کودک ۴ ساله شما یک تامپون ببیند و بپرسد برای چه کاری است ، می توانید بگویید: «خانم ها هر ماه کمی از واژن خود خونریزی می کنند که به آن پریود می گویند. دلیل خونریزی این نیست که آسیب دیده اند. این نحوه آماده شدن بدن آنها برای تولد فرزند است. تامپون خون را می گیرد تا روی لباس زیر نماند.»

با افزایش سن، می توانید برای آماده شدن فرزند خود، اطلاعات بیشتری به او بدهید تا دیگر با سوال «چه زمانی با دخترم در مورد پریود صحبت کنم ؟ » در ذهن خود مواجه نشوید.

با کودکی که چیزی نمی‌پرسد چه کنم ؟

اگر کودک شما سوالاتی در مورد پریود نمی پرسد، شما می توانید آن را مطرح کنید. تا ۶ یا ۷ سالگی، اکثر بچه ها می توانند اصول دوره های قاعدگی را درک کنند. به دنبال یک لحظه طبیعی باشید تا در مورد آن صحبت کنید. مانند:

  • وقتی بچه ها در مورد بلوغ یا تغییر دادن بدن می پرسند

  • اگر کودک شما سوال کند که نوزادان از کجا آمده اند

  • اگر در فروشگاه هستید و پد یا تامپون خریداری می کنید

از کودکتان بپرسید آیا او در مورد پریود چیزی می داند؟ سپس ، می توانید اطلاعات اساسی را با او به اشتراک بگذارید. مثلا به او بگویید:

وقتی دختری به یک زن تبدیل می شود ، بدن او تغییر می کند تا وقتی بزرگ می شود ، بچه دار شود. بخشی از آن آماده سازی مکانی برای رشد کودک در داخل بدن مادر است. محلی که کودک در آن رشد می کند رحم نامیده می شود. هر ماه دیواره رحم برای کودک آماده می شود. اگر نوزادی وجود نداشته باشد ، دیواره رحم از بین می رود و کمی خونریزی می کند. خون از واژن زن خارج می شود. بدن هر ماه یک دیوار جدید ایجاد می کند ، مگر این که یک کودک در بدن مادر در حال رشد باشد.

به سوالات به طور ساده و مستقیم پاسخ دهید.

درباره چه چیزی باید صحبت کنم؟

آنچه در مورد آن صحبت می کنید به سن و سطح رشد کودک شما بستگی دارد. در اینجا ، چند سوال وجود دارد که اکثر بچه ها از مادرشان می‌پرسند:

بیشتر دختران چه زمانی پریود می شوند؟

بیشتر دختران در سنین ۱۰ تا ۱۵ سالگی اولین قاعدگی خود را می گذرانند. میانگین سنی ۱۲ سال است ، اما بدن هر دختر برنامه خاص خود را دارد.

اگرچه هیچ سن خاص و مناسبی برای پریود شدن دخترها وجود ندارد اما برخی نشانه ها نشان می‌دهد که به زودی پریود در آنها آغاز خواهد شد. به طور معمول، یک دختر حدود ۲ سال پس از شروع رشد پستان‌ها، پریود می شود.

نشانه دیگر مایع ترشحات واژن (نوعی مخاط) است که دختران ممکن است روی لباس زیر خود ببینند یا احساس کنند. این ترشحات معمولاً حدود ۶ ماه تا یک سال قبل از اینکه دختر اولین قاعدگی خود را بگذارد ، شروع می شود.

علت پریود شدن چیست؟

پریود به دلیل تغییر هورمون ها در بدن اتفاق می افتد. هورمون ها پیام رسان های شیمیایی هستند. تخمدان ها هورمون های استروژن و پروژسترون را آزاد می کنند. این هورمون ها باعث جمع شدن مخاط رحم (یا رحم) می شوند. پوشش داخلی آماده اتصال تخمک بارور شده و شروع به رشد است.

اگر هیچ تخمک بارور نشده‌ای وجود نداشته باشد ، پوشش داخلی خراب شده و خونریزی می کند. سپس همان فرآیند دوباره اتفاق می افتد. معمولاً حدود یک ماه طول می کشد تا مخاط پوشانده شود ، سپس خراب شود. به همین دلیل است که بیشتر دختران و زنان هرماه یکبار پریود می شوند.

آیا با شروع قاعدگی، پریودها به طور منظم اتفاق می افتد؟

در چند سال اول پس از شروع قاعدگی دختران ، ممکن است پریود به طور منظم رخ ندهد. در ابتدا، این یک امر طبیعی است. حدود دو تا سه سال پس از اولین قاعدگی ، پریود دختران باید هر ماه یک بار باشد.

آیا دختری می تواند به محض شروع پریود باردار شود؟

بله ، دختر می تواند به محض شروع پریود باردار شود. یک دختر حتی می تواند درست قبل از اولین قاعدگی خود باردار شود. این به این دلیل است که ممکن است هورمون های دختر از قبل فعال باشند. ممکن است هورمون ها منجر به تخمک گذاری (آزاد شدن تخمک از تخمدان) و ساخت دیواره رحم شوند. اگر دختری رابطه جنسی برقرار کند ، می تواند باردار شود؛ حتی اگر او هرگز پریود نشده باشد.

پریود چه مدت طول می کشد؟

پریودها معمولاً حدود ۵ روز طول می کشد. اما طول پریود می تواند کوتاهتر یا طولانی تر باشد.

هر چند وقت یک بار پریود اتفاق می افتد؟

پریودها معمولاً هر ماه یکبار اتفاق می افتد. اما بعضی از دختران هر ۳ هفته پریود می شوند. و برخی دیگر نیز هر ۶ هفته یک بار پریود می شوند.

PMS چیست؟

PMS (سندرم قبل از قاعدگی) زمانی است که دختران علائم عاطفی و جسمی دارند که قبل یا در طی دوره قاعدگی اتفاق می افتد. این علائم می تواند شامل حالت بدخلقی ، غم ، اضطراب ، نفخ و آکنه باشد. بعد از چند روز اول پریود از بین می رود.

اگر من در مکالمه با کودکانم درمورد پریود مشکلی داشته باشم، چه می شود؟

اگر احساس راحتی نمی کنید که با بچه های خود در مورد پریود یا قاعدگی صحبت کنید ، مطمئن شوید که راه‌های دیگری برای به دست آوردن این اطلاعات وجود دارد. شاید تماشای فیلم یا خواندن کتاب با هم برایتان راحت تر باشد. همچنین می توانید از پزشک ، پرستار ، مشاور مدرسه یا یکی از اعضای معتمد خانواده بخواهید تا با کودک شما صحبت کند.

چه موقع باید با دکتر تماس بگیرم؟

بیشتر دختران هیچ مشکلی با پریود خود ندارند. اما اگر دخترتان شرایط زیر را دارد، با پزشک خود تماس بگیرید:

  • ۱۵ ساله است و پریود نیست

  • رشد سینه بیش از ۳ سال پیش شروع شده و پریود نمی شود

  • بیش از ۲ سال از اولین قاعدگی او گذشته است و قاعدگی او هنوز هر ۳ تا ۶ هفته یکبار انجام نمی شود (مخصوصاً اگر سه پریود متوالی یا بیشتر را از دست بدهد)

  • گرفتگی و انقباضات رحمی شدید دارد که با ایبوپروفن (ادویل، موترین یا برند دارویی دیگر) یا ناپروکسن (الیو، میدول یا برند دارویی دیگر) تسکین نمی یابد

  • خونریزی بسیار سنگینی دارد (خونریزی شدیدی که هر ۲ ساعت پد یا تامپون را پر می‌کند)

  • سندرم پیش از قاعدگی شدیدی دارد که مانع فعالیتهای روزمره او می شود

نگاه به آینده

هرچه بچه ها بیشتر بدن خود را بشناسند و درک کنند ، بهتر می توانند انتخاب های سالم و خوبی داشته باشند. اطمینان حاصل کنید که فرزندان شما از شما یا منبع معتبر دیگری اطلاعات موثقی دریافت می کنند.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 از سراسر وب

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

انتشار تصویری تکان دهنده از فرامرز صدیقی خبرساز شدانتشار تصویری تکان دهنده از فرامرز صدیقی خبرساز شد۳۰فیلم مسئله دار داریم؟ این عدد از کجا آمد؟!۳۰فیلم مسئله دار داریم؟ این عدد از کجا آمد؟!آموزش رمز و راز طنازی در ۱۲ ساعت توسط بهنوش بختیاری!آموزش رمز و راز طنازی در ۱۲ ساعت توسط بهنوش بختیاری!مهران مدیری به سوگ مادر نشستمهران مدیری به سوگ مادر نشستخاطره عجیب سوسن پرور از تست بازیگری!خاطره عجیب سوسن پرور از تست بازیگری!چرا علی صادقی فقط همین تیپ را ایفا می کند؟چرا علی صادقی فقط همین تیپ را ایفا می کند؟عشق از نگاه نوید محمدزادهعشق از نگاه نوید محمدزادهسریال عازم جهنم یک روزه رکورد بازی مرکب را شکست!سریال عازم جهنم یک روزه رکورد بازی مرکب را شکست!واکنش الناز شاکردوست به بی آبی در اصفهانواکنش الناز شاکردوست به بی آبی در اصفهانجوان اول عاشق سینمای ایران را بشناسیدجوان اول عاشق سینمای ایران را بشناسیدآنچه رامین پرچمی را آزار می دهدآنچه رامین پرچمی را آزار می دهداین ۵۰۰ میلیارد تومان از کجا به سینمای ایران آمد؟این ۵۰۰ میلیارد تومان از کجا به سینمای ایران آمد؟آقای مهران مدیری شما چرا انتخاب کردید؟آقای مهران مدیری شما چرا انتخاب کردید؟روزی که سروش صحت نمک گیرمان کردروزی که سروش صحت نمک گیرمان کردحادثه رانندگی برای جواد عزتی در رودبارحادثه رانندگی برای جواد عزتی در رودبارزبان لیندا کیانی بند آمد!زبان لیندا کیانی بند آمد!مهناز افشار با صورت کبود + عکسمهناز افشار با صورت کبود + عکسگشت ارشاد با ریحانه پارسا ۷ میلیارد فروختگشت ارشاد با ریحانه پارسا ۷ میلیارد فروختحال کردن به روایت سروش صحتحال کردن به روایت سروش صحتداریوش فرضیایی: ما نمی رقصیمداریوش فرضیایی: ما نمی رقصیمرابطه جنجالی جانی دپ و امبر هرد مستند می‌شودرابطه جنجالی جانی دپ و امبر هرد مستند می‌شودحسادت بهروز افخمی به اصغر فرهادی؟حسادت بهروز افخمی به اصغر فرهادی؟جایزه چپق طلایی برای مهران مدیریجایزه چپق طلایی برای مهران مدیریداریوش اسدزاده: با ۱۰۰ تومان می شد یک محله را خرید!داریوش اسدزاده: با ۱۰۰ تومان می شد یک محله را خرید!گوهر خیراندیش: دیگر غلط بکنم برقصم!گوهر خیراندیش: دیگر غلط بکنم برقصم!
موسیقی متن سریال خاتون کپی از آب درآمد!موسیقی متن سریال خاتون کپی از آب درآمد!حمید صفت و تازه ترین خبر از پرونده قتل ناپدریحمید صفت و تازه ترین خبر از پرونده قتل ناپدریانصراف همایون شجریان از فیلم سینمایی «مست عشق»انصراف همایون شجریان از فیلم سینمایی «مست عشق»ازدحام طرفداران مسیح و آرش در سینما کوروش حادثه آفریدازدحام طرفداران مسیح و آرش در سینما کوروش حادثه آفریداتهام پاموک: توهین به مصطفی کمال آتاتورک و تمسخر پرچم ترکیهاتهام پاموک: توهین به مصطفی کمال آتاتورک و تمسخر پرچم ترکیهبلیت کنسرت باید ۸۰۰ هزار تومان باشد اما بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار نگه می داریم!بلیت کنسرت باید ۸۰۰ هزار تومان باشد اما بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار نگه می داریم!در نبود کنسرت، خواننده ها برای سریال ها خواندنددر نبود کنسرت، خواننده ها برای سریال ها خواندندجایزه بزرگ مسابقه بین‌المللی بلژیک برای دومین بار به حمید صوفی رسیدجایزه بزرگ مسابقه بین‌المللی بلژیک برای دومین بار به حمید صوفی رسیدرهایی بریتنی اسپیرز از ۱۳ سال سوءاستفادهرهایی بریتنی اسپیرز از ۱۳ سال سوءاستفادهمرگ دلخراش ماریلیا مندونکا خواننده مشهور برزیلی + عکسمرگ دلخراش ماریلیا مندونکا خواننده مشهور برزیلی + عکسآرشیو ملی هنر ایران در شیراز راه اندازی شدآرشیو ملی هنر ایران در شیراز راه اندازی شداز ارسلان کامکار تا مجید انتظامی مجوز گرفتنداز ارسلان کامکار تا مجید انتظامی مجوز گرفتنداحمد آزاد خواننده سرشناس قدیمی درگذشتاحمد آزاد خواننده سرشناس قدیمی درگذشتخانه پرویز مشکاتیان در آتش سوخت!خانه پرویز مشکاتیان در آتش سوخت!سالار عقیلی: ما اولین قربانیان کرونا بودیمسالار عقیلی: ما اولین قربانیان کرونا بودیمایران درودی درگذشتایران درودی درگذشتغلام‌سخی رسولی: طالبان پایم را با آبجوش سوزاند!غلام‌سخی رسولی: طالبان پایم را با آبجوش سوزاند!تتلو و تتلیتی‌ها و داستان یک میلیون دلاریتتلو و تتلیتی‌ها و داستان یک میلیون دلاریحسن ریوندی: من هم افسرده می‌شوم!حسن ریوندی: من هم افسرده می‌شوم!پروین بهمنی خالق لالایی‌های مادرانه درگذشتپروین بهمنی خالق لالایی‌های مادرانه درگذشتکانیه وست رسماً نام خود را به «یه» تغییر دادکانیه وست رسماً نام خود را به «یه» تغییر دادسهراب سپهری رکورددار تعویض سنگ قبر در جهان!سهراب سپهری رکورددار تعویض سنگ قبر در جهان!علی پهلوان دلایل مهاجرتش را فاش کردعلی پهلوان دلایل مهاجرتش را فاش کردمحبوب‌ترین خواننده زن در بریتانیا معرفی شدمحبوب‌ترین خواننده زن در بریتانیا معرفی شدادل ملکه اسپاتیفای شد | رکورد جدید خانم ستارهادل ملکه اسپاتیفای شد | رکورد جدید خانم ستاره
بروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودبروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودشکایت شطرنج باز معروف از سریال "گامبی وزیر"شکایت شطرنج باز معروف از سریال "گامبی وزیر"استعداد ستاره تیم ملی در نوازندگی سنتوراستعداد ستاره تیم ملی در نوازندگی سنتوربرگزاری مزایده توسط پله برای مبارزه با کرونا در برزیلبرگزاری مزایده توسط پله برای مبارزه با کرونا در برزیلعلت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودشعلت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودشقبض عجیب برق برای علی کریمی؛ ۴/۵ میلیون تومان برای یک ماه! [به‌روزرسانی]قبض عجیب برق برای علی کریمی؛ ۴/۵ میلیون تومان برای یک ماه! [به‌روزرسانی]داستان سرخیو راموس؛ گلزن ترین و خشن ترین مدافع فوتبال جهانداستان سرخیو راموس؛ گلزن ترین و خشن ترین مدافع فوتبال جهان۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریان۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریانماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهآیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟آیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟رونالدو و مسی بازیگر می‌شوندرونالدو و مسی بازیگر می‌شوندمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگرادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگررافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسرافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمرونالدو بستنی فروش می‌شودرونالدو بستنی فروش می‌شودازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کردجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کرداظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!اظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!کسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کروناکسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کرونافیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استفیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودرابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!رابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!