ads
Tuesday, 27 July 2021|سه شنبه، 5 مرداد، 1400|يا ارحم الراحمين|افراد آنلاین: 46 نفر

مروری بر گذشته

پیشخوان روزنامه های شنبه 2 مرداد 1400
پیشخوان روزنامه های شنبه 2 مرداد 1400
تولید یک آلبوم بین‌المللی با صدای همایون شجریان
تولید یک آلبوم بین‌المللی با صدای همایون شجریان
بریتنی اسپیرز: پدرم رویاهای مرا کشت!
بریتنی اسپیرز: پدرم رویاهای مرا کشت!
مجلسی‌ها به خاطر تلگرام به وزیر ارتباطات کارت زرد دادند
مجلسی‌ها به خاطر تلگرام به وزیر ارتباطات کارت زرد دادند
فال روزانه شنبه 2 مرداد 1400
فال روزانه شنبه 2 مرداد 1400
طرح ضد اینترنت نمایندگان مجلس به کجا رسید؟
طرح ضد اینترنت نمایندگان مجلس به کجا رسید؟
چرا سبک خواندن 2afm عوض شد؟
چرا سبک خواندن 2afm عوض شد؟
رسیدگی ویژه به پرونده گلر پرسپولیس | حامد لک محروم می‎‌شود؟
رسیدگی ویژه به پرونده گلر پرسپولیس | حامد لک محروم می‎‌شود؟
خلق آثار هنری با استفاده از صفحات کتاب‌ها + عکس
خلق آثار هنری با استفاده از صفحات کتاب‌ها + عکس
فال روزانه جمعه 1 مرداد 1400
فال روزانه جمعه 1 مرداد 1400
واکنش سالار عقیلی و محمد معتمدی به خبر مهاجرتشان
واکنش سالار عقیلی و محمد معتمدی به خبر مهاجرتشان
ایران از لحاظ تولید بیت کوین در جایگاه پنجم جهان قرار دارد
ایران از لحاظ تولید بیت کوین در جایگاه پنجم جهان قرار دارد
پیشخوان روزنامه های ورزشی شنبه 26 تیر 1400
پیشخوان روزنامه های ورزشی شنبه 26 تیر 1400
اصغر فرهادی فاتح جایزه بزرگ کن ۲۰۲۱ شد
اصغر فرهادی فاتح جایزه بزرگ کن ۲۰۲۱ شد
توقف فیلمبرداری پیش‌درآمد بازی تاج و تخت به دلیل کرونا
توقف فیلمبرداری پیش‌درآمد بازی تاج و تخت به دلیل کرونا
دانشمندان ۳۳ نوع ویروس جدید را در یخچال ۱۵ هزار ساله فلات تبت کشف کردند
دانشمندان ۳۳ نوع ویروس جدید را در یخچال ۱۵ هزار ساله فلات تبت کشف کردند
حمایت گلشیفته و الناز شاکردوست از کیمیا علیزاده
حمایت گلشیفته و الناز شاکردوست از کیمیا علیزاده
درخواست خاتمی از رئیسی: قطع ارتباط اینترنت ایران با جهان و راه اندازی اینترنت ملی
درخواست خاتمی از رئیسی: قطع ارتباط اینترنت ایران با جهان و راه اندازی اینترنت ملی
کیهان: اصغر فرهادی مبلغ جو بایدن است
کیهان: اصغر فرهادی مبلغ جو بایدن است
امارات با تولید باران مصنوعی بر گرما، خشکی و کم آبی غلبه می‌کند
امارات با تولید باران مصنوعی بر گرما، خشکی و کم آبی غلبه می‌کند

مناظره یا بازار شام وعده‌ها؟ /مناظره دوم؛ ضعیف، سرد و بازهم کلی‌گویی

تاریخ انتشار: چهارشنبه، 19 خرداد، 1400 اخبار ، اخبار سیاسی
+ A -

۷ نامزد انتخابات در دومین مناظره ضعیف‌تر از مناظره قبلی ظاهر شدند، حملات پی در پی به دولت، تلاش برای جذب رأی زنان به سمت خود با دادن وعده های بدون پشتوانه و کلی گویی از ویژگی های بارز این مناظره بود.

دومین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری عصر سه‌شنبه برگزار شد؛، مناظره‌ای به مراتب ضعیف‌تر از مناظره نخست؛ سرد و بی‌روح با مجادله‌های سطح پایین و بدون ارائه برنامه‌های دقیق، همراه با کلی‌گویی هایی چون «این کار می‌کنیم»، «با این مخالفیم»، «با آن موافقیم» و ...

مناظره دوم ضعیف تر از مناظره اول

۷ نامزد که شورای نگهبان آنها را برای ریاست‌جمهوری تایید کرده، عصر دیروز برای دومین بار راهی جام‌جم شدند تا با یکدیگر مناظره کنند. ۷ نامزد انتخابات در این مناظره ضعیف‌تر از مناظره قبلی ظاهر شدند؛ برخی از ‌آنها همچنان تهاجمی ظاهر شدند؛ برخی دیگر سعی کردند با برنامه‌تر صحبت کنند.

۷ نامزد با تمام تفاوت نظرهایشان در یک موضوع مشترک بودند؛ همگی نامزدها نسبت به شکل و شیوه برگزاری مناظره‌ها انتقاد داشتند. شیوه‌ای که برای مخاطب سردرگمی و گیج شدن را در پی دارد و برای خود نامزدها هم این شاخه به آن شاخه پریدن را.

اشتراک دیگری که در مناظره بین نامزدهای اصولگرا دیده شد، باز هم حمله به دولت بود؛‌ آنها در بین سخنانشان به دولت می‌تاختند و انگار آمده بودند برای زدن دولت نه ارائه برنامه های خود. نامزدها وعده‌هایی ریز و درشت می‌دادند که معلوم نیست چقدر از آنها را بتوانند عملی کنند.

ردپای زنان در میان اظهرات نامزدها به وضوح پررنگ است؛ البته در وعده دادن. آنها امید دارند تا با پیش کشیدن موضوع زنان بتوانند رای نیمی از جامعه را به سوی خود بکشانند؛ اما حوزه زنان آنقدر مشکلات و دغدغه دارد که وعده‌هایی مانند اینترنت رایگان به زنان خانه‌دار یا تعداد وزیر زن در کابینه در اولویت‌های دسته چندم این حوزه هم نیست.

خاطرات تلخ رئیسی از انتخابات ۹۶

رئیسی در این مناظره به مراتب از مناظره قبلی ضعیف‌تر ظاهر شد؛ گفتارش در حد مناظره روز شنبه نبود و متزلزل سخت می‌گفت؛ انگار که اعتماد به نفسش پایین آمده باشد. در ابتدای مناظره به صورت حق به جانب وارد صحبت‌هایش شد و اعلام کرد که از ۵ دقیقه زمانی که کمیسیون تبلیغات صدا و سیما در اختیار او قرار داده، استفاده نخواهد کرد؛ البته نه به خاطر اینکه آن را ناعادلانه می‌داند. این ۵ دقیقه حاصل شکایت ستاد خودش به کمیسیون تبلیغات صدا و سیما بود که ساعتی پس از ارائه شکایت، کمیسیون اعلام کرد ۵ دقیقه به او زمان بیشتر می‌دهد تا اصطلاحا از خودش دفاع کند. این درحالیست که دولت از آغاز تبلیغات ریاست‌جمهوری چندین بار در مکاتبه با صدا و سیما خواستار ارائه زمان برای پاسخگویی به اطلاعات و آمار غلط درباره عملکرده دولت شده اما تاکنون زمانی به دولت داده نشده است.

هرچند رئیسی سعی می‌کند که آرام و شمرده صحبت کند اما در میانه صحبت کردنش برای استفاده بهتر از وقت هنگامی که سرعت حرف زدنش را بیشتر می‌کند، در بیان دچار ضعف می‌شود؛ او همچنین با صدای پایین شروع می‌کند با صدای بالا به پایان می‌برد. بعضا هم عصبانی می‌شود که در دور آخر سخنانش خطاب به همتی و مهرعلیزاده به طعنه گفت که آنها «کارمندان» آن «آقایان«(روحانی و جهانگیری) هستند. موضوعی که با واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی روبرو شد؛ آنها معتقد بودند که رئیسی برای تحقیر همتی و مهرعلیزاده به آنها گفته کارمند.

احتمالا بر اساس همین واکنش‌ها بود که حساب اینستاگرامی رئیسی امضای او را همراه جمله‌ی «با افتخار کارمندم» را منتشر کرد. رئیسی این بار هم مانند دفعه قبل از زبان بدن مناسبی برخوردار نبود و در مجموع از مناظره قبل ضعیف‌تر بود.

نکته دیگری که در مورد رئیسی مشهود بود این است که او همچنان در انتخابات سال ۹۶ باقی مانده و در این مناظره هم مانند دفعه قبل باز هم مناظره‌های سال ۹۶ را یادآوری کرد و دوباره مدعی شد که در آن دوره توهین‌ها و تخریب‌هایی علیه‌اش صورت گرفت. این موضوع می‌تواند پالس منفی از سوی او به جامعه بدهد؛ چرا که به مخاطب اینگونه قضاوت می‌کند که ۴ سال از آن زمان گذشته و رئیسی همچنان این موضوع در ذهنش آنقدر پررنگ است که از هیچ فرصتی برای مطرح کردن ادعایش فروگذار نمی‌کند و قصد مظلوم‌نمایی دارد. در مناظره‌های ۹۶، حسن روحانی و اسحاق جهانگیری انتقادات زیادی را نسبت به عملکرد رئیسی داشتند و او که مهارتش در سخنوری کمتر از امروز بود، در گوشه رینگ گیر افتاده بود.

نگاه شعاری و تهاجی به دیپلماسی

این نامزد ریاست‌جمهوری هم سعی می‌کرد که مانند مناظره قبلی بر مدار خودش باشد و کمتر وارد دعوا و مجادله شود؛ اما او هم در این مناظره کمتر از دفعه پیش بود. جلیلی سعی داشت که برنامه‌های خود را ارائه کند اما در برخی مواقع او هم به دولت مستقر حمله‌ور می‌شد. با این وجود او زمانی که از صدا و سیما بابت نحوه مناظره‌ها انتقاد می‌کرد صدایش بالا رفت. باو نسبت به رئیسی و سایر نامزدهای طیف اصولگرا مدون‌تر صحبت می‌کرد و چارچوب‌دار بود. ج

لیلی در لابلای سخنان اولیه‌اش کنایه‌ای تلویحی هم به آنها که سفرهای استانی می‌روند زد و گفت که «کشور با نمایش اداره نمی شود. اگر مرتب به جای اینکه نتیجه کار را بیان کنید فرآیند کار را توضیح دهید که مثلا چقدر سفر رفته اید ولی اینها نتیجه نداشته باشد، موجب می شود کارها پیش نرود».

جلیلی البته در این مناظره تا حد زیادی نگاهش به سیاست خارجی را هم علنی کرد و نه تنها نگاه مخالفش به FATF را شفاف سازی کرد که حتی نشان داد که اگر بر جایگاه ریاست جمهوری تکیه بزند بعید از روشش در سیاست خارجی چیزی متفاوت از دوران حضورش در دبیری شورای عالی امنیت ملی باشد، روشی شعاری و البته تهاجمی.

کاندیدای جوان همچنان به دنبال سفره تکاندن

امیرحسین قاضی زاده هاشمی که بنا به تحلیل ها در مناظره اول اخلاقمدارتر از دیگران ظاهر شده بود در مناظره دوم چندباری رقبایش را با کنایه و طعنه نوازش کرد و تلاش داشت کمی لحن مقابله ای و مجادله ای داشته باشد. این نماینده مجلس و کاندیدای ریاست جمهوری که فیلم تبلیغاتی‌اش سوژه شبکه‌های اجتماعی شده است، باز هم بر همان حرکتی که در فیلم انجام داد و در شبکه‌های اجتماعی دست گرفته شد تاکید کرد؛ او گفت که «باید سفره انقلاب را بتکانیم» که یادآور سکانسی بود که او سفره را وسط خانه می‌تکاند. اما به غیر از این قاضی‌زاده هاشمی هم سعی داشت بر خط خودش جلو برود. او در آخرین فرصت صحبت کردنش متنی را از روی کاغذ قرائت کرد که جمع‌بندی سخنانش باشد اما از روی کاغذ خواندن ارتباط چشمی‌اش با مخاطب را از او گرفت.

اما صحبتی که از قاضی‌زاده هاشمی توجهات را به خود جلب کرد، پس از سخنان دور اول مهرعلیزاده بود که در حمایت از تحصیلات رئیسی شروع به صحبت کرد. این موضوعی به نوعی همان کاندیدای پوششی بودن قاضی‌زاده را تایید کرد. او همچنین برای نشان دادن اینکه حامی زنان است گفت که رئیس ستاد انتخاباتی‌اش را یک «بانو» انتخاب کرده که مادر سه فرزند است. پس از اینکه او این سخنان را گفت و همچنین درباره واکسن کرونا سخن گفت در شبکه‌های اجتماعی مواضع ضد واکسن رئیس ستادش زهرا شیخی بار دیگر دست به دست شد. قاضی‌زاده در حالی این سخنان را گفت که در همین مناظره اعلام تعداد زنان کابینه‌های احتمالی مهرعلیزاده و همتی را تبلیغاتی خواند! 

بهترین دفاع برای زاکانی حمله کردن است

زاکانی که فقط خودش معتقد است نامزد پوششی نیست، مانند مناظره اول با حمله و تهاجم به همتی و دولت کارش را آغاز کرد. او دوباره دم از مبارزه با فساد زد. زاکانی به صورت هجومی شروع به حمله کرد و در عین حال مدعی اخلاق هم بود؛ او که گویا از عنوان «سوپرپوششی» که در مناظره اول به او نسبت داده بودند عصبانی بود، در مناظره دوم تلافی کرد و به همتی نسبت «نامزد روکشی» را داد.

زاکانی گویا در این مناظره‌ها نقش بازیکن حمله را بازی می‌کند و تاکتیکش در «بهترین دفاع حمله است» خلاصه می‌شود. زاکانی سعی دارد با درگیر شدن با طرف مقابل رئیسی توجه حملات را به خود جلب کند تا توجه رقبا کمتر متوجه رئیسی شود.

محسن رضایی؛ باقی تا پایان

او سخنانش را با ادبیاتی تند و تیز علیه دولت شروع کرد و گفت که کشور با حرف مفت اداره نمی‌شود.خیلی‌ها تصور می‌کردند او نامزدی مستقل از ۴ محافظه‌کار دیگر باشد اما در مناظره اول با حمله به همتی این نظریه را تضعیف کرد؛ او اما در این مناظره از گفته‌های همتی مبنی بر اینکه برخی نامزدها قول بدهند که تا پایان انتخابات در صحنه هستند و کنار نمی‌روند و پوششی نیستند حمایت و تاکید کرد که تا پایان در میدان است.

رضایی تمرکز خود را علاوه بر افزایش یارانه‌ها، بر زنان خانه‌دار هم گذاشته است و مدام بر ارائه تسهیلات به این قشر از جامعه سخن می‌گوید. او همچنین از گافی که در سخن گفتن به زبان آذری داشت استفاده کرد و از شوخی‌های مردم با این لغزش کلامی‌اش استقبال کرد. اما در عین حال از زاکانی به دلیل انتشار یک توییت از سوی حساب توییتری مرکز پژوهش‌های مجلس درباره این لغزش کلامی‌اش انتقاد کرد؛ ‌رضایی همچنین اشتباه زاکانی در ارائه آمار را هم به رویش آورد که زاکانی در پاسخ به هردو این موارد برای تلطیف روابطش با رضایی از لفظ «آقا محسن»‌ استفاده کرد. رضایی در مجموع مانند مناظره اول بود اما کمی مستقل‌تر ظاهر شد.

مهرعلیزاده در حال تقابل با «کاندیدای خاص»

مهرعلیزاده تمرکزش را بر روی رئیسی گذاشته است؛ از لحظه ورود از دوپینگ رئیسی حرف زد و در سخنان ابتدایی‌اش از سخنان رئیسی انتقاد کرد و او را هدف سخنان خود قرار داد. مهرعلیزاده بار دیگر بر میزان سواد کلاسیک رئیسی تاکید کرد و باز هم گفت که او ۶ کلاس سواد کلاسیک دارد. او همچنین در این مناظره کمتر از دفعه قبل از روی کاغذ خواند و بیشتر سعی کرد با نگاه به دوربین و همچنین استفاده از زبان بدن و تکان دادن دست‌هایش هنگام سخن گفتن، توجه مخاطب را به خود جلب کند.

جمع بندی پایانی او البته به نوعی ضربه نهایی به رقبایش و البته ابراهیم رئیسی بود که چندین بار از او با عنوان «کاندیدای خاص» نام برد.

همتی ورق را برگرداند اما...

این نامزد ریاست‌جمهوری گفتارش و جنس سخنانش نسبت به مناظره قبل بهتر شده بود. او هم کمتراز روی کاغذ خواند و سعی در ارتباط گرفتن با بیننده داشت. همتی که بنا به مسئولیت قبلی‌اش در بانک مرکزی به آمار و ارقام دسترسی داشته، این بار کمی از داشته‌هایش استفاده کرد. البته شانس هم همراه او بود که آخرین نفر صحبت کند؛ به خصوص پس از اینکه رئیسی او را کارمند روحانی و جهانگیری خطاب کرد و توانست با اعتراض و گلایه نسبت به این سخنان ورق را به نفع خود برگرداند و از سخنان رئیسی استفاده خوبی ببرد. در مجموع همتی از دفعه قبل بهتر ظاهر شد اما همچنان به مرحله مطلوب نرسیده است؛ مانند سایر نامزدها.

بی‌خیال فرهنگ در آشفته‌بازاری به نام مناظره

آنچه در مناظره دوم که به مباحث سیاسی، اجتماعی و فرهنگی اختصاص داشت، ملموس بود عدم توجه کافی به فرهنگ و هنر بود. تنها همتی بود که سخنانی گفت که آنها هم انتقاد بود و برنامه‌ای ارایه نکرد. اما دیگر نامزدها همان را هم نگفتند و به کل انگار فراموش کرده بودند. نامزدهای اصولگرا سعی داشتند که با توجه به جو جامعه و پررنگ شدن موضوع معیشت و اقتصاد، مسائل اقتصادی را پیش بکشند و از این طریق جلب توجه کنند. اما این مناظره به مراتب از مناظره قبل آشفته‌تر و بی برنامه‌تر بود.  نامزدها هم هنوز چارچوب خود را پیدا نکرده‌اند و از هر دری سخن می‌گویند.

همچنین بخوانید: مناظره اول؛ بدون برنده /هدف حمله به دولت، ارائه راهکار شاید بعدها!

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 مطالب مشابه

 از سراسر وب

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

حمایت گلشیفته و الناز شاکردوست از کیمیا علیزادهحمایت گلشیفته و الناز شاکردوست از کیمیا علیزادهخبر خوش رضا ناجی: سرطان را شکست دادمخبر خوش رضا ناجی: سرطان را شکست دادمصداوسیما بازنده رقابت بین کیمیا علیزاده و ناهید کیانیصداوسیما بازنده رقابت بین کیمیا علیزاده و ناهید کیانیرضا فیاضی: ضد انقلاب نیستم!رضا فیاضی: ضد انقلاب نیستم!قاضی پرونده آنجلینا جولی و برد پیت رد صلاحیت شد!قاضی پرونده آنجلینا جولی و برد پیت رد صلاحیت شد!خبر تازه از وضعیت جمشید هاشم‌پور پس از ابتلا به کرونا + عکسخبر تازه از وضعیت جمشید هاشم‌پور پس از ابتلا به کرونا + عکسطلسم سریال بهمن فرمان‌آرا شکسته می‌شود؟طلسم سریال بهمن فرمان‌آرا شکسته می‌شود؟جمشید هاشم‌پور واکسن زد اما کرونا گرفت + عکسجمشید هاشم‌پور واکسن زد اما کرونا گرفت + عکسجواد عزتی: دیگر در خیابان نمی‌توانم راحت راه برومجواد عزتی: دیگر در خیابان نمی‌توانم راحت راه بروموداع اجباری منوچهر هادی | سریال گیسو ناتمام می‌ماند؟وداع اجباری منوچهر هادی | سریال گیسو ناتمام می‌ماند؟داوری کارگردان‌ ایرانی در جشنواره فیلم ونیز ۲۰۲۱داوری کارگردان‌ ایرانی در جشنواره فیلم ونیز ۲۰۲۱کنایه هومن حاجی عبداللهی به برخی مجریان تازه کار + عکسکنایه هومن حاجی عبداللهی به برخی مجریان تازه کار + عکسرامبد جوان به کرونا مبتلا شد + خبرهای تازهرامبد جوان به کرونا مبتلا شد + خبرهای تازهشکایت مادر علی انصاریان از پزشک معالج فرزندش!شکایت مادر علی انصاریان از پزشک معالج فرزندش!واکنش هانیه توسلی به سانسور سریال‌هاواکنش هانیه توسلی به سانسور سریال‌هاهشدار فریبرز عرب‌نیا نسبت به مهاجرت ایرانیانهشدار فریبرز عرب‌نیا نسبت به مهاجرت ایرانیاناعتراض کارگردان تئاتر به نوید محمدزاده و اشکان خطیبیاعتراض کارگردان تئاتر به نوید محمدزاده و اشکان خطیبیتوقف فیلمبرداری پیش‌درآمد بازی تاج و تخت به دلیل کروناتوقف فیلمبرداری پیش‌درآمد بازی تاج و تخت به دلیل کرونانوید محمدزاده و فرشته حسینی ازدواج کردند + عکسنوید محمدزاده و فرشته حسینی ازدواج کردند + عکسامیرعباس محسنی بازیگر جوان سینما درگذشتامیرعباس محسنی بازیگر جوان سینما درگذشتسریال "زخم کاری" رفع توقیف شد؟سریال "زخم کاری" رفع توقیف شد؟سینما و تئاتر شش روز تعطیل شدسینما و تئاتر شش روز تعطیل شداعتراض جواد رضویان به گرانی و بی آبیاعتراض جواد رضویان به گرانی و بی آبیرکورد پرفروش‌ترین فیلم ایرانی در دوران کرونا شکسته شدرکورد پرفروش‌ترین فیلم ایرانی در دوران کرونا شکسته شدکیهان: اصغر فرهادی مبلغ جو بایدن استکیهان: اصغر فرهادی مبلغ جو بایدن است
روایت الیف شافاک از نوشتن در قرنطینه تا تبعید از کشورشروایت الیف شافاک از نوشتن در قرنطینه تا تبعید از کشورشماجرای آزادی حمید صفت به کجا رسید؟ماجرای آزادی حمید صفت به کجا رسید؟واکنش لیلی گلستان به مسابقه کیمیا علیزاده و ناهید کیانیواکنش لیلی گلستان به مسابقه کیمیا علیزاده و ناهید کیانیاعلام جزئیات کنسرت آنلاین کیهان کلهر و اردال ارزنجاناعلام جزئیات کنسرت آنلاین کیهان کلهر و اردال ارزنجانچرا سبک خواندن 2afm عوض شد؟چرا سبک خواندن 2afm عوض شد؟فرزاد فرزین: در تلویزیون ممنوع‌التصویر و ممنوع‌الصدا هستم!فرزاد فرزین: در تلویزیون ممنوع‌التصویر و ممنوع‌الصدا هستم!تولید یک آلبوم بین‌المللی با صدای همایون شجریانتولید یک آلبوم بین‌المللی با صدای همایون شجریانواکنش ساترا به ممنوع الکار شدن فرزاد فرزینواکنش ساترا به ممنوع الکار شدن فرزاد فرزینبریتنی اسپیرز: پدرم رویاهای مرا کشت!بریتنی اسپیرز: پدرم رویاهای مرا کشت!فرزاد فرزین⁩ در همه پلتفرم‌ها ممنوع الکار شد!فرزاد فرزین⁩ در همه پلتفرم‌ها ممنوع الکار شد!کنسرت مشترک علی زندوکیلی با کورای آوجی خواننده معروف ترککنسرت مشترک علی زندوکیلی با کورای آوجی خواننده معروف ترکواکنش سالار عقیلی و محمد معتمدی به خبر مهاجرتشانواکنش سالار عقیلی و محمد معتمدی به خبر مهاجرتشانواکنش سالار عقیلی به خبر مهاجرتش به اسپانیاواکنش سالار عقیلی به خبر مهاجرتش به اسپانیاکانیه وست و ایرینا شایک با هم رابطه عاشقانه ندارند!کانیه وست و ایرینا شایک با هم رابطه عاشقانه ندارند!چهره‌های سرشناسی که دچار بیماری اختلال دوقطبی هستند!چهره‌های سرشناسی که دچار بیماری اختلال دوقطبی هستند!آیا آنجلینا جولی و دویکند با هم رابطه عاشقانه دارند؟آیا آنجلینا جولی و دویکند با هم رابطه عاشقانه دارند؟نصب سردیس سه استاد موسیقی در خیابان‌های تهراننصب سردیس سه استاد موسیقی در خیابان‌های تهرانکنسرت آنلاین کیهان کلهر و اردال ارزنجال در راه استکنسرت آنلاین کیهان کلهر و اردال ارزنجال در راه استچرا استاد شجریان داستان زندگی‌اش را به رایان نگفت؟چرا استاد شجریان داستان زندگی‌اش را به رایان نگفت؟شوک جدید به موسیقی ایرانی | سالار عقیلی و محمد معتمدی هم مهاجرت کرد [به‌روزرسانی]شوک جدید به موسیقی ایرانی | سالار عقیلی و محمد معتمدی هم مهاجرت کرد [به‌روزرسانی]تیلور سوئیفت به زندان رفتن تهدید شدتیلور سوئیفت به زندان رفتن تهدید شدشبکه موسیقی راه‌اندازی می‌شود؟شبکه موسیقی راه‌اندازی می‌شود؟فریدون شهبازیان بستری شد | خبر تازه از زبان دختر آقای موزیسینفریدون شهبازیان بستری شد | خبر تازه از زبان دختر آقای موزیسینشعر یغما گلرویی برای تولد گلشیفته فراهانی + عکسشعر یغما گلرویی برای تولد گلشیفته فراهانی + عکسجی جی حدید: به حریم خصوصی من و فرزندم احترام بگذارید!جی جی حدید: به حریم خصوصی من و فرزندم احترام بگذارید!
علت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودشعلت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودشقبض عجیب برق برای علی کریمی؛ ۴/۵ میلیون تومان برای یک ماه! [به‌روزرسانی]قبض عجیب برق برای علی کریمی؛ ۴/۵ میلیون تومان برای یک ماه! [به‌روزرسانی]داستان سرخیو راموس؛ گلزن ترین و خشن ترین مدافع فوتبال جهانداستان سرخیو راموس؛ گلزن ترین و خشن ترین مدافع فوتبال جهان۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریان۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریانماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهآیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟آیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟رونالدو و مسی بازیگر می‌شوندرونالدو و مسی بازیگر می‌شوندمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگرادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگررافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسرافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمرونالدو بستنی فروش می‌شودرونالدو بستنی فروش می‌شودازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کردجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کرداظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!اظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!کسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کروناکسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کرونافیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استفیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودرابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!رابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!مهاجرت علی کریمی به کانادامهاجرت علی کریمی به کاناداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خدابوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسبوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکس