ads
Tuesday, 27 July 2021|سه شنبه، 5 مرداد، 1400|يا ارحم الراحمين|افراد آنلاین: 76 نفر

مروری بر گذشته

رسیدگی ویژه به پرونده گلر پرسپولیس | حامد لک محروم می‎‌شود؟
رسیدگی ویژه به پرونده گلر پرسپولیس | حامد لک محروم می‎‌شود؟
کنایه هومن حاجی عبداللهی به برخی مجریان تازه کار + عکس
کنایه هومن حاجی عبداللهی به برخی مجریان تازه کار + عکس
امیرعباس محسنی بازیگر جوان سینما درگذشت
امیرعباس محسنی بازیگر جوان سینما درگذشت
فال روزانه شنبه 26 تیر 1400
فال روزانه شنبه 26 تیر 1400
گونه لامبدا کرونا در ۲۹ کشور شناسایی شد؛ میزان کشنده و مسری بودن Lambda
گونه لامبدا کرونا در ۲۹ کشور شناسایی شد؛ میزان کشنده و مسری بودن Lambda
صداوسیما بازنده رقابت بین کیمیا علیزاده و ناهید کیانی
صداوسیما بازنده رقابت بین کیمیا علیزاده و ناهید کیانی
فال روزانه یکشنبه 3 مرداد 1400
فال روزانه یکشنبه 3 مرداد 1400
زمان برگزاری لیگ قهرمانان ۲۰۲۲ آسیا تغییر کرد
زمان برگزاری لیگ قهرمانان ۲۰۲۲ آسیا تغییر کرد
جمشید هاشم‌پور واکسن زد اما کرونا گرفت + عکس
جمشید هاشم‌پور واکسن زد اما کرونا گرفت + عکس
آبدوغ خیار هم لاکچری شد!
آبدوغ خیار هم لاکچری شد!
پیشخوان روزنامه های ورزشی دوشنبه 4 مرداد 1400
پیشخوان روزنامه های ورزشی دوشنبه 4 مرداد 1400
پیشخوان روزنامه های یکشنبه 27 تیر 1400
پیشخوان روزنامه های یکشنبه 27 تیر 1400
فال روزانه دوشنبه 4 مرداد 1400
فال روزانه دوشنبه 4 مرداد 1400
جنجال لباس کاروان ایران در المپیک | پشت پرده اعمال نظر مدیران
جنجال لباس کاروان ایران در المپیک | پشت پرده اعمال نظر مدیران
واکنش سالار عقیلی و محمد معتمدی به خبر مهاجرتشان
واکنش سالار عقیلی و محمد معتمدی به خبر مهاجرتشان
سریال "زخم کاری" رفع توقیف شد؟
سریال "زخم کاری" رفع توقیف شد؟
فال روزانه چهارشنبه 30 تیر 1400
فال روزانه چهارشنبه 30 تیر 1400
فال روزانه پنجشنبه 31 تیر 1400
فال روزانه پنجشنبه 31 تیر 1400
شنبه ۲ مرداد | برنامه مسابقات امروز نمایندگان ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو
شنبه ۲ مرداد | برنامه مسابقات امروز نمایندگان ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو
علت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودش
علت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودش

آموزش ریست کردن ریجستری ویندوز به تنظیمات اولیه برای رفع پیغام‌های خطا

تاریخ انتشار: چهارشنبه، 16 تير، 1400 کامپیوتر و اینترنت ، مطالب آموزشی
+ A -

اگر به تازگی در کامپیوتر خود با پیغام‌های خطای عجیب و غریبی مواجه می‌شوید، با ریست کردن رجیستری ویندوز می‌توانید این مشکلات را برطرف کنید.

رجیستری ویندوز میزبان انبوهی از اطلاعات در مورد رفتارها و عادت‌های سیستم عامل است. اکثر تغییراتی که روی سیستم خود انجام می‌دهید، روی رجیستری نیز تأثیرگذار است؛ بنابراین آن‌ها دائم در حال تغییر، اضافه یا حذف کردن مقادیر هستند.

اگر با تنظیم دستی مقادیر رجیستری یا پیغام‌های خطای مختلف رجیستری کامپیوتر شما به مشکل خورده باشد، با ریست کردن و بازگرداندن آن به تنظیمات اولیه می‌توانید مشکل را حل کنید. در این مقاله به بررسی روش‌های مختلف ریست کردن رجیستری ویندوز خواهیم پرداخت که می‌توانید هر زمانی به مشکل خوردید از آن‌ها استفاده کنید.

تنها راه ریست کردن رجیستری ویندوز به صورت کامل

متاسفانه ریست کردن رجیستری سیستم آسان نیست؛ زیرا حاوی مهم‌ترین اطلاعات سیستم عامل شما است و به جز غیرفعال موقت سیستم، راهی برای ریست کردن تنظیمات آن نیست. در نتیجه تنها راه پاک کردن کامل رجیستری، ریست کردن ویندوز کامپیوتر شما است. فرآیند ریست کردن ویندوز، فایل‌های مربوط به سیستم عامل را مجددا نصب می‌کند و طبیعتاً همین باعث ریست شدن رجیستری نیز خواهد شد.

برای ریست کردن ویندوز از طریق منوی استارت وارد صفحه تنظیمات کامپیوتر خود شده یا با فشردن کلیدهای ترکیبی Win + I وارد Settings شوید. سپس به بخش Update & Security و Recovery شوید. اکنون از زیر بخش Reset this PC روی گزینه Get Started کلیک کنید.

این تنها راهی است که به شما اجازه می‌دهد فایل‌های شخصی‌تان را نگه دارید و تنظیمات کلی سیستم عامل را به تنظیمات پیش‌فرض خود بازگردانید و مجدداً آن را نصب کنید. سپس می‌توانید انتخاب کنید که ویندوز از طریق داده‌های موجود در سیستم شما نصب شود یا نسخه جدید آن از اینترنت دانلود شود. فرقی نمی‌کند کدام روش را انتخاب می‌کنید، در هر صورت این تنها راهی است که ویندوز شما دوباره نصب می‌شود و تنظیمات رجیستری هم ریست خواهد شد.

البته اگر یک فایل بکاپ از زمان سلامت رجیستری کامپیوتر خود داشته باشید هم می‌توانید بدون نیاز به ریست کردن ویندوز، مشکل را برطرف کنید.

بازگرداندن تغییرات رجیستری با System Restore

System Restore قابلیت بازیابی فایل خود ویندوز است. هر زمانی که شما تغییری را در سیستم ایجاد کنید مثل نصب یک نرم افزار، یک نقطه بازیابی توسط این برنامه ایجاد می‌شود. سپس شما می‌توانید هر زمانی که به مشکل خوردید، کامپیوتر خود را به آن نقطه بازیابی، برگردانید.

استفاده از یک نقطه بازیابی، هر تغییری که در نرم افزارها، آپدیت سیستمی و غیره انجام شده باشد را به قبل بازمی‌گرداند. این شامل تغییرات اعمال شده در رجیستری ویندوز نیز می‌شود. البته اگر به دنبال ریست کردن رجیستری ویندوز به صورت کامل هستید، این روش مناسبی نخواهد بود.

با این روش تنها تنظیمات و تغییراتی در رجیستری را به عقب خواهید برد که تا بعد از نقطه بازیابی مورد نظر اعمال شده باشند.

ریست کردن برخی تنظیمات رجیستری با یک فایل بکاپ

ابزار Registry Editor ویندوز به شما اجازه می‌دهد یک فایل از تنظیمات رجیستری ویندوز خود را استخراج کنید و به عنوان یک فایل بکاپ از آن استفاده کنید یا آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. با این کار شما می‌توانید هر زمانی که به مشکل خوردید، فایل رجیستری استخراج شده را مجددا بارگذاری کنید.

برای اجرای Registry Editor و بارگذاری فایل بکاپ، ابتدا روی منوی استارت کلیک کنید، عبارت regedit را وارد کرده و این ابزار را به صورت Administrator اجرا کنید.

اکنون می‌توانید روی مقدار مورد نظر در سمت چپ صفحه کلیک راست کرده و گزینه Export را انتخاب کنید. یک نام برای فایل بکاپ مورد نظر  انتخاب کنید و سپس آن را ذخیره کنید. این فایل با فرمت reg. ذخیره می‌شود.

هر زمانی که به بازگرداندن این فایل نیاز داشتید، مجدداً Registry Editor را باز کنید و از منوی بالا به مسیر File > Import بروید. شما همچنین می‌توانید روی فایل reg. ذخیره شده در مرحله قبل نیز دو بار کلیک کنید تا تنظیمات به ریجستری ویندوز شما افزوده شود.

البته از آنجا که معمولاً تعداد تغییرات در رجیستری زیاد است، عقلانی نیست که به صورت تکی از مقادیر بکاپ بگیرید. این روش تنها برای زمانی مناسب است که تغییرات خیلی کمی را در ویندوز خود ایجاد کرده باشید، اما این روش نمی‌تواند پاسخگوی تغییرات زیادی در سیستم مثل نصب نرم افزارهای متعدد باشد.

حل مشکلات رجیستری

قطعاً شما با ریست کردن رجیستری ویندوز به دنبال رفع ایرادهای سیستم خود هستید. و از آنجا که گزینه استفاده از System Restore بهترین روش برای مشکلات اساسی است، خود ویندوز ابزاری را ارائه می‌کند که به شناسایی و ترمیم فایل‌های سیستمی معیوب کمک می‌کند. بنابراین می‌توانید پیش از ریست کردن کل سیستم، این روش را امتحان کنید.

ویندوز دارای ابزاری به نام ScanReg است که مشکلات رجیستری را بررسی می‌کند، اما در نسخه‌های جدیدتر ویندوز موجود نیست. به جای آن شما می‌توانید از اسکن SFC استفاده کنید که فایل‌های سیستمی نامعتبر را پیدا می‌کند و تلاش می‌کند آن‌ها را ترمیم کند. برای اجرای این اسکن، روی منوی استارت کلیک کنید و عبارت cmd را وارد کنید. سپس روی ابزار Command Prompt کلیک راست کنید و گزینه Run as administrator را انتخاب کنید. بعد از باز شدن cmd می‌توانید دستور زیر را وارد کنید و کلید اینتر را بفشارید:

sfc /scannow

این دستور اسکن کاملی را در سیستم شما انجام می‌دهد که ممکن است کمی طول بکشد. زمانی که اسکن به اتمام رسید، خلاصه نتایج اسکن به نمایش درمی‌آید.

چگونه جلوی آسیب دیدن رجیستری را بگیریم؟

برای آنکه آینده دوباره در موقعیتی قرار نگیرید که مجبور به ریست کردن رجیستری ویندوز و بازگرداندن آن به تنظیمات پیش‌فرض شوید، باید مراقبت هرگونه تغییری که در آن ایجاد می‌کنید، باشید. فقط مقادیری را در رجیستری به صورت دستی تغییر دهید که نسبت به آن‌ها مطمئن هستید. برخی راهکارهای تغییرات روی رجیستری که با هدف بهبود عملکرد ویندوز وجود دارد، نه تنها عملکرد سیستم شما را بهبود نمی‌بخشد،‌ بلکه باعث بروز مشکلات مختلفی نیز خواهد شد.

در نهایت نیز لازم به ذکر است که از برنامه‌های پاک کننده رجیستری استفاده نکنید. آن‌ها معمولاً باعث بروز مشکل می‌شوند و سپس خودشان آن مشکلات را حل می‌کنند!

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 از سراسر وب

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

حمایت گلشیفته و الناز شاکردوست از کیمیا علیزادهحمایت گلشیفته و الناز شاکردوست از کیمیا علیزادهخبر خوش رضا ناجی: سرطان را شکست دادمخبر خوش رضا ناجی: سرطان را شکست دادمصداوسیما بازنده رقابت بین کیمیا علیزاده و ناهید کیانیصداوسیما بازنده رقابت بین کیمیا علیزاده و ناهید کیانیرضا فیاضی: ضد انقلاب نیستم!رضا فیاضی: ضد انقلاب نیستم!قاضی پرونده آنجلینا جولی و برد پیت رد صلاحیت شد!قاضی پرونده آنجلینا جولی و برد پیت رد صلاحیت شد!خبر تازه از وضعیت جمشید هاشم‌پور پس از ابتلا به کرونا + عکسخبر تازه از وضعیت جمشید هاشم‌پور پس از ابتلا به کرونا + عکسطلسم سریال بهمن فرمان‌آرا شکسته می‌شود؟طلسم سریال بهمن فرمان‌آرا شکسته می‌شود؟جمشید هاشم‌پور واکسن زد اما کرونا گرفت + عکسجمشید هاشم‌پور واکسن زد اما کرونا گرفت + عکسجواد عزتی: دیگر در خیابان نمی‌توانم راحت راه برومجواد عزتی: دیگر در خیابان نمی‌توانم راحت راه بروموداع اجباری منوچهر هادی | سریال گیسو ناتمام می‌ماند؟وداع اجباری منوچهر هادی | سریال گیسو ناتمام می‌ماند؟داوری کارگردان‌ ایرانی در جشنواره فیلم ونیز ۲۰۲۱داوری کارگردان‌ ایرانی در جشنواره فیلم ونیز ۲۰۲۱کنایه هومن حاجی عبداللهی به برخی مجریان تازه کار + عکسکنایه هومن حاجی عبداللهی به برخی مجریان تازه کار + عکسرامبد جوان به کرونا مبتلا شد + خبرهای تازهرامبد جوان به کرونا مبتلا شد + خبرهای تازهشکایت مادر علی انصاریان از پزشک معالج فرزندش!شکایت مادر علی انصاریان از پزشک معالج فرزندش!واکنش هانیه توسلی به سانسور سریال‌هاواکنش هانیه توسلی به سانسور سریال‌هاهشدار فریبرز عرب‌نیا نسبت به مهاجرت ایرانیانهشدار فریبرز عرب‌نیا نسبت به مهاجرت ایرانیاناعتراض کارگردان تئاتر به نوید محمدزاده و اشکان خطیبیاعتراض کارگردان تئاتر به نوید محمدزاده و اشکان خطیبیتوقف فیلمبرداری پیش‌درآمد بازی تاج و تخت به دلیل کروناتوقف فیلمبرداری پیش‌درآمد بازی تاج و تخت به دلیل کرونانوید محمدزاده و فرشته حسینی ازدواج کردند + عکسنوید محمدزاده و فرشته حسینی ازدواج کردند + عکسامیرعباس محسنی بازیگر جوان سینما درگذشتامیرعباس محسنی بازیگر جوان سینما درگذشتسریال "زخم کاری" رفع توقیف شد؟سریال "زخم کاری" رفع توقیف شد؟سینما و تئاتر شش روز تعطیل شدسینما و تئاتر شش روز تعطیل شداعتراض جواد رضویان به گرانی و بی آبیاعتراض جواد رضویان به گرانی و بی آبیرکورد پرفروش‌ترین فیلم ایرانی در دوران کرونا شکسته شدرکورد پرفروش‌ترین فیلم ایرانی در دوران کرونا شکسته شدکیهان: اصغر فرهادی مبلغ جو بایدن استکیهان: اصغر فرهادی مبلغ جو بایدن است
روایت الیف شافاک از نوشتن در قرنطینه تا تبعید از کشورشروایت الیف شافاک از نوشتن در قرنطینه تا تبعید از کشورشماجرای آزادی حمید صفت به کجا رسید؟ماجرای آزادی حمید صفت به کجا رسید؟واکنش لیلی گلستان به مسابقه کیمیا علیزاده و ناهید کیانیواکنش لیلی گلستان به مسابقه کیمیا علیزاده و ناهید کیانیاعلام جزئیات کنسرت آنلاین کیهان کلهر و اردال ارزنجاناعلام جزئیات کنسرت آنلاین کیهان کلهر و اردال ارزنجانچرا سبک خواندن 2afm عوض شد؟چرا سبک خواندن 2afm عوض شد؟فرزاد فرزین: در تلویزیون ممنوع‌التصویر و ممنوع‌الصدا هستم!فرزاد فرزین: در تلویزیون ممنوع‌التصویر و ممنوع‌الصدا هستم!تولید یک آلبوم بین‌المللی با صدای همایون شجریانتولید یک آلبوم بین‌المللی با صدای همایون شجریانواکنش ساترا به ممنوع الکار شدن فرزاد فرزینواکنش ساترا به ممنوع الکار شدن فرزاد فرزینبریتنی اسپیرز: پدرم رویاهای مرا کشت!بریتنی اسپیرز: پدرم رویاهای مرا کشت!فرزاد فرزین⁩ در همه پلتفرم‌ها ممنوع الکار شد!فرزاد فرزین⁩ در همه پلتفرم‌ها ممنوع الکار شد!کنسرت مشترک علی زندوکیلی با کورای آوجی خواننده معروف ترککنسرت مشترک علی زندوکیلی با کورای آوجی خواننده معروف ترکواکنش سالار عقیلی و محمد معتمدی به خبر مهاجرتشانواکنش سالار عقیلی و محمد معتمدی به خبر مهاجرتشانواکنش سالار عقیلی به خبر مهاجرتش به اسپانیاواکنش سالار عقیلی به خبر مهاجرتش به اسپانیاکانیه وست و ایرینا شایک با هم رابطه عاشقانه ندارند!کانیه وست و ایرینا شایک با هم رابطه عاشقانه ندارند!چهره‌های سرشناسی که دچار بیماری اختلال دوقطبی هستند!چهره‌های سرشناسی که دچار بیماری اختلال دوقطبی هستند!آیا آنجلینا جولی و دویکند با هم رابطه عاشقانه دارند؟آیا آنجلینا جولی و دویکند با هم رابطه عاشقانه دارند؟نصب سردیس سه استاد موسیقی در خیابان‌های تهراننصب سردیس سه استاد موسیقی در خیابان‌های تهرانکنسرت آنلاین کیهان کلهر و اردال ارزنجال در راه استکنسرت آنلاین کیهان کلهر و اردال ارزنجال در راه استچرا استاد شجریان داستان زندگی‌اش را به رایان نگفت؟چرا استاد شجریان داستان زندگی‌اش را به رایان نگفت؟شوک جدید به موسیقی ایرانی | سالار عقیلی و محمد معتمدی هم مهاجرت کرد [به‌روزرسانی]شوک جدید به موسیقی ایرانی | سالار عقیلی و محمد معتمدی هم مهاجرت کرد [به‌روزرسانی]تیلور سوئیفت به زندان رفتن تهدید شدتیلور سوئیفت به زندان رفتن تهدید شدشبکه موسیقی راه‌اندازی می‌شود؟شبکه موسیقی راه‌اندازی می‌شود؟فریدون شهبازیان بستری شد | خبر تازه از زبان دختر آقای موزیسینفریدون شهبازیان بستری شد | خبر تازه از زبان دختر آقای موزیسینشعر یغما گلرویی برای تولد گلشیفته فراهانی + عکسشعر یغما گلرویی برای تولد گلشیفته فراهانی + عکسجی جی حدید: به حریم خصوصی من و فرزندم احترام بگذارید!جی جی حدید: به حریم خصوصی من و فرزندم احترام بگذارید!
علت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودشعلت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودشقبض عجیب برق برای علی کریمی؛ ۴/۵ میلیون تومان برای یک ماه! [به‌روزرسانی]قبض عجیب برق برای علی کریمی؛ ۴/۵ میلیون تومان برای یک ماه! [به‌روزرسانی]داستان سرخیو راموس؛ گلزن ترین و خشن ترین مدافع فوتبال جهانداستان سرخیو راموس؛ گلزن ترین و خشن ترین مدافع فوتبال جهان۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریان۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریانماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهآیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟آیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟رونالدو و مسی بازیگر می‌شوندرونالدو و مسی بازیگر می‌شوندمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگرادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگررافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسرافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمرونالدو بستنی فروش می‌شودرونالدو بستنی فروش می‌شودازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کردجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کرداظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!اظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!کسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کروناکسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کرونافیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استفیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودرابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!رابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!مهاجرت علی کریمی به کانادامهاجرت علی کریمی به کاناداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خدابوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسبوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکس