ads
Tuesday, 27 July 2021|سه شنبه، 5 مرداد، 1400|يا ارحم الراحمين|افراد آنلاین: 68 نفر

مروری بر گذشته

طلسم سریال بهمن فرمان‌آرا شکسته می‌شود؟
طلسم سریال بهمن فرمان‌آرا شکسته می‌شود؟
پیشخوان روزنامه های شنبه 26 تیر 1400
پیشخوان روزنامه های شنبه 26 تیر 1400
وداع اجباری منوچهر هادی | سریال گیسو ناتمام می‌ماند؟
وداع اجباری منوچهر هادی | سریال گیسو ناتمام می‌ماند؟
پیشخوان روزنامه های یکشنبه 3 مرداد 1400
پیشخوان روزنامه های یکشنبه 3 مرداد 1400
واکنش هنرمندان به جایزه بزرگ اصغر فرهادی: تو قهرمان سینمای ما هستی
واکنش هنرمندان به جایزه بزرگ اصغر فرهادی: تو قهرمان سینمای ما هستی
هشدار فریبرز عرب‌نیا نسبت به مهاجرت ایرانیان
هشدار فریبرز عرب‌نیا نسبت به مهاجرت ایرانیان
رکورد پرفروش‌ترین فیلم ایرانی در دوران کرونا شکسته شد
رکورد پرفروش‌ترین فیلم ایرانی در دوران کرونا شکسته شد
ليگ برتر بیستم | هفته بیست و نهم
ليگ برتر بیستم | هفته بیست و نهم
پیشخوان روزنامه های ورزشی شنبه 2 مرداد 1400
پیشخوان روزنامه های ورزشی شنبه 2 مرداد 1400
سینما و تئاتر شش روز تعطیل شد
سینما و تئاتر شش روز تعطیل شد
ایران از لحاظ تولید بیت کوین در جایگاه پنجم جهان قرار دارد
ایران از لحاظ تولید بیت کوین در جایگاه پنجم جهان قرار دارد
گونه لامبدا کرونا در ۲۹ کشور شناسایی شد؛ میزان کشنده و مسری بودن Lambda
گونه لامبدا کرونا در ۲۹ کشور شناسایی شد؛ میزان کشنده و مسری بودن Lambda
فال روزانه شنبه 2 مرداد 1400
فال روزانه شنبه 2 مرداد 1400
خبر خوش رضا ناجی: سرطان را شکست دادم
خبر خوش رضا ناجی: سرطان را شکست دادم
جنجال لباس کاروان ایران در المپیک | پشت پرده اعمال نظر مدیران
جنجال لباس کاروان ایران در المپیک | پشت پرده اعمال نظر مدیران
امیرعباس محسنی بازیگر جوان سینما درگذشت
امیرعباس محسنی بازیگر جوان سینما درگذشت
کابینه ابراهیم رئیسی لو رفت | وزرای روحانی هم هستند!
کابینه ابراهیم رئیسی لو رفت | وزرای روحانی هم هستند!
خبر تازه از وضعیت جمشید هاشم‌پور پس از ابتلا به کرونا + عکس
خبر تازه از وضعیت جمشید هاشم‌پور پس از ابتلا به کرونا + عکس
آبدوغ خیار هم لاکچری شد!
آبدوغ خیار هم لاکچری شد!
صدف بیوتی و الناز گلرخ هر دو دروغ گفته‌اند!
صدف بیوتی و الناز گلرخ هر دو دروغ گفته‌اند!

چگونه عقیق یمنی اصل را از بدل تشخیص دهیم؟!

تاریخ انتشار: جمعه، 18 تير، 1400 دنیای مد ، طلا و جواهرات
+ A -

یکی از معضلاتی که ممکن است برای هر فرد در هنگام خرید انگشتر عقیق پیش آید این است که آیا انگشتر عقیقی که انتخاب می‌کند، همان سنگ توصیه شده ائمه معصوم (علیهم‌السلام) است یا خیر؟! اگر شما هم تا کنون با این مشکل مواجه شدید و نمی‌دانستید نگین عقیق انگشترتان، عقیق یمن است، پیشنهاد می‌کنم تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید، تا ضمن آشنایی با شیوه‌های تشخیص اصالت نسبی عقیق یمن، به بررسی مهم‌ترین معادن عقیق یمن، تاریخچه عقیق یمن، فواید همراه داشتن عقیق یمن و انواع عقیق یمن بپردازیم تا بدین‌وسیله، با دانش و تجربه‌ی بیشتری انگشتر عقیق خود را انتخاب کنیم.

عقیق یمنی

عقیق یمنی که نام آن در کتب قدیمی اعراب بسیار بیان شده است، از جمله سنگ‌های قیمتی است که به واسطه زیبایی، کیفیت بالا، رنگ‌های فوق‌العاده و خواص بی‌نظیرش، در جهان اسلام محبوبیت بیشتری نسبت به سایر همنوعانش پیدا کرده است.

اگر بخواهیم مروری بر تاریخچه این سنگ قیمتی داشته باشیم، باید گفت کشور یمن از روزگاران گذشته به تجارت سنگ‌های قیمتی، چون: عقیق و یشم شهرت داشت. این شهرت در همان ابتدا به کشورهای ایران و روم رسید و پس از گذشت مدت کوتاهی، به سرعت وارد اروپا شد، چنان که در دست‌نوشته‌های ارسطو آمده است: «عقیق یمن، مرغوب‌ترین عقیق است.»

میزان شهرت عقیق یمن تا جایی ادامه یافت که شداد بن عمر از قوم عاد، قصری از سنگ‌های عقیق سیاه برای خود ساخت و وهب بن منبه برای اینکه بنای این قصر کهن در اذهان باقی بماند، در کتاب «تاج‌های پادشاهان هیمیار» (از سلسله‌های باستان یمن) به این مطلب اشاره نمود.

اما شهرت عقیق یمن به همین‌ موارد بسنده نکرد. در راستای شهرت جهانی این سنگ، الحمدانی در کتاب خود با نام «شرح شبه الجزیره عربستان» خاطر نشان نمود که استفاده از رنگ‌های متنوع عقیق یمن در دوران طلایی اسلام شهرت بسیاری یافت.

او حتی بنا بر یافته‌های خود، تنوع رنگی عقیق یمن را در ۶ دسته‌ی طلایی، اناری، قرمز، زردآلو، خرمای رتب و خرمای تمار دانست و در کتاب خود، به عقیق‌هایی با رنگ‌های مایل به زرد، سفید، قرمز و سیاه اشاره نمود که در یمن یافت می‌شوند.

علت نامگذاری عقیق یمنی

کلمه العقیق (al-Aqeeq) از اصطلاح «عقّ النخیل» (پرورش میوه درخت خرما) برگرفته شده و به واسطه آنکه رنگ عقیق به رنگ میوه نخل شباهت بسیاری دارد، با این نام شهرت یافته است. اما در ادامه نام عقیق، پسوند یمنی نیز خودنمایی می‌کند؛ پسوندی که به علت توصیه از سوی پیامبر اسلام و ائمه اطهار (علیهم‌السلام) بسیاری از مسلمانان را علاقه‌مند به نگین‌های عقیق ساخته است.

مهم‌ترین معادن عقیق یمنی

معادن عقیق یمن در استان‌های ذمّار، صنعاء در منطقه خولان، إب، تعز و شبوه کشور یمن قرار دارد و در این بین مهم‌ترین معادن عقیق مربوط به کوه الحان در حمیر و بنی خالد، کوه ضوران، المنار و کوه الشرق در کوه‌های آنس استان ذمّار است. از آن‌جا که عقیق استخراج شده از این معادن، بالاترین سطح مرغوبیت را در میان سایر اعضای خانواده دارند، سنگ‌های یافت شده از این معادن دارای قیمت بالاتری هستند.

انواع عقیق یمنی

عقیق‌های استخراج شده از کشور یمن، تنوع رنگی بالایی دارد، اما از نظر طرح فقط چند طرح شاخص را شامل می‌شود، تا جایی که ابومحمد الحسن الحمدانی در کتاب شرح شبه الجزیره عربستان به این مهم پرداخته و بیان می‌کند:

«یمن دارای سنگ‌های باباقوری بسیار ارزشمندی است که در آن لایه‌های قرمز روی لایه‌های سفید و سیاه سوار شده و معادن آن کوه‌های انس است.»

از نظر طرح

عقیق یمن از نظر طرح، شامل طرح‌های مشهوری چون: باباقوری، سلیمانی، انواع شجر – شامل: دندریتی، خزه‌ای و پر مانند – است که به بررسی چندی از مهم‌ترین آنها خواهیم پرداخت.

• عقیق باباقوری

عقیق باباقوری یا عقیق چشمی، از لایه‌های متحدالمرکز (لایه‌هایی رنگی، حول یک نقطه تیره در مرکز نگین) روی یکدیگر تشکیل شده که اگر به زیبایی توسط گوهرتراشان برش داده شود، جلوه‌ی زیبایی مانند عنبیه را از خود به نمایش می‌گذارد.
• عقیق سلیمانی

عقیق سلیمانی از جمله سنگ‌هایی است که در آن نوارهایی با تنوع رنگی بالا دیده می‌شود و همین امر باعث شده طرفداران بسیاری داشته باشد. عقیق‌های سلیمانی کشور یمن، عموماً از نوارهای یک رنگ، اما در تناژ متفاوت تشکیل شده‌اند.

• عقیق شجر

عقیق شجر گونه‌ای از انواع عقیق است که به دلیل حضور اکسید آهن و منگنز در بافت سنگ، در آن تصاویری به رنگ‌های قهوه‌ای یا سیاه در طرح‌های گیاه، درخت، حیوان و… به چشم می‌خورد و همانند تابلویی هنرمندانه در پس زمینه‌ای روشن، گاه سفید و گاه کبود نمایان می‌گردد.

از نظر رنگ

عقیق یمن در انواع رنگ‌های یخی، کبدی، سرخ (کارنالین)، پرتقالی، طلایی، عسلی، زرد، سیاه، سوسنی، سبز و کبود در بازار جواهرات وجود دارند. جالب اینجاست که هر یک از این رنگ‌ها، خود دایره وسیعی از طیف‌های وابسته را شامل می‌شوند. در ادامه به معرفی ۴ رنگ عقیق سوسنی، عقیق کبود، عقیق پرتقالی و عقیق سرخ می‌پردازیم.

• عقیق سوسن

عقیق سوسنی یکی از انواع عقیق یمن است که نام آن، طیف وسیعی از خانواده رنگ بنفش و یاسی را در برمی‌گیرد و می‌توان آن را به نوعی رنگ بنفش با سایه‌های روشن نامید.

• عقیق پرتقالی

عقیق زرد گونه‌ای دیگر از انواع عقیق یمن است که طیف رنگی زرد روشن تا نارنجی را شامل می‌شود. رنگی که می‌تواند ماحصل ردپای اکسیدهای آهن، منگنز، تیتانیوم، کروم، نیکل و سایر عناصر در بافت سنگ عقیق باشد.

• عقیق سرخ

عقیق سرخ محبوب‌ترین رنگ عقیق یمن است. این سنگ در فرهنگ عبری به عنوان سنگی مقدس شناخته شده و بیش از ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح در مصر باستان و بابل نمونه‌هایی از آن وجود داشته است. این جواهر که سه رنگ قرمز، قرمز مایل به قهوه‌ای و قرمز مایل سیاه را در بر می‌گیرد، به دلیل حضور و فراوانی عنصر آهن در زمان تشکیل سنگ، در این طیف رنگی نمایان شده است.

• عقیق کبود

عقیق کبود نیز گونه‌ای از انواع عقیق یمن است که شامل طیف گسترد‌ه‌ای از رنگ‌های آبی، نیلی، ازرق تا لاجوردی می‌شود و در تم‌های رنگی جذاب نمود می‌یابد.

خواص عقیق یمن

عقیق یمن خواص و فواید بسیاری از نظر درمانی و متافیزیکی دارد که از جمله آن می‌توان به کاهش استرس و تقویت قلب و بینایی اشاره نمود. اما این سنگ گذشته از خواص درمانی، ارزش معنوی و جایگاه والایی دارد، چرا که به صورت مکرر در باب آن سفارشاتی از سوی ائمه انجام گرفته است؛ چنان که ابن شهر آشوب نقل می‌کند:

روزی حضرت جبرئیل بر پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) نازل شد و گفت: ای رسول الله! پروردگار من بر تو درود و سلام می‌فرستد و می‌گوید: «انگشتر خود را بر دست راست قرار بده و عقیق را به عنوان نگین آن قرار ده و همچنین به پسر عموی خود علی (علیه‌السلام) بگو که انگشتر خود را در دست راست قرار دهد و نگین آن را عقیق بگذارد.»

پیامبر (صلّی الله علیه و آله و سلم) پیام جبرئیل را به امیرالمؤمنین علی (علیه‌السلام) رساند. حضرت پرسید: «ای رسول الله! عقیق چیست؟» پیامبر (صلّی الله علیه و آله و سلم) فرمود: «نام کوهی در یمن است.»

همچنین از امام رضا (علیه‌السلام) آمده است: «این گوهر فقر و تنگدستی را برطرف می‌کند و دست کردن آن، نفاق را از بین می‌برد.»

چگونه عقیق یمن اصل را تشخیص دهیم؟

حتماً تا به حال این سؤال برایتان پیش آمده که عقیق یمن را چگونه باید شناخت و آیا راهکاری برای آن وجود دارد؟! در پاسخ به این سؤال باید گفت تا کنون هیچ منبع یا مقاله علمی منتشر نشده که بتواند به طور دقیق این سؤال را پاسخ گوید.

البته بعضی آزمایشگاه‌های ایران در این زمینه تلاش‌های زیادی به کار بسته‌اند که در نهایت به دلیل فراوانی عقیق به نتیجه معتبری دست نیافته‌اند. بهترین روش شناسایی منشأ عقیق یمن اصل از سایر نمونه‌های عقیق، مراجعه به جواهرفروشی صادق است. بنابراین بهتر است هنگام خرید انگشتر عقیق یمن، به فروشگاهی معتبر یا جواهرشناسی مطمئن مراجعه کنید، زیرا این افراد علاوه بر رعایت اصول حرفه‌ای با بررسی همه جانبه عقیق، می‌توانند به تشخیص ۹۰ درصدی اصالت آن دست یابند و بدین ترتیب به شما در خرید انگشتر عقیق یمن اصل کمک شایانی نمایند. در ادامه به معرفی بعضی

روش‌های تشخیص سنگ عقیق یمن می‌پردازیم.

• بررسی شکل ناخالصی‌های اکسید آهن با قرار دادن نگین زیر ذره‌بین یا میکروسکوپ
• بررسی توزیع رنگ در سطح نگین با قرار دادن نگین مقابل منبع نوری مستقیم
• مشاهده میکروسکوپی طرح رگه‌ها و ناخالصی‌های سنگ عقیق
• سبک تراش نگین عقیق و نهایتاً مقایسه رنگ نگین با رنگ‌های معروف عقیق یمن
• و …

سخن آخر

همان‌طور که پیش از این گفته شد شناخت عقیق یمن اصل اهمیت زیادی دارد، چرا که انگشتر عقیق یمن به واسطه خواص بی‌مانند و رنگ فوق‌العاده‌اش، نه تنها باعث نشاط و شادابی روحی و جسمی شده، بلکه مورد توصیه اکید ائمه اسلام است. پس بهتر است برای خرید انگشتر عقیق یمن، فروشگاهی مطمئن انتخاب کنید تا فروشندگان آن، ضمن مشاوره در حوزه انگشتر، اصالت یمنی بودن جواهر عقیق را برای شما به اثبات رسانند و محصولات خود را با شناسنامه اصالت در اختیار شما بگذارند.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 از سراسر وب

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

حمایت گلشیفته و الناز شاکردوست از کیمیا علیزادهحمایت گلشیفته و الناز شاکردوست از کیمیا علیزادهخبر خوش رضا ناجی: سرطان را شکست دادمخبر خوش رضا ناجی: سرطان را شکست دادمصداوسیما بازنده رقابت بین کیمیا علیزاده و ناهید کیانیصداوسیما بازنده رقابت بین کیمیا علیزاده و ناهید کیانیرضا فیاضی: ضد انقلاب نیستم!رضا فیاضی: ضد انقلاب نیستم!قاضی پرونده آنجلینا جولی و برد پیت رد صلاحیت شد!قاضی پرونده آنجلینا جولی و برد پیت رد صلاحیت شد!خبر تازه از وضعیت جمشید هاشم‌پور پس از ابتلا به کرونا + عکسخبر تازه از وضعیت جمشید هاشم‌پور پس از ابتلا به کرونا + عکسطلسم سریال بهمن فرمان‌آرا شکسته می‌شود؟طلسم سریال بهمن فرمان‌آرا شکسته می‌شود؟جمشید هاشم‌پور واکسن زد اما کرونا گرفت + عکسجمشید هاشم‌پور واکسن زد اما کرونا گرفت + عکسجواد عزتی: دیگر در خیابان نمی‌توانم راحت راه برومجواد عزتی: دیگر در خیابان نمی‌توانم راحت راه بروموداع اجباری منوچهر هادی | سریال گیسو ناتمام می‌ماند؟وداع اجباری منوچهر هادی | سریال گیسو ناتمام می‌ماند؟داوری کارگردان‌ ایرانی در جشنواره فیلم ونیز ۲۰۲۱داوری کارگردان‌ ایرانی در جشنواره فیلم ونیز ۲۰۲۱کنایه هومن حاجی عبداللهی به برخی مجریان تازه کار + عکسکنایه هومن حاجی عبداللهی به برخی مجریان تازه کار + عکسرامبد جوان به کرونا مبتلا شد + خبرهای تازهرامبد جوان به کرونا مبتلا شد + خبرهای تازهشکایت مادر علی انصاریان از پزشک معالج فرزندش!شکایت مادر علی انصاریان از پزشک معالج فرزندش!واکنش هانیه توسلی به سانسور سریال‌هاواکنش هانیه توسلی به سانسور سریال‌هاهشدار فریبرز عرب‌نیا نسبت به مهاجرت ایرانیانهشدار فریبرز عرب‌نیا نسبت به مهاجرت ایرانیاناعتراض کارگردان تئاتر به نوید محمدزاده و اشکان خطیبیاعتراض کارگردان تئاتر به نوید محمدزاده و اشکان خطیبیتوقف فیلمبرداری پیش‌درآمد بازی تاج و تخت به دلیل کروناتوقف فیلمبرداری پیش‌درآمد بازی تاج و تخت به دلیل کرونانوید محمدزاده و فرشته حسینی ازدواج کردند + عکسنوید محمدزاده و فرشته حسینی ازدواج کردند + عکسامیرعباس محسنی بازیگر جوان سینما درگذشتامیرعباس محسنی بازیگر جوان سینما درگذشتسریال "زخم کاری" رفع توقیف شد؟سریال "زخم کاری" رفع توقیف شد؟سینما و تئاتر شش روز تعطیل شدسینما و تئاتر شش روز تعطیل شداعتراض جواد رضویان به گرانی و بی آبیاعتراض جواد رضویان به گرانی و بی آبیرکورد پرفروش‌ترین فیلم ایرانی در دوران کرونا شکسته شدرکورد پرفروش‌ترین فیلم ایرانی در دوران کرونا شکسته شدکیهان: اصغر فرهادی مبلغ جو بایدن استکیهان: اصغر فرهادی مبلغ جو بایدن است
روایت الیف شافاک از نوشتن در قرنطینه تا تبعید از کشورشروایت الیف شافاک از نوشتن در قرنطینه تا تبعید از کشورشماجرای آزادی حمید صفت به کجا رسید؟ماجرای آزادی حمید صفت به کجا رسید؟واکنش لیلی گلستان به مسابقه کیمیا علیزاده و ناهید کیانیواکنش لیلی گلستان به مسابقه کیمیا علیزاده و ناهید کیانیاعلام جزئیات کنسرت آنلاین کیهان کلهر و اردال ارزنجاناعلام جزئیات کنسرت آنلاین کیهان کلهر و اردال ارزنجانچرا سبک خواندن 2afm عوض شد؟چرا سبک خواندن 2afm عوض شد؟فرزاد فرزین: در تلویزیون ممنوع‌التصویر و ممنوع‌الصدا هستم!فرزاد فرزین: در تلویزیون ممنوع‌التصویر و ممنوع‌الصدا هستم!تولید یک آلبوم بین‌المللی با صدای همایون شجریانتولید یک آلبوم بین‌المللی با صدای همایون شجریانواکنش ساترا به ممنوع الکار شدن فرزاد فرزینواکنش ساترا به ممنوع الکار شدن فرزاد فرزینبریتنی اسپیرز: پدرم رویاهای مرا کشت!بریتنی اسپیرز: پدرم رویاهای مرا کشت!فرزاد فرزین⁩ در همه پلتفرم‌ها ممنوع الکار شد!فرزاد فرزین⁩ در همه پلتفرم‌ها ممنوع الکار شد!کنسرت مشترک علی زندوکیلی با کورای آوجی خواننده معروف ترککنسرت مشترک علی زندوکیلی با کورای آوجی خواننده معروف ترکواکنش سالار عقیلی و محمد معتمدی به خبر مهاجرتشانواکنش سالار عقیلی و محمد معتمدی به خبر مهاجرتشانواکنش سالار عقیلی به خبر مهاجرتش به اسپانیاواکنش سالار عقیلی به خبر مهاجرتش به اسپانیاکانیه وست و ایرینا شایک با هم رابطه عاشقانه ندارند!کانیه وست و ایرینا شایک با هم رابطه عاشقانه ندارند!چهره‌های سرشناسی که دچار بیماری اختلال دوقطبی هستند!چهره‌های سرشناسی که دچار بیماری اختلال دوقطبی هستند!آیا آنجلینا جولی و دویکند با هم رابطه عاشقانه دارند؟آیا آنجلینا جولی و دویکند با هم رابطه عاشقانه دارند؟نصب سردیس سه استاد موسیقی در خیابان‌های تهراننصب سردیس سه استاد موسیقی در خیابان‌های تهرانکنسرت آنلاین کیهان کلهر و اردال ارزنجال در راه استکنسرت آنلاین کیهان کلهر و اردال ارزنجال در راه استچرا استاد شجریان داستان زندگی‌اش را به رایان نگفت؟چرا استاد شجریان داستان زندگی‌اش را به رایان نگفت؟شوک جدید به موسیقی ایرانی | سالار عقیلی و محمد معتمدی هم مهاجرت کرد [به‌روزرسانی]شوک جدید به موسیقی ایرانی | سالار عقیلی و محمد معتمدی هم مهاجرت کرد [به‌روزرسانی]تیلور سوئیفت به زندان رفتن تهدید شدتیلور سوئیفت به زندان رفتن تهدید شدشبکه موسیقی راه‌اندازی می‌شود؟شبکه موسیقی راه‌اندازی می‌شود؟فریدون شهبازیان بستری شد | خبر تازه از زبان دختر آقای موزیسینفریدون شهبازیان بستری شد | خبر تازه از زبان دختر آقای موزیسینشعر یغما گلرویی برای تولد گلشیفته فراهانی + عکسشعر یغما گلرویی برای تولد گلشیفته فراهانی + عکسجی جی حدید: به حریم خصوصی من و فرزندم احترام بگذارید!جی جی حدید: به حریم خصوصی من و فرزندم احترام بگذارید!
علت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودشعلت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودشقبض عجیب برق برای علی کریمی؛ ۴/۵ میلیون تومان برای یک ماه! [به‌روزرسانی]قبض عجیب برق برای علی کریمی؛ ۴/۵ میلیون تومان برای یک ماه! [به‌روزرسانی]داستان سرخیو راموس؛ گلزن ترین و خشن ترین مدافع فوتبال جهانداستان سرخیو راموس؛ گلزن ترین و خشن ترین مدافع فوتبال جهان۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریان۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریانماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهآیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟آیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟رونالدو و مسی بازیگر می‌شوندرونالدو و مسی بازیگر می‌شوندمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگرادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگررافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسرافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمرونالدو بستنی فروش می‌شودرونالدو بستنی فروش می‌شودازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کردجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کرداظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!اظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!کسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کروناکسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کرونافیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استفیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودرابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!رابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!مهاجرت علی کریمی به کانادامهاجرت علی کریمی به کاناداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خداشکایت دیگو مارادونا از کارگردان فیلم دست خدابوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسبوسه وریا غفوری و دخترش در قرنطینه + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکسعلیرضا نیکبخت واحدی داماد شد + عکس