ads
Monday, 29 November 2021|دوشنبه، 8 آذر، 1400|يا قاضي الحاجات|افراد آنلاین: 76 نفر

آموزش انتقال برنامه از یک درایو به درایو دیگر در ویندوز ۱۰

تاریخ انتشار: سه شنبه، 19 مرداد، 1400 کامپیوتر و اینترنت ، مطالب آموزشی
+ A -

انتقال برنامه نصب‌ شده ویندوز ، امکان‌پذیر است. در این بخش با روش‌های انتقال برنامه از یک درایو به درایو دیگر در ویندوز ۱۰ همراهتان هستیم.

در صورتی که برنامه‌های زیادی در ویندوز ۱۰ نصب کرده‌اید، ممکن است بخواهید به منظور بهینه‌سازی و افزایش فضای ذخیره‌سازی، تصمیم به انتقال برنامه‌ها از درایو اصلی به سایر درایوها را داشته باشید. البته امکان دارد بخواهید حافظه پیش‌فرض ذخیره‌سازی را هم تغییر دهید که خوشبختانه انجام کلیه اقدامات ذکرشده، امکان‌پذیر خواهد بود. ویندوز دارای یک ابزار داخلی بوده که به شما اجازه می‌دهد برنامه‌های مدرن را به مکان دلخواه انتقال دهید. در ادامه شما را با روش انتقال برنامه از یک درایو ویندوز به درایو دیگر، آشنا خواهیم کرد.

روش انتقال برنامه‌ها به درایو دیگر در ویندوز ۱۰

فرایند انجام کار بستگی به نوع برنامه‌ای دارد که تصمیم به انتقال آن را داشته باشید. در ابتدا سراغ آموزش مربوط به برنامه‌های مایکروسافت استور (Microsoft Store) خواهیم رفت و در ادامه شما را با روش انتقال برنامه‌های شخص ثالث آشنا خواهیم کرد.

انتقال برنامه‌های ویندوز ۱۰ به درایو دیگر

این روش فقط برای انتقال برنامه‌هایی که از مایکروسافت استور نصب کرده‌اید، کاربرد دارد.

۱: کلیدهای Windows Key + I را به منظور باز کردن تنظیمات، فشار دهید.

۲: در ادامه روی برنامه‌ها (Apps) کلیک کنید. شما باید وارد صفحه مربوط به Apps & Features شوید. در این بخش شما یک لیست از برنامه‌های نصب شده روی سیستم را مشاهده خواهید کرد.

۳: شما باید در لیست مربوطه به دنبال برنامه موردنظرتان باشید.

۴: گزینه انتقال (Move) را انتخاب کنید.

۵: در ادامه باید درایو جدید را انتخاب کنید.

۶: مجددا روی گزینه Move کلیک کنید.

شما می‌توانید فرایند ذکرشده را به منظور جابه‌جایی مجدد برنامه به یک درایو دیگر، تکرار کنید. در صورتی که گزینه انتقال (Move) با رنگ خاکستری نمایش داده شود، بدین معنا است که ویندوز ۱۰ توانایی انتقال آن را ندارد. در صورتی که به جای Move با گزینه Modify مواجه شدید، بهتر است بدانید برنامه موردنظر یک برنامه سنتی بوده و امکان جابه‌جایی آن با روش ذکرشده وجود ندارد.

روش انتقال برنامه‌های دسکتاپ به درایو دیگر

مایکروسافت انتقال مکان فایل برنامه‌های نصب شده را توصیه نمی‌کند؛ انجام این کار می‌تواند موجب ایجاد مشکلاتی شود که عدم اجرا شدن یا از دست رفتن اطلاعات، فقط بخشی از مشکلات احتمالی خواهد بود. شما می‌توانید برنامه را حذف کرده و نصب مجدد را در درایو موردنظرتان، انجام دهید.

در صورتی که می‌خواهید عملیات ذکرشده را انجام دهید، بهتر است یک نقطه بازیابی ویندوز ۱۰ را ایجاد کرده و در صورت خرابی احتمالی، امکان بازگشت وجود داشته باشد. توصیه می‌شود از برنامه‌ای با نام Steam Mover استفاده کنید؛ این اپلیکیشن در ابتدا برای انتقال بازی‌های Steam میان درایوها طراحی شده بود، اما در حقیقت روی کلیه برنامه‌ها کارایی دارد.

توجه داشته باشید که درایو موردنظرتان باید با فرمت NTFS باشد و در غیر این صورت، امکان انجام عملیات وجود نخواهد داشت. برای بررسی این موضوع، فرایند زیر را دنبال کنید:

۱: کلیدهای ترکیبی Windows Key + E را برای باز کردن This PC فشار دهید.

۲: در ادامه باید روی یک درایو، راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید.

۳: وارد فایل سیستم (System File) شوید تا بتوانید فرمت درایو را تشخیص دهید.

هنگامی که از فرمت فایل اطمینان حاصل کردید، می‌توانید از Steam Mover برای انتقال برنامه‌ها از یک درایو به درایو دیگر استفاده کنید:

۱: شما باید Steam Mover را باز کنید.

۲: در کنار فولدر Steams Apps Common Folder، باید روی نماد سه نقطه کلیک کنید تا بدین ترتیب مسیر پوشه حاوی برنامه را در درایو، مشخص کنید.

۳: در کنار فولدر جایگزین، کافی است روی آیکون سه نقطه کلیک کنید تا امکان انتخاب مسیر درایو و پوشه موردنظرتان برای انتقال برنامه، فراهم شود.

۴: برنامه‌ای که می‌خواهید منتقل کنید را از لیست انتخاب کنید. شما می‌توانید چندین برنامه را به صورت همزمان و تنها با فشار دادن کلید کنترل (CTRL) برای انتقال، انتخاب کنید.

۵: هنگامی که آماده انتقال شدید، کافی است روی نماد پیکان موجود در سمت راست قسمت پایین کلیک کنید. در ادامه پنجره صدور فرمان (Command Prompt) به منظور پردازش انتقال، بازگشایی خواهد شد.

۶: پس از پایان عملیات، مسیر فولدر جدید را در کنار برنامه مشاهده خواهید کرد.

روش تغییر مسیر نصب پیش‌فرض برنامه‌ها در ویندوز ۱۰

در صورتی که فقط می‌خواهید مکان پیش‌فرض نصب برنامه‌ها در ویندوز ۱۰ را تغییر دهید، باید بدانید که روش انجام کار بسیار ساده است. در صورتی که از ویندوز ۸ یا نسخه‌های قدیمی‌تر از آن استفاده می‌کنید، نیازمند برنامه شخص ثالث خواهید بود.

تغییر آدرس نصب پیش‌فرض برنامه‌ها در ویندوز ۱۰

۱: کلیدهای ترکیبی Windows Key + I را به منظور بازگشایی تنظیمات فشار دهید.

۲: در ادامه روی سیستم (System) کلیک کرده و حافظه ذخیره‌سازی (Storage) را از منوی سمت چپ انتخاب کنید.

۳: در قسمت پایین تنظیمات ذخیره‌سازی بیشتر، روی تغییر محل ذخیره محتوای جدید کلیک کنید.

۴: به منظور تغییر درایو پیش‌فرض برای برنامه‌های جدید لازم است از اپلیکیشن‌های جدید استفاده کنید.

همچنین متوجه خواهید شد که این صفحه به شما اجازه می‌دهد مکان پیش‌فرض مواردی همانند اسناد، موسیقی و تصاویر را تغییر دهید.

تغییر آدرس نصب پیش‌فرض برنامه‌ها در ویندوز ۸ و نسخه‌های گذشته

مایکروسافت تغییر مسیر پیش‌فرض نصب برنامه‌ها را توصیه نمی‌کند و همانطور که گفته شد، انجام این کار می‌تواند موجب بروز مشکلات متعدد در برنامه‌های موجود و برخی از ویژگی‌های ویندوز شود، اما در صورتی که تصمیم به انجام کار گرفته‌اید، بهتر است یک نقطه بازیابی برای ویندوز ایجاد کنید. بیشتر برنامه‌ها به شما اجازه می‌دهند هنگام نصب، مسیر را هم تعیین کنید. در صورتی که تصمیم به تغییر مسیر پیش‌فرض نصب برنامه‌ها گرفته‌اید، باید از برنامه Install Dir Changer استفاده کنید. شما می‌توانید این برنامه را از SourceForge دانلود کرده و سپس اجرا کنید:

۱: شما باید روی فعال کردن ویرایش (Enable Editing) کلیک کنید تا زمانی که پنجره User Account Control بازگشایی شد، بتوانید روی Yes کلیک کنید.

۲: شما می‌توانید مسیر متفاوتی را برای برنامه‌های ۶۴ بیت و ۳۲ بیت تعیین کنید. در ادامه و به منظور تنظیم مسیر پیش‌فرض نصب، کافی است روی سه نقطه کلیک کرده و به مسیر پوشه موردنظر بروید.

۳: پس از انتخاب مسیر جدید، روی اعمال تغییرات (Apply Changes) کلیک کنید. هم اکنون برنامه‌های جدیدی که نصب می‌کنید به صورت پیش‌فرض در مسیر پوشه تعیین‌شده قرار خواهد گرفت.

جمع‌بندی:

هم اکنون با روش‌های انتقال برنامه از یک درایو به درایو دیگر، آشنا شده‌اید و حتی می‌دانید که چگونه باید مسیر پیش‌فرض نصب برنامه‌ها را تعیین کنید. شما می‌توانید فضای درایوها را هم آزادسازی کنید، اما به خاطر داشته باشید که هنگام استفاده از برنامه‌های شخص ثالث، لازم است کلیه اقدامات احتیاطی همانند تهیه بکاپ و نقطه بازگشت را انجام دهید.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 از سراسر وب

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

سریال عازم جهنم یک روزه رکورد بازی مرکب را شکست!سریال عازم جهنم یک روزه رکورد بازی مرکب را شکست!واکنش الناز شاکردوست به بی آبی در اصفهانواکنش الناز شاکردوست به بی آبی در اصفهانجوان اول عاشق سینمای ایران را بشناسیدجوان اول عاشق سینمای ایران را بشناسیدآنچه رامین پرچمی را آزار می دهدآنچه رامین پرچمی را آزار می دهداین ۵۰۰ میلیارد تومان از کجا به سینمای ایران آمد؟این ۵۰۰ میلیارد تومان از کجا به سینمای ایران آمد؟آقای مهران مدیری شما چرا انتخاب کردید؟آقای مهران مدیری شما چرا انتخاب کردید؟روزی که سروش صحت نمک گیرمان کردروزی که سروش صحت نمک گیرمان کردحادثه رانندگی برای جواد عزتی در رودبارحادثه رانندگی برای جواد عزتی در رودبارزبان لیندا کیانی بند آمد!زبان لیندا کیانی بند آمد!مهناز افشار با صورت کبود + عکسمهناز افشار با صورت کبود + عکسگشت ارشاد با ریحانه پارسا ۷ میلیارد فروختگشت ارشاد با ریحانه پارسا ۷ میلیارد فروختحال کردن به روایت سروش صحتحال کردن به روایت سروش صحتداریوش فرضیایی: ما نمی رقصیمداریوش فرضیایی: ما نمی رقصیمرابطه جنجالی جانی دپ و امبر هرد مستند می‌شودرابطه جنجالی جانی دپ و امبر هرد مستند می‌شودحسادت بهروز افخمی به اصغر فرهادی؟حسادت بهروز افخمی به اصغر فرهادی؟جایزه چپق طلایی برای مهران مدیریجایزه چپق طلایی برای مهران مدیریداریوش اسدزاده: با ۱۰۰ تومان می شد یک محله را خرید!داریوش اسدزاده: با ۱۰۰ تومان می شد یک محله را خرید!گوهر خیراندیش: دیگر غلط بکنم برقصم!گوهر خیراندیش: دیگر غلط بکنم برقصم!ترافیک سلبریتی ها و بازیگران در جشن حافظترافیک سلبریتی ها و بازیگران در جشن حافظشهرام قائدی به من گفت حسین گفتند تو قتل عمد کردی!شهرام قائدی به من گفت حسین گفتند تو قتل عمد کردی!ریحانه پارسا و گشت ارشاد انبار باروت و رفتار عاقلانه ارشادریحانه پارسا و گشت ارشاد انبار باروت و رفتار عاقلانه ارشاداسماعیل سلطانیان: دستم را جلوی کسی دراز نمی کنماسماعیل سلطانیان: دستم را جلوی کسی دراز نمی کنمجزییات نون خ ۴ به روایت بازیگر نقش سلمانجزییات نون خ ۴ به روایت بازیگر نقش سلمانحمله به اصغر فرهادی شما را قهرمان نمی کندحمله به اصغر فرهادی شما را قهرمان نمی کندواکنش مهناز افشار به تبرئه شدن همسر سابقش + عکسواکنش مهناز افشار به تبرئه شدن همسر سابقش + عکس
حمید صفت و تازه ترین خبر از پرونده قتل ناپدریحمید صفت و تازه ترین خبر از پرونده قتل ناپدریانصراف همایون شجریان از فیلم سینمایی «مست عشق»انصراف همایون شجریان از فیلم سینمایی «مست عشق»ازدحام طرفداران مسیح و آرش در سینما کوروش حادثه آفریدازدحام طرفداران مسیح و آرش در سینما کوروش حادثه آفریداتهام پاموک: توهین به مصطفی کمال آتاتورک و تمسخر پرچم ترکیهاتهام پاموک: توهین به مصطفی کمال آتاتورک و تمسخر پرچم ترکیهبلیت کنسرت باید ۸۰۰ هزار تومان باشد اما بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار نگه می داریم!بلیت کنسرت باید ۸۰۰ هزار تومان باشد اما بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار نگه می داریم!در نبود کنسرت، خواننده ها برای سریال ها خواندنددر نبود کنسرت، خواننده ها برای سریال ها خواندندجایزه بزرگ مسابقه بین‌المللی بلژیک برای دومین بار به حمید صوفی رسیدجایزه بزرگ مسابقه بین‌المللی بلژیک برای دومین بار به حمید صوفی رسیدرهایی بریتنی اسپیرز از ۱۳ سال سوءاستفادهرهایی بریتنی اسپیرز از ۱۳ سال سوءاستفادهمرگ دلخراش ماریلیا مندونکا خواننده مشهور برزیلی + عکسمرگ دلخراش ماریلیا مندونکا خواننده مشهور برزیلی + عکسآرشیو ملی هنر ایران در شیراز راه اندازی شدآرشیو ملی هنر ایران در شیراز راه اندازی شداز ارسلان کامکار تا مجید انتظامی مجوز گرفتنداز ارسلان کامکار تا مجید انتظامی مجوز گرفتنداحمد آزاد خواننده سرشناس قدیمی درگذشتاحمد آزاد خواننده سرشناس قدیمی درگذشتخانه پرویز مشکاتیان در آتش سوخت!خانه پرویز مشکاتیان در آتش سوخت!سالار عقیلی: ما اولین قربانیان کرونا بودیمسالار عقیلی: ما اولین قربانیان کرونا بودیمایران درودی درگذشتایران درودی درگذشتغلام‌سخی رسولی: طالبان پایم را با آبجوش سوزاند!غلام‌سخی رسولی: طالبان پایم را با آبجوش سوزاند!تتلو و تتلیتی‌ها و داستان یک میلیون دلاریتتلو و تتلیتی‌ها و داستان یک میلیون دلاریحسن ریوندی: من هم افسرده می‌شوم!حسن ریوندی: من هم افسرده می‌شوم!پروین بهمنی خالق لالایی‌های مادرانه درگذشتپروین بهمنی خالق لالایی‌های مادرانه درگذشتکانیه وست رسماً نام خود را به «یه» تغییر دادکانیه وست رسماً نام خود را به «یه» تغییر دادسهراب سپهری رکورددار تعویض سنگ قبر در جهان!سهراب سپهری رکورددار تعویض سنگ قبر در جهان!علی پهلوان دلایل مهاجرتش را فاش کردعلی پهلوان دلایل مهاجرتش را فاش کردمحبوب‌ترین خواننده زن در بریتانیا معرفی شدمحبوب‌ترین خواننده زن در بریتانیا معرفی شدادل ملکه اسپاتیفای شد | رکورد جدید خانم ستارهادل ملکه اسپاتیفای شد | رکورد جدید خانم ستارهادل درباره طلاقش آهنگ خواندادل درباره طلاقش آهنگ خواند
بروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودبروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودشکایت شطرنج باز معروف از سریال "گامبی وزیر"شکایت شطرنج باز معروف از سریال "گامبی وزیر"استعداد ستاره تیم ملی در نوازندگی سنتوراستعداد ستاره تیم ملی در نوازندگی سنتوربرگزاری مزایده توسط پله برای مبارزه با کرونا در برزیلبرگزاری مزایده توسط پله برای مبارزه با کرونا در برزیلعلت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودشعلت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودشقبض عجیب برق برای علی کریمی؛ ۴/۵ میلیون تومان برای یک ماه! [به‌روزرسانی]قبض عجیب برق برای علی کریمی؛ ۴/۵ میلیون تومان برای یک ماه! [به‌روزرسانی]داستان سرخیو راموس؛ گلزن ترین و خشن ترین مدافع فوتبال جهانداستان سرخیو راموس؛ گلزن ترین و خشن ترین مدافع فوتبال جهان۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریان۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریانماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهآیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟آیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟رونالدو و مسی بازیگر می‌شوندرونالدو و مسی بازیگر می‌شوندمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگرادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگررافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسرافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمرونالدو بستنی فروش می‌شودرونالدو بستنی فروش می‌شودازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کردجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کرداظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!اظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!کسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کروناکسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کرونافیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استفیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودرابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!رابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!