ads
Sunday, 28 November 2021|يکشنبه، 7 آذر، 1400|يا ذاالجلال و الاکرام|افراد آنلاین: 109 نفر

حل مشکل کپی پیست نشدن در ویندوز ۱۰

تاریخ انتشار: جمعه، 26 شهريور، 1400 کامپیوتر و اینترنت ، مطالب آموزشی
+ A -

گاهی ممکن است که کاربران در ویندوز ۱۰ با مشکل کپی پیست مواجه شوند. این مشکل دلایل متعددی دارد که در این پست به بررسی آن پرداخته‌ایم.

بدون شک، اغلب شما هر روز نوشته یا شماره‌ای را کپی پیست می‌کنید. پس اگر هنگام انجام این کار با مشکل مواجه شوید یا این قابلیت کار نکند، با مشکل یا دردسر بزرگی مواجه می‌شوید. با آنکه کپی پیست کردن یکی از اساسی‌ترین عملکردهایی است که از اولین نسخه‌های ویندوز وجود داشته که گاهی اوقات ممکن است در انجام آن با مشکل مواجه شوید.

اگر برای شما هم چنین اتفاقی افتاده است، برای رفع مشکل کپی پیست نشدن این پست را تا انتها و با دقت مطالعه کنید.

۱- برنامه‌ای که در حال حاضر با آن کار می‌کنید را ری استارت کنید

اگر هنگام استفاده از یک برنامه خاص نمی‌توانید در آن کپی پیست کنید، آن برنامه را بسته و دوباره باز کنید. اکنون بررسی کنید که آیا با این کار مشکل برطرف می‌شود یا خیر. همچنین بررسی کنید که آیا به‌روزرسانی برای آن برنامه وجود دارد یا خیر. زیرا ممکن است یک باگ نرم افزاری مانع انجام کپی پیست شده باشد. شما می‌توانید آن اپلیکیشن را از طریق منوی تنظیمات برنامه یا Microsoft Store به‌‌روزرسانی کنید.

۲- سعی کنید به جای کیبورد با استفاده از ماوس کپی پیست کنید

معمولا ما برای آنکه سریع‌تر کپی پیست کنیم، کلید‌های Ctrl+C و Ctrl+V را فشار می‌دهیم. اگر شما هم برای انجام این کار فقط از کلید‌های میانبر کیبورد استفاده می‌کنید، می‌توانید به جای آن با استفاده از ماوس Copy & Paste کنید. اگر با ماوس انجام شد، از کیبورد دیگری استفاده کنید و ببینید که آیا کار می‌کند یا خیر. اگر با میانبر کیبورد کپی پیست انجام نشد، این بدان معناست که این ابزار روی کامپیوتر شما کار می‌کند اما میانبرهای کیبورد کار نمی‌کنند و باید مشکل آن را برطرف کنید.

۳- ویندوز اکسپلورر را ری استارت کنید

قبل از ری استارت Windows Explorer، کار‌های خود را ذخیره کنید، زیرا با انجام این کار برنامه‌ها و پنجره‌های باز بسته می‌شوند. سپس، مراحل زیرا را دنبال کنید:

 1. روی Start > Task Manager کلیک راست کنید.

 2. در تب Processes، گزینه‌ی Windows Explorer را بیابید.

 3. روی آن کلیک راست کنید و گزینه Restart را انتخاب کنید.

 4. حالا ببینید که آیا کپی پیست کار می‌کند یا خیر.

۴- فرآیند Remote Desktop Clipboard را ری استارت کنید

شما می‌توانید با استفاده از File Explorer، فرآیند Remote Desktop clipboard را ری استارت کنید. در اینجا نحوه انجام این کار توضیح داده شده است:

 1. File Explorer را باز کنید.

 2. به ترتیب وارد This PC> LocalDisk (C:) > Windows> System 32 شوید.

 3. روی rpdclip.exe کلیک راست کرده و گزینه‌ی Run as administrator را انتخاب کنید.

 4. dwm.exe را بیابید و آن را اجرا کنید.

 5. کامپیوتر خود را ری استارت کنید.

۵- برنامه‌های بهینه سازی RAM را غیرفعال کنید

هنگامی که یک تصویر یا متنی را کپی می‌کنید، سیستم شما از رم برای ذخیره موقت آن استفاده می‌کند. این در حالی است که برنامه‌های پاکسازی فایل یا بهینه سازی مصرف رم، سعی می‌کنند تا برای صرفه جویی در فضای کامپیوتر و جلوگیری از کاهش سرعت آن، همه داده‌های ذخیره شده در کلیپ بورد شما را حذف می‌کنند. به این ترتیب پس از کپی کردن داده‌ای که می‌خواهید آن را پیست کنید، آن داده از کلیپ بورد حذف شده و این ویژگی غیرقابل استفاده می‌شود.

برای رفع این مشکل، می‌توانید تنظیمات برنامه را پیکربندی کنید تا کلیپ بورد کامپیوتر در فرآیند بهینه سازی قرار نگیرد.

۶- مشکل کلیپ بورد ویندوز ۱۰ را رفع کنید

هر بار که یک متن یا تصویر را کپی می‌کنید، ویندوز ۱۰ آن را کلیپ بورد مجازی ذخیره می‌کند. هنگامی که آن را پیست می‌کنید، در واقع متن یا تصویر مورد نظر را از کلیپ بورد برمی‌دارید. با این حال، اگر کلیپ بورد شما به درستی کار نکند، شما دیگر نمی‌توانید چیزی را کپی پیست کنید. خوشبختانه، این مشکل به راحتی قابل رفع است.

نحوه برطرف کردن کلیپ بورد ویندوز ۱۰ با استفاده از Command Prompt

در ویندوز ۱۰ می‌توانید برای حذف کش یا حافظه پنهان کلیپ بورد از Command Prompt استفاده کنید. Command Prompt را باز کنید، echo off l clip را تایپ کرده و Enter را فشار دهید.

نحوه برطرف کردن مشکل کیپ بورد ویندوز ۱۰ با استفاده از Registry Editor

همچنین می‌توانید مشکل کلیپ بورد را از طریق  Registry Editor برطرف کنید. در اینجا نحوه انجام این کار را آورده‌ایم:

 1. در نوار جستجوی منوی استارت کامپیوتر خود، Regedit  را سرچ کرده و Run as administrator را انتخاب کنید.

 2. به ترتیب وارد HKEY_LOCAL_MACHINE> SOFTWARE> Microsoft> Clipboard شوید.

 3. IsCloudAndHistoryFeatureAvailable را باز کنید.

 4. Value data را روی ۱ و Base را روی Hexadecimal قرار دهید.

 5. روی OK کلیک کنید تا تغییرات جدید ذخیره شوند.

 6. کامپیوتر خود را ری استارت کنید و بررسی کنید که آیا می‌توانید کپی پیست انجام دهید یا خیر.

نحوه برطرف کردن مشکل کلیپ بورد ویندوز ۱‍۰ با استفاده از Group Policy

همچنین می‌توانید مشکل کلیپ بورد ویندوز ۱۰ خود را با استفاده از Group Policy برطرف کنید. برای پیکربندی تنظیمات کلیپ بورد ویندوز مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در نوار جستجوی منوی استارت، gpedit.msc را سرچ کرده و Best match را انتخاب کنید.

 2. سپس به ترتیب وارد Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Remote Desktop Services > Remote Desktop Session Host > Devices and Resources Redirection شوید.

 3. سپس گزینه‌ی Do not allow Clipboard redirection را بیاید.

 4. بررسی کنید که از بین گزینه‌های Not Configured یا Disable کدام یک انتخاب شده‌اند.

آیا مشکل Copy & Paste کامپیوتر شما برطرف شد یا خیر؟

امیدواریم که با انجام مراحل فوق بتوانید در ویندوز ۱۰ کامپیوتر خود به راحتی چیزی را کپی پیست کنید. گاهی اوقات این دستور کپی پیست نیست که کار نمی‌کند، همانطور که در بالا نشان داده شد، ممکن است لازم باشد که برنامه‌ی خاصی را ری استارت، مشکل میانبرهای کیبورد را تعمیر یا مسئله مربوط به کلیپ بورد را رفع کنید.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 از سراسر وب

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

سریال عازم جهنم یک روزه رکورد بازی مرکب را شکست!سریال عازم جهنم یک روزه رکورد بازی مرکب را شکست!واکنش الناز شاکردوست به بی آبی در اصفهانواکنش الناز شاکردوست به بی آبی در اصفهانجوان اول عاشق سینمای ایران را بشناسیدجوان اول عاشق سینمای ایران را بشناسیدآنچه رامین پرچمی را آزار می دهدآنچه رامین پرچمی را آزار می دهداین ۵۰۰ میلیارد تومان از کجا به سینمای ایران آمد؟این ۵۰۰ میلیارد تومان از کجا به سینمای ایران آمد؟آقای مهران مدیری شما چرا انتخاب کردید؟آقای مهران مدیری شما چرا انتخاب کردید؟روزی که سروش صحت نمک گیرمان کردروزی که سروش صحت نمک گیرمان کردحادثه رانندگی برای جواد عزتی در رودبارحادثه رانندگی برای جواد عزتی در رودبارزبان لیندا کیانی بند آمد!زبان لیندا کیانی بند آمد!مهناز افشار با صورت کبود + عکسمهناز افشار با صورت کبود + عکسگشت ارشاد با ریحانه پارسا ۷ میلیارد فروختگشت ارشاد با ریحانه پارسا ۷ میلیارد فروختحال کردن به روایت سروش صحتحال کردن به روایت سروش صحتداریوش فرضیایی: ما نمی رقصیمداریوش فرضیایی: ما نمی رقصیمرابطه جنجالی جانی دپ و امبر هرد مستند می‌شودرابطه جنجالی جانی دپ و امبر هرد مستند می‌شودحسادت بهروز افخمی به اصغر فرهادی؟حسادت بهروز افخمی به اصغر فرهادی؟جایزه چپق طلایی برای مهران مدیریجایزه چپق طلایی برای مهران مدیریداریوش اسدزاده: با ۱۰۰ تومان می شد یک محله را خرید!داریوش اسدزاده: با ۱۰۰ تومان می شد یک محله را خرید!گوهر خیراندیش: دیگر غلط بکنم برقصم!گوهر خیراندیش: دیگر غلط بکنم برقصم!ترافیک سلبریتی ها و بازیگران در جشن حافظترافیک سلبریتی ها و بازیگران در جشن حافظشهرام قائدی به من گفت حسین گفتند تو قتل عمد کردی!شهرام قائدی به من گفت حسین گفتند تو قتل عمد کردی!ریحانه پارسا و گشت ارشاد انبار باروت و رفتار عاقلانه ارشادریحانه پارسا و گشت ارشاد انبار باروت و رفتار عاقلانه ارشاداسماعیل سلطانیان: دستم را جلوی کسی دراز نمی کنماسماعیل سلطانیان: دستم را جلوی کسی دراز نمی کنمجزییات نون خ ۴ به روایت بازیگر نقش سلمانجزییات نون خ ۴ به روایت بازیگر نقش سلمانحمله به اصغر فرهادی شما را قهرمان نمی کندحمله به اصغر فرهادی شما را قهرمان نمی کندواکنش مهناز افشار به تبرئه شدن همسر سابقش + عکسواکنش مهناز افشار به تبرئه شدن همسر سابقش + عکس
حمید صفت و تازه ترین خبر از پرونده قتل ناپدریحمید صفت و تازه ترین خبر از پرونده قتل ناپدریانصراف همایون شجریان از فیلم سینمایی «مست عشق»انصراف همایون شجریان از فیلم سینمایی «مست عشق»ازدحام طرفداران مسیح و آرش در سینما کوروش حادثه آفریدازدحام طرفداران مسیح و آرش در سینما کوروش حادثه آفریداتهام پاموک: توهین به مصطفی کمال آتاتورک و تمسخر پرچم ترکیهاتهام پاموک: توهین به مصطفی کمال آتاتورک و تمسخر پرچم ترکیهبلیت کنسرت باید ۸۰۰ هزار تومان باشد اما بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار نگه می داریم!بلیت کنسرت باید ۸۰۰ هزار تومان باشد اما بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار نگه می داریم!در نبود کنسرت، خواننده ها برای سریال ها خواندنددر نبود کنسرت، خواننده ها برای سریال ها خواندندجایزه بزرگ مسابقه بین‌المللی بلژیک برای دومین بار به حمید صوفی رسیدجایزه بزرگ مسابقه بین‌المللی بلژیک برای دومین بار به حمید صوفی رسیدرهایی بریتنی اسپیرز از ۱۳ سال سوءاستفادهرهایی بریتنی اسپیرز از ۱۳ سال سوءاستفادهمرگ دلخراش ماریلیا مندونکا خواننده مشهور برزیلی + عکسمرگ دلخراش ماریلیا مندونکا خواننده مشهور برزیلی + عکسآرشیو ملی هنر ایران در شیراز راه اندازی شدآرشیو ملی هنر ایران در شیراز راه اندازی شداز ارسلان کامکار تا مجید انتظامی مجوز گرفتنداز ارسلان کامکار تا مجید انتظامی مجوز گرفتنداحمد آزاد خواننده سرشناس قدیمی درگذشتاحمد آزاد خواننده سرشناس قدیمی درگذشتخانه پرویز مشکاتیان در آتش سوخت!خانه پرویز مشکاتیان در آتش سوخت!سالار عقیلی: ما اولین قربانیان کرونا بودیمسالار عقیلی: ما اولین قربانیان کرونا بودیمایران درودی درگذشتایران درودی درگذشتغلام‌سخی رسولی: طالبان پایم را با آبجوش سوزاند!غلام‌سخی رسولی: طالبان پایم را با آبجوش سوزاند!تتلو و تتلیتی‌ها و داستان یک میلیون دلاریتتلو و تتلیتی‌ها و داستان یک میلیون دلاریحسن ریوندی: من هم افسرده می‌شوم!حسن ریوندی: من هم افسرده می‌شوم!پروین بهمنی خالق لالایی‌های مادرانه درگذشتپروین بهمنی خالق لالایی‌های مادرانه درگذشتکانیه وست رسماً نام خود را به «یه» تغییر دادکانیه وست رسماً نام خود را به «یه» تغییر دادسهراب سپهری رکورددار تعویض سنگ قبر در جهان!سهراب سپهری رکورددار تعویض سنگ قبر در جهان!علی پهلوان دلایل مهاجرتش را فاش کردعلی پهلوان دلایل مهاجرتش را فاش کردمحبوب‌ترین خواننده زن در بریتانیا معرفی شدمحبوب‌ترین خواننده زن در بریتانیا معرفی شدادل ملکه اسپاتیفای شد | رکورد جدید خانم ستارهادل ملکه اسپاتیفای شد | رکورد جدید خانم ستارهادل درباره طلاقش آهنگ خواندادل درباره طلاقش آهنگ خواند
بروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودبروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودشکایت شطرنج باز معروف از سریال "گامبی وزیر"شکایت شطرنج باز معروف از سریال "گامبی وزیر"استعداد ستاره تیم ملی در نوازندگی سنتوراستعداد ستاره تیم ملی در نوازندگی سنتوربرگزاری مزایده توسط پله برای مبارزه با کرونا در برزیلبرگزاری مزایده توسط پله برای مبارزه با کرونا در برزیلعلت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودشعلت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودشقبض عجیب برق برای علی کریمی؛ ۴/۵ میلیون تومان برای یک ماه! [به‌روزرسانی]قبض عجیب برق برای علی کریمی؛ ۴/۵ میلیون تومان برای یک ماه! [به‌روزرسانی]داستان سرخیو راموس؛ گلزن ترین و خشن ترین مدافع فوتبال جهانداستان سرخیو راموس؛ گلزن ترین و خشن ترین مدافع فوتبال جهان۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریان۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریانماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهآیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟آیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟رونالدو و مسی بازیگر می‌شوندرونالدو و مسی بازیگر می‌شوندمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگرادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگررافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسرافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمرونالدو بستنی فروش می‌شودرونالدو بستنی فروش می‌شودازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کردجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کرداظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!اظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!کسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کروناکسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کرونافیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استفیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودرابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!رابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!