ads
Monday, 29 November 2021|دوشنبه، 8 آذر، 1400|يا قاضي الحاجات|افراد آنلاین: 82 نفر

«بیوه سیاه» ژاپنی که به بهانه عشق مردان را به کام مرگ می کشاند

تاریخ انتشار: پنج شنبه، 8 مهر، 1400 اخبار ، اخبار حوادث
+ A -

سال ۲۰۱۳ بود و ایسائو کاکهی یک رابطه جذاب جدید را با چیساکو کاکهی آغاز کرده بود، بیوه ۶۷ ساله ای که از طریق یک آژانس همسریابی ژاپنی با او آشنا شده بود. دو ماه بعد از ازدواج، این دو زندگی شادی را در محله موکو سیتی در شهر کیوتو در کنار هم آغاز کرده و به مناسبت جشن های سال جدید شروع به تهیه کیک های برنجی کردند. اما ایسائو کاکهی آنقدر زنده نماند که سال جدید را ببیند. در ۲۸ دسامبر همان سال بود که او به چهارمین و آخرین قربانی قاتل سریالی ژاپنی موسوم به «بیوه سیاه ژاپن» تبدیل شد. چیساکو کاکهی که اکنون ۷۴ سال سن دارد به خاطر قتل سه شریک زندگی خود و تلاش برای قتل شوهر چهارمش در انتظار اعدام است. قتل های او در سال ۲۰۰۷ آغاز شدند وقتی او ۶۱ سال داشت. با این وجود، بیوه سیاه ژاپن توانسته بود از عدالت بگریزد تا اینکه مرگ ایسائو کاکهی باعث شد پلیس به وی مشکوک شده و در نهایت در سال ۲۰۱۴ او را دستگیر کند.

در سال ۲۰۱۷ بود که چیساکو بعد از یکی از طولانی ترین دادگاه های تاریخ ژاپن به اعدام محکوم شد و تلاش او برای فرجام خواهی در ژوئن گذشته نیز ناکام ماند. قاضی پرونده در این مورد گفته است: «او از یک آژانس همسریابی برای آشنا شدن با قربانیان کهنسال خود یکی پس از دیگری استفاده کرده و پس از جلب اعتمادشان آن ها را مسموم می کرد. این یک جنایت هولناک بر اساس برنامه ریزی قبلی و نیت قوی قتل است». این پرونده توجهات بسیاری در ژاپن جلب کرده و باعث شد خطرات مخفی در دنیای آنلاین برای افراد مجرد سالمند و کلاهبرداری ها با بهانه های عاشقانه بیش از پیش مورد توجه قرار گیرند. برای زنی که در ژاپن بسیار مشهور و بدنام است، اطلاعات زیادی در مورد زندگی شخصی چیساکو کاکهی در دست نیست. او در بخش جنوب غربی ژاپن در شهر ساگا به دنیا آمده و در یک کارگاه چاپ مشغول به کار شد. کاکهی در سال ۱۹۶۹ و در سن ۲۳ سالگی برای اولین بار ازدواج کرد. ازدواج این دو ۲۵ سال به طول انجامید تا اینکه شوهرش در سال ۱۹۹۴ در اثر بیماری درگذشت. در سال ۲۰۰۷ کاکهی وارد رابطه ای عاشقانه با یک پیرمرد ۷۸ ساله به نام توشیاکی سوئه هیرو شده بود.

در بعدازظهر ۱۸ دسامبر ۲۰۰۷، کاکهی با شوهر خود و فرزندان او ناهار خورد. شوهرش همیشه بعد از غذا مکمل هایی برای بهبود وضعیت جسمانی اش می خورد و این امر باعث شد کاکهی بتواند یک قرص سیانید را در قالب یکی از این مکمل های قرصی مخفی کرده و به او بدهد. کمتر از ۱۵ دقیقه بعد از ناهار، سوئه هیرو در خیابان بیهوش شد. زمانی که آمبولانس به محل رسید، او به سختی نفس می کشید و در حال جان دادن بود. کاکهی همراه با شوهرش به بیمارستان رفت اما خود را هیرائوکا معرفی کرد. در بیمارستان، پزشکان دریافتند که پیرمرد نگون بخت در آستانه مرگ است اما او زنده ماند و تنها قربانی کاکهی بود که جان سالم به در برد، هر چند مسمومیت با سیانید باعث فلج شدگی دائمی شد. او یک سال و نیم بعد در اثر یک بیماری غیرمرتبط درگذشت. چند سال بعد کاکهی به سراغ قربانی بعدی خود رفت. ماسانوری هوندا اگر چه ۷۱ سال داشت اما از سلامتی نسبی برخوردار بود.

در سال ۲۰۱۱، دیابت او به حالت «خفیف» رسیده و هوندا چند روز یکبار به سالن های ورزشی می رفت. او نیز اما وارد رابطه با کاکهی شده و رابطه آن ها به سرعت پیش می رفت. اگر چه اطلاعاتی در مورد نحوه آشنایی و مدت رابطه این دو در دست نیست، اما این دو به دوستان خود گفتند که قصد ازدواج دارند. بهار سال بعد بود که هوندا به خانه کاکهی نقل مکان کرد. در ۹ مارس ۲۰۱۲، این دو با هم به فروشگاه رفتند و بعد از آن از هم جدا شدند. حدود ساعت ۵ عصر بود که هوندا در هنگام موتورسواری بیهوش شد و دو ساعت بعد مرگ او توسط پزشکان اعلام شد. بعدها شواهد نشان داد که کاکهی برنامه ای برای زندگی کردن طولانی مدت با هوندا نداشته است. دو ماه بعد از مرگ هوندا، در ژانویه ۲۰۱۲، کاکهی در خفا رابطه ای را با یک مرد دیگر با کمک یک آژانس همسریابی آغاز کرده بود. مینورو هیوکی از تنهایی و بیماری سرطان ریه رنج می برد.

در جولای ۲۰۱۳، شرایط برای او بهتر از هر زمان دیگری بود زیرا بیماری سرطان او به کمک شیمی درمانی تقریباً درمان شده و شرایط جسمانی اش مساعد بود. از همه بهتر این که این مرد ۷۵ ساله یک رابطه عاشقانه جدید را آغاز کرده بود. در آگوست ۲۰۱۳، هیوکی خود را عاشق کاکهی یافته و در ایمیلی به او نوشت که می خواهد برای همیشه در کنار او باشد. به گواه نزدیکان، این دو رابطه ای نزدیک با هم داشته، با هم غذا خورده و شب ها به خانه یکدیگر می رفتند. رابطه عاشقانه متفاوت این دو اما در ۲۰ سپتامبر همان سال به پایان رسید وقتی این زوج برای خوردن شام به بیرون از خانه رفتند. هیوکی، همانند سوئه هیرو، قرص های مکمل غذایی می خورد و این بار نوبت او بود که به جای قرص مکمل، قرص سیانید را ببلعد. این دو به تازگی شامشان را میل کرده بودند که هیوکی بیهوش شد. علیرغم اینکه کاکهی می دانست عشق جدیدش فرزند داشته و به تازگی از سرطان ریه بهبود یافته است، به پرسنل آمبولانس دروغ گفته و مدعی شد او هیچ خانواده ای نداشته و از سرطان بدخیم ریه رنج می برد. وقتی پرسنل می خواستند فرآیند احیا را آغاز کنند، کاکهی اجازه این کار را به آن ها نداد. دو ساعت بعد هیوکی درگذشت.

کاکهی که در ایجاد رابطه های عاشقانه برای کلاهبرداری و قتل گستاخ تر شده بود، در نوامبر ۲۰۱۳ و تنها دو ماه بعد از مرگ هیوکی، با آخرین قربانی خود ازدواج کرده بود، ایسائو کاکهی. و کمتر از یک ماه بعد از ازدواج، او در خفا با یک مرد دیگر وارد رابطه شده بود. ایسائو کاکهی نیز هوشیارتر از دیگر قربانیان کاکهی نبوده و با این رابطه، دلیل جدیدی برای زندگی یافته بود. در پیام ها و ایمیل های ردوبدل شده بین این دو، ایسائو به همسر جدیدش می گوید که می خواهد تمام تلاش خود را برای لذت بردن از یک زندگی دوباره شاد و طولانی به کار گیرد. چند هفته بعد از ازدواج، ایسائو بعد از شام خوردن در کنار همسر جدیدش، دچار ایست قلبی-ریوی شد. کاکهی با اورژانس تماس گرفت اما یک ساعت بعد، پزشکان مرگ چهارمین قربانی او را در بیمارستان اعلام کردند. مرگ چهارمین قربانی باعث شد که پلیس به ماجرا مشکوک شده و خیلی زود بود که تحقیقات آن ها از نقشه شوم بیوه سیاه پرده برداشت.

کالبد شکافی به ندرت در ژاپن انجام می شود و تنها زمانی که مرگ مشکوک باشد دستور آن صادر می شود و به همین خاطر بود که مرگ شرکای زندگی سابق کاکهی طبیعی جلوه کرده بود. اما مرگ ایسائو کاکهی آنقدر مشکوک بود که مجوز کالبدشکافی صادر شود و مشخص شد مقادیر کشنده ای یون های سیانید در قلب، خون و معده قربانی وجود داشته و همچنین اثرات خوردگی در معده او وجود دارد. چند روز بعد از مرگ ایسائو، مقامات پلیس قرص های مکمل غذایی و کپسول های خالی را در آپارتمان کاکهی یافتند. در آگوست ۲۰۱۴، بود که کارآگاهان ابزار قتل را در آپارتمان شوهر او یافتند، کیسه پلاستیکی حاوی ردی از قرص سیانید که در داخل یک گلدان مخفی شده بود. رنگ کیسه و محتوای آن نشان می داد که ماه ها از مخفی کردن قرص ها در این گلدان می گذرد. کاکهی از محل کارش در کارگاه چاپ این قرص های سیانید را بدست آورده بود. دو ماه بعد، پلیس کاکهی را بازداشت کرد. بعد از چند ماه بازجویی، کاکهی در نهایت به مسموم کردن هوندا، هیوکی و سوئه هیرو با قرص سیانید اعتراف کرد. پلیس بر این باور است که کاکهی با قتل ۴ مرد دیگر نیز در ارتباط بوده است اما به دلیل شواهد ناکافی، این اتهامات از پرونده او حذف گردید.

چهار قربانی کاکهی در شهرهای متفاوتی زندگی کرده، شغل های متفاوتی داشته و ارتباطی با هم نداشتند و تنها نقطه اشتراکشان مقادیر قابل توجه املاک، دارایی ها و حساب های بانکی شان بود. ثروت در کنار سن بالا و تنهایی باعث شده بود این مردان به اهداف مناسبی برای بیوه سیاه ژاپن تبدیل شوند. اولین قتل به خاطر بدهکاری رخ داد زیرا بر اساس اطلاعات دادگاه، کاکهی بیش از ۴۳۷,۰۰۰ دلار به سوئه هیرو بدهکار بود. دو ماه بعد از مرگ سوئه هیرو، کاکهی نامه ای به فرزندان وی نوشته و مدعی شد با استفاده از ارثی که از مردی دیگر به او رسیده، بدهی خود به پدرشان را پرداخته است. اگر چه اطلاعات زیادی در مورد شرایط مالی کاکهی در دست نیست اما بعد از مرگ چهارمین قربانی، وی آنقدر پول در اختیار داشت که دیگر بی پولی نمی توانست انگیزه ای برای قتل باشد. او بعد از مرگ هوندان نیز ۱۴۵,۰۰۰ دلار به جیب زد و بر اساس براوردها در مجموع بیش از ۴.۵ میلیون دلار از مرگ قربانیانش و در قالب ارث بدست آورده بود.

دومین بیوه سیاه ژاپن به نام کانائه کیجیما ۴۶ ساله نیز در انتظار اعدام است، زنی که به قتل سه مرد متهم است، مردانی که در سال ۲۰۰۹ از طریق وبسایت های همسریابی با آن ها آشنا شده بود. انگیزه او نیز بدست آوردن پول بوده و مرگ قربانیانش طوری رقم خورده بود که خودکشی به نظر برسد. در سال ۲۰۱۲ و بعد از ۱۰۰ روز دادرسی، کیجیما در نهایت به مرگ محکوم شد.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 برچسب ها

 از سراسر وب

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

سریال عازم جهنم یک روزه رکورد بازی مرکب را شکست!سریال عازم جهنم یک روزه رکورد بازی مرکب را شکست!واکنش الناز شاکردوست به بی آبی در اصفهانواکنش الناز شاکردوست به بی آبی در اصفهانجوان اول عاشق سینمای ایران را بشناسیدجوان اول عاشق سینمای ایران را بشناسیدآنچه رامین پرچمی را آزار می دهدآنچه رامین پرچمی را آزار می دهداین ۵۰۰ میلیارد تومان از کجا به سینمای ایران آمد؟این ۵۰۰ میلیارد تومان از کجا به سینمای ایران آمد؟آقای مهران مدیری شما چرا انتخاب کردید؟آقای مهران مدیری شما چرا انتخاب کردید؟روزی که سروش صحت نمک گیرمان کردروزی که سروش صحت نمک گیرمان کردحادثه رانندگی برای جواد عزتی در رودبارحادثه رانندگی برای جواد عزتی در رودبارزبان لیندا کیانی بند آمد!زبان لیندا کیانی بند آمد!مهناز افشار با صورت کبود + عکسمهناز افشار با صورت کبود + عکسگشت ارشاد با ریحانه پارسا ۷ میلیارد فروختگشت ارشاد با ریحانه پارسا ۷ میلیارد فروختحال کردن به روایت سروش صحتحال کردن به روایت سروش صحتداریوش فرضیایی: ما نمی رقصیمداریوش فرضیایی: ما نمی رقصیمرابطه جنجالی جانی دپ و امبر هرد مستند می‌شودرابطه جنجالی جانی دپ و امبر هرد مستند می‌شودحسادت بهروز افخمی به اصغر فرهادی؟حسادت بهروز افخمی به اصغر فرهادی؟جایزه چپق طلایی برای مهران مدیریجایزه چپق طلایی برای مهران مدیریداریوش اسدزاده: با ۱۰۰ تومان می شد یک محله را خرید!داریوش اسدزاده: با ۱۰۰ تومان می شد یک محله را خرید!گوهر خیراندیش: دیگر غلط بکنم برقصم!گوهر خیراندیش: دیگر غلط بکنم برقصم!ترافیک سلبریتی ها و بازیگران در جشن حافظترافیک سلبریتی ها و بازیگران در جشن حافظشهرام قائدی به من گفت حسین گفتند تو قتل عمد کردی!شهرام قائدی به من گفت حسین گفتند تو قتل عمد کردی!ریحانه پارسا و گشت ارشاد انبار باروت و رفتار عاقلانه ارشادریحانه پارسا و گشت ارشاد انبار باروت و رفتار عاقلانه ارشاداسماعیل سلطانیان: دستم را جلوی کسی دراز نمی کنماسماعیل سلطانیان: دستم را جلوی کسی دراز نمی کنمجزییات نون خ ۴ به روایت بازیگر نقش سلمانجزییات نون خ ۴ به روایت بازیگر نقش سلمانحمله به اصغر فرهادی شما را قهرمان نمی کندحمله به اصغر فرهادی شما را قهرمان نمی کندواکنش مهناز افشار به تبرئه شدن همسر سابقش + عکسواکنش مهناز افشار به تبرئه شدن همسر سابقش + عکس
حمید صفت و تازه ترین خبر از پرونده قتل ناپدریحمید صفت و تازه ترین خبر از پرونده قتل ناپدریانصراف همایون شجریان از فیلم سینمایی «مست عشق»انصراف همایون شجریان از فیلم سینمایی «مست عشق»ازدحام طرفداران مسیح و آرش در سینما کوروش حادثه آفریدازدحام طرفداران مسیح و آرش در سینما کوروش حادثه آفریداتهام پاموک: توهین به مصطفی کمال آتاتورک و تمسخر پرچم ترکیهاتهام پاموک: توهین به مصطفی کمال آتاتورک و تمسخر پرچم ترکیهبلیت کنسرت باید ۸۰۰ هزار تومان باشد اما بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار نگه می داریم!بلیت کنسرت باید ۸۰۰ هزار تومان باشد اما بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار نگه می داریم!در نبود کنسرت، خواننده ها برای سریال ها خواندنددر نبود کنسرت، خواننده ها برای سریال ها خواندندجایزه بزرگ مسابقه بین‌المللی بلژیک برای دومین بار به حمید صوفی رسیدجایزه بزرگ مسابقه بین‌المللی بلژیک برای دومین بار به حمید صوفی رسیدرهایی بریتنی اسپیرز از ۱۳ سال سوءاستفادهرهایی بریتنی اسپیرز از ۱۳ سال سوءاستفادهمرگ دلخراش ماریلیا مندونکا خواننده مشهور برزیلی + عکسمرگ دلخراش ماریلیا مندونکا خواننده مشهور برزیلی + عکسآرشیو ملی هنر ایران در شیراز راه اندازی شدآرشیو ملی هنر ایران در شیراز راه اندازی شداز ارسلان کامکار تا مجید انتظامی مجوز گرفتنداز ارسلان کامکار تا مجید انتظامی مجوز گرفتنداحمد آزاد خواننده سرشناس قدیمی درگذشتاحمد آزاد خواننده سرشناس قدیمی درگذشتخانه پرویز مشکاتیان در آتش سوخت!خانه پرویز مشکاتیان در آتش سوخت!سالار عقیلی: ما اولین قربانیان کرونا بودیمسالار عقیلی: ما اولین قربانیان کرونا بودیمایران درودی درگذشتایران درودی درگذشتغلام‌سخی رسولی: طالبان پایم را با آبجوش سوزاند!غلام‌سخی رسولی: طالبان پایم را با آبجوش سوزاند!تتلو و تتلیتی‌ها و داستان یک میلیون دلاریتتلو و تتلیتی‌ها و داستان یک میلیون دلاریحسن ریوندی: من هم افسرده می‌شوم!حسن ریوندی: من هم افسرده می‌شوم!پروین بهمنی خالق لالایی‌های مادرانه درگذشتپروین بهمنی خالق لالایی‌های مادرانه درگذشتکانیه وست رسماً نام خود را به «یه» تغییر دادکانیه وست رسماً نام خود را به «یه» تغییر دادسهراب سپهری رکورددار تعویض سنگ قبر در جهان!سهراب سپهری رکورددار تعویض سنگ قبر در جهان!علی پهلوان دلایل مهاجرتش را فاش کردعلی پهلوان دلایل مهاجرتش را فاش کردمحبوب‌ترین خواننده زن در بریتانیا معرفی شدمحبوب‌ترین خواننده زن در بریتانیا معرفی شدادل ملکه اسپاتیفای شد | رکورد جدید خانم ستارهادل ملکه اسپاتیفای شد | رکورد جدید خانم ستارهادل درباره طلاقش آهنگ خواندادل درباره طلاقش آهنگ خواند
بروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودبروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودشکایت شطرنج باز معروف از سریال "گامبی وزیر"شکایت شطرنج باز معروف از سریال "گامبی وزیر"استعداد ستاره تیم ملی در نوازندگی سنتوراستعداد ستاره تیم ملی در نوازندگی سنتوربرگزاری مزایده توسط پله برای مبارزه با کرونا در برزیلبرگزاری مزایده توسط پله برای مبارزه با کرونا در برزیلعلت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودشعلت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودشقبض عجیب برق برای علی کریمی؛ ۴/۵ میلیون تومان برای یک ماه! [به‌روزرسانی]قبض عجیب برق برای علی کریمی؛ ۴/۵ میلیون تومان برای یک ماه! [به‌روزرسانی]داستان سرخیو راموس؛ گلزن ترین و خشن ترین مدافع فوتبال جهانداستان سرخیو راموس؛ گلزن ترین و خشن ترین مدافع فوتبال جهان۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریان۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریانماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهآیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟آیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟رونالدو و مسی بازیگر می‌شوندرونالدو و مسی بازیگر می‌شوندمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگرادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگررافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسرافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمرونالدو بستنی فروش می‌شودرونالدو بستنی فروش می‌شودازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کردجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کرداظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!اظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!کسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کروناکسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کرونافیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استفیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودرابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!رابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!