ads
Saturday, 21 May 2022|شنبه، 31 ارديبهشت، 1401|يا رب العالمين|افراد آنلاین: 96 نفر

مروری بر گذشته

چطور در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو ثبت‌نام کنیم؟ شرایط ثبت نام
چطور در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو ثبت‌نام کنیم؟ شرایط ثبت نام
آنتونی لوفردو ملقب به بیگانه سیاه می‌خواهد پایش را قطع کند!
آنتونی لوفردو ملقب به بیگانه سیاه می‌خواهد پایش را قطع کند!
واکنش رضا رویگری به اعتراض‌ها علیه همسرش
واکنش رضا رویگری به اعتراض‌ها علیه همسرش
به راه افتادن کارزاری برای حذف بودجه صدا و سیما و تقسیم آن میان مردم
به راه افتادن کارزاری برای حذف بودجه صدا و سیما و تقسیم آن میان مردم
فال روزانه شنبه 24 اردیبهشت 1401
فال روزانه شنبه 24 اردیبهشت 1401
حمید صفت بازیگر شد | رپر جنجالی در یک ماجرای سیاسی
حمید صفت بازیگر شد | رپر جنجالی در یک ماجرای سیاسی
ادعای جنجالی شبنم فرشادجو علیه ۵ مرد سینماگر مطرح ایرانی
ادعای جنجالی شبنم فرشادجو علیه ۵ مرد سینماگر مطرح ایرانی
رسوایی دیگر برای ایران خودرو | خودروی دنا را هل دادند تا روشن شود!
رسوایی دیگر برای ایران خودرو | خودروی دنا را هل دادند تا روشن شود!
فال روزانه دوشنبه 26 اردیبهشت 1401
فال روزانه دوشنبه 26 اردیبهشت 1401
دستگیری عروسی که در غذای عروسی اش ماریجوآنا ریخته بود!
دستگیری عروسی که در غذای عروسی اش ماریجوآنا ریخته بود!
سروش صحت: من کی هستم؟!
سروش صحت: من کی هستم؟!
چرا گلشیفته فراهانی در کن ۲۰۲۲ غایب است؟
چرا گلشیفته فراهانی در کن ۲۰۲۲ غایب است؟
مارین دختر هلندی که در تهران بازیگر سینما و تئاتر است
مارین دختر هلندی که در تهران بازیگر سینما و تئاتر است
فال روزانه پنجشنبه 22 اردیبهشت 1401
فال روزانه پنجشنبه 22 اردیبهشت 1401
قتل دردناک دختر ۳ ساله مشهدی؛ قاتل قصد تجاوز داشت
قتل دردناک دختر ۳ ساله مشهدی؛ قاتل قصد تجاوز داشت
فال روزانه چهارشنبه 21 اردیبهشت 1401
فال روزانه چهارشنبه 21 اردیبهشت 1401
فوری: استقلالِ نبازِ مجیدی قهرمان لیگ ایران شد!
فوری: استقلالِ نبازِ مجیدی قهرمان لیگ ایران شد!
وزیر صمت؛ واردات خودرو آزاد شد
وزیر صمت؛ واردات خودرو آزاد شد
تیتر روزنامه های پنجشنبه 22 اردیبهشت 1401
تیتر روزنامه های پنجشنبه 22 اردیبهشت 1401
راهنمای خرید رمز ارز؛ چگونه ارز دیجیتال بخریم؟
راهنمای خرید رمز ارز؛ چگونه ارز دیجیتال بخریم؟

برای درک معنا و مفهوم عمیق تری از زندگی این ۸ کتاب را بخوانید

تاریخ انتشار: دوشنبه، 12 مهر، 1400 فرهنگ و هنر ، معرفی کتاب
+ A -

معنای زندگی برای هر یک از ما متفاوت است اما همه ما به دنبال این هستیم تا معنای زندگی خود را پیدا کنیم. برای برخی از ما این امر یک مسیر همیشگی و مادام‌العمر است. برخی از ما تلاش می‌کنیم گام‌های درستی برداریم تا درنهایت دریابیم چرا اینجا هستیم و قرار است در زندگی خود چه کار کنیم. اگر شما نیز در جستجوی معنای زندگی هستید در ادامه با چند کتاب آشنا می‌شوید که در این زمینه می‌توانند برای شما بسیار مفید باشند.

انسان در جستجوی معنا

این کتاب توسط ویکتور فرانکل، روانپزشک اتریشی، بازمانده هولوکاست و بنیان‌گذار لوگوتراپی نوشته شده است. فرانکل در کتاب خود استدلال می‌کند که وظیفه ما در زندگی این است که به آن به هر شکل ممکن معنا بدهیم. او مطرح می‌کند که ما حتی باید در رنج‌های خود معنا پیدا کنیم وگرنه باخته‌ایم. او در اتوبیوگرافی متاثرکننده خود می‌نویسد کسانی که در اردوگاه‌های مرگ نازی‌ها معنای زندگی خود را پیدا می‌کردند بیشتر احتمال داشت که از آن شرایط جان سالم به درببرند. بنابراین، خواندن این کتاب به‌خصوص در زمان‌های دشوار زندگی می‌تواند بسیار الهام‌بخش و کمک‌کننده باشد.

قلعه حیوانات

خلاصه کتاب قلعه حیوانات از این قرار است که گروهی از حیوانات در یک مزرعه زندگی می‌کنند و علیه اربابان انسانی خود دست به شورش می‌زنند تا بتوانند جامعه‌ای آزاد و برابر را بنا کنند. بااین‌حال، پس از اینکه یک خوک رهبری آن‌ها را به عهده می‌گیرد این رویاها نقش بر آب می‌شوند و خوک به آن‌ها نشان می‌دهد که اگرچه همه با یکدیگر برابرند اما برخی از دیگران برابرترند. کتاب مزرعه حیوانات اثر جورج اورول یک طنز سیاسی اجتماعی گزنده است که خواندن آن خالی از لطف نیست. بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم که خرید یا دانلود PDF این کتاب را فراموش نکنید و حتما بهترین ترجمه آن را تهیه کنید.

هنر شادمانگی: گامی به سوی صلح درونی و صلح برونی

تنزین گیاتسو، چهاردهمین دالایی لامای تبتی با همکاری یک روانپزشک به نام هوارد سی. کاتلر، کتاب هنر شادمانگی: گامی به سوی صلح درونی و صلح برونی را نوشته است. او در این کتاب، اندیشه بودایی را چارچوبی جامع برای خودسازی اخلاقی معرفی می‌کند و معتقد است که ما می‌توانیم شادی، رفاه و شفقت را توسعه دهیم. درواقع، دالایی لاما مهربانی را اساس دین خود می‌داند و بر این باور است که اگر می‌خواهیم خود را تغییر دهیم اول باید به شفقت بپردازیم.

تله شادمانی

راس هریس، روانشناس استرالیایی در کتاب تله شادمانی این تصور که معنای زندگی جستجوی خوشبختی است را به چالش می‌کشد. او برخلاف دیگر متفکران، در کتاب خود ما را ترغیب نمی‌کند تا افکار و احساسات منفی خود را به چالش بکشیم، بلکه از ما می‌خواهد که افکار و احساسات منفی خود را شناسایی کنیم، آن‌ها را بپذیریم و سپس رهایشان کنیم. او مطرح می‌کند که نیروی اراده، بسیار محدود است و بسیار بهتر است که یاد بگیریم شرایط خود را مدیریت کنیم نه اینکه تمام انرژی خود را صرف تلاش برای اجتناب از افکار بد یا تغییر آن‌ها کنیم.

نیروی حال: رهنمونی برای روشن‌بینی معنوی

اکهارت توله، نویسنده این کتاب مطرح می‌کند که معنای زندگی صرفا حضور داشتن است. بااین‌حال، حضور داشتن واقعی، کار ساده‌ای نیست. به گفته اکهارت توله، کلید زندگی در زمان حال این است که با جریان تفکرات غیرارادی و بی‌وقفه خود مبارزه کنیم و در عوض سعی کنیم در موقعیت‌های مختلف مانند یک ناظر بی‌طرف عمل کنیم و نظاره‌گر ذهن خود باشیم، بدون اینکه پرحرفی‌های آن را جدی بگیریم. تماشای ذهنمان تنها کاری است که باید انجام دهیم و این امر شامل خودداری از تجزیه‌وتحلیل و قضاوت است.

راه و روش ارسطویی: چطور حکمتی کهن می‌تواند زندگی‌مان را تغییر دهد

ارسطو بر این باور بود که شادی هدف نهایی زندگی بشر و بالاترین کامیابی است. علاوه بر این، برای رسیدن به آن، تحقق پتانسیل‌ها و بالاترین ظرفیت انسانی ضروری است. ارسطو اعتقاد داشت که عملکرد اصلی ما به‌عنوان انسان، فعالیت منطقی و مطابق با فضیلت است. بنابراین، خوشبختی ارسطویی رابطه‌ای ناگسستنی با عمل فضیلت‌آمیز دارد. برای درک پتانسیل خود، لازم است بر روی واکنش‌های هیجانی و رفتاری خود کار کنیم تا به بهترین نسخه از خودمان تبدیل شویم.

کیمیاگر

کتاب کیمیاگر توسط پائولو کوئیلو نوشته شده است و داستان آن در مورد سفر یک پسر چوپان به اهرام مصر برای پیدا کردن یک گنج مدفون است. خواندن این کتاب به شما می‌آموزد که اشتیاق داشته باشید، خودتان باشید، از شکست نترسید و بر ترس‌های خود غلبه کنید. بنابراین، اگر می‌خواهید افسانه خود را کشف کنید، هدف نهایی خود باشید و نشانه‌ها را درک کنید خرید یا دانلود رمان کیمیاگر پائولو کوئیلو را از دست ندهید و حتما بهترین ترجمه آن را تهیه کنید.

پیشگویی آسمانی

این کتاب به اندازه کتاب کیمیاگر تاثیرگذار و الهام‌بخش است. در کتاب پیشگویی آسمانی، قهرمان داستان به پرو می‌رود تا نوشته اسرارآمیزی را پیدا کند که حاوی نه بینش در مورد زندگی است. او در سفر خود با کشیش‌ها و اساتید متعددی روبرو می‌شود که آن‌ها نیز به دنبال این دست‌نوشته هستند. خواندن این کتاب به شما کمک می‌کند پذیرای خوش‌اقبالی‌ها شوید و با کنار گذاشتن تمایل خود برای کنترل همه موقعیت‌ها، پذیرای ناشناخته‌ها و رمز و رازها باشید. همچنین، اگر می‌خواهید معنای زندگی خود را پیدا کنید، خواندن این کتاب را هرگز از دست ندهید.

درنهایت، همانطور که حتما متوجه شده‌اید هر کتاب ایده متفاوتی در مورد معنای زندگی ارائه می‌دهد. این امر نشان می‌دهد که آنچه در مورد درک معنا و مفهوم زندگی اهمیت دارد این است که شما برای کشف معنا تلاش کنید یا آن را ایجاد کنید. هیچ معنای جامعی برای زندگی وجود ندارد که بتوانیم از آن به‌سادگی استفاده کنیم. خواندن این کتاب‌ها می‌تواند به شما ایده بدهد که چگونه برای درک معنای زندگی شروع کنید.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 برچسب ها

 از سراسر وب

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

 

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

واکنش وحیده محمدی فر همسر داریوش مهرجویی به انتقادهاواکنش وحیده محمدی فر همسر داریوش مهرجویی به انتقادهاروایت مارال فرجاد از تجربه بیماری سرطانروایت مارال فرجاد از تجربه بیماری سرطانحمله کیهان به رضا رشیدپورحمله کیهان به رضا رشیدپوراعتراض رضا کیانیان به گرانی و جراحی اقتصادی دولتاعتراض رضا کیانیان به گرانی و جراحی اقتصادی دولتسروش صحت: من کی هستم؟!سروش صحت: من کی هستم؟!افشاگری مصطفی کیایی درباره دستمزدهای نجومیافشاگری مصطفی کیایی درباره دستمزدهای نجومیممکن است امبر هرد از آکوامن ۲ حذف شودممکن است امبر هرد از آکوامن ۲ حذف شودواکنش اصغر فرهادی به اتهام سرقت ادبی در کنواکنش اصغر فرهادی به اتهام سرقت ادبی در کنواکنش رضا رویگری به اعتراض‌ها علیه همسرشواکنش رضا رویگری به اعتراض‌ها علیه همسرشبه راه افتادن کارزاری برای حذف بودجه صدا و سیما و تقسیم آن میان مردمبه راه افتادن کارزاری برای حذف بودجه صدا و سیما و تقسیم آن میان مردمنامه پرویز پرستویی به رهبر انقلابنامه پرویز پرستویی به رهبر انقلابمارین دختر هلندی که در تهران بازیگر سینما و تئاتر استمارین دختر هلندی که در تهران بازیگر سینما و تئاتر استفرزند بریتنی اسپیرز و سام اصغری سقط شدفرزند بریتنی اسپیرز و سام اصغری سقط شدبهنوش بختیاری و تراجنسیتی های سینمای ایرانبهنوش بختیاری و تراجنسیتی های سینمای ایرانعلیرضا خمسه: قدیما با ۶۰ هزار تومان عروس می‌آوردند!علیرضا خمسه: قدیما با ۶۰ هزار تومان عروس می‌آوردند!واکنش دختر جانی دپ به دادگاه پدرش و امبر هردواکنش دختر جانی دپ به دادگاه پدرش و امبر هردپاسخ سروش صحت به حذف خودش و ساختمان پزشکانپاسخ سروش صحت به حذف خودش و ساختمان پزشکانچرا گلشیفته فراهانی در کن ۲۰۲۲ غایب است؟چرا گلشیفته فراهانی در کن ۲۰۲۲ غایب است؟ادعای جنجالی شبنم فرشادجو علیه ۵ مرد سینماگر مطرح ایرانیادعای جنجالی شبنم فرشادجو علیه ۵ مرد سینماگر مطرح ایرانیحمله روزنامه فرهیختگان به گوگوش: او زنی اغواگر استحمله روزنامه فرهیختگان به گوگوش: او زنی اغواگر استماجرای دختر پرویز پرستویی در آمریکا چه بود؟ماجرای دختر پرویز پرستویی در آمریکا چه بود؟شایعه درگذشت اشکان اشتیاقشایعه درگذشت اشکان اشتیاقهومن حاجی عبداللهی از مردم ایران عذرخواهی کردهومن حاجی عبداللهی از مردم ایران عذرخواهی کردادامه کدورت صدا و سیما با سروش صحت | ساختمان پزشکان هم حذف شدادامه کدورت صدا و سیما با سروش صحت | ساختمان پزشکان هم حذف شدفیلم های پرفروش این روزهافیلم های پرفروش این روزها
حمید صفت بازیگر شد | رپر جنجالی در یک ماجرای سیاسیحمید صفت بازیگر شد | رپر جنجالی در یک ماجرای سیاسیتتلو رسماً خواستار بازگشت به ایران شدتتلو رسماً خواستار بازگشت به ایران شدعصبانیت محمود قربانی همسر اول گوگوش از ادعاهای خواننده مشهور در مصاحبه جنجالیعصبانیت محمود قربانی همسر اول گوگوش از ادعاهای خواننده مشهور در مصاحبه جنجالیعاشقانه های سحر قریشی و تتلو خیلی زود تمام شد!عاشقانه های سحر قریشی و تتلو خیلی زود تمام شد!واکنش کنایه‌آمیز مهرداد آسمانی به مصاحبه گوگوشواکنش کنایه‌آمیز مهرداد آسمانی به مصاحبه گوگوشاعتراض سیروان خسروی به قانون عجیب یک بانک برای افتتاح حساباعتراض سیروان خسروی به قانون عجیب یک بانک برای افتتاح حسابناگفته‌هایی از زندگی گوگوش بعد از ۲۱ سالناگفته‌هایی از زندگی گوگوش بعد از ۲۱ سالحضور سحر قریشی در کنسرت تتلو و قیمت نجومی بلیت هاحضور سحر قریشی در کنسرت تتلو و قیمت نجومی بلیت هاکنسرت رایگان محمد اصفهانی خواننده پاپ در پارک آب و آتشکنسرت رایگان محمد اصفهانی خواننده پاپ در پارک آب و آتشجدایی مدونا از نامزد ۲۸ ساله خود در ۶۳ سالگیجدایی مدونا از نامزد ۲۸ ساله خود در ۶۳ سالگیعذرخواهی ابی بخاطر صحبت‌هایش درباره خلیج فارسعذرخواهی ابی بخاطر صحبت‌هایش درباره خلیج فارسسلن دیون بازیگر شدسلن دیون بازیگر شداعلام زمان انتشار آلبوم "گاه فراموشی" همایون شجریاناعلام زمان انتشار آلبوم "گاه فراموشی" همایون شجریانسلفی خانمان برانداز و خیانت؛ علت طلاق ماهسون از همسرشسلفی خانمان برانداز و خیانت؛ علت طلاق ماهسون از همسرشابراز تمایل خواننده امید برای بازگشت به ایرانابراز تمایل خواننده امید برای بازگشت به ایرانپخش صدای مهدی یراحی در کلیپ ابراهیم رئیسیپخش صدای مهدی یراحی در کلیپ ابراهیم رئیسیبریتنی اسپیرز باردار شد | سام اصغری در انتظار اولین فرزندشبریتنی اسپیرز باردار شد | سام اصغری در انتظار اولین فرزندشخوانندگان افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ معرفی شدندخوانندگان افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ معرفی شدندگوگوش به پارکینسون مبتلا استگوگوش به پارکینسون مبتلا استصحبت های مازیار فلاحی درباره فرارش از اوکراینصحبت های مازیار فلاحی درباره فرارش از اوکراینجنیفر لوپز باز هم عروس می شود | داماد تکراری همان سلبریتی ۱۸ سال پیشجنیفر لوپز باز هم عروس می شود | داماد تکراری همان سلبریتی ۱۸ سال پیشتصمیمی که زندگی سلنا گومز را تغییر دادتصمیمی که زندگی سلنا گومز را تغییر دادشورش آریانا گرانده علیه معتبرترین جایزه موسیقی جهانشورش آریانا گرانده علیه معتبرترین جایزه موسیقی جهانبازگشت شهاب تیام خواننده مشهور لس آنجلسی به ایرانبازگشت شهاب تیام خواننده مشهور لس آنجلسی به ایرانماکان بند در تهران، بقیه در کیش؛ فروردین عجیب ۱۴۰۱ماکان بند در تهران، بقیه در کیش؛ فروردین عجیب ۱۴۰۱
معروفترین جملات بروس لی چگونه می‌تواند زندگیتان را تغییر دهد؟معروفترین جملات بروس لی چگونه می‌تواند زندگیتان را تغییر دهد؟کریستیانو رونالدو از مرگ پسر تازه متولد شده اش خبر دادکریستیانو رونالدو از مرگ پسر تازه متولد شده اش خبر دادبروکلین بکهام پسر دیوید بکهام داماد شد + تصاویربروکلین بکهام پسر دیوید بکهام داماد شد + تصاویرهتل لوکس کریستیانو رونالدو در مراکش افتتاح شدهتل لوکس کریستیانو رونالدو در مراکش افتتاح شدسارا خادم الشریعه، بانوی اول شطرنج ایران در کانادا مادر شدسارا خادم الشریعه، بانوی اول شطرنج ایران در کانادا مادر شددختر بروس لی نقل قول معروف پدرش را تایید کرددختر بروس لی نقل قول معروف پدرش را تایید کردادعای جدید در خصوص پرونده تجاوز رونالدو: پلیس لاس وگاس حکم جلب صادر کرده بودادعای جدید در خصوص پرونده تجاوز رونالدو: پلیس لاس وگاس حکم جلب صادر کرده بودبازداشت دریا بویوکونجو ، قهرمان شنای ترکیه، به دلیل آرزوی مرگ برای اردوغانبازداشت دریا بویوکونجو ، قهرمان شنای ترکیه، به دلیل آرزوی مرگ برای اردوغانمبارزه سجاد غریبی و مارتین فورد کی برگزار می شود و چه قوانینی دارد؟مبارزه سجاد غریبی و مارتین فورد کی برگزار می شود و چه قوانینی دارد؟دختر علی دایی در لندن کریسمس را جشن گرفت!دختر علی دایی در لندن کریسمس را جشن گرفت!بروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودبروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودشکایت شطرنج باز معروف از سریال "گامبی وزیر"شکایت شطرنج باز معروف از سریال "گامبی وزیر"استعداد ستاره تیم ملی در نوازندگی سنتوراستعداد ستاره تیم ملی در نوازندگی سنتوربرگزاری مزایده توسط پله برای مبارزه با کرونا در برزیلبرگزاری مزایده توسط پله برای مبارزه با کرونا در برزیلعلت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودشعلت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودشقبض عجیب برق برای علی کریمی؛ ۴/۵ میلیون تومان برای یک ماه! [به‌روزرسانی]قبض عجیب برق برای علی کریمی؛ ۴/۵ میلیون تومان برای یک ماه! [به‌روزرسانی]داستان سرخیو راموس؛ گلزن ترین و خشن ترین مدافع فوتبال جهانداستان سرخیو راموس؛ گلزن ترین و خشن ترین مدافع فوتبال جهان۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریان۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریانماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهآیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟آیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟رونالدو و مسی بازیگر می‌شوندرونالدو و مسی بازیگر می‌شوندمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگرادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگررافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسرافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکس