ads
Monday, 29 November 2021|دوشنبه، 8 آذر، 1400|يا قاضي الحاجات|افراد آنلاین: 113 نفر

برای درک معنا و مفهوم عمیق تری از زندگی این ۸ کتاب را بخوانید

تاریخ انتشار: دوشنبه، 12 مهر، 1400 فرهنگ و هنر ، معرفی کتاب
+ A -

معنای زندگی برای هر یک از ما متفاوت است اما همه ما به دنبال این هستیم تا معنای زندگی خود را پیدا کنیم. برای برخی از ما این امر یک مسیر همیشگی و مادام‌العمر است. برخی از ما تلاش می‌کنیم گام‌های درستی برداریم تا درنهایت دریابیم چرا اینجا هستیم و قرار است در زندگی خود چه کار کنیم. اگر شما نیز در جستجوی معنای زندگی هستید در ادامه با چند کتاب آشنا می‌شوید که در این زمینه می‌توانند برای شما بسیار مفید باشند.

انسان در جستجوی معنا

این کتاب توسط ویکتور فرانکل، روانپزشک اتریشی، بازمانده هولوکاست و بنیان‌گذار لوگوتراپی نوشته شده است. فرانکل در کتاب خود استدلال می‌کند که وظیفه ما در زندگی این است که به آن به هر شکل ممکن معنا بدهیم. او مطرح می‌کند که ما حتی باید در رنج‌های خود معنا پیدا کنیم وگرنه باخته‌ایم. او در اتوبیوگرافی متاثرکننده خود می‌نویسد کسانی که در اردوگاه‌های مرگ نازی‌ها معنای زندگی خود را پیدا می‌کردند بیشتر احتمال داشت که از آن شرایط جان سالم به درببرند. بنابراین، خواندن این کتاب به‌خصوص در زمان‌های دشوار زندگی می‌تواند بسیار الهام‌بخش و کمک‌کننده باشد.

قلعه حیوانات

خلاصه کتاب قلعه حیوانات از این قرار است که گروهی از حیوانات در یک مزرعه زندگی می‌کنند و علیه اربابان انسانی خود دست به شورش می‌زنند تا بتوانند جامعه‌ای آزاد و برابر را بنا کنند. بااین‌حال، پس از اینکه یک خوک رهبری آن‌ها را به عهده می‌گیرد این رویاها نقش بر آب می‌شوند و خوک به آن‌ها نشان می‌دهد که اگرچه همه با یکدیگر برابرند اما برخی از دیگران برابرترند. کتاب مزرعه حیوانات اثر جورج اورول یک طنز سیاسی اجتماعی گزنده است که خواندن آن خالی از لطف نیست. بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم که خرید یا دانلود PDF این کتاب را فراموش نکنید و حتما بهترین ترجمه آن را تهیه کنید.

هنر شادمانگی: گامی به سوی صلح درونی و صلح برونی

تنزین گیاتسو، چهاردهمین دالایی لامای تبتی با همکاری یک روانپزشک به نام هوارد سی. کاتلر، کتاب هنر شادمانگی: گامی به سوی صلح درونی و صلح برونی را نوشته است. او در این کتاب، اندیشه بودایی را چارچوبی جامع برای خودسازی اخلاقی معرفی می‌کند و معتقد است که ما می‌توانیم شادی، رفاه و شفقت را توسعه دهیم. درواقع، دالایی لاما مهربانی را اساس دین خود می‌داند و بر این باور است که اگر می‌خواهیم خود را تغییر دهیم اول باید به شفقت بپردازیم.

تله شادمانی

راس هریس، روانشناس استرالیایی در کتاب تله شادمانی این تصور که معنای زندگی جستجوی خوشبختی است را به چالش می‌کشد. او برخلاف دیگر متفکران، در کتاب خود ما را ترغیب نمی‌کند تا افکار و احساسات منفی خود را به چالش بکشیم، بلکه از ما می‌خواهد که افکار و احساسات منفی خود را شناسایی کنیم، آن‌ها را بپذیریم و سپس رهایشان کنیم. او مطرح می‌کند که نیروی اراده، بسیار محدود است و بسیار بهتر است که یاد بگیریم شرایط خود را مدیریت کنیم نه اینکه تمام انرژی خود را صرف تلاش برای اجتناب از افکار بد یا تغییر آن‌ها کنیم.

نیروی حال: رهنمونی برای روشن‌بینی معنوی

اکهارت توله، نویسنده این کتاب مطرح می‌کند که معنای زندگی صرفا حضور داشتن است. بااین‌حال، حضور داشتن واقعی، کار ساده‌ای نیست. به گفته اکهارت توله، کلید زندگی در زمان حال این است که با جریان تفکرات غیرارادی و بی‌وقفه خود مبارزه کنیم و در عوض سعی کنیم در موقعیت‌های مختلف مانند یک ناظر بی‌طرف عمل کنیم و نظاره‌گر ذهن خود باشیم، بدون اینکه پرحرفی‌های آن را جدی بگیریم. تماشای ذهنمان تنها کاری است که باید انجام دهیم و این امر شامل خودداری از تجزیه‌وتحلیل و قضاوت است.

راه و روش ارسطویی: چطور حکمتی کهن می‌تواند زندگی‌مان را تغییر دهد

ارسطو بر این باور بود که شادی هدف نهایی زندگی بشر و بالاترین کامیابی است. علاوه بر این، برای رسیدن به آن، تحقق پتانسیل‌ها و بالاترین ظرفیت انسانی ضروری است. ارسطو اعتقاد داشت که عملکرد اصلی ما به‌عنوان انسان، فعالیت منطقی و مطابق با فضیلت است. بنابراین، خوشبختی ارسطویی رابطه‌ای ناگسستنی با عمل فضیلت‌آمیز دارد. برای درک پتانسیل خود، لازم است بر روی واکنش‌های هیجانی و رفتاری خود کار کنیم تا به بهترین نسخه از خودمان تبدیل شویم.

کیمیاگر

کتاب کیمیاگر توسط پائولو کوئیلو نوشته شده است و داستان آن در مورد سفر یک پسر چوپان به اهرام مصر برای پیدا کردن یک گنج مدفون است. خواندن این کتاب به شما می‌آموزد که اشتیاق داشته باشید، خودتان باشید، از شکست نترسید و بر ترس‌های خود غلبه کنید. بنابراین، اگر می‌خواهید افسانه خود را کشف کنید، هدف نهایی خود باشید و نشانه‌ها را درک کنید خرید یا دانلود رمان کیمیاگر پائولو کوئیلو را از دست ندهید و حتما بهترین ترجمه آن را تهیه کنید.

پیشگویی آسمانی

این کتاب به اندازه کتاب کیمیاگر تاثیرگذار و الهام‌بخش است. در کتاب پیشگویی آسمانی، قهرمان داستان به پرو می‌رود تا نوشته اسرارآمیزی را پیدا کند که حاوی نه بینش در مورد زندگی است. او در سفر خود با کشیش‌ها و اساتید متعددی روبرو می‌شود که آن‌ها نیز به دنبال این دست‌نوشته هستند. خواندن این کتاب به شما کمک می‌کند پذیرای خوش‌اقبالی‌ها شوید و با کنار گذاشتن تمایل خود برای کنترل همه موقعیت‌ها، پذیرای ناشناخته‌ها و رمز و رازها باشید. همچنین، اگر می‌خواهید معنای زندگی خود را پیدا کنید، خواندن این کتاب را هرگز از دست ندهید.

درنهایت، همانطور که حتما متوجه شده‌اید هر کتاب ایده متفاوتی در مورد معنای زندگی ارائه می‌دهد. این امر نشان می‌دهد که آنچه در مورد درک معنا و مفهوم زندگی اهمیت دارد این است که شما برای کشف معنا تلاش کنید یا آن را ایجاد کنید. هیچ معنای جامعی برای زندگی وجود ندارد که بتوانیم از آن به‌سادگی استفاده کنیم. خواندن این کتاب‌ها می‌تواند به شما ایده بدهد که چگونه برای درک معنای زندگی شروع کنید.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 برچسب ها

 از سراسر وب

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

سریال عازم جهنم یک روزه رکورد بازی مرکب را شکست!سریال عازم جهنم یک روزه رکورد بازی مرکب را شکست!واکنش الناز شاکردوست به بی آبی در اصفهانواکنش الناز شاکردوست به بی آبی در اصفهانجوان اول عاشق سینمای ایران را بشناسیدجوان اول عاشق سینمای ایران را بشناسیدآنچه رامین پرچمی را آزار می دهدآنچه رامین پرچمی را آزار می دهداین ۵۰۰ میلیارد تومان از کجا به سینمای ایران آمد؟این ۵۰۰ میلیارد تومان از کجا به سینمای ایران آمد؟آقای مهران مدیری شما چرا انتخاب کردید؟آقای مهران مدیری شما چرا انتخاب کردید؟روزی که سروش صحت نمک گیرمان کردروزی که سروش صحت نمک گیرمان کردحادثه رانندگی برای جواد عزتی در رودبارحادثه رانندگی برای جواد عزتی در رودبارزبان لیندا کیانی بند آمد!زبان لیندا کیانی بند آمد!مهناز افشار با صورت کبود + عکسمهناز افشار با صورت کبود + عکسگشت ارشاد با ریحانه پارسا ۷ میلیارد فروختگشت ارشاد با ریحانه پارسا ۷ میلیارد فروختحال کردن به روایت سروش صحتحال کردن به روایت سروش صحتداریوش فرضیایی: ما نمی رقصیمداریوش فرضیایی: ما نمی رقصیمرابطه جنجالی جانی دپ و امبر هرد مستند می‌شودرابطه جنجالی جانی دپ و امبر هرد مستند می‌شودحسادت بهروز افخمی به اصغر فرهادی؟حسادت بهروز افخمی به اصغر فرهادی؟جایزه چپق طلایی برای مهران مدیریجایزه چپق طلایی برای مهران مدیریداریوش اسدزاده: با ۱۰۰ تومان می شد یک محله را خرید!داریوش اسدزاده: با ۱۰۰ تومان می شد یک محله را خرید!گوهر خیراندیش: دیگر غلط بکنم برقصم!گوهر خیراندیش: دیگر غلط بکنم برقصم!ترافیک سلبریتی ها و بازیگران در جشن حافظترافیک سلبریتی ها و بازیگران در جشن حافظشهرام قائدی به من گفت حسین گفتند تو قتل عمد کردی!شهرام قائدی به من گفت حسین گفتند تو قتل عمد کردی!ریحانه پارسا و گشت ارشاد انبار باروت و رفتار عاقلانه ارشادریحانه پارسا و گشت ارشاد انبار باروت و رفتار عاقلانه ارشاداسماعیل سلطانیان: دستم را جلوی کسی دراز نمی کنماسماعیل سلطانیان: دستم را جلوی کسی دراز نمی کنمجزییات نون خ ۴ به روایت بازیگر نقش سلمانجزییات نون خ ۴ به روایت بازیگر نقش سلمانحمله به اصغر فرهادی شما را قهرمان نمی کندحمله به اصغر فرهادی شما را قهرمان نمی کندواکنش مهناز افشار به تبرئه شدن همسر سابقش + عکسواکنش مهناز افشار به تبرئه شدن همسر سابقش + عکس
حمید صفت و تازه ترین خبر از پرونده قتل ناپدریحمید صفت و تازه ترین خبر از پرونده قتل ناپدریانصراف همایون شجریان از فیلم سینمایی «مست عشق»انصراف همایون شجریان از فیلم سینمایی «مست عشق»ازدحام طرفداران مسیح و آرش در سینما کوروش حادثه آفریدازدحام طرفداران مسیح و آرش در سینما کوروش حادثه آفریداتهام پاموک: توهین به مصطفی کمال آتاتورک و تمسخر پرچم ترکیهاتهام پاموک: توهین به مصطفی کمال آتاتورک و تمسخر پرچم ترکیهبلیت کنسرت باید ۸۰۰ هزار تومان باشد اما بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار نگه می داریم!بلیت کنسرت باید ۸۰۰ هزار تومان باشد اما بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار نگه می داریم!در نبود کنسرت، خواننده ها برای سریال ها خواندنددر نبود کنسرت، خواننده ها برای سریال ها خواندندجایزه بزرگ مسابقه بین‌المللی بلژیک برای دومین بار به حمید صوفی رسیدجایزه بزرگ مسابقه بین‌المللی بلژیک برای دومین بار به حمید صوفی رسیدرهایی بریتنی اسپیرز از ۱۳ سال سوءاستفادهرهایی بریتنی اسپیرز از ۱۳ سال سوءاستفادهمرگ دلخراش ماریلیا مندونکا خواننده مشهور برزیلی + عکسمرگ دلخراش ماریلیا مندونکا خواننده مشهور برزیلی + عکسآرشیو ملی هنر ایران در شیراز راه اندازی شدآرشیو ملی هنر ایران در شیراز راه اندازی شداز ارسلان کامکار تا مجید انتظامی مجوز گرفتنداز ارسلان کامکار تا مجید انتظامی مجوز گرفتنداحمد آزاد خواننده سرشناس قدیمی درگذشتاحمد آزاد خواننده سرشناس قدیمی درگذشتخانه پرویز مشکاتیان در آتش سوخت!خانه پرویز مشکاتیان در آتش سوخت!سالار عقیلی: ما اولین قربانیان کرونا بودیمسالار عقیلی: ما اولین قربانیان کرونا بودیمایران درودی درگذشتایران درودی درگذشتغلام‌سخی رسولی: طالبان پایم را با آبجوش سوزاند!غلام‌سخی رسولی: طالبان پایم را با آبجوش سوزاند!تتلو و تتلیتی‌ها و داستان یک میلیون دلاریتتلو و تتلیتی‌ها و داستان یک میلیون دلاریحسن ریوندی: من هم افسرده می‌شوم!حسن ریوندی: من هم افسرده می‌شوم!پروین بهمنی خالق لالایی‌های مادرانه درگذشتپروین بهمنی خالق لالایی‌های مادرانه درگذشتکانیه وست رسماً نام خود را به «یه» تغییر دادکانیه وست رسماً نام خود را به «یه» تغییر دادسهراب سپهری رکورددار تعویض سنگ قبر در جهان!سهراب سپهری رکورددار تعویض سنگ قبر در جهان!علی پهلوان دلایل مهاجرتش را فاش کردعلی پهلوان دلایل مهاجرتش را فاش کردمحبوب‌ترین خواننده زن در بریتانیا معرفی شدمحبوب‌ترین خواننده زن در بریتانیا معرفی شدادل ملکه اسپاتیفای شد | رکورد جدید خانم ستارهادل ملکه اسپاتیفای شد | رکورد جدید خانم ستارهادل درباره طلاقش آهنگ خواندادل درباره طلاقش آهنگ خواند
بروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودبروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودشکایت شطرنج باز معروف از سریال "گامبی وزیر"شکایت شطرنج باز معروف از سریال "گامبی وزیر"استعداد ستاره تیم ملی در نوازندگی سنتوراستعداد ستاره تیم ملی در نوازندگی سنتوربرگزاری مزایده توسط پله برای مبارزه با کرونا در برزیلبرگزاری مزایده توسط پله برای مبارزه با کرونا در برزیلعلت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودشعلت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودشقبض عجیب برق برای علی کریمی؛ ۴/۵ میلیون تومان برای یک ماه! [به‌روزرسانی]قبض عجیب برق برای علی کریمی؛ ۴/۵ میلیون تومان برای یک ماه! [به‌روزرسانی]داستان سرخیو راموس؛ گلزن ترین و خشن ترین مدافع فوتبال جهانداستان سرخیو راموس؛ گلزن ترین و خشن ترین مدافع فوتبال جهان۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریان۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریانماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهآیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟آیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟رونالدو و مسی بازیگر می‌شوندرونالدو و مسی بازیگر می‌شوندمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگرادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگررافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسرافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمرونالدو بستنی فروش می‌شودرونالدو بستنی فروش می‌شودازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کردجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کرداظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!اظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!کسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کروناکسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کرونافیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استفیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودرابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!رابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!