ads
Sunday, 28 November 2021|يکشنبه، 7 آذر، 1400|يا ذاالجلال و الاکرام|افراد آنلاین: 113 نفر

سفری به دره‌ رنگارنگ آمریکا

تاریخ انتشار: جمعه، 21 آبان، 1400 گردشگری ، اماکن دیدنی جهان
+ A -

در پارک آنتلوپ کنیون اشکال منحصر به فرد و عجیبی از صخره ها وجود دارد که با تابش نور در ساعات مختلف روز تغییر رنگ می دهند و نوری که از شکاف صخره ها به داخل می تابد زیباترین نورپردازی دنیا را به نمایش می گذارد. این مناظر یکی از زیباترین و فراموش نشدنی ترین مناظر هست که در طول زندگی ممکن است مشاهده کرده باشید.

سالها پیش ، گله های بزگوزن های شاخ چنگالی در این دره ها و زمین ها اطراف این دره، آزادانه زندگی می کردند. این دره زیبا نام خود را از همین بزگوزون ها گرفته است.

این دره شگفت انگیز، در طول چندین هزار سال و بر اثر نیروهای بی امان آب و باد ایجاد شده است. فرسایش بر اثر باد و آب، این ماسه سنگ ها را به آرامی تراشیده و شکل داده است و بافت ها و اشکال منحصر به فرد و زیبایی را در آن ایجاد کرده است. آنتلوپ کنیون در طی تغییرات آب و هوایی با خراشیده شدن سنگ ها به وجود آمده است.

موقعیت مکانی آنتلوپ کنیون

آنتلوپ کنیون در ایالت آریزونا ایالات متحده آمریکا و در محدوده دریاچه پاول قرار دارد. این دره یکی از جالب ترین و بهترین جاذبه های گردشگری در ایالات متحده آمریکا است.

غار های این پارک جذاب 2 ساعت از گرند کنیون و 4 ساعت از لاس وگاس فاصله دارد ، در واقع مقصدی عالی برای یک سفر جاده ای از دو مقصد گردشگری دیگر در آمریکا است.

این ژرف دره به دو بخش بالایی و پایینی تقسیم می شود. بخش بالایی با نام " The Crack " و بخش پایینی با نام " The corkscrew " شناخته می شوند. اسم ناواهوایی بخش بالایی tse bighanilini به معنای " جایی که آب از میان صخره ها می گذرد " است. قبیله ی ناواهو بخش پایینی این ژرف دره را Hazdistazi به معنای " قوس های سنگی مارپیچ " نامیده اند.

بخش بالای این ژرف دره برای عکاسی مناسب تر است و پرتو های نوری که از شکاف های آن به داخل می تابند ، منظره ای فوق العاده ایجاد می کند. به همین دلیل ، قسمت بالایی ژرف دره بیشتر مورد توجه گردشگران و به خصوص عکاسان قرار می گیرد. تابش نور و رنگ های زیبایی که در این بخش وجود دارند در دنیا بی نظیر است و زیبایی خاص خود را دارد.

یکی از مواردی که باعث شده است این دره محبوب شود این است که ورودی و تمام سطح آن هموار و است و نیازی به بالا و پایین رفتن و صعود از ارتفاع نیست.

بخش پایینی دره اگر چه به زیبایی قسما بالایی دره نیست اما نمی توان به راحتی از آن گذشت. در واقع اگر به دنبال ماجراجویی هستید و دوست دارید که اطرافتان خلوت تر باشد این بخش را انتخاب کنید. 

در قسمت های پایینی دره نیز فرصت های بی شماری برای عکاسی وجود دارد. در این قسمت از نردبان های زیادی بالا و پایین خواهید رفت و از میان شکاف های پر پیج و خم خواهید گذشت.

نحوه شکل گیری آنتلوپ کنیون

آنتلوپ کنیون بر اثر فرسایش ماسه ناواهو تشکیل شده است. یکی از مهم ترین عوامل ایجاد کنند ژرف دره ، سیل های شدید و متعدد بوده است. آب باران در فصل های بارانی سال در آبگیر های بالای دره جمع می شدند و از گذرگاه های باریک آن عبور می کردند. به مرور زمان این گذرگاه ها بر اثر فرسایش عمیق تر و وسیع تر شدند و دیواره های آن ها به نرمی و به شکل موج آب ، شکل گرفته اند.

هنوز هم سیل های زیادی در این منطقه جاری می شوند. در 30 اکتبر سال 2006 سیل وسیعی جاری شد که در 36 ساعت طول کشید و مسئولان مربوطه بخش پایینی آنتلوپ کنیون را برای 5 ماه مسدود کردند.

این ژرف دره یکی از محبوب ترین مکان ها برای عکاسی است اما عکاسی از این دره کار بسیار دشواری است ، چرا که عکاسی که از این قسمت عکای می کند باید در محدوده نور دهی مهارت زیادی داشته باشد.

به دلیل وجود خطر بارش باران در فصل های باراین سال ، به گردشگران اجازه داده نمی شود تا به تنهایی از این ژرف دره بازدید کنند و حتما باید از تور های همراه با راهنما استفاده کنند.این مکان مانند سایر جاذبه های طبیعی دنیا بسیار جذاب و شگفت انگیز است ، اما مانند هر مکان طبیعی دیگر ممکن است خطراتی نیز برای گردشگران داشته باشد. برای مثال در سال 1997 وقوع سیل باعث کشته شدن 11 توریست شد. تنها کسی که جان سالم از این سیل به در برد راهنمای تور بود که آموزش های لازم را برای مقابله با سیل دیده بود.

ناواهو

ناواهو یکی از بزرگترین قبیله های سرخ پوست ایالات متحده آمریکا است. این قبیله در ایالت آریزونا و در جنوب یوتا مستقر است و 300000 جمعیت دارد.

به گفته افسانه های باستانی اقوام سرخ پوست ناواهو ، اجداد این قوم با ستاره نشین ها دیدار داشته اند و آنها با سپر های پرنده به زمین آنده اندو ستاره نشین ها همواره راهنمای این قبیله بوده اند.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 از سراسر وب

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

سریال عازم جهنم یک روزه رکورد بازی مرکب را شکست!سریال عازم جهنم یک روزه رکورد بازی مرکب را شکست!واکنش الناز شاکردوست به بی آبی در اصفهانواکنش الناز شاکردوست به بی آبی در اصفهانجوان اول عاشق سینمای ایران را بشناسیدجوان اول عاشق سینمای ایران را بشناسیدآنچه رامین پرچمی را آزار می دهدآنچه رامین پرچمی را آزار می دهداین ۵۰۰ میلیارد تومان از کجا به سینمای ایران آمد؟این ۵۰۰ میلیارد تومان از کجا به سینمای ایران آمد؟آقای مهران مدیری شما چرا انتخاب کردید؟آقای مهران مدیری شما چرا انتخاب کردید؟روزی که سروش صحت نمک گیرمان کردروزی که سروش صحت نمک گیرمان کردحادثه رانندگی برای جواد عزتی در رودبارحادثه رانندگی برای جواد عزتی در رودبارزبان لیندا کیانی بند آمد!زبان لیندا کیانی بند آمد!مهناز افشار با صورت کبود + عکسمهناز افشار با صورت کبود + عکسگشت ارشاد با ریحانه پارسا ۷ میلیارد فروختگشت ارشاد با ریحانه پارسا ۷ میلیارد فروختحال کردن به روایت سروش صحتحال کردن به روایت سروش صحتداریوش فرضیایی: ما نمی رقصیمداریوش فرضیایی: ما نمی رقصیمرابطه جنجالی جانی دپ و امبر هرد مستند می‌شودرابطه جنجالی جانی دپ و امبر هرد مستند می‌شودحسادت بهروز افخمی به اصغر فرهادی؟حسادت بهروز افخمی به اصغر فرهادی؟جایزه چپق طلایی برای مهران مدیریجایزه چپق طلایی برای مهران مدیریداریوش اسدزاده: با ۱۰۰ تومان می شد یک محله را خرید!داریوش اسدزاده: با ۱۰۰ تومان می شد یک محله را خرید!گوهر خیراندیش: دیگر غلط بکنم برقصم!گوهر خیراندیش: دیگر غلط بکنم برقصم!ترافیک سلبریتی ها و بازیگران در جشن حافظترافیک سلبریتی ها و بازیگران در جشن حافظشهرام قائدی به من گفت حسین گفتند تو قتل عمد کردی!شهرام قائدی به من گفت حسین گفتند تو قتل عمد کردی!ریحانه پارسا و گشت ارشاد انبار باروت و رفتار عاقلانه ارشادریحانه پارسا و گشت ارشاد انبار باروت و رفتار عاقلانه ارشاداسماعیل سلطانیان: دستم را جلوی کسی دراز نمی کنماسماعیل سلطانیان: دستم را جلوی کسی دراز نمی کنمجزییات نون خ ۴ به روایت بازیگر نقش سلمانجزییات نون خ ۴ به روایت بازیگر نقش سلمانحمله به اصغر فرهادی شما را قهرمان نمی کندحمله به اصغر فرهادی شما را قهرمان نمی کندواکنش مهناز افشار به تبرئه شدن همسر سابقش + عکسواکنش مهناز افشار به تبرئه شدن همسر سابقش + عکس
حمید صفت و تازه ترین خبر از پرونده قتل ناپدریحمید صفت و تازه ترین خبر از پرونده قتل ناپدریانصراف همایون شجریان از فیلم سینمایی «مست عشق»انصراف همایون شجریان از فیلم سینمایی «مست عشق»ازدحام طرفداران مسیح و آرش در سینما کوروش حادثه آفریدازدحام طرفداران مسیح و آرش در سینما کوروش حادثه آفریداتهام پاموک: توهین به مصطفی کمال آتاتورک و تمسخر پرچم ترکیهاتهام پاموک: توهین به مصطفی کمال آتاتورک و تمسخر پرچم ترکیهبلیت کنسرت باید ۸۰۰ هزار تومان باشد اما بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار نگه می داریم!بلیت کنسرت باید ۸۰۰ هزار تومان باشد اما بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار نگه می داریم!در نبود کنسرت، خواننده ها برای سریال ها خواندنددر نبود کنسرت، خواننده ها برای سریال ها خواندندجایزه بزرگ مسابقه بین‌المللی بلژیک برای دومین بار به حمید صوفی رسیدجایزه بزرگ مسابقه بین‌المللی بلژیک برای دومین بار به حمید صوفی رسیدرهایی بریتنی اسپیرز از ۱۳ سال سوءاستفادهرهایی بریتنی اسپیرز از ۱۳ سال سوءاستفادهمرگ دلخراش ماریلیا مندونکا خواننده مشهور برزیلی + عکسمرگ دلخراش ماریلیا مندونکا خواننده مشهور برزیلی + عکسآرشیو ملی هنر ایران در شیراز راه اندازی شدآرشیو ملی هنر ایران در شیراز راه اندازی شداز ارسلان کامکار تا مجید انتظامی مجوز گرفتنداز ارسلان کامکار تا مجید انتظامی مجوز گرفتنداحمد آزاد خواننده سرشناس قدیمی درگذشتاحمد آزاد خواننده سرشناس قدیمی درگذشتخانه پرویز مشکاتیان در آتش سوخت!خانه پرویز مشکاتیان در آتش سوخت!سالار عقیلی: ما اولین قربانیان کرونا بودیمسالار عقیلی: ما اولین قربانیان کرونا بودیمایران درودی درگذشتایران درودی درگذشتغلام‌سخی رسولی: طالبان پایم را با آبجوش سوزاند!غلام‌سخی رسولی: طالبان پایم را با آبجوش سوزاند!تتلو و تتلیتی‌ها و داستان یک میلیون دلاریتتلو و تتلیتی‌ها و داستان یک میلیون دلاریحسن ریوندی: من هم افسرده می‌شوم!حسن ریوندی: من هم افسرده می‌شوم!پروین بهمنی خالق لالایی‌های مادرانه درگذشتپروین بهمنی خالق لالایی‌های مادرانه درگذشتکانیه وست رسماً نام خود را به «یه» تغییر دادکانیه وست رسماً نام خود را به «یه» تغییر دادسهراب سپهری رکورددار تعویض سنگ قبر در جهان!سهراب سپهری رکورددار تعویض سنگ قبر در جهان!علی پهلوان دلایل مهاجرتش را فاش کردعلی پهلوان دلایل مهاجرتش را فاش کردمحبوب‌ترین خواننده زن در بریتانیا معرفی شدمحبوب‌ترین خواننده زن در بریتانیا معرفی شدادل ملکه اسپاتیفای شد | رکورد جدید خانم ستارهادل ملکه اسپاتیفای شد | رکورد جدید خانم ستارهادل درباره طلاقش آهنگ خواندادل درباره طلاقش آهنگ خواند
بروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودبروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودشکایت شطرنج باز معروف از سریال "گامبی وزیر"شکایت شطرنج باز معروف از سریال "گامبی وزیر"استعداد ستاره تیم ملی در نوازندگی سنتوراستعداد ستاره تیم ملی در نوازندگی سنتوربرگزاری مزایده توسط پله برای مبارزه با کرونا در برزیلبرگزاری مزایده توسط پله برای مبارزه با کرونا در برزیلعلت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودشعلت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودشقبض عجیب برق برای علی کریمی؛ ۴/۵ میلیون تومان برای یک ماه! [به‌روزرسانی]قبض عجیب برق برای علی کریمی؛ ۴/۵ میلیون تومان برای یک ماه! [به‌روزرسانی]داستان سرخیو راموس؛ گلزن ترین و خشن ترین مدافع فوتبال جهانداستان سرخیو راموس؛ گلزن ترین و خشن ترین مدافع فوتبال جهان۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریان۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریانماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهآیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟آیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟رونالدو و مسی بازیگر می‌شوندرونالدو و مسی بازیگر می‌شوندمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگرادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگررافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسرافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمرونالدو بستنی فروش می‌شودرونالدو بستنی فروش می‌شودازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کردجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کرداظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!اظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!کسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کروناکسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کرونافیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استفیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودرابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!رابطه دوباره کلوئی کارداشیان و تریستان تامپسون!