ads
Tuesday, 18 January 2022|سه شنبه، 28 دي، 1400|يا ارحم الراحمين|افراد آنلاین: 97 نفر

مروری بر گذشته

پیشخوان روزنامه های پنجشنبه 23 دی 1400
پیشخوان روزنامه های پنجشنبه 23 دی 1400
واکنش علیرضا دبیر به ماجرای گرین کارت آمریکایی اش و شعار مرگ بر آمریکا
واکنش علیرضا دبیر به ماجرای گرین کارت آمریکایی اش و شعار مرگ بر آمریکا
علت صداهای مهیب انفجار در غرب کشور چه بود؟
علت صداهای مهیب انفجار در غرب کشور چه بود؟
مدل برزیلی که ۹۰ روز پیش با خودش ازدواج کرده بود درخواست طلاق داد!
مدل برزیلی که ۹۰ روز پیش با خودش ازدواج کرده بود درخواست طلاق داد!
فال روزانه دوشنبه 20 دی 1400
فال روزانه دوشنبه 20 دی 1400
فال روزانه یکشنبه 26 دی 1400
فال روزانه یکشنبه 26 دی 1400
لوازم خانگی باز هم گران شد؛ ۸ تا ۱۲ درصد افزایش قیمت
لوازم خانگی باز هم گران شد؛ ۸ تا ۱۲ درصد افزایش قیمت
اصغر فرهادی: من فقط یک فیلمسازم نه قهرمان!
اصغر فرهادی: من فقط یک فیلمسازم نه قهرمان!
گیتی معینی هم می گوید هرگز مهران مدیری را نمی بخشد
گیتی معینی هم می گوید هرگز مهران مدیری را نمی بخشد
حیوان درست رانندگی کن به روایت سروش صحت
حیوان درست رانندگی کن به روایت سروش صحت
بهرام رادان عزادار شد + تسلیت مهناز افشار
بهرام رادان عزادار شد + تسلیت مهناز افشار
زیبایی مونا فرجاد بودن و آن موتوری
زیبایی مونا فرجاد بودن و آن موتوری
جزییات مرگ دلخراش زوج پناهجوی مریوانی در آب های یونان
جزییات مرگ دلخراش زوج پناهجوی مریوانی در آب های یونان
برد پیت دنیای سینما و موسیقی را شگفت زده کرد
برد پیت دنیای سینما و موسیقی را شگفت زده کرد
همبازی شدن گلشیفته فراهانی با ماریون کوتیار در یک فیلم جدید
همبازی شدن گلشیفته فراهانی با ماریون کوتیار در یک فیلم جدید
اظهار نظرات تند درباره سرنوشت فیلم ها را جدی بگیریم؟
اظهار نظرات تند درباره سرنوشت فیلم ها را جدی بگیریم؟
جراح دیوانه انگلیسی که حروف اول اسمش را روی کبد بیماران حک می کرد
جراح دیوانه انگلیسی که حروف اول اسمش را روی کبد بیماران حک می کرد
مردی برای انتخاب همسر عکسش را روی بیلبورد تبلیغاتی منتشر کرد!
مردی برای انتخاب همسر عکسش را روی بیلبورد تبلیغاتی منتشر کرد!
پریناز ایزدیار با استایل پانچو کوتاه + تصاویر
پریناز ایزدیار با استایل پانچو کوتاه + تصاویر
چگونه می توانیم نوع فر موی خود را تشخیص دهیم؟
چگونه می توانیم نوع فر موی خود را تشخیص دهیم؟

جوان اول عاشق سینمای ایران را بشناسید

تاریخ انتشار: يکشنبه، 7 آذر، 1400 سینما، هنرمندان و ورزشکاران ، سینمای ایران
+ A -

هوتن شکیبا می‌گوید که خوشحال است به عنوان جوان اول عاشق در سینما شناخته می‌شود.

این بازیگر که با بازی در فیلم‌های«شبی که ماه کامل شد»،«تی تی» و «ابلق» و نیز مجموعه تلویزیونی «لیسانسه‌ها» به عنوان بازیگری عاشق‌پیشه شناخته شده است، می‌گوید از آنجا که کارکترهای نمایشی متفاوت هستند، نوع عاشق شدن‌شان هم متفاوت می‌شود ولی با این حال خوشنود است که به عنوان جوان اولی عاشق در سینما شناخته می‌شود.

او همچنین تاکید دارد که از قضاوت کارکترهایی که بازی می‌کند می‌پرهیزد و همه تلاشش را به کار می‌گیرد تا این کارکترها را قضاوت نکند.

این بازیگر که شامگاه جمعه پنجم آذر ماه مهمان برنامه «پرانتز باز» رادیو نمایش بود، در آغاز در پاسخ به نیما رییسی، مجری این برنامه درباره پیچیدگی نقش‌هایی که تاکنون بازی کرده است با اشاره به شخصیت «عبدالحمید» فیلم «شبی که ماه کامل شد»، گفت: شاید در ذهن خیلی‌ها «شبی که ماه کامل شد» یک فیلم سیاسی است اما به نظر من اصلا اینطور نیست؛ این فیلم واقعا یک عاشقانه و یک عاشقانه‌ی تلخ است. درواقع به این می‌پردازد که چطور یک ایدئولوژی غلط و اصرار بر یک سری قوانین می‌تواند قبل از هر چیزی یک عشق را اینطور نابود کند. فرقی هم نمی‌کند که این مذهب اسلام است یا هر چیز دیگری و در هر جایی در دنیا تاثیرش را روی عشق و محبت و ارتباط آدم‌ها می‌گذارد.

در ادامه الهام حسامی، کارشناس برنامه با اشاره به چند لایه بودن شخصیت‌های فیلم‌های نرگس آبیار گفت: خانم نرگس آبیار همواره ابتدا محور عشق را انتخاب می‌کنند و این مساله برای ایشان خیلی مهم است. البته ایشان معتقدند که این عشق باید در بستر زندگی واقعی شکل بگیرد که در «شبی که ماه کامل شد» یک زندگی واقعی است اما شخصیت عبدالحمید را با یک بارقه‌های اولیه خلق کردند و نوشتند.

شکیبا در پاسخ به او درباره بازی در شخصیت چند وجهی عبدالحمید توضیح داد: چیزی که من در بازیگری به آن اعتقاد دارم این است که آدم خیلی نباید کاراکتری را که بازی می‌کند، قضاوت کند بلکه بیشتر باید درکش کند و این نیازمند یک شناخت است. این شناخت هم از طریق متریالی همچون فیلمنامه یا تفکرات کارگردان یا فرهنگ خود جامعه به دست می‌آید. در مورد شخصیت عبدالحمید، پیش از اینکه او را جنایتکار و تروریست‌ببینیم، گفتم او یک انسان است که جایی اشتباه کرده‌است. هیچ کاراکتری یک دفعه در بدو تولد جنایتکار نیست و شرایط و فشاری که آن کاراکتر از همه جهت متحمل می‌شود باعث می‌شود که در مسیر تغییر کند. برای من هم عبدالحمید اینطور بود و به درستی هم در فیلمنامه نوشته شده بود. بخش‌هایی اضافه شد که شاید در واقعیت اینطور نبود. او را یک نوازنده نشان دادیم که شعر می‌گوید و خطاطی می‌کند. همه‌ی وجوه در فیلمنامه به او اضافه شد که بگوییم ما با یک انسان طرف هستیم که دارای احساس است و به مرور این احساس در او کشته شده و تبدیل به یک چیز دیگری می‌شود. واقعیت این است که خیلی برای من سخت بود و یادم نمی‌رود روزهای آخری که فیلمبرداری انجام می‌شد و به آن شب سخت آخر فیلم نزدیک می‌شدیم، خیلی برای من سخت بود اینکه نخواهم او را خیلی قضاوت کنم و در درونم تلاش کنم که به او حق بدهم که من دارم کار درستی انجام می‌دهم. چون اگر این کار را نمی‌کردم یک بازی دروغ می‌شد.

او با اشاره به دشواری بازی در نقش عبدالحمید افزود: خیلی برای خود من سنگین بود و اینکه مدام در ذهنم این جمله را تکرار می‌کردم که عبدالحمید هم یک قربانی است و عبدالحمید هم قطعا در آن شرایط برایش راحت نبوده، قطعا زنش را دوست داشته، قطعا به دلیل شرایط و تاثیری که گرفته این کار را کرده و در آن لحظه صد در صد سیاه نبوده‌ است. من تلاش کردم تا این حس دوگانه‌ای که همیشه همراهش بود در فیلم باشد.

در ادامه‌ی این گفتگو فرانک آرتا، دیگر کارشناس برنامه با ارایه تعریفی از عشق به معنای دیگرخواهی، یادآور شد که شکیبا در سه فیلم عاشقانه‌ای که بازی کرده به مرحله دیگرخواهی و عشق متعالی نرسیده است.

شکیبا در پاسخ به او توضیح داد: واقعیت این است که خیلی متفاوت است و هر کدام از ما شاید به نوع متفاوتی عشق را تجربه می‌کنیم. شاید این دوست داشتن و عشق افلاطونی یا هر بعدی که در نظرش بگیریم در شَمای کلی یک چیزهایی شبیه به همدیگر داشته باشد. به نظر من هر آدمی در یک جزئیاتی متفاوت است و این تفاوت برای من در این نقش‌هایی که در فیلمنامه هست، وجود دارد. من سعی می‌کنم فقط همان چیزی را که در کاراکتر هست و آنچه را که حس می‌کنم آن کاراکتر تجربه کرده را نشان دهم. ما همیشه ترکیبی از انواع حس‌ها و انواع واکنش‌ها هستیم. ما عاشق می‌شویم انگار ترس هم کنارش می‌آید و حتی ترس از دست دادن همزمان با عاشق شدن ایجاد می‌شود و ترس نرسیدن دارد با آن می‌آید. همیشه به هنگام بازی، سعی می‌کنم به این وجوه دیگر هم فکر کنم که کاراکتر یک عمقی پیدا کند و صرفا در یک سطحی حرکت نکند.

«پرانتز باز» به تهیه‌کنندگی و سردبیری مارال دوستی در گروه برنامه‌های مستند و ترکیبی نمایشی رادیو نمایش تولید می‌شود. این برنامه به صورت زنده و هفتگی ساعت 21:00 تا 23:00 پخش می‌شود. این برنامه این هفته از محل پردیس سینمایی کورش پخش شد.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 از سراسر وب

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

پاسخ تلویزیون به سانسور گربه ایپاسخ تلویزیون به سانسور گربه ایلطف جنجالی محمود احمدی‌ نژاد به مهران مدیریلطف جنجالی محمود احمدی‌ نژاد به مهران مدیریهمبازی شدن گلشیفته فراهانی با ماریون کوتیار در یک فیلم جدیدهمبازی شدن گلشیفته فراهانی با ماریون کوتیار در یک فیلم جدیدممیزی جدید صدا و سیما | نمایش گربه هم در تلویزیون ممنوع شد!ممیزی جدید صدا و سیما | نمایش گربه هم در تلویزیون ممنوع شد!مراسم «عقاب خونی» سریال وایکینگ ها کاملا واقعی بوده است!مراسم «عقاب خونی» سریال وایکینگ ها کاملا واقعی بوده است!افزایش مجدد قیمت اشتراک ماهانه نتفلیکسافزایش مجدد قیمت اشتراک ماهانه نتفلیکساصغر فرهادی: من فقط یک فیلمسازم نه قهرمان!اصغر فرهادی: من فقط یک فیلمسازم نه قهرمان!عجب حاشیه ای شد این سارا و نیکا سریال پایتختعجب حاشیه ای شد این سارا و نیکا سریال پایتختاخلاق های نامتعارف نصرالله رادشاخلاق های نامتعارف نصرالله رادشهومن حاج عبداللهی: تلویزیون به من گفت دزد! + عکسهومن حاج عبداللهی: تلویزیون به من گفت دزد! + عکسبهرام رادان عزادار شد + تسلیت مهناز افشاربهرام رادان عزادار شد + تسلیت مهناز افشارحکم قضایی یا سانسور؟ | جیران چرا دیروز نیامد؟حکم قضایی یا سانسور؟ | جیران چرا دیروز نیامد؟برد پیت دنیای سینما و موسیقی را شگفت زده کردبرد پیت دنیای سینما و موسیقی را شگفت زده کردحیوان درست رانندگی کن به روایت سروش صحتحیوان درست رانندگی کن به روایت سروش صحتاصغر فرهادی در ۱۵تای نهایی بفتااصغر فرهادی در ۱۵تای نهایی بفتاراز عدم حضور جواد عزتی در تلویزیون فاش شد: دستمزد خیلی خیلی بالا؟راز عدم حضور جواد عزتی در تلویزیون فاش شد: دستمزد خیلی خیلی بالا؟نقابدار تو کی هستی؟ مسابقه جدید تلویزیون ترکیهنقابدار تو کی هستی؟ مسابقه جدید تلویزیون ترکیهجشن تولد ۳۸ سالگی ترانه علیدوستی با سیگار! + عکسجشن تولد ۳۸ سالگی ترانه علیدوستی با سیگار! + عکساظهار نظرات تند درباره سرنوشت فیلم ها را جدی بگیریم؟اظهار نظرات تند درباره سرنوشت فیلم ها را جدی بگیریم؟سریال جیران حسن فتحی نیامده راهی دادسرا شد! + ماجرای شکایتسریال جیران حسن فتحی نیامده راهی دادسرا شد! + ماجرای شکایتمریم امیر جلالی مرکز حاشیه شدمریم امیر جلالی مرکز حاشیه شدگیتی معینی هم می گوید هرگز مهران مدیری را نمی بخشدگیتی معینی هم می گوید هرگز مهران مدیری را نمی بخشدتدارک تلویزیون برای عید نوروز جالب شدتدارک تلویزیون برای عید نوروز جالب شداصغر فرهادی درباره بیانیه اش خطاب به رسانه های افراطی ایران به گاردین چه گفت؟اصغر فرهادی درباره بیانیه اش خطاب به رسانه های افراطی ایران به گاردین چه گفت؟سه خاطره از جواد عزتی در روز تولدشسه خاطره از جواد عزتی در روز تولدش
مقایسه شادمهر عقیلی و داریوش اقبالیمقایسه شادمهر عقیلی و داریوش اقبالیبازگشت شکوهمند ماهسون پس از ۱۶ سال با آلبوم جدید خوش اومدیبازگشت شکوهمند ماهسون پس از ۱۶ سال با آلبوم جدید خوش اومدیبهنام بانی مهاجرت می کند | شایعه ای که جدی شدبهنام بانی مهاجرت می کند | شایعه ای که جدی شدعطاالله امیدوار درگذشتعطاالله امیدوار درگذشتسه خواننده محبوب پاپ را بشناسید | ۳ نفر از ۱۲ چهره محبوبسه خواننده محبوب پاپ را بشناسید | ۳ نفر از ۱۲ چهره محبوبمشکل رپ فارسی سویه اعتراضی است؟مشکل رپ فارسی سویه اعتراضی است؟تصمیم شهرام شب پره برای خداحافظی از خوانندگی و ترک آمریکا برای همیشهتصمیم شهرام شب پره برای خداحافظی از خوانندگی و ترک آمریکا برای همیشهبیوگرافی هایکو جپکین خواننده ترکبیوگرافی هایکو جپکین خواننده ترکبیوگرافی حلیل سزایی خواننده و بازیگر ترکبیوگرافی حلیل سزایی خواننده و بازیگر ترکبیوگرافی امید بسن خواننده ترکبیوگرافی امید بسن خواننده ترکبیوگرافی فاضلی تئومان یعقوب اوغلو خواننده ترکبیوگرافی فاضلی تئومان یعقوب اوغلو خواننده ترکبیوگرافی نیلوفر یوملو خواننده ترکبیوگرافی نیلوفر یوملو خواننده ترکبیوگرافی آرا گولر معروف به چشم استانبولبیوگرافی آرا گولر معروف به چشم استانبولبه جای دوستی با مردم راه دشمنی‌ برگزیده‌ایدبه جای دوستی با مردم راه دشمنی‌ برگزیده‌ایداولیویا رودریگو هنرمند سال مجله تایم | ایلان ماسک شخصیت سالاولیویا رودریگو هنرمند سال مجله تایم | ایلان ماسک شخصیت سالسه خواننده در میان قدرتمندترین زنان جهانسه خواننده در میان قدرتمندترین زنان جهانمحسن چاوشی و راز عدم برپایی کنسرتمحسن چاوشی و راز عدم برپایی کنسرتسالار عقیلی در اپرای همای همایونسالار عقیلی در اپرای همای همایونراز مهمی که حسین محجوبی فاش کرد + دستخطراز مهمی که حسین محجوبی فاش کرد + دستخطشهرام شکوهی: ورشکست شدیمشهرام شکوهی: ورشکست شدیمشهاب مظفری هم مهاجرت کردشهاب مظفری هم مهاجرت کردعلیرضا قربانی در ژنو و اشتوتگارت چه می خواند؟علیرضا قربانی در ژنو و اشتوتگارت چه می خواند؟۲۰۰ میلیون تومان می دهند برای کنسرت در ترکیه!۲۰۰ میلیون تومان می دهند برای کنسرت در ترکیه!محسن چاوشی، سجاد افشاریان و خانه کاغذیمحسن چاوشی، سجاد افشاریان و خانه کاغذیایران و ۱۷ کشور در تکاپوی ثبت خوشنویسی در یونسکوایران و ۱۷ کشور در تکاپوی ثبت خوشنویسی در یونسکو
دختر علی دایی در لندن کریسمس را جشن گرفت!دختر علی دایی در لندن کریسمس را جشن گرفت!بروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودبروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودشکایت شطرنج باز معروف از سریال "گامبی وزیر"شکایت شطرنج باز معروف از سریال "گامبی وزیر"استعداد ستاره تیم ملی در نوازندگی سنتوراستعداد ستاره تیم ملی در نوازندگی سنتوربرگزاری مزایده توسط پله برای مبارزه با کرونا در برزیلبرگزاری مزایده توسط پله برای مبارزه با کرونا در برزیلعلت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودشعلت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودشقبض عجیب برق برای علی کریمی؛ ۴/۵ میلیون تومان برای یک ماه! [به‌روزرسانی]قبض عجیب برق برای علی کریمی؛ ۴/۵ میلیون تومان برای یک ماه! [به‌روزرسانی]داستان سرخیو راموس؛ گلزن ترین و خشن ترین مدافع فوتبال جهانداستان سرخیو راموس؛ گلزن ترین و خشن ترین مدافع فوتبال جهان۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریان۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریانماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهآیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟آیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟رونالدو و مسی بازیگر می‌شوندرونالدو و مسی بازیگر می‌شوندمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگرادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگررافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسرافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمبا ۵ نامزد نهایی ریاست فدراسیون فوتبال آشنا شویمرونالدو بستنی فروش می‌شودرونالدو بستنی فروش می‌شودازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانازدواج مجدد مهرداد میناوند ستاره سابق فوتبال ایرانحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازحمله تند شجاع خلیل‌زاده به کامبیز دیربازجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کردجان سینا با شهرزاد شریعت زاده مهندس ایرانی ازدواج کرداظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!اظهارات کیمیا علیزاده درباره مهاجرتش: شوهرم فریبم داد!کسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کروناکسب و کار جدید دیوید بکهام بدنبال ابتلا به کرونافیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استفیلم زندگی زلاتان ابراهیمووچ در راه استمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شودمستند زندگی دیوید بکهام ساخته می‌شود