ads
Saturday, 21 May 2022|شنبه، 31 ارديبهشت، 1401|يا رب العالمين|افراد آنلاین: 97 نفر

مروری بر گذشته

نامه پرویز پرستویی به رهبر انقلاب
نامه پرویز پرستویی به رهبر انقلاب
مصوبه جدید مجلس؛ اصلاح قانون مهریه
مصوبه جدید مجلس؛ اصلاح قانون مهریه
یکتا جمالی دختر وزنه بردار به ایران برنگشت؛ آیا پناهنده شد؟
یکتا جمالی دختر وزنه بردار به ایران برنگشت؛ آیا پناهنده شد؟
یکتا جمالی پناهندگی اش به آلمان را تأیید کرد
یکتا جمالی پناهندگی اش به آلمان را تأیید کرد
چطور در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو ثبت‌نام کنیم؟ شرایط ثبت نام
چطور در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو ثبت‌نام کنیم؟ شرایط ثبت نام
فال روزانه جمعه 23 اردیبهشت 1401
فال روزانه جمعه 23 اردیبهشت 1401
لیگ برتر بیست و یکم | هفته بیست و هشتم
لیگ برتر بیست و یکم | هفته بیست و هشتم
صحبت های جالب مصطفی میرسلیم در مورد طرح واردات خودروهای خارجی
صحبت های جالب مصطفی میرسلیم در مورد طرح واردات خودروهای خارجی
هنگام خرید سرویس خواب به چه نکاتی توجه کنیم؟
هنگام خرید سرویس خواب به چه نکاتی توجه کنیم؟
تیتر روزنامه های ورزشی دوشنبه 26 اردیبهشت 1401
تیتر روزنامه های ورزشی دوشنبه 26 اردیبهشت 1401
دستگیری عروسی که در غذای عروسی اش ماریجوآنا ریخته بود!
دستگیری عروسی که در غذای عروسی اش ماریجوآنا ریخته بود!
آنتونی لوفردو ملقب به بیگانه سیاه می‌خواهد پایش را قطع کند!
آنتونی لوفردو ملقب به بیگانه سیاه می‌خواهد پایش را قطع کند!
پاسخ سروش صحت به حذف خودش و ساختمان پزشکان
پاسخ سروش صحت به حذف خودش و ساختمان پزشکان
بهترین وضعیت خواب برای مبارزه با فشار خون بالا کدام است؟
بهترین وضعیت خواب برای مبارزه با فشار خون بالا کدام است؟
تیتر روزنامه های پنجشنبه 29 اردیبهشت 1401
تیتر روزنامه های پنجشنبه 29 اردیبهشت 1401
تتلو رسماً خواستار بازگشت به ایران شد
تتلو رسماً خواستار بازگشت به ایران شد
لباس بلوچی امین حیایی و مجید صالحی حاشیه‌ساز شد
لباس بلوچی امین حیایی و مجید صالحی حاشیه‌ساز شد
فال روزانه پنجشنبه 29 اردیبهشت 1401
فال روزانه پنجشنبه 29 اردیبهشت 1401
ادعای جنجالی شبنم فرشادجو علیه ۵ مرد سینماگر مطرح ایرانی
ادعای جنجالی شبنم فرشادجو علیه ۵ مرد سینماگر مطرح ایرانی
تیتر روزنامه های ورزشی شنبه 24 اردیبهشت 1401
تیتر روزنامه های ورزشی شنبه 24 اردیبهشت 1401

علت کوچک شدن آلت تناسلی مردان چیست؟

تاریخ انتشار: دوشنبه، 27 دي، 1400 زناشویی ، دانستنیهای جنسی
+ A -

با آنکه بسیاری از مردان آرزو دارند آلت تناسلی بزرگ تری داشته باشند، اما این حقیقت تلخ هست که احتمالاً تنها تغییری که در اندازه آلت تناسلی آن ها رخ خواهد داد، کاهش آن است. پذیرش این موضوع کار ساده ای نیست اما حقیقت آن است که اندازه آلت تناسلی مردان می تواند به دلایل مختلفی تا ۲/۵ سانتیمتر کاهش یابد.

گاهی جایی برای نگرانی نیست. اما گاهی هم این کاهش می تواند از عوارض جانبی مشکلی جدی باشد یا باعث خجالت مردان شود.

بسیار مهم است که به خاطر داشته باشید که هیچ اندازه یا شکل مشخصی وجود ندارد که آن را اندازه یا شکل «طبیعی» آلت تناسلی مردان بدانیم. این موضوع در هر کسی متفاوت است. طول آلت تناسلی بیشتر مردان در حالت غیر نعوظ چیزی در حدود ۹ سانتیمتر است. اما اندازه ی کمتر یا بیشتر از این هم طبیعی است.

تحقیقات نشان داده اندازه آلت تناسلی مردان در حالت نعوظ چیزی بین ۱۳ تا ۱۸ سانتیمتر است. اما طول آلت تناسلی تان به هر اندازه ای که باشد، عواملی هست که می تواند باعث کاهش آن شود. در ادامه از علل کوچک شدن آلت تناسلی مردان خواهیم گفت.

۱- بالا رفتن سن

بالا رفتن سن و پیری خود به اندازه ی کافی مسأله ی ناخوشایندی هست اما خبرهای بدی هم برای آقایان داریم. با بالا رفتن سن ممکن است آلت تناسلی تان، درست مثل دیگر قسمت های بدن تان دستخوش تغییراتی شود.

اما به خاطر داشته باشید که این مسأله بخشی طبیعی از روند پیری است و نیازی به اقدام پزشکی ندارد، مگر اینکه نگران درستی عملکرد آلت تناسلی تان باشید.

با بالا رفتن سن، آلت تناسلی تان می تواند کوچک تر شود چون رسیدن به نعوظ برای آن دشوارتر می شود (البته این اتفاق برای همه ی مردان رخ نمی دهد).

سرخرگ هایی که به آلت تناسلی خون رسانی می کنند، بسته تر و باریک تر می شوند، امری که خون رسانی به آلت تناسلی و سفت شدن آن را دشوارتر می کند.

بافت اسفنجی آلت تناسلی که رسیدن به نعوظ را برای آن امکان پذیر می سازد هم ممکن است به دلیل کاهش خون رسانی، رو به زوال رود.

در عین حال، حین برقراری رابطه جنسی یا انجام ورزش، جراحاتی جزئی به آلت تناسلی وارد می شود که جای زخمی از آن ها باقی می ماند. به این جای زخم، بافت اِسکار گفته می شود که انباشت آن در طی سالیان می تواند باعث جمع شدن آلت تناسلی شود.

و تنها آلت تناسلی نیست که آب می رود، بلکه بیضه ها هم ممکن است تا حدی کوچک تر شوند. با از دست رفتن قابلیت ارتجاعی پوست بیضه ها، آن ها هم ممکن است آویزان تر شوند.

۲- سیگار

اگر چیزی باشد که بتواند شما را وادار به ترک سیگار کند، ممکن است پی بردن به مضرات این کار برای آلت تناسلی تان باشد.

سیگار حاوی سمومی است که به عروق خونی درون آلت تناسلی صدمه وارد می کنند.

متأسفانه این امر نه تنها می تواند باعث نابودی سلول های عضلانی درون آلت تناسلی تان شود، بلکه می تواند برقراری رابطه جنسی را هم برایتان دشوار سازد.

در صورت صدمه دیدن عروق خونی درون آلت تناسلی، ممکن است هر قدر هم که تحریک شده باشید، آلت تناسلی تان چندان قادر به نعوظ نباشد.

وقتی هم که نعوظ به اندازه ی کافی نباشد، آلت تناسلی به طور مرتب بزرگ نمی شود. این امر می تواند باعث کاهش تدریجی طول آلت تناسلی شود.

یک نشانه ی سالم بودن آلت تناسلی در مردان، بیدار شدن با آلت تناسلی نعوظ یافته است، چون نشان می دهد عصب های آلت تناسلی سالم هستند و خون رسانی مناسبی به آن صورت می گیرد.

یک مرد سالم به طور متوسط هر شب ۳ تا ۵ نعوظ را تجربه می کند که در مجموع تا ۳ ساعت به طول می انجامد.

محققان دانشگاه بوستون ِ آمریکا با بررسی آلت تناسلی ۲۰۰ مرد در حالت نعوظ پی بردند طول آلت تناسلی مردان سیگاری کوتاه تر از مردانی بود که سیگار مصرف نمی کردند.

این تحقیق نشان داد که مصرف سیگار مانع از خون رسانی به آلت تناسلی مردان می شود، امری که می تواند جلوی بزرگ شدن آلت تناسلی را بگیرد و در نتیجه، به مرور باعث کوچک شدن آن شود.

۳- داروها

همه ی داروها عوارض ناخواسته ای دارند که برخی شدیدتر از بقیه هستند. داروی آدرال (Adderall) که اغلب برای اختلال نقص توجه تجویز می شود، یکی از داروهایی است که باعث آب رفتن آلت تناسلی مردان می شود.

بعضی داروهای ضد افسردگی و ضد روان پریشی هم ممکن است همین اثر را داشته باشند. برخی داروهایی که برای درمان مشکلات پروستات استفاده می شوند هم باعث کاهش اندازه ی آلت تناسلی مردان می شوند، مانند فیناستراید (Finasteride) و دوتاستراید (Dutasteride).

۴- افزایش وزن

افزایش وزن در مردان نه تنها مشکلات مختلفی را برای سلامت آن ها به دنبال می آورد، بلکه باعث می شود آلت تناسلی آن ها کوچک تر هم دیده شود.

در حقیقت، آلت تناسلی آن ها با بالا رفتن وزن شان واقعاً کوچک نمی شود، بلکه اینطور به نظر می رسد و بیشتر یک خطای دید است.

علت اینکه آلت تناسلی کوچک تر به نظر می رسد این است که عضلات نعوظ چسبیده به دیواره ی شکم هستند. به همین دلیل وقتی شکم بزرگ می شود، آلت تناسلی به عقب می رود.

با کاهش وزن، عکس این مسأله رخ خواهد داد. در حقیقت، کارشناسان به مردانی که دغدغه ی اندازه ی آلت تناسلی شان را دارند توصیه می کنند برای بزرگ تر دیده شدن آن، شکم خود را آب کنند و تناسب اندام داشته باشند.

۵- جراحی پروستات

مردانی که با انجام جراحی اقدام به برداشتن پروستات خود می کنند ممکن است با کاهش طول آلت تناسلی مواجه شوند.

در حقیقت، نزدیک به ۷۰ درصد مردانی که برای درمان سرطان پروستات خود زیر تیغ جراحی رفته اند، این تغییر در آلت تناسلی را تجربه کرده اند.

کارشناسان هنوز نمی دانند دقیقاً چه چیزی باعث این مسأله می شود اما یکی از نظریاتی که در اینباره مطرح شده می گوید شاید مردان بعد از این عمل دچار انقباض عضلانی ای می شوند که باعث کشیده شدن آلت تناسلی آن ها به سمت بدن شان می شود.

یک نظریه ی دیگر این است که اختلال نعوظی که مردان بعد از این جراحی تجربه می کنند مانع از خون رسانی مناسب به آلت تناسلی آن ها می شود.

همانطور که قبلاً هم ذکر شد، عدم خون رسانی مناسب به بافتی که نعوظ را برای آلت تناسلی امکان پذیر می سازد و کمتر شدن تعداد دفعات بزرگ شدن آلت تناسلی ممکن است باعث آب رفتن آن شود.

این امر ممکن است باعث کاهش طول آلت تناسلی به اندازه ی ۱ تا ۲ سانتیمتر شود که هر مردی آن را زیاد می داند. اما جای امیدواری هست، چرا که تحقیقی بر روی مبتلایان سرطان پروستات در ژاپن نشان داد این کاهش موقتی است.

بر اساس این تحقیق، اندازه ی آلت تناسلی این مردان معمولاً بعد از یک سال به اندازه ی قبل بازگشته بود. به گفته ی کارشناسان، نعوظ آلت تناسلی مردان هم باید قاعدتاً بعد از حدود یک سال به حالت قبل بازگردد.

۶- بیماری پیرونی

بعضی مردان دچار مشکلی به نام بیماری پیرونی می شوند که باعث خم شدن آلت تناسلی آن ها در هنگام نعوظ می شود.

خم شدن نسبی آلت تناسلی در حالت نعوظ امری کاملاً طبیعی است. اما بیماری پیرونی باعث خمیدگی شدید آلت تناسلی می شود که می تواند دردناک باشد. این امر می تواند برقراری رابطه جنسی را هم دشوار کند و باعث اختلال نعوظ شود.

این بیماری می تواند باعث انباشت بافت اسکار هم شود، امری که همانطور که قبلاً ذکر شد می تواند مانع از خون رسانی به آلت تناسلی و کاهش اندازه ی آن شود. بیماری پیرونی اغلب در مردان بالای ۴۰ سال رخ می دهد اما در هر سنی می توانید به آن مبتلا شوید.

این بیماری به ندرت به طور خودکار از بین می رود و می تواند تشدید شود. اگر فکر می کنید به این مشکل دچار شده اید، هر چه زودتر به پزشک مراجعه کنید.

۷- کرونا

کرونا می تواند روی تقریباً تمامی سیستم های بدنی تأثیر بگذارد و آلت تناسلی شما هم از این قاعده مستثنی نیست.

به گفته ی کارشناسان، کاهش اندازه آلت تناسلی به عنوان یکی از عوارض کرونای طولانی مدت، احتمالاً درنتیجه ی اختلال نعوظی رخ می دهد که عفونت ویروسی علت آن است.

وقتی ویروس به درون سلول های لایه ی درون‌رگی عروق خونی داخل آلت تناسلی نفوذ می کند، می تواند مانع از خون رسانی مناسب شود. اما جای نگرانی نیست چون این امر لزوماً دائمی نیست.

آیا آلت تناسلی کوچک شده را می توان به حالت قبل بازگرداند؟

خوشبختانه خبرهای خوبی برای آقایان داریم.

کاهش اندازه آلت تناسلی برگشت پذیر است، یعنی می توان اندازه ی آن را به حالت قبل بازگرداند، اما در برخی موارد ممکن است برای بعضی دشوارتر یا به کلی غیر ممکن باشد.

ترک سیگار و کاهش وزن دو روش سریع برای این منظور هستند که اگر به آن ها عمل کنید خواهید دید که اندازه ی آلت تناسلی تان خیلی زود به حالت عادی بازخواهد گشت.

اگر داروی مصرفی تان است که باعث کوچک شدن آلت تناسلی تان شده، با پزشک خود صحبت کنید تا در صورت امکان با تنظیم دوز مصرف تان مشکل را برطرف سازد.

اما اگر به دلیل جدی تری همچون عمل پروستات، آلت تناسلی تان کوچک شده، کار درمان تان کمی پیچیده تر است.

این کاهش در اندازه آلت تناسلی که بعد از عمل پروستات رخ می دهد، گاهی به طور خودکار برطرف می شود. اما اگر نشد، استفاده از داروهایی همچون ویاگرا (Viagra) یا سیالیس (Cialis) می تواند خون رسانی به آلت تناسلی را بهبود بخشد، امری که باعث ترمیم بافتی می شود که نعوظ را برای آلت تناسلی امکان پذیر می سازد. متأسفانه آلت تناسلی ای که به دلیل بیماری پیرونی کوچک شده را نمی توان به حالت قبل بازگرداند.

عمل های جراحی ای هم برای رفع خمیدگی آلت تناسلی و برداشتن بافت اسکار وجود دارد، اما اگر زمان زیادی از بروز این مشکل گذشته باشد دیگر کاری ساخته نیست. به همین دلیل بسیار مهم است که هر چه زودتر به پزشک مراجعه کنید تا جلوی تشدید مشکل را بگیرید.

به گفته ی محققان، طول آلت تناسلی را نمی توان با انجام ورزش یا مصرف دارو کاهش یا افزایش داد.

روش هایی که برای این کار ارائه شده، مانند استفاده از دستگاه های وکیوم و افزایش دهنده ی طول آلت تناسلی و ماساژ آلت تناسلی، همگی برای افزایش خون رسانی به بافت نعوظ یا بزرگ شدن آلت تناسلی انجام می شوند.

با این حال، کارشناسان می گویند شواهد و مدارک زیادی نیست که از مؤثر بودن این روش ها حکایت داشته باشد.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 از سراسر وب

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

 

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

واکنش وحیده محمدی فر همسر داریوش مهرجویی به انتقادهاواکنش وحیده محمدی فر همسر داریوش مهرجویی به انتقادهاروایت مارال فرجاد از تجربه بیماری سرطانروایت مارال فرجاد از تجربه بیماری سرطانحمله کیهان به رضا رشیدپورحمله کیهان به رضا رشیدپوراعتراض رضا کیانیان به گرانی و جراحی اقتصادی دولتاعتراض رضا کیانیان به گرانی و جراحی اقتصادی دولتسروش صحت: من کی هستم؟!سروش صحت: من کی هستم؟!افشاگری مصطفی کیایی درباره دستمزدهای نجومیافشاگری مصطفی کیایی درباره دستمزدهای نجومیممکن است امبر هرد از آکوامن ۲ حذف شودممکن است امبر هرد از آکوامن ۲ حذف شودواکنش اصغر فرهادی به اتهام سرقت ادبی در کنواکنش اصغر فرهادی به اتهام سرقت ادبی در کنواکنش رضا رویگری به اعتراض‌ها علیه همسرشواکنش رضا رویگری به اعتراض‌ها علیه همسرشبه راه افتادن کارزاری برای حذف بودجه صدا و سیما و تقسیم آن میان مردمبه راه افتادن کارزاری برای حذف بودجه صدا و سیما و تقسیم آن میان مردمنامه پرویز پرستویی به رهبر انقلابنامه پرویز پرستویی به رهبر انقلابمارین دختر هلندی که در تهران بازیگر سینما و تئاتر استمارین دختر هلندی که در تهران بازیگر سینما و تئاتر استفرزند بریتنی اسپیرز و سام اصغری سقط شدفرزند بریتنی اسپیرز و سام اصغری سقط شدبهنوش بختیاری و تراجنسیتی های سینمای ایرانبهنوش بختیاری و تراجنسیتی های سینمای ایرانعلیرضا خمسه: قدیما با ۶۰ هزار تومان عروس می‌آوردند!علیرضا خمسه: قدیما با ۶۰ هزار تومان عروس می‌آوردند!واکنش دختر جانی دپ به دادگاه پدرش و امبر هردواکنش دختر جانی دپ به دادگاه پدرش و امبر هردپاسخ سروش صحت به حذف خودش و ساختمان پزشکانپاسخ سروش صحت به حذف خودش و ساختمان پزشکانچرا گلشیفته فراهانی در کن ۲۰۲۲ غایب است؟چرا گلشیفته فراهانی در کن ۲۰۲۲ غایب است؟ادعای جنجالی شبنم فرشادجو علیه ۵ مرد سینماگر مطرح ایرانیادعای جنجالی شبنم فرشادجو علیه ۵ مرد سینماگر مطرح ایرانیحمله روزنامه فرهیختگان به گوگوش: او زنی اغواگر استحمله روزنامه فرهیختگان به گوگوش: او زنی اغواگر استماجرای دختر پرویز پرستویی در آمریکا چه بود؟ماجرای دختر پرویز پرستویی در آمریکا چه بود؟شایعه درگذشت اشکان اشتیاقشایعه درگذشت اشکان اشتیاقهومن حاجی عبداللهی از مردم ایران عذرخواهی کردهومن حاجی عبداللهی از مردم ایران عذرخواهی کردادامه کدورت صدا و سیما با سروش صحت | ساختمان پزشکان هم حذف شدادامه کدورت صدا و سیما با سروش صحت | ساختمان پزشکان هم حذف شدفیلم های پرفروش این روزهافیلم های پرفروش این روزها
حمید صفت بازیگر شد | رپر جنجالی در یک ماجرای سیاسیحمید صفت بازیگر شد | رپر جنجالی در یک ماجرای سیاسیتتلو رسماً خواستار بازگشت به ایران شدتتلو رسماً خواستار بازگشت به ایران شدعصبانیت محمود قربانی همسر اول گوگوش از ادعاهای خواننده مشهور در مصاحبه جنجالیعصبانیت محمود قربانی همسر اول گوگوش از ادعاهای خواننده مشهور در مصاحبه جنجالیعاشقانه های سحر قریشی و تتلو خیلی زود تمام شد!عاشقانه های سحر قریشی و تتلو خیلی زود تمام شد!واکنش کنایه‌آمیز مهرداد آسمانی به مصاحبه گوگوشواکنش کنایه‌آمیز مهرداد آسمانی به مصاحبه گوگوشاعتراض سیروان خسروی به قانون عجیب یک بانک برای افتتاح حساباعتراض سیروان خسروی به قانون عجیب یک بانک برای افتتاح حسابناگفته‌هایی از زندگی گوگوش بعد از ۲۱ سالناگفته‌هایی از زندگی گوگوش بعد از ۲۱ سالحضور سحر قریشی در کنسرت تتلو و قیمت نجومی بلیت هاحضور سحر قریشی در کنسرت تتلو و قیمت نجومی بلیت هاکنسرت رایگان محمد اصفهانی خواننده پاپ در پارک آب و آتشکنسرت رایگان محمد اصفهانی خواننده پاپ در پارک آب و آتشجدایی مدونا از نامزد ۲۸ ساله خود در ۶۳ سالگیجدایی مدونا از نامزد ۲۸ ساله خود در ۶۳ سالگیعذرخواهی ابی بخاطر صحبت‌هایش درباره خلیج فارسعذرخواهی ابی بخاطر صحبت‌هایش درباره خلیج فارسسلن دیون بازیگر شدسلن دیون بازیگر شداعلام زمان انتشار آلبوم "گاه فراموشی" همایون شجریاناعلام زمان انتشار آلبوم "گاه فراموشی" همایون شجریانسلفی خانمان برانداز و خیانت؛ علت طلاق ماهسون از همسرشسلفی خانمان برانداز و خیانت؛ علت طلاق ماهسون از همسرشابراز تمایل خواننده امید برای بازگشت به ایرانابراز تمایل خواننده امید برای بازگشت به ایرانپخش صدای مهدی یراحی در کلیپ ابراهیم رئیسیپخش صدای مهدی یراحی در کلیپ ابراهیم رئیسیبریتنی اسپیرز باردار شد | سام اصغری در انتظار اولین فرزندشبریتنی اسپیرز باردار شد | سام اصغری در انتظار اولین فرزندشخوانندگان افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ معرفی شدندخوانندگان افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ معرفی شدندگوگوش به پارکینسون مبتلا استگوگوش به پارکینسون مبتلا استصحبت های مازیار فلاحی درباره فرارش از اوکراینصحبت های مازیار فلاحی درباره فرارش از اوکراینجنیفر لوپز باز هم عروس می شود | داماد تکراری همان سلبریتی ۱۸ سال پیشجنیفر لوپز باز هم عروس می شود | داماد تکراری همان سلبریتی ۱۸ سال پیشتصمیمی که زندگی سلنا گومز را تغییر دادتصمیمی که زندگی سلنا گومز را تغییر دادشورش آریانا گرانده علیه معتبرترین جایزه موسیقی جهانشورش آریانا گرانده علیه معتبرترین جایزه موسیقی جهانبازگشت شهاب تیام خواننده مشهور لس آنجلسی به ایرانبازگشت شهاب تیام خواننده مشهور لس آنجلسی به ایرانماکان بند در تهران، بقیه در کیش؛ فروردین عجیب ۱۴۰۱ماکان بند در تهران، بقیه در کیش؛ فروردین عجیب ۱۴۰۱
معروفترین جملات بروس لی چگونه می‌تواند زندگیتان را تغییر دهد؟معروفترین جملات بروس لی چگونه می‌تواند زندگیتان را تغییر دهد؟کریستیانو رونالدو از مرگ پسر تازه متولد شده اش خبر دادکریستیانو رونالدو از مرگ پسر تازه متولد شده اش خبر دادبروکلین بکهام پسر دیوید بکهام داماد شد + تصاویربروکلین بکهام پسر دیوید بکهام داماد شد + تصاویرهتل لوکس کریستیانو رونالدو در مراکش افتتاح شدهتل لوکس کریستیانو رونالدو در مراکش افتتاح شدسارا خادم الشریعه، بانوی اول شطرنج ایران در کانادا مادر شدسارا خادم الشریعه، بانوی اول شطرنج ایران در کانادا مادر شددختر بروس لی نقل قول معروف پدرش را تایید کرددختر بروس لی نقل قول معروف پدرش را تایید کردادعای جدید در خصوص پرونده تجاوز رونالدو: پلیس لاس وگاس حکم جلب صادر کرده بودادعای جدید در خصوص پرونده تجاوز رونالدو: پلیس لاس وگاس حکم جلب صادر کرده بودبازداشت دریا بویوکونجو ، قهرمان شنای ترکیه، به دلیل آرزوی مرگ برای اردوغانبازداشت دریا بویوکونجو ، قهرمان شنای ترکیه، به دلیل آرزوی مرگ برای اردوغانمبارزه سجاد غریبی و مارتین فورد کی برگزار می شود و چه قوانینی دارد؟مبارزه سجاد غریبی و مارتین فورد کی برگزار می شود و چه قوانینی دارد؟دختر علی دایی در لندن کریسمس را جشن گرفت!دختر علی دایی در لندن کریسمس را جشن گرفت!بروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودبروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودشکایت شطرنج باز معروف از سریال "گامبی وزیر"شکایت شطرنج باز معروف از سریال "گامبی وزیر"استعداد ستاره تیم ملی در نوازندگی سنتوراستعداد ستاره تیم ملی در نوازندگی سنتوربرگزاری مزایده توسط پله برای مبارزه با کرونا در برزیلبرگزاری مزایده توسط پله برای مبارزه با کرونا در برزیلعلت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودشعلت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودشقبض عجیب برق برای علی کریمی؛ ۴/۵ میلیون تومان برای یک ماه! [به‌روزرسانی]قبض عجیب برق برای علی کریمی؛ ۴/۵ میلیون تومان برای یک ماه! [به‌روزرسانی]داستان سرخیو راموس؛ گلزن ترین و خشن ترین مدافع فوتبال جهانداستان سرخیو راموس؛ گلزن ترین و خشن ترین مدافع فوتبال جهان۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریان۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریانماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهآیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟آیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟رونالدو و مسی بازیگر می‌شوندرونالدو و مسی بازیگر می‌شوندمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگرادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگررافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسرافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکس