ads
Saturday, 21 May 2022|شنبه، 31 ارديبهشت، 1401|يا رب العالمين|افراد آنلاین: 63 نفر

مروری بر گذشته

واکنش دختر جانی دپ به دادگاه پدرش و امبر هرد
واکنش دختر جانی دپ به دادگاه پدرش و امبر هرد
چطور در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو ثبت‌نام کنیم؟ شرایط ثبت نام
چطور در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو ثبت‌نام کنیم؟ شرایط ثبت نام
صحبت های جالب مصطفی میرسلیم در مورد طرح واردات خودروهای خارجی
صحبت های جالب مصطفی میرسلیم در مورد طرح واردات خودروهای خارجی
تیتر روزنامه های دوشنبه 26 اردیبهشت 1401
تیتر روزنامه های دوشنبه 26 اردیبهشت 1401
یکتا جمالی دختر وزنه بردار به ایران برنگشت؛ آیا پناهنده شد؟
یکتا جمالی دختر وزنه بردار به ایران برنگشت؛ آیا پناهنده شد؟
تتلو رسماً خواستار بازگشت به ایران شد
تتلو رسماً خواستار بازگشت به ایران شد
ممکن است امبر هرد از آکوامن ۲ حذف شود
ممکن است امبر هرد از آکوامن ۲ حذف شود
ثبت نام جاماندگان یارانه آغاز شد + نحوه ثبت نام
ثبت نام جاماندگان یارانه آغاز شد + نحوه ثبت نام
نامه پرویز پرستویی به رهبر انقلاب
نامه پرویز پرستویی به رهبر انقلاب
پاسخ سروش صحت به حذف خودش و ساختمان پزشکان
پاسخ سروش صحت به حذف خودش و ساختمان پزشکان
آیت‌ الله سید عبدالله فاطمی‌ نیا درگذشت
آیت‌ الله سید عبدالله فاطمی‌ نیا درگذشت
تیتر روزنامه های چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
تیتر روزنامه های چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
قتل دردناک دختر ۳ ساله مشهدی؛ قاتل قصد تجاوز داشت
قتل دردناک دختر ۳ ساله مشهدی؛ قاتل قصد تجاوز داشت
بهترین وضعیت خواب برای مبارزه با فشار خون بالا کدام است؟
بهترین وضعیت خواب برای مبارزه با فشار خون بالا کدام است؟
واکنش وحیده محمدی فر همسر داریوش مهرجویی به انتقادها
واکنش وحیده محمدی فر همسر داریوش مهرجویی به انتقادها
طرز تهیه سالاد کلم مجلسی
طرز تهیه سالاد کلم مجلسی
فال روزانه پنجشنبه 29 اردیبهشت 1401
فال روزانه پنجشنبه 29 اردیبهشت 1401
حمله کیهان به رضا رشیدپور
حمله کیهان به رضا رشیدپور
افشاگری مصطفی کیایی درباره دستمزدهای نجومی
افشاگری مصطفی کیایی درباره دستمزدهای نجومی
فرزند بریتنی اسپیرز و سام اصغری سقط شد
فرزند بریتنی اسپیرز و سام اصغری سقط شد

دستگیری دختر ۱۳ ساله معتادی که سرکرده یک باند سرقت در مشهد است!

تاریخ انتشار: يکشنبه، 11 ارديبهشت، 1401 اخبار ، اخبار حوادث
+ A -

مأموران پلیس در مشهد دختر نوجوانی را دستگیر کرده اند که علاوه بر داشتن اعتیاد به مواد مخدر از دوران کودکی، سرکرده ی یک باند سرقت هم بوده است.

نیروهای تجسس کلانتری سناباد مشهد در جریان اجرای یک طرح ویژه با هدف پیشگیری از جرم، اعضای یک باند سرقت ۳ نفره را به دام انداخته اند که سرکرده ی آن یک دختر ۱۳ ساله بوده است. اعضای این باند در بازجویی ها به چندین فقره گوشی قاپی و سرقت دوچرخه اعتراف کرده اند.

این دختر نوجوان که مدعی است خلافکاری هایش را از مدرسه آغاز کرده است، خواهر ۱۹ ساله ی خود و همینطور یک پسر ۱۸ ساله را به عنوان اعضای این باند سرقت معرفی کرده است.

آنچه می خوانید گفتگویی با این دختر ۱۳ ساله است.

نامت چیست؟

«ز» نام دارم اما «مهشید» صدایم می زنند.

چرا؟

نام مستعارم است. دوست داشتم دیگران نام اصلی مرا ندانند.

چند سال داری؟

۱۳ ساله هستم.

به چه جرمی دستگیر شدی؟

سرقت و اعتیاد.

خانواده ات چند نفر هستند؟

برادر ندارم. یک خواهر دوقلو دارم که خیلی درس خوان است. به گونه ای که او را «دکتر قلابی» صدا می کنیم و خواهر بزرگترم که با من دستگیر شده است.

چرا خواهر دوقلویت را «دکتر قلابی» می دانید؟

او دختری با وقار، با حجاب، درس خوان و نمازخوان است که به جز تحصیل به چیز دیگری نمی اندیشد. وقتی در این زندگی آشفته و پر از دود مواد مخدر، درس می خواند، معلوم است که «دکتر» می شود.

چگونه سرقت ها را انجام می دادید؟

به بهانه جمع آوری ضایعات در خیابان حرکت می کردم و از پارکینگ خانه هایی که باز بودند، دوچرخه می دزدیدم، البته اگر دوچرخه ها را قفل و زنجیر نزده بودند و در گوشه ای رها شده بود. خیلی راحت سوار می شدم و از پارکینگ بیرون می آمدم. حتی بعضی دوچرخه ها را که در کنار فروشگاه ها و کارگاه ها قفل و زنجیر نداشتند هم سرقت می کردم.

ولی به گوشی قاپی هم اعتراف کرده ای؟

بله! سرقت گوشی که کاری ندارد. من ترک موتورسیکلت دوستم بهداد می نشستم و هنگامی که زن یا دختری در حاشیه خیابان و بی خیال سرگرم مکالمه تلفنی بود از کنارش عبور می کردیم و من به راحتی گوشی را می قاپیدم.

کیف قاپی چطور؟

آن هم که معمولا خانم ها یک بند روی شانه خودشان آویزان می کنند که کار سختی نبود، البته خانم های سهل انگار و بی خیال. خودشان ما را وسوسه می کردند که کیف یا گوشی آن ها را به سرقت ببریم.

در خیابان های خلوت سرقت می کردید؟

نه! ربطی به خیابان نداشت! بستگی به فردی داشت که چقدر از کیف و گوشی خود مراقبت می کرد یا اصلا حواسش به اطراف نبود. گاهی آن گوشی را طوری در دست می گیرند که به دزد «چشمک» می زند! اگر اصول ایمنی را رعایت می کردند مگر من دیوانه بودم که خودم را به خطر بیندازم تا گوشی شان را سرقت کنم!

چند سال است اعتیاد داری؟

از ۳ سال قبل معتاد شدم.

چگونه خلافکار شدی؟

۱۰ ساله بودم که با یکی از دوستانم در سرویس بهداشتی مدرسه و به صورت پنهانی سیگار می کشیدیم. بعد که کرونا شیوع پیدا کرد و مدارس تعطیل شد من به خانه همان دوستم می رفتم که همسایه ما بود. پدر «مهسا» هم مانند پدر من اعتیاد داشت و بساطش همیشه داخل خانه پهن بود. وقتی دیدم که دوستم کنار منقل پدرش مواد مصرف می کند من هم ترغیب شدم و از آن جا خلافکاری هایم شروع شد.

کسی از اعتیادت خبر داشت؟

نه! ولی از یک سال قبل همه فهمیدند که دیگر به یک معتاد حرفه ای تبدیل شده بودم!

پدرت چیزی نگفت؟

او که خودش غرق در دنیای اعتیاد بود، چه می توانست به من بگوید! من هم یکی مثل خودش!

هزینه هایت را چه کسی می داد؟

اول با جمع آوری ضایعات تامین می کردم، بعد هم آرام آرام سرقت را از لوازم کوچک شروع کردم تا اینکه الان به همراه دوستم «بهداد» کیف، گوشی، دوچرخه و موتورسیکلت سرقت می کردم.

منظورت همین «بهداد» است که الان دستگیر شده؟

بله! او را دو سال قبل پدرش از خانه بیرون کرد و بعد به دام شوهر خواهرم افتاد که در کار خلاف بود. شوهر خواهرم او را به خانه آورد که من هم با او آشنا شدم.

شوهر خواهرت الان کجاست؟

او الان به جرم قاچاق فروشی در زندان است. شوهر همین خواهر ۱۹ ساله ام است که در پرونده من جرم مالخری دارد.

ولی خواهرت الان کودک شیر خواره ای در آغوش دارد؟

بله! او خیلی کوچک بود که ازدواج کرد. الان ۳ فرزند دارد که آخرین آن همین پسر ۹ ماهه ای است که در آغوش دارد. چون کسی نیست که از فرزندانش نگهداری کند.

خواهرت چگونه عضو باند تو شد؟

وقتی شوهرش به زندان افتاد او به مشتریان شوهرش مواد می فروخت ولی اموالی را که من و «بهداد» هم سرقت می کردیم به او می فروختیم و او آن ها را بلافاصله در سایت دیوار می فروخت تا هزینه هایش تامین شود.

او هم معتاد است؟

نه! فقط مواد خرده فروشی می کند!

چرا خواهرت را لو دادی؟

چاره ای نداشتم. انگار پلیس لحظه به لحظه ما را تعقیب کرده بود! آن ها همه چیز را می دانستند. وقتی مرا در حین سرقت دوچرخه دستگیر کردند دیگر نتوانستم از زیر سوالات فنی آن ها فرار کنم!

چرا «بهداد» را خانواده اش طرد کردند؟

پدر او اوضاع مالی خوبی دارد اما یک روز در محل کار با هم دعوا کرده بودند که پدرش او را از مغازه بیرون می کند و پول توجیبی هم نمی دهد. «بهداد» هم اتفاقی با شوهر خواهرم آشنا می شود و با تعارف یک سیگار به خانه ما می آید! اما وقتی دوباره به خانه بازمی گردد و پدرش بوی سیگار را می فهمد او را باز هم بیرون می کند که تنبیه شود. «بهداد» هم که جا و مکانی نداشت دوباره نزد ما بازگشت و با من ارتباط برقرار کرد.

از خواهر دوقلویت بیشتر بگو؟

او آرزو دارد در یک کتاب فروشی کار کند و همه کتاب ها را بخواند برای آن که پول خرید کتاب را ندارد! ولی پدرم فقط او را «دکتر قلابی» می داند. او دوست دارد به دانشگاه برود اما پدرم قصد دارد او را عروس کند.

خواستگار دارد؟

بله! پسر همسایه از او خواستگاری کرده است اما جوانی معتاد و بیکار است. با این حال پدرم می خواهد عروسش کند تا یک نان خور کم شود! دلم به حالش می سوزد. من که دختری معتاد و سارقم و به آخر خط رسیده ام اما دوست دارم خواهرم درس بخواند تا برای خودش آدم حسابی بشود!

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 از سراسر وب

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

 

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

واکنش وحیده محمدی فر همسر داریوش مهرجویی به انتقادهاواکنش وحیده محمدی فر همسر داریوش مهرجویی به انتقادهاروایت مارال فرجاد از تجربه بیماری سرطانروایت مارال فرجاد از تجربه بیماری سرطانحمله کیهان به رضا رشیدپورحمله کیهان به رضا رشیدپوراعتراض رضا کیانیان به گرانی و جراحی اقتصادی دولتاعتراض رضا کیانیان به گرانی و جراحی اقتصادی دولتسروش صحت: من کی هستم؟!سروش صحت: من کی هستم؟!افشاگری مصطفی کیایی درباره دستمزدهای نجومیافشاگری مصطفی کیایی درباره دستمزدهای نجومیممکن است امبر هرد از آکوامن ۲ حذف شودممکن است امبر هرد از آکوامن ۲ حذف شودواکنش اصغر فرهادی به اتهام سرقت ادبی در کنواکنش اصغر فرهادی به اتهام سرقت ادبی در کنواکنش رضا رویگری به اعتراض‌ها علیه همسرشواکنش رضا رویگری به اعتراض‌ها علیه همسرشبه راه افتادن کارزاری برای حذف بودجه صدا و سیما و تقسیم آن میان مردمبه راه افتادن کارزاری برای حذف بودجه صدا و سیما و تقسیم آن میان مردمنامه پرویز پرستویی به رهبر انقلابنامه پرویز پرستویی به رهبر انقلابمارین دختر هلندی که در تهران بازیگر سینما و تئاتر استمارین دختر هلندی که در تهران بازیگر سینما و تئاتر استفرزند بریتنی اسپیرز و سام اصغری سقط شدفرزند بریتنی اسپیرز و سام اصغری سقط شدبهنوش بختیاری و تراجنسیتی های سینمای ایرانبهنوش بختیاری و تراجنسیتی های سینمای ایرانعلیرضا خمسه: قدیما با ۶۰ هزار تومان عروس می‌آوردند!علیرضا خمسه: قدیما با ۶۰ هزار تومان عروس می‌آوردند!واکنش دختر جانی دپ به دادگاه پدرش و امبر هردواکنش دختر جانی دپ به دادگاه پدرش و امبر هردپاسخ سروش صحت به حذف خودش و ساختمان پزشکانپاسخ سروش صحت به حذف خودش و ساختمان پزشکانچرا گلشیفته فراهانی در کن ۲۰۲۲ غایب است؟چرا گلشیفته فراهانی در کن ۲۰۲۲ غایب است؟ادعای جنجالی شبنم فرشادجو علیه ۵ مرد سینماگر مطرح ایرانیادعای جنجالی شبنم فرشادجو علیه ۵ مرد سینماگر مطرح ایرانیحمله روزنامه فرهیختگان به گوگوش: او زنی اغواگر استحمله روزنامه فرهیختگان به گوگوش: او زنی اغواگر استماجرای دختر پرویز پرستویی در آمریکا چه بود؟ماجرای دختر پرویز پرستویی در آمریکا چه بود؟شایعه درگذشت اشکان اشتیاقشایعه درگذشت اشکان اشتیاقهومن حاجی عبداللهی از مردم ایران عذرخواهی کردهومن حاجی عبداللهی از مردم ایران عذرخواهی کردادامه کدورت صدا و سیما با سروش صحت | ساختمان پزشکان هم حذف شدادامه کدورت صدا و سیما با سروش صحت | ساختمان پزشکان هم حذف شدفیلم های پرفروش این روزهافیلم های پرفروش این روزها
حمید صفت بازیگر شد | رپر جنجالی در یک ماجرای سیاسیحمید صفت بازیگر شد | رپر جنجالی در یک ماجرای سیاسیتتلو رسماً خواستار بازگشت به ایران شدتتلو رسماً خواستار بازگشت به ایران شدعصبانیت محمود قربانی همسر اول گوگوش از ادعاهای خواننده مشهور در مصاحبه جنجالیعصبانیت محمود قربانی همسر اول گوگوش از ادعاهای خواننده مشهور در مصاحبه جنجالیعاشقانه های سحر قریشی و تتلو خیلی زود تمام شد!عاشقانه های سحر قریشی و تتلو خیلی زود تمام شد!واکنش کنایه‌آمیز مهرداد آسمانی به مصاحبه گوگوشواکنش کنایه‌آمیز مهرداد آسمانی به مصاحبه گوگوشاعتراض سیروان خسروی به قانون عجیب یک بانک برای افتتاح حساباعتراض سیروان خسروی به قانون عجیب یک بانک برای افتتاح حسابناگفته‌هایی از زندگی گوگوش بعد از ۲۱ سالناگفته‌هایی از زندگی گوگوش بعد از ۲۱ سالحضور سحر قریشی در کنسرت تتلو و قیمت نجومی بلیت هاحضور سحر قریشی در کنسرت تتلو و قیمت نجومی بلیت هاکنسرت رایگان محمد اصفهانی خواننده پاپ در پارک آب و آتشکنسرت رایگان محمد اصفهانی خواننده پاپ در پارک آب و آتشجدایی مدونا از نامزد ۲۸ ساله خود در ۶۳ سالگیجدایی مدونا از نامزد ۲۸ ساله خود در ۶۳ سالگیعذرخواهی ابی بخاطر صحبت‌هایش درباره خلیج فارسعذرخواهی ابی بخاطر صحبت‌هایش درباره خلیج فارسسلن دیون بازیگر شدسلن دیون بازیگر شداعلام زمان انتشار آلبوم "گاه فراموشی" همایون شجریاناعلام زمان انتشار آلبوم "گاه فراموشی" همایون شجریانسلفی خانمان برانداز و خیانت؛ علت طلاق ماهسون از همسرشسلفی خانمان برانداز و خیانت؛ علت طلاق ماهسون از همسرشابراز تمایل خواننده امید برای بازگشت به ایرانابراز تمایل خواننده امید برای بازگشت به ایرانپخش صدای مهدی یراحی در کلیپ ابراهیم رئیسیپخش صدای مهدی یراحی در کلیپ ابراهیم رئیسیبریتنی اسپیرز باردار شد | سام اصغری در انتظار اولین فرزندشبریتنی اسپیرز باردار شد | سام اصغری در انتظار اولین فرزندشخوانندگان افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ معرفی شدندخوانندگان افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ معرفی شدندگوگوش به پارکینسون مبتلا استگوگوش به پارکینسون مبتلا استصحبت های مازیار فلاحی درباره فرارش از اوکراینصحبت های مازیار فلاحی درباره فرارش از اوکراینجنیفر لوپز باز هم عروس می شود | داماد تکراری همان سلبریتی ۱۸ سال پیشجنیفر لوپز باز هم عروس می شود | داماد تکراری همان سلبریتی ۱۸ سال پیشتصمیمی که زندگی سلنا گومز را تغییر دادتصمیمی که زندگی سلنا گومز را تغییر دادشورش آریانا گرانده علیه معتبرترین جایزه موسیقی جهانشورش آریانا گرانده علیه معتبرترین جایزه موسیقی جهانبازگشت شهاب تیام خواننده مشهور لس آنجلسی به ایرانبازگشت شهاب تیام خواننده مشهور لس آنجلسی به ایرانماکان بند در تهران، بقیه در کیش؛ فروردین عجیب ۱۴۰۱ماکان بند در تهران، بقیه در کیش؛ فروردین عجیب ۱۴۰۱
معروفترین جملات بروس لی چگونه می‌تواند زندگیتان را تغییر دهد؟معروفترین جملات بروس لی چگونه می‌تواند زندگیتان را تغییر دهد؟کریستیانو رونالدو از مرگ پسر تازه متولد شده اش خبر دادکریستیانو رونالدو از مرگ پسر تازه متولد شده اش خبر دادبروکلین بکهام پسر دیوید بکهام داماد شد + تصاویربروکلین بکهام پسر دیوید بکهام داماد شد + تصاویرهتل لوکس کریستیانو رونالدو در مراکش افتتاح شدهتل لوکس کریستیانو رونالدو در مراکش افتتاح شدسارا خادم الشریعه، بانوی اول شطرنج ایران در کانادا مادر شدسارا خادم الشریعه، بانوی اول شطرنج ایران در کانادا مادر شددختر بروس لی نقل قول معروف پدرش را تایید کرددختر بروس لی نقل قول معروف پدرش را تایید کردادعای جدید در خصوص پرونده تجاوز رونالدو: پلیس لاس وگاس حکم جلب صادر کرده بودادعای جدید در خصوص پرونده تجاوز رونالدو: پلیس لاس وگاس حکم جلب صادر کرده بودبازداشت دریا بویوکونجو ، قهرمان شنای ترکیه، به دلیل آرزوی مرگ برای اردوغانبازداشت دریا بویوکونجو ، قهرمان شنای ترکیه، به دلیل آرزوی مرگ برای اردوغانمبارزه سجاد غریبی و مارتین فورد کی برگزار می شود و چه قوانینی دارد؟مبارزه سجاد غریبی و مارتین فورد کی برگزار می شود و چه قوانینی دارد؟دختر علی دایی در لندن کریسمس را جشن گرفت!دختر علی دایی در لندن کریسمس را جشن گرفت!بروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودبروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودشکایت شطرنج باز معروف از سریال "گامبی وزیر"شکایت شطرنج باز معروف از سریال "گامبی وزیر"استعداد ستاره تیم ملی در نوازندگی سنتوراستعداد ستاره تیم ملی در نوازندگی سنتوربرگزاری مزایده توسط پله برای مبارزه با کرونا در برزیلبرگزاری مزایده توسط پله برای مبارزه با کرونا در برزیلعلت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودشعلت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودشقبض عجیب برق برای علی کریمی؛ ۴/۵ میلیون تومان برای یک ماه! [به‌روزرسانی]قبض عجیب برق برای علی کریمی؛ ۴/۵ میلیون تومان برای یک ماه! [به‌روزرسانی]داستان سرخیو راموس؛ گلزن ترین و خشن ترین مدافع فوتبال جهانداستان سرخیو راموس؛ گلزن ترین و خشن ترین مدافع فوتبال جهان۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریان۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریانماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهآیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟آیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟رونالدو و مسی بازیگر می‌شوندرونالدو و مسی بازیگر می‌شوندمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگرادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگررافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسرافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکس