ads
Tuesday, 17 May 2022|سه شنبه، 27 ارديبهشت، 1401|يا ارحم الراحمين|افراد آنلاین: 101 نفر

مروری بر گذشته

فال روزانه یکشنبه 25 اردیبهشت 1401
فال روزانه یکشنبه 25 اردیبهشت 1401
فیلم های پرفروش این روزها
فیلم های پرفروش این روزها
تیتر روزنامه های ورزشی شنبه 24 اردیبهشت 1401
تیتر روزنامه های ورزشی شنبه 24 اردیبهشت 1401
قتل دردناک دختر ۳ ساله مشهدی؛ قاتل قصد تجاوز داشت
قتل دردناک دختر ۳ ساله مشهدی؛ قاتل قصد تجاوز داشت
نشانه های کمبود ویتامین D که باید به آن ها توجه کنیم
نشانه های کمبود ویتامین D که باید به آن ها توجه کنیم
شوخی بیجای هومن حاجی عبداللهی به گران شدن ماکارونی!
شوخی بیجای هومن حاجی عبداللهی به گران شدن ماکارونی!
پاسخ سروش صحت به حذف خودش و ساختمان پزشکان
پاسخ سروش صحت به حذف خودش و ساختمان پزشکان
تتلو رسماً خواستار بازگشت به ایران شد
تتلو رسماً خواستار بازگشت به ایران شد
فال روزانه دوشنبه 26 اردیبهشت 1401
فال روزانه دوشنبه 26 اردیبهشت 1401
همه چیز در مورد یارانه های معیشتی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی دولت سیزدهم
همه چیز در مورد یارانه های معیشتی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی دولت سیزدهم
تیتر روزنامه های دوشنبه 26 اردیبهشت 1401
تیتر روزنامه های دوشنبه 26 اردیبهشت 1401
تیتر روزنامه های ورزشی دوشنبه 19 اردیبهشت 1401
تیتر روزنامه های ورزشی دوشنبه 19 اردیبهشت 1401
فرزند بریتنی اسپیرز و سام اصغری سقط شد
فرزند بریتنی اسپیرز و سام اصغری سقط شد
جزئیات جدید از ترور سردار شهید قاسم سلیمانی از زبان وزیر دفاع سابق آمریکا
جزئیات جدید از ترور سردار شهید قاسم سلیمانی از زبان وزیر دفاع سابق آمریکا
تیتر روزنامه های شنبه 24 اردیبهشت 1401
تیتر روزنامه های شنبه 24 اردیبهشت 1401
تیتر روزنامه های یکشنبه 25 اردیبهشت 1401
تیتر روزنامه های یکشنبه 25 اردیبهشت 1401
تیتر روزنامه های شنبه 17 اردیبهشت 1401
تیتر روزنامه های شنبه 17 اردیبهشت 1401
تیتر روزنامه های ورزشی شنبه 17 اردیبهشت 1401
تیتر روزنامه های ورزشی شنبه 17 اردیبهشت 1401
لیگ برتر بیست و یکم | هفته بیست و هفتم
لیگ برتر بیست و یکم | هفته بیست و هفتم
تیتر روزنامه های ورزشی دوشنبه 26 اردیبهشت 1401
تیتر روزنامه های ورزشی دوشنبه 26 اردیبهشت 1401

چطور عطر ادکلن مناسب خود را پیدا کنیم؟

تاریخ انتشار: سه شنبه، 13 ارديبهشت، 1401 آرایش و زیبایی ، لوازم آرایشی
+ A -

انتخاب عطر و ادکلن مناسب شخصیت فردی و سلیقه شخصی همیشه کار سختی بوده است. اینکه بتوانید یک عطر خاص برای خودتان انتخاب کنید و شاید حتی آن را به عنوان عطر امضا برگزینید، کار را از این هم دشوارتر خواهد کرد. شاید با شخص یا اشخاصی برخورد داشته اید که همیشه یک بو را می دهند؛ این افراد اگر عطرشان را تغییر دهند، فقط به خاطر تغییر شرایط و کاملاً موقتی است. مثلاً ممکن است به دلیل تغییر فصل باشد یا شرکت در یک مهمانی یا شرایط خاص. آنها در نهایت به سراغ عطر قدیمی خود می روند و هرگز از آن دست نمی کشند. اما این افراد واقعاً چطور عطر مختص خود را پیدا می کنند، سوالی است که قصد پاسخگویی به آن را داریم.

چطور عطر ادکلن مناسب خودمان را پیدا کنیم؟

انتخاب عطر منحصر به خود شما کار آسانی است؛ فقط کافیست راه پیدا کردن آن را بدانید. برای انجام این کار باید ۵ کار پی در پی را انجام دهید.

۱ قبل از خرید، رایحه عطر را امتحان کنید

اولین مرحله تست رایحه عطر است. حتماً اول عطر را بر روی پوستتان امتحان کنید. برای این کار عجله نکنید. بعد از اسپری عطر بر روی پوست، بگذارید کمی زمان بگذرد. اجازه دهید، رایحه عطر کار خودش را بکند. ببینید از استشمام بوی آن احساس خوبی می کنید یا دچار سردرد و حس ناخوشانید می شوید؟! عطر را از نت ابتدایی تا نت انتهایی کاملاً تحت نظر بگیرید. بهترین راه حل، برای تست رایحه عطر بدون عجله و دلهره، تست نسخه سمپل عطر است. سمپل عطر یک نسخه ۱ تا ۲ میلی لیتری عطر است. می توانید سمپل عطری که میخواهید را از سایت عطرافشان تهیه و بوی عطر را تست کنید. اگر بوی عطر را پسندیدید، مطمئن باشید که اولین مرحله را با موفقیت پست سر گذاشته اید. در غیر اینصورت به سراغ تست عطر دیگری بروید.

 ۲- خانواده عطرها را بشناسید

همانطور که گفتیم، اولین مرحله انتخاب و خرید عطر، تست رایحه آن است. انتخاب در میان تعداد زیادی عطر و ادکلن با رایحه های متنوع که هر کدام به نوبه خود بسیار خوشبو و جذاب هستند، کار آسانی نیست. در این شرایط شناخت خانواده عطرها می تواند کمک شایانی به یک انتخاب صحیح و دقیق کند. هر عطری در یک خانواده عطر دسته بندی می شود و هر خانواده عطر، پیام خاص خود را دارد. به عنوان مثال عطرهای میوه ای و مرکباتی رایحه تازه و پرطراوتی دارند و برای تابستان مناسب ترند. در عوض رایحه های شرقی سنگین ترند و برای شب های طولانی زمستان مناسبند. خانواده عطرها در ۱۱ دسته کلی مرکباتی، گیاهی، گلی، میوه ای، آبی، فوژه، ادویه ای، شرقی، چوبی، چایپر و مُشکی دسته بندی می شود. خانواده عطرها را بشناسید و با کم کردن گزینه ها، انتخاب آسانتری را داشته باشید.

۳-  با بوی عطرتان قصد انتقال چه حسی به دیگران دارید؟

عطرها بهترین ابزار برای بروز شخصیت هر فردی هستند. اگر می خواهید خود حقیقیتان را به دیگران نشان دهید، در انتخاب عطر روراست باشید. عطری که واقعاً دوست دارید را انتخاب کنید. اگر شخصی آسانگیر هستید، احتمالاً به نت های چوبی و آروماتیک علاقمندید. اگر شیک و خاص پسند هستید و دوست دارید در هر جمعی همگی را متوجه عطر خاص خود کنید، احتمالاً به عطرهای چایپر مثل ادکلن اونتوس علاقمندید. بوی خاص این ادکلن به هیچ وجه مناسب افراد گوشه گیر و درونگرا نیست.

۴- لزوماً هر عطری که مشهور است مناسب شما نیست!

لزوماً عطرهایی که مشهور و مطرحند، مناسب شما نیستند. اگر میبینید که عطری بسیار مشهور و پرفروش است، سریعاً اقدام به خرید آن نکنید. حتماً اول سمپل عطر را تهیه و آن را تست کنید و بعد اگر مطمئن شدید، بوی عطر را دوست دارید، آن را خرید کنید.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که عطر بر روی پوست های متفاوت واکنش های متفاوتی نشان می دهد. اگر دوستتان از عطری استفاده کرده و بوی آن را می پسندید، به این معنی نیست که بوی آن را روی پوست خودتان هم دوست دارید. حتماً عطر را روی پوست خودتان امتحان کنید.

۵-  بوییدن دانه های قهوه، مرسوم اما غلط!

قرار دادن دانه های قهوه در محیط فروشگاه های عطر، امری رایج است. اغلب اگر بخواهید چند عطر را تست کنید، فروشنده عطر بعد از بوییدن یک عطر و قبل از پیشنهاد تست عطر دیگر، به شما پیشنهاد بوییدن دانه های قهوه را با هدف فعالسازی مجدد شاخص های بویایی شما می دهد. این کار نه تنها بویایی شما را فعال نمی کند، بلکه ظرفیت بویاییتان را پر کرده و مانع احساس بوی جدید می شود. به شما پیشنهاد می کنیم، اولاً اگر می خواهید چند عطر را تست کنید، سمپل همان چند عطر را تهیه و در روزهای مختلف آن ها را تست کنید. اگر تمایل به تست سمپل عطر ندارید، بینی خود را برای مدت کوتاهی داخل یکی از آرنج هایتان برده و چند نفس عمیق بکشید. قطعاً این کار از دانه های قهوه کمک بیشتری خواهد کرد.

۶- از خرید عطر اصل غافل نشوید!

عطر چیزی نیست که هر روز به خرید آن احتیاج داشته باشید. معمولاً یک عطر را خرید و چندین ماه از آن استفاده می کنید. پس نگذارید قیمت بالای عطر و ادکلن مانع خرید و استفاده آن شود و خودتان را از استفاده از رایحه های بینظیر و خارق العاده عطرهای اصل برندهای مطرح جهان مانند ادکلن لالیک ، دیور، کرید، آمواج، مون بلان، لالیک، هرمس، بنتلی، تام فورد، کریستسن دیور و … محروم نکنید و سلامتیتان را با خرید عطرهای فیک و تقلبی که بعد از استفاده حتی ماندگاری کوتاهی هم ندارند به خطر نیندازید. اگر قصد خرید عطرهای ارزانتر را دارید، میتوانید از برندهایی مثل آرماف، اجمل، جگوار، ریو کالکشن و … که اقتصادی ترند استفاده کنید.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 از سراسر وب

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

 

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

فرزند بریتنی اسپیرز و سام اصغری سقط شدفرزند بریتنی اسپیرز و سام اصغری سقط شدبهنوش بختیاری و تراجنسیتی های سینمای ایرانبهنوش بختیاری و تراجنسیتی های سینمای ایرانعلیرضا خمسه: قدیما با ۶۰ هزار تومان عروس می‌آوردند!علیرضا خمسه: قدیما با ۶۰ هزار تومان عروس می‌آوردند!واکنش دختر جانی دپ به دادگاه پدرش و امبر هردواکنش دختر جانی دپ به دادگاه پدرش و امبر هردپاسخ سروش صحت به حذف خودش و ساختمان پزشکانپاسخ سروش صحت به حذف خودش و ساختمان پزشکانچرا گلشیفته فراهانی در کن ۲۰۲۲ غایب است؟چرا گلشیفته فراهانی در کن ۲۰۲۲ غایب است؟ادعای جنجالی شبنم فرشادجو علیه ۵ مرد سینماگر مطرح ایرانیادعای جنجالی شبنم فرشادجو علیه ۵ مرد سینماگر مطرح ایرانیحمله روزنامه فرهیختگان به گوگوش: او زنی اغواگر استحمله روزنامه فرهیختگان به گوگوش: او زنی اغواگر استماجرای دختر پرویز پرستویی در آمریکا چه بود؟ماجرای دختر پرویز پرستویی در آمریکا چه بود؟شایعه درگذشت اشکان اشتیاقشایعه درگذشت اشکان اشتیاقهومن حاجی عبداللهی از مردم ایران عذرخواهی کردهومن حاجی عبداللهی از مردم ایران عذرخواهی کردادامه کدورت صدا و سیما با سروش صحت | ساختمان پزشکان هم حذف شدادامه کدورت صدا و سیما با سروش صحت | ساختمان پزشکان هم حذف شدفیلم های پرفروش این روزهافیلم های پرفروش این روزهارضا رویگری به خانه جدیدش منتقل شدرضا رویگری به خانه جدیدش منتقل شدواکنش تند پولاد کیمیایی و پدرش به مصاحبه جنجالی گوگوشواکنش تند پولاد کیمیایی و پدرش به مصاحبه جنجالی گوگوشرویا نونهالی در آلبوم جدید همایون شجریانرویا نونهالی در آلبوم جدید همایون شجریانبازگشت سمیرا سیاح به ایران + تصاویربازگشت سمیرا سیاح به ایران + تصاویرمینا خیامی همسر اول فرامرز قریبیان درگذشتمینا خیامی همسر اول فرامرز قریبیان درگذشتگمشده پیمان معادی در شهر + عکسگمشده پیمان معادی در شهر + عکسشوخی بیجای هومن حاجی عبداللهی به گران شدن ماکارونی!شوخی بیجای هومن حاجی عبداللهی به گران شدن ماکارونی!چرا هالیوود بعد از سال ها پس زدن بروس لی بالاخره به او اعتماد کرد؟چرا هالیوود بعد از سال ها پس زدن بروس لی بالاخره به او اعتماد کرد؟پیشنهاد بی شرمانه یک تهیه کننده به بهنوش بختیاری!پیشنهاد بی شرمانه یک تهیه کننده به بهنوش بختیاری!یک تغییر بزرگ در جشنواره فیلم کن ۲۰۲۲یک تغییر بزرگ در جشنواره فیلم کن ۲۰۲۲سریال کتونی زرنگی، سریالی که تلویزیون هیچ رقمه پخش نمی کند!سریال کتونی زرنگی، سریالی که تلویزیون هیچ رقمه پخش نمی کند!قول عاشقانه رامبد جوان به همسرش نگار جواهریانقول عاشقانه رامبد جوان به همسرش نگار جواهریان
حمید صفت بازیگر شد | رپر جنجالی در یک ماجرای سیاسیحمید صفت بازیگر شد | رپر جنجالی در یک ماجرای سیاسیتتلو رسماً خواستار بازگشت به ایران شدتتلو رسماً خواستار بازگشت به ایران شدعصبانیت محمود قربانی همسر اول گوگوش از ادعاهای خواننده مشهور در مصاحبه جنجالیعصبانیت محمود قربانی همسر اول گوگوش از ادعاهای خواننده مشهور در مصاحبه جنجالیعاشقانه های سحر قریشی و تتلو خیلی زود تمام شد!عاشقانه های سحر قریشی و تتلو خیلی زود تمام شد!واکنش کنایه‌آمیز مهرداد آسمانی به مصاحبه گوگوشواکنش کنایه‌آمیز مهرداد آسمانی به مصاحبه گوگوشاعتراض سیروان خسروی به قانون عجیب یک بانک برای افتتاح حساباعتراض سیروان خسروی به قانون عجیب یک بانک برای افتتاح حسابناگفته‌هایی از زندگی گوگوش بعد از ۲۱ سالناگفته‌هایی از زندگی گوگوش بعد از ۲۱ سالحضور سحر قریشی در کنسرت تتلو و قیمت نجومی بلیت هاحضور سحر قریشی در کنسرت تتلو و قیمت نجومی بلیت هاکنسرت رایگان محمد اصفهانی خواننده پاپ در پارک آب و آتشکنسرت رایگان محمد اصفهانی خواننده پاپ در پارک آب و آتشجدایی مدونا از نامزد ۲۸ ساله خود در ۶۳ سالگیجدایی مدونا از نامزد ۲۸ ساله خود در ۶۳ سالگیعذرخواهی ابی بخاطر صحبت‌هایش درباره خلیج فارسعذرخواهی ابی بخاطر صحبت‌هایش درباره خلیج فارسسلن دیون بازیگر شدسلن دیون بازیگر شداعلام زمان انتشار آلبوم "گاه فراموشی" همایون شجریاناعلام زمان انتشار آلبوم "گاه فراموشی" همایون شجریانسلفی خانمان برانداز و خیانت؛ علت طلاق ماهسون از همسرشسلفی خانمان برانداز و خیانت؛ علت طلاق ماهسون از همسرشابراز تمایل خواننده امید برای بازگشت به ایرانابراز تمایل خواننده امید برای بازگشت به ایرانپخش صدای مهدی یراحی در کلیپ ابراهیم رئیسیپخش صدای مهدی یراحی در کلیپ ابراهیم رئیسیبریتنی اسپیرز باردار شد | سام اصغری در انتظار اولین فرزندشبریتنی اسپیرز باردار شد | سام اصغری در انتظار اولین فرزندشخوانندگان افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ معرفی شدندخوانندگان افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ معرفی شدندگوگوش به پارکینسون مبتلا استگوگوش به پارکینسون مبتلا استصحبت های مازیار فلاحی درباره فرارش از اوکراینصحبت های مازیار فلاحی درباره فرارش از اوکراینجنیفر لوپز باز هم عروس می شود | داماد تکراری همان سلبریتی ۱۸ سال پیشجنیفر لوپز باز هم عروس می شود | داماد تکراری همان سلبریتی ۱۸ سال پیشتصمیمی که زندگی سلنا گومز را تغییر دادتصمیمی که زندگی سلنا گومز را تغییر دادشورش آریانا گرانده علیه معتبرترین جایزه موسیقی جهانشورش آریانا گرانده علیه معتبرترین جایزه موسیقی جهانبازگشت شهاب تیام خواننده مشهور لس آنجلسی به ایرانبازگشت شهاب تیام خواننده مشهور لس آنجلسی به ایرانماکان بند در تهران، بقیه در کیش؛ فروردین عجیب ۱۴۰۱ماکان بند در تهران، بقیه در کیش؛ فروردین عجیب ۱۴۰۱
معروفترین جملات بروس لی چگونه می‌تواند زندگیتان را تغییر دهد؟معروفترین جملات بروس لی چگونه می‌تواند زندگیتان را تغییر دهد؟کریستیانو رونالدو از مرگ پسر تازه متولد شده اش خبر دادکریستیانو رونالدو از مرگ پسر تازه متولد شده اش خبر دادبروکلین بکهام پسر دیوید بکهام داماد شد + تصاویربروکلین بکهام پسر دیوید بکهام داماد شد + تصاویرهتل لوکس کریستیانو رونالدو در مراکش افتتاح شدهتل لوکس کریستیانو رونالدو در مراکش افتتاح شدسارا خادم الشریعه، بانوی اول شطرنج ایران در کانادا مادر شدسارا خادم الشریعه، بانوی اول شطرنج ایران در کانادا مادر شددختر بروس لی نقل قول معروف پدرش را تایید کرددختر بروس لی نقل قول معروف پدرش را تایید کردادعای جدید در خصوص پرونده تجاوز رونالدو: پلیس لاس وگاس حکم جلب صادر کرده بودادعای جدید در خصوص پرونده تجاوز رونالدو: پلیس لاس وگاس حکم جلب صادر کرده بودبازداشت دریا بویوکونجو ، قهرمان شنای ترکیه، به دلیل آرزوی مرگ برای اردوغانبازداشت دریا بویوکونجو ، قهرمان شنای ترکیه، به دلیل آرزوی مرگ برای اردوغانمبارزه سجاد غریبی و مارتین فورد کی برگزار می شود و چه قوانینی دارد؟مبارزه سجاد غریبی و مارتین فورد کی برگزار می شود و چه قوانینی دارد؟دختر علی دایی در لندن کریسمس را جشن گرفت!دختر علی دایی در لندن کریسمس را جشن گرفت!بروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودبروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودشکایت شطرنج باز معروف از سریال "گامبی وزیر"شکایت شطرنج باز معروف از سریال "گامبی وزیر"استعداد ستاره تیم ملی در نوازندگی سنتوراستعداد ستاره تیم ملی در نوازندگی سنتوربرگزاری مزایده توسط پله برای مبارزه با کرونا در برزیلبرگزاری مزایده توسط پله برای مبارزه با کرونا در برزیلعلت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودشعلت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودشقبض عجیب برق برای علی کریمی؛ ۴/۵ میلیون تومان برای یک ماه! [به‌روزرسانی]قبض عجیب برق برای علی کریمی؛ ۴/۵ میلیون تومان برای یک ماه! [به‌روزرسانی]داستان سرخیو راموس؛ گلزن ترین و خشن ترین مدافع فوتبال جهانداستان سرخیو راموس؛ گلزن ترین و خشن ترین مدافع فوتبال جهان۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریان۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریانماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهآیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟آیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟رونالدو و مسی بازیگر می‌شوندرونالدو و مسی بازیگر می‌شوندمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگرادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگررافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسرافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکس