ads
Tuesday, 17 May 2022|سه شنبه، 27 ارديبهشت، 1401|يا ارحم الراحمين|افراد آنلاین: 106 نفر

مروری بر گذشته

آیت‌ الله سید عبدالله فاطمی‌ نیا درگذشت
آیت‌ الله سید عبدالله فاطمی‌ نیا درگذشت
صحبت های جالب مصطفی میرسلیم در مورد طرح واردات خودروهای خارجی
صحبت های جالب مصطفی میرسلیم در مورد طرح واردات خودروهای خارجی
طرح کالابرگ الکترونیکی چیست و چگونه اجرا خواهد شد؟
طرح کالابرگ الکترونیکی چیست و چگونه اجرا خواهد شد؟
واکنش تند پولاد کیمیایی و پدرش به مصاحبه جنجالی گوگوش
واکنش تند پولاد کیمیایی و پدرش به مصاحبه جنجالی گوگوش
بهنوش بختیاری و تراجنسیتی های سینمای ایران
بهنوش بختیاری و تراجنسیتی های سینمای ایران
تیتر روزنامه های پنجشنبه 22 اردیبهشت 1401
تیتر روزنامه های پنجشنبه 22 اردیبهشت 1401
آنتونی لوفردو ملقب به بیگانه سیاه می‌خواهد پایش را قطع کند!
آنتونی لوفردو ملقب به بیگانه سیاه می‌خواهد پایش را قطع کند!
آبله میمونی یا ویروس میمون B | ویروس جایگزین کرونا!
آبله میمونی یا ویروس میمون B | ویروس جایگزین کرونا!
فال روزانه پنجشنبه 22 اردیبهشت 1401
فال روزانه پنجشنبه 22 اردیبهشت 1401
تیتر روزنامه های ورزشی سه شنبه 20 اردیبهشت 1401
تیتر روزنامه های ورزشی سه شنبه 20 اردیبهشت 1401
مهم ترین مراحل زیر سازی آرایش روزانه
مهم ترین مراحل زیر سازی آرایش روزانه
تیتر روزنامه های ورزشی پنجشنبه 22 اردیبهشت 1401
تیتر روزنامه های ورزشی پنجشنبه 22 اردیبهشت 1401
طرز تهیه کوکی خرما
طرز تهیه کوکی خرما
ادامه کدورت صدا و سیما با سروش صحت | ساختمان پزشکان هم حذف شد
ادامه کدورت صدا و سیما با سروش صحت | ساختمان پزشکان هم حذف شد
پاسخ سروش صحت به حذف خودش و ساختمان پزشکان
پاسخ سروش صحت به حذف خودش و ساختمان پزشکان
شایعه درگذشت اشکان اشتیاق
شایعه درگذشت اشکان اشتیاق
لیگ برتر بیست و یکم | هفته بیست و ششم
لیگ برتر بیست و یکم | هفته بیست و ششم
تیتر روزنامه های دوشنبه 19 اردیبهشت 1401
تیتر روزنامه های دوشنبه 19 اردیبهشت 1401
لباس بلوچی امین حیایی و مجید صالحی حاشیه‌ساز شد
لباس بلوچی امین حیایی و مجید صالحی حاشیه‌ساز شد
همه چیز در مورد یارانه های معیشتی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی دولت سیزدهم
همه چیز در مورد یارانه های معیشتی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی دولت سیزدهم

آزمایش اسپرم یا آنالیز مایع منی چیست؟

تاریخ انتشار: پنج شنبه، 15 ارديبهشت، 1401 زناشویی ، دانستنیهای جنسی
+ A -

آزمایش اسپرم آنالیز مایع منی و اسپرم مرد است. علاوه بر این، به عنوان آزمایش شمارش اسپرم یا تست باروری مردانه شناخته می‌شود. نتایج این تست نشان می‌دهد که چه تعداد اسپرم آزاد می‌شود، همچنین چگونه شکل می‌گیرد و چقدر خوب حرکت می‌کند.

منی مایع غلیظی است که از آلت تناسلی مردان هنگام انزال در حین فعالیت جنسی خارج می شود. این مایع اسپرم را از بدن مرد خارج می کند تا بتواند تخمک را بارور کرده و جنین ایجاد کند (مرحله اول بارداری).

چرا باید آزمایش اسپرم و آنالیز منی انجام داد؟

اگر شما و همسرتان برای باردار شدن مشکل دارید، یکی از اولین آزمایشاتی که پزشک شما احتمالاً از شما درخواست خواهد کرد، آزمایش اسپرم یا مایع منی است.

در حالی که هم مردان و هم زنان ممکن است مشکلاتی داشته باشند، مسائل مربوط به باروری مردان می تواند در نیمی از موارد ناباروری نقش داشته باشد. و ناباروری مردان اغلب به دلیل تولید کم اسپرم ایجاد می شود.

دلیل دیگری که ممکن است به آزمایش مایع منی نیاز داشته باشید، اطمینان از موفقیت آمیز بودن وازکتومی (روشی برای جلوگیری از بارداری) است. معمولاً ۸ تا ۱۶ هفته پس از جراحی انجام می شود تا ببینیم آیا هنوز هم اسپرم سالمی تولید می کنید یا خیر.

ارائه نمونه منی برای آزمایش اسپرم

برای آزمایش اسپرم و مایع منی، پزشک از شما نمونه مایع منی می خواهد:

 • احتمالاً از شما خواسته می شود که در یک فنجان جمع آوری در یک اتاق خصوصی در مطب پزشک خود انزالی کنید.

 • گاهی اوقات می توانید نمونه خود را در خانه جمع آوری کنید. اگر چنین است، باید آن را در دمای اتاق نگه دارید و ظرف یک ساعت به پزشک یا آزمایشگاه خود برسانید. برخی از پزشکان یک کاندوم مخصوص به شما می دهند که منی شما را در حین رابطه جنسی جمع می کند.

 • هنگام جمع آوری نمونه از روان کننده ها استفاده نکنید زیرا آنها می توانند بر راحتی حرکت اسپرم شما تأثیر بگذارند.

در حالی که آزمایش‌های خانگی می‌توانند تعداد اسپرم‌های شما را بررسی کنند، اما این تست‌ها چیزهای دیگری مانند شکل یا حرکت اسپرم را اندازه‌گیری نمی‌کنند. بنابراین، یک نتیجه طبیعی در یک آزمایش خانگی، باروری را تضمین نمی کند. شما باید با پزشک خود صحبت کنید تا تصویر کاملی از آنچه در حال وقوع است به دست آورید.

آماده شدن برای تجزیه و تحلیل اسپرم و مایع منی

در اینجا چند نکته وجود دارد که قبل از ارائه نمونه باید در نظر داشته باشید:

 • ممکن است پزشک از شما بخواهد که ۲ تا ۵ روز قبل از انجام آزمایش، رابطه جنسی یا خودارضایی نداشته باشید تا مطمئن شود تعداد اسپرم شما تا حد امکان بالا خواهد بود.

 • بیش از ۲ هفته قبل از آزمایش از انزال خودداری نکنید. این می تواند منجر به نمونه ای با اسپرم هایی شود که فعالیت کمتری دارند.

 • بهتر است قبل از تجزیه مایع منی الکل مصرف نکنید.

همچنین باید به پزشک خود در مورد هر گونه دارو یا مکمل های گیاهی که مصرف می کنید اطلاع دهید. داروهایی که می توانند بر نتایج شما تأثیر بگذارند عبارتند از:

 • تستوسترون: مکمل هایی که این هورمون را تقویت می کنند می توانند سیگنال اشتباهی را به بدن شما ارسال کنند و باعث توقف تولید تستوسترون طبیعی و اسپرم شوند. بنابراین، می تواند منجر به تعداد کم یا کمبود اسپرم شود.

 • استروئیدهای آنابولیک: این داروها برای عضله سازی استفاده می شوند و می توانند بر تولید اسپرم بدن شما تأثیر بگذارند.

 • ماریجوانا: THC (تتراهیدروکانابینول) موجود در ماریجوانا می تواند میل جنسی شما را کاهش دهد و بدن شما را از تولید تستوسترون و اسپرم آنطور که باید بازدارد.

 • مواد مخدر: این مواد می توانند تعداد اسپرم شما را کاهش دهند و بر تولید تستوسترون نیز تأثیر بگذارند.

برای به دست آوردن دقیق ترین نتایج، پزشک شما می خواهد بیش از یک نمونه را آزمایش کند. شما باید نمونه دیگری را در عرض ۲ تا ۳ هفته ارائه دهید. این درخواست به این دلیل است که نمونه های مایع منی از یک مرد ممکن است متفاوت باشد. حتی ممکن است نیاز به ارائه دو تا سه نمونه در یک دوره ۳ ماهه داشته باشید.

نتایج تست آزمایش اسپرم و آنالیز مایع منی

هنگامی که آزمایشگاه نمونه اسپرم مایع منی شما را دریافت می کند، آن را زیر میکروسکوپ بررسی می کند. این اطلاعات زیادی از جمله موارد زیر را نشان می دهد:

چند اسپرم وجود دارد (غلظت). تعداد طبیعی اسپرم حداقل ۱۵ میلیون اسپرم در هر میلی لیتر منی است. اگر تعداد اسپرم شما کمتر از آن باشد کم در نظر گرفته می شود.

نحوه حرکت اسپرم شما (تحرک). پزشک شما بررسی خواهد کرد که چند اسپرم در حال حرکت هستند و چقدر خوب حرکت می کنند. در حالت ایده آل، ۵۰ درصد یا بیشتر از نمونه اسپرم شما باید فعال باشد.

اسپرم شما چگونه است (مورفولوژی). اندازه و شکل اسپرم شما بر میزان بارور کردن تخمک تأثیر می گذارد. منی طبیعی حداقل ۴ درصد اسپرم معمولی دارد.

آزمایش برای جزییات دیگر

پزشک علاوه بر آنالیز اسپرم شما، جزئیات دیگری را نیز از نمونه شما خواهد یافت، از جمله:

حجم. آنها متوجه خواهند شد که چه مقدار مایع منی می توانستید برای نمونه خود تهیه کنید. مقدار طبیعی حداقل ۱.۵ میلی لیتر یا حدود نصف قاشق چایخوری است. اگر نمونه شما کمتر از آن باشد، می تواند به این معنی باشد که وزیکول های منی شما مایع کافی تولید نمی کنند یا مسدود شده اند. همچنین ممکن است مشکل پروستات داشته باشید.

آرایش شیمیایی. سطح pH شما اسیدیته مایع منی شما را اندازه گیری می کند. PH نرمال بین ۷.۱ تا ۸.۰ است. سطح pH پایین به این معنی است که منی اسیدی دارید. سطح pH بالا به معنای قلیایی بودن آن است. PH غیر طبیعی می تواند بر سلامت اسپرم و نحوه حرکت آن تأثیر بگذارد.

زمان روان شدن. منی طبیعی در هنگام انزال غلیظ می شود. زمان مایع شدن اندازه گیری می کند که چقدر طول می کشد تا منی به مایع تبدیل شود. باید حدود ۲۰ دقیقه طول بکشد. اگر مال شما بیشتر طول می کشد، یا اصلاً مایع نمی شود، می تواند به این معنی باشد که مشکلی وجود دارد.

سطح فروکتوز. اگر پزشک شما هیچ اسپرمی در تجزیه و تحلیل مایع منی شما پیدا نکرد، احتمالاً آن را برای فروکتوز سمینال که توسط وزیکول‌های منی شما تولید می‌شود، بررسی می‌کند. سطوح پایین یا بدون فروکتوز می تواند به معنای انسداد باشد.

اگر نتایج آنالیز مایع منی غیرطبیعی باشد، پزشک احتمالاً از شما می خواهد که آزمایش های دیگری را برای تشخیص مشکل باروری خاص خود انجام دهید.

نتایج غیر عادی

نتایج آزمایش همیشه نشانگر واقعی باروری نیست، زیرا مردان با تعداد اسپرم کم هنوز هم می توانند بارور باشند و بالعکس. با پزشک خود در مورد معنای اعداد خاص خود صحبت کنید.

چندین عامل می تواند بر تجزیه و تحلیل مایع منی تأثیر بگذارد، از جمله:

 • استفاده از روان کننده ها یا کاندوم هایی که دارای روان کننده هستند

 • نوشیدن الکل

 • سیگار کشیدن

 • استفاده از مواد مخدر تفریحی

 • برخی از داروهای تجویز شده

نتایج ممکن است بسته به سن، جنسیت و سلامت عمومی نیز متفاوت باشد. بسته به نتایج شما، پزشک ممکن است آزمایش‌های دیگری را توصیه کند، از جمله:

 • آنتی بادی های اسپرم. این اطلاعات بیشتر در مورد توانایی اسپرم شما برای نفوذ به تخمک یا سرعت و جهت شنای آنها ارائه می دهد.

 • سنجش نفوذ اسپرم (SPA). این آزمایش که به عنوان آزمایش تخم همستر (hamster egg test) نیز شناخته می شود، توانایی اسپرم ها را برای شکستن دیواره بیرونی و ترکیب شدن با تخمک بررسی می کند.

 • تست سنجش همیزونا. این همچنین توانایی اسپرم را برای ترکیب شدن با تخمک آزمایش می کند.

 • تست نفوذ مخاط دهانه رحم (پنتراک). این کار برای این است که ببینیم اسپرم چقدر می تواند در مخاط دهانه رحم زن شنا کند تا به تخمک برسد.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 از سراسر وب

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

 

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

فرزند بریتنی اسپیرز و سام اصغری سقط شدفرزند بریتنی اسپیرز و سام اصغری سقط شدبهنوش بختیاری و تراجنسیتی های سینمای ایرانبهنوش بختیاری و تراجنسیتی های سینمای ایرانعلیرضا خمسه: قدیما با ۶۰ هزار تومان عروس می‌آوردند!علیرضا خمسه: قدیما با ۶۰ هزار تومان عروس می‌آوردند!واکنش دختر جانی دپ به دادگاه پدرش و امبر هردواکنش دختر جانی دپ به دادگاه پدرش و امبر هردپاسخ سروش صحت به حذف خودش و ساختمان پزشکانپاسخ سروش صحت به حذف خودش و ساختمان پزشکانچرا گلشیفته فراهانی در کن ۲۰۲۲ غایب است؟چرا گلشیفته فراهانی در کن ۲۰۲۲ غایب است؟ادعای جنجالی شبنم فرشادجو علیه ۵ مرد سینماگر مطرح ایرانیادعای جنجالی شبنم فرشادجو علیه ۵ مرد سینماگر مطرح ایرانیحمله روزنامه فرهیختگان به گوگوش: او زنی اغواگر استحمله روزنامه فرهیختگان به گوگوش: او زنی اغواگر استماجرای دختر پرویز پرستویی در آمریکا چه بود؟ماجرای دختر پرویز پرستویی در آمریکا چه بود؟شایعه درگذشت اشکان اشتیاقشایعه درگذشت اشکان اشتیاقهومن حاجی عبداللهی از مردم ایران عذرخواهی کردهومن حاجی عبداللهی از مردم ایران عذرخواهی کردادامه کدورت صدا و سیما با سروش صحت | ساختمان پزشکان هم حذف شدادامه کدورت صدا و سیما با سروش صحت | ساختمان پزشکان هم حذف شدفیلم های پرفروش این روزهافیلم های پرفروش این روزهارضا رویگری به خانه جدیدش منتقل شدرضا رویگری به خانه جدیدش منتقل شدواکنش تند پولاد کیمیایی و پدرش به مصاحبه جنجالی گوگوشواکنش تند پولاد کیمیایی و پدرش به مصاحبه جنجالی گوگوشرویا نونهالی در آلبوم جدید همایون شجریانرویا نونهالی در آلبوم جدید همایون شجریانبازگشت سمیرا سیاح به ایران + تصاویربازگشت سمیرا سیاح به ایران + تصاویرمینا خیامی همسر اول فرامرز قریبیان درگذشتمینا خیامی همسر اول فرامرز قریبیان درگذشتگمشده پیمان معادی در شهر + عکسگمشده پیمان معادی در شهر + عکسشوخی بیجای هومن حاجی عبداللهی به گران شدن ماکارونی!شوخی بیجای هومن حاجی عبداللهی به گران شدن ماکارونی!چرا هالیوود بعد از سال ها پس زدن بروس لی بالاخره به او اعتماد کرد؟چرا هالیوود بعد از سال ها پس زدن بروس لی بالاخره به او اعتماد کرد؟پیشنهاد بی شرمانه یک تهیه کننده به بهنوش بختیاری!پیشنهاد بی شرمانه یک تهیه کننده به بهنوش بختیاری!یک تغییر بزرگ در جشنواره فیلم کن ۲۰۲۲یک تغییر بزرگ در جشنواره فیلم کن ۲۰۲۲سریال کتونی زرنگی، سریالی که تلویزیون هیچ رقمه پخش نمی کند!سریال کتونی زرنگی، سریالی که تلویزیون هیچ رقمه پخش نمی کند!قول عاشقانه رامبد جوان به همسرش نگار جواهریانقول عاشقانه رامبد جوان به همسرش نگار جواهریان
حمید صفت بازیگر شد | رپر جنجالی در یک ماجرای سیاسیحمید صفت بازیگر شد | رپر جنجالی در یک ماجرای سیاسیتتلو رسماً خواستار بازگشت به ایران شدتتلو رسماً خواستار بازگشت به ایران شدعصبانیت محمود قربانی همسر اول گوگوش از ادعاهای خواننده مشهور در مصاحبه جنجالیعصبانیت محمود قربانی همسر اول گوگوش از ادعاهای خواننده مشهور در مصاحبه جنجالیعاشقانه های سحر قریشی و تتلو خیلی زود تمام شد!عاشقانه های سحر قریشی و تتلو خیلی زود تمام شد!واکنش کنایه‌آمیز مهرداد آسمانی به مصاحبه گوگوشواکنش کنایه‌آمیز مهرداد آسمانی به مصاحبه گوگوشاعتراض سیروان خسروی به قانون عجیب یک بانک برای افتتاح حساباعتراض سیروان خسروی به قانون عجیب یک بانک برای افتتاح حسابناگفته‌هایی از زندگی گوگوش بعد از ۲۱ سالناگفته‌هایی از زندگی گوگوش بعد از ۲۱ سالحضور سحر قریشی در کنسرت تتلو و قیمت نجومی بلیت هاحضور سحر قریشی در کنسرت تتلو و قیمت نجومی بلیت هاکنسرت رایگان محمد اصفهانی خواننده پاپ در پارک آب و آتشکنسرت رایگان محمد اصفهانی خواننده پاپ در پارک آب و آتشجدایی مدونا از نامزد ۲۸ ساله خود در ۶۳ سالگیجدایی مدونا از نامزد ۲۸ ساله خود در ۶۳ سالگیعذرخواهی ابی بخاطر صحبت‌هایش درباره خلیج فارسعذرخواهی ابی بخاطر صحبت‌هایش درباره خلیج فارسسلن دیون بازیگر شدسلن دیون بازیگر شداعلام زمان انتشار آلبوم "گاه فراموشی" همایون شجریاناعلام زمان انتشار آلبوم "گاه فراموشی" همایون شجریانسلفی خانمان برانداز و خیانت؛ علت طلاق ماهسون از همسرشسلفی خانمان برانداز و خیانت؛ علت طلاق ماهسون از همسرشابراز تمایل خواننده امید برای بازگشت به ایرانابراز تمایل خواننده امید برای بازگشت به ایرانپخش صدای مهدی یراحی در کلیپ ابراهیم رئیسیپخش صدای مهدی یراحی در کلیپ ابراهیم رئیسیبریتنی اسپیرز باردار شد | سام اصغری در انتظار اولین فرزندشبریتنی اسپیرز باردار شد | سام اصغری در انتظار اولین فرزندشخوانندگان افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ معرفی شدندخوانندگان افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ معرفی شدندگوگوش به پارکینسون مبتلا استگوگوش به پارکینسون مبتلا استصحبت های مازیار فلاحی درباره فرارش از اوکراینصحبت های مازیار فلاحی درباره فرارش از اوکراینجنیفر لوپز باز هم عروس می شود | داماد تکراری همان سلبریتی ۱۸ سال پیشجنیفر لوپز باز هم عروس می شود | داماد تکراری همان سلبریتی ۱۸ سال پیشتصمیمی که زندگی سلنا گومز را تغییر دادتصمیمی که زندگی سلنا گومز را تغییر دادشورش آریانا گرانده علیه معتبرترین جایزه موسیقی جهانشورش آریانا گرانده علیه معتبرترین جایزه موسیقی جهانبازگشت شهاب تیام خواننده مشهور لس آنجلسی به ایرانبازگشت شهاب تیام خواننده مشهور لس آنجلسی به ایرانماکان بند در تهران، بقیه در کیش؛ فروردین عجیب ۱۴۰۱ماکان بند در تهران، بقیه در کیش؛ فروردین عجیب ۱۴۰۱
معروفترین جملات بروس لی چگونه می‌تواند زندگیتان را تغییر دهد؟معروفترین جملات بروس لی چگونه می‌تواند زندگیتان را تغییر دهد؟کریستیانو رونالدو از مرگ پسر تازه متولد شده اش خبر دادکریستیانو رونالدو از مرگ پسر تازه متولد شده اش خبر دادبروکلین بکهام پسر دیوید بکهام داماد شد + تصاویربروکلین بکهام پسر دیوید بکهام داماد شد + تصاویرهتل لوکس کریستیانو رونالدو در مراکش افتتاح شدهتل لوکس کریستیانو رونالدو در مراکش افتتاح شدسارا خادم الشریعه، بانوی اول شطرنج ایران در کانادا مادر شدسارا خادم الشریعه، بانوی اول شطرنج ایران در کانادا مادر شددختر بروس لی نقل قول معروف پدرش را تایید کرددختر بروس لی نقل قول معروف پدرش را تایید کردادعای جدید در خصوص پرونده تجاوز رونالدو: پلیس لاس وگاس حکم جلب صادر کرده بودادعای جدید در خصوص پرونده تجاوز رونالدو: پلیس لاس وگاس حکم جلب صادر کرده بودبازداشت دریا بویوکونجو ، قهرمان شنای ترکیه، به دلیل آرزوی مرگ برای اردوغانبازداشت دریا بویوکونجو ، قهرمان شنای ترکیه، به دلیل آرزوی مرگ برای اردوغانمبارزه سجاد غریبی و مارتین فورد کی برگزار می شود و چه قوانینی دارد؟مبارزه سجاد غریبی و مارتین فورد کی برگزار می شود و چه قوانینی دارد؟دختر علی دایی در لندن کریسمس را جشن گرفت!دختر علی دایی در لندن کریسمس را جشن گرفت!بروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودبروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودشکایت شطرنج باز معروف از سریال "گامبی وزیر"شکایت شطرنج باز معروف از سریال "گامبی وزیر"استعداد ستاره تیم ملی در نوازندگی سنتوراستعداد ستاره تیم ملی در نوازندگی سنتوربرگزاری مزایده توسط پله برای مبارزه با کرونا در برزیلبرگزاری مزایده توسط پله برای مبارزه با کرونا در برزیلعلت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودشعلت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودشقبض عجیب برق برای علی کریمی؛ ۴/۵ میلیون تومان برای یک ماه! [به‌روزرسانی]قبض عجیب برق برای علی کریمی؛ ۴/۵ میلیون تومان برای یک ماه! [به‌روزرسانی]داستان سرخیو راموس؛ گلزن ترین و خشن ترین مدافع فوتبال جهانداستان سرخیو راموس؛ گلزن ترین و خشن ترین مدافع فوتبال جهان۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریان۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریانماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهآیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟آیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟رونالدو و مسی بازیگر می‌شوندرونالدو و مسی بازیگر می‌شوندمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگرادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگررافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسرافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکس