ads
Tuesday, 17 May 2022|سه شنبه، 27 ارديبهشت، 1401|يا ارحم الراحمين|افراد آنلاین: 111 نفر

مروری بر گذشته

فیلم های پرفروش این روزها

تاریخ انتشار: يکشنبه، 18 ارديبهشت، 1401 سینما، هنرمندان و ورزشکاران ، سینمای ایران
+ A -

تعطیلات عید فطر که به‌صورت غیرمنتظره‌ای از 2روز تقریبا به یک هفته افزایش پیدا کرد، فرصتی بود تا هم 5فیلم باقیمانده از اکران نوروزی به فروش‌شان بیفزایند و هم 3فیلم جدید اکران عید فطر شروع خوبی را تجربه کنند. اما در عمل تنها 2فیلم کمدی روی پرده یعنی «انفرادی» (مسعود اطیابی) و «سگ‌بند» (مهران احمدی) در هفته گذشته فروش خوبی داشتند و باقی فیلم‌ها آنقدرها برای سینماروها جذاب نبودند.

از میان 3فیلم اکران عید فطر، یعنی «انفرادی»، «لامینور» (داریوش مهرجویی) و «مغز استخوان» (حمیدرضا قربانی) که از 7اردیبهشت روی پرده رفته‌اند، تنها فیلم کمدی «انفرادی» مورد استقبال قرار گرفته و تا رده سوم جدول فروش خود را بالا کشیده و احتمالا به‌زودی «موقعیت مهدی» (هادی حجازی‌فر) را هم که در رده دوم جدول فروش است، پشت‌سر می‌گذارد و اسبش را برای سبقت گرفتن از «سگ‌بند» زین می‎کند.

از میان 5فیلم اکران نوروزی نیز به‌نظر می‌رسد فیلم‌های «موقعیت مهدی»، «شادروان» (حسین نیازی)، «روز صفر» (سعید ملکان) و «مرد بازنده» (محمدحسن مهدویان) تقریبا به کف‌فروش‌شان نزدیک شده‌اند و احتمالا باید منتظر باشند تا با فیلم‌های جدید عوض شوند.

متوسط تعداد تماشاگران هر سانس سینما تقریبا 24نفر است و آنطور که از شواهد و قرائن پیداست تا اطلاع ثانوی نه فیلم پلیسی - معمایی، نه فیلم اکشن - ماجرایی، نه فیلم جنگی و نه حتی فیلم اجتماعی با مایه‌های طنز مشتری ندارد. فعلا فقط کمدی‌ها می‌فروشند.

دینامیت‌بازی «انفرادی»

مسعود اطیابی، کارگردان و سیدابراهیم عامریان، تهیه‌کننده پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران - «دینامیت» - پس از موفقیت این فیلم در سال1400، این‌بار با «انفرادی» به سینما آمده‌اند و امیدوارند رکورد خودشان را بشکنند و با مثلث عطاران - هاشمی - مهرانفر فروشی بیش از فروش «دینامیت» را در گیشه رقم بزنند.

البته نباید فراموش کرد که «دینامیت» تقریبا 9ماه روی پرده بود و با توجه به راهبندان اکران امسال و همینطور گرانی بلیت سینماها، بعید است که «انفرادی» بتواند چنین مدت طولانی‌ای روی پرده بماند.

«انفرادی» تا اینجای کار بیش از 9میلیارد و700میلیون فروخته و بیش از 272هزار نفر آن را دیده‌اند.

متوسط تعداد تماشاگر «انفرادی» در هر سانس تقریبا 40نفر بوده که تقریبا 5/1 برابر از متوسط کل تعداد تماشاگران هر سانس سینما بیشتر است.

آخرین فیلم عطاران بر پرده سینماها «زیرنظر» ساخته مجید صالحی بود که اکرانش با آغاز کرونا و تعطیلی سینماها مصادف شد و 9میلیارد تومان فروخت.

حالا باید منتظر ماند و دید آیا عطاران هنوز قدرت دارد که مانند پژمان جمشیدی که سال گذشته در «دینامیت» حضور داشت، مردم را به سینما بکشاند یا خیر. عطاران در کارنامه‌اش آثار پرفروشی مثل «هزارپا»، «مصادره» و «نهنگ عنبر» را دارد و پرفروش‌ترین بازیگر دهه1390 به‌شمار می‌رود. عطاران پیش‌تر در فیلم‌های «خروس جنگی» (1386) و «اخلاقتو خوب‌کن» (1389) با مسعود اطیابی همکاری کرده بود.

جواد عزتی جدی محبوب نیست

«مغز استخوان» حمیدرضا قربانی در میان فیلم‌های تازه اکران‌شده کمترین تعداد سالن را در اختیار دارد و کمی بیش از 690میلیون تومان فروش داشته و کمی بیش از 18هزار نفر به تماشای آن رفته‌اند.

به‌طور میانگین تقریبا 13نفر در هر سانس این فیلم را تماشا کرده‌اند که از میانگین کل 24نفر تماشاگر در هر سانس پایین‌تر است.

بازیگران اصلی «مغز استخوان» بابک حمیدیان و پریناز ایزدیار هستند و جواد عزتی هم در این فیلم حضور دارد. اما به‌نظر می‌رسد جواد عزتی غیرکمدی زیاد برای سینماروها محبوب نیست و شکست فیلم «مرد بازنده» محمدحسین مهدویان که روی پرده است، نشان می‌دهد حضور عزتی در «مغز استخوان» نمی‌تواند به این فیلم کمک زیادی کند.

متوسط تعداد تماشاگر هر سانس اکران نوروزی‌ها

«سگ‌بند»، پرفروش‌ترین فیلم روی پرده، از 25اسفند سال گذشته اکران شده و تاکنون بیش از 29میلیارد و900میلیون تومان فروخته و با 919هزارو956تماشاگر به‌طور متوسط در هر سانس 36نفر تماشاگر داشته است.

«موقعیت مهدی» که از 18اسفند سال پیش روی پرده است، کمی بیش از 10میلیارد و700میلیون تومان فروخته و بیش از 354هزار نفر آن را تماشا کرده‌اند و به‌طور متوسط در هر سانس 19نفر تماشاگر داشته است. «شادروان» که از 25اسفند سال1400 اکران شده، با 9میلیارد و118میلیون تومان فروش و 270هزارو407تماشاگر در هر سانس به‌طور متوسط 17تماشاگر داشته است.

«روز صفر» هم 25اسفند1400 روی پرده آمده و تقریبا 7میلیاردو890میلیون تومان فروخته و 243هزارو249نفر تماشاگر داشته و به‌طور متوسط در هر سانس تقریبا 19نفر تماشایش کرده‌اند.  در نهایت، «مرد بازنده» با فروش کمی بیش از 6میلیارد تومان و با 168هزار و 240 تماشاگر در هر سانس به‌طور متوسط 17نفر تماشاگر داشته است.

چند روز پیش کامران حجازی، تهیه‌کننده «مرد بازنده» در اعتراض به اکران فیلم‌های جدید به ایسنا گفته بود: «طبق آیین‌نامه مصوب اسفندماه سال گذشته، نباید 2فیلم کمدی به‌طور همزمان به نمایش درآیند، اما اکنون می‌بینیم این اتفاق رخ داده است. ما در شرایطی که هنوز بحثی از شورای راهبردی مطرح نبود، تصمیم به اکران فیلم‌هایمان با قبول ریسک و مطابق آیین‌نامه موجود گرفتیم و انتظار این است تا زمانی که فیلم‌ها کف‌فروش خود را نگه داشته‌اند، شاهد حذف سالن‌ها و سانس‌های آنها نباشیم.

از سازمان سینمایی می‌خواهم در این خصوص با موضع شفاف و دقیق نشان دهند قانون بر سینما حکم می‌کند و در شرایطی که هنوز زمان اکران فیلم‌های نوروزی به اتمام نرسیده، نگذارند فیلم‌ها جایگزین شوند.»

اما به‌نظر می‌رسد متوسط تعداد تماشاگر هر سانس فیلم‌های کمدی دلیل مجاب‌کننده‌ای است که فیلم‌های اکران نوروزی جز «سگ‌بند» را به آخر راه‌رسیده  قلمداد کنیم.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 از سراسر وب

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

 

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

فرزند بریتنی اسپیرز و سام اصغری سقط شدفرزند بریتنی اسپیرز و سام اصغری سقط شدبهنوش بختیاری و تراجنسیتی های سینمای ایرانبهنوش بختیاری و تراجنسیتی های سینمای ایرانعلیرضا خمسه: قدیما با ۶۰ هزار تومان عروس می‌آوردند!علیرضا خمسه: قدیما با ۶۰ هزار تومان عروس می‌آوردند!واکنش دختر جانی دپ به دادگاه پدرش و امبر هردواکنش دختر جانی دپ به دادگاه پدرش و امبر هردپاسخ سروش صحت به حذف خودش و ساختمان پزشکانپاسخ سروش صحت به حذف خودش و ساختمان پزشکانچرا گلشیفته فراهانی در کن ۲۰۲۲ غایب است؟چرا گلشیفته فراهانی در کن ۲۰۲۲ غایب است؟ادعای جنجالی شبنم فرشادجو علیه ۵ مرد سینماگر مطرح ایرانیادعای جنجالی شبنم فرشادجو علیه ۵ مرد سینماگر مطرح ایرانیحمله روزنامه فرهیختگان به گوگوش: او زنی اغواگر استحمله روزنامه فرهیختگان به گوگوش: او زنی اغواگر استماجرای دختر پرویز پرستویی در آمریکا چه بود؟ماجرای دختر پرویز پرستویی در آمریکا چه بود؟شایعه درگذشت اشکان اشتیاقشایعه درگذشت اشکان اشتیاقهومن حاجی عبداللهی از مردم ایران عذرخواهی کردهومن حاجی عبداللهی از مردم ایران عذرخواهی کردادامه کدورت صدا و سیما با سروش صحت | ساختمان پزشکان هم حذف شدادامه کدورت صدا و سیما با سروش صحت | ساختمان پزشکان هم حذف شدفیلم های پرفروش این روزهافیلم های پرفروش این روزهارضا رویگری به خانه جدیدش منتقل شدرضا رویگری به خانه جدیدش منتقل شدواکنش تند پولاد کیمیایی و پدرش به مصاحبه جنجالی گوگوشواکنش تند پولاد کیمیایی و پدرش به مصاحبه جنجالی گوگوشرویا نونهالی در آلبوم جدید همایون شجریانرویا نونهالی در آلبوم جدید همایون شجریانبازگشت سمیرا سیاح به ایران + تصاویربازگشت سمیرا سیاح به ایران + تصاویرمینا خیامی همسر اول فرامرز قریبیان درگذشتمینا خیامی همسر اول فرامرز قریبیان درگذشتگمشده پیمان معادی در شهر + عکسگمشده پیمان معادی در شهر + عکسشوخی بیجای هومن حاجی عبداللهی به گران شدن ماکارونی!شوخی بیجای هومن حاجی عبداللهی به گران شدن ماکارونی!چرا هالیوود بعد از سال ها پس زدن بروس لی بالاخره به او اعتماد کرد؟چرا هالیوود بعد از سال ها پس زدن بروس لی بالاخره به او اعتماد کرد؟پیشنهاد بی شرمانه یک تهیه کننده به بهنوش بختیاری!پیشنهاد بی شرمانه یک تهیه کننده به بهنوش بختیاری!یک تغییر بزرگ در جشنواره فیلم کن ۲۰۲۲یک تغییر بزرگ در جشنواره فیلم کن ۲۰۲۲سریال کتونی زرنگی، سریالی که تلویزیون هیچ رقمه پخش نمی کند!سریال کتونی زرنگی، سریالی که تلویزیون هیچ رقمه پخش نمی کند!قول عاشقانه رامبد جوان به همسرش نگار جواهریانقول عاشقانه رامبد جوان به همسرش نگار جواهریان
حمید صفت بازیگر شد | رپر جنجالی در یک ماجرای سیاسیحمید صفت بازیگر شد | رپر جنجالی در یک ماجرای سیاسیتتلو رسماً خواستار بازگشت به ایران شدتتلو رسماً خواستار بازگشت به ایران شدعصبانیت محمود قربانی همسر اول گوگوش از ادعاهای خواننده مشهور در مصاحبه جنجالیعصبانیت محمود قربانی همسر اول گوگوش از ادعاهای خواننده مشهور در مصاحبه جنجالیعاشقانه های سحر قریشی و تتلو خیلی زود تمام شد!عاشقانه های سحر قریشی و تتلو خیلی زود تمام شد!واکنش کنایه‌آمیز مهرداد آسمانی به مصاحبه گوگوشواکنش کنایه‌آمیز مهرداد آسمانی به مصاحبه گوگوشاعتراض سیروان خسروی به قانون عجیب یک بانک برای افتتاح حساباعتراض سیروان خسروی به قانون عجیب یک بانک برای افتتاح حسابناگفته‌هایی از زندگی گوگوش بعد از ۲۱ سالناگفته‌هایی از زندگی گوگوش بعد از ۲۱ سالحضور سحر قریشی در کنسرت تتلو و قیمت نجومی بلیت هاحضور سحر قریشی در کنسرت تتلو و قیمت نجومی بلیت هاکنسرت رایگان محمد اصفهانی خواننده پاپ در پارک آب و آتشکنسرت رایگان محمد اصفهانی خواننده پاپ در پارک آب و آتشجدایی مدونا از نامزد ۲۸ ساله خود در ۶۳ سالگیجدایی مدونا از نامزد ۲۸ ساله خود در ۶۳ سالگیعذرخواهی ابی بخاطر صحبت‌هایش درباره خلیج فارسعذرخواهی ابی بخاطر صحبت‌هایش درباره خلیج فارسسلن دیون بازیگر شدسلن دیون بازیگر شداعلام زمان انتشار آلبوم "گاه فراموشی" همایون شجریاناعلام زمان انتشار آلبوم "گاه فراموشی" همایون شجریانسلفی خانمان برانداز و خیانت؛ علت طلاق ماهسون از همسرشسلفی خانمان برانداز و خیانت؛ علت طلاق ماهسون از همسرشابراز تمایل خواننده امید برای بازگشت به ایرانابراز تمایل خواننده امید برای بازگشت به ایرانپخش صدای مهدی یراحی در کلیپ ابراهیم رئیسیپخش صدای مهدی یراحی در کلیپ ابراهیم رئیسیبریتنی اسپیرز باردار شد | سام اصغری در انتظار اولین فرزندشبریتنی اسپیرز باردار شد | سام اصغری در انتظار اولین فرزندشخوانندگان افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ معرفی شدندخوانندگان افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ معرفی شدندگوگوش به پارکینسون مبتلا استگوگوش به پارکینسون مبتلا استصحبت های مازیار فلاحی درباره فرارش از اوکراینصحبت های مازیار فلاحی درباره فرارش از اوکراینجنیفر لوپز باز هم عروس می شود | داماد تکراری همان سلبریتی ۱۸ سال پیشجنیفر لوپز باز هم عروس می شود | داماد تکراری همان سلبریتی ۱۸ سال پیشتصمیمی که زندگی سلنا گومز را تغییر دادتصمیمی که زندگی سلنا گومز را تغییر دادشورش آریانا گرانده علیه معتبرترین جایزه موسیقی جهانشورش آریانا گرانده علیه معتبرترین جایزه موسیقی جهانبازگشت شهاب تیام خواننده مشهور لس آنجلسی به ایرانبازگشت شهاب تیام خواننده مشهور لس آنجلسی به ایرانماکان بند در تهران، بقیه در کیش؛ فروردین عجیب ۱۴۰۱ماکان بند در تهران، بقیه در کیش؛ فروردین عجیب ۱۴۰۱
معروفترین جملات بروس لی چگونه می‌تواند زندگیتان را تغییر دهد؟معروفترین جملات بروس لی چگونه می‌تواند زندگیتان را تغییر دهد؟کریستیانو رونالدو از مرگ پسر تازه متولد شده اش خبر دادکریستیانو رونالدو از مرگ پسر تازه متولد شده اش خبر دادبروکلین بکهام پسر دیوید بکهام داماد شد + تصاویربروکلین بکهام پسر دیوید بکهام داماد شد + تصاویرهتل لوکس کریستیانو رونالدو در مراکش افتتاح شدهتل لوکس کریستیانو رونالدو در مراکش افتتاح شدسارا خادم الشریعه، بانوی اول شطرنج ایران در کانادا مادر شدسارا خادم الشریعه، بانوی اول شطرنج ایران در کانادا مادر شددختر بروس لی نقل قول معروف پدرش را تایید کرددختر بروس لی نقل قول معروف پدرش را تایید کردادعای جدید در خصوص پرونده تجاوز رونالدو: پلیس لاس وگاس حکم جلب صادر کرده بودادعای جدید در خصوص پرونده تجاوز رونالدو: پلیس لاس وگاس حکم جلب صادر کرده بودبازداشت دریا بویوکونجو ، قهرمان شنای ترکیه، به دلیل آرزوی مرگ برای اردوغانبازداشت دریا بویوکونجو ، قهرمان شنای ترکیه، به دلیل آرزوی مرگ برای اردوغانمبارزه سجاد غریبی و مارتین فورد کی برگزار می شود و چه قوانینی دارد؟مبارزه سجاد غریبی و مارتین فورد کی برگزار می شود و چه قوانینی دارد؟دختر علی دایی در لندن کریسمس را جشن گرفت!دختر علی دایی در لندن کریسمس را جشن گرفت!بروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودبروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودشکایت شطرنج باز معروف از سریال "گامبی وزیر"شکایت شطرنج باز معروف از سریال "گامبی وزیر"استعداد ستاره تیم ملی در نوازندگی سنتوراستعداد ستاره تیم ملی در نوازندگی سنتوربرگزاری مزایده توسط پله برای مبارزه با کرونا در برزیلبرگزاری مزایده توسط پله برای مبارزه با کرونا در برزیلعلت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودشعلت کاهش وزن شدید حسین رضازاده از زبان خودشقبض عجیب برق برای علی کریمی؛ ۴/۵ میلیون تومان برای یک ماه! [به‌روزرسانی]قبض عجیب برق برای علی کریمی؛ ۴/۵ میلیون تومان برای یک ماه! [به‌روزرسانی]داستان سرخیو راموس؛ گلزن ترین و خشن ترین مدافع فوتبال جهانداستان سرخیو راموس؛ گلزن ترین و خشن ترین مدافع فوتبال جهان۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریان۲۵ هزار امضاء برای شفاف‌سازی علت مرگ علی انصاریانماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدماجرای جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی؛ عشقی که هرگز کمرنگ نشدادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهادعای آسیه اسدزاده در رابطه با نامزدی با علی انصاریان + تکذیبیهآیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟آیا نامزدی آرون رودجرز و شیلین وودلی حقیقت دارد؟رونالدو و مسی بازیگر می‌شوندرونالدو و مسی بازیگر می‌شوندمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استمبارزه علی انصاریان با کرونای جهش یافته/ وضعیت نگران‌کننده استادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگرادعای سحر زکریا درباره خرید داروهای میناوند از دبی توسط علی کریمی و واکنش آقای جادوگررافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکسرافائل لیائو بازیکن میلان خواننده شد + عکس